О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственных наградах Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2000 года N 1918
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан
проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в
Закон Республики Казахстан
Z952676_
"О государственных наградах Республики
Казахстан".
Первый заместитель
Премьер-Министра
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
"О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан
"О государственных наградах Республики Казахстан"
Статья 1. Внести в Закон Республики Казахстан от 12 декабря 1995 г. Z952676_ "О государственных наградах Республики Казахстан" (Ведомости Верховного Совета Республики Казахстан, 1995 г., N 23, ст. 143; Ведомости Парламента Республики Казахстан, 1996 г., N 18, ст. 366; 1997 г., N 7, ст. 79; N 12, ст. 184; 1999 г., N 8, ст. 247; N 21, ст. 782) следующие изменения и дополнения:
статью 11 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
" - "Казакстан Республикасынын Тунгыш Президентi Нурсултан Назарбаев" (Первый Президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев)";
дополнить статьей 12-2 следующего содержания:
"Статья 12-2. Орденом "Казакстан Республикасынын Тунгыш Президентi Нурсултан Назарбаев" награждаются граждане Республики Казахстан за особые заслуги в государственной и общественной деятельности, способствующей становлению, процветанию и славе Республики Казахстан.
Орденом "Казакстан Республикасынын Тунгыш Президентi Нурсултан Назарбаев" за особые заслуги перед Республикой Казахстан могут быть награждены главы и руководители правительств зарубежных государств.";
дополнить статьей 34-1 следующего содержания:
"Статья 34-1. О награждении граждан, удостоенных знаков высшей
степени отличия, орденом "Отан" либо орденом "Казакстан Республикасынын
Тунгыш Президентi Нурсултан Назарбаев" производится запись в Книге Славы
Республики Казахстан, учреждаемой Правительством Республики Казахстан.".
Статья 2. Настоящий Закон вводится в действие с 1 января 2001 года.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Цай Л.Г.)

"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2000 жылғы 28 желтоқсан N 1918
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына Z952676_ толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары
туралы" Қазақстан Республикасының Заңына
толықтырулар енгізу туралы"
1 бап. "Қазақстан Республикасының мемлекеттік наградалары туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 12 желтоқсандағы Заңына Z952676_ (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Кеңесінің Жаршысы, 1995 ж., N 23, 143-құжат; Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 1996 ж., N 18, 366-құжат; 1997 ж., N 7, 79-құжат; N 12, 184-құжат; 1999 ж., N 8, 247-құжат, N 21, 782-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
11-бап мынадай мазмұндағы төртінші абзацпен толықтырылсын:
"- "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Назарбаев" (Первый Президент Республики Казахстан Нурсултан Назарбаев)";
мынадай мазмұндағы 12-2-баппен толықтырылсын:
"12-2-бап. "Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Назарбаев" орденімен Қазақстан Республикасының қалыптасуына, гүлденуіне және даңқын шығаруға жәрдемдескен, мемлекеттік және қоғамдық қызметте сіңірген ерекше еңбегі үшін Қазақстан Республикасының азаматтары марапатталады.
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Назарбаев" орденімен шетелдік мемлекеттер басшылары мен үкіметтерінің жетекшілері Қазақстан Республикасының алдында сіңірген ерекше еңбегі үшін марапатталуы мүмкін.";
мынадай мазмұндағы 31-1-баппен толықтырылсын:
"31-1-бап. Жоғары дәрежелі ерекшелік белгілеріне, "Отан" орденіне не
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Нұрсұлтан Назарбаев" орденіне
ие болған азаматтардың марапатталуы туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметі тағайындайтын Қазақстан Республикасының Даңқ Кітабына жазу
жазылады.".
2-бап. Осы Заң 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
Бірінші орынбасары
Мамандар:
Қобдалиева Н.М.
Орынбекова Д.К.