О внесении дополнений и изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1286
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 октября 2000 года N 1599. Утратило силу - постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 мая 2004 года N 512 (Р040512)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 1 сентября 1999 года N 1286 P991286_  "О введении единого статистического учета всех проверок хозяйствующих субъектов" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 44, ст. 399) следующие дополнения и изменение:
в названии и в тексте после слов "всех проверок" дополнить словом "деятельности";
пункт 1 дополнить словами "а для остальных - с 1 октября 2000 года";
в Правилах регистрации актов о назначении проверок субъектов предпринимательства государственными органами, утвержденных указанным постановлением:
в названии и в пунктах 2, 3, 4 после слов "о назначении проверок", "о назначении проверки" дополнить словом "деятельности";
пункт 2 дополнить абзацем следующего содержания:
"На территориях городов и районов, не имеющих подразделений Регистрирующего органа, регистрация актов производится органами прокуратуры этих городов и районов.";
пункт 4 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"В исключительных случаях, когда проверка вызвана необходимостью принятия незамедлительных мер по предотвращению нарушений, создающих угрозу жизни и здоровью людей, а также в случаях обнаружения нарушений непосредственно в момент их совершения и когда по ним требуется проведение неотложных действий для закрепления доказательств выявленных нарушений, акты о назначении проверок представляются в Регистрирующий орган в течение следующего рабочего дня.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Регистрация производится путем представления в Регистрирующий орган акта о назначении проверки и заполненной карточки учета установленного образца. По окончании проверки государственный орган, вынесший акт о ее назначении, заполняет и представляет в Регистрирующий орган талон-приложение к карточке учета на каждый проверенный субъект.
Регистрирующему органу запрещается отказывать государственным органам в регистрации их актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов.
Отказ в регистрации акта о назначении проверки может быть обжалован в органы прокуратуры или суд";
дополнить пунктом 7 следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 1 қыркүйектегі N 1286 қаулысына толықтырулар мен өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 26 қазан N 1599. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.05.07. N 512 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. "Шаруашылық жүргiзушi субъектiлерiн барлық тексерулердiң бiрыңғай статистикалық есебiн енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 1 қыркүйектегi N 1286  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 44, 399-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiс енгiзiлсiн:
тақырыбындағы және мәтiнiндегi "субъектiлерiн" деген сөз "субъектiлерiнiң қызметтерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
1-тармақ "1999 жылдың 1 қазанынан бастап" деген сөздерден кейiн ", ал қалғандары үшiн - 2000 жылдың 1 қазанынан бастап" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк органдардың кәсiпкерлiк субъектiлерiне тексерулер тағайындау туралы актiлерiн тiркеудiң тәртiбiнде:
тақырыбындағы және 2, 3, 4-тармақтарындағы "субъектiлерiн" деген сөз "субъектiлерiнiң қызметтерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Тiркеушi органның бөлiмшелерi жоқ қалалар мен аудандардың аумақтарында актiлердi тiркеудi осы қалалар мен аудандардың прокуратура органдары жүзеге асырады.";
4-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"Ерекше жағдайларда, егер тексеру адамдардың өмiрi мен денсаулығына қауiп төндiретiн тәртiп бұзушылықты болдырмау жөнiнде кiдiрiссiз шаралар қолдану қажеттiгiнен туындаса, сондай-ақ тәртiп бұзушылық жасалған кезде тiкелей анықталса және ол бойынша анықталған тәртiп бұзушылықтың дәлелдеулерiн бекiту үшiн шұғыл iс-әрекет жүргiзу талап етiлсе, тексерудi тағайындау туралы акт Тiркеушi органға келесi жұмыс күнiнiң iшiнде ұсынылады.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Тiркеу тексеру жүргiзу және белгіленген үлгiдегi есепке алу карточкасын толтыру туралы актiнi Тiркеушi органға ұсыну жолымен жүргiзiледi. Тексеру аяқталғаннан кейiн оны тағайындау туралы актiнi шығарған мемлекеттiк орган Тiркеушi органға әрбiр тексерiлген субъектiнi есепке алу карточкасына қосымша талонды толтырады және ұсынады.
Тiркеушi органға мемлекеттiк органдардың шаруашылық жүргiзушi
субъектілердiң қызметiне тексерудi тағайындау туралы олардың актiлерiн тiркеуден бас тартуға тыйым салынады.
Тексерудi тағайындау туралы актiнi тiркеуден бас тартуға прокуратура органдарына немесе сотқа шағым жасалуы мүмкiн";
мынадай мазмұндағы 7-тармақпен толықтырылсын:

"7. Должностные лица, виновные в нарушении утвержденного настоящими Правилами порядка регистрации проверок, несут установленную законодательством ответственность.".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

"7. Тексерулердi тiркеудiң осы Ережемен бекiтілген тәртiбiнiң бұзылуына кiнәлi лауазымды адамдар заңнамада белгiленген тәртiппен жауап бередi."
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі