Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Республику Болгария 15-16 сентября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 января 2000 года N 6
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Республику Болгария 15-16 сентября 1999 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-болгарского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Республику Болгария 15-16 сентября 1999 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 января 2000 года N 6
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева в Республику Болгария 15-16 сентября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
N !         Мероприятие            !Срок исполнения!  Ответственные
п/п!                                !               !  за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !              2                 !     3         !        4
---------------------------------------------------------------------------
1  Подготовка к подписанию проектов
следующих документов:
Соглашения между Правительством    I квартал     Министерство обороны
Республики Казахстан и             2000 года
Правительством Республики
Болгария о военно-техническом
сотрудничестве
Договора между Республикой           -//-        Министерство юстиции
Казахстан и Республикой
Болгария о правовой помощи по
гражданским делам
Соглашения между Правительством      -//-        Министерство
Республики Казахстан и                           внутренних дел
Правительством Республики
Болгария о сотрудничестве в
борьбе с организованной
преступностью, незаконным
оборотом наркотических средств
и психотропных веществ,
терроризмом и другими опасными
видами преступлений
Соглашения о сотрудничестве          -//-        Министерство юстиции
между Министерством юстиции
Республики Казахстан и
Министерством юстиции
Республики Болгария
2  Выполнение внутригосударственных
процедур по вступлению в законную
силу следующих документов:
Соглашения между Правительством    I полугодие   Агентство Республики
Республики Казахстан и             1999 года     Казахстан по
Правительством Республики                        инвестициям
Болгария о взаимном поощрении и
защите инвестиций
Соглашения между Правительством      -//-        Министерство
Республики Казахстан и                           энергетики,
Правительством Республики Болгария               индустрии и торговли
о сотрудничестве в области
стандартизации, метрологии и
сертификации
Соглашения между Правительством    II квартал    Министерство
Республики Казахстан и             2000 года     транспорта и
Правительством Республики                        коммуникаций
Болгария о воздушном сообщении
между их соответствующими
территориями и за их пределами
Договора между Правительством        -//-        Агентство Республики
Республики Казахстан и                           Казахстан по туризму
Правительством Республики                        и спорту
Болгария о сотрудничестве
в области туризма
3  Принятие исчерпывающих мер по      I квартал     Министерство труда
выполнению достигнутых в ходе      2000 года     и социальной защиты
первого заседания казахстанско-                  населения (созыв),
болгарской межправительственной                  Министерство
комиссии по торгово-экономическому               иностранных дел,
сотрудничеству договоренностей и                 Министерство
информирование о результатах                     энергетики,
Правительства Республики Казахстан               индустрии и
торговли, Министерство
транспорта и
коммуникаций,
Министерство
сельского хозяйства,
Министерство финансов,
Министерство
государственных
доходов, Министерство
обороны, Министерство
образования и науки,
ННК "Казахойл", НКТН
"КазТрансОйл",
Торгово-промышленная
палата Республики
Казахстан (по
согласованию)
4  Формирование обновленного          I квартал     Министерство труда
состава казахстанской части        2000 года     и социальной защиты
межправительственной комиссии                    населения (созыв),
по торгово-экономическому                        Министерство
сотрудничеству и подготовка                      иностранных дел
второго заседания казахстанско-
болгарской межправительственной
комиссии по торгово-
экономическому сотрудничеству
в Астане
5  Сотрудничество в сфере развития    На постоянной Агентство Республики
малого и среднего                    основе, с   Казахстан по
предпринимательства в              регулярным    регулированию
Казахстане:                        (ежегодно)    естественных
проведение переговоров, встреч;  информированием монополий, защите
взаимные обмены экспертами;        Правительства конкуренции и
взаимное предоставление           о результатах  поддержке малого
информации (в т.ч. об                 работы     бизнеса (созыв),
инвестиционном и налоговом                       Агентство Республики
климате и льготах)                               Казахстан по
инвестициям,
Министерство
энергетики, индустрии
и торговли,
Министерство
финансов,Министерство
государственных
доходов,Министерство
экономики,Агентство
по стратегическому
планированию
Республики Казахстан
(по согласованию)
6  Подготовка визита в Республику   В согласованные  Агентство Республики
Казахстан делегации деловых          сроки       Казахстан по
кругов Болгарии по линии                         регулированию
Торгово-промышленной палаты                      естественных
Республики Болгария для                          монополий, защите
обсуждения с казахстанскими                      конкуренции и
партнерами конкретных                            и поддержке малого
совместных проектов                              бизнеса, Агентство
по стратегическому
планированию
Республики Казахстан
(по согласованию),
Агентство Республики
Казахстан по
инвестициям,
Министерство
энергетики,индустрии
и торговли,
Министерство труда
и социальной защиты
населения,
Министерство
финансов,Министерство
транспорта и
коммуникаций,
Министерство
иностранных дел
7  Изучение возможности               I квартал     Министерство
использования транспортного        2000 года     энергетики,индустрии
коридора N 8 в рамках                            и торговли (созыв),
проекта ТРАСЕКА и болгарских                     Министерство
морских портов Бургас и Варна                    транспорта и
для транзита казахстанских                       коммуникаций,
товаров в Европу                                 Министерство
финансов,Министерство
экономики,
Министерство
иностранных дел,
Агентство Республики
Казахстан по
инвестициям,Агентство
Республики Казахстан
по регулированию
естественных
монополий, защите
конкуренции и
поддержке малого
бизнеса,ННК"Казахойл",
НКТН "КазТрансОйл",
ЗАО "Казмортрансфлот"
(по согласованию)
8  Рассмотрение возможности участия   I квартал     Министерство
казахстанской стороны в            2000 года     государственных
приватизации болгарских морских                  доходов,Министерство
портов Варна и Бургас                            энергетики,индустрии
и торговли,
Министерство
иностранных дел,
Агентство Республики
Казахстан по
регулированию
естественных
монополий, защите
конкуренции и
поддержке малого
бизнеса, ННК
"Казахойл", НКТН
"КазТрансОйл",
Министерство финансов
9  Рассмотрение возможности          На постоянной  Агентство Республики
включения болгарских                 основе      Казахстан по
компаний в освоение открытых                     инвестициям,
в Казахстане кредитных линий                     Национальный Банк
Республики Казахстан
(по согласованию)
10  Направление приглашений           На постоянной  ННК "Казахойл" (по
болгарским компаниям для             основе      согласованию),
участия в тендерах по                            Агентство Республики
освоению регионов, прилегающих                   Казахстан по
к нефтегазовым месторождениям                    инвестициям,
в Западном Казахстане,                           Министерство финансов
включая Каспийское море                          (Комитет
государственного
имущества и
приватизации)
11  Проработка возможности            I полугодие    Аким города Астаны,
открытия болгарского              2000 года      Министерство финансов
торгового центра в Астане
12  Направление в Болгарию группы     I квартал      Министерство культуры,
казахстанских артистов            2000 года      информации и
общественного
согласия,
Министерство финансов,
Министерство
иностранных дел
13  Проведение встреч писателей,      На постоянной  Министерство культуры
историков, ученых Казахстана       основе, с     информации и
и Болгарии                         регулярным    общественного
(ежегодно)    согласия (созыв),
информированием Министерство
Правительства  образования и науки,
о результатах  Министерство финансов
работы
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Болгария Республикасына 1999 жылғы 15-16 қыркүйектегі ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 3 қаңтар N 6
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Болгария Республикасына 1999 жылғы 15-16 қыркүйектегі ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру және қазақстан-болгар ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Болгария Республикасына 1999 жылғы 15-16 қыркүйектегі ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Жоспарда көзделген тапсырмаларды орындау жөнінен нақты шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде жарты жылда бір рет Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалу барысы туралы хабарлап отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 3 қаңтардағы
N 6 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Болгария Республикасына 1999 жылғы 15-16 қыркүйектегі ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
____________________________________________________________________
Р/с!                 Іс-шара                 !Орындалу  !Орындалуына
N  !                                         !мерзімі   !жауаптылар
____________________________________________________________________
1                       2                       3         4
____________________________________________________________________
1 Мынадай құжаттардың жобаларын қол қоюға
әзірлеу:
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен        2000 жылдың Қорғаныс
Болгария Республикасының Үкіметі арасын.     І тоқсаны министрлігі
дағы әскери-техникалық ынтымақтастық
туралы келісім
Қазақстан Республикасы мен Болгария            -//-      Әділет
Республикасы арасындағы азаматтық істер                министрлігі
бойынша құқықтық көмек туралы шарт
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен          -//-     Ішкі істер
Болгария Республикасының Үкіметі ара.                  министрлігі
сындағы ұйымдасқан қылмысқа, есірткі
құралдары мен жүйкеге әсер ететін
заттардың заңсыз айналымына, терроризм.
ге және қылмыстың басқа да ауыр түрлеріне
қарсы күрестегі ынтымақтастық туралы
келісім
Қазақстан Республикасының Әділет               -//-       Әділет
министрлігі мен Болгария Республикасының               министрлігі
Әділет министрлігі арасындағы ынтымақ.
тастық туралы келісім
2 Мынадай құжаттардың күшіне енуі үшін
мемлекетішілік рәсімдерді орындау:
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен      2000 жылдың  Қазақстан
Болгария Республикасының Үкіметі           І жарты      Республи.
арасындағы инвестицияларды өзара           жылдығы    касының Ин.
көтермелеу және қорғау туралы келісім                 вестициялар
жөніндегі
агенттігі
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен     -//-
Болгария Республикасының Үкіметі                      Энергетика,
арасындағы стандарттау, метрология                     индустрия
және сертификаттау саласындағы ынты.                  және сауда
мақтастық туралы келісім                              министрлігі
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен      2000 жылдың  Көлік және
Болгария Республикасының Үкіметі           ІІ тоқсаны  коммуника.
арасындағы олардың тиісті аумақтары                     циялар
арасындағы және одан тысқары жерлердегі                министрлігі
әуе қатынастары туралы келісім
Қазақстан Республикасының Үкіметі мен        -//-     Қазақстан
Болгария Республикасының Үкіметі                   Республикасының
арасындағы туризм саласындағы                         Туризм және
ынтымақтастық туралы шарт                          спорт жөніндегі
агенттігі
3 Сауда-экономикалық ынтымақтастық          2000 жылдың  Еңбек және
жөніндегі қазақстан-болгария               І тоқсаны   халықты
үкіметаралық комиссиясының бірінші                    әлеуметтік
мәжілісі барысында қол жеткізілген                      қорғау
уағдаластықтарды орындау жөнінде                      министрлігі
түпкілікті шаралар қабылдау және                        (шақыру),
оның нәтижелері туралы Қазақстан                     Сыртқы істер
Республикасының Үкіметіне хабарлап                    министрлігі,
отыру                                                 Энергетика,
индустрия және
сауда министр.
лігі, Көлік
және коммуника.
циялар министр.
лігі, Ауыл
шаруашылығы
министрлігі,
Қаржы министр.
лігі, Мемлекет.
тік кіріс
министрлігі,
Қорғаныс
министрлігі,
Білім және
ғылым министр.
лігі, "Қазақ.
ойл" ҰМК,
"ҚазТрансОйл"
МТҰК, Қазақстан
Республикасының
Сауда-өнеркәсіп
палатасы
(келісім
бойынша)
4 Сауда-экономикалық ынтымақтастық     2000 жылдың    Еңбек және
жөніндегі үкіметаралық комиссияның   І тоқсаны      халықты
қазақстандық бөлігінің жаңарған                     әлеуметтік
құрамын жасақтау және Астанада                      қорғау
қазақстан-болгария үкіметаралық                     министрлігі
комиссиясының екінші мәжілісін                    (шақыру), Сыртқы
әзірлеу                                          істер министрлігі
5 Қазақстанда шағын және орта кәсіп.   Жұмыс нәтиже.     Қазақстан
керлікті дамыту саласындағы          лері туралы   Республикасының
ынтымақтастық:                       Үкіметті    Табиғи монополия.
келіссөздер, кездесулер өткізу;      үнемі (жыл    ларды реттеу,
өзара сарапшылар алмасу;             сайын) хабар.  бәсекелестікті
өзара ақпарат беру (оның ішінде      дар ету,    қорғау және шағын
инвестициялық және салықтық ахуал    тұрақты негізде  бизнесті
мен жеңілдіктер туралы)                               қолдау
жөніндегі
агенттігі,
(шақыру),
Қазақстан
Республикасының
Инвестициялар
жөніндегі
агенттігі,
Энергетика,
индустрия және
сауда
министрлігі,
Қаржы министрлігі,
Мемлекеттік кіріс
министрлігі,
Экономика министр.
лігі, Қазақстан
Республикасының
Стратегиялық жос.
парлау жөніндегі
агенттігі
(келісім бойынша)
6  Қазақстандық әріптестермен нақты    Келісілген        Қазақстан
бірлескен жобаларды талқылау үшін   мерзімдерде   Республикасының
Болгария Республикасының Сауда-                 Табиғи монополия.
өнеркәсіп палатасы желісі                        ларды реттеу,
бойынша Болгарияның іскер топтары                бәсекелестікті
делегациясының Қазақстан                        қорғау және шағын
Республикасына сапарын әзірлеу                   бизнесті қолдау
жөніндегі агент.
тігі,
Қазақстан
Республикасының
Стратегиялық жос.
парлау жөніндегі
агенттігі
(келісім бойынша),
Қазақстан
Республикасының
Инвестициялар
жөніндегі
агенттігі,
Энергетика,
индустрия және
сауда министрлігі,
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігі,
Қаржы министрлігі,
Көлік және
коммуникациялар
министрлігі,
Сыртқы істер
министрлігі
7  Қазақстандық тауарларды Еуропаға     2000 жылдың      Энергетика,
тасымалдау үшін ТРАСЕКА жобасы       І тоқсаны     индустрия және
шеңберінде N 8 көлік дәлізін                       сауда министр.
және Болгарияның Бургас және                       лігі, (шақыру)
Варна теңіз порттарын пайдаланудың                  Көлік және
мүмкіндігін зерттеу                              коммуникациялар
министрлігі,
Қаржы министр.
лігі,
Экономика
министрлігі,
Сыртқы істер
министрлігі,
Қазақстан
Республикасының
Инвестициялар
жөніндегі
агенттігі,
Қазақстан
Республикасының
Табиғи
монополия.
ларды реттеу,
бәсекелестікті
қорғау және
шағын
бизнесті қолдау
жөніндегі
агенттігі,
"Қазақойл" ҰМК,
"ҚазТрансОйл" МТҰК,
"Қазтеңізтранс.
флот" ЖАҚ
(келісім бойынша)
8  Болгарияның Варна және Бургас          2000 жылдың   Мемлекеттік
теңіз порттарын жекешелендіруге        І тоқсаны      кіріс
қазақстандық тараптың қатысуы                       министрлігі,
мүмкіндігін қарау                              Қаржы министрлігі,
Энергетика,
индустрия және
сауда министрлігі,
Сыртқы істер
министрлігі,
Қазақстан Респуб.
ликасының Табиғи
монополияларды
реттеу, бәсекелес.
тікті қорғау
және шағын бизнес.
қолдау жөніндегі
агенттігі,
"Қазақойл" ҰМК,
"ҚазТрансОйл" МТҰК
9  Қазақстанда ашылған несие желілеріне  Тұрақты    Қазақстан
болгариялық компаниялардың қатысуы    негізде    Республикасының
мүмкіндігін қарау                                 Инвестициялар
жөніндегі
агенттігі,
Қазақстан
Республикасының
Ұлттық Банкі
(келісім бойынша)
10 Каспий теңізін қоса алғанда, Батыс     Тұрақты    "Қазақойл" ҰМК
Қазақстандағы мұнайгаз кен орындарына  негізде (келісім бойынша),
іргелес жатқан аймақтарды игеру                    Қазақстан
жөніндегі тендерге қатысу үшін                    Республикасының
болгариялық компанияларға шақырулар                Инвестициялар
жіберу                                               жөніндегі
агенттігі,
Қаржы
министрлігі
(Мемлекеттік
мүлік және жеке.
шелендіру
комитеті)
11 Астана қаласында болгар сауда орталығын  2000 жылдың  Астана
ашу мүмкіндігін пысықтау                 І жарты      қаласының
жылдығы     әкімі, Қаржы
министрлігі
12 Болгарияға қазақстандық әртістер         2000 жылдың  Мәдениет,
тобын жіберу                            І тоқсаны     ақпарат
және қоғамдық
келісім министр.
лігі, Қаржы
министрлігі,
Сыртқы істер
министрлігі,
13 Қазақстан мен Болгария жазушылар.       Жұмыс нәти.  Мәдениет,
ының, тарихшыларының, ғалымдарының      желері тура. ақпарат
кездесулерін өткізу                     лы Үкіметті және қоғамдық
үнемі (жыл    келісім
сайын) хабар. министр
дар ету,       лігі,
тұрақты       (шақыру),
негізде      Білім және
ғылым
министрлігі,
Қаржы министрлігі