О передаче некоторых республиканских государственных казенных предприятий аграрного профиля Министерства образования и науки Республики Казахстан в коммунальную собственность
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 сентября 2000 года N 1465
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Передать:
Республиканское государственное казенное предприятие "Зерендинский" Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан" - в коммунальную собственность Акмолинской области;
Республиканское государственное казенное предприятие "Талдыкорганский" Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан", Республиканское государственное казенное предприятие "Опытное хозяйство по выращиванию дикорастущих трав Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан", Республиканское государственное казенное предприятие "Опытное хозяйство Куликовское Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан", Республиканское государственное казенное предприятие "Опытное хозяйство Шоладыр Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан", Республиканское государственное казенное предприятие "Экспериментальное хозяйство по птицеводству Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан" - в коммунальную собственность Алматинской области;
Республиканское государственное казенное предприятие "Опытное хозяйство Павлодарское Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан" - в коммунальную собственность Павлодарской области;
Республиканское государственное казенное предприятие "Бишкульский" Национального академического центра аграрных исследований Республики Казахстан" - в коммунальную собственность Северо-Казахстанской области.
2. Акимам Акмолинской, Алматинской, Павлодарской и Северо-Казахстанской областей в установленном законодательством Республики Казахстан порядке по предложению Министерства образования и науки Республики Казахстан предоставить для опытно-экспериментального обеспечения научных исследований земельные участки из земель:
государственного предприятия "Зерендинский" - Республиканскому государственному казенному предприятию "Казахский ордена Трудового Красного Знамени научно-исследовательский институт зернового хозяйства имени А.И.Бараева";
государственного предприятия "Талдыкорганский" - Республиканскому государственному казенному предприятию "Казахский научно-исследовательский институт земледелия имени В.Р.Вильямса";
государственного предприятия "Опытное хозяйство по выращиванию дикорастущих трав" - Республиканскому государственному казенному предприятию "Казахский научно-исследовательский институт кормопроизводства и пастбищ";
государственного предприятия "Экспериментальное хозяйство по птицеводству" - Республиканскому государственному казенному предприятию "Казахский научно-исследовательский институт птицеводства";
государственного предприятия "Павлодарское опытное хозяйство" - Республиканскому государственному казенному предприятию "Павлодарский научно-исследовательский институт сельского хозяйства";
государственного предприятия "Бишкульский" - Республиканскому казенному предприятию "Северный научно-исследовательский институт животноводства и ветеринарии".

Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнің аграрлық бейіндегi кейбiр республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорындарын коммуналдық меншiкке беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 27 қыркүйек N 1465
Қазақстан Республикасының Yкiметi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Мыналар:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының "Зеренді" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Ақмола облысының коммуналдық меншiгiне;
"Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының "Талдықорған" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны, "Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының "Жабайы шөптер өсiру жөнiндегi тәжiрибе шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны, "Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының Куликов тәжiрибе шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны, "Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының "Шөладыр" тәжiрибе шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны, Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының "Құс өсiру жөнiндегi эксперименттiк шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Алматы облысының коммуналдық меншiгiне;
"Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының "Павлодар тәжiрибе шаруашылығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Павлодар облысының коммуналдық меншiгiне "Қазақстан Республикасы Ұлттық академиялық аграрлық зерттеулер орталығының "Бескөл" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны Солтүстiк Қазақстан облысының коммуналдық меншiгiне берiлсiн.
2. Ақмола, Алматы, Павлодар және Солтүстiк Қазақстан облыстарының әкiмдерi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртiппен, Қазақстан Республикасы Білiм және ғылым министрлiгінің ұсынысы бойынша ғылыми зерттеулердi тәжiрибелiк эксперименттiк қамтамасыз ету үшiн:
"Қазақтың А.И. Бараев атындағы Еңбек Қызыл Ту ордендi астық шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына - "Зерендi" мемлекеттiк кәсiпорнының;
"Қазақтың В.Р. Вильямс атындағы егiншiлiк ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына "Талдықорған" мемлекеттiк кәсiпорнының;
"Қазақтың жемшөп өндiру және жайылым ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына "Жабайы шөптер өсiру жөнiндегi тәжiрибе шаруашылығы" мемлекеттiк кәсiпорнының;
"Қазақтың құс шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына - "Құс өсiру жөнiндегi эксперименттiк шаруашылығы" мемлекеттiк кәсiпорнының;
"Павлодар ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына - "Павлодар тәжiрибе шаруашылығы" мемлекеттiк кәсiпорнының;
"Солтүстiк мал шаруашылығы және малдәрiгерлiк ғылыми-зерттеу институты" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорнына - "Бескөл" мемлекеттiк кәсiпорнының жерлерiнен жер учаскелерiн берсiн.

3. Министерству образования и науки Республики Казахстан и соответствующим местным исполнительным органам в двухмесячный срок в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) обеспечить переименование республиканских государственных предприятий, указанных в пункте 1 настоящего постановления, на коммунальные государственные предприятия;
2)осуществить иные мероприятия, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
5. Настоящее постановление вступает  в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)

3. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi мен тиiстi жергiлiктi атқарушы органдар екi ай мерзiмде заңнамада белгіленген тәртiппен:
1) осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген республикалық мемлекеттiк кәсiпорындарды коммуналдық мемлекеттiк кәсiпорындар етіп қайта атауды қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де iс-шараларды жүзеге асырсын.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі