Об утверждении Плана мероприятий на 2000-2002 годы по реализации неотложных мер по повышению сейсмостойкости зданий и сооружений в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 ноября 2000 года N 1748
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2000 года N 308 P000308_ "О неотложных мерах по повышению сейсмостойкости зданий и сооружений в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий на 2000-2002 годы по реализации неотложных мер по повышению сейсмостойкости зданий и сооружений в сейсмоопасных регионах Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 23 ноября 2000 года N 1748
План мероприятий
на 2000-2002 годы по реализации неотложных мер по
повышению сейсмостойкости зданий и сооружений в
сейсмоопасных регионах Республики Казахстан
---------------------------------------------------------------------------
N !  Наименование мероприятия     ! Форма      !  Срок    ! Ответственные
п/п!                               !завершения  !исполнения! исполнители
---------------------------------------------------------------------------
1 !            2                  !     3      !    4     !       5
---------------------------------------------------------------------------
1. Обеспечить обследование        Карточка        2000-    Акимы
застроек населенных пунктов,   обследования    2001 гг. соответствующих
расположенных в сейсмоопасных  зданий и                 областей
регионах республики с опреде-  сооружений с             и г. Алматы
лением зданий и сооружений,    оценкой их
требующих антисейсмического    сейсмостойкости
усиления или подлежащих сносу
2. Произвести антисейсмическое    Акты приемки    2001-    Акимы
усиление первоочередных        и сдачи         2002 гг. соответствующих
объектов: зданий школ,         выполненных              областей
детских дошкольных             работ по                 и г. Алматы
учреждений, больниц и          усилению зданий
поликлиник, объектов
жизнеобеспечения городов и
населенных пунктов
(водоснабжения,
электроснабжения, теплоснаб-
жения, узлы связи и др.)
3. Ускорить составление карты     Карта сейсми-   2002 г.  Министерство
сейсмического районирования    ческого райони-          образования
для регионов разработки        рования                  и науки
нефтегазовых месторождений*
4. Принять меры по оснащению      Решение о соот- 2000-    Комитет по
(переоснащению) аккредитован-  ветствии аккре- 2002 гг. стандартизации,
ных лабораторий и центров      дитованных               метрологии и
стандартизации и сертификации  лабораторий              сертификации
строительной продукции в       действующим              Министерства
сейсмоопасных регионах         требованиям              энергетики,
республики*                                             индустрии и
торговли
5. Принять меры по переоснащению  Переоснащение   2002 г.  Комитет по
сейсмометрических станций      станций совре-           делам строи-
наблюдения за изменением       менным сейсмо-           тельства
состояния (реакции) зданий     метрическим              Министерства
при сейсмических воздействиях* оборудованием            энергетики,
индустрии и
торговли
6. Представлять в Межведомственную Отчет о проде- 2001-    Акимы
комиссию один раз в полугодие  ланной работе   2002 гг. соответствующих
с января 2001 года отчет                                областей
о ходе реализации настоящего                            и г. Алматы
Плана мероприятий
7. Разработать План мероприятий   Проект          2002 г.  Акимы
дальнейшего развития по        постановления            соответствующих
реализации мер по повышению    Правительства            областей
сейсмостойкости зданий и       Республики               и г. Алматы
сооружений                     Казахстан, План
мероприятий на
2003-2006 гг.
---------------------------------------------------------------------------
Примечание:* - в пределах средств, предусматриваемых по бюджетным
программам на эти цели в республиканском бюджете на
соответствующий год.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

Қазақстан Республикасының сейсмикалық қауіпті аймақтарындағы ғимараттар мен құрылыстардың сейсмикаға төзімділігін арттыру жөніндегі кезек күттірмейтін шараларды іске асырудың 2000-2002 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 23 қараша N 1748
"Қазақстан Республикасының сейсмикалық қауіпті аймақтарындағы ғимараттар мен құрылыстардың сейсмикаға төзімділігін арттыру жөніндегі кезек күттірмейтін шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 28 ақпандағы N 308 P000308_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының сейсмикалық қауіпті
аймақтарындағы ғимараттар мен құрылыстардың сейсмикаға төзімділігін
арттыру жөніндегі кезек күттірмейтін шараларды іске асырудың 2000-2002
жылдарға арналған іс-шаралар жоспары бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2000 жылғы 23 қарашадағы
N 1748 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының сейсмикалық қауіпті аймақтарындағы
ғимараттар мен құрылыстардың сейсмикаға төзімділігін арттыру
жөніндегі кезек күттірмейтін шараларды іске асырудың 2000-2002
жылдарға арналған іс-шаралар
Жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!    Іс-шаралардың атауы         !   Аяқталу  ! Орындалу ! Орындалуына
N !                                !   нысаны   ! мерзімі  ! жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2                !      3     !     4    !       5
---------------------------------------------------------------------------
1  Республиканың сейсмикалық қауіпті  Ғимараттар   2000-2001 Тиісті облыс.
аймақтарында орналасқан елді       мен             жж.    тардың және
мекендер құрылыстарын сейсмикаға   құрылыстар.            Алматы қала.
қарсылығын күшейтуді талап ететін  дың сейсми.            сының әкімдері
немесе бұзуға жататын ғимараттар   каға төзім.
мен құрылыстарды анықтай отырып,   ділігін ба.
тексеруді қамтамасыз ету           ғалайтын
олардың
тексеру
кәртішкесі
2  Бірінші кезекті объектілер:        Ғимараттар.  2001-2002 Тиісті облыс.
мектеп, мектепке дейінгі балалар   ды күшейту      жж.    тардың және
мекемелері, ауруханалар мен        жөнінде                Алматы қала.
емханалар ғимараттарының, қалалар  орындалған             сының әкімдері
мен елді мекендер тіршілігін       жұмыстарды
қамтамасыз ету объектілерінің      қабылдау
(сумен жабдықтау, электрмен        және тапсыру
жабдықтау, жылумен жабдықтау,      кесімдері
байланыс тораптары және т.б.)
сейсмикаға қарсылығын күшейтуді
жүргізу
3  *Мұнай-газ кен орындарын           Сейсмикалық   2002 ж.  Білім және
дайындайтын аймақтар үшін          аудандандыру           ғылым
сейсмикалық аудандандыру картасын  картасы                министрлігі
жасауды жеделдету
4  *Республиканың сейсмикалық         Тіркелген    2000-2002 Энергетика,
қауіпті аймақтарында тіркелген     зертханалар.    жж.    индустрия
құрылыс өнімдерін стандарттау      дың қолданы.           және сауда
және сертификаттау зертханалары    лып жүрген             министрлігінің
мен орталықтарын жабдықтау         талаптарға             Стандарттау,
(қайта жабдықтау) жөнінде          сәйкестігі             метрология
шаралар қабылдау                   туралы шешім           және
сертификаттау
жөніндегі
комитеті
5  *Сейсмикалық әсер кезінде         Станцияларды   2002 ж.  Энергетика,
ғимараттар жағдайының             қазіргі                 индустрия және
(реакциясының) өзгеруін           заманғы                 сауда министр.
бақылайтын сейсмометрлік          сейсмометрлік           лігінің
станцияларды қайта жабдықтау      жабдықтармен            Құрылыс істері
жөнінде шаралар қабылдау          қайта                   жөніндегі
жабдықтау               комитеті
6  2001 жылдың қаңтарынан бастап     Орындалған   2001-2002  Тиісті облыс.
Ведомствоаралық комиссияға        жұмыстар        жж.     тардың және
жарты жылда бір рет осы           туралы есеп             Алматы қала.
іс-шаралар жоспарын іске                                  сының әкімдері
асырудың барысы туралы есеп
ұсыну
7  Ғимараттар мен құрылыстардың      Қазақстан      2002 ж.  Тиісті облыс.
сейсмикаға төзімділігін арттыру   Республикасы            тардың және
жөніндегі шараларды іске асыруды  Үкіметі                 Алматы қала.
одан әрі дамыту іс-шараларының    қаулысының              сының әкімдері
жоспарын әзірлеу                  жобасы,
2003-2006
жылдарға
арналған
іс-шаралар
жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Ескерту: * - тиісті жылға арналған республикалық бюджетте бюджеттік
бағдарламалар бойынша осы мақсаттар үшін көзделген қаражат шегінде
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.