О Программе празднования 55-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 февраля 2000 года N 202
В соответствии с пунктом 3 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 октября 1999 года N 1629 P991629_ "О подготовке и проведении празднования 55-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемую Программу празднования 55-й годовщины Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан внести в установленном порядке предложения по суммам и источникам финансирования расходов по изготовлению юбилейных знаков и памятных подарков для ветеранов Великой Отечественной войны.
Министерству обороны Республики Казахстан по согласованию с Министерством финансов Республики Казахстан внести в установленном порядке предложения по суммам и источникам финансирования расходов на проведение военного парада в городе Астане.
Определить, что финансирование других республиканских мероприятий по празднованию 55-й годовщины Победы осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 2000 год, соответствующим государственным учреждениям-администраторам программ.
3. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить
финансирование соответствующих территориальных программ по празднованию
55-й годовщины Победы.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждена
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 февраля 2000 года N 202
Программа празднования 55-й годовщины
Победы в Великой Отечественной войне 1941-1945 годов
---------------------------------------------------------------------------
N  !   Наименование мероприятия   ! Форма    ! Ответственные !  Сроки
п/п!                              !реализации! за исполнение !реализации
---------------------------------------------------------------------------
1   Военный парад и шествие         Приказы,   Минобороны,      9 мая
ветеранов от областей           решения    акимы областей,  2000 года
Республики Казахстан в                     гг. Астаны,
праздновании 55-й годовщины                Алматы, советы
Победы в Великой Отечественной             ветеранов (по
войне в г. Астане                          согласованию)
2   Торжественные собрания и        Приказ,    Минобороны,      9 мая
концерты, парады воинов         решения    акимы областей,  2000 года
местных гарнизонов,                        гг. Астаны,
праздничные шествия ветеранов              Алматы
войны и тружеников тыла в
городах страны
3   Вручение ветеранам войны в      Приказы,   Руководители     Май
торжественной обстановке        решения    министерств,     2000 года
юбилейных знаков "Ветеран                  акимы областей,
войны 1941-1945 гг." и                     гг. Астаны
памятных подарков                          и Алматы
4   Возложение венков к             Решения,   Акимы областей,  Май
памятникам и обелискам, на      приказы    гг. Астаны,      2000 года
братские могилы воинов                     Алматы,
Великой Отечественной войны,               руководители
павших за свободу и                        министерств,
независимость Родины                       советы ветеранов
(по согласованию)
5   Организация участия             Приказы,   Минобороны, МИД, 9 мая
делегации Казахстана в          решения    Центральный      2000 года
праздновании 55-й годовщины                совет организации
Победы в Великой                           ветеранов (по
Отечественной войне в                      (согласованию),
г.Москве                                   акимы областей,
гг. Астаны, Алматы
6   Организация посещений           Приказы,   Минобороны, МИД, Май
казахстанскими делегациями      решения    Центральный      2000 года
мест боев по решению                       совет организации
руководителей государств                   ветеранов (по
(Россия, Беларусь, Украина,                согласованию),
Германия)                                  акимы областей,
гг. Астаны, Алматы
7   Разместить заказ на             Приказ     Минтрудсоцзащиты I квартал
изготовление памятных                                       2000 года
подарков и юбилейных
знаков, посвященных 55-
летию Победы в Великой
Отечественной войне
1941-1945 годов
8   Издать массовым тиражом         Приказ     Минкультинформ   Апрель
книгу Президента                                            2000 года
Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева "В потоке
истории" для вручения
ветеранам Великой
Отечественной войны
9   Организовать выпуск         Постановление  Нацбанк (по      I квартал
юбилейных монет,               Совета      согласованию)    2000 года
посвященных 55-летию         директоров
Победы в Великой
Отечественной войне
1941-1945 годов
10  Организовать выпуск            Приказ      Минтранском     I квартал
почтовых марок,                                            2000 года
посвященных 55-летию
Победы в Великой
Отечественной войне
1941-1945 годов
11  Организовать выпуск            Приказ      Минкультинформ  I квартал
календарей, плакатов,                                      2000 года
буклетов и другой
полиграфической продукции,
посвященной 55-летию
Победы в Великой
Отечественной войне
1941-1945 годов
12  Завершить работу по            Решения     Акимы областей  Апрель
изданию Книги Памяти                       гг. Астаны,     2000 года
погибших и пропавших                       Алматы
без вести в годы
Великой Отечественной
войны 1941-1945 годов,
предусмотреть
дополнительные меры
социальной поддержки
ветеранов войны на
региональном уровне
13  Обеспечить широкое             Приказ      Минкультинформ  Постоянно
освещение в средствах
массовой информации
мероприятий по
подготовке и проведению
празднования 55-й
годовщины Победы
Великой Отечественной
войне 1941-1945 годов
14  Организовать на                Приказ      Минкультинформ  Март-апрель-
телеканалах "Хабар" и                                      май 2000
"Казахстан-1"                                              года
ретроспективный показ
фильмов, посвященных
событиям Великой
Отечественной войны
1941-1945 годов
15  Организовать выставки          Приказ,     Минкультинформ, Март-апрель-
художников Казахстана,         решения     акимы областей, май 2000
посвященные 55-летию                       гг. Астаны,     года
Победы в Великой                           Алматы
Отечественной войне
1941-1945 годов
16  Провести фестиваль             Решения,    Минкультинформ, Апрель-май
военно-патриотической          приказы     Минобороны,     2000 года
солдатской песни,                          акимы областей,
посвященный Дню Победы,                    гг. Астаны,
в рамках проведения                        Алматы
Республиканской акции
"Патриот"
17  Организовать в учебных         Приказы,    Минобрнауки,    Апрель-май
заведениях и населенных        решения     Агентство по    2000 года
пунктах проведение                         туризму и
воспитательно-                             спорту, акимы
пропагандистских,                          областей, гг.
культурно-развлекательных                  Астаны, Алматы
и спортивно-массовых
мероприятий, приуроченных
к Дню Победы
18  Определить меры                Решения     Акимы областей, Апрель
единовременной материальной                гг. Астаны,     2000 года
помощи инвалидам, ветеранам                Алматы
и вдовам погибших на
фронтах Великой
Отечественной войны
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 55 жылдығын мерекелеудің бағдарламасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің ҚАУЛЫСЫ 2000 жылғы 10 ақпан N 202
"1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 55 жылдығын мерекелеуге дайындалу және оны өткізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 30 қазандағы N 1629 P991629_ қаулысының 3-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған 1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 55 жылдығын мерекелеудің бағдарламасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша белгіленген тәртіппен Ұлы Отан соғысының ардагерлеріне арналған мерекелік белгілер мен ескерткіш сыйлықтарды дайындау жөніндегі шығыстардың сомалары мен қаржыландыру көздері жөнінде ұсыныс енгізсін.
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлігі Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігімен келісім бойынша белгіленген тәртіппен Астана қаласында әскери парад өткізуге арналған шығыстардың сомалары мен қаржыландыру көздері жөнінде ұсыныстар енгізсін.
Жеңістің 55 жылдығын мерекелеу жөніндегі басқа да республикалық
іс-шараларды қаржыландыру 2000 жылға арналған бюджетте тиісті мемлекеттік
мекемелерге - бағдарламалардың әкімшілеріне көзделген қаражаттың есебінен
және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне Жеңістің
55 жылдығын мерекелеу жөніндегі тиісті аумақтық бағдарламаларды
қаржыландыру тапсырылсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 10 ақпандағы
N 202 қаулысымен
бекітілген
1941-1945 жылдардағы Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің 55 жылдығын
мерекелеудің бағдарламасы
---------------------------------------------------------------------------
N    Іс-шаралардың атауы      Іске асырылу  Атқарылуы үшін   Іске асырылу
нысаны       жауаптылар       мерзімдері
---------------------------------------------------------------------------
1. Астана қаласында Ұлы Отан  Бұйрықтар,   Қорғанысмині,      2000 жылдың
соғысындағы Жеңістің 55     шешімдер    облыстардың,        9 мамыры
жылдығын мерекелеудегі                  Астана және Алматы
әскери парад және Қазақстан             қалаларының әкімдері,
Республикасының  облыстары.             ардагерлер кеңестері
нан келген ардагерлердің                (келісім бойынша)
шеруі
---------------------------------------------------------------------------
2. Ел қалаларындағы салтанат. Бұйрықтар,   Қорғанысмині,      2000 жылдың
ты жиналыстар мен концерт.  шешімдер    облыстардың,        9 мамыры
тер, жергілікті гарнизондар             Астана және Алматы
жауынгерлерінің парады, со.             қалаларының әкімдері
ғыс ардагерлері мен тыл ең.
беккерлерінің мерекелік шеруі
---------------------------------------------------------------------------
3. Соғыс ардагерлеріне салта. Бұйрықтар,   Министрліктердің   2000 жылдың
натты жағдайда "1941-1945   шешімдер    басшылары,           мамыры
жылдардағы соғыстың арда.               облыстардың,
гері" мерейтойлық белгіле.              Астана және Алматы
рін, ескерткіш сыйлықтар                қалаларының әкімдері
тапсыру
---------------------------------------------------------------------------
4. Ескерткіштер мен обелиск.  Бұйрықтар,   Облыстардың, Астана  2000 жылдың
лерге,Отанымыздың бостан.   шешімдер    және Алматы қалала.  мамыры
дығы мен тәуелсіздігі үшін               рының әкімдері,ми.
қаза тапқан Ұлы Отан соғысы             нистрліктердің бас.
жауынгерлерінің бауырластар             шылары,ардагерлер
зираттарына гүл  дестелерін             кеңестері (келісім
қою                                     бойынша)
---------------------------------------------------------------------------
5. Қазақстан делегациясының   Бұйрықтар,   Қорғанысмині,СІМ,   2000 жылдың
Мәскеу қаласында Ұлы Отан   шешімдер    ҚР ардагерлер ұй.    9 мамыры
соғысындағы Жеңістің 55                 ымдарының орталық
жылдығын мерекелеуге қаты.              кеңесі (келісім
суын ұйымдастыру                        бойынша),облыстардың,
Астана және Алматы
қалаларының әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
6. Мемлекеттер басшыларының   Бұйрықтар,   Қорғанысмині,СІМ,ҚР  2000 жылдың
(Ресей,Беларусь,Украина,    шешімдер    ардагерлер ұйымдары.   мамыры
Германия)шешімі бойынша                 ның орталық кеңесі
қазақстандық делегациялар.              (келісім бойынша),
дың ұрыстар болған жерлер.              облыстардың,Астана
де болуын ұйымдастыру                   және Алматы қалала.
рының әкімдері
---------------------------------------------------------------------------
7. 1941-1945 жылдардағы Ұлы   Бұйрық       Еңбекәлеуметмині     2000 жылдың
Отан соғысындағы Жеңістің                                     1 тоқсаны
55 жылдығына арналған ес.
керткіш сыйлықтар мен бел.
гілерді дайындауға тапсыры.
старды орналастыру
---------------------------------------------------------------------------
8. Ұлы Отан соғысының ардагер. Бұйрық      Мәдениетақпаратмині  2000 жылдың
леріне тапсыру үшін Қазақ.                                     сәуірі
стан Республикасының Прези.
денті Н.Ә. Назарбаевтың
"Тарих толқынында" атты кі.
табын жеткілікті тиражбен
басып шығару
---------------------------------------------------------------------------
9. 1941-1945 жылдардағы Ұлы   Директорлар  Ұлттық Банк (келісім 2000 жылдың
Отан соғысындағы Жеңістің  кеңесінің         бойынша)         1 тоқсаны
55 жылдығына арналған ме.  қаулысы
рейтойлық монеталар шығар.
уды ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
10.1941-1945 жылдардағы Ұлы   Бұйрық       Көліккоммині         2000 жылдың
Отан соғысындағы Жеңістің                                     1 тоқсаны
55 жылдығына арналған поч.
та маркаларын шығаруды
ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
11.1941-1945 жылдардағы Ұлы   Бұйрық       Мәдениетақпаратмині  2000 жылдың
Отан соғысындағы Жеңістің                                     1 тоқсаны
55 жылдығына арналған күн.
тізбелер,плакаттар,буклет.
тер және басқа да полигра.
фиялық өнімдерді шығаруды
ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
12.1941-1945 жылдардағы Ұлы    Шешімдер   Облыстардың,Астана   2000 жылдың
Отан соғысында қаза тап.               және Алматы қалала.     сәуірі
қандар мен хабарсыз кеткен.            рының әкімдері
дердің Зерде кітабын шығару
жөніндегі жұмысты аяқтау,
соғыс ардагерлерін аймақтық
деңгейде әлеуметтік қолдау.
дың қосымша шараларын көздеу
---------------------------------------------------------------------------
13.1941-1945 жылдардағы Ұлы    Бұйрық       Мәдениетақпаратмині    Ұдайы
Отан соғысындағы Жеңістің
55 жылдығына дайындық пен
оны өткізу жөніндегі іс-
шараларды бұқаралық ақпа.
рат құралдарында кеңінен
беруді қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
14."Хабар" және "Қазақстан-1"  Бұйрық    Мәдениетақпаратмині  2000 жылдың
телеарналарында 1941-1945                                  наурыз-сәуір
жылдардағы Ұлы Отан соғысы                                 мамыр айлары
оқиғаларына арналған фильм.
дерді ретроспективалық көр.
сетуді ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
15.Қазақстан суретшілерінің   Бұйрық,    Мәдениетақпаратмині, 2000 жылдың
1941-1945 жылдардағы Ұлы    шешім     Облыстардың,Астана   наурыз-сәуір
Отан соғысындағы Жеңістің             және Алматы қалала.  мамыр айлары
55 жылдығына арналған көр.            рының әкімдері
мелерін ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
16."Патриот" республикалық    Бұйрық,    Мәдениетақпаратмині, 2000 жылдың
акциясын өткізудің шеңбер.  шешім     Қорғанысмині,        сәуір-мамыр
інде,Жеңіс күніне арналған            Облыстардың,Астана     айлары
әскери-патриоттық солдат              және Алматы қалала.
әндерінің фестивалін өткі.            рының әкімдері
зу
---------------------------------------------------------------------------
17.Оқу орындары мен елді      Бұйрықтар, Білімғылыммині,      2000 жылдың
мекендерде Жеңіс күніне     шешімдер  Турспортагенттігі,   сәуір-мамыр
арналған тәрбиелік-наси.              облыстардың,Астана     айлары
хаттық,мәдени-сауықтық,               және Алматы қала.
спорттық-көпшілік іс-                 ларының әкімдері
шараларды ұйымдастыру
---------------------------------------------------------------------------
18.Ұлы Отан соғысының ар.     Шешім      Облыстардың, Астана   2000 жылдың
дагерлеріне,мүгедекте.                және Алматы қала.      сәуірі
ріне және онда қаза                   ларының әкімдері
тапқан жауынгерлердің
жесірлеріне бір жолғы
материалдық көмек беру
шараларын белгілеу
---------------------------------------------------------------------------
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Омарбекова А.Т.