Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Королевство Дания 25-26 октября 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 января 2001 года N 16
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Королевство Дания 25-26 октября 2000 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-датского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Королевство Дания 25-26 октября 2000 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 8 января 2001 года N 16
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита
Президента Республики Казахстан
Н.А. Назарбаева в Королевство Дания
25-26 октября 2000 года
___________________________________________________________________________
N !            Мероприятие         !Срок исполнения!Министерства и ведом-
п/п!                                !               !ства, ответственные за
!                                !               !      исполнение
___!________________________________!_______________!______________________
1 !              2                 !       3       !           4
___!________________________________!_______________!______________________
1. Окончательная подготовка к       Первое полугодие  Министерство иност-
подписанию проекта Соглашения о      2001 года     ранных дел Респуб-
поощрении и взаимной защите                        лики Казахстан,
инвестиций между Правительством                    Министерство эко-
Республики Казахстан и                             номики и торговли
Правительством Королевства Дания                   Республики Казахстан
2. Подготовка и проведение          Первое полугодие  Министерство иност-
официального визита                  2001 года     ранных дел Респуб-
Премьер-Министра Королевства                       лики Казахстан
Дания в Республику Казахстан
3. Дальнейшее развитие              На постоянной     Агентство Республи-
сотрудничества в сфере малого        основе        ки Казахстан по
и среднего предпринимательства в                   регулированию
Республике Казахстан:                              естественных моно-
поиск казахстанских партнеров;                     полий, защите конку-
оказание содействия датским                        ренции и поддержке
предпринимателям, планирующим                      малого бизнеса,
освоить казахстанский рынок;                       Министерство эконо-
взаимное предоставление                            мики и торговли,
информации (в том числе об                         Министерство финан-
инвестиционном и налоговом                         сов,
климате, льготах и преференциях);                  Министерство госу-
проработка возможностей                            дарственных доходов,
использования механизмов                           Министерство иност-
смешанного кредитования проектов                   ранных дел,
в данной сфере (Danish Mixed Credit                Министерство природ-
Facility)                                          ных ресурсов и охра-
ны окружающей среды
Республики Казахстан
4. Развитие сотрудничества в           На постоянной  Министерство энер-
энергетическом, нефтехимическом         основе     гетики и минераль-
и горнодобывающем секторах:                        ных ресурсов,
изучение возможности привлечения                   Министерство эконо-
датских инвестиций в машиностроение,               мики и торговли Рес-
обслуживающие данные сектора;                      публики Казахстан,
направление датской стороне                        закрытое акционер-
конкретных проектов;                               ное общество "На-
продолжение сотрудничества в                       циональная нефте-
развитии ветроэнергетики в                         газовая компания
Республике Казахстан;                              "Казахойл" (по сог-
изучение возможности расширения                    ласованию),
сотрудничества с компанией                         Министерство иност-
"Мэрск Ойл энд Газ"                                ранных дел,
Министерство природ-
ных ресурсов и охра-
ны окружающей среды
Республики Казахстан
5. Развитие сотрудничества         Первое полугодие   Министерство транс-
в секторе транспорта и              2001 года      порта и коммуникаций
коммуникаций:                                      Республики Казахс-
изучение возможности                               тан,
налаживания сотрудничества в                       Республиканское го-
транзитно-транспортной сфере                       сударственное пред-
путем совместного использования                    приятие "Казакстан
Северного коридора Трансазиатской                  темiр жолы"
железнодорожной магистрали;
изучение возможности налаживания
сотрудничества с датской компаний
"ЭйПи Меллер Грун" в данном секторе
(контейнерные перевозки,
транспортировка нефтепродуктов)
6. Развитие сотрудничества в       Первое полугодие    Министерство
области сельского хозяйства:         2001 года       сельского
хозяйства
привлечение инвестиций и обмен                      Республики Казах-
опытом в развитии молочно-                          стан
товарных ферм с поголовьем

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Дания Корольдігіне 2000 жылғы 25-26 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 8 қаңтар N 16
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Дания Корольдігіне 2000 жылғы 25-26 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру және қазақстан-даниялық ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың Дания Корольдігіне 2000 жылғы 25-26 қазандағы ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары мен мүдделі
ұйымдары Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде нақты шаралар
қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде тоқсан
сайын бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының
Үкіметін хабардар етіп отырсын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 8 қаңтардағы
N 16 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың
Дания Корольдігіне 2000 жылғы 25-26 қазандағы ресми сапары барысында
қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру
жөніндегі іс-шаралар жоспары
________________________________________________________________________
р/с!        Іс-шара            ! Орындалу   !      Орындалуына жауапты
N  !                           ! мерзімі    !      министрліктер мен
!                           !            1        ведомстволар
________________________________________________________________________
1            2                     3                   4
________________________________________________________________________
1   Қазақстан Республикасының    2001 жыл.   Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Дания Король.    дың бірін.  Сыртқы істер министрлігі,
дігі Үкіметінің арасында.    ші жарты.   Экономика және сауда
ғы инвестицияларды көтер.    жылдығы     министрлігі
мелеу және өзара қорғау
туралы Келісім жобасын қол
қоюға түпкілікті дайындау.
_________________________________________________________________________
2   Дания Корольдігі Премьер-    2001 жыл.   Қазақстан Республикасының
Министрінің Қазақстан        дың бірін.  Сыртқы істер министрлігі
Республикасына ресми сапа.   ші жарты.
рын дайындау және өткізу.    жылдығы
_________________________________________________________________________
3   Қазақстан Республикасында    Тұрақты     Қазақстан Республикасының
шағын және орта кәсіпкер.    негізде     Табиғи монополияларды реттеу,
лік саласындағы ынтымақ.                 бәсекелестікті қорғау және
тастықты одан әрі дамыту:                шағын бизнесті қолдау жөнін.
қазақстандық әріптестер                 дегі агенттігі,
іздестіру;                              Қазақстан Республикасының
Қазақстан рыногын игеруді               Экономика және сауда
жоспарлаған даниялық                    министрлігі,
кәсіпкерлерге жәрдем                    Қаржы министрлігі,
көрсету;                                Мемлекеттік кіріс министрлігі,
өзара ақпараттар беру                   Сыртқы істер министрлігі,
(оның ішінде инвестициялық              Табиғи ресурстар және қор.
және салықтық ахуал,                    шаған ортаны қорғау
жеңілдіктер мен преферен.               министрлігі
циялар туралы);
осы саладағы жобаларды
аралас несиелендіру те.
тіктерін пайдалану
мүмкіндігін пысықтау
(Danish Mixed Credit
Fасilitу).
_________________________________________________________________________
4   Энергетикалық, мұнай-химия.  Тұрақты     Қазақстан Республикасының
лық және тау-кен өндірісі    негізде     Энергетика және минералдық
секторларындағы ынтымақ.                 ресурстар министрлігі,
тастықты дамыту:                         Экономика және сауда
осы секторларға қызмет                   министрлігі,
көрсететін машина жасауға                "Қазақойл" ұлттық мұнай-газ
даниялық инвестицияларды                 компаниясы" жабық акционер.
тарту мүмкіндігін зерделеу;              лік қоғамы (келісім бойынша)
Дания тарапына нақты жобалар
жіберу;
Қазақстан Республикасында                Қазақстан Республикасының
жел энергетикасын дамыту.                Сыртқы істер министрлігі,
дағы ынтымақтастықты                     Табиғи ресурстар және
жалғастыру;                              қоршаған ортаны қорғау
"Мэрек Ойл энд                           министрлігі
Газ" компаниясымен
ынтымақтастықты кеңейту
мүмкіндігін зерделеу.
_________________________________________________________________________
5   Көлік және коммуникация.     2001 жыл.   Қазақстан Республикасының
лар секторындағы ынтымақ.    дың бірін.  Көлік және коммуникациялар
тастықты дамыту:             ші жарты.   министрлігі,
Азия аралық темір жол ма.   жылдығы     "Қазақстан темір жолы"
гистралінің Солтүстік                    республикалық мемлекеттік
дәлізін бірлесіп пайдалану               кәсіпорны
жолымен транзит-көліктік
саладағы ынтымақтастықты
жолға қою мүмкіндіктерін
зерделеу;
осы сектордағы (контейнер.
лік тасымалдау, мұнай
өнімдерін тасымалдау) дания.
лық "ЭйПи Меллер Груп" ком.
паниясымен ынтымақтастықты
жолға қою мүмкіндігін
зерделеу.
_________________________________________________________________________
6   Ауыл шаруашылығы саласын.    2001 жыл.   Қазақстан Республикасының
дағы ынтымақтастықты дамы.   дың бірін.  Ауыл шаруашылығы министрлігі
ту:                          ші жарты.

дойных коров от 50 до 100
голов (крестьянско-
фермерские хозяйства);
организация малых
предприятий на базе датских
технологий по производству
молочных продуктов
глубокой переработки
7. Дальнейшее развитие             Первое полугодие    Министерство
сотрудничества в сфере              2001 года       природных ресурсов
охраны окружающей среды и                           и охраны окружающей
восстановления хозяйственной                        среды,
деятельности в Аральском                            Министерство
регионе:                                            экономики и
содействие датской стороны в                        торговли,
создании совместных предприятий                     Министерство финан-
по добыче и переработке рыбной                      сов Республики Ка-
продукции;                                          захстан
проработка возможности оказания
технической помощи (в порядке
софинансирования) для
разработки технико-
экономического обоснования и
дальнейшего предоставления
займа на реализацию проекта
создания Коксарайского
водохранилища в бассейне
реки Сыр-Дарья;
изучение возможности
сотрудничества в очистке
нефтяных загрязнений на
казахстанском побережье
Каспийского моря;
организация мониторинга
колебаний уровня воды
Каспийского моря;
налаживание сотрудничества
с датским Фондом защиты
окружающей среды, мира и
стабильности;
проработка возможности
оказания Датским Агентством по
охране окружающей среды
финансовой поддержки при
разработке плана действий по
внедрению природоохранной
финансовой стратегии Республики
Казахстан
8. Развитие сотрудничества в       Первое полугодие    Министерство
оборонной сфере:                    2001 года       обороны Республики
проработка возможности                              Казахстан
оказания военно-технического
содействия датской стороной в
оснащении КАЗБАТа и
подразделений Вооруженных Сил
Республики Казахстан,
предназначенных для проведения
антитеррористических операций,
современной военной техникой и
имуществом по стандартам НАТО,
включая горное (альпинистское)
снаряжение;
проработка возможности
предоставления обучающих
программ и стажировок по
двусторонней линии;
установление тесных контактов
между миссиями Республики
Казахстан и Королевства Дания
при Организации
Североатлантического Договора
(город Брюссель)
9. Определение приоритетных        На постоянной       Министерство
направлений сотрудничества в        основе          иностранных дел,
рамках международных                                Министерство
организаций и институтов                            обороны Республики
(Организация Объединенных                           Казахстан
Наций, Организация по
безопасности и
сотрудничеству в Европе,
Европейский Союз, Организация
Североатлантического Договора)
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

50-ден 100 бас санға         жылдығы
дейінгі сауын сиырлары
бар отбасылық сүт-тауар
фермаларын (шаруа-фермер.
лік шаруашылықтарын)
дамытуға инвестициялар тарту
және тәжірибе алмасу;
терең қайта өңделетін сүт
өнімдерін өндіру жөніндегі
даниялық технологиялар не.
гізінде шағын кәсіпорындар
ұйымдастыру.
_________________________________________________________________________
7   Қоршаған ортаны қорғау       2001 жыл.   Қазақстан Республикасының
және Арал аймағындағы ша.    дың бірін.  Табиғи ресурстар және қор.
руашылық қызметті қайта      ші жарты.   шаған ортаны қорғау
қалпына келтіру саласын.     жылдығы     министрлігі,
дағы ынтымақтастықты одан                Экономика және сауда
әрі дамыту:                              министрлігі,
балық өнімдерін өндіру                  Қаржы министрлігі
және қайта өңдеу жөнін.
дегі бірлескен кәсіпорын.
дар құруда дания тарапынан
жәрдем көрсету;
Сырдария өзені бассейніндегі
Көксарай су қоймасын жасау
жобасын іске асыруға техника-
экономикалық негіздеме әзірлеу
және одан әрі заем беру үшін
техникалық көмек көрсету
(қоса қаржыландыру тәртібімен)
мүмкіндігін пысықтау;
Каспий теңізінің қазақстандық
жағалауындағы мұнайдан ластануды
тазалауда ынтымақтастықтың
мүмкіндіктерін зерделеу;
Каспий теңізі су деңгейінің
өзгерісіне мониторинг ұйымдастыру;
даниялық Қоршаған ортаны
қорғау, бейбітшілік және тұ.
рақтылық қорымен ынтымақтастықты
жолға қою;
Қазақстан Республикасының
табиғатты қорғау қаржылық
стратегиясын енгізу жөніндегі
іс-қимылдар жоспарын әзірлеу
кезінде Даниялық Қоршаған ортаны
қорғауға қаржылық қолдау көрсету
жөніндегі агенттігінің көмек
көрсету мүмкіндігін пысықтау.
_________________________________________________________________________
8   Қорғаныс саласындағы ынты.   2001 жыл.   Қазақстан Республикасының
мақтастықты дамыту:          дың бірін.  Қорғаныс министрлігі
терроршыларға қарсы опе.    ші жарты.
рациялар жүргізу үшін ар.    жылдығы
налған таулы (альпинистік)
жарақтарды қоса алғанда,
НАТО стандарттары бойынша
қазіргі әскери техникамен
және мүліктермен ҚАЗБАТ пен
Қазақстан Республикасы
Қарулы Күштерінің бөлімше.
лерін жарақтандыруда дания
тарапынан әскери техникалық
жәрдем көрсету мүмкіндігін
пысықтау;
екіжақты желі бойынша оқы.
татын бағдарламалар беру
мен тағлымдамалар өткізу
мүмкіндігін пысықтау;
Қазақстан Республикасы мен
Солтүстік Атлантикалық
Шарт Ұйымы (Брюссель
қаласы) жанындағы Дания
Корольдігінің миссиялары
арасында тығыз байланыс
орнату.
_________________________________________________________________________
9   Халықаралық ұйымдар мен      Тұрақты     Қазақстан Республикасының
институттар (Біріккен        негізде     Сыртқы істер министрлігі,
Ұлттар Ұйымы, Еуропадағы                 Қорғаныс министрлігі
қауіпсіздік пен ынтымақ.
тастық жөніндегі ұйымы,
Еуропалық Одақ, Солтүстік
Атлантикалық Шарт Ұйымы)
шеңберіндегі ынтымақтас.
тықтың басым бағыттарын
айқындау.
_________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Икебаева А.Ж.