О Плане мероприятий по реализации Меморандума об экономической политике Правительства Казахстан и Национального Банка Казахстана на период до 31 декабря 2002 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 января 2000 года N 77 Утратило силу - постановлением Правительства РК от 17 августа 2000 г. N 1269 ~P001269
В целях реализации постановления Правительства Республики Казахстан P991757_ "О Меморандуме об экономической политике Правительства Республики Казахстан и Национального Банка Республики Казахстан на период по 31 декабря 2002 года" от 20 ноября 1999 года N 1757 Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Меморандума об экономической политике Правительства Казахстана и Национального банка Казахстана на период до 31 декабря 2002 года (далее - План).
2. Руководителям государственных органов Республики Казахстан обеспечить реализацию мероприятий, определенных Планом и не позднее 1-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять Министерству экономики Республики Казахстан информацию по их выполнению.
3. Министерству экономики Республики Казахстан не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, представлять Правительству Республики Казахстан сводную информацию о выполнении заданий Плана.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Утембаева Е.А.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2000 года N 77
План мероприятий по реализации Меморандума об экономической
политике Правительства Казахстана и Национального Банка
Казахстана на период до 31 декабря 2002 года
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 25
июля 2000 г. N 1103
P001103_
.
1. Среднесрочные макроэкономические параметры
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
---------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
---------------------------------------------------------------------------
1.1. Разработать основные   Проект             МЭ, МФ, Нацбанк    Март
макроэкономические     постановления      (по согласованию), 2000г.
показатели             Правительства      министерства и
среднесрочного         Республики         ведомства, акимы
индикативного плана    Казахстан          областей и гг.
Астаны и Алматы
---------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Үкіметі мен Қазақстан Ұлттық Банкінің 2002 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңге арналған экономикалық саясаты туралы меморандумды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 қаңтар N 77. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000.08.17. N 1269 қаулысымен. ~P001269
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің 2002 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңге арналған экономикалық саясаты жөніндегі меморандум туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 20 қарашадағы N 1757 P991757_ қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Үкіметі мен Қазақстан Ұлттық Банкінің 2002 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңге арналған экономикалық саясаты туралы меморандумды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының басшылары Жоспармен белгіленген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және есепті тоқсаннан кейінгі айдың 1-інен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Экономика министрлігіне олардың орындалуы жөнінде ақпарат ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасының Экономика министрлігі есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-ы күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспар тапсырмаларының орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Е.Ә. Өтембаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
14 қаңтардағы N 77 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Үкіметі мен Қазақстан Ұлттық Банкінің
2002 жылдың 31 желтоқсанына дейінгі кезеңге арналған
экономикалық саясаты туралы меморандумды іске асыру
жөніндегі іс-шаралардың жоспары
Ескерту. Жоспарға өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 2000.07.25.
N 1103 қаулысымен.
P001103_
1. Орта мерзімді макроэкономикалық параметрлер
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар         Аяқтау нысаны      Орындауға жауаптылар Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                     3               4
__________________________________________________________________________
1.1 Орта мерзімді индика. Қазақстан         Экономикамині, Қаржы. 2000 ж.
тивтік жоспардың      Республикасының   мині, Ұлттық Банк     наурыз
негізгі макроэкономи. Үкіметі қаулысы.  (келісім бойынша),
калық көрсеткіштерін  ның жобасы        министрліктер мен ве.
әзірлеу                                 домстволар, облыстар.
дың, Астана және Алматы
қалаларының әкімдері
__________________________________________________________________________

2. Денежно-кредитная и курсовая политика
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------
2.1. Сдерживание инфляции,  Информация         Нацбанк           В течение
поддержание ее низких  Правительству      (по согласованию) 2000г.
темпов                 Республики Казахстан
2.2. Поддержание            Информация         Нацбанк           В течение
официальных ставок     Правительству      (по согласованию) 2000г.
Нацбанка на слабо      Республики Казахстан
положительном уровне
в реальном выражении
2.3. Сохранение режима      Информация         Нацбанк           В течение
свободно плавающего    Правительству      (по согласованию) 2000г.
обменного курса тенге  Республики Казахстан
2.4. Повышение уровня       Информация         Нацбанк           В течение
монетизации экономики  Правительству      (по согласованию) 2000г.
неинфляционными        Республики Казахстан
мерами
---------------------------------------------------------------------------
3. Налогово-бюджетная политика
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------
3.1. Совершенствовать       Проекты нормативных  МФ, МЭ, МГД    Постоянно
нормативную правовую   правовых актов
базу по государственным Информация                       Ежеквартально
финансам в части:      Правительству
дальнейшего уточнения  Республики Казахстан
функций центральных
и местных
исполнительных органов
в части финансирования
бюджетных программ;
совершенствования
порядка формирования
республиканского и
местных бюджетов;
дальнейшего внедрения
нормативных методов
планирования
государственного
бюджета
3.2. Определить перечень    Информация           МФ,             Март
программ, не           Правительству        министерства    2000г.
соответствующих роли   Республики           и ведомства
современного           Казахстан
государства с
рыночной ориентацией
3.3.*Разработать четкий     Постановление        МФ, МЭ          Декабрь
чрезвычайный механизм  Правительства                        1999г.
расходования           Республики Казахстан
3.4.*Составить график       Информация           МФ              Декабрь
ликвидации             Правительству                        1999г.
задолженности по       Республики
пенсиям                Казахстан

2. Ақша-несие және бағам саясаты
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар          Аяқтау нысаны      Орындауға жауаптылар Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                     3               4
__________________________________________________________________________
2.1 Инфляцияны ұстап тұру, Қазақстан       Ұлттық Банк (келісім   2000 ж.
оның төмен қарқынын    Республикасының бойынша)               бойы
қолдану                Үкіметіне ақпа.
рат
__________________________________________________________________________
2.2 Ұлттық Банктің ресми   Қазақстан       Ұлттық Банк (келісім   2000 ж.
ставкаларын нақты      Республикасының бойынша)               бойы
алғанда бәсең жағым.   Үкіметіне ақпа.
ды деңгейде ұстау      рат
__________________________________________________________________________
2.3 Теңгенің еркін айна.   Қазақстан       Ұлттық Банк (келісім   2000 ж.
лымындағы айырбас ба.  Республикасының бойынша)               бойы
ғамының режимін сақтау Үкіметіне ақпа.
рат
__________________________________________________________________________
2.4 Экономиканы инфляция.  Қазақстан       Ұлттық Банк (келісім   2000 ж.
лық емес шаралармен    Республикасының бойынша)               бойы
монетизациялаудың дең. Үкіметіне ақпа.
гейін арттыру          рат
__________________________________________________________________________
3. Салықтық-бюджеттік саясат
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар         Аяқтау нысаны     Орындауға жауаптылар Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                     3               4
__________________________________________________________________________
3.1 Мемлекеттік қаржы жө. Нормативтік құқықтық Экономикамині,      Ұдайы
ніндегі нормативтік   актілердің жобалары, Қаржымині,
құқықтық базаны:      Қазақстан            Мемкірісмині
орталық және жергі.   Республикасының
лікті атқарушы        Үкіметіне ақпарат
органдардың функция.
ларын бюджеттік бағ.
дарламаларды қаржы.
ландыру бөлігінде
одан әрі нақтылау;
республикалық және
жергілікті бюджет.
терді қалыптастыру.
дың тәртібін жетіл.
діру; мемлекеттік
бюджетті жоспарлау.
дың нормативтік әдіс.
терін одан әрі енгізу
бөлігінде жетілдіру
__________________________________________________________________________
3.2 Нарыққа бағдарланған   Қазақстан        Қаржымині, министрлік. 2000 ж.
қазіргі заманғы мемле. Республикасының  тер мен ведомстволар   наурыз
кеттің рөліне сай кел. Үкіметіне ақпа.
мейтін бағдарламалар.  рат
дың тізбесін айқындау
__________________________________________________________________________
3.3. Жұмсаудың нақты тө.   Қазақстан        Қаржымині, Экономика.  1999 ж.
*   тенше тетігін әзір.   Республикасы     мині                   желтоқ.
леу                   Үкіметінің қау.                         сан
лысы
__________________________________________________________________________
3.4. Зейнетақылар бойынша  Қазақстан        Қаржымині              1999 ж.
*   берешектерді жоюдың   Республикасының                         желтоқ.
кестесін жасау        Үкіметіне ақпа.                         сан
рат
__________________________________________________________________________

3.5. Составить график       Информация           МФ          Ежеквартально
ликвидации             Правительству
задолженности, не      Республики
относящейся к пенсиям. Казахстан
Объем задолженности,
не относящейся к пенсиям,
будет сокращен в
2000г. по крайней мере
на 10 млрд.тенге
3.6. Обеспечить строгий     Информация           МФ, МЭ      Ежеквартально
контроль за            Правительству
соблюдением лимита     Республики Казахстан
выдачи новых
правительственных
гарантий
3.7. Установить строгий     Информация           МФ, МЭ      Ежеквартально
контроль за выдачей    Правительству
новых                  Республики Казахстан
правительственных
гарантий только на
основе полного
залогового обеспечения
3.8.*Провести полный обзор
компаний, имеющих      Информация           МФ           Декабрь
просроченные платежи   Правительству                     1999г.
и дефолты по кредитам, Республики Казахстан
гарантированным
государством
3.9. Разработать систему    Проект               МФ, ФЭ       Февраль
постоянного            постановления                     2000г.
мониторинга            Правительства
финансового состояния  Республики Казахстан
компаний, получивших
правительственные
гарантии
3.10.Обеспечить активную    Информация           МФ, МЭ,     Ежеквартально
работу по возвращению  Правительству        МГД,
средств в бюджет от    Республики Казахстан Генпрокуратура
предприятий,                                (по согласованию),
организаций,                                Эксимбанк
допустивших невозврат
по кредитам,
гарантированным
Правительством
---------------------------------------------------------------------------
4. Структурная политика
4.1. Финансовый сектор
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------
Развитие страхового рынка

3.5. Зейнетақыларға жат.   Қазақстан        Қаржымині              Тоқсан
пайтын берешекті жою. Республикасының                         сайын
дың кестесін жасау.   Үкіметіне ақпа.
Зейнетақыларға жат.   рат
пайтын берешектің кө.
лемі 2000 жылы кемінде
10 млрд. теңгеге қыс.
қаратын болады.
__________________________________________________________________________
3.6. Үкіметтік жаңа кепіл. Қазақстан        Қаржымині,             Тоқсан
діктерді беру лимиті. Республикасының  Экономикамині          сайын
нің сақталуына қатаң  Үкіметіне ақпа.
бақылауды қамтамасыз  рат
ету
__________________________________________________________________________
3.7. Үкіметтік жаңа кепіл. Қазақстан        Қаржымині,             Тоқсан
діктердің тек толық   Республикасының  Экономикамині          сайын
кепілді қамтамасыз    Үкіметіне ақпа.
етудің негізінде ғана рат
берілуіне қатаң бақы.
лау орнату
__________________________________________________________________________
3.8. Мемлекет кепілдік     Қазақстан        Қаржымині              1999 ж.
*   берген несиелер бой.  Республикасының                         желтоқ.
ынша мерзімі өткен    Үкіметіне ақпа.                         сан
төлемдері мен дефолты рат
бар компанияларға
толық шолу жүргізу
__________________________________________________________________________
3.9. Үкіметтік кепілдік.   Қазақстан        Қаржымині, Экономика.  2000 ж.
діктерді алған ком.   Республикасы     мині                   ақпан
паниялардың қаржы     Үкіметінің қау.
жағдайының тұрақты    лысының жобасы
мониторингі жүйесін
әзірлеу
__________________________________________________________________________
3.10. Үкімет кепілдігін     Қазақстан        Қаржымині, Экономика.  Тоқсан
берген несиелер бой.  Республикасының  мині, Мемкірісмині,    сайын
ынша қайтармауға жол  Үкіметіне ақпа.  Бас Прокуратура (келі.
берген кәсіпорындар.  рат              сім бойынша), Эксимбанк
дан, ұйымдардан қа.
ражаттарды бюджетке
қайтару жөніндегі
белсенді жұмысты
қамтамасыз ету
__________________________________________________________________________
4. Құрылымдық саясат
4.1. Қаржы секторы
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар             Аяқтау нысаны  Орындауға жауаптылар  Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                     3               4
__________________________________________________________________________
Сақтандыру рыногын дамыту
__________________________________________________________________________

4.1.1. Разработать проект   Проект Закона      Нацбанк           Июнь
Закона Республики        Республики        (по согласованию), 2000г.
Казахстан                Казахстан          МФ
"О страховании и
страховом рынке"
4.1.2. Внести изменения и   Проект Закона     Нацбанк            Февраль
дополнения в некоторые   Республики        (по согласованию), 2000г.
законодательные акты по  Казахстан         МФ
вопросам обязательного
коллективного
гарантирования
(страхования) вкладов
(депозитов)
Дальнейшее укрепление и консолидация банков
4.1.3. Внести изменения     Проекты Указа     Нацбанк           Февраль
и дополнения в Указ      Президента       (по согласованию)  2000г.
Президента Республики    Республики
Казахстан, имеющий силу  Казахстан,
Закона, "О банках и      постановления
банковской деятельности  Правительства
в Республике Казахстан"  Республики
Казахстан
4.1.4. Совершенствовать     Проекты           Нацбанк           В течение
нормативную правовую     нормативных       (по согласованию) 2000г.
базу, регулирующую       правовых актов
порядок и особенности
проведения ликвидации
банков в Республике
Казахстан
4.1.5. Реализовать          Информация        Нацбанк           Декабрь
программы перехода       Правительству     (по согласованию) 2001 г.
банков второго уровня    Республики
к международным          Казахстан
стандартам
4.1.6. Совершенствовать     Проекты           Нацбанк           Постоянно
лицензирование и         нормативных       (по согласованию)
пруденциальное           правовых актов
регулирование
деятельности банков
и организаций,
осуществляющих
отдельные виды
банковских операций
4.1.7. Повышать качество    Формы отчетности, Нацбанк            Март
отчетности небанковских  утвержденные      (по согласованию), 2002г.
финансовых организаций,  постановлением    МФ, НКЦБ
акционерных обществ,     Правления         (по согласованию)
компаний с обращающимися нацбанка
на рынке акциями
4.1.8. Проведение полных    Информация         Нацбанк           Декабрь*
выездных проверок по     Правительству      (по согласованию) 1999г.
пяти системообразующим   Республики                           В течение
банкам                   Казахстан                            2000г.
4.1.9* Обеспечение          Постановление      МФ, Нацбанк       Декабрь
постепенной приватизации Правительства      (по согласованию) 1999г.
ОАО "Народный            Республики
Сберегательный Банк      Казахстан
Казахстана"
4.2. Налоговая политика и администрация
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------
Реформа налогового администрирования
4.2.1. Разработать Налоговый  Проект Налогового  МГД, МФ, МЭ,    Март
кодекс                 кодекса            министерства и  2000г.
Республики         ведомства
Казахстан
4.2.2. Рассмотреть            Информация         МФ, МЭ, Нацбанк  Февраль
возможность введения       Правительству      (по согласованию)2000г.
налогообложения            Республики         МГД
доходов или убытка от      Казахстан
курсовой разницы,
банковских процентов
и прироста капитала при
продаже акций с учетом
возможного влияния на
развитие банковской
системы
4.2.3.*Отменить налог на      Нормативный        МФ, МГД          Декабрь
покупку населением         правовой акт                        1999г.
наличной иностранной
валюты
4.2.4.*Отменить требование    Постановление      Нацбанк          Декабрь
об обязательной            Правительства      (по согласованию)1999г.
продаже 50 процентов       Республики
валютной выручки от        Казахстан
экспорта
4.2.5.*Пересмотреть           Нормативный        МФ, МГД          Сентябрь
таможенную пошлину         правовой акт                        1999г.
на импорт наличной
иностранной валюты
4.2.6.*Ввести налог на фонд   Нормативный        МФ, МГД          Ноябрь
оплаты труда в размере     правовой акт                        1999г.
5 процентов, исчисляемый
на основе начисленных
расходов на заработную
плату

4.1.1. "Сақтандыру және сақ.  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк  2000 ж.
тандыру рыногы туралы" Заңының жобасы         (келісім бой. маусым
Қазақстан Республикасы                        ынша), Қаржы.
Заңының жобасын әзір.                         мині
леу
__________________________________________________________________________
4.1.2. Салымдарды (депозит.    Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк  2000 ж.
терді) міндетті ұжымдық Заңының жобасы         (келісім бой. ақпан
кепілдіктендіру (сақ.                          ынша), Қаржы.
тандыру) мәселелері жө.                        мині
ніндегі кейбір заң ак.
тілеріне өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
__________________________________________________________________________
Банктердің одан әрі нығаюы және шоғырлануы
__________________________________________________________________________
4.1.3. Қазақстан Республикасы  Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк  2000 ж.
Президентінің "Қазақ.   Президенті             (келісім бой. ақпан
стан Республикасындағы  Жарлығының жобасы,     ынша)
банктер және банк қыз.  Қазақстан Республикасы
меті туралы" заң күші   Үкіметінің қаулысы
бар Жарлығына өзгерістер
мен толықтырулар енгізу
туралы
__________________________________________________________________________
4.1.4. Қазақстан Республикасын. Нормативтік құқықтық  Ұлттық Банк  2000 ж.
да банктерді таратудың   актілердің жобалары   (келісім бой. ішінде
тәртібі мен ерекшелікте.                       ынша)
рін реттейтін норматив.
тік құқықтық базаны же.
тілдіру
__________________________________________________________________________
4.1.5. Екінші деңгейдегі банк.  Қазақстан Республика. Ұлттық Банк  2001 ж.
тердің халықаралық стан. сының Үкіметіне ақпа. (келісім бой. желтоқ.
дарттарға көшуі бағдар.  рат                   ынша)         сан
ламасын іске асыру
__________________________________________________________________________
4.1.6. Банктік операциялардың   Нормативтік құқықтық  Ұлттық Банк   Ұдайы
жекелеген түрлерін жүзе. актілердің жобалары   (келісім бой.
ге асыратын банктер мен                         ынша)
ұйымдардың қызметін ли.
цензиялауды және пруден.
циалдық реттеуді жетіл.
діру
__________________________________________________________________________
4.1.7. Банктік емес қаржы ұйым. Ұлттық Банк Басқарма. Ұлттық Банк  2002 ж.
дарының, акционерлік     сының қаулысымен бе.  (келісім бой. наурыз
компаниялардың, рынокта  кітілген есептілік    ынша), Қаржы.
айналымдағы акциялары    нысандары             мині, Бағалы
бар компаниялардың есеп.                       қағаздар жө.
тілігінің сапасын арт.                         ніндегі Ұлттық
тыру                                           комиссия (келі.
сім бойынша)
__________________________________________________________________________
4.1.8. Бес жүйе құрушы банк     Қазақстан Республикасы Ұлттық Банк  1999 ж.
бойынша барып толық тек. Үкіметіне ақпарат      (келісім бой. жел.
серулер жүргізу                                 ынша)        тоқсан*
2000 ж.
бойы
__________________________________________________________________________
4.1.9. Қазақстан Халықтық Жинақ Қазақстан Республикасы Қаржымині,  1999 ж.
*    Банкі ААҚ-ын бірте-бірте Үкіметінің қаулысы     Ұлттық Банк   жел.
жекешелендіруді қамтама.                        (келісім бой. тоқ.
сыз ету                                         ынша)         сан
__________________________________________________________________________
4.2. Салықтық саясат және әкімшілік
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар             Аяқтау нысаны  Орындауға жауаптылар  Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                     3               4
__________________________________________________________________________
Салықтық әкімшіліктендіру реформасы
__________________________________________________________________________
4.2.1. Салық кодексін әзірлеу Қазақстан Республикасы  Қаржымині,   2000 ж.
Салық кодексінің жобасы Мемкірісмині, наурыз
Экономикамині,
министрліктер
мен ведомство.
лар
__________________________________________________________________________
4.2.2. Банктік жүйенің дамуы. Қазақстан Республикасы. Қаржымині,    2000 ж.
на мүмкін болатын әсе. ның Үкіметіне ақпарат   Экономикамині, ақпан
рін ескере отырып ба.                          Ұлттық Банк
ғамдық айырмашылықтан,                         (келісім бой.
банктік проценттерден                          ынша), Мемкіріс.
және акцияларды сату                           мині
кезіндегі капиталдың
өсіміне кірістерге са.
лық салуды енгізудің
мүмкіндігін немесе шы.
ғынды қарау
__________________________________________________________________________
4.2.3. Халықтың қолма-қол ше. Нормативтік құқықтық    Қаржымині,    1999 ж.
*    тел валютасын сатып    акт                     Мемкірісмині  жел.
алуына салықты жою                                           тоқсан
__________________________________________________________________________
4.2.4. Экспорттан валюталық   Қазақстан Республикасы  Ұлттық Банк   1999 ж.
*    түсімнің 50 процентін  Үкіметінің қаулысы      (келісім бой.  жел.
міндетті түрде сату                            ынша)         тоқсан
туралы талапты жою
__________________________________________________________________________
4.2.5. Қолма-қол шетелдік ва. Нормативтік құқықтық    Қаржымині,    1999 ж.
лютаның импортына ке.  акт                     Мемкірісмині   қыр.
ден бажын қайта қарау                                        күйек
__________________________________________________________________________
4.2.6. Еңбекке ақы төлеу қо.  Нормативтік құқықтық    Қаржымині,    1999 ж.
*    рына жалақыға есептел. акт                     Мемкірісмині   қараша
ген шығындардың негі.
зінде есептелетін 5
процент мөлшерінде са.
лық енгізу
__________________________________________________________________________

4.2.7. Проводить мониторинг   Информация         МГД         Ежеквартально
и анализ поступлений       Правительству
налогов по крупным         Республики
налогоплательщикам         Казахстан
республики
4.2.8. Разработать план       Проект             МГД         Август 2000г.
действий по                постановления
реформированию             Правительства
таможенной службы          Республики
Казахстан
4.2.9. Упразднить             Проекты            МФ, МЭ,     Июнь 2000г.
специальную                нормативных        аким
экономическую зону         правовых актов     г.Астаны
г. Астаны
4.2.10. Разработать проект    Проект Закона      МФ          Апрель 2000г.
Закона Республики          Республики
Казахстан                  Казахстан
"О внесении
изменений и дополнений
в Закон Республики
Казахстан "Об аудиторской
деятельности"
4.2.11. Повышение ставок      Проекты            МГД, МФ     Декабрь*
акцизов на водку и         постановлений                  1999г.
водочные изделия           Правительства                  Февраль
Республики                     2000г.
Казахстан
4.2.12. Разработать новую
методологию сбора акцизов Проект             МГД, МЭИТ,  I квартал
и НДС на нефтепродукты     постановления      МФ, МЭ      2000г.
Правительства
Республики
Казахстан
4.2.13. Разработать           Постановление      МГД         Сентябрь
программу по усилению      Правительства                  1999г.
государственного           Республики
регулирования производства Казахстан
и оборота этилового спирта
и алкогольной продукции
4.2.14. Произвести пересмотр  Проект             МГД         Май 2000г.
порядка лицензирования для постановления
спиртной продукции         Правительства
Республики
Казахстан
4.2.15.* Разработать          Постановление      МГД         Декабрь
программу по усилению      Правительства                  1999г.
государственного           Республики
регулирования оборота      Казахстан
нефтепродуктов
4.2.16. Реализовывать         Информация         МГД         Ежеквартально
программу по усилению      Правительству
государственного           Республики
регулирования оборота      Казахстан
нефтепродуктов
4.3. Меры социальной защиты
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------
4.3.1. Внести изменения в    Проект            МТЗС, МФ        Декабрь
постановление Правительства  постановления                     2000г.
Республики Казахстан от 21   Правительства
сентября 1997 года N 1355    Республики
"Об утверждении Порядка      Казахстан
пенсионных выплат из
накопительных пенсионных
фондов" с включением
пенсионных схем,
определяющих систему
пенсионных выплат,
начиная с 1 января 2001 г.
4.3.2. Разработать проект    Проект            МТСЗ, МФ, МЮ,   Сентябрь
постановления Правительства  постановления     МВД, МГД        2000г.
Республики Казахстан         Правительства
"О присвоении единых         Республики
идентификационных кодов для   Казахстан
всех граждан Республики
Казахстан"
4.3.3. Обеспечить полную     Информация        МТСЗ           Ежемесячно
и своевременную выплату      Правительству
пенсий и государственных     Республики
пособий                      Казахстан
4.3.4. Определить размеры    Проект            МТСЗ           Январь
черты бедности, как          нормативного                     ежегодно
единственный критерий        правового акта                  Ежеквартально
предоставления социальной    Информация
помощи                       Правительству
Республики
Казахстан
4.3.5. Внести изменения в    Проект Закона     МТСЗ           Декабрь
Закон Республики Казахстан   Республики                       2000г.
"О государственных           Казахстан
социальных пособиях по
инвалидности, по случаю
потери кормильца и по
возрасту в Республике
Казахстан"

4.2.7. Республиканың ірі са.  Қазақстан Республикасы. Қаржымині,    Тоқсан
лық төлеушілері бойын. ның Үкіметі қаулысының  Мемкірісмині  сайын
ша салықтардың түсуіне жобасы
мониторинг және таңдау
жүргізу
__________________________________________________________________________
4.2.8. Кеден қызметін рефор.  Қазақстан Республикасы  Мемкірісмині  2000 ж.
малау жөніндегі іс-қи. Үкіметі қаулысының                     тамыз
мылдардың жоспарын     жобасы
әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.2.9. Астана қаласы арнайы   Нормативтік құқықтық.   Қаржымині,    2000 ж.
экономикалық аймағын   тық актілердің жобалары Экономикамині, маусым
тарату                                         Астана қаласы.
ның әкімі
__________________________________________________________________________
4.2.10. "Аудиторлық қызмет    Қазақстан              Қаржымині,    2000 ж.
туралы" Қазақстан     Республикасы Заңының                  сәуір
Республикасының Заңы. жобасы
на өзгерістер мен то.
лықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңы.
ның жобасын әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.2.11. Араққа және арақ      Қазақстан Республикасы  Мемкірісмині,1999 ж.
өнімдеріне акциздер.  Үкіметі қаулыларының    Қаржымині     жел.
дің ставкаларын       жобалары                             тоқсан
көтеру                                                     2000 ж.
ақпан
__________________________________________________________________________
4.2.12. Мұнай өнімдеріне ак.  Қазақстан Республикасы. Мемкірісмині,2000 ж.
циздер мен ҚҚС жинау. ның Үкіметі қаулысының  энергоиндуст. I тоқ.
дың жаңа методология. жобасы                  саудамині,     сан
сын әзірлеу                                   Қаржымині,
Экономикамині
__________________________________________________________________________
4.2.13. Этиль спирті мен алко. Қазақстан Республикасы  Мемкірісмині 1999 ж.
*     гольді өнімдерді өнді.Үкіметінің қаулысы                   қыр.
руді ж/е олардың айна.                                     күйек
лымын мемлекеттік рет.
теуді күшейту жөніндегі
бағдарламаны әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.2.14. Спиртті өнімдерге ар. Қазақстан Республикасы. Мемкірісмині 2000 ж.
налған лицензиялау    ның Үкіметі қаулысының               мамыр
тәртібін қайта қа.    жобасы
рауды жүргізу
__________________________________________________________________________
4.2.15. Мұнай өнімдері айна.  Қазақстан Республикасы  Мемкірісмині 1999 ж.
*     лымын мемлекеттік рет.  Үкіметінің қаулысы                 жел.
теуді күшейту жөнінде                                      тоқсан
бағдарлама әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.2.16. Мұнай өнімдерінің ай. Қазақстан Республикасы. Мемкірісмині Тоқсан
налымын мемлекеттік   ның Үкіметіне ақпарат                сайын
реттеуді күшейту жө.
ніндегі бағдарламаны
іске асыру
__________________________________________________________________________
4.3. Әлеуметтік қорғау шаралары
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар             Аяқтау нысаны  Орындауға жауаптылар  Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                     3               4
__________________________________________________________________________
4.3.1. 2001 жылдың 1 қаңта.  Қазақстан Республикасы. Еңбекәлеумет. 2000 ж.
рынан бастап зейнет.  ның Үкіметі қаулысының  мині, Қаржы.   жел.
ақы төлемдерінің жүйе. жобасы                 мині          тоқсан
сін белгілейтін зей.
нетақылық сызбаларды
енгізе отырып "Жинақ.
таушы зейнетақы қор.
ларынан төлемдерді
жүзеге асырудың тәрті.
бін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1997 жылғы
21 қыркүйектегі N 1355
қаулысына өзгеріс
енгізу
__________________________________________________________________________
4.3.2. "Қазақстан Республика.  Қазақстан Республикасы. Еңбекәлеу.  2000 ж.
сының барлық азаматтары ның Үкіметі қаулысының  метмині,    қыркүйек
үшін бірыңғай бірдей.   жобасы                  Қаржымині,
лендірілген кодтар беру                         Әділетмині,
туралы" Қазақстан Рес.                          Ішкіісмині,
публикасының Үкіметі                            Мемкірісмині
қаулысының жобасын
әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.3.3. Зейнетақылар мен мемле. Қазақстан Республикасы. Еңбекәлеу.    Ай
кеттік жәрдемақыларды   ның Үкіметіне ақпарат   метмині     сайын
толық және уақытында
төленуін қамтамасыз ету
__________________________________________________________________________
4.3.4. Әлеуметтік көмек көрсе. Нормативтік құқықтық    Еңбекәлеу.   Жыл
тудің бірден бір өлшемі актінің жобасы, Қазақ.  метмині     сайын
ретінде кедейлік шегі.  стан Республикасының                қаңтар
нің мөлшерлерін анықтау Үкіметіне ақпарат                   Тоқсан
сайын
__________________________________________________________________________
4.3.5. "Қазақстан Республикасы. Қазақстан Республикасы Еңбекәлеу.  2000 ж.
ндағы мүгедектігі бойын. Заңының жобасы         метмині     желтоқ.
ша, асыраушысынан айыры.                                    сан
луы бойынша және жасына
байланысты мемлекеттік
әлеуметтік жәрдемақылар
туралы" Қазақстан Респуб.
ликасының Заңына өзгеріс.
тер енгізу
__________________________________________________________________________

4.3.6. Внести изменения и    Проект            МТСЗ           Февраль
дополнения в постановление   постановления                    2000г.
Правительства Республики     Правительства
Казахстан от 4 декабря 1998  Республики
года N 1242 "Об утверждении  Казахстан
Правил об организации
общественных работ"
4.3.7. Разработать Правила   Проект            МТСЗ           Февраль
регистрации и учета          постановления                    2000г.
безработных                  Правительства
Республики
Казахстан
4.3.8. Стимулировать         Информация        МТСЗ, МФ      Ежеквартально
использование пенсионными    Правительству
фондами принятых в           Республики
международной практике       Казахстан
стандартов стоимостной
оценки и бухгалтерского
учета
4.3.9. Рассмотреть           Информация        МТСЗ, НКЦБ      I квартал
возможность предоставления   Правительству   (по согласованию),  2000г.
пенсионным фондам большей    Республики        Нацбанк
свободы для приобретения     Казахстан       (по согласованию),
высококачественных                             МЭ
иностранных финансовых
активов при соблюдении
определенных мер
предосторожности
4.3.10. Разработать          Проект            МТСЗ            Май 2000г.
программу общественных       постановления
работ (борьба с бедностью    Правительства
и безработицей)              Республики
Казахстан
4.3.11. Обеспечить           Проект            МТСЗ, МФ,       Май 2000г.
контроль за бюджетным        нормативного      акимы областей
исполнением программ         правового акта    и гг. Астаны и
социальной помощи по линии                     Алматы
местных исполнительных
органов
4.4. Содействие росту при ведущей роли частного сектора
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------
Управление
Построение профессиональной государственной службы
4.4.1. Разработать Концепцию  Проект            АГС           Август 2000г.
обучения государственных      постановления    (по согласованию),
служащих                      Правительства     МОН
Республики
Казахстан
4.4.2. Учредить Совет по      Проекты Указа     АГС           Август 2000г.
подготовке управленческих     Президента       (по согласованию)
кадров при Президенте         Республики
Республики Казахстан          Казахстан,
постановления
Правительства
Республики Казахстан
4.4.3. Разработать и          Проекты Указа     АГС              Сентябрь
внедрить республиканскую      Президента       (по согласованию), 2000г.
систему управления кадрами    Республики        министерства
государственной службы        Казахстан,        и ведомства
постановления
Правительства
Республики
Казахстан
4.4.4. Совершенствовать       Проекты Указа     АГС               Январь
классификацию должностей      Президента        (по согласованию), 2002г.
государственной службы,       Республики        МФ
основанной на факторно-       Казахстан,
балльном анализе              постановления
Правительства
Республики
Казахстан
4.4.5. Внедрить единую        Проекты Указа     АГС               Март
систему оплаты труда          Президента       (по согласованию), 2002г.
государственных служащих,     Республики        МФ
основанную на новой           Казахстан,
классификации должностей      постановления
государственной службы        Правительства
Республики Казахстан
4.4.6. Создать                Проект            АГС               I квартал
Республиканский центр         постановления     (по согласованию), 2000г.
тестирования и информации     Правительства     МОН
Республики
Казахстан

4.3.6. "Қоғамдық жұмыстарды     Қазақстан Республикасы. Еңбекәлеу.  2000 ж.
ұйымдастыру туралы ере.  ның Үкіметі қаулысының  метмині     ақпан
желерді бекіту туралы"   жобасы
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 1998 жылғы
4 желтоқсандағы N 1242
қаулысына өзгерістер мен
толықтырулар енгізу
__________________________________________________________________________
4.3.7. Жұмыссыздарды тіркеудің Қазақстан Республикасы. Еңбекәлеу.  2000 ж.
және есепке алудың тәр. ның Үкіметі қаулысының  метмині     ақпан
тібін әзірлеу           жобасы
__________________________________________________________________________
4.3.8. Зейнетақы қорларының    Қазақстан Республикасы. Еңбекәлеу.  Тоқсан
халықаралық практикада  ның Үкіметіне ақпарат   метмині,    сайын
қабылданған құндық ба.                          Қаржымині
ғалау мен бухгалтерлік
есептің стандарттарын
пайдалануын ынталандыру
__________________________________________________________________________
4.3.9. Зейнетақы қорларына    Қазақстан Республикасы.  Еңбекәлеу.  2000 ж.
белгілі бір сақтық ша. ның Үкіметіне ақпарат    метмині,    I-тоқсан
раларын сақтау жағдай.                          Бағалы қа.
ында жоғары сапалы ше.                          ғаздар жө.
телдік активтерді сатып                         ніндегі Ұлт.
алу үшін көбірек еркіндік                       тық комиссия
берудің мүмкіндігін                             (келісім бой.
қарастыру                                       ынша), Ұлттық
Банк (келісім
бойынша), Эко.
номикамині
__________________________________________________________________________
4.3.10. Қоғамдық жұмыстардың   Қазақстан Республикасы. Еңбекәлеу.  2000 ж.
бағдарламасын әзірлеу   ның Үкіметі қаулысының  метмині     мамыр
(кедейлікпен және       жобасы
жұмыссыздықпен күрес)
__________________________________________________________________________
4.3.11. Жергілікті атқарушы ор. Нормативтік құқықтық   Еңбекәлеу.  2000 ж.
гандар тарапынан әлеу.   актінің жобасы         метмині,    мамыр
меттік көмек бағдарлама.                        Қаржымині,
ларының бюджеттік атқа.                         облыстардың,
рылуын бақылауды қамта.                         Астана және
масыз ету                                       Алматы қала.
ларының
әкімдері
__________________________________________________________________________
4.4. Жеке сектордың жетекші ролі жағдайында өсуге ықпал ету
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар             Аяқтау нысаны  Орындауға жауаптылар  Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                     3               4
__________________________________________________________________________
Басқару
__________________________________________________________________________
Кәсіби мемлекеттік қызмет құру
__________________________________________________________________________
4.4.1. Мемлекеттік қызмет.   Қазақстан Республикасы. Мемқызмет.   2000 ж.
шілерді оқытудың      ның Үкіметі қаулысының  агенттігі    тамыз
тұжырымдамасын әзір.  жобасы                  (келісім бой.
леу                                           ынша), Білім.
ғылыммині
__________________________________________________________________________
4.4.2. Қазақстан Республика  Қазақстан Республикасы. Мемқызмет.    2000 ж.
сы Президентінің жа.  ның Президенті Жарлығы. агенттігі    тамыз
нынан Басқару кадр.   ның жобасы, Қазақстан   (келісім бой.
ларын даярлау жөнін.  Республикасы Үкіметінің ынша)
дегі кеңес құру       қаулысы
__________________________________________________________________________
4.4.3. Мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасы. Мемқызмет.    2000 ж.
кадрларын басқарудың  ның Президенті Жарлығы. агенттігі     қыркүйек
республикалық жүйесін ның жобасы, Қазақстан   (келісім бой.
әзірлеу және енгізу   Республикасы Үкіметінің ынша), минис.
қаулысы                 трліктер мен
ведомстволар
__________________________________________________________________________
4.4.4. Мемлекеттік қызметтің Қазақстан Республикасы. Мемқызмет.    2002 ж.
лауазымдарын фактор.  ның Президенті Жарлығы. агенттігі     қаңтар
лық-баллдық талдауға  ның жобасы, Қазақстан   (келісім бой.
негізделген жіктеуді  Республикасы Үкіметінің ынша), Қаржы.
жетілдіру             қаулысы                 мині
__________________________________________________________________________
4.4.5. Мемлекеттік қызметші. Қазақстан Республикасы. Мемқызмет.    2002 ж.
лердің еңбегіне ақы   ның Президенті Жарлығы. агенттігі     наурыз
төлеудің жаңа мемле.  ның жобасы, Қазақстан   (келісім бой.
кеттік қызметтің лау. Республикасы Үкіметінің ынша), Қаржы.
азымдарын жіктеуге    қаулысы                 мині
негізделген бірыңғай
жүйесін енгізу
__________________________________________________________________________
4.4.6. Республикалық тесті.  Қазақстан Республикасы. Мемқызмет.    2000 ж.
леу және ақпарат ор.  ның Үкіметі қаулысының  агенттігі     I тоқсан
талығын құру          жобасы                  (келісім бой.
ынша), Білім.
ғылыммині
__________________________________________________________________________

4.4.7. Обеспечить реализацию  Информация        АГС               1 раз в
реформы государственной       Правительству    (по согласованию), полугодие
службы на уровне местных      Республики        акимы областей и
исполнительных органов        Казахстан         гг.Астаны и Алматы
Совершенствование судебной системы, укрепление
соблюдения правопорядка
4.4.8. Разработать проект     Проект Закона     МЮ, Верховный суд  Ноябрь
Закона Республики Казахстан   Республики        (по согласованию)  2000г.
"О судах и статусе судей в    Казахстан
Республике Казахстан"
4.4.9. Создать межрайонные    Проект Указа      МЮ                 2002г.
специализированные            Президента
экономические суды            Республики
Казахстан
4.4.10. Совершенствовать      Проекты           МЮ                Постоянно
нормативную правовую базу,    нормативных
регулирующую государственную  правовых актов
регистрацию нормативных       Информация                          Декабрь
правовых актов                Правительству                       Ежегодно
Республики
Казахстан
4.4.11. Использовать          Информация        МЮ                Декабрь
возможности донорских         Правительству                       Ежегодно
организаций для укрепления    Республики
независимости судейства,      Казахстан
обеспечения соблюдения
судебных постановлений,
улучшения правового доступа
всех слоев населения,
повышения квалификации
судей
4.4.12. Завершить процесс     Информация        АМБ, МЮ,     Август 2000г.
отделения государственных     Правительству     Генпрокуратура
функций по регулированию      Республики        (по согласованию)
от государственных            Казахстан
предприятий
Борьба с коррупцией
4.4.13. Реализовать           Информация      Госкомиссия по  Ежеквартально
Государственную программу     Президенту      борьбе с
борьбы с коррупцией на        Республики      коррупцией, КНБ
1999-2000 годы                Казахстан,      (по согласованию),
Правительству   МВД,
Республики      Генпрокуратура
Казахстан       (по согласованию)
4.4.14. Разработать           Проекты Указа   Госкомиссия по    IV квартал
Государственную программу     Президента      борьбе с            2000г.
по борьбе с коррупцией на     Республики      коррупцией,
на период 2001-2005 годы      Казахстан,      Генпрокуратура
постановления   (по согласованию),
Правительства   КНБ
Республики      (по согласованию),
Казахстан       МВД, МГД
Совершенствование действующего законодательства
4.4.15* Принять Закон         Закон           МТСЗ                Декабрь
Республики Казахстан          Республики                           1999г.
"О труде в Республике         Казахстан
Казахстан"
4.4.16. Разработать проект    Проект Закона  МГД, МЭ, МФ,         Март
Закона Республики Казахстан   Республики     МСХ, МЭИТ            2000г.
"О внесении изменений и       Казахстан
дополнений в Закон
Республики Казахстан
"О банкротстве"
4.4.17. Разработать проект    Проект Закона  МЭ, МТК, АЗО,        Февраль
Закона Республики Казахстан   Республики     МСХ, МВД, МЮ,        2000г.
"О внесении изменений и       Казахстан      МЭИТ, МОН,
дополнений в Закон                           МКИОС, МТСЗ
Республики Казахстан
"О лицензировании"

4.4.7. Жергілікті атқарушы  Қазақстан Республикасы. Мемқызмет.    Жарты
органдардың деңгей.  ның Үкіметіне ақпарат   агенттігі     жылда
індегі мемлекеттік                           (келісім бой. 1 рет
қызметті реформалау.                         ынша), облыс.
ды іске асыруды қам.                         тардың, Астана
тамасыз ету                                  және Алматы
қалаларының
әкімдері
__________________________________________________________________________
Сот жүйесін жетілдіру, құқық тәртібін сақтауды нығайту
__________________________________________________________________________
4.4.8. "Қазақстан Респуб.   Қазақстан Республикасы  Әділетмині,   2000 ж.
ликасындағы соттар   Заңының жобасы          Жоғарғы Сот  қараша
және судьялардың                             (келісім бой.
мәртебесі туралы"                            ынша)
Қазақстан Респуб.
ликасы Заңының
жобасын әзір.
леу
__________________________________________________________________________
4.4.9. Ауданаралық маман.   Қазақстан Республикасы. Әділетмині     2002 ж.
дандырылған эконо.  ның Президенті Жарлығы.
микалық соттар құру  ның жобасы
__________________________________________________________________________
4.4.10. Нормативтік құқық.  Нормативтік құқықтық    Әділетмині     Ұдайы
тық актілерді мемле. актілердің жобалары,                   Желтоқ.
кеттік тіркеуді рет. Қазақстан Республикасы.                сан
тейтін нормативтік   ның Үкіметіне ақпарат                   Жыл
құқықтық базаны же.                                         сайын
тілдіру
__________________________________________________________________________
4.4.11. Төрелік етудің тәу. Қазақстан Республикасы. Әділетмині      Жыл
елсіздігін нығайту,  ның Үкіметіне ақпарат                  сайын
сот қаулыларының
орындалуын
қамтамасыз ету, ха.
лықтың барлық жікте.
рінің құқықтық қол.
жетімділігін жақ.
сарту, судьялардың
біліктілігін көтеру
үшін донорлық ұйым.
дардың мүмкіндік.
терін пайдалану
__________________________________________________________________________
4.4.12. Реттеу жөніндегі    Қазақстан Республикасы. Монополиябиз.  2000 ж.
мемлекеттік функция. ның Үкіметіне ақпарат   несагенттігі,  тамыз
ларды мемлекеттік                            Әділетмині,
кәсіпорындардан бөлу                         Бас Прокурату.
процесін аяқтау                              ра (келісім
бойынша)
__________________________________________________________________________
Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес
__________________________________________________________________________
4.4.13. Сыбайлас жемқорлық. Қазақстан Республикасы. Сыбайлас жем.  Тоқсан
қа қарсы күрестің    ның Президентіне, Қа.   қорлыққа қарсы сайын
1999-2000 жылдарға   зақстан Республикасының күрес жөніндегі
арналған мемлекеттік Үкіметіне ақпарат       мемлекеттік
бағдарламасын іске                           комиссия, ҰҚК
асыру                                        (келісім бой.
ынша), Ішкііс.
мині, Бас Про.
куратура
(келісім бой.
ынша)
__________________________________________________________________________
4.4.14. Сыбайлас жемқорлық. Қазақстан Республикасы. Сыбайлас жем.  2000 ж.
қа қарсы күрестің     ның Президенті жарлығы. қорлыққа қарсы IV тоқ.
2001-2005 жылдар ке.  ның жобасы, Қазақстан   күрес жөніндегі сан
зеңіне арналған мем.  Республикасы Үкіметінің мемлекеттік ко.
лекеттік бағдарлама.  қаулысы                 миссия, Бас Про.
сын әзірлеу                                   куратура
(келісім бой.
ынша), ҰҚК
(келісім бой.
ынша), Ішкііс.
мині, Мемкірісмині
__________________________________________________________________________
Қолданылып жүрген заңдарды жетілдіру
__________________________________________________________________________
4.4.15. "Қазақстан Рес.   Қазақстан Республикасы.  Еңбекәлеумет.   1999 ж.
*     публикасындағы ең  ның Заңы                 мині            желтоқ.
бек туралы" Қазақ.                                           сан
стан Республикасы.
ның Заңын қабылдау
__________________________________________________________________________
4.4.16. "Банкроттық тура. Қазақстан Республикасы  Мемкірісмині,    2000 ж.
лы" Қазақстан Рес.  заңының жобасы          Экономикамині,   наурыз
публикасының Заңына                         Қаржымині, Ауыл.
өзгерістер мен то.                          шармині, Энерго.
лықтырулар енгізу                           индустсаудамині
туралы" Қазақстан
Республикасы Заңы.
ның жобасын әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.4.17. "Лицензиялау ту.   Қазақстан Республикасы  Экономикамині,  2000 ж.
ралы" Қазақстан     Заңының жобасы          Көліккоммині,   ақпан
Республикасының                             Жерресурсагент.
Заңына өзгерістер                           тігі, Ауылшар.
мен толықтырулар                            мині, Ішкіісмині,
енгізу туралы" Қа.                          Әділетмині, Энер.
зақстан Республи.                           гоиндустсаудамині
касы Заңының жоба.                          Білімғылыммині,
сын әзірлеу                                 Мәдениетақпарат.
мині, Еңбекәлеуметмині
__________________________________________________________________________

4.4.18. Провести обзор        Информация     МЭ, МЮ, МЭИТ, МСХ    Август
с целью выявления             Правительству                       2000г.
необходимости внесения        Республики
изменений и дополнений в      Казахстан
законодательные акты о
залоговом обеспечении,
аренде и в другие законы,
регулирующие экономические
договорные отношения
Совершенствование статистических систем
4.4.19. Разработать           Проект         АС, Нацбанк          Май
Программу совершенствования   постановления  (по согласованию),   2000г.
статистических систем для     Правительства  МФ, МГД
обеспечения принятия          Республики
оперативных решений           Казахстан
4.4.20. Расширить объем       Информация     МКИОС, АС, МФ,   Ежеквартально
экономической и финансовой    Правительству  Нацбанк
информации, представляемой    Республики     (по согласованию),
в СМИ, включая информацию по  Казахстан      МЭ, МГД
экономической политике
Совершенствование статистической базы
4.4.21. Совершенствовать      Информация     МФ                Декабрь
бюджетную классификацию       Правительству                    2000г.
Республики Казахстан          Республики
в соответствии с              Казахстан
рекомендациями
Международного Валютного
Фонда
4.4.22. Перейти на новый     Информация      Нацбанк           Май 2000г.
план счетов коммерческих     Национального   (по согласованию)
банков                       Банка Республики
Казахстан
Правительству
Республики
Казахстан
4.4.23. Внесение изменений   Проект         Нацбанк           Март 2000г.
и дополнений в некоторые     Закона         (по согласованию),
законодательные акты         Республики     МФ, НКЦБ
Республики Казахстан по      Казахстан      (по согласованию)
вопросам валютного
регулирования
4.4.24. Обеспечить перевод   Информация      МГД, АС           Март 2000г.
регистрации импорта и        Правительству
экспорта на основу даты      Республики
пересечения границы          Казахстан
4.4.25. Утвердить формы      Проекты         АС, Нацбанк       Март 2000г.
статистической отчетности    постановлений   (по согласованию)
по международным услугам     Правления
Нацбанка и
коллегии АС
4.4.26. Совершенствовать     Проект          Нацбанк           Сентябрь
денежно-кредитную            нормативного    (по согласованию) 2000г.
статистику в соответствии    правового акта
с методологией МВФ
Приватизация и управление государственным имуществом
4.4.27. Принять необходимые  Информация      МФ, МГД, МЭ,   Ежеквартально
меры по полному выполнению   Правительству   МСХ
Программы приватизации и     Республики
повышения эффективности      Казахстан
управления государственным
имуществом на 1999-2000 годы
4.4.28. Завершение продажи   Информация      МФ             Ноябрь 2000г.
государственного пакета      Правительству
акций в десяти компаниях из  Республики
категории "голубых фишек"    Казахстан
4.4.29. Сформировать         Программные     МЭИТ, МТК, МФ  Декабрь 2000г.
программные заявления        заявления,      национальные
национальных компаний        публикации,     компании
Республики Казахстан об      информация
отношениях с                 Правительству
Правительством Республики    Республики
Казахстан и местными         Казахстан
органами власти
4.4.30. Ежегодное            Информация      МЭИТ, МТК, МСХ, Декабрь
публикование финансовой      Правительству   МФ,             ежегодно
отчетности по национальным   Республики      национальные
компаниям, прошедших         Казахстан       компании
аудиторскую проверку по
общепринятым международным
стандартам

4.4.18. Кепілді қамтамасыз Қазақстан Республикасы. Экономикамині,  2000 ж.
ету, жалға алу тура. ның Үкіметіне ақпарат   Әділетмині,     тамыз
лы заң актілеріне жә.                        Энергоиндуст.
не экономикалық шарт.                        саудамині,
тық қатынастарды рет.                        Ауылшармині
тейтін басқа да заң.
дарға өзгерістер мен
толықтырулар енгізу.
дің қажеттігін анықтау
мақсатында шолу жүргізу
__________________________________________________________________________
Статистикалық жүйелерді жетілдіру
__________________________________________________________________________
4.4.19. Жедел шешімдер қа. Қазақстан Республикасы. Статагенттігі,   2000 ж.
былдауды қамтамасыз  ның Үкіметі қаулысының  Ұлттық Банк      мамыр
ету үшін статистика. жобасы                  (келісім бой.
лық жүйелерді жетіл.                         ынша),Қаржымині,
діру бағдарламасын                           Мемкірісмині
әзірлеу
__________________________________________________________________________
4.4.20. Экономикалық сая.  Қазақстан Республикасы. Мәдениетақпарат. Тоқсан
сат жөніндегі ақпа. ның Үкіметіне ақпарат   мині, Статагент. сайын
ратты қоса алғанда                          тігі, Қаржымині,
бұқаралық ақпарат                           Ұлттық Банк
құралдарында бері.                          (келісім бой.
летін экономикалық                          ынша), Экономика.
және қаржылық ақпа.                         мині, Мемкірісмині
раттың көлемін
кеңейту
__________________________________________________________________________
Статистикалық базаны жетілдіру
__________________________________________________________________________
4.4.21. Халықаралық Валю.  Қазақстан Республикасы.  Қаржымині   2000 ж.
та Қорының ұсынымда. ның Үкіметіне ақпарат                желтоқ.
рына сәйкес Қазақстан                                     сан
Республикасының бюд.
жеттік сыныптамасы
жетілдірілсін
__________________________________________________________________________
4.4.22. Коммерциялық      Қазақстан Республикасы  Ұлттық Банк      2000 ж.
банктер шоттарының  Ұлттық Банкінің         (келісім бой.    мамыр
жаңа жоспарына      Қазақстан Республикасы. ынша)
көшу                ның Үкіметіне ақпараты
__________________________________________________________________________
4.4.23. Қазақстан Респуб. Қазақстан Республикасы  Ұлттық Банк      2000 ж.
ликасының валюталық Заңының жобасы          (келісім бой.    наурыз
реттеу мәселелері                           ынша), Қаржымині,
жөніндегі кейбір                            Бағалы қағаздар
заң актілеріне өз.                          жөніндегі Ұлттық
герістер мен толық.                         комиссия
тырулар енгізу                              (келісім бой.
ынша)
__________________________________________________________________________
4.4.24. Импорт пен экс.   Қазақстан Республикасы. Мемкірісмині,    2000 ж.
портты тіркеуді ше. ның Үкіметіне ақпарат   Статагенттігі    наурыз
карадан өту күнінің
негізіне көшіруді
қамтамасыз ету
__________________________________________________________________________
4.4.25. Халықаралық қыз.  Ұлттық Банк Басқармасы  Статагенттігі,   2000 ж.
меттер жөніндегі    мен Статагенттігі алқа. Ұлттық Банк      наурыз
статистикалық есеп. сы қаулыларының жобала. (келісім бой.
тіліктің нысанын    ры                      ынша)
бекіту
__________________________________________________________________________
4.4.26. ХВҚ-ның методоло. Нормативтік құқықтық    Ұлттық Банк      2000 ж.
гиясына сәйкес ақша- актінің жобасы          (келісім бой.    қыркүйек
несие статистикасын                          ынша)
жетілдіру
__________________________________________________________________________
Мемлекеттік мүлікті жекешелендіру және басқару
__________________________________________________________________________
4.4.27. Мемлекеттік мү.   Қазақстан Республикасы. Қаржымині, Мемкі. Тоқсан
лікті жекешеленді.  ның Үкіметіне ақпарат   рісмині, Экономи. сайын
рудің және басқару.                         камині, Ауылшар.
дың тиімділігін арт.                        мині
тырудың 1999-2000
жылдарға арналған
бағдарламасын толық
орындау жөнінде қа.
жетті шаралар қабыл.
дау
__________________________________________________________________________
4.4.28. Он компанияда     Қазақстан Республикасы. Қаржымині        2000 ж.
"көгілдір фишкалар"  ның Үкіметіне ақпарат                    қараша
санатынан акциялар.
дың мемлекеттік па.
кетін сатуды аяқтау
__________________________________________________________________________
4.4.29.  Қазақстан Рес.   Бағдарламалық мәлімдеме, Энергоиндустсау. 2000 ж.
публикасы ұлттық    жарияланым, Қазақстан    дамині, Көліком. желтоқ.
компанияларының     Республикасының Үкіметі. мині             сан
Қазақстан Респуб.   не ақпарат
ликасының Үкіметі.
мен және жергілік.
ті өкімет орган
дарымен қарым-қаты.
настары туралы бағ.
дарламалық мәлімде.
мені қалыптастыру
__________________________________________________________________________
4.4.30. Жалпы қабылданған Қазақстан Республикасының Энергоиндустсау. Жыл
халықаралық стан.   Үкіметіне ақпарат         дамині, ұлттық   сайын,
дарттар бойынша ау.                           компаниялар,    желтоқ.
диторлық тексеруден                           Көліккоммині,   сан
өткен ұлттық компа.                           Ауылшармині
ниялар бойынша қар.
жылық есеп беруді
жыл сайын жариялау
__________________________________________________________________________

4.4.31. Совершенствовать      Проект          АЗР, МСХ, МЭ    Февраль
земельное законодательство   нормативного                    2000г.
по вопросам включения земли  правового акта
в залоговые отношения,
регулирования прав владельцев
условной земельной доли
4.4.32. Изучить вопрос       Информация      АЗР, МКИОС      Сентябрь
возможности введения частной Правительству                   2000г.
собственности на отдельные   Республики
категории земель на основе   Казахстан
изучения общественного
мнения
4.4.33. Предусмотреть с      Проект          МСХ, ЗАО         Август
2001 года участие            постановления   "Продкорпорация" Ежегодно
государства в закупках зерна Правительства   (по согласованию),
только для обновления        Республики       АГЗ
государственных              Казахстан
стратегических ресурсов
4.4.34. Разработать          Проект Закона   МСХ, ЗАО         Март 2000г.
законодательную базу по      Республики      "Продкорпорация"
управлению зерновыми         Казахстан       (по согласованию)
ресурсами республики         "О зерне"
Секторная политика
4.4.35. Создать и развивать  Информация      МЭИТ, акимы      Декабрь
оптовые и региональные       Правительству   областей и       Ежегодно
рынки электроэнергии         Республики      гг.Астаны
Казахстан       и Алматы,
ОАО "KEGOC"
(по согласованию)
4.4.36. Осуществить          Информация      МФ, МЭИТ         Ноябрь
приватизацию четырех         Правительству                    2000г.
региональных компаний        Республики
компаний-дистрибьютеров      Казахстан
электроэнергии
4.4.37. Провести             Информация      МФ, МЭИТ         Ноябрь
приватизацию                 Правительству                    2001г.
электросетевых компаний и    Республики
региональных компаний-       Казахстан
дистрибьютеров путем
проведения открытых и
прозрачных тендеров
4.4.38. (исключена - N 1103 от 25.07.2000 г.)
4.4.39. Разработать,          Совместный приказ   МЭИТ, АМБ,     Декабрь
утвердить и ввести в          Министра и          ОАО "KEGOC"    2000г.
действие методологию          Председателя       (по согласованию)
расчета тарифов на услуги
Национальной электросетевой
компании. Создать равно
выгодные условия для всех
участников оптового рынка
электроэнергии.
Снизить зависимость тарифов
на передачу электроэнергии
от расстояния
4.4.40. Проведение обзора     Информация          МЭИТ, АМБ       Май
действующих процедур          Правительству                       2000г.
механизмов и регулирования    Республики
расчета тарифов за электро-   Казахстан
и теплоснабжение, с целью
обеспечения полного
покрытия себестоимости.
На базе данного обзора        Проекты                             Август
внести поправки в             нормативных                         2000г.
соответствующие               правовых актов
законодательные акты или
нормативы
4.4.41. Разработать           Проект             МТК, АМБ, РГП    Июль
программу                     постановления      "Казакстан       2000г.
демонополизации РГП           Правительства      темiр жолы"
"Казакстан темiр жолы"        Республики
Казахстан
4.4.42. Продолжить            Информация         МТК, АМБ, ОАО    Декабрь
приватизацию ОАО
Правительству      "Казахтелеком"   Ежегодно
"Казахтелеком"                Республики
Казахстан
4.4.43. Совершенствовать      Проекты            МТК              Сентябрь
нормативную правовую базу     нормативных                         2000г.
в части создания конкурентных правовых актов,
условий на воздушном          информация
транспорте                    Правительству
Республики
Казахстан
5. Внешнеэкономическая политика
---------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------

4.4.31. Жерді кепілдік    Нормативтік құқықтық ак.  Жерресурсагент.2000 ж.
қатынастарға енгі.  тінің жобасы              тігі, Ауылшар. ақпан
зу, шартты жер үле.                           мині, Экономи.
сі иелерінің құқық.                           камині
тарын реттеу мәселе.
лері жөніндегі жер
заңдарын жетілдіру
__________________________________________________________________________
4.4.32. Қоғамдық пікірді   Қазақстан Республикасы. Жерресурсагент. 2000 ж.
зерделеудің негізін. ның Үкіметіне ақпарат   тігі, Мәдениет. қыркүйек
де жерлердің жекеле.                         ақпаратмині
ген санаттарына жеке
меншікті енгізу мүм.
кіндігінің мәселесін
зерделеу
__________________________________________________________________________
4.4.33. 2001 жылдан бастап Қазақстан Республикасы АШМ, Азық-түлік   Жыл
мемлекеттік астық    Үкіметі қаулысының     корпорациясы ЖАҚ сайын
сатып алуға тек мем. жобасы                 (келісім бойынша),тамыз
лекеттік стратегия.                          МСА
лық ресурстарды жаңа.
лау үшін ғана қатысуын
көздеу
__________________________________________________________________________
4.4.34. Республиканың астық "Астық туралы" Қазақ.  Ауылшармині,     2000 ж.
ресурстарын басқару   стан Республикасы      "Азық-түлік кор. наурыз
жөніндегі заңдардың   Заңының жобасы         рациясы" ЖАҚ
базасын әзірлеу                              (келісім бойынша)
__________________________________________________________________________
Секторлық саясат
__________________________________________________________________________
4.4.35. Электр энергиясының Қазақстан Республикасы. Энергосаудамині, Жыл
көтерме және аймақтық ның Үкіметіне ақпарат   облыстардың, Ас. сайын
рыноктарын құру және                          тана және Алматы жел.
дамыту                                        қалаларының      тоқ.
әкімдері,        сан
"KEGOC" ААҚ
(келісім бойынша)
__________________________________________________________________________
4.4.36. Төрт аймақтық ком.   Қазақстан Республикасы. Қаржымині,    2000 ж.
панияны - электр энер. ның Үкіметіне ақпарат   Энергоиндуст. қараша
гиясының дистрибью.                            саудамині
торлық-компанияларын
жекешелендіруді жүзе.
ге асыру
__________________________________________________________________________
4.4.37. Ашық және айқын тен. Қазақстан Республикасы. Қаржымині,    2000 ж.
дерлер өткізу жолымен  ның Үкіметіне ақпарат   Энергоиндуст. қараша
электр желісі компания.                        саудамині
ларын және аймақтық
компаниялар-дистибью.
торларды жекешеленді.
руді жүргізу
__________________________________________________________________________
4.4.38.
__________________________________________________________________________
4.4.39. Ұлттық электр желісі Министр мен төрағаның Энергоиндуст.  2000 ж.
компаниясының қызмет   бірлескен бұйрығы     саудамині Мо.  желтоқ.
көрсетулеріне тарифтер                       нополиябизнес. сан
есептеудің методология.                      агенттігі,
сын әзірлеу, бекіту және                     "KEGOC" ААҚ
қолдануға енгізу. Электр                     (келісім бойынша)
энергиясының көтерме
рыногының барлық қатысу.
шылары үшін бірдей
тиімді жағдайлар жасау.
Тарифтердің электр энер.
гиясын қашықтықтан беру.
ге тәуелділігін төмендету
__________________________________________________________________________
4.4.40. Өзіндік құнын толы. Қазақстан Республикасы. Энергоиндуст.  2000 ж.
ғымен жабуды қамтама. ның Үкіметіне ақпарат   саудамині, Мо. мамыр
сыз ету мақсатында                            нополиябизнес.
электрмен және жылумен                        агенттігі
жабдықтауға арналған
тарифтерді есептеудің
тетіктер мен оларды
реттеудің қолданылып
жүрген рәсімдеріне шолу
жүргізу.
Осы шолудың негізінде Нормативтік құқықтық                   2000 ж.
тиісті заң актілеріне актілердің жобалары                    тамыз
немесе нормативтерге
түзетулер енгізу
__________________________________________________________________________
4.4.41. "Қазақстан темір    Қазақстан Республикасы. Көліккоммині,  2000 ж.
жолы" РМК-ын монопо.  ның Үкіметі қаулысының  Монополиябиз.  шілде
лиясыздандыру бағдар. жобасы                  несагенттігі,
ламасын әзірлеу                               "Қазақстан темір
жолы" РМК
__________________________________________________________________________
4.4.42. "Қазақтелеком" ААҚ  Қазақстан Республикасы. Көліккоммині,   Жыл
-ын жекешелендіруді   ның Үкіметіне ақпарат   Монополиябиз.  сайын
жалғастыру                                    несагенттігі,  желтоқ.
"Қазақтелеком" сан
ААҚ
__________________________________________________________________________
4.4.43. Әуе көлігінде бәсе. Нормативтік құқықтық    Көліккоммині   2000 ж.
келестік жағдайлар    актілердің жобалары                   қыркүйек
жасау бөлігінде нор.  Қазақстан Республикасы.
мативтік құқықтық     ның Үкіметіне ақпарат
базаны жетілдіру
__________________________________________________________________________
5. Сыртқы экономикалық саясат
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар            Аяқтау нысаны  Орындауға жауаптылар     Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                       3               4
__________________________________________________________________________

5.1. Продолжить политику     Проекты           МЭ, МЭИТ, МСХ,  Март 2000г.
импортных тарифов,           постановлений     МГД, МИД        июнь,
направленную на              Правительства                     декабрь
диверсификацию экономики и   Республики                        ежегодно
расширения основ Общего      Казахстан
таможенного тарифа
государств-участников
соглашения о Таможенном союзе
и Едином экономическом
пространстве
5.2. Продолжить работу       Проект            МЭ, МЭИТ, МСХ   Сентябрь
по совершенствованию         постановления                     2001г.
преференциальной системы     Правительства
Республики Казахстан         Республики
Казахстан
5.3.* Отменить ограничения   Постановление     МЭИТ            Ноябрь
на торговлю с Республикой    Правительства                     1999г.
Узбекистан                   Республики
Казахстан
5.4. Провести много- и       Информация        МЭ, МИД, МЭИТ   Каждое
двусторонние переговоры во   Правительству                     полугодие
вступлению Республики        Республики
Казахстан в ВТО              Казахстан
5.5. Провести совместные     Протоколы         МЭ, МИД, МЭИТ   По графику
консультации со странами-    проведения                        ИК ТС
участниками Таможенного      консультации
Союза и Единого экономического
пространства (ТС и ЕЭП)
по вступлению в ВТО
5.6. Внедрить                Информация        МЭИТ, МГД, МЭ,  Ежегодно
автоматизированную           Правительству     Нацбанк         январь,
систему экспортного          Республики       (по согласованию)с 2001г.
контроля (АСЭК), создать     Казахстан         АС
единую
республиканскую контрольно-
информационную систему в
области экспортного контроля
5.7. Выпустить сборник       Сборник           МЭ              Март 2000г.
законов и нормативных
правовых актов регулирующих
внешнюю торговли и обеспечить
доступ к этому сборнику,
включая помещение его на
электронный сайт в "интернет"
6. Мониторинг реализации программы
--------------------------------------------------------------------------
Мероприятие         ! Форма завершения ! Ответственные ! Срок
!                  ! за исполнение ! исполнения
--------------------------------------------------------------------------
1              !        2         !       3       !     4
--------------------------------------------------------------------------
6.1. Осуществление           Информация        Технический    Ежеквартально
техническим комитетом   Правительству     комитет (МФ,
мониторинга выполнения  Республики        МГД, МЭ, МЭИТ,
программы               Казахстан         АСП
(по согласованию),
МТСЗ, Нацбанк
(по согласованию)
Примечание:* - указаны выполненные мероприятия в 1999 году
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

5.1. Экономиканы салалан. Қазақстан Республикасы.  Экономикамині, 2000 ж.
дыруға және Кеден    ның Үкіметі қаулыларының Энергоиндуст.  наурыз
одағы мен Бірыңғай   жобалары                 саудамині,
Экономикалық кеңістік                         Ауылшармині, Мем.
туралы келісімге қа.                          кірісмині, Сыртқы.
тысушы мемлекеттер                            ісмині
Жалпы кедендік тари.
фінің негіздерін
кеңейтуге бағыттал.                                             жыл
ған импорттық тариф.                                           сайын
тер саясатын жалғас.                                          маусым,
тыру                                                          желтоқ.
сан
__________________________________________________________________________
5.2. Қазақстан Республика. Қазақстан Республикасы. Экономикамині,  2001 ж.
сының пұрсатты жүйе.  ның Үкіметі қаулысының  Энергоиндуст.   қыркүй.
сін жетілдіру жөнін.  жобасы                  саудамині,      ек
дегі жұмысты жалғас.                          Ауылшармині
тыру
__________________________________________________________________________
5.3.* Өзбекстан Республи.  Қазақстан Республикасы  Энергоиндуст.   1999 ж.
касымен саудаға шек.   Үкіметінің қаулысы      саудамині       қараша
теулерді жою
__________________________________________________________________________
5.4. Қазақстан Республика. Қазақстан Республикасы. Экономикамині,  Әрбір
сының ДСҮ-на кіруі    ның Үкіметіне ақпарат   Сыртқыісмині,   жарты
жөнінде көп және екі                          Энергоиндуст.   жылдық
жақты келіссөздер                             саудамині
жүргізу
__________________________________________________________________________
5.5. Кеден Одағына және    Консультациялар өткізу. Экономикамині,  Кеден
Бірыңғай экономикалық дің хаттамалары         Сыртқыісмині,   Одағы
кеңістікке (КО және                           Энергоиндуст.   Атқару
БЭК) қатысушы елдермен                        саудамині       Комите.
ДСҮ-на кіру жөнінде                                           тінің
бірлескен консульта.                                          кестесі
циялар өткізу                                                 бойынша
__________________________________________________________________________
5.6. Экспорттық бақылаудың Қазақстан Республикасы. Энергоиндуст.   2001 ж.
автоматтандырылған    ның Үкіметіне ақпарат   саудамині,      жылдан,
жүйесін енгізу (ЭБАЖ),                        Мемкірісмині,   қаңтар
экспорттық бақылау                            Экономикамині,    жыл
саласында бірыңғай                            Ұлттық Банк     сайын
республикалық бақылау-                        (келісім бой.
ақпараттық жүйе құру                          ынша)
__________________________________________________________________________
5.7. Сыртқы сауданы реттей.     Жинақ              Экономикамині   2000 ж.
тін заңдар мен норма.                                         наурыз
тивтік құқықтық акті.
лердің жинағын шығару
және оны "интернеттегі"
электрондық сайтқа ор.
наластыруды қоса ал.
ғанда, осы жинаққа қол
жетімділікті қамтама.
сыз ету
__________________________________________________________________________
6. Бағдарламаны іске асыру мониторингі
__________________________________________________________________________
Іс-шаралар            Аяқтау нысаны  Орындауға жауаптылар     Орындау
мерзімі
__________________________________________________________________________
1                    2                          3             4
__________________________________________________________________________
6.1. Техникалық комитет.   Қазақстан Республикасы. Техникалық коми. Тоқсан
тің бағдарламаны      ның Үкіметіне ақпарат   тет (Қаржымині,  сайын
орындау мониторингін                          Мемкірісмині,
жүзеге асыруы                                 Экономикамині,
Энергоиндуст.
саудамині,
Стратегагенттігі
(келісім бойынша),
Еңбекәлеуметмині,
Ұлттық Банк
(келісім бойынша)
__________________________________________________________________________
Ескерту: * - 1999 жылы орындалған іс-шаралар көрсетілген
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.