Об утверждении Плана мероприятий по выполнению решений, принятых Межгосударственным Советом государств-участников Таможенного союза 26 октября 1999 года в городе Москве
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 февраля 2000 года N 161
В целях исполнения решений, принятых Межгосударственным Советом государств-участников Таможенного союза 26 октября 1999 года в городе Москве, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по выполнению решений, принятых Межгосударственным Советом государств-участников Таможенного союза 26 октября 1999 года в городе Москве (далее - План).
2. Министерствам и иным государственным органам Республики Казахстан
принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан ежеквартально
информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения
настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 4 февраля 2000 года N 161
План
мероприятий по выполнению решений, принятых
Межгосударственным Советом государств-участников
Таможенного союза 26 октября 1999 года в городе Москве
__________________________________________________________________________
N !  Принятые документы   !Мероприятия     ! Исполнители!Сроки исполнения!
п/п!                       !                !            !                !
--------------------------------------------------------------------------!
1 !           2           !      3         !     4      !       5        !
__________________________________________________________________________!
1 Решение N 50 "О        1. Продолжить
реализации режима      работу по выра-
свободной торговли и   ботке согласован-
мер по формированию    ных мер нетариф-
единой таможенной      ного регулирова-
территории государств- ния внешнеторго-
участников Таможенного вой
союза"                 деятельности в
отношении
третьих стран.
В этих целях при-
нять меры по
согласованию:
1) перечня това-  Министерство  По графику ра-
ров, к которым    энергетики,   боты соответст-
применяются ко-   индустрии и   вующей комис-
личественные      торговли      сии при
ограничения       Республики    Интеграционном
экспорта и/или    Казахстан,    Комитете
импорта           Министерство
экономики
Республики
Казахстан
2) перечня това-     -//-            -//-
ров, к которым
применяются за-
преты и ограни-
чения ввоза и/или
вывоза, и порядок
внесения в эти
перечни изменений
и дополнений

Кеден одағына мемлекеттердің Мемлекетаралық Кеңесі Мәскеу қаласында 1999 жылғы 26 қазанда қабылдаған шешімдердің орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 4 ақпан N 161
Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің Мемлекетаралық Кеңесі Мәскеу қаласында 1999 жылғы 26 қазанда қабылдаған шешімдердің орындалуы мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің Мемлекетаралық Кеңесі Мәскеу қаласында 1999 жылғы 26 қазанда қабылдаған шешімдердің орындалуы жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының министрліктері мен басқа да мемлекеттік органдары Жоспарда көзделген іс-шаралардың орындалуы жөнінен нақты шарлар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы қаулының орындалу барысы туралы тоқсан сайын Қазақстан Республикасы Үкіметін хабардар етіп отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
4 ақпандағы N 161
қаулысымен бекітілген
Кеден одағына қатысушы мемлекеттердің Мемлекетаралық Кеңесі
Мәскеу қаласында 1999 жылғы 26 қазанда қабылдаған шешімдердің
орындалуы жөніндегі іс-шаралар
жоспары
--------------------------------------------------------------------------
N     Қабылданған құжаттар      Іс-шаралар       Орындаушылар   Орындалу
р/с                                                             мерзімдері
--------------------------------------------------------------------------
1            2                  3                     4             5
--------------------------------------------------------------------------
1. "Кеден одағына қатысушы   1. Үшінші елдерге қа.
мемлекеттердің еркін сауда   тысты сыртқы сауда
режимін және біртұтас ке.    қызметін тарифтік
дендік аумағын қалыптастыру  емес реттеудің келі.
жөніндегі шараларды іске     сілген шараларын әзір.
асыру туралы" N 50 шешім     леу жөніндегі жұмысты
жалғастыру
Осы мақсатта:
1) экспорттың және/не. Қазақстан     Интегра.
месе импорттың сандық  Республикасы. циялық
шектеуі қолданылатын   ның Энергети. комитет
тауарлардың тізбесін   ка, индустрия жанындағы
және сауда    тиісті
министрлігі,  комиссия.
Қазақстан     ның жұмыс
Республикасы. кестесі
ның Экономика бойынша
министрлігі
2) әкелуге және/не.    Қазақстан       -//-
месе шығаруға тыйым    Республикасы.
салу және шектеу       ның Энергети.
қолданылатын тауар.    ка, индустрия
лардың тізбесін        және сауда
және осы тізбелерге    министрлігі,
өзгерістер мен толық.  Қазақстан
тырулар енгізудің      Республикасы.
тәртібін               ның Экономика
министрлігі

3) порядка взаим- Министерство      -//-
ного признания    энергетики,
лицензий сертифи- индустрии и
катов и разреше-  торговли
ний на ввоз и/или Республики
вывоз товаров     Казахстан
2. Подготовить    Министерство    В течение
предложения по    энергетики,     2000 года
сближению торго-  индустрии и
вых режимов в     торговли
отношении треть-  Республики
их стран          Казахстан,
Министерство
государственных
доходов
Республики
Казахстан,
Министерство
финансов Рес-
публики Казахстан,
Министерство
экономики
Республики
Казахстан,
Министерство
сельского
хозяйства
Республики
Казахстан
3. Подготовить    Министерство     III квартал
предложения по    энергетики,       2000 года
выработке едино-  индустрии и
го порядка        торговли
экспортного       Республики
контроля          Казахстан
4. Подготовить    Национальный     I квартал
предложения по    Банк Республики    2000 года
совершенствова-   Казахстан (по
нию системы       согласованию),
платежно-расчет-  Министерство
ных отношений     финансов
Республики
Казахстан
2  Решение N 51 "О Согла- 1. Подготовить и  Министерство     Январь
шении о правовом обес- внести в Прави-   юстиции Республи- 2000 года
печении формирования   тельство Респуб-  ки Казахстан
Таможенного союза и    лики Казахстан
единого экономическо-  проекты докумен-
го пространства"       тов для прохожде-
ния внутригосудар-
ственных процедур
по вступлению в
силу Соглашения
2. Разработать    Министерство     III квартал
мероприятия по    юстиции Респуб-   2000 года
реализации поло-  лики Казахстан
жений Соглашения, совместно с
при этом руко-    заинтересованными
водствоваться     государственными
Программой гар-   органами
монизации на-
циональных
законодательных
и иных норматив-
ных правовых
актов государств-
участников Догово-
ра о Таможенном
союзе и Едином
экономическом
пространстве от
26 февраля 1999
года, утвержден-
ной Решением Меж-
коссовета N 52
3  Решение N 53 "О соз-   1. Провести рабо-  Министерство         I
дании интегрированной  ту по формированию юстиции Респуб-    полугодие
базы законодательства, эталонных баз      лики Казахстан,    2000 года
статистической и дру-  законодательных и  Агентство Рес-
гой социально-         иных нормативных   публики Казах-
экономической информа- правовых актов на  стан по статис-
ции государств-участ-  электронных носи - тике
ников Договора о       телях для включе-
Таможенном союзе и     ния в интегриро-
Едином экономическом   ванную базу Интег-
пространстве от 26     рационного Комитета
февраля 1999 года"
2.Определить списки  Министерство     I квартал
обязательной рас -   юстиции          2000 года
сылки и обмена       Республики
национальных зако-   Казахстан,
нодательных и иных   Агентство
нормативных правовых Республики
актов, а также       Казахстан по
статистических       статистике
сборников, отчетов,
бюллетеней социально-
экономической
информации и иных
материалов с госу-
дарствами-участниками
Таможенного союза и
представить Интегра-
ционному Комитету
4  Решение N 55 "О же-    Продолжить поэтапную  Министерство     В течение
лезно-дорожных тари-   работу по согласова-  транспорта и     2000 года
фах на перевозки гру-  нию конкурентоспо-    коммуникаций
зов между государст-   собных сквозных       Республики
вами-участниками       тарифных ставок на    Казахстан,
Соглашения о формиро-  перевозки грузов      Министерство
вании Транспортного    между государствами-  энергетики,
союза"                 участниками Таможен-  индустрии и
ного союза на двусто- торговли
ронней основе, по     Республики
отдельным группам     Казахстан,
товаров, с учетом     Министерство
Тарифного Соглашения  финансов
железнодорожных       Республики
администраций         Казахстан
государств-участников
СНГ от 17 февраля
1993 года
5  Протокол о дополне-    Подготовить и внести  Министерство     Январь
ниях к Соглашению о    в Правительство       государственных  2000 года
единых условиях        Республики Казахстан  доходов Респуб-
транзита через тер-    проекты документов,   лики Казахстан
ритории государств-    необходимые для
участников Таможен-    прохождения внутри-
ного союза от 22       государственных
января 1998 года       процедур по
вступлению в силу
Протокола
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

3) сертификаттардың    Қазақстан       -//-
лицензияларын және     Республикасы.
тауарларды әкелуге     ның Энергетика,
және/немесе шығаруға   индустрия және
рұқсаттарды өзара      сауда министрлігі
танудың тәртібін
келісу бойынша
шаралар қолдану
2. Үшінші елдерге      Қазақстан Респуб.  2000
қатысты сауда режим.   ликасының Энерге.  жыл
дерін жақындастыру     тика, индустрия   ішін.
жөнінде ұсыныстар      және сауда         де
әзірлеу                министрлігі,
Қазақстан
Республикасының
Мемлекеттік кіріс
министрлігі,
Қазақстан
Республикасының
Қаржы министр.
лігі, Қазақстан
Республикасының
Экономика министр.
лігі, Қазақстан
Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрлігі
3. Экспорттық бақы.    Қазақстан Респуб.  2000
лаудың бірыңғай        ликасының Энерге жылдың
тәртібін әзірлеу жө.   тика, индустрия   III
нінде ұсыныстар әзір.  және сауда        тоқ.
леу                    министрлігі       саны
4. Төлем-есеп айырысу  Қазақстан Респуб.  2000
қатынастары жүйесін    ликасының Ұлттық  жыл.
жетілдіру жөнінде ұсы. Банкі (келісім    дың
ныстар әзірлеу         бойынша), Қазақ.   I
стан Республи.  тоқсаны
касының Қаржы
министрлігі
2. "Кеден одағы мен біртұтас 1. Келісімнің күшіне   Қазақстан Респуб. 2000
экономикалық кеңістікті қа.  енуі жөнінен мемлекет. ликасының Әділет  жылғы
лыптастыруды құқықтық қамта. ішілік рәсімдерден     министрлігі     қаңтар
масыз ету туралы келісім ту. өтуі үшін құжаттардың
ралы" N 51 шешім             жобаларын әзірлеу және
Қазақстан Республикасы.
ның Үкіметіне енгізу
2. Келісім ережелерін  Қазақстан Респуб. 2000
жүзеге асыру жөнінен   ликасының Әділет  жыл.
іс-шаралар әзірлеу,    министрлігі мүд.  дың
бұл орайда Мемлекет.   делі мемлекеттік  III
аралық кеңестің 1999   органдармен бір.  тоқ.
жылғы 26 ақпандағы     лесе отырып       саны
N 52 шешімімен бекі.
тілген Кеден одағы мен
Біртұтас экономикалық
кеңістік туралы шартқа
қатысушы мемлекеттердің
ұлттық заңдарын және
басқа нормативтік құқық.
тық актілерін үндестіру
бағдарламасын басшылыққа
алу
3. "Кеден одағы мен біртұтас 1. Интеграциялық коми. Қазақстан Респуб.2000
экономикалық кеңістік туралы теттің интеграциялан.  ликасының Әділет  жыл.
1999 жылғы 26 ақпандағы      ған базасына енгізу    министрлігі,      дың
шартқа қатысушы мемлекеттер. үшін электрондық құ.   Қазақстан Респуб.  I
дің заңдарының, статистика.  ралдарда заң және бас. ликасының Статис. жар.
лық және басқа әлеуметтік-   қа нормативтік құқық.  тика жөніндегі    ты
экономикалық ақпараттарының  тық актілердің үлгі.   агенттігі         жыл.
интеграцияланған базасын     лік базаларын құру                       дығы
құру туралы" N 53 шешім      жөнінде жұмыстар
жүргізу
2. Ұлттық заңдар мен   Қазақстан Респуб. 2000
басқа нормативтік-құ.  ликасының Әділет  жыл.
қықтық актілердің,     министрлігі,      дың
сондай-ақ статистика.  Қазақстан Респуб.  I
лық жинақтардың,       ликасының Статис. тоқ.
есептердің, әлеумет.   тика жөніндегі    саны
тік-экономикалық ақ.   агенттігі
парат бюллетендері мен
өзге материалдардың
міндетті жіберілімінің
және оларды Кеден одағына
қатысушы мемлекеттермен
алмасудың тізімдерін анық.
тау және Интеграциялық
комитетке тапсыру
4. "Көлік одағын құру туралы ТМД-ға қатысушы мемле. Қазақстан Респуб. 2000
келісімге қатысушы мемлекет. кеттердің теміржол     ликасының Көлік   жыл
тер арасындағы жүк тасымал.  әкімшіліктерінің       және коммуника.  ішінде
дарына теміржол тарифтері    1993 жылғы 17 ақпанда. циялар министр.
туралы" N 55 шешім           ғы тарифтік келісімін   лігі, Қазақстан
есепке ала отырып, Кеден Республикасының
одағына қатысушы мемле.  Энергетика, ин.
кеттер арасындағы тауар. дустрия және
лардың жекелеген топтары  сауда министр.
бойынша екі жақты негіздегі  лігі, Қазақ.
жүк тасымалдарына бәсекеге  стан Республи.
қабілеті барлығына ортақ    касының Қаржы
тарифтік ставкаларды келісу  министрлігі
жөнінде кезең-кезең бойынша
жұмыстарды жалғастыру
5. Кеден одағына қатысушы    Хаттаманың күшіне енуі Қазақстан Респуб. 2000
мемлекеттер аумағы арқылы    жөнінен мемлекетішілік ликасының Мемле.  жыл.
транзиттің бірыңғай талапта. рәсімдерден өтуі үшін  кеттік кіріс ми.  ғы
ры туралы 1998 жылғы 22 қаң. құжаттардың жобаларын  нистрлігі        қаң.
тардағы келісімге толықтыру. әзірлеу және Қазақстан                  тар
лар туралы хаттама           Республикасының Үкіметі.
не енгізу
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Омарбекова А.Т.