Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Таджикистан 13 июня 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2000 года N 1315
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Назарбаева Н.А. в Республику Таджикистан 13 июня 2000 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом и не реже одного раза в квартал информировать Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал представлять информацию в Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден постановлением
Правительства Республики Казахстан
от 28  августа 2000 года N 1315
План мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита Президента
Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в
Республику Таджикистан 13 июня 2000 года
--------------------------------------------------------------------------
1 |                 2                   |     3     |         4
--------------------------------------------------------------------------
1.  Проведение необходимых внутригосу-
дарственных процедур по вступлению в
силу следующих документов:
Соглашение между Правительством       IV квартал  Агентство Республики
Республики Казахстан и Правительством  2000 года  Казахстан по борьбе
Республики Таджикистан о сотрудни-                с наркоманией и
честве в области борьбы с незаконным              наркобизнесом
оборотом наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
Соглашение между Правительством           --//--  Министерство науки
Республики Казахстан и Правительством             и образования
Республики Таджикистан о сотрудни-                Республики Казахстан
честве в области науки, техники и
технологии
Соглашение между Правительством           --//--  Министерство
Республики Казахстан и Правительством             образования и науки
Республики Таджикистан о сотрудни-                Республики Казахстан
честве в области подготовки и
аттестации научно-педагогических
кадров высшей квалификации
Соглашение между Правительством           --//--  Министерство
Республики Казахстан и Правительством             образования и науки
Республики Таджикистан о сотрудни-                Республики Казахстан
честве в области образования
Соглашение между Министерством            --//--  Министерство
государственных доходов Республики                государственных
Казахстан и Таможенным комитетом при              доходов Республики
Правительстве Республики Таджикистан              Казахстан
о сотрудничестве в борьбе с контра-
бандой и нарушениями таможенных
правил, а также незаконным оборотом
оружия, боеприпасов, взрывчатых
веществ, наркотических средств,
психотропных веществ и прекурсоров
Соглашение между Министерством            --//--  Министерство
государственных доходов Республики                государственных
Казахстан и Таможенным комитетом при              доходов Республики
Правительстве Республики Таджикистан              Казахстан
о сотрудничестве и взаимной помощи
по вопросам задержания и возврата
культурных ценностей, незаконно
перемещаемых через границы
Соглашение между Министерством            --//--  Министерство
государственных доходов Республики                государственных
Казахстан и Таможенным комитетом при              доходов Республики
Правительстве Республики Таджикистан              Казахстан
о сотрудничестве и взаимном признании
таможенных документов и таможенных
обеспечений

Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Тәжiкстан Республикасына 2000 жылғы 13 маусымдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегі Iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 28 тамыз N 1315
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Тәжiкстан Республикасына 2000 жылғы 13 маусымдағы ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды жүзеге асыру жөнiндегi Iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттiк органдар (келiсiм бойынша) және мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды жүзеге асыру жөнiнде нақты шаралар қабылдасын және тоқсанына кемiнде бiр рет Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiн хабардар етiп отырсын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi тоқсанына
кемiнде бiр рет Қазақстан Республикасының Yкiметiне Жоспардың орындалу
барысы туралы ақпарат берiп тұрсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2000 жылғы "28" тамыздағы
N 1315 қаулысымен
бекiтілген
Қазақстан Республикасының Президентi Н.Ә.Назарбаевтың Тәжiкстан
Республикасына 2000 жылғы 13 маусымдағы ресми сапары барысында қол
жеткiзiлген уағдаластықтарды
жүзеге асыру жөнiндегi iс-шаралар
Жоспары
________________________________________________________________________
1 !                2               !     3    !           4
________________________________________________________________________
1.  Мынадай құжаттардың күшіне енуi
жөніндегі қажеттi мемлекетішiлiк
рәсiмдердi өткiзу:
Қазақстан Республикасының Үкiметi  2000 жыл.   Қазақстан Республикасы.
мен Тәжiкстан Республикасының      дың ІҮ      ның Нашақорлыққа және
Үкiметi арасындағы Есiрткi         тоқсаны     есірткі бизнесіне қарсы
құралдарының, психотроптық зат.                күрес жөніндегі
тардың және прекурсорлардың заң.               агенттігі
сыз айналымына қарсы күрес
саласындағы ынтымақтастық туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi   -//-       Қазақстан Республикасы.
мен Тәжiкстан Республикасының                  ның Білім және ғылым
Үкiметi арасындағы Ғылым,                      министрлігі
техника және технология саласындағы
ынтымақтастық туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi     2000     Қазақстан Республикасы.
мен Тәжiкстан Республикасының        жылдың    ның Білім және ғылым
Үкiметi арасындағы Жоғары бiлiктi   ІҮ тоқ.    министрлігі
ғылыми-педагогикалық кадрларды       саны
даярлау және аттестациялау
саласындағы ынтымақтастық туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi    -//-      Қазақстан Республикасы.
мен Тәжiкстан Республикасының                  ның Білім және ғылым
Үкiметi арасындағы Бiлiм беру                  министрлігі
саласындағы ынтымақтастық туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының             -//-     Қазақстан Республикасы.
Мемлекеттік кiрiс министрлiгi мен              ның Мемлекеттік кіріс
Тәжiкстан Республикасының Үкiметi              министрлігі
жанындағы Кеден комитетінің арасын.
дағы Контрабандаға және кеден
ережелерiн бұзушылықтарға, сондай-ақ
қару-жарақтың, оқ-дәрiлердiң, жарыл.
ғыш заттардың, есiрткi құралдарының,
психотроптық заттар мен прекурсорлар.
дың заңсыз айналымына қарсы күрестегi
ынтымақтастық туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының               -//-   Қазақстан Республикасы.
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi мен              ның Мемлекеттік кіріс
Тәжiкстан Республикасының Үкiметi              министрлігі
жанындағы Кеден комитетiнiң арасындағы
Шекаралар арқылы заңсыз өткiзiлетін
мәдени құндылықтарды ұстау және
қайтару мәселелері жөніндегі
ынтымақтастық пен өзара көмек туралы
келiсiм
Қазақстан Республикасының               -//-   Қазақстан Республикасы.
Мемлекеттiк кіріс министрлігі мен              ның Мемлекеттік кіріс
Тәжiкстан Республикасының Yкiметi              министрлігі
жанындағы Кеден комитетінің
арасындағы ынтымақтастық және
кедендік құжаттар мен кедендiк
қамтамасыз етулердi өзара тану
туралы келiсiм

2.  Подготовка к подписанию следующих
документов:
Договор между Республикой Казахстан    До конца   Министерство
и Республикой Таджикистан о правовой   2000 года  юстиции Республики
помощи по гражданским делам                        Казахстан
Соглашение между Правительством
Республикой Казахстан                   --//--    Министерство
и Правительством Республики Таджикистан           финансов
о реструктуризации задолженности                  Республики
Правительства Республики Таджикистан              Казахстан,
перед Правительством Республики                   Национальный Банк
Казахстан по государственному кредиту,            Республики
предоставленному Правительству                    Казахстан (по
Республики Таджикистан Правительством             согласованию)
Республики Казахстан
Соглашение между Правительством
Республики Казахстан                    --//--    Министерство
и Правительством Республики Таджикистан           юстиции Республики
об обмене правовой информацией                    Казахстан
Соглашение о сотрудничестве между       --//--    Министерство
Министерством юстиции Республики                  юстиции Республики
Казахстан и Министерством юстиции                 Казахстан
Республики Таджикистан
3.  Торгово-экономическое сотрудничество
Проработать с таджикской стороной
вопросы:
1) Организации совместных предприятий   --//--    Министерство энерге-
по добыче и переработке ураносодержащих           тики, индустрии и
руд открытых, но не разрабатываемых               торговли Республики
месторождений, находящихся на                     Казахстан, Закрытое
территории Республики Казахстан                   акционерное общество
"Национальная
атомная компания
"Казатомпром" (по
согласованию)
2) Поставок в Республику Таджикистан    --//--    Министерство сель-
казахстанского зерна с урожая 2000/2001           ского хозяйства
сельскохозяйственного года                        Республики Казахстан,
Открытое акционерное
общество "Продкор-
порация" (по
согласованию)
3) Поставок из Республики Казахстан     --//--    Министерство
в Республику Таджикистан сжиженного               энергетики, индустрии
газа                                              и торговли Республики
Казахстан, Открытое
акционерное общество
"Алаутрансгаз" (по
согласованию)
4.  Сотрудничество в области региональной
безопасности
Разработать и принять конкретный План   --//--    Министерство внут-
мероприятий, в том числе совместных               ренних дел, Таможен-
действий, направленный на пересечение             ный комитет Министер-
каналов контрабандного ввоза наркотиков           ства государственных
и прекурсоров, усиление режимных                  доходов, Комитет
требований на оборонных предприятиях,             национальной безо-
ужесточение ответственности за хищение,           пасности (по согласо-
незаконное владение, нелегальное                  ванию), Министерство
перемещение и хранение оружия                     иностранных дел,
Министерство обороны,
Министерство энерге-
тики, индустрии и
торговли Республики
Казахстан, Агентство
Республики Казахстан
по борьбе с наркома-
нией и наркобизнесом
Провести консультации между      IV квартал       Министерство
Министерством иностранных дел    2000 года        иностранных дел,
Республики Казахстан и                            Министерство
Министерством иностранных дел                     внутренних дел,
Республики Таджикистан с                          Комитет националь-
участием представителей                           ной безопасности
государственных органов                           (по согласованию),
Республики Казахстан и                            Министерство обороны,
Республики Таджикистан по                         Таможенный комитет
вопросам региональной безопасности                Министерства госу-
дарственных доходов
Республики Казахстан

2.  Мынадай құжаттарды қол қоюға әзiрлеу:
Қазақстан Республикасы мен              2000   Қазақстан Республикасы.
Тәжiкстан Республикасы арасындағы      жылдың  ның Әділет министрлігі
азаматтық iстер жөніндегi құқықтық     аяғына
көмек туралы шарт                      дейін
Қазақстан Республикасының Үкiметi      -//-    Қазақстан Республикасы.
мен Тәжiкстан Республикасының                  ның Қаржы министрлігі,
Үкiметi арасындағы Қазақстан                   Қазақстан Республикасы.
Республикасы Үкiметiнiң Тәжiкстан              ның Ұлттық Банкі
Республикасы Yкiметiне берген                  (келісім бойынша)
мемлекеттiк несиесі бойынша
Қазақстан Республикасының Үкiметi
алдындағы Тәжiкстан Республикасы
Үкiметiнiң берешегiн қайта
құрылымдау туралы келiсiм
Қазақстан Республикасының Үкiметi       -//-   Қазақстан Республикасы.
мен Тәжiкстан Республикасының                  ның Әділет министрлігі
Үкiметi арасындағы құқықтық
ақпарат алмасу туралы келісiм
Қазақстан Республикасының Әдiлет       -//-    Қазақстан Республикасы.
министрлiгi мен Тәжiкстан                      ның Әділет министрлігі
Республикасының Әдiлет министрлiгi
арасындағы ынтымақтастық туралы
келiсiм
3. Сауда-экономикалық ынтымақтастық:
Тәжiк тарапымен:
1)  Қазақстан Республикасының            2000      Қазақстан Республикасы.
аумағында орналасқан ашық,          жылдың     ның Энергетика, индус.
бiрақ өндiрiлмеген кен              аяғына     трия және сауда
орындарында ураны бар кендердi       дейін     министрлігі,
өндiру мен қайта өңдеу жөнінде                 "Қазатомпром" ұлттық
бiрлескен кәсiпорындар ұйымдастыру             атом компаниясы" жабық
акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
2)  2000/2001 ауылшаруашылығы             -//-     Қазақстан Республикасы.
жылының егінінен қазақстандық                  ның Ауыл шаруашылығы
бидайды Тәжiкстан Республикасына               министрлігі, "Азық-
беру                                           түлік келісім-шарттық
корпорациясы" ашық
акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
3)  Сұйытылған газды Қазақстан            -//-     Қазақстан Республикасы.
Республикасынан Тәжiкстан                      ның Энергетика, индус.
Республикасына беру мәселелерi                 трия және сауда министр.
пысықталсын                                    лігі, "Алаутрансгаз"
ашық акционерлік қоғамы
(келісім бойынша)
4. Аймақтық қауiпсiздiк саласындағы ынтымақтастық
Iс-шаралардың оның ішiнде есiрткілер           Қазақстан Республикасы.
мен прекурсорларды контрабандалық              ның Ішкі істер министр.
әкелу арналарының жолын кесуге                 лігі, Мемлекеттік кіріс
қорғаныс кәсiпорындарында режимдiк             министрлігінің Кеден
талаптарды күшейтуге, қаруды ұрлағаны,         комитеті, Ұлттық
заңсыз иемденгені, заңсыз өткізгені            қауіпсіздік комитеті
және сақтағаны үшін жауапкершілікті            (келісім бойынша),
қатайтуға бағытталған бірлескен                Сыртқы істер министр.
іс-қимылдардың нақты жоспарын                  лігі, Қорғаныс министр.
әзірлеу және қабылдау                          лігі, Энергетика,
индустрия және сауда
министрлігі, Қазақстан
Республикасының
Нашақорлыққа және
есірткі бизнесіне
қарсы күрес жөніндегі
агенттігі
Аймақтық қауіпсiздiк мәселелерi       2000      Қазақстан Республикасы.
бойынша Қазақстан Республикасы      жылдың      ның Сыртқы істер
мен Тәжiкстан Республикасының        ІҮ тоқ.    министрлігі, Ішкі істер
мемлекеттiк органдары өкілдерінің    саны       министрлігі, Ұлттық
қатысуымен Қазақстан Республикасы.              қауіпсіздік комитеті
ның Сыртқы iстер министрлiгi мен                (келісім бойынша),
Тәжiкстан Республикасының Сыртқы                Қорғаныс министрлігі,
iстер министрлiгi арасында                      Мемлекеттік кіріс
консультациялар өткiзу                          министрлігінің Кеден
комитеті

5.  В области образования
Внести предложения в Правительство
Республики Казахстан о возможности
предоставлении квоты на обучение
граждан Республики Таджикистан в
следующих высших учебных заведениях
Республики Казахстан:
1) Военной Академии Вооруженных Сил  III квартал  Министерство обороны
Республики Казахстан                  2000 года   Республики Казахстан
2) Академии налоговой полиции          --//--     Министерство государ-
Республики Казахстан                              ственных доходов
Республики Казахстан
3) Академии Комитета национальной      --//--     Комитет национальной
безопасности                                      безопасности
Республики Казахстан
(по согласованию)
6.  Реализация декларации о дальнейшем
развитии отношений между Республикой
Казахстан и Республикой Таджикистан
1) Наладить регулярный обмен опытом по  --//--    Министерство природ-
вопросам рационального использования              ных ресурсов и
природных ресурсов, а также внести                охраны окружающей
предложения в Правительство Республики            среды Республики
Казахстан по проведению совместных                Казахстан
мероприятий в области охраны
окружающей среды
2) Активизировать переговорный           --//--   Министерство природ-
процесс с таджикской стороной в                   ных ресурсов и
целях выработки единой согласованной              охраны окружающей
позиции по вопросам использования                 среды, Министерство
водно-энергетических ресурсов бассейна            сельского хозяйства,
рек Сырдарьи и Амурдарьи                          Министерство энерге-
тики, индустрии и
торговли, Министер-
ство иностранных дел
Республики Казахстан
3) Внести предложения в Правительство    --//--   Министерство
Республики Казахстан по вопросам                  культуры, информации
дальнейшего развития научно-                      и общественного
технического и культурно-гуманитарного            согласия Республики
сотрудничества, а также в области                 Казахстан, Агентство
здравоохранения                                   Республики Казахстан
по делам
здравоохранения
4) Внести предложения в Правительство    --//--   Министерство
Республики Казахстан по развитию                  транспорта и
сотрудничества в сфере транспорта и               коммуникаций
коммуникаций, транзита товаров и услуг           Республики Казахстан
7.  Провести второе заседание             IV квартал  Министерство
казахстанско-таджикской комиссии по    2000 года  иностранных дел
экономическому сотрудничеству в                   Республики Казахстан
г. Душанбе
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)

5. Бiлiм беру саласында
Қазақстан Республикасының мынадай
жоғары оқу орындарына Тәжiкстан
Республикасының азаматтарын
оқытуға арналған квоталарды беру
мүмкiндiгi туралы Қазақстан
Республикасының Yкiметiне
ұсыныстар енгiзу:
1) Қазақстан Республикасы             2000     Қазақстан Республикасы.
Қарулы күштерінің Әскери академиясы  жылдың    ның Қорғаныс министрлігі
ІІІ тоқ.
саны
2) Қазақстан Республикасы Салық        -//-    Қазақстан Республикасы.
полициясының академиясы                        ның Мемлекеттік кіріс
министрлігі
3) Ұлттық қауiпсiздiк комитетiнiң      -//-    Қазақстан Республикасы.
академиясы                                     ның Ұлттық қауіпсіздік
комитеті
(келісім бойынша)
6. Қазақстан Республикасы мен Тәжiкстан Республикасы арасындағы
қарым-қатынастарды одан әрi дамыту туралы декларацияны
iске асыру
1) Табиғи ресурстарды ұтымды          2000    Қазақстан Республикасы.
пайдалану мәселелерi жөнiнде         жылдың   сының Табиғи ресурстар
тұрақты түрде тәжiрибе               ІІІ тоқ. және қоршаған ортаны
алмасу жолға қою, сондай-ақ           саны    қорғау министрлігі
қоршаған ортаны қорғау саласында
бiрлескен iс-шараларды өткiзу
жөнінде Қазақстан Республикасының
Үкiметiне ұсыныстар енгiзу
2) Сырдария және Әмудария өзендерi     -//-   Қазақстан Республикасы.
алабының су-энергетикалық ресурс.             сының Табиғи ресурстар
тарын пайдалану мәселелерi жөнiнде            және қоршаған ортаны
бiрыңғай келiсiлген көзқарас                  қорғау министрлігі,
әзiрлеу мақсатында тәжiк тарапымен            Ауыл шаруашылығы министр.
келiссөздер процесін жандандыру               лігі, Энергетика, индус.
трия және сауда министр.
лігі, Сыртқы істер
министрлігі
3) Ғылыми-техникалық және              -//-   Қазақстан Республикасы.
мәдени-гуманитарлық ынтымақтас.               ның Мәдениет, ақпарат
тықты, сондай-ақ денсаулық сақтау             және қоғамдық келісім
саласын одан әрi дамыту мәселелерi            министрлігі, Денсаулық
жөнiнде Қазақстан Республикасының             сақтау ісі жөніндегі
Үкiметiне ұсыныстар енгізу                    агенттігі
4) Көлiк және коммуникациялар,         -//-   Қазақстан Республикасы.
тауарлардың транзитi мен қызмет               ның Көлік және коммуни.
көрсету саласында ынтымақтастықты             кациялар министрлігі
дамыту жөнiнде Қазақстан Республика.
сының Yкiметiне ұсыныстар енгiзу
7. Қазақстан-тәжiкстан экономикалық       2000   Қазақстан Республикасы.
ынтымақтастық жөніндегі комиссия.     жылдың  ның Сыртқы істер министр.
сының екінші мәжiлiсiн Душанбе        ІҮ тоқ. лігі
қаласында өткiзу                       саны
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.