О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Институт питания"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2000 года N 1043
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191 P991191_ "Об утверждении Правил реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Институт питания" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем преобразования в закрытое акционерное общество "Институт питания Республики Казахстан" (далее - ЗАО "Институт питания") со стопроцентным пакетом акций государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав ЗАО "Институт питания", предусмотрев следующий предмет его деятельности:
проведение фундаментальных и прикладных научных исследований по медико-биологическим и социальным проблемам здорового образа жизни и здорового питания;
оценка статуса питания и разработка норм физиологических потребностей в основных пищевых продуктах и их компонентах для различных половозрастных, социальных и профессиональных групп населения;
разработка специализированных лечебно-профилактических продуктов питания и продуктов детского питания, биологически активных добавок к пище;
2) после государственной регистрации ЗАО "Институт питания" в установленном порядке принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска дополнительной эмиссии акций на сумму не более 25 процентов от общего размера выпущенного уставного капитала. Размещение дополнительной эмиссии акций произвести в соответствии с Правилами реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191 P991191_ ;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, осуществить продажу государственного пакета акций в размере 50 процентов;
4) передать Министерству образования и науки Республики Казахстан права владения и пользования государственным пакетом акций ЗАО "Институт питания";
5) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:

"Тағам институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 10 шілде N 1043.
"Республикалық меншiктегі жоғары оқу орындарын және ғылыми-техникалық саланың ұйымдарын акционерлiк қоғамдар етiп қайта ұйымдастырудың тәртiбiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191 қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң "Тағам институты" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорны қайта құру жолымен жарғылық капиталындағы мемлекеттiң жүз пайыздық акциялар пакетiмен "Қазақстан Республикасының тағам институты" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - "Тағам институты" ЖАҚ) қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттік мүлiк және жекешелендiру комитетi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) "Тағам институты" ЖАҚ қызметiнiң мәнi:
салауатты өмiр салты мен дұрыс тамақтанудың медициналық-биологиялық және әлеуметтiк проблемалары бойынша iргелi және қолданбалы ғылыми зерттеулердi жүргiзу;
тамақтану дәрежесiн бағалау және халықтың әр жастағы жыныстық, әлеуметтiк және кәсiптiк топтарына арналған негізгі тағамдық өнiмдер мен олардың құрамдас бөлiктерiндегi физиологиялық қажеттiлiктердiң нормаларын әзiрлеу;
тағамдардың арнайы емдiк-профилактикалық өнiмдерi мен балалар тағамдары өнiмдерiн, асқа салынатын биологиялық белсендi қосындыларды әзiрлеу деп көздей отырып, оның жарғысын бекiтсiн;
2) "Тағам институты" ЖАҚ-ын мемлекеттiк тiркеуден кейiн, белгiленген тәртiппен, шығарылған жарғылық капиталдың жалпы көлемiнің 25 пайызы мөлшерiнен кем емес сомаға акциялардың қосымша эмиссияларын шығару жолымен, оның жарғылық капиталын ұлғайту шараларын қабылдасын. Акциялардың қосымша эмиссиясын орналастыруды Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191 қаулысымен бекiтiлген Республикалық меншiктегi жоғарғы оқу орындары мен ғылыми-техникалық саладағы ұйымдарды акционерлiк қоғамдарға қайта ұйымдастыру ережелерiмен сәйкес келтiрсiн;
3) осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетiлген шаралар орындалғаннан кейiн, мемлекеттiк акциялар пакетiн 50 пайыз мөлшерiнде сатуды жүзеге асырсын;
4) "Тағам институты" ЖАҚ акцияларының мемлекеттiк пакетін иелену және пайдалану құқығын Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiне берсiн;
5) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:

1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) (Подпункт 2) утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )
3) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999г., N 13, ст. 124):
в приложении 2 к указанному постановлению:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-6, следующего содержания:
"123-6.       ЗАО "Институт питания".
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111 қаулысымен.
3) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнің 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетiлген қаулыға 2-қосымшадағы:
"Алматы қ." бөлімі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 123-6-жолмен
толықтырылсын:
"123-6. Тағам институты" ЖАҚ".
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796; 2004.10.28. N 1111 қаулыларымен.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі