Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых по итогам переговоров Премьер-Министра Республики Казахстан Токаева К.К. и Первого заместителя Председателя Правительства Российской Федерации Касьянова М.М. 19 января 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 2000 года N 418
В целях реализации договоренностей, достигнутых по итогам переговоров Премьер-Министра Республики Казахстан Токаева К.К. и Первого заместителя Председателя Правительства Российской Федерации Касьянова М.М. 19 января 2000 года, и обеспечения дальнейшего развития и расширения казахстанско-российского сотрудничества, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых по итогам переговоров Премьер-Министра Республики Казахстан Токаева К.К. и Первого заместителя Председателя Правительства Российской Федерации Касьянова М.М. 19 января 2000 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам и организациям Республики
Казахстан принять конкретные меры по выполнению мероприятий,
предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного
раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе
выполнения настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 марта 2000 года N 418
План мероприятий
по реализации договоренностей, достигнутых по итогам
переговоров Премьер-Министра Республики Казахстан Токаева К.К. и
Первого заместителя Председателя Правительства Российской
Федерации Касьянова М.М. 19 января 2000 года
__________________________________________________________________________
N !            Мероприятие          !    Срок    !Ответственные
п/п!                                 !исполнения  !исполнители
--------------------------------------------------------------------------
1 !                     2           !      3     !         4
--------------------------------------------------------------------------
1. В области электроэнергетики
--------------------------------------------------------------------------
1   Подписать комплект документов по  До 1 июля   Комитет государственного
приобретению 50 процентов пакета   2000 года  имущества и приватизации
акций ЗАО "Станция Экибастузская              Министерства финансов
ГРЭС-2" в собственность РАО "ЕЭС
России"
---------------------------------------------------------------------------

Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қ.К. Тоқаев пен Ресей Федерациясының Үкіметі Төрағасының бірінші орынбасары М.М. Касьяновтың 2000 жылғы 19 қаңтардағы келіссөздерінің қорытындылары бойынша қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралардың жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 21 наурыз N 418
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қ.К. Тоқаев пен Ресей Федерациясының Үкіметі Төрағасының бірінші орынбасары М.М. Касьяновтың 2000 жылғы 19 қаңтардағы келіссөздерінің қорытындылары бойынша қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру және Қазақстан-Ресей ынтымақтастығын одан әрі дамыту мен кеңейтуді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қ.К. Тоқаев пен Ресей Федерациясының Үкіметі Төрағасының бірінші орынбасары М.М. Касьяновтың 2000 жылғы 19 қаңтардағы келіссөздерінің қорытындылары бойынша қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шарлардың жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен ұйымдары Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кем дегенде жартыжылдықта бір рет осы қаулының орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2000 жылғы
N 418 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Қ.К. Тоқаев пен Ресей
Федерациясының Үкіметі Төрағасының бірінші орынбасары
М.М. Касьяновтың 2000 жылғы 19 қаңтардағы келіссөздерінің
қорытындылары бойынша қол жеткізілген уағдаластықтарды іске асыру
жөніндегі іс-шаралардың жоспары
__________________________________________________________________________
N !           Іс-шара               ! Орындау    !  Жауапты
р/с!                                 ! мерзімі    ! орындаушылар
--------------------------------------------------------------------------
1 !                     2           !      3     !         4
--------------------------------------------------------------------------
1. Электр энергетика саласында
--------------------------------------------------------------------------
1  "Екібастұз ГРЭС-2 станциясы" ЖАҚ-  2000 жылдың  Қаржы министрлігінің
ның акциялар пакетінің 50 процен.  1 шілдесіне  Мемлекеттік мүлік және
тін "ЕЭС России" РАҚ меншігіне са.    дейін     жекешелендіру комитеті
тып алуы жөніндегі құжаттардың
жиынтығына қол қою
---------------------------------------------------------------------------
2  Қазақстан Республикасының Үкіметі. 2000 жылдың  Энергетика, индустрия

2   Внести в Правительство Республики До 1 апреля Министерство энергетики,
Казахстан проект постановления о   2000 года  индустрии и торговли
предоставлении РАО "ЕЭС России"
права на передачу по ВЛ-500 кВ
(Экибастузская ГРЭС-1 - подстанция
"Таврическая") электроэнергии от
ЗАО "Станция Экибастузская ГРЭС-
2" в объеме 50 процентов
пропускной способности данной
линии сроком на 49 лет
---------------------------------------------------------------------------
3   Обеспечить предоставление скидки  С 1 апреля  Агентство по
в размере 50 процентов от тарифа   2000 года  регулированию
на транзит электроэнергии по ВЛ-              естественных монополий,
500 кВ (Экибастузская ГРЭС-1 -                защите конкуренции
подстанция "Таврическая") сроком              и поддержке малого
на 10 лет, обеспечивающей                     бизнеса
эффективную работу совместного
казахстанско-российского
предприятия ЗАО "Станция
Экибастузская ГРЭС-2"
---------------------------------------------------------------------------
4   Завершить оформление прав                     Комитет государственного
собственности на объекты,                     имущества и приватизации
технологически связанные с                    Министерства финансов,
добычей угля на разрезе                       Министерство
"Северный":                                   государственных доходов,
1) имущество Северного           До 1 апреля  Министерство юстиции
производственно-транспортного    2000 года
управления (СПТУ) и другие
объекты согласно приложению
N 6 к Контракту N 04/008-96
от 05.12.1996 г.
2) станция "Трудовая",           До 1 октября
"Ударная"                        2000 года
3) внести соответствующие иски   До 5 марта
в арбитражные суды               2000 года
---------------------------------------------------------------------------
5   Подписать контракт с РАО "ЕЭС    До 15 марта  Агентство по инвестициям
России" на недропользование по   2000 года
разрезу "Северный" и полян N 9
и 10 разреза "Богатырь" в
границах, согласованных с РАО
"ЕЭС России" и компанией "Аксесс
Индастриз Инк."
---------------------------------------------------------------------------
6   Определить объем невыполненных   До 1 июля    Комитет государственного
инвестиционных обязательств      2000 года    имущества и приватизации
согласно контракту купли-                     Министерства финансов
продажи N 04/008-96 от
05.12.1996 г. и разработать
механизм его урегулирования и
погашения
---------------------------------------------------------------------------
7   Осуществить реструктуризацию и  До 1 апреля   Агентство по инвестициям,
взаимозачет задолженностей для   2000 года    Комитет государственного
освобождения активов                          имущества и приватизации
Экибастузской ГРЭС-2 от                       Министерства финансов,
обязательств по кредиторской                  Министерство юстиции,
задолженности, погашения                      Министерство
кредиторской задолженности ТОО                государственных доходов,
"Разрез Северный" и                           Министерство энергетики,
компенсационных платежей по                   индустрии и торговли
урегулированию вопроса "о
спорных территориях"
--------------------------------------------------------------------------
8   Определить порядок обеспечения   До 1 июля   Министерство энергетики,
электроэнергией космодрома       2000 года   индустрии и торговли
"Байконур", СПРН "Балхаш" и
полигонов, расположенных на
территории Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------

не "Екібастұз ГРЭС-2 станциясы"    1 сәуіріне   және сауда министрлігі
ЖАҚ-нан электр энергиясын 49 жыл      дейін
мерзімге аталған жүйенің өткізу
қабілеттілігінің 50 проценті көле.
мінде "ЕЭС России" РАҚ-ына ВЛ-500
кВ (Екібастұз ГРЭС-1 - "Тавриялық"
кіші станция) бойынша беруге ар.
налған құқық ұсыну туралы
қаулының жобасын енгізу
---------------------------------------------------------------------------
3  "Екібастұз ГРЭС-2 станциясы" ЖАҚ   2000 жылдың  Табиғи монополияларды
бірлескен Қазақстан-Ресей кәсіп.   1 сәуіріне   реттеу, бәсекелестікті
орнының тиімді жұмысын қамтамасыз     дейін     қорғау және шағын биз.
ететін ВЛ-500 кВ (Екібастұз ГРЭС-1              несті қолдау жөніндегі
- "Тавриялық" кіші станция) бойын.              агенттік
ша электр энергиясының транзитіне
арналған тарифтен он жыл мерзімге
50 процент көлемінде жеңілдік бе.
руді қамтамасыз ету
---------------------------------------------------------------------------
4  1. "Солтүстік" разрезінде көмір    2000 жылдың  Қаржы министрлігінің
шығарумен технологиялық байланысты 1 сәуіріне   Мемлекеттік мүлік және
объектілерге меншік құқығын ресім.    дейін     жекешелендіру комитеті,
деуді аяқтау:                                   Мемлекеттік кіріс минис.
1) Солтүстік өндірістік-көліктік                трлігі, Әділет министр.
басқармасының (СӨКБ) мүлкі және                 лігі
1996 жылғы 5 желтоқсандағы N 04/008-96
келісім-шартқа N 6 қосымшаға сәйкес
басқа да объектілер
2) "Еңбекші" және "Екпінді"         2000 жылдың
станциялары                      1 қазанына дейін
3) Төрелік соттарға тиісті талап-   2000 жылдың
арыздар                          5 наурызына дейін
енгізу
---------------------------------------------------------------------------
5  "ЕЭС России" РАҚ-мен "Солтүстік"   2000 жылдың  Инвестициялар жөніндегі
разрезі мен "Богатырь" разрезінің  15 наурызына агенттік
N 9 және N 10 алаңдары бойынша        дейін
"ЕЭС России" РАҚ және "Аксесс
Индастриз Инк." компаниясымен
келісілген шекарада жер қойнауын
пайдалануға келісім шартқа қол
қою
---------------------------------------------------------------------------
6  1996 жылғы 5 желтоқсандағы         2000 жылдың  Қаржы министрлігінің
N 04/008-96 сатып алу-сату келі.   1 шілдесіне  Мемлекеттік мүлік және
сім-шартына сәйкес орындалмаған       дейін     жекешелендіру комитеті
инвестициялық міндеттемелердің
көлемін айқындау және оны реттеу
мен өтеудің тетігін әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
7  Екібастұз ГРЭС-2-нің активтерін    2000 жылдың  Инвестициялар жөніндегі
несиелік берешектер бойынша мін.   1 сәуіріне   агенттік, Қаржы министр.
деттемелерден босату, "Солтүстік     дейін      лігінің Мемлекеттік
разрез" ЖАҚ-ның несиелік берешек.               мүлік және жекешеленді.
тері мен "даулы аумақтар туралы"                ру комитеті, Әділет ми.
мәселені реттеу жөніндегі өтемақы.              нистрлігі, Мемлекеттік
лық төлемдерді өтеу үшін берешек.               кіріс министрлігі, Энер.
терді қайта құрылымдау мен өзара                гетика, индустрия және
есептеуді жүзеге асыру                          сауда министрлігі
--------------------------------------------------------------------------
8  "Байқоңыр" ғарыш айлағын, "Бал.    2000 жылдың  Энергетика, индустрия
қаш" ЗШЕЖ-ні және Қазақстан Рес.   1 шілдесіне  сауда министрлігі
публикасының аумағында орналасқан    дейін
полигондарды электр энергиясымен
қамтамасыз етудің тәртібін белгілеу
--------------------------------------------------------------------------

2. В области нефти и газа
--------------------------------------------------------------------------
9   Рассмотреть в ходе               До 1 января Министерство энергетики,
межправительственных заседаний   2001 года   индустрии и торговли,
состояние строительства                      Министерство иностранных
Каспийского трубопроводного                  дел
консорциума
-------------------------------------------------------------------------
10  Представить согласованные с      До 1 июля   Министерство энергетики,
российской стороной предложения  2000 года   индустрии и торговли
по созданию условий для
реализации на долгосрочной
основе программ в области
повышения эффективности
использования имеющихся
мощностей переработки и созданию
новых нефте- и
газоперерабатывающих заводов,
активизации ввода в действие
мощностей по добыче нефти и
газа национальными компаниями,
а также по предоставлению в
приоритетном порядке услуг по
транспортировке нефти и газа
по нефте-, газо- и
нефтепродуктопроводным системам,
проходящим через территории
двух стран
---------------------------------------------------------------------------
3. В области оборонно-промышленного комплекса
__________________________________________________________________________
11  Создать совместную рабочую       До 1 июля    Министерство энергетики,
группу для подготовки            2000 года    индустрии и торговли,
предложений по интеграции                     Министерство обороны
производств вооружений и
военной техники и
совместному проведению НИОКР
в Межправительственную комиссию
по сотрудничеству между
Республикой Казахстан и
Российской Федерацией
---------------------------------------------------------------------------
4. В области промышленного производства
--------------------------------------------------------------------------
12  Активизировать работу          До 1 октября  Министерство экономики,
Координационного совета по     2000 года     Министерство энергетики,
реализации Программы                         индустрии и торговли,
экономического сотрудничества                Министерство
Республики Казахстан и                       транспорта и коммуникаций,
Российской Федерации на                      Министерство обороны,
1998-2007 годы:                              Министерство сельского
1) осуществить комплекс мер                  хозяйства
по развитию сотрудничества в
приоритетных отраслях
экономики (машиностроение,
металлургия, связь,
транспорт, АПК, военно-
экономическое сотрудничество),
включая разработку необходимой
нормативно-правовой базы с
целью создания
транснациональных структур,
совместных предприятий

2. Мұнай және газ саласында
--------------------------------------------------------------------------
9  Үкіметаралық мәжілістердің        2000 жылдың   Энергетика, индустрия
барысында Каспий құбыр желісі     1 қаңтарына   сауда министрлігі,
консорциумы құрылысының жәй-         дейін      Сыртқы істер министр.
күйін қарау                                     лігі
-------------------------------------------------------------------------
10 Қолда бар қайта өңдеу қуаттарын   2000 жылдың   Энергетика, индустрия
пайдаланудың тиімділігін арттыру  1 шілдесіне   сауда министрлігі
және жаңа мұнай мен газ өңдеу        дейін
зауыттарын құру, ұлттық компания.
лардың мұнай және газ өндіруі жө.
ніндегі қуаттарды іске қосуды
жандандыру белсенділігін арттыру
саласындағы бағдарламаларды ұзақ
мерзімді негізде іске асыру үшін
жағдайлар жасау жөнінде, сондай-ақ
басымдықты тәртіппен екі елдің ау.
мағы арқылы өтетін мұнай мен газ
тасымалдау бойынша, мұнай-газ және
мұнай өнімі құбыры жүйелері бойынша
қызмет көрсетулер ұсыну жөнінде
Ресей жағымен келісілген ұсынысты
табыс ету
---------------------------------------------------------------------------
3. Қорғаныстық-өнеркәсіптік кешен саласында
__________________________________________________________________________
11 Қазақстан Республикасы мен Ресей   2000 жылдың   Энергетика, индустрия
Федерациясының арасындағы ынтымақ. 1 шілдесіне   сауда министрлігі,
тастық жөніндегі үкіметаралық ко.    дейін       Қорғаныс министрлігі
миссияға қару-жарақ пен әскери тех.
ника өндірісін интеграциялау және
ҒЗТКӘ-ні бірлесіп жүргізу жөнінде
ұсыныстар әзірлеу үшін бірлескен
жұмыс тобын құру
---------------------------------------------------------------------------
4. Өнеркәсіптік өндіріс саласында
--------------------------------------------------------------------------
12 Қазақстан Республикасы мен Ресей   2000 жылдың  Экономика министрлігі,
Федерациясының 1998-2007 жылдарға  1 қазанына   Энергетика, индустрия
арналған экономикалық ынтымақтас.   дейін       және сауда министрлігі,
тығы бағдарламасын іске асыру                   Көлік және коммуника.
жөніндегі үйлестіру кеңесінің                   циялар министрлігі,
жұмысын жандандыру:                             Қорғаныс министрлігі,
1) ұлтаралық құрылымдар, бірлескен              Ауыл шаруашылығы
кәсіпорындар құру мақсатында қажетті            министрлігі
нормативті-құқықтық базаны әзірлеуді
қоса алғанда, экономиканың басымдықты
салаларында (машина жасау, метал.
лургия, байланыс, көлік, АӨК, әскери-
экономикалық ынтымақтастық) ынтымақ.
тастықты дамыту жөніндегі шаралардың
кешенін жүзеге асыру

2) подготовить предложения
по формированию целевых
межгосударственных проектов
по восстановлению и развитию
взаимосвязанных промышленных
комплексов в горно-
металлургической и химической
отраслях, включая
согласованные предложения по
совместному производству и
реализации металлов, сплавов
и другой продукции
3) разработать принципы
организации, механизмы и
схемы осуществления взаимного
лизинга продукции
машиностроительных предприятий
Казахстана и России для
товаропроизводителей обоих
государств
4) внести соответствующие
предложения на рассмотрение
Межправительственной комиссии
по сотрудничеству между
Республикой Казахстан и
Российской Федерацией
---------------------------------------------------------------------------
5. В области сельского хозяйства
--------------------------------------------------------------------------
13 Создать совместную рабочую        До 1 апреля    Министерство сельского
группу в целях рассмотрения       2000 года      хозяйства, Министерство
возможностей поставок в                          энергетики, индустрии
Республику Казахстан на                          и торговли
лизинговой основе
зерноуборочных комбайнов и
другой сельскохозяйственной
техники, создания совместных
предприятий по организации
сети машинно-технологических
станций, сервисных центров,
включая рассмотрение
производства отдельных узлов
и деталей поставляемой
техники в Казахстане
--------------------------------------------------------------------------
14 Провести переговоры по          До 1 апреля      Министерство транспорта
обсуждению вопроса о            2000 года        и коммуникаций,
железнодорожных тарифных                         Министерство сельского
ставках на транспортировку                       хозяйства, Министерство
казахстанского зерна через                       государственных доходов
территорию Российской
Федерации на рынки Азербайджана,
Беларуси, Украины
--------------------------------------------------------------------------
15 Создать совместную рабочую      До 1 марта       Министерство сельского
группу но выработке             2000 годы        хозяйства
согласованных действий по
борьбе с саранчовыми и другими
сельхозвредителями
-------------------------------------------------------------------------
6. В области научно-технического сотрудничества
-------------------------------------------------------------------------
16 Разработать мероприятия,        До 1 октября    Министерство образования
предусматривающие развитие      2000 года       и науки, Министерство
взаимодействия в                                энергетики, индустрии
инновационной сфере,                            и торговли
трансфер передовых
технологий, а также
совместную коммерциализацию
результатов научно-
технической деятельности,
для включения в Программу
казахстанско-российского
сотрудничества в области
науки и техники
---------------------------------------------------------------------------

2) металдарды, қорытпаларды және басқа
да өнімдерді бірлесіп өндіру мен сату
жөніндегі келісілген ұсыныстарды қоса
алғанда, кен-металлургия және химия
салаларындағы өзара байланысты өндіріс.
тік кешендерді қалпына келтіру және
дамыту жөніндегі мақсатты мемлекетаралық
жобаларды қалыптастыру жөнінде ұсыныс
әзірлеу
3) екі мемлекеттің тауар өндірушілері
үшін Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясының машина жасау кәсіпорын.
дарындағы өнімдерінің өзара лизингін
ұйымдастырудың принциптерін, жүзеге
асырудың тетіктері мен схемаларын
әзірлеу
4) Қазақстан Республикасы мен Ресей
Федерациясының арасындағы ынтымақтастық
жөніндегі үкіметаралық комиссияның
қарауына тиісті ұсыныстарды енгізу
---------------------------------------------------------------------------
5. Ауыл шаруашылығы саласында
---------------------------------------------------------------------------
13 Қазақстан Республикасына лизингтік 2000 жылдың  Ауыл шаруашылығы минис.
негізде астық жинау комбайндары    1 сәуіріне   трлігі, Энергетика, ин.
мен басқа да ауыл шаруашылығы        дейін      дустрия және сауда
техникаларын берудің, Қазақстанға               министрлігі
берілетін техниканың жеке тораптары
мен бөлшектерін шығаруды қарастыруды
қоса алғанда, машина-технологиялық
станциялардың, сервистік орталықтар.
дың желілерін ұйымдастыру жөніндегі
бірлескен кәсіпорындар құрудың мүм.
кіндіктерін қарастыру мақсатында
бірлескен жұмыс тобын құру
--------------------------------------------------------------------------
14 Қазақстандық астықты Ресей Феде.   2000 жылдың  Көлік және коммуникация
рациясының аумағы арқылы Әзірбай.  1 сәуіріне   лар министрлігі, Ауыл
жанның, Белоруссияның және Украи.   дейін       шаруашылығы министрлі.
наның рыноктарына тасымалдауға ар.              гі, Мемлекеттік кіріс
налған теміржолдық тарифтік став.                министрлігі
калары туралы мәселені талқылау
жөнінде келіссөздер жүргізу
--------------------------------------------------------------------------
15 Шегірке тектес және басқа да ауыл  2000 жылдың  Ауыл шаруашылығы минис.
шаруашылығы зиянкестерімен күрес   1 наурызына  трлігі
жөніндегі келісілген іс-әрекет.       дейін
терді жасау туралы бірлескен жұмыс
тобын құру
-------------------------------------------------------------------------
6. Ғылыми-техникалық ынтымақтастық саласында
-------------------------------------------------------------------------
16 Ғылым мен техника саласындағы      2000 жылдың  Ғылым және білім минис.
Қазақстан-Ресей ынтымақтастығы     1 қазанына   трлігі, Энергетика, ин.
бағдарламасына енгізу үшін иннова.    дейін     дустрия және сауда
циялық саладағы өзара іс-қимылды                министрлігі
дамытуды, озық технологиялардың
трансферін, сондай-ақ ғылыми-тех.
никалық қызметтің нәтижелерін бір.
лескен коммерцияландыруды көздейтін
іс-шараларды әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------

7. В области налогообложения и тарифной политики
---------------------------------------------------------------------------
17 Подготовить к подписанию         До 1 апреля  Министерство государствен-
проекты межправительственного    2000 года    ных доходов,
Соглашения о принципах                        Министерство финансов
взимания налога на
добавленную стоимость при
экспорте и импорте
товаров (работ, услуг) и
Положения "О механизме взимания
налога на добавленную стоимость
по принципу страны назначения
при экспорте и импорте
товаров, а также контроля за
их фактическим перемещением"
---------------------------------------------------------------------------
18 Подготовить к подписанию         До 1 июля   Министерство транспорта
проект Соглашения между РГП      2000 года   и коммуникаций
"Казакстан темiр жолы" и
Российскими железными
дорогами о порядке
оформления перевозочных
документов и оплаты
провозных платежей при
перевозках грузов с
участием представителей
участков железных дорог
Республики Казахстан,
расположенных на территории
Российской Федерации, и
представителей участков
железных дорог Российской
Федерации, расположенных на
территории Республики Казахстан
--------------------------------------------------------------------------
8. В области исследования и использования космического
пространства
_________________________________________________________________________
19 1) подготовить к подписанию      До 1 июля    Аэрокосмический комитет
проект межправительственного     2000 года    Министерства энергетики,
Соглашения о реализации                       индустрии и торговли
совместных космических проектов
на базе объектов космодрома
"Байконур"
2) внести предложения в
казахстанско-российскую
подкомиссию по комплексу
"Байконур" об участии
предприятий и организаций
Республики Казахстан в
коммерческих пусках с
космодрома "Байконур"
---------------------------------------------------------------------------
9. В области использования атомной энергии
---------------------------------------------------------------------------
20 Провести совместные          До 1 июля        Министерство энергетики,
консультации с российской    2000 года        индустрии и торговли
стороной и представить в
Межправительственную
комиссию по сотрудничеству
между Республикой
Казахстан и Российской
Федерацией предложения по
сближению нормативно-
правовой базы и выработке
согласованного подхода в
обеспечении безопасности в
процессе использования
атомной энергии
--------------------------------------------------------------------------
21 Представить в                     До 1 октября  Министерство энергетики,
Межправительственную              2000 года     индустрии и торговли
комиссию по сотрудничеству
между Республикой Казахстан
и Российской Федерацией
предложения по расширению
сотрудничества в области
контроля за ядерными и
радиоактивными материалами
и организации борьбы с их
незаконным оборотом, на
основе проведения
консультаций и организаций
двух- и многосторонних встреч
--------------------------------------------------------------------------
22 В продолжение работ в           До 1 октября      НАК "Казатомпром"
соответствии с Соглашениями     2000 года         (по согласованию)
от 6 июня 1998 г. и от
1 декабря 1999 г. завершить
работу по обмену акциями с ОАО
"ТВЭЛ"
__________________________________________________________________________
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Склярова И.В.)

7. Салық салу және тарифтік саясат саласында
---------------------------------------------------------------------------
17 Тауарлардың (жұмыстардың, қызмет   2000 жылдың  Мемлекеттік кіріс минис.
көрсетулердің) экспорты мен импор. 1 сәуіріне   трлігі
ты кезінде қосылған құнға салық       дейін
алудың принциптері туралы үкімет.
аралық келісім мен "Тауарлардың
экспорты мен импорты кезінде арнал.
ған елдің принципі бойынша қосылған
құнға салық алудың, сондай-ақ нақты
қозғалысын бақылаудың тетігі туралы"
ереженің жобаларын қол қоюға әзірлеу
---------------------------------------------------------------------------
18 "Қазақстан темір жолы" РМК мен      2000 жылдың  Көлік және коммуникация
Ресей темір жолдарының арасындағы   1 шілдесіне   лар министрлігі
тасымалдау құжаттарын ресімдеудің      дейін
тәртібі және Ресей Федерациясы аума.
ғында орналасқан Қазақстан Республи.
касы темір жолдары учаскелері өкіл.
дерінің және Қазақстан Республикасы
аумағында орналасқан Ресей Федерациясы
темір жолдары учаскелері өкілдерінің
қатысуымен жүктерді тасымалдау кезін.
дегі тасымалдау төлемдерін төлеу туралы
келісімнің жобасын қол қоюға әзірлеу
--------------------------------------------------------------------------
8. Ғарыш кеңістігін зерттеу және пайдалану саласында
__________________________________________________________________________
19 1) "Байқоңыр" ғарыш айлағы объекті. 2000 жылдың  Энергетика, индустрия
лерінің базасында бірлескен ғарыш.  1 шілдесіне  және сауда министрлі.
тық жобаларды іске асыру туралы        дейін     гінің Аэроғарыш коми.
үкіметаралық келісімнің жобасын қол              теті
қоюға әзірлеу
2) "Байқоңыр" ғарыш айлағынан коммер.
циялық ұшуларға Қазақстан Республика.
сының кәсіпорындары мен ұйымдарының
қатысуы туралы "Байқоңыр" кешені
бойынша Қазақстан -Ресей кіші комис.
сиясына ұсыныс енгізу
---------------------------------------------------------------------------
9. Атом энергиясын пайдалану саласында
---------------------------------------------------------------------------
20 Ресей тарапымен бірлескен консульта. 2000 жылдың  Энергетика, индустрия
циялар өткізу және Қазақстан Респуб. 1 шілдесіне  және сауда министрлі.
ликасы мен Ресей Федерациясының ара.    дейін     гі
сындағы ынтымақтастық жөніндегі үкі.
метаралық комиссияға нормативтік-
құқықтық негіздердің жақындасуы мен
атом энергиясын пайдалану процесінде
қауіпсіздікті қамтамасыз етуде келі.
сілген тәсілді жасау жөніндегі ұсыныс.
тарды табыс ету
--------------------------------------------------------------------------
21 Қазақстан Республикасы мен Ресей     2000 жылдың  Энергетика, индустрия
Федерациясының арасындағы ынтымақ.   1 қазанына   және сауда министрлігі
тастық жөніндегі үкіметаралық комис.    дейін
сияға екі жақты және көп жақты кон.
сультациялар өткізу және кездесулер
ұйымдастырудың негізінде ядролық
және радиоактивтік материалдарға ба.
қылау жасау және олардың заңсыз айна.
лымына қарсы күресті ұйымдастыру са.
ласындағы ынтымақтастықты кеңейту
жөніндегі ұсыныстарды табыс ету
--------------------------------------------------------------------------
22 1. 1998 жылғы 6 маусымдағы және 1999 2000 жылдың  "Қазаатомөндіріс" ҰАК
жылғы 1 желтоқсанындағы Келісімдерге 1 қазанына   (келісім бойынша)
сәйкес жұмыстарды жалғастырумен         дейін
"ТВЭЛ" ААҚ-мен акцияларды айырбастау
жөніндегі жұмысты аяқтау
__________________________________________________________________________
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.