О подготовке и проведении официального визита Президента Турецкой Республики Ахмета Недждета Сезера в Республику Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2000 года N 1519
В целях укрепления двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Турецкой Республикой и обеспечения организационно-протокольных мероприятий по подготовке и проведению официального визита Президента Турецкой Республики Ахмета Недждета Сезера в Республику Казахстан Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству иностранных дел Республики Казахстан обеспечить организационные мероприятия по подготовке и проведению официального визита Президента Турецкой Республики Ахмета Недждета Сезера в Республику Казахстан 19-20 октября 2000 года (далее - визит).
2. Управлению Делами Президента Республики Казахстан (по согласованию):
обеспечить финансирование расходов на проведение визита за счет средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2000 год по программе "Обслуживание официальных делегаций";
принять необходимые меры по размещению и обслуживанию членов официальной делегации Турецкой Республики согласно приложению.
3. Министерству внутренних дел Республики Казахстан обеспечить безопасность членов официальной делегации Турецкой Республики в местах проживания и посещения, а также сопровождение по маршрутам следования.
4. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить:
совместно с Министерством обороны Республики Казахстан пролет специального самолета Президента Турецкой Республики над территорией Республики Казахстан;
посадку, вылет, техническое обслуживание, стоянку и заправку специального самолета в аэропортах городов Астаны и Шымкента.
5. Министерству культуры, информации и общественного согласия Республики Казахстан обеспечить освещение визита в средствах массовой информации.
6. Акимам города Астаны и Южно-Казахстанской области обеспечить выполнение организационных мероприятий по встрече и проводам официальной делегации Турецкой Республики, оформлению аэропортов и улиц городов Астаны, Шымкента и Туркестана.
7. Республиканской гвардии Республики Казахстан (по согласованию) принять участие в церемонии встречи и проводов Президента Турции Ахмета Недждета Сезера в аэропорту городов Астаны и Шымкента.
8. Службе охраны Президента Республики Казахстан (по согласованию) обеспечить безопасность охраняемых лиц официальной делегации Турецкой Республики.

Түркия Республикасының Президенті Ахмет Недждет Сезердің Қазақстан Республикасына ресми сапарын әзірлеу және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 12 қазан N 1519
Қазақстан Республикасы мен Түркия Республикасының арасындағы екiжақты ынтымақтастықты нығайту және Түркия Республикасының Президентi Ахмет Недждет Сезердiң Қазақстан Республикасына ресми сапарын әзiрлеу және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру-протоколдық iс-шараларын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлігі Түркия Республикасының Президентi Ахмет Недждет Сезердiң Қазақстан Республикасына 2000 жылғы 19-20 қазандағы ресми сапарын (бұдан әрi - сапар) әзірлеу және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру iс-шараларын қамтамасыз етсiн.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Іс Басқармасы (келiсiм бойынша):
сапарды өткiзуге арналған шығыстарды қаржыландыруды 2000 жылға арналған республикалық бюджетте "Ресми делегацияларға қызмет көрсету" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебiнен қамтамасыз етсiн;
қосымшаға сәйкес Түркия Республикасының ресми делегациясы мүшелерiн орналастыру және қызмет көрсету жөнiнде қажеттi шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi Түркия Республикасының ресми делегациясы мүшелерiнiң тұратын және болатын жерлерiндегi қауiпсiздiгін, сондай-ақ жүретiн бағыттары бойынша бiрге жүрудi қамтамасыз етсiн.
4. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi белгiленген тәртiппен:
Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгiмен бiрлесiп Түркия Республикасы Президентiнiң арнайы ұшағының Қазақстан Республикасының аумағы үстінен ұшып өтуiн;
Астана және Шымкент қалаларының әуежайларында арнайы ұшақтың қонуын, ұшуын, оған техникалық қызмет көрсетудi, тұрақ берудi және жанармай құюды қамтамасыз етсiн.
5. Қазақстан Республикасының Мәдениет, ақпарат және қоғамдық келiсiм министрлiгi сапардың бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсiн.
6. Астана қаласының және Оңтүстік Қазақстан облысының әкiмдерi Түркия Республикасының ресми делегациясын күтiп алу және шығарып салу Астана, Шымкент және Түркiстан қалаларының әуежайлары мен көшелерiн безендiру жөнiндегі ұйымдастыру iс-шараларының орындалуын қамтамасыз етсiн.
7. Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы (келiсiм бойынша) Түркия Президентi Ахмет Недждет Сезердi Астана және Шымкент қалаларының әуежайларында күтiп алу және шығарып салу рәсiмдерiне қатыссын.
8. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi (келiсiм бойынша) Түркия Республикасы ресми делегациясының күзетiлетiн тұлғаларының қауiпсiздiгiн қамтамасыз етсiн.

9. Контроль за реализацией настоящего постановления возложить на Министерство иностранных дел Республики Казахстан.
10. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 12 октября 2000 года N 1519
Организационные меры по размещению и обслуживанию
членов официальной делегации Турецкой Республики
1. Размещение, питание и транспортное обслуживание членов официальной делегации Турецкой Республики (2+11) в городе Астане в гостинице "Интерконтиненталь-Астана", а также сопровождающих лиц в городах Астана, Шымкент и Туркестан.
2. Размещение сотрудников Службы охраны Президента Республики Казахстан в гостинице "Интерконтиненталь-Астана".
3. Аренда мобильных средств связи (5 штук) для лиц, задействованных в проведении визита (с 19 по 20 октября 2000 года).
4. Изготовление печатной продукции (бейджи, спецпропуска на автомобили).
5. Приобретение сувениров и подарка для главы официальной делегации Турецкой Республики.
6. Техническое оформление церемонии встречи и проводов официальной делегации Турецкой Республики в аэропортах городов Астаны и Шымкента (VIР-зал, напитки, чай, флаги, приветственные транспаранты на казахском и турецком языках в аэропортах городов Астаны и Шымкента и по маршрутам следования делегации), а также обеспечение подготовки и проведения организационно-протокольных мероприятий в соответствии с программой официального визита Президента Турецкой Республики Ахмета Недждета Сезера в Республику Казахстан.
7. Организация официального обеда и ужина от имени Президента
Республики Казахстан в честь Президента Турецкой Республики Ахмета
Недждета Сезера в городах Астана, Шымкент и Туркестан.
8. Медицинское обслуживание членов официальной делегации Турецкой
Республики и сопровождающих лиц.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Польский В.Ф.)

9. Осы қаулының iске асырылуын бақылау Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiне жүктелсiн.
10. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң 2000 жылғы 12 қазандағы
N 1519 қаулысына
қосымша
Түркия Республикасының ресми делегациясы мүшелерiн орналастыру
және қызмет көрсету жөнiндегі ұйымдастыру шаралары
1. Түркия Республикасының ресми делегациясы мүшелерiн (2+11), Астана қаласындағы "Интерконтиненталь-Астана" қонақ үйiне, сондай-ақ бiрге жүретiн адамдарды Астана, Шымкент және Түркiстан қалаларында орналастыру, тамақтандыру және көлiктiк қызмет көрсету.
2. Қазақстан Республикасы Президентiнiң Күзет қызметi қызметкерлерiн "Интерконтиненталь-Астана" қонақ үйiне орналастыру.
3. Сапарды өткiзуге жұмылдырылған адамдар үшiн жедел байланыс құралдарын (5 дана) жалға алу (2000 жылғы 19-20 қазан).
4. Баспа өнiмдерiн (бейдждер, автокөлiктерге арнайы рұқсаттамалар) дайындау.
5. Түркия Республикасы ресми делегациясының басшысы үшiн кәдесыйлар мен сыйлық сатып алу.
6. Түркия Республикасының ресми делегациясын Астана және Шымкент қалаларының әуежайларында күтiп алу және шығарып салу рәсiмдерiн, техникалық безендiру (VIР-зал, сусындар, шай, жалаулар, Астана және Шымкент қалаларының әуежайлары мен делегацияның жүретiн бағыттары бойынша қазақ және түрiк тiлдерiнде қарсы алу транспаранттары), сондай-ақ Түркия Республикасының Президентi Ахмет Недждет Сезердiң Қазақстан Республикасына ресми сапарының бағдарламасына сәйкес ұйымдастыру-протоколдық iс-шараларын әзiрлеудi және өткiзудi қамтамасыз ету.
7. Қазақстан Республикасының Президентi атынан Түркия Республикасының
Президентi Ахмет Недждет Сезердiң құрметiне Астана, Шымкент және Түркiстан
қалаларында ресми түскi ас және кешкi ас ұйымдастыру.
8. Түркия Республикасы ресми делегациясының мүшелерi мен бiрге
жүретiн адамдарға медициналық қызмет көрсету.
Оқығандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.