О развитии Актауского морского торгового порта
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 октября 2000 года N 1544
В целях развития Актауского морского торгового порта Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан совместно с Министерством государственных доходов Республики Казахстан, Министерством экономики Республики Казахстан, Министерством финансов Республики Казахстан и акимом Мангыстауской области в установленном порядке в двухмесячный срок подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по созданию зоны свободной торговли порта Актау.
2. Агентству Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, защите конкуренции и поддержке малого бизнеса совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан рассмотреть целесообразность выведения услуг порта по переработке транзитных грузов из регулируемых услуг субъектов естественных монополий и внести свои предложения в Правительство Республики Казахстан.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан, Министерству государственных доходов Республики Казахстан совместно с Министерством транспорта и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить передачу подъездных железнодорожных путей от станции Мангышлак до станции Порт на баланс Республиканского государственного предприятия "Казакстан темiр жолы".
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Д.К. Ахметова.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А,
Умбетова А.М.)

Ақтау теңiз сауда портын дамыту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 17 қазан N 1544
Ақтау теңiз сауда портын дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгi Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiмен, Қазақстан Республикасының Экономика министрлiгімен, Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiмен және Маңғыстау облысының әкiмiмен бiрлесiп, белгіленген тәртiппен екi ай мерзiмде Ақтау порты еркiн сауда аймағын құру жөнiнде ұсыныстар дайындасын және Қазақстан Республикасының Үкiметiне енгiзсiн.
2. Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу, бәсекелестiктi қорғау және шағын бизнестi қолдау жөніндегi агенттiгi Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп порттың транзиттiк жүктердi ұқсату бойынша қызмет көрсетуiн табиғи монополиялар субъектiлерiнiң реттелетiн қызмет көрсетулерiнен шығару орындылығын қарастырсын және өз ұсыныстарын Қазақстан Республикасының Үкiметіне енгізсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнің Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi, Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлігі Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникациялар министрлiгiмен бiрлесiп заңнамада белгіленген тәртiппен Маңғышлақ станциясынан Порт станциясына дейiн апаратын темiр жолдарды "Қазақстан
темiр жолы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнының теңгерiмiне берудi
қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсiн.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.