О Центре экономической информации Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 729
В целях повышения оперативности и эффективности информационно-аналитического обеспечения отечественных и зарубежных средств массовой информации о состоянии и динамике социально-экономической ситуации в Казахстане, качественного улучшения и усиления работы по пропаганде положительного опыта осуществляемых реформ, формированию позитивного имиджа страны Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Создать Центр экономической информации Правительства Республики Казахстан (далее - Центр).
2. Утвердить прилагаемые:
Положение о Центре;
перечень материалов, представляемых в Центр в обязательном порядке.
3. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, Министерству культуры, информации и общественного согласия, Министерству экономики, Министерству государственных доходов, Министерству финансов, Министерству труда и социальной защиты населения, Министерству энергетики, индустрии и торговли, Министерству сельского хозяйства, Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Агентству Республики Казахстан по инвестициям, Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса, Агентству Республики Казахстан по статистике, Агентству по стратегическому планированию Республики Казахстан (по согласованию), Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) выделить для работы в Центре по одному ответственному работнику. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 октября 2001 г. N 1369 P011369_ .
4. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию), обеспечить своевременное представление Центру соответствующей информации.
5. Министерству финансов Республики Казахстан оказать Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан содействие в закупке технического оборудования, необходимого для оснащения Центра.
6. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан выделить необходимое помещение для размещения Центра.
7. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить Центр многоканальной телефонной и электронной связью, доступом в "Интернет".
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 729
Положение
о Центре экономической информации
Правительства Республики Казахстан
I. Общие положения
1. Центр экономической информации Правительства Республики Казахстан (далее - Центр) является службой оперативного информационно-аналитического обеспечения средств массовой информации Республики Казахстан и зарубежных государств, посольств и представительств Казахстана за рубежом.

Қазақстан Республикасы Yкiметiнің Экономикалық ақпарат орталығы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 16 мамыр N 729
Қазақстандағы әлеуметтiк-экономикалық жағдайдың хал-ахуалы және динамикасы туралы отандық және шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарын ақпараттық-талдаушылық қамтамасыз етудiң жеделдiгін және тиiмдiлiгiн арттыру жүзеге асырылып жатқан реформалардың оң тәжiрибесiн насихаттау, еліміздiң оң бейнесiн қалыптастыру жөнiндегi жұмыстың сапасын жақсарту мен күшейту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Экономикалық ақпарат орталығы (бұдан әрi - Орталық) құрылсын.
2. Қоса берiлiп отырған:
Орталық туралы ереже;
Орталыққа мiндетті түрде ұсынылатын материалдардың тiзбесi бекітілсін.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесi, Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлігі, Экономика министрлiгі, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi, Қаржы министрлiгі, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгi, Ауыл шаруашылығы министрлiгi, Көлiк және коммуникациялар министрлігі, Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегі агенттiгi, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегi агенттiгi, Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегі агенттiгі, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөнiндегі агенттiгі (келісім бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) Орталықта жұмыс iстеу үшiн бiр-бiр жауапты қызметкерден бөлсiн. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369
қаулысымен. P011369_
4. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары өзге де мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) орталыққа тиiстi ақпаратты уақытылы берудi қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiне Орталықтың жарақтандырылуы үшiн қажетті техникалық жабдықтарды сатып алуға көмек көрсетсiн.
6. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгiне Орталықты орналастыру үшiн қажеттi үй-жай бөлiнсiн.
7. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi
белгiленген тәртiппен Орталықты көп арналы телефонды және электронды
байланыспен, "Интернетке" қол жеткiзуiмен қамтамасыз етсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2000 жылғы 16 мамырдағы
N 729 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң Экономикалық
ақпарат Орталығы туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң Экономикалық ақпарат Орталығы (бұдан әрi - Орталық) Қазақстан Республикасының және шет мемлекеттердің, Қазақстанның шет елдердегi елшiлiктерiнiң және өкілдiктерiнiң бұқаралық ақпарат құралдарын жедел ақпараттық-талдаулық қамтамасыз ету қызметi болып табылады.

2. Общее руководство работой Центра осуществляет Министр культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан.
3. Центр состоит из выделяемых ответственных работников следующих центральных исполнительных и иных государственных органов: Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан, Министерство культуры, информации и общественного согласия, Министерство экономики, Министерство государственных доходов, Министерство финансов, Министерство труда и социальной защиты населения, Министерство энергетики, индустрии и торговли, Министерство сельского хозяйства, Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Агентство Республики Казахстан по инвестициям, Агентство Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса, Агентство Республики Казахстан по статистике, Агентство по стратегическому планированию Республики Казахстан (по согласованию), Национальный Банк Республики Казахстан (по согласованию). <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 октября 2001 г. N 1369 P011369_ .
4. Руководитель Центра назначается Министром культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан по согласованию с Правительством Республики Казахстан.
II. Основные задачи и функции Центра
5. Основными задачами Центра являются:
1) представление отечественным и зарубежным средствам массовой информации качественной аналитической и оперативной информации о социально-экономической ситуации, положительном опыте осуществляемых в стране экономических реформ;
2) информационно-аналитическая и методическая поддержка работы пресс-служб центральных и местных исполнительных органов, иных государственных органов Республики Казахстан, посольств и представительств Казахстана за рубежом по формированию позитивного имиджа государственных органов и страны в целом;
3) содействие в информационном обеспечении функционированию казахстанских веб-сайтов в "Интернете".
6. В соответствии с основными задачами на Центр возлагаются следующие функции:
1) сбор, обработка и обобщение информации о наиболее важных событиях и изменениях в экономике и социальной сфере Казахстана, поступающей из центральных и местных исполнительных органов, иных государственных органов Республики Казахстан (по согласованию), а также открытых источников (информационные агентства, телевидение, печатные средства массовой информации, глобальная сеть "Интернет" и др.);
2) отбор, запись и редактирование необходимой для выпусков видеоинформации, сканирование текстов и графических материалов, визуализация поступающих данных для использования в информационно-аналитических материалах Центра;

2. Орталықтың жұмысына жалпы басшылықты Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрi жүзеге асырады.
3. Орталық мынадай орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдардан: Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнiң Кеңсесiнен, Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiнен, Экономика министрлiгінен, Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнен, Қаржы министрлiгiнен, Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнен, Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнен, Ауыл шаруашылығы министрлiгiнен, Көлiк және коммуникациялар министрлiгінен, Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегі агенттiгiнен, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөнiндегі агенттiгiнен, Қазақстан Республикасының Статистика жөніндегi агенттiгiнен, Қазақстан Республикасының Стратегиялық жоспарлау жөнiндегi агенттiгiнен (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкiнен (келiсiм бойынша) бөлiнген жауапты қызметкерлерден тұрады. <*>
ЕСКЕРТУ. 3-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369
қаулысымен. P011369_
4. Орталықтың жетекшiсiн Қазақстан Республикасының Үкiметiмен Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрi келiсiм бойынша тағайындайды.
ІІ. Орталықтың негiзгі мiндеттерi мен функциялары
5. Орталықтың негiзгi мiндеттерi:
1) отандық және шетелдiк бұқаралық ақпарат құралдарына әлеуметтiк-экономикалық жағдай, елiмiзде жүзеге асырылып жатқан экономикалық реформалардың оң тәжiрибелерi туралы сапалы талдау және жедел ақпараттар беру;
2) Қазақстан Республикасының орталық және жергілiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары, Қазақстанның шетелдердегi елшiлiктерi мен өкiлдiктерi баспасөз-қызметтерiнiң, мемлекеттік органдардың және тұтастай алғанда елiмiздiң оң бейнесiн қалыптастыру жөнiндегi жұмысын ақпараттық-талдаулық және әдiстемелiк қолдау;
3) Қазақстан веб-сайттарының "Интернетте" жұмыс iстеуiн ақпараттық қамтамасыз етуге жәрдемдесу болып табылады.
6. Орталыққа негізгi мiндеттерге сәйкес мынадай функциялар:
1) Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарынан, өзге де мемлекеттiк органдарынан (келiсiм бойынша), сондай-ақ ашық көздерден (ақпараттық агенттiктер, теледидар, баспасөздiк ақпарат құралдары, "Интернет" кең ауқымды жүйесi және т.б.) келiп түсетiн Қазақстанның экономикасы мен әлеуметтiк саласындағы мейлiнше маңызды оқиғалар мен өзгерiстер туралы ақпараттарды жинау, өңдеу және қорыту;
2) бейне ақпараттарды шығару үшiн қажеттi iрiктеу, жазу және редакциялау, графикалық материалдар мен мәтiндердi сканерлеу, Орталықтың ақпараттық-талдау материалдарына пайдалану үшiн келiп түсетiн деректердi визуалдандыру;

3) систематизация собираемой из открытых источников и поступающей из центральных и местных исполнительных органов, иных государственных органов Республики Казахстан информации и ее хранение в базах данных Центра, представление материалов из функционирующих баз данных средствам массовой информации и другим вышеназванным получателям.
III. Порядок работы Центра
7. В обязанности ежедневной группы Центра входит:
1) осуществление оперативной связи с центральными и местными исполнительными органами, иными государственными органами (по согласованию) Республики Казахстан;
2) сбор, ранжирование, проверка и анализ информации, получаемой из центральных и местных исполнительных органов, иных государственных органов (по согласованию) Республики Казахстан, а также открытых источников;
3) подготовка и выпуск регулярных информационно-аналитических материалов Центра;
4) своевременное распространение информационно-аналитических материалов через информационные агентства, средства массовой информации, веб-сайты "Интернет", а также посольства и представительства Республики Казахстан за рубежом.
8. Внутренний распорядок работы Центра, формат и сроки подготовки информационно-аналитических материалов, график-дежурств в Центре определяются Министром культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан.
IV. Обеспечение деятельности Центра
9. Организационное и материально-техническое обеспечение деятельности Центра осуществляет Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан.
10. Информационное обеспечение деятельности Центра осуществляется центральными исполнительными органами, иными государственными органами (по согласованию) Республики Казахстан.
11. Первые руководители центральных и местных исполнительных органов, иных государственных органов (по согласованию) Республики Казахстан, обеспечивающих работу Центра, несут ответственность за своевременность и достоверность передаваемой информации, назначают уполномоченное лицо, которое в регулярном режиме передает поступающую по внутренним каналам информацию в Центр.
12. Требования, предъявляемые к информации из центральных и местных исполнительных органов, иных государственных органов (по согласованию) Республики Казахстан, определяются Центром.
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 729
Перечень
материалов, представляемых в Центр экономической
информации в обязательном порядке
<*>
Сноска. В Перечень внесены изменения - постановлением Правительства
РК от 28 октября 2001 г. N 1369
P011369_
.
Национальный Банк Республики Казахстан
(по согласованию)
Тематика материалов:
денежно-кредитная политика;
валютное регулирование;
вопросы кредитования экономики;
состояние платежного баланса страны;
развитие банковской системы в стране;
проблемы и перспективы развития рынка капитала;
проблемы эффективности финансовых инструментов в финансировании
экономики;
распространение использования финансовых инструментов в регионах.
Агентство по стратегическому планированию
Республики Казахстан (по согласованию)
Тематика материалов:
освещение всех аспектов экономической политики Казахстана через
призму долгосрочной Стратегии "Казахстан-2030";
комментарии по всем стратегически важным инициативам Главы
государства и Правительства Республики Казахстан;
освещение специальных вопросов - децентрализация государственной
власти, развитие и совершенствование системы государственного планирования
и т.д.
Министерство экономики Республики Казахстан
Тематика материалов:
вопросы макроэкономической политики;
программа действий Правительства и ее реализация;
программа государственных инвестиций;
текущий анализ ситуации в стране.
Министерство финансов Республики Казахстан
Тематика материалов:
освещение вопросов приватизации;
освещение вопросов управления государственным имуществом и
государственными активами;
республиканский бюджет и его исполнение, расходная часть;
состояние государственных финансов;
финансовый контроль;
состояние государственного долга.
Министерство государственных доходов Республики Казахстан
Тематика материалов:
фискальная политика;
вопросы налогового регулирования;
таможенная политика;
повышение налоговой культуры;
налоговая полиция и ее роль.
Министерство транспорта и коммуникаций Республики Казахстан
Тематика материалов:
транзитный потенциал и его развитие;
проблемы авиации, железнодорожного, автомобильного и водного
транспорта, автодорожной отрасли и возможности их решения;
развитие телекоммуникационных услуг, систем и технологий.
Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан
Тематика материалов:
вопросы индустриальной политики и развития промышленного потенциала;
научное, технологическое и инновационное развитие;
развитие топливно-энергетического комплекса страны;
освещение вопросов на мировых товарных рынках;
вопросы антидемпинговой политики и законодательства.
Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
Тематика материалов:
развитие фермерского хозяйства;
рост агропромышленного потенциала;
занятость населения в сельских регионах.
Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Тематика материалов:
экономические аспекты пенсионной реформы;
проблемы и перспективы пенсионной реформы;
мониторинг создания рабочих мест.
Агентство Республики Казахстан по инвестициям
Тематика материалов:
инвестиционная политика;
обслуживание инвестиционных займов;
вопросы прозрачности и эффективности использования инвестиций.
Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий, защите конкуренции и
поддержке малого бизнеса
Тематика материалов:
освящение деятельности естественных монополистов;
политика регулирования деятельности естественных монополистов;
развитие конкуренции;
проблемы и решение вопросов развития малого бизнеса.
Агентство Республики Казахстан по статистике
Тематика материалов:
показатели развития социальной сферы и экономики;
показатели социально-демографического развития по республике и
регионам.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

3) ашық көздерден жиналатын және Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiкті атқарушы органдарынан, өзге де мемлекеттiк органдарынан келiп түсетiн ақпараттарды жүйелеу және оны орталықтың деректер базасында сақтау, бұқаралық ақпарат құралдарына және жоғарыда аталған басқа да деректердiң жұмыс iстеп тұрған базаларынан алушыларға материалдар беру жүктеледi.
III. Орталықтың жұмыс iстеу тәртiбi
7. Орталықтың күнделiктi тобының мiндеттерiне:
1) Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарымен, өзге де мемлекеттiк органдарымен (келiсiм бойынша) жедел байланысты жүзеге асыру;
2) Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдарынан, өзге де мемлекеттiк органдарынан (келiсiм бойынша), сондай-ақ ашық көздерден алынатын ақпараттарды жинау, рангілерге бөлу тексеру және талдау;
3) Орталықтың тұрақты ақпараттық-талдау материалдарын әзiрлеу және шығару;
4) ақпараттық-талдау материалдарын ақпараттық агенттiктер, бұқаралық ақпарат құралдары, "Интернет" веб-сайттары, сондай-ақ Қазақстан Республикасының шетелдердегi елшiлiктерi мен өкiлдiктерi арқылы уақытылы тарату кiредi.
8. Орталықтың iшкi жұмыс тәртiбiн, ақпараттық-талдау материалдарының форматы мен әзiрлеу мерзiмiн, Орталықтағы кезекшiліктiң кестесiн Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрi белгiлейдi.
IV. Орталықтың қызметiн қамтамасыз ету
9. Орталықтың қызметiн ұйымдастыруды және материалдық-техникалық қамтамасыз етудi Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi жүзеге асырады.
10. Орталықтың қызметін ақпараттық қамтамасыз етудi Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де (келiсiм бойынша) мемлекеттiк органдар жүзеге асырады.
11. Орталықтың жұмысын қамтамасыз ететiн Қазақстан Республикасының
орталық және жергiлiктi атқарушы органдарының, өзге де мемлекеттiк
органдарының (келiсiм бойынша) бiрiншi басшылары берiлетiн ақпараттардың
уақытылы болуына және дұрыстығына жауапкершiлiкте болады, Орталыққа iшкi
арналар бойынша келiп түсетiн ақпаратты тұрақты режимде беретiн уәкілеттi
адамды тағайындайды.
12. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы
органдарынан, өзге де мемлекеттiк органдарынан (келiсім бойынша)
ақпараттарға қойылатын талаптарды Орталық белгiлейдi.
Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң
2000 жылғы 16 мамырдағы
N 729 қаулысымен
бекiтiлдi
Экономикалық ақпарат Орталығына мiндеттi түрде ұсынылатын
материалдардың
ТIЗБЕСI
<*>
ЕСКЕРТУ. Тізбе өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.10.28. N 1369
қаулысымен.
P011369_
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi
(келiсiм бойынша)
Материалдардың тақырыбы:
ақша-несие саясаты;
валюталық реттеу;
экономиканы несиелендiру мәселелерi;
елдiң төлем теңгерiмiнiң жай-күйi;
елдегі банк жүйесiн дамыту;
капитал рыногын дамытудың проблемалары мен перспективалары; экономиканы қаржыландыруда қаржы құралдары тиiмділігінің проблемалары; аймақтарда қаржы құралдарын пайдалануды тарату.
Қазақстан Республикасының Стратегиялық
жоспарлау жөніндегі агенттігі
(келiсiм бойынша)
Материалдардың тақырыбы: "Қазақстан-2030" ұзақ мерзiмді стратегиялық призмасы арқылы Қазақстанның экономикалық саясатының барлық аспектiлерiн жариялау; Қазақстан Республикасының Мемлекет және Үкiмет басшыларының барлық стратегиялық маңызды бастамалары бойынша түсiнiктемелер; арнайы мәселелердi жариялау - мемлекеттiк өкiметтiң орталыққа тәуелділiгiн жою, мемлекеттiк жоспарлау жүйесiн дамыту және жетiлдiру және т.б.
Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгi
Материалдардың тақырыбы:
макроэкономикалық саясат мәселелерi;
Үкiметтiң Iс-қимыл бағдарламасы және оны iске асыру;
мемлекеттік инвестициялар бағдарламасы;
елдегі жағдайға ағымдағы талдау.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі
Материалдардың тақырыбы:
жекешелендiру мәселелерiн жариялау;
мемлекеттiк мүлiк және мемлекеттiк активтердi басқару мәселелерiн жариялау;
республикалық бюджет және оның орындалуы, шығыс бөлiгi;
мемлекеттiк қаржының жай-күйi;
қаржылық бақылау;
мемлекеттiк борыштың жай-күйi.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлігі
Материалдардың тақырыбы:
фискальдық саясат;
салықтық реттеу мәселелерi;
кеден саясаты;
салық мәдениетiн көтеру;
салық полициясы және оның рөлi.
Қазақстан Республикасының Көлiк және
коммуникациялар министрлiгі
Материалдардың тақырыбы:
транзиттiк әлеует және оны дамыту;
авиация, темiржол, көлiк және су көлiгі, көлiк-жолы салаларының
проблемалары және оларды шешудiң мүмкіндіктерi;
телекоммуникациялық қызмет көрсетулердi, жүйелер мен технологияларды
дамыту.
Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия
және сауда министрлігі
Материалдардың тақырыбы:
индустрияландыру саясатының мәселелерi және өнеркәсiптiк әлеуеттi дамыту;
ғылыми, технологиялық және инновациялық даму;
елдiң отын-энергетикалық кешенiн дамыту;
әлемдiк тауар рыноктарындағы мәселелердi жариялау;
демпингке қарсы саясаттың мәселелерi және заңнамасы.
Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі
Материалдардың тақырыбы:
фермерлiк шаруашылықты дамыту;
агроөнеркәсiптiк әлеуеттiң өсуi;
селолық аймақтарда халықты жұмыспен қамту.
Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау министрлiгі
Материалдардың тақырыбы:
зейнетақы реформасының экономикалық аспектілерi;
зейнетақы реформасының проблемалары мен перспективалары;
жұмыс орындарын құрудың мониторингі.
Қазақстан Республикасының Инвестициялар жөнiндегі агенттiгі
Материалдардың тақырыбы:
инвестициялық саясат;
инвестициялық заемдарға қызмет көрсету;
инвестицияларды пайдаланудың ашықтығы мен тиiмдiлiгiнiң мәселелерi.
Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу,
бәсекелестiктi қорғау және шағын
бизнестi қолдау жөнiндегі агенттiгі
Материалдардың тақырыбы:
табиғи монополистердiң қызметiн жариялау;
табиғи монополистердiң қызметiн реттеу саясаты;
бәсекелестiктi дамыту;
шағын бизнестi дамытуды шешу мәселелерi мен проблемалары.
Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегі агенттiгі
Материалдардың тақырыбы:
әлеуметтiк сала мен экономиканы дамытудың көрсеткiштерi;
республика және аймақтар бойынша әлеуметтік-демографиялық дамудың
көрсеткiштерi.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.