О погашении предстоящих и просроченных платежей по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, за май, июнь 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2000 года N 849
В целях выполнения обязательств Республики Казахстан перед иностранными кредиторами и недопущения фактов дефолта, а также обеспечения возврата ранее выданных средств, отвлеченных из республиканского бюджета по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству финансов Республики Казахстан:
1) в соответствии с выданными Республикой Казахстан государственными гарантиями от 19 мая 1993 года N 26-15/136, от 7 июня 1993 года N 23-15/ 8347, от 29 июня 1994 года N Ф 22-3/42, от 24 марта 1995 года N Ф 22-3/3/ 4016, от 3 апреля 1995 года N Ф 22-3/5, от 9 августа 1995 года N Ф-22-3/11, от 11 марта 1996 года N 27-1-Г/3-96, от 10 июля 1996 года N 13, от 23 сентября 1996 года N 001, от 2 октября 1996 года N 0000016, от 19 ноября 1996 года N 0000019, от 31 октября 1997 года N 0000028, письменного уведомления (гарантийного обязательства) от 20 мая 1999 года N 0000035 и Изменением к Соглашению между Правительством Республики Казахстан, представленным Алембанком (ранее Казвнешэкономбанком) и Австрийским Федеральным министерством финансов от 19 декабря 1994 года, на основании счетов иностранных банков оплатить за несостоятельных заемщиков предстоящие и просроченные платежи (согласно приложениям 1, 2) в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по разделу "Кредитование";
2) провести финансово-хозяйственную ревизию деятельности заемщиков по использованию негосударственных внешних займов, имеющих государственные гарантии Республики Казахстан, и, в случае выявления фактов нарушения их использования, материалы передать в правоохранительные органы, суды с целью привлечения виновных лиц к ответственности согласно действующему законодательству Республики Казахстан.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан принять меры в установленном законодательством порядке, вплоть до процедуры банкротства заемщиков, а также привлечения к гражданско-правовой и уголовной ответственности лиц, не исполнивших финансовые обязательства по негосударственным внешним займам, имеющим государственные гарантии Республики Казахстан.
3. Министерству финансов Республики Казахстан принять все необходимые меры по обеспечению возврата отвлеченных средств в республиканский бюджет.

Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша 2000 жылғы мамыр, маусым үшін алдағы және мерзімі өткен төлемдерді өтеу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 5 маусым N 849
Қазақстан Республикасының шетелдік кредиторлар алдындағы міндеттемелерін орындау және дефолт фактілеріне жол бермеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша республикалық бюджеттен бұрын бөлінген қаражаттың қайтарылуын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі:
1) 1993 жылғы 19 мамырдағы N 26-15/136, 1993 жылғы 7 маусымдағы N 23-15/8347, 1994 жылғы 29 маусымдағы N Ф 22-3/42, 1995 жылғы 24 наурыздағы N Ф 22-3/3-4016, 1995 жылғы 3 сәуірдегі N Ф 22-3/5, 1995 жылғы 9 тамыздағы N Ф-22-3-11, 1996 жылғы 11 наурыздағы N 27-1-Г/3-96, 1996 жылғы 10 шілдедегі N 13, 1996 жылғы 23 қыркүйектегі N 001, 1996 жылғы 2 қазандағы N 0000016, 1996 жылғы 19 қарашадағы N 0000019, 1997 жылғы 31 қазандағы N 0000028, Қазақстан Республикасы берген мемлекеттік кепілдіктерге сәйкес, 1999 жылғы 20 мамырдағы N 0000035 жазбаша хабарламаға (кепілдік берілген міндеттемеге) және Әлембанк (бұрынғы Қазсыртқыэкономбанк) ұсынған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Австрия Федеральдық Қаржы министрлігінің арасындағы 1994 жылғы 19 желтоқсандағы Келісімге жасалған өзгеріске сәйкес шетел банктері шоттарының негізінде дәрменсіз заемшылар үшін алдағы және мерзімі өткен төлемдерді (1, 2-қосымшаларға сәйкес) 2000 жылға арналған республикалық бюджетте "Несиелендіру" бөлімі бойынша көзделген қаражаттың шегінде төлейтін болсын;
2) заемшылардың Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдарды пайдалану жөніндегі қызметіне қаржылық-шаруашылық тексеріс жүргізсін және оларды пайдалану тәртібін бұзушылық фактілері анықталған жағдайда кінәлі адамдарды Қазақстан Республикасының қолданылып жүрген заңнамасына сәйкес жауапқа тарту мақсатында материалдарды құқық қорғау органдарына, соттарға тапсырсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі заемшылардың банкроттығы рәсіміне дейін, сондай-ақ Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес сыртқы заемдар бойынша қаржылық міндеттемелерін орындамаған тұлғаларды азаматтық-құқықтық және қылмыстық жауапкершілікке тартуға заңнамада белгіленген тәртіппен шаралар қолдансын.
3. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың республикалық бюджетке қайтарылуын қамтамасыз ету жөнінде барлық қажетті шараларды қолдансын.

4. Министерству финансов Республики Казахстан, Министерству государственных доходов Республики Казахстан и закрытому акционерному обществу "Эксимбанк Казахстан" (по согласованию) представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о принятых мерах и их результативности по возврату отвлеченных государственных бюджетных средств в отношении заемщиков, чьи финансовые обязательства были исполнены за счет республиканского бюджета.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2000 года N 849
Сумма предстоящих платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Организация-   !  Валюта   !  Дата      !    Сумма    !   Основной
заемщик        !  платежа  ! платежа    !   платежа   !     долг
-------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
ДУИС МВД РК          EUR     01.06.00       732 065,36      532 091,38
Фирма "Туран Агро"      EUR     01.06.00       254 873,25      247 711,97
АО "Теплоприбор"        EUR     01.06.00       881 732,09      833 537,42
АО "Акмола Новая
Стройиндустрия"          DM     30.06.00     4 568 588,93    4 129 326,10
Кредитная линия Израиля

4. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі, Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі және "Қазақстан Эксимбанкі"
жабық акционерлік қоғамы (келісім бойынша) қаржылық міндеттемелері
республикалық бюджеттің есебінен орындалған заемшыларға қатысты бөлінген
мемлекеттік бюджеттік қаражатты қайтару жөнінде қолданылған шаралар мен
олардың нәтижелілігі туралы Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
берсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 5 маусымдағы
N 849 қаулысына 1-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес
сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі алдағы төлемдердің
Сомасы
-------------------------------------------------------------------------
Заемшы ұйым      !  Төлем    !  Төлем     !   Төлем     !   Негізгі
! валютасы  !  күні      !   сомасы    !   борыш
-------------------------------------------------------------------------
Германия кредит желісі
ҚР ІІМ ҚАЖД          EUR     01.06.00       732 065,36      532 091,38
"Тұран Агро"            EUR     01.06.00       254 873,25      247 711,97
фирмасы
"Теплоприбор" АҚ        EUR     01.06.00       881 732,09      833 537,42
"Ақмола Жаңа
Құрылысиндустрия" АҚ    DM     30.06.00     4 568 588,93    4 129 326,10
Израиль кредит желісі

АО "Конденсат"          USD     01.05.00     1 186 942,97      962 500,00
Кредитная линия Канады
АО "Конденсат"          USD     15.05.00     1 688 503,88    1 291 666,67
Кредитная линия Японии
ГАО "Карметкомбинат"    JPY     03.05.00   311 780 976,00   285 313 185,00
Кредитная линия Австрии
СП "Рахат"              USD     30.06.00     2 635 806,75     1 023 491,66
Кредитная линия США
ГАК "Кен дала"          USD     15.06.00    11 313 593,14     9 757 390,93

"Конденсат" АҚ          USD     01.05.00     1 186 942,97      962 500,00
Канада кредит желісі
"Конденсат" АҚ          USD     15.05.00     1 688 503,88    1 291 666,67
Жапония кредит желісі
"Карметкомбинат" МАҚ    JPY     03.05.00   311 780 976,00   285 313 185,00
Австрия кредит желісі
"Рахат" БК              USD     30.06.00     2 635 806,75     1 023 491,66
АҚШ кредит желісі
"Кең дала" МАК          USD     15.06.00    11 313 593,14     9 757 390,93

ГАК "Тагам"             USD     15.06.00     1 870 350,96     1 651 268,86
СП АОЗТ "Отель-Астана"  USD     15.06.00     1 410 545,78     1 012 712,00
Всего                   EUR                  1 868 670,70     1 613 340,77
DM                  4 568 588,93     4 129 326,10
JPY                311 780 976,00   285 313 185,00
USD                 20 105 743,48    15 699 030,12
---------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
-------------------------------------
Проценты     !    Прочие
-------------------------------------
Кредитная линия Германии

"Тағам" МАК             USD     15.06.00     1 870 350,96     1 651 268,86
"Отель-Астана" ЖҮАҚ БК  USD     15.06.00     1 410 545,78     1 012 712,00
Барлығы                 EUR                  1 868 670,70     1 613 340,77
DM                  4 568 588,93     4 129 326,10
JPY                311 780 976,00   285 313 185,00
USD                 20 105 743,48    15 699 030,12
---------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
-------------------------------------
Пайыздар     !  Басқалары
-------------------------------------
Германия кредит желісі

262 871,59                 0,00
439 262,83                 0,00
26 467 791,00                 0,00
3 946 754,63           459 958,73
------------------------------------
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 июня 2000 года N 849
Сумма просроченных платежей
по погашению негосударственных внешних займов,
имеющих государственные гарантии Республики Казахстан
-------------------------------------------------------------------------
Организация-   !  Валюта   !  Дата      !    Сумма    !   Основной
заемщик        !  платежа  ! платежа    !   платежа   !     долг
-------------------------------------------------------------------------
Кредитная линия Германии
ДУИС МВД РК          EUR     23.02.00        4 213,46              0,00
Кредитная линия Австрии
СП "Рахат"           USD     31.12.99    2 246 000,00      1 023 491,66
СП "Рахат"           USD     31.03.00    1 542 879,08              0,00
Кредитная линия Франции
ОАО "Батыс"          EUR     19.04.00    1 161 364,87        859 590,43
Кредитная линия Турции

262 871,59                 0,00
439 262,83                 0,00
26 467 791,00                 0,00
3 946 754,63           459 958,73
------------------------------------
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 5 маусымдағы
N 849 қаулысына 2-қосымша
Қазақстан Республикасының мемлекеттік кепілдігі бар мемлекеттік емес
сыртқы заемдарды өтеу жөніндегі мерзімі өткен төлемдердің
Сомасы
------------------------------------------------------------------------
Заемшы ұйым    ! Төлем     ! Төлем      !   Төлем     !  Негізгі
! валютасы  ! күні       !   сомасы    !  борыш
-------------------------------------------------------------------------
Германия кредит желісі
ҚР ІІМ ҚАЖД        EUR     23.02.00        4 213,46              0,00
Австрия кредит желісі
"Рахат" БК          USD     31.12.99    2 246 000,00      1 023 491,66
"Рахат" БК          USD     31.03.00    1 542 879,08              0,00
Франция кредит желісі
"Батыс" ААҚ         EUR     19.04.00    1 161 364,87        859 590,43
Түркия кредит желісі

СП АОЗТ "Отель Астана"  USD     01.09.99    1 809 973,36              0,00
СП АОЗТ "Отель Астана"  USD     01.03.00    1 953 664,49              0,00
Кредитная линия США
СП АОЗТ "Отель Астана"  USD     15.12.99       20 169,07              0,00
ГАК "Тагам"          USD     15.12.99        6 012,32              0,00
Всего                EUR                 1 165 578,33        859 590,43
USD                 7 578 698,32      1 023 491,66
--------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
----------------------------------------
Проценты      !   Прочие
----------------------------------------
Кредитная линия Германии

"Отель Астана"      USD     01.09.99    1 809 973,36              0,00
ЖҮАҚ БК
"Отель Астана"      USD     01.03.00    1 953 664,49              0,00
ЖҮАҚ БК
АҚШ кредит желісі
"Отель Астана"      USD     15.12.99       20 169,07              0,00
ЖҮАҚ БК
"Тағам" МАК         USD     15.12.99        6 012,32              0,00
Барлығы            EUR                 1 165 578,33        859 590,43
USD                 7 578 698,32      1 023 491,66
--------------------------------------------------------------------------
таблицаның жалғасы
----------------------------------------
Пайыздар      !   Басқалары
----------------------------------------
Германия кредит желісі