Об использовании отдельных видов водных беспозвоночных животных в Республике Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 2000 года N 1712
В целях рационального использования отдельных видов водных беспозвоночных животных Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан в установленном законодательством порядке определить перечень водоемов, являющихся местом обитания водных беспозвоночных животных артемии салина и гаммаруса, в которых разрешается их использование.
2. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан и Министерству внутренних дел Республики Казахстан принять меры по предотвращению незаконного вывоза за пределы Республики Казахстан водных беспозвоночных животных артемии салина и гаммаруса, а также их производных.
3. Установить, что изъятые при незаконной добыче и вывозе за пределы Республики Казахстан водные беспозвоночные животные артемия салина и гаммарус, а также их производные подлежат в установленном законодательством порядке передаче Республиканскому государственному предприятию ПО "Охотзоопром" Комитета лесного, рыбного и охотничьего хозяйства Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 10
апреля 2002 г. N 408
P020408_
)
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

Қазақстан Республикасында омыртқасыз су жәндiктерiнiң кейбiр түрлерiн пайдалану туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 14 қараша N 1712
Омыртқасыз су жәндiктерiнiң кейбiр түрлерiн тиiмдi пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi салина артемиясы және гаммарус омыртқасыз су жәндiктерi мекендейтiн жер болып табылатын, оларды пайдалануға рұқсат етiлетiн су айдындарының тiзбесiн заңнамада белгiленген тәртiппен анықтасын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Кеден комитетi және Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлiгi салина артемиясы мен гаммарусты, сондай-ақ олардың туындыларын Қазақстан Республикасынан тысқары заңсыз әкетудi болдырмау жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Заңсыз өндiру және Қазақстан Республикасынан тысқары әкету кезiнде алынған салина артемиясы мен гаммарус, сондай-ақ олардың туындылары заңнамада белгіленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi Орман, балық және аңшылық
шаруашылығы комитетiнiң "Охотзоопром" ӨБ" республикалық мемлекеттiк
кәсiпорнына беруге жатады деп белгiленсiн.
4.
<*>
Ескерту. 4-тармақ күшін жойды - ҚР Үкіметінің 2002.04.10. N 408
қаулысымен.
P020408_
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Оқығандар:
Багарова Ж.А.,
Икебаева А.Ж.