Некоторые вопросы организаций, подведомственных Министерству внутренних дел Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 сентября 2000 года N 1433
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать государственное учреждение "Центральный госпиталь Министерства внутренних дел Республики Казахстан" путем:
1) выделения имущества филиала "Центрального госпиталя Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (город Астана) и создания государственного учреждения "Центральный госпиталь с поликлиникой Министерства внутренних дел Республики Казахстан" (город Астана) с передачей ему данного имущества (далее - Учреждение);
2) слияния с республиканским государственным казенным предприятием "Санаторий "Казахстан" Министерства внутренних дел Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Лечебный комплекс "Казахстан" Министерства внутренних дел Республики Казахстан (город Алматы) (далее - Предприятие).
2. Органом государственного управления Предприятием, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, определить Министерство внутренних дел Республики Казахстан.
3. Определить основным предметом деятельности Предприятия осуществление медицинской, врачебной деятельности по профилактике, диагностике, и лечению и реабилитации лиц рядового и начальствующего состава, военнослужащих, пенсионеров органов внутренних дел и внутренних войск, членов их семей и других граждан.
4. Министерству внутренних дел Республики Казахстан в установленном законодательством порядке в месячный срок:
1) утвердить учредительные документы Учреждения и Предприятия и обеспечить их государственную регистрацию;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить финансирование Министерства внутренних дел Республики Казахстан по программе "Лечение военнослужащих, сотрудников правоохранительных органов и членов их семей".
6. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 912 P000912_ "О Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 27, ст. 312):
в Перечне Республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах, утвержденном указанным постановлением, раздел "Министерство внутренних дел Республики Казахстан" и строки, порядковые номера 49, 50, 51, 52 исключить.

Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң ведомстволық бағынысындағы ұйымдардың кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 22 қыркүйек N 1433
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң Орталық госпиталi" мемлекеттік мекемесi:
1) "Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінiң Орталық госпиталi" филиалының (Астана қаласы) мүлкiн бөлу жолымен және осы мүлiктi оған бере отырып, "Қазақстан Республикасы Ішкi iстер министрлiгiнiң емханалық орталық госпиталi" мемлекеттік мекемесiн (бұдан әрi - Мекеме) (Астана қаласы) құру;
2) Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлігінiң "Қазақстан санаторийi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнын Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң "Қазақстан" емдеу кешенi" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына (бұдан әрi - Кәсiпорын) (Алматы қаласы) қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Ішкi iстер министрлiгi Кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган болып белгiленсiн.
3. Кәсiпорын қызметiнiң негізгі мәнi - қатардағы және басшы құрамдағы адамдарға, әскери қызметшiлерге, iшкi iстер органдары мен iшкi әскерлердiң зейнеткерлерiне, олардың отбасы мүшелерiне және басқа да азаматтарға аурудың алдын алу, диагностика, емдеу және денсаулығын оңалту бойынша медициналық, дәрiгерлiк қызмет көрсетудi жүзеге асыру болып белгіленсiн.
4. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi бiр ай мерзiмде заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) Мекеме мен Кәсiпорынның құрылтай құжаттарын бекiтсiн және олардың мемлекеттік тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгін "Әскери қызметшiлердi, құқық қорғау органдарының қызметкерлерiн және олардың отбасы мүшелерiн емдеу" бағдарламасы бойынша қаржыландыруды қамтамасыз етсiн.
6. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "2000 - 2001 жылдары жекешелендiруге жататын республикалық мемлекеттік кәсiпорындар мен мекемелердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметінiң 2000 жылғы 17 маусымдағы N 912 P000912_ қаулысында (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 27, 312-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген 2000-2001 жылдары жекешелендiруге жататын республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң тiзбесiндегi "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi" деген бөлiм және реттік нөмiрлерi 49, 50, 51, 52-жолдар алынып тасталсын.
Ескерту. 6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.

7. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

7. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі