Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Украину 16-17 сентября 1999 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 января 2000 года N 58
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Украину 16-17 сентября 1999 года.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 12 января 2000 года N 58
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
официального визита Президента Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева в Украину 16-17 сентября 1999 года
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие               !Сроки исполнения! Ответственные за
!                !   исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1                  !      2         !        3
---------------------------------------------------------------------------
1. Выполнение внутригосударственных процедур по
вступлению в законную силу подписанных документов
Договор между Республикой Казахстан     I квартал     Министерство
и Украиной об экономическом             2000 года     энергетики, индустрии
сотрудничестве на 1999-2009 годы                      и торговли
Договор между Республикой Казахстан      -//-         Министерство юстиции
и Украиной о передаче лиц,
осужденных к лишению свободы для
дальнейшего отбывания наказания
Соглашение между Правительством          -//-         Министерство
Республики Казахстан и Кабинетом                      государственных
Министров Украины о сотрудничестве                    доходов
в области борьбы с нарушениями
налогового законодательства
Соглашение между Правительством          -//-         Министерство
Республики Казахстан и Кабинетом                      государственных
Министров Украины о сотрудничестве                    доходов
в таможенных делах
Соглашение между Правительством          -//-         Агентство по
Республики Казахстан и Кабинетом                      чрезвычайным
Министров Украины о сотрудничестве                    ситуациям
в области предупреждения
чрезвычайных ситуаций и ликвидации
их последствий
Соглашение между Правительством         I квартал     Агентство по делам
Республики Казахстан и Кабинетом        2000 года     здравоохранения
Министров Украины о научно-
техническом сотрудничестве и
организации обмена опытом в области
ликвидации последствий радиоактивного
воздействия и лечения заболеваний,
связанных с радиацией

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың 1999 жылғы 16-17 қыркүйектегі Украинаға ресми сапары барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметі Қаулысы 2000 жылғы 12 қаңтар N 58
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті
Н.Ә. Назарбаевтың 1999 жылғы 16-17 қыркүйектегі Украинаға ресми сапары
барысында қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі
іс-шаралардың жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енді.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
1999 жылғы 12 қаңтардағы
N 58 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Президенті Н.Ә. Назарбаевтың
1999 жылғы 16-17 қыркүйектегі Украинаға ресми сапары барысында
қол жеткізілген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөніндегі
іс-шаралардың жоспары
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар                          Атқарылу        Атқарылу үшін
мерзімдері        жауаптылар
__________________________________________________________________________
1                       2                        3
__________________________________________________________________________
1. Қол қойылған құжаттардың заңды күшіне енуі жөніндегі
мемлекетішілік рәсімдердің орындалуы
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы мен Украинаның   2000 жылдың  Энергетика, индустрия
арасындағы 1999-2009 жылдарға арналған   1 тоқсаны   және сауда министрлігі
экономикалық ынтымақтастық туралы шарт
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы мен Украинаның     -||-       Әділет министрлігі
арасындағы бас бостандығынан айыруға
сотталған адамдарды жазасын одан әрі
өтеу үшін беру туралы шарт
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Украина Министрлер Кабинетінің
арасындағы салық заңдарын бұзушылық.     -||-       Мемлекеттік кіріс
тарға қарсы күрес саласындағы ынты.                   министрлігі
мақтастық туралы келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Украина Министрлер Кабинетінің
арасындағы кеден істеріндегі             -||-       Мемлекеттік кіріс
ынтымақтастық туралы келісім                           министрлігі
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Украина Министрлер Кабинетінің
арасындағы төтенше жағдайлардың          -||-       Төтенше жағдайлар
алдын алу және олардың зардаптарын                  жөніндегі агенттік
жою ынтымақтастық туралы келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі        -||-        Денсаулық сақтау ісі
мен Украина Министрлер Кабинетінің                   жөніндегі агенттік
арасындағы ғылыми-техникалық ынты.
мақтастық пен радиоактивтік әсердің
зардаптарын жою және радияцияға
байланысты ауруларды емдеу саласын.
дағы тәжірибе алмасуды ұйымдастыру
туралы келісім
__________________________________________________________________________

2. Подготовка к заключению и подписанию документов
Договор между Республикой               Январь        Министерство обороны
Казахстан и Украиной о военном          2000 года
сотрудничестве
Соглашение между Республикой Казахстан    -//-        Министерство
и Украиной об упрощенном порядке                      иностранных дел
приобретения и прекращения гражданства
гражданами Республики Казахстан,
постоянно проживающими в Украине, и
гражданами Украины, постоянно
проживающими в Республике Казахстан,
и предотвращении случаев безгражданства
и двойного гражданства
Соглашение между Правительством           -//-        Министерство
Республики Казахстан и Кабинетом                      иностранных дел
Министров Украины о взаимных поездках
граждан
Соглашение между Правительством           -//-        Министерство обороны
Республики Казахстан и Кабинетом
Министров Украины о военно-техническом
и оборонном научно-производственном
сотрудничестве
Соглашение между Правительством           -//-        Министерство
Республики Казахстан, Кабинетом                       энергетики,
Министров Украины и Правительством                    индустрии и торговли
Российской Федерации о создании
совместного предприятия по
производству ядерного топлива
реакторов ВВЭР-1000
Соглашение между Правительством           -//-        Министерство труда
Республики Казахстан и Кабинетом                      и социальной защиты
Министров Украины о сотрудничестве                    населения
в сфере трудовой миграции и
социальной защиты трудящихся-
мигрантов
Соглашение между Правительством         Январь        Министерство
Республики Казахстан и Кабинетом        2000 года     образования и науки
Министров Украины о взаимном
признании и эквивалентности
документов об образовании и ученых
званиях
3. О торгово-экономическом сотрудничестве
Подготовка предложений по               Январь        Министерство
совершенствованию торгово-              2000 года     энергетики,
экономического сотрудничества                         индустрии и торговли,
между Республикой Казахстан и                         Министерство
Украиной                                              сельского хозяйства,
Министерство
государственных,
Министерство
финансов,
Министерство
транспорта и
коммуникаций,
Агентство по
регулированию
естественных
монополий, защите
конкуренции и
поддержке малого
бизнеса

2. Құжаттарды бекітуге және қол қоюға әзірлеу
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы мен Украинаның   2000 жылдың  Қорғаныс министрлігі
арасындағы әскери ынтымақтастық туралы   қаңтары
шарт
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы мен Украинаның   -||-          Сыртқы істер
арасындағы Украинада тұрақты тұрып жат.                 министрлігі
қан Қазақстан Республикасы азаматтарының
және Қазақстан Республикасында тұрақты
тұрып жатқан Украина азаматтарының
азаматтық алуының және тоқтатылуының
оңайлатылған тәртібі және азаматтықтың
болмауы мен қос азаматтық жағдайларын
болдырмау туралы келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі        -||-        Сыртқы істер
мен Украина Министрлер Кабинетінің                   министрлігі
арасындағы азаматтардың өзара сапар.
лары туралы келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі        -||-        Қорғаныс
мен Украина Министрлер Кабинетінің                   министрлігі
арасындағы әскери-техникалық және
қорғаныстың ғылыми-өндірістік ынты.
мақтастық туралы келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы Үкіметінің,        -||-      Энергетика, индустрия
Украина Министрлер Кабинетінің                      және сауда министрлігі
және Ресей Федерациясы Үкіметінің
арасындағы ВВЭР-1000 реакторларының
ядролық отынын өндіру жөніндегі
бірлескен кәсіпорын құру туралы
келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі        -||-        Еңбек және халықты
мен Украина Министрлер Кабинетінің                   әлеуметтік қорғау
арасындағы еңбек көші-қон және                       министрлігі
еңбекші-оралмандарды әлеуметтік
қорғау саласындағы ынтымақтастық
туралы келісім
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының Үкіметі        -||-        Білім және ғылым
мен Украина Министрлер Кабинетінің                   министрлігі
арасындағы білім және ғылыми атақтар
туралы құжаттардың өзара танылуы
және баламдылығы туралы келісім
__________________________________________________________________________
3. Сауда-экономикалық ынтымақтастық туралы
__________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы мен Украинаның    -||-        Энергетика, индустрия
арасындағы сауда-экономикалық ынты.                  және сауда министрлі.
мақтастықты жетілдіру жөнінде ұсыныстар              гі, Ауыл шаруашылығы
дайындау                                             министрлігі, Мемлекет.
тік кіріс министрлі.
гі, Қаржы министрлі.
гі, Көлік және комму.
никациялар министрлі.
гі, Табиғи монополия.
ларды реттеу, бәсеке.
ні қорғау және шағын
кәсіпкерлікті қолдау
жөніндегі агенттік
__________________________________________________________________________

4. Перспективы сотрудничества в организации
машинно-технологических станций
Проведение с украинской стороной        Январь        Министерство
консультаций по созданию в Казахстане   2000 года     сельского хозяйства,
совместных машинно-технологических                    Министерство
станций, оснащенных украинской                        иностранных дел
сельхозтехникой
5. Другие вопросы
Принятие исчерпывающих мер по           Январь        Министерство
выполнению ранее достигнутых            2000 года     иностранных дел
договоренностей и информирование                      (созыв),Министерство
о результатах Правительства                           энергетики,индустрии
Республики Казахстан, в том числе                     и торговли,
по реализации Протокола третьего                      Министерство
заседания казахстанско-украинской                     сельского хозяйства,
Межгосударственной комиссии по                        Министерство
экономическому сотрудничеству от                      транспорта и
22 июня 1999 года                                     коммуникаций,
Министерство
государственных
доходов, Министерство
финансов,
Министерство
обороны,
Министерство
образования и науки,
Министерство труда
и социальной защиты
населения, Агентство
по делам
здравоохранения,
Агентство по
миграции и
демографии,
Национальный Банк
(по согласованию),
ННК "Казахойл"
(по согласованию),
НКТН "Казтрансойл"
(по согласованию)
Подготовка четвертого заседания         I квартал     Министерство
казахстанско-украинской                 2000 года     иностранных дел
Межгосударственной комиссии по
экономическому сотрудничеству
О взаимном выделении зданий под         Январь        Министерство
посольства Республики Казахстан         2000 года     иностранных дел
в г.Киеве и Украины в г.Астане                        (созыв), Комитет
государственного
имущества и
приватизации
Министерства
финансов, аким
г. Астаны
Об открытии украинского торгового       Январь        аким г. Астаны
дома в г.Астане                         2000 года
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

4. Машина-технологиялық станцияларды ұйымдастырудағы
ынтымақтастықтың перспективалары туралы
__________________________________________________________________________
Қазақстанда Украинаның ауыл шаруашылығы 2000 жылдың  Ауыл шаруашылығы
техникасымен жарақтандырылған машина-    қаңтары     министрлігі, Сыртқы
технологиялық станциялар құру жөнінде                істер министрлігі
Украина тарапымен консультациялар
жүргізу
__________________________________________________________________________
5. Басқа да мәселелер
__________________________________________________________________________
Бұрын қол жеткізілген уағдаластықтардың 2000 жылдың  Сыртқы істер минис.
орындалуы жөнінде түпкілікті шаралар     қаңтары     трлігі (шақыру),
қабылдау және нәтижелері туралы, оның                Энергетика, индустрия
ішінде Экономикалық ынтымақтастық жөн-гі             және сауда жөніндегі
қазақстан-украин мемлекетаралық комис.               министрлігі, Ауыл
сиясының 1999 жылғы 22 маусымдағы                    шаруашылығы министр.
үшінші мәжілісі Хаттамасының іске асы.               лігі, Көлік және ком.
рылуы жөнінде Қазақстан Республикасы.                муникациялар министр.
ның Үкіметіне хабарлау                               лігі, Қорғаныс минис.
трлігі, Мемлекеттік
кіріс министрлігі,
Қаржы министрлігі,
Білім және
ғылым министрлігі,
Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау
министрлігі, Денсау.
лық сақтау ісі жөнін.
дегі агенттік, Көші-
қон және демография
жөніндегі агенттік,
Ұлттық Банк (келісім
бойынша), "Қазақойл"
ҰМК (келісім бойынша)
"Қазтрансойл" ҰМТК
(келісім бойынша)
__________________________________________________________________________
Экономикалық ынтымақтастық жөніндегі    2000 жылдың   Сыртқы істер минис.
Қазақстан-украин мемлекетаралық          1 тоқсаны    трлігі
комиссиясының төртінші мәжілісін
дайындау
__________________________________________________________________________
Киев қаласында Қазақстан Республика.   2000 жылдың   Сыртқы істер минис.
сының және Астана қаласында Украина.    қаңтары      трлігі (шақыру), Қаржы
ның елшіліктеріне өзара ғимараттар                   министрлігінің Мемле.
бөлу туралы                                          кеттік мүлік және же.
кешелендіру комитеті,
Астана қаласының
әкімі
__________________________________________________________________________
Астана қаласында украин сауда үйін      -//-         Астана қаласының әкімі
ашу туралы
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.