О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 ноября 2000 года N 1727
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты".
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон
Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений
в некоторые законодательные акты
1. Внести изменения и дополнения в следующие законодательные акты:
1) в Закон Республики Казахстан от 21 сентября 1994 года "О транспорте в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1994 г., N 15, ст. 201; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 2, ст. 186; 1998 г., N 24, ст. 447):
часть третью статьи 17-1 исключить;
2) в Закон Республики Казахстан от 20 июля 1995 года "О таможенном деле в Республике Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 13, N 23, ст. 152; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 1, ст. 180; N 18, ст. 367; 1997 г., N 11, ст. 144; N 12, ст. 189; N 22, ст. 333; 1998 г., N 4, ст. 46; N 24, ст. 436; 1999 г., N 20, ст. 717; 2000 г., N 3-4, ст. 66; N 6, ст. 142; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лизинга", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" от 12 июля 2000 года и "Казахстанская правда" от 13 июля 2000 года):
часть первую статьи 154 дополнить предложением следующего содержания:
"Таможенные органы на железнодорожной станции осуществляют свою деятельность в режиме работы, согласованном с железнодорожной станцией.";
часть первую статьи 195 дополнить предложением следующего содержания:
"В отношении товаров, требующих особых условий хранения (скоропортящихся), по перечню, определяемому Правительством Республики Казахстан, срок подачи таможенной декларации не может превышать трех дней с даты их представления таможенному органу Республики Казахстан.";
в статье 323:
в части шестой после слова "громоздкости" дополнить словами "невозможности хранения, иначе, чем в транспортных средствах и складах перевозчика";
в части десятой слово "складах" заменить словом "местах";

"Кейбiр заң актілеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 17 қараша N 1727
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Кейбiр заң актілеріне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы"
Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті
Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Кейбiр заңнама кесiмдерiне өзгерiстер мен толықтырулар
енгiзу туралы
1. Мына заңнама кесiмдерiне өзгертулер және толықтырулар енгiзiлсiн:
1) "Қазақстан Республикасындағы көлiк туралы" 1994 жылғы 21 қыркүйектегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесiнiң Жаршысы, 1994 ж., N 15, 201-құжат, Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 2, 186-құжат, 1998 ж., N 24, 447-құжат):
17-1-баптың үшінші бөлімі алынып тасталсын;
2) "Қазақстан Республикасындағы кеден iсi туралы" 1995 жылғы 20 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесiнiң Жаршысы, 1995 ж., N 13, 23, 152-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1996 ж., N 1, 180-құжат; N 18, 367-құжат; 1997 ж., N 11, 144-құжат; N 12, 189-құжат; N 22, 333-құжат; 1998 ж., N 4, 46-құжат; N 24, 436-құжат; 1999 ж., N 20, 717-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; N 6, 142-құжат; 2000 жылғы 12 шiлдеде N 166 "Егемен Қазақстан" және 2000 жылғы 13 шiлдедегі N 175-176 "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне лизинг мәселелерi бойынша өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 шiлдедегi Заңына):
154-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұнды сөйлеммен толықтырылсын:
"Темiржол станциясындағы кеден органдары өз қызметiн темiржол станциясымен келiсiлген жұмыс режимi бойынша жүргiзедi.";
195-баптың бiрiншi бөлiгi мынадай мазмұнды сөйлеммен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Yкiметi белгiлейтiн тiзбе бойынша ерекше сақтау жағдайларын талап ететiн (тез бүлiнетiн) тауарларға қатысты кедендiк декларация тапсырудың мерзiмi оларды Қазақстан Республикасының кеден органына тапсырған күннен бастап үш күннен аспауы тиiс.";
323-баптың:
алтыншы бөлiгі "көлемiнiң үлкендiгi салдарынан" деген сөздерден кейiн "көлiк құралдарында және тасымалдаушының қоймаларында сақтауға мүмкiн болмаса." деген сөздермен толықтырылсын;
оныншы бөлiгiндегi "қоймасына" сөзi "орындарда" сөзiмен ауыстырылсын;

3) в Указ Президента Республики Казахстан, имеющий силу Закона от 21 декабря 1995 N 2707 "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 154; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1998 г., N 17-18, ст. 225; N 23, ст. 416; N 24, ст. 436; 1999 г., N 8, ст. 233, ст. 247; 2000 г., N 3-4, ст. 66):
часть вторую пункта 2 статьи 11 исключить;
пункт 3 статьи 34 исключить;
4) в Закон Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1998 г., N 16, ст. 214; 1999 г., N 19, ст. 646; 2000 г., N 3-4, ст. 66):
подпункт 4) пункта 1 статьи 4 изложить в следующей редакции:
"4) предоставление права проезда по железнодорожной магистральной сети;";
5) в Гражданский кодекс Республики Казахстан (Особенная часть) от 1 июля 1999 г. (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 16-17, ст. 642; N 23, ст. 929; 2000 г., N 3-4, ст. 66; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лизинга", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" от 12 июля 2000 года и "Казахстанская правда" от 13 июля 2000 года):
в статье 699:
в заголовке слово "грузоотправителя" исключить;
дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. При уклонении грузополучателя от исполнения обязательств по получению груза, требующего особых условий хранения (скоропортящегося), в отсутствие указаний грузоотправителя о том, как распорядиться таким грузом, когда хранение груза невозможно и может привести к порче груза, перевозчик имеет право реализовать груз.
Сумма, вырученная от реализации груза, вносится на депозит нотариуса за вычетом суммы, причитающейся перевозчику.";
6) в Гражданский процессуальный кодекс Республики Казахстан от 13 июля 1999 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1999 г., N 18, ст. 644; 2000 г., N 3-4, ст. 66; Закон Республики Казахстан от 5 июля 2000 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам лизинга", опубликованный в газетах "Егемен Казакстан" от 12 июля 2000 года и "Казахстанская правда" от 13 июля 2000 года):
пункт 1 статьи 137 дополнить частью второй следующего содержания:
"Претензия, вытекающая из договора перевозки, подлежит рассмотрению в месячный срок со дня ее получения.";

3) Қазақстан Республикасы Президентiнiң "Қазақстан Республикасының Iшкi iстер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 Заң күшi бар Жарлығына (Қазақстан Республикасы Жоғары Кеңесiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 23, 154-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1998 ж., N 17-18, 225-құжат; N 23, 416-құжат; N 24, 436-құжат, 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
11-баптың 2-тармағының екiншi бөлiгi алынып тасталсын;
34-баптың 3-тармағы алынып тасталсын;
4) "Табиғи монополиялар туралы" 1998 жылғы 9 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1998 ж., N 16, 214-құжат; 1999 ж., N 19, 646-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат):
4-баптың 1-тармағы 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) темiржол магистралды желiсi бойынша жол жүру құқығын беру;";
5) 1999 жылғы 1 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексiне (Ерекше бөлiм) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 16-17, 642-құжат; N 23, 929-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2000 жылғы 12 шiлдеде N 166 "Егемен Қазақстан" және 2000 жылғы 13 шiлдедегi N 175-176 "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне лизинг мәселелерi бойынша өзгертулер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасының 1994 жылғы 5 шiлдедегi Заңына):
699-бапта:
тақырыптың басындағы "жүк жөнелтушi" сөзi алынып тасталсын;
мына мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Тасымалдаушы ерекше сақтауды талап ететiн (тез бүлiнетiн) жүктерді алу жөнiндегi мiндеттемелердi орындаудан бас тартқан жағдайда, жүк жөнелтушi осындай жүктi не істеу керектiгi жөнiнде нұсқау бермесе, жүктi сақтау мүмкiн болмағанда және жүктiң бүлiнуiне әкелiп соғатын болса, тасымалдаушының жүктi сатуға құқығы бар.
Жүктi сатудан түскен сома тасымалдаушыға тиiстi соманы шегергеннен кейiн нотариустың депозитiне салынады.";
6) 1999 жылғы 13 шiлдедегі Қазақстан Республикасының Азаматтық iс жүргізу кодексiне (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 18, 644-құжат; 2000 ж., N 3-4, 66-құжат; 2000 жылғы 12 шiлдеде N 166 "Егемен Қазақстан" және 2000 жылғы 13 шiлдедегі N 175-176 "Казахстанская правда" газеттерiнде жарияланған "Қазақстан Республикасының кейбiр заң актiлерiне лизинг мәселелерi бойынша өзгертулер мен толықтырулар енгізу туралы" 1994 жылғы 5 шiлдедегi Қазақстан Республикасының Заңына):
137-баптың 1-тармағы мына мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Тасымалдау шартынан туындайтын талаптар оны алған күннен бастап бiр
ай iшiнде қарауы тиiс.";

7) в Закон Республики Казахстан от 10 декабря 1999 "О труде
в Республике Казахстан" (Ведомости Парламента Республики Казахстан 1999
г., N 24, ст. 1068):
абзац второй подпункта 9) статьи 26 дополнить предложением следующего
содержания:
"Для отдельных категорий работников законодательными актами могут
быть установлены дополнительные перечни однократных грубых нарушений
трудовых обязанностей.".
2. Настоящий закон вводится в действие с 1 января 2001 года.
Президент
Республики Казахстан

7) "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" 1999 жылғы 10
желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына (Қазақстан Республикасы
Парламентiнiң Жаршысы, 1999 ж., N 24, 1068-құжат):
26-баптың 9) тармақшасының екiншi абзацы мынадай мазмұнды сөйлеммен
толықтырылсын:
"Заңнама кесiмдерiмен қызметкерлердiң жекелеген санаттарына еңбек
мiндеттерiн бiр рет өрескел бұзудың қосымша тiзiмдерi белгiленуi мүмкін.".
2. Осы Заң 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.