О введении защитных мер при импорте отдельных товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2000 года N 999. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года N 171.
Сноска. Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2000 года N 999 утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 февраля 2008 года  N 171  (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 декабря 1998 года  Z980337_  "О мерах защиты внутреннего рынка при импорте товаров" и на основании результатов проведенного разбирательства Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Ввести защитные меры сроком на два года в отношении товаров, ввозимых на территорию Республики Казахстан, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан:
1) взимать защитные пошлины при импорте товаров согласно приложению к настоящему постановлению;
2) внести с депозита в республиканский бюджет деньги, полученные в результате взимания временных защитных пошлин при импорте товаров, согласно приложению к постановлению Правительства Республики Казахстан от 24 февраля 2000 года N 296  P000296_  "О временных защитных мерах на отдельные товары".
3. Комитету по антидемпинговому контролю Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Интеграционный комитет Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан и Исполнительный комитет Содружества Независимых Государств о введении Республикой Казахстан защитных мер в отношении товаров согласно приложению к настоящему постановлению.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 3 июля 2000 года N 999
Перечень товаров, ввозимых на территорию Республики
Казахстан, по отношению к которым вводятся защитные
пошлины; <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 3
февраля 2001 г. N 183   P010183_  .
---------------------------------------------------------------------------
Наименование товара  !   Код товара по       !   Ставка защитных
!     ТН ВЭД            !   пошлин (в % от
!                       !   таможенной стоимости)
---------------------------------------------------------------------------
Сульфат бария            2511 10 000                 20
природный
Материалы кровельные     6807 10 100                 30
и облицовочные в
рулонах
Гофрированный лист       6811 10 000                 25
(шифер)
Инструмент для        из 8207 19 900                 30
бурения скальных
пород и грунтов:
- буровые долота

Жекелеген тауарлар импорты кезінде қорғау шараларын енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 3 шілдедегі N 999 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 20 ақпандағы N 171 Қаулысымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.02.20.  N 171  Қаулысымен.
"Тауар импорты жағдайында ішкі рынокты қорғау шаралары туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 28 желтоқсандағы  Z980337_  Заңына сәйкес және жүргізілген анықтау нәтижесін негізге ала отырып Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты екі жыл мерзімге қорғау шаралары енгізілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті:
1) осы қаулының қосымшасына сәйкес тауарлар импорты кезінде қорғау бажын алсын;
2) "Жекелеген тауарларға уақытша қорғау шаралары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 24 ақпандағы N 296  P000296_  қаулысының қосымшасына сәйкес тауарлар импорты кезінде уақытша қорғау баждарының нәтижесінде алынған ақшаларын депозитпен республикалық бюджетке енгізсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика, индустрия және сауда министрлігінің Антидемпингтік бақылау жөніндегі комитеті Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігімен бірлесіп белгіленген тәртіппен Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы мен Тәжікстан Республикасының Интеграциялық комитетіне және Тәуелсіз Мемлекеттер Достастығының Атқару комитетіне Қазақстан Республикасының осы қаулының қосымшасына сәйкес тауарларға қатысты қорғау шараларын енгізетінін хабарласын.
4. Осы қаулы жарияланған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 3 шілдедегі
N 999 қаулысына
қосымша
Ескерту. Қосымша өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.02.05. N 183
қаулысымен.  P010183_
Оларға қатысты қорғау бажы енгізілетін,
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлардың
тізбесі
___________________________________________________________________
Тауар атауы     !   СЭҚ ТН         !   Қорғау бажының
бойынша тауар      ставкасы (кедендік
коды              құнына %)
___________________________________________________________________
Барийдің табиғи сульфаты    251110000         20
Орамдағы жабу және
қаптама материалдары        680710100         30
Гофрилендірілген
табақшалар (шифер)          681110000         25
Тау-тас жыныстарын          820719900-дан     30
және жер қабаттарын
бұрғылау құралдары:

диаметром 244,5 мм;
- буровые коронки
диаметром 105 мм;
110 мм; 125 мм;
130 мм
Скважинные штанговые           из 841370210          10
насосы
НН2Б-32-35-15,
НН2Б-32-30-15,
НН2Б-38-30-15,
НН2Б-44-12-15,
НН2Б-44-30-12,
НН2Б-57-25-12,
НН2Б-57-30-15,
НН2Б-70-30-12,
НН2Б-95-35-08*
Электронасосы                   из 841370290         15
центробежные
скважинные
ЭЦВ6-6,3-125,
ЭЦВ6-10-80,
ЭЦВ6-6,5-60,
ЭЦВ8-16-110,
ЭЦВ8-25-110,
ЭЦВ8-25-125,
ЭЦВ8-25-150
ЭЦВ10-63-110
БЦП-0,63-25*
Насосные агрегаты               из 841370910         15
АН-2К9-М1,
Х2/30,
ХМ2/25,
АХ40-25-125
АХ40-25-160
АХ50-32-125
АХ50-32-160
АХ50-32-200
АХ65-50-160
АХ65-40-200
АХО125-80-185/2
АХО125-80-200/2
АХ125-80-250
СМ125-80-250
СВ125-80-250
1Х-Е65-40-200
1Х-Е65-40-200б
Х50-32-250
Х65-50-160
Х80-65-160
ХБ20/190
Х160/29д
АХИ3/40
АХИ3/80
ХП8/18
АХВМС50-32-125
АХВМС20/31
АХП50-32-200
АХП65-50-160
ТХИ8/40*
Огнетушители            из 842410910                 30
углекислотные,
огнетушащее вещество -
двуокись углерода,
массой не более 21 кг*
Краны мостовые,         из 842611000                 25
электрические различного
назначения,
грузоподъемностью от 3,2
до 50 тонн*
Трансформаторы          из 850431900                 20
масляные типа ОМ
0,63/6-10*
Трансформаторы для      из 850432900                 20
электрифицированного
железнодорожного
транспорта типа ОМЖ
мощностью 2,5,4 и 10
кВА*
Трансформаторы для      из 850432900                 20
питания аппаратуры
железнодорожной
автоблокировки типа ОМ
1,25/6-10*
Трансформаторы для      из 850432900                 20
питания устройств
катодной защиты типа
ОМП мощностью 4 и 10
кВа*
Измерительные           из 850432900                 20
трансформаторы
напряжения типа НТМИ
6/10, НОМ-6/10 и НОМ-
10/10*
Трансформаторы общего   из 850433900                 20
назначения трехфазные,
масляные типа ТМ
мощностью от 25 до
400кВА*
Трансформаторы для      из 850433900                 20
электрифицированного
железнодорожного
транспорта типа ТМЖ
мощностью 25, 100, 400
кВа, а также типа ТМЭ
мощностью 100 кВА*
Измерительные           из 850433900                 20
трансформаторы
напряжения типа
ЗНОМ-35*
Трансформаторы общего   из 850434000                 20
назначения трехфазные,
масляные типа ТМ 630/6-
10 и ТМ 1000/6-10*
Счетчики жидкости        9028 20 000                 25
Счетчики электроэнергии  9028 30 110                 30
для переменного тока,
однофазные
* Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием
товара. Технические параметры и назначения для работы при установленных
условиях должны быть подтверждены соответствующей записью: для машин и
оборудования - в паспорте изделия или сертификате заводских испытаний.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)

- диаметрі 244,5 мм
бұрғы шапқылары:
- диаметрі 105 мм.;
110 мм.; 125 мм.; 130 мм.
болатын бұрғыұштары
бөліктері*
Ұңғымалық аспалы          841370210-нан       10
сорғыштар
НН2Б-32-35-15,
НН2Б-32-30-15,
НН2Б-38-30-15,
НН2Б-44-12-15,
НН2Б-44-30-12,
НН2Б-57-25-12,
НН2Б-57-30-15,
НН2Б-70-30-12,
НН2Б-95-35-08*
Ортадан тепкіш           841370290-нан       15
ұңғымалық
электр сорғыштар
ЭЦВ6-6,3-125,
ЭЦВ6-10-80,
ЭЦВ6-6,5-60,
ЭЦВ8-16-110,
ЭЦВ8-25-110,
ЭЦВ8-25-125,
ЭЦВ8-25-150
ЭЦВ10-63-110
БЦП-0,63-25*
Сорғыш агрегаттар        841370910-нан        15
АН-2К9-М1
Х2/30,
ХМ2/25,
АХ40-25-125
АХ40-25-160
АХ50-32-125
АХ50-32-160
АХ50-32-200
АХ65-50-160
АХ65-40-200
АХО125-80-185/2
АХО125-80-200/2
АХ125-80-250
СМ125-80-250
СВ125-80-250
1Х-Е65-40-200
1Х-Е65-40-200б
Х50-32-250
Х65-50-160
Х80-65-160
ХБ20/190
Х160/29д
АХИ3/40
АХИ3/80
ХП8/18
АХВМС50-32-125
АХВМС20/31
АХП50-32-200
АХП65-50-160
ТХИ8/40*
Салмағы 21 кг.-нан          842410910-дан    30
аспайтын
көмірқышқылды өрт
сөндіргіштер, өрт
сөндіргіш зат -
көміртегінің қос тотығы*
Әртүрлі мақсаттағы жүк      842611000        25
көтерімділігі 3,2-ден
50 тоннаға дейінгі
көпірлі электр крандары*
ОМ 0,63/6-10 үлгідегі       850431900-дан    30
майлы
трансформаторлары*
Қуаты 2,5, 4                850432900-дан    30
және 10 кВА болатын
ОМЖ үлгідегі
электрлендірілген
темір жол көліктеріне
арналған
трансформаторлар*
ОМ 1,25/6-10 түріндегі      850432900-дан    30
темір жол
автоблокировкалары
аппаратурасын
қуаттандыратын
трансформаторлар*
ОМП үлгідегі                850432900-дан    30
қуаты 4 және 10
кВА катодтық
қорғау құрылғыларын
қуаттандыратын
трансформаторлар*
НТМИ 6/10, НОМ-6/10         85032900-дан     30
және НОМ-10/10
үлгідегі кернеу өлшегіш
трансформаторлары*
ТМ үлгідегі                 850433900-дан    30
қуаттылығы
25 тен 400 кВа дейінгі
үш фазалы, майлы жалпы
мақсаттағы
трансформаторлар*
Қуаты 25, 100,             850433900-дан     30
400 кВА ТМЖ үлгідегі,
сондай-ақ ТМЭ түріндегі
қуаты 100 кВА электрленген
темір жол көліктеріне
арналған трансформаторлар*
ЗНОМ-35 түріндегі          850433900-дан     30
кернеу өлшегіш
трансформаторлары*
Жалпы мақсаттағы           850434000-дан     30
үш фазалы, майлы
ТМ 630/6-10 және
ТМ 1000/6-10
үлгідегі
трансформаторлар*
Сұйық өлшеуіштер           902820000         25
Ауыспалы тоққа             902830110         30
арналған,
бір фазалы электр
энергиясын өлшеуіштер
___________________________________________________________________
* Тауарлардың номенклатурасы тауар кодымен де, атауымен де
белгіленеді. Техникалық өлшемдері мен белгіленген жағдайлар
кезіндегі жұмысқа арналуы мынадай тиісті жазулармен расталуы тиіс:
машиналар мен жабдықтар үшін - бұйымның паспортында немесе зауыттық
сынақ сертификатында