О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Издательско-полиграфическая корпорация "Алатау"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2000 года N 1470
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Издательско-полиграфическая корпорация "Алатау" путем выделения:
1) имущественных комплексов районных типографий и создания на их базе открытого акционерного общества "Издательско-полиграфическая корпорация "Алатау" (далее ОАО "ИПК "Алатау");
2) имущественного комплекса городской типографии и создания на его базе закрытого акционерного общества "Алматы-Болашак" (далее ЗАО "Алматы-Болашак"), с включением в состав его учредителей товарищества с ограниченной ответственностью "Сын" с долей участия не более 30 процентов.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
1) при утверждении уставов ОАО "ИПК "Алатау" и ЗАО "Алматы-Болашак" определить их основные виды деятельности и обеспечить их государственную регистрацию;
2) осуществить приватизацию части государственных пакетов акций ОАО "ИПК "Алатау" и ЗАО "Алматы-Болашак" в размере 33 процента от их уставных капиталов;
3) определить уполномоченным органом, осуществляющим право владения и пользования государственными пакетами акций ОАО "ИПК "Алатау" и ЗАО "Алматы-Болашак", Министерство культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан;
4) принять иные необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" следующие дополнения:
В Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Алматы":
дополнить строками, порядковые номера 293 и 293-1, следующего содержания:
"293. ОАО "ИПК "Алатау";
293-1. ЗАО "Алматы-Болашак".
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам, утвержденном указанным постановлением:
раздел "Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан":

"Алатау" баспа-полиграфиялық корпорациясы" республикалық мемлекеттік кәсіпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 29 қыркүйек N 1470
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Алатау" баспа-полиграфиялық корпорациясы" республикалық мемлекеттiк кәсіпорны:
1) аудандық баспаханалардың мүлiктiк кешендерiн бөлу және олардың базасында "Алатау" баспа-полиграфиялық корпорациясы" ашық акционерлiк қоғамын (бұдан әрi - "Алатау" БПК" ААҚ) құру;
2) қалалық баспахана мүлiктiк кешенiн бөлу және оның базасында құрылтайшылар құрамына 30 пайыздан аспайтын қатысушы үлесiмен "Сын" жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiгiн енгiзе отырып, "Алматы-Болашақ" жабық акционерлiк қоғамын (бұдан әрi - "Алматы-Болашақ" ЖАҚ) құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi:
1) "Алатау" БПК" ААҚ мен "Алматы-Болашақ" ЖАҚ-ның жарғыларын бекiту кезiнде олардың негiзгi қызмет түрлерiн анықтасын және олардың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) "Алатау" БПК" ААҚ мен "Алматы-Болашақ" ЖАҚ-ның акцияларының мемлекеттiк пакеттерiнiң олардың жарғылық капиталдарының 33 пайызы мөлшерiндегi бөлiгiн жекешелендiрудi жүзеге асырсын;
3) "Алатау" БПК" ААҚ мен "Алматы-Болашақ" ЖАҚ акцияларының мемлекеттiк пакеттерiн иелену және пайдалану құқықтарын жүзеге асырушы уәкiлеттi орган етiп Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгiн белгiлесiн;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де қажеттi шараларды қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасы Үкiметiнің кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттiк меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттiк үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 P990405_ қаулысына мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Акциялардың мемлекеттiк пакеттерi мен олардың үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктерiнiң тiзбесіндегi:
"Алматы қ." бөлiмi:
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 293 және 293-1-жолдармен толықтырылсын:
"293. "Алатау" БПК" ААҚ;
293-1. "Алматы-Болашақ" ЖАҚ";
2) "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына:
көрсетiлген қаулымен бекiтілген Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану құқығы берiлетiн салалық министрлiктер тiзбесiндегi:
"Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм
министрлiгi" бөлiмi:

дополнить строками, порядковые номера 224-1 и 224-2, следующего содержания:
"224-1. ОАО "ИПК "Алатау";
224-2. ЗАО "Алматы-Болашак".
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 10 декабря
1998 года N 1271
P981271_
"Вопросы приватизации объектов государственной
собственности в Республике Казахстан":
в Перечне предприятий, отнесенных к республиканским государственным
предприятиям, утвержденном указанным постановлением, строку, порядковый
номер 4, исключить.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Петрова Г.В.)

мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 224-1 және 224-2-жолдармен
толықтырылсын:
"224-1. "Алатау" БПК" ААҚ;
224-2. "Алматы-Болашақ" ЖАҚ";
3) "Қазақстан Республикасында мемлекеттiк меншiк объектiлерiн
жекешелендiру мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнің 1998
жылғы 10 желтоқсандағы N 1271
P981271_
қаулысындағы:
көрсетілген қаулымен бекiтiлген Республикалық мемлекеттiк
кәсiпорындарға жатқызылған кәсiпорындар тiзбесiндегi реттiк нөмiрi 4-жол
алынып тасталсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.