Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе рабочего визита Премьер-Министра Киргизской Республики А.М.Муралиева в Республику Казахстан и 1-го заседания межправительственной казахстанско-кыргызской Совместной комиссии от 21 января 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2000 года N 872
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе рабочего визита Премьер-министра Кыргызской Республики А.М.Муралиева в Республику Казахстан и 1-го заседания межправительственной казахстанско-кыргызской Совместной комиссии от 21 января 2000 года (далее - План мероприятий).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом мероприятий.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана мероприятий.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 июня 2000 года N 872
План
мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе
рабочего визита Премьер-Министра Киргизской Республики
А.М.Муралиева в Республику Казахстан и 1-го заседания
межправительственной казахстанско-кыргызской Совместной комиссии
от 21 января 2000 года
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 23
сентября 2000 г. N 1443
P001443_
.
---------------------------------------------------------------------------
N !        Мероприятие               !   Срок     !  Ответственные
п/п!                                  ! исполнения !  за исполнение
---------------------------------------------------------------------------
1 !             2                    !     3      !        4
---------------------------------------------------------------------------
1   Проведение необходимых              Первое      Министерство природных
внутригосударственных процедур по   полугодие   ресурсов и охраны
вступлению в законную силу          2000 года   окружающей среды
Соглашения между Правительством
Республики Казахстан и
Правительством Кыргызской
Республики об использовании
водохозяйственных сооружений
межгосударственного пользования на
реках Чу и Талас
2   В области торгово-экономического
сотрудничества

Қырғыз Республикасының Премьер-Министрi А.М.Мұралиевтiң Қазақстан Республикасына 2000 жылғы 21 қаңтардағы жұмыс сапары және қазақстан-қырғыз бiрлескен үкiметаралық комиссиясының 1-ші мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің Қаулысы 2000 жылғы 8 маусым N 872
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қырғыз Республикасының Премьер-Министрi А.М.Мұралиевтiң Қазақстан Республикасына 2000 жылғы 21 қаңтардағы жұмыс сапары және қазақстан-қырғыз бiрлескен үкiметаралық комиссиясының 1-ші мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралардың жоспары бекiтiлсiн (бұдан әрi - iс-шаралар жоспары).
2. Қазақстан Республикасының орталық және жергiлiктi атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар Іс-шаралар жоспарында көзделген тапсырмаларды орындау жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi іс-шаралар
жоспарының орындалу барысы туралы жарты жылда кем дегенде бiр рет
Қазақстан Республикасының Yкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 8 маусымдағы
N 872 қаулысымен
бекітілген
Қырғыз Республикасының Премьер-Министрi А.М.Мұралиевтiң
Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 21 қаңтардағы жұмыс
сапарының және қазақстан-қырғыз бiрлескен үкiметаралық
комиссиясының 1-ші мәжiлiсi барысында қол жеткiзiлген
уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
Жоспары
--------------------------------------------------------------------------
N !                 Іс-шара                !  Орындалу   !  Орындалуына
р/с!                                        !  мерзімі    !   жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !                   2                    !      3      !        4
---------------------------------------------------------------------------
1. Заңды күшіне енуi бойынша қажеттi
мемлекеттiк рәсiмдердi өткізу Қазақстан    2000 жылдың       Табиғи
Республикасының Yкiметi мен Қырғыз        бірінші жарты    ресурстар
Республикасының Yкiметi арасындағы Шу       жылдығында       және
және Талас өзендерiндегi мемлекетаралық                     қоршаған
пайдаланымдағы су шаруашылығы құрылыстарын                ортаны қорғау
пайдалану келiсiмi                                         министрлігі
2. Сауда-экономикалық ынтымақтастық саласында:

1) Отработать схему прохождения      До 15 июня   Таможенный комитет
технологического автотранспорта   2000 года    Министерства
и оборудования АООТ "Кантский                  государственных
цементно-шиферный завод"                       доходов
2) Рассмотреть вопрос о возврате     До 15 июня   Аким Жамбылской
ранее делегированных акиму        2000 года    области
Жамбылской области прав на
заключение контракта по
разработке Агалатасского
месторождения известняков-
сланцев и перезаключении
контракта с АООТ "Кантский
цементно-шиферный завод" в
соответствии с законодательством
Республики Казахстан и о
результатах доложить в
Правительство Республики
Казахстан
3) Совместно с кыргызской стороной   До 15 июня   Министерство
рассмотреть возможность           2000 года    энергетики,
использования сырья Мынаральского              индустрии и торговли
месторождения известняков (юго-
западное Прибалхашье) для
развития сырьевой базы АООТ
"Кантский цементно-шиферный
завод" и о результатах доложить
в Правительство Республики
Казахстан
4) Изучить возможность организации   Второй       НАК "Казатомпром"
поставок в 2000 году уранового    квартал
концентрата и "желтого кека" из
Республики Казахстан на АО "Кара-
Балтинский горнорудный комбинат"
(Кыргызская Республика) и о
результатах доложить в
Правительство Республики
Казахстан
5) Совместно с кыргызской стороной   До 15 июня   Министерство
проработать вопрос о поставке в   2000 года    сельского
Кыргызскую Республику                          хозяйства
казахстанского зерна в объеме
100 тысяч тонн
3     По регулированию долговых
обязательств между хозяйствующими
субъектами Республики Казахстан и
Кыргызской Республики
1) Совместно с кыргызской стороной   До 15 июня   Министерство
произвести сверку и предоставить  2000 года    транспорта и
в правительства Сторон                         коммуникаций, РГП
согласованный график погашения                 "Казакстан темiр
задолженности Кыргызской железной              жолы"
дороги перед РГП "Казакстан темiр              (по согласованию)
жолы"
2) Разработать график погашения      Первое       Министерство
задолженности энергетических      полугодие    энергетики, индустрии
хозяйствующих субъектов           2000 года    и торговли,
Республики Казахстан перед                     Министерство финансов,
АО "Кыргызэнерго"                              ЗАО "KEGOC"
(по согласованию)
3) Произвести сверку задолженности   До 15 июня   Конкурсный
с ГП "Кыргызаэронавигация" и      2000 года    управляющий НАК
определить сроки ее погашения                  "Казакстан ауе жолы"
(по согласованию)
4     По использованию водно-
энергетических ресурсов и
эксплуатации водохозяйственных
объектов межгосударственного
пользования
Обеспечить выполнение сторонами   В течение    Министерство
межгосударственного Протокола     2000 года    природных ресурсов
заседания Комиссий по вопросу                  и охраны окружающей
эксплуатации водохозяйственных                 среды
объектов межгосударственного
пользования в бассейнах рек Чу

1) "Қант цемент-шифер зауыты" АҮАҚ-ның    2000 жылғы      Мемлекеттік
технологиялық автокөлiгi мен құрал-       15 маусымға       кіріс
жабдықтарының кестесiн жасау                 дейін       министрлігінің
Кеден комитеті
2) Жамбыл облысының әкiмiне Ақалатас      2000 жылғы         Жамбыл
әк-тастақта тау-кен орындарын игеру      15 маусымға       облысының
жөнiндегi келiсiм-шартты жасауға бұрын       дейін            әкімі
берiлген құқықтарды қайтарып алу және
Қазақстан Республикасының заңнамасына
сәйкес "Қант цемент-шифер зауыты" АҮАҚ-
мен келiсiм-шартты қайта жасау туралы
мәселенi қарау және нәтижелерi туралы
Қазақстан Республикасының Үкiметiне
баяндау
3) "Қант цемент-шифер зауыты" АҮАҚ-ның    2000 жылғы       Энергетика,
шикiзат базасын дамыту үшiн Мыңарал       15 маусымға      индустрия
әк-тас кен орнының (Балқаштың оңтүстiк-      дейін         және сауда
батыс жағалауы) шикiзатын пайдаланудың                     министрлігі
мүмкiндiгiн қырғыз тарапымен бiрлесе
отырып қарау және нәтижелерi туралы
Қазақстан Республикасының Үкiметiне
баяндау
4) 2000 жылы Қазақстан Республикасынан    Екінші тоқсан   "Қазатомөнер.
"Қара балта тау-кен комбинаты" АҚ-на                      кәсібі" ҰАҚ
(Қырғыз Республикасы) уран концентраты
мен "сары кек" жеткiзудi ұйымдастырудың
мүмкiндiгiн зерттеу және нәтижелерi
туралы Қазақстан Республикасының
Үкiметiне баяндау
5) Қазақстанның 100 мың тонна көлемдегі   2000 жылғы          Ауыл
астығын Қырғыз Республикасына жеткiзу     15 маусымға      шаруашылығы
туралы мәселенi қырғыз тарапымен             дейін         министрлігі
бiрлесiп пысықтау
3. Қазақстан Республикасы мен Қырғыз Республикасының
шаруашылық жүргізуші субъектiлерi арасындағы қарыз
мiндеттемелерiн реттеу жөнiнде
1) Қырғыз темiр жолының "Қазақстан        2000 жылғы       Көлік және
темiр жолы" РМК алдындағы берешегiн       15 маусымға   коммуникациялар
өтеудiң келiсiлген кестесiн қырғыз           дейін         министрлігі
тарапымен бiрлесіп салыстыру жүргізсiн                     "Қазақстан
және тараптардың үкiметтерiне ұсынсын                   темір жолы" РМК
(келісім бойынша)
2) Қазақстан Республикасының            2000 жылдың       Энергетика,
энергетикалық шаруашылық жүргiзушi     бірінші жарты    индустрия және
субъектілерiнiң "Қырғызэнерго" АҚ        жылдығы        сауда министр.
алдындағы берешегiн өтеу кестесiн                         лігі, Қаржы
әзiрлеу                                                   министрлігі,
"KEGOC" ЖАҚ
(келісім бойынша)
3) "Қырғызаэронавигация" МК-мен       2000 жылғы       "Қазақстан әуе
берешектi салыстыруды жүргiзу және    15 маусымға      жолы" ҰАҚ-ның
оны өтеудiң мерзiмдерiн айқындау         дейін         конкурстық бас.
қарушысы (келі.
сім бойынша)
4. Су-энергетикалық ресурстарды пайдалану
және мемлекетаралық пайдаланымдағы су
шаруашылығы объектiлерiн пайдалану
жөнiнде
Шу және Талас өзендерiнiң бассейн.       2000 жылдың   Табиғи ресурстар
дерiндегi Мемлекетаралық пайдаланымдағы    ішінде       және қоршаған
су шарушылығы объектiлерiн пайдалану                    ортаны қорғау
мәселесi жөнiндегi комиссиялар                            министрлігі

и Талас от 24 марта 1999 года
5     В области автомобильного и
воздушного транспорта
1) Ускорить ратификацию Соглашения   В течение    Министерство
между государствами-участниками   2000 года    транспорта и
Таможенного союза о формировании               коммуникаций
транспортного союза о
международном автомобильном
сообщении от 24 ноября 1998 года
2) Произвести обмен бланками         В течение    Министерство
разрешений на транзитный проезд   2000 года    транспорта и
через территорию Республики                    коммуникаций
Казахстан и Кыргызской
Республики на 2000 год в
количестве 3000 штук на
паритетной основе
3) Совместно с кыргызской стороной    До 1        Министерство
изучить возможность открытия       сентября    транспорта и
воздушного коридора Каракол-       2000 года   коммуникаций,
Горку-Ревки и предоставить                     Министерство
правительствам Сторон                          обороны
согласованное предложение
4) Подготовить к подписанию           До 15 июня  Министерство
Соглашение между Правительством    2000 года   транспорта и
Республики Казахстан и                         коммуникаций
Правительством Кыргызской
Республики о передаче
ответственности за обеспечение
использования воздушного
пространства и управления
воздушным движением
6   По сотрудничеству в таможенных делах
1) Произвести обмен образцами        До 15 июня   Таможенный комитет
средств таможенной идентификации  2000 года    Министерства
(пломб, личных номерных печатных               государственных
штампов и др.), применяемых каждой             доходов
из Сторон на сопредельных
таможенных постах, а также
образцами печатей государственных
органов и организаций,
уполномоченных на выдачу
сертификатов определения страны
происхождения. Внести
соответствующие изменения в
приказ ГТК Республики Казахстан
N 135-П от 26 мая 1997 года
2) Создать совместные группы по      До 15 июня   Таможенный комитет
борьбе с контрабандой и           2000 года    Министерства
нарушениями таможенных правил на               государственных
участке железной дороги ст.                    доходов
Луговая - ст.Чалдовар и
разработать технологическую
схему взаимодействия создаваемых
групп
3) Принять меры по открытию со       До 15 июня   Таможенный комитет
стороны Республики Казахстан      2000 года    Министерства
автомобильного перехода в зоне                 государственных
деятельности сопредельного                     доходов
таможенного поста
"Камышановка" Кыргызской
Республики
4) Изучить возможность и             Первое       Министерство
целесообразность открытия         полугодие    транспорта и
дополнительных автомобильных      2000 года    коммуникаций
переходов "Ак-Тилек" и "Жайыл"
7     По проблемам нелегальной миграции
и борьбы с терроризмом

мәжiлiсiнiң 1999 жылғы 24 наурыздағы
мемлекетаралық Хаттамасын тараптардың
орындауын қамтамасыз ету
5. Автомобиль және әуе көлiгі саласында
1) Кеден одағына қатысушы мемлекеттер     2000 жылдың     Көлік және
арасындағы көлiк одағын қалыптастыру        ішінде     коммуникациялар
туралы халықаралық автомобиль қатынасы                    министрлігі
туралы 1998 жылғы 24 қарашадағы келiсiмдi
бекiтудi жеделдету
2) 2000 жылға арналған Қазақстан          2000 жылдың     Көлік және
Республикасының және Қырғыз Республика.     ішінде     коммуникациялар
сының аумағы арқылы транзиттiк өтуге                      министрлігі
берiлетiн рұқсаттарының бланкiлерiн 3000
дана мөлшерiнде тепе-теңдiк негiзде
алмасуды жүргiзу
3) Қаракөл-Горку-Ревки әуе дәлiзiн ашудың   2000 жылғы    Көлік және
мүмкiндiгiн қырғыз тарапымен бiрлесiп      1 қыркүйекке коммуникациялар
зерттеу және Тараптардың үкiметтерiне         дейін       министрлігі,
келiсілген ұсынысты беру                                    Қорғаныс
министрлігі
4) Қазақстан Республикасының Үкiметi мен    2000 жылғы    Көлік және
Қырғыз Республикасының Yкiметi арасындағы   15 маусымға коммуникациялар
Әуе кеңiстiгiн пайдалануды және әуе            дейін       министрлігі
қозғалысын басқаруды қамтамасыз ету үшiн
жауапкершiлiктi беру туралы келiсiмдi қол
қоюға әзiрлеу
6. Кеден iстерiндегi ынтымақтастық жөнiнде
1) Әрбiр тараптың шектес кеден бекет.        2000 жылғы    Мемлекеттік
терiнде қолданылатын кедендiк теңдестiру     15 маусымға      кіріс
құралдарының (пломбалар, жеке нөмiрлiк          дейін      министрлігі.
белгi мөртаңбалар жөне т.б.) үлгiлерiн,                   нің Кеден
сондай-ақ шығарушы елдi айқындайтын                        комитеті
сертификаттарды беруге уәкілеттi
мемлекеттiк органдар мен ұйымдар мөрлерiнiң
үлгiлерiн алмасуды жүргiзу
2) Луговая стансасы-Чалдовар стансасы       2000 жылғы     Мемлекеттік
темiр жол учаскелерiнде контрабандамен      15 маусымға       кіріс
және кеден ережелерiн бұзушылықпен күрес       дейін     министрлігінің
жөнiнде бiрлескен топтар құру және                       Кеден комитеті
құрылатын топтардың өзара iс-қимылының
технологиялық сызбасын әзiрлеу
3) Қырғыз Республикасының "Камышановка"     2000 жылғы      Мемлекеттік
кеден бекетiмен шектес қызмет аймағында     15 маусымға        кіріс
Қазақстан Республикасы жағынан автомобиль      дейін     министрлігінің
өткелiн ашу жөнiнде шаралар қабылдау                     Кеден комитеті
4) "Ақ тiлек" және "Жайыл" қосымша          2000 жылдың     Көлік және
автомобиль өткелдерiн ашудың мүмкiндiктерi  бірінші жарты   коммуника.
мен орындылығын зерттеу                       жылдығы         циялар
министрлігі
7. Заңсыз көші-қон және терроризммен күрес
проблемалары жөнiнде

1) Проводить ежеквартальные            На         Министерство
консультации и регулярный обмен   постоянной   внутренних дел,
информацией по проблемам          основе       Агентство по
нелегальной миграции                           миграции и
иностранных граждан,                           демографии,
использующих территорию двух                   Министерство
государств для незаконного                     иностранных дел,
въезда в другие страны                         Комитет национальной
безопасности
(по согласованию)
2) (исключен - N 1443 от 23.09.00 г.)
8     Разное
1) Подготовить и подписать           До 15 июня   Министерство
межведомственное Соглашение       2000 года    образования и науки
о сотрудничестве в области
образования
2) Проработать с кыргызской          Первое       Министерство природных
стороной возможность              полугодие    ресурсов и охраны
организации совместных            2000 года    окружающей среды
геологических исследований в
пределах Кыргызского хребта
3) Подготовить к подписанию проект   До 15 июня   Министерство
Соглашения между Правительством   2000 года    иностранных дел
Республики Казахстан и
Правительством Кыргызской
Республики об аренде занимаемых
посольствами Сторон помещений
в странах аккредитации на
условиях паритета
4) Выделить квоту на поставку в      В течение    Министерство
Кыргызскую Республику 15000       2000 года    энергетики,
тонн мазута и 15000 тонн                       индустрии и торговли
дизельного топлива
9     Проведение второго заседания      Июнь         Министерство
межправительственной              2000 года    иностранных дел
казахстанско-кыргызской
Совместной комиссии в городе
Чолпан-Ата
(Специалисты:
Цай Л.Г.
Умбетова А.М.)

1) Екi мемлекеттiң аумағын басқа елдерге      Тұрақты     Ішкі істер
заңсыз шығу үшiн пайдаланатын шетелдiк        негізде    министрлігі,
азаматтардың заңсыз көшi-қоны проблема.                  Көші-қон және
лары жөнiнде тоқсан сайын консультациялар                демография
өткiзiп тұру және тұрақты ақпараттар алмасу              жөніндегі
агенттік,
Сыртқы істер
министрлігі,
Ұлттық
қауіпсіздік
комитеті
(келісім
бойынша)
2)
8. Түрлi мәселелер
1) Бiлiм беру саласындағы ынтымақтастық      2000 жылғы    Білім және
туралы ведомствоаралық келiсiмдi әзiрлеу     15 маусымға     ғылым
және қол қою                                    дейін      министрлігі
2) Қырғыз жотасының шегiнде бiрлескен      2000 жылдың      Табиғи
геологиялық зерттеулер ұйымдастырудың      бірінші жарты   ресурстар
мүмкiндiгiн қырғыз тарапымен пысықтау        жылдығы     және қоршаған
ортаны қорғау
министрлігі
3) Қазақстан Республикасының Yкiметi      2000 жылғы      Сыртқы істер
мен Қырғыз Республикасының Үкiметi        15 маусымға     министрлігі
арасындағы Тараптар елшiлiктерiнiң           дейін
тiркелген елде алып отырған үй-жайларын
тепе-теңдiк жағдайында жалға алу туралы
келiсiмнiң жобасын қол қоюға әзiрлеу
4) Қырғыз Республикасына 15000 тонна      2000 жылдың    Энергетика,
мазут пен 15000 тонна дизель отынын         ішінде       индустрия және
жеткiзуге квота бөлу                                     сауда министр.
лігі
9. Қазақстан-қырғыз бiрлескен үкiметаралық    2000 жылғы    Сыртқы істер
комиссиясының екiншi мәжiлiсiн Шолпан-Ата    маусым       министрлігі
қаласында өткiзу
Ескерту. Іс-жоспар өзгерді - ҚР Үкіметінің 2000.09.23. N 1443
қаулысымен.
P001443_
Оқығандар:
Қасымбеков Б.А.
Орынбекова Д.Қ.