О реорганизации Республиканского государственного предприятия "Информационно-аналитический центр геологии, экологии и природных ресурсов"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 января 2001 года N 55
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное предприятие "Информационно-аналитический центр геологии, экологии и природных ресурсов Республики Казахстан" Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан путем разделения на:
1) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр геологии и минеральных ресурсов Республики Казахстан" Комитета геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в городе Алматы;
2) Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Информационно-аналитический центр природных ресурсов и охраны окружающей среды" Министерства природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан в городе Кокшетау.
2. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды, Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан при утверждении разделительного баланса предусмотреть передачу имущества Геологического музея и Бизнес-клуба, расположенных в городе Алматы, Республиканскому государственному предприятие "Информационно-аналитический центр геологии и минеральных ресурсов Республики Казахстан" Комитета геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
3. Определить основным предметом деятельности:
предприятия, указанного в подпункте 1) пункта 1 настоящего постановления, осуществление информационно-консультационной деятельности и информационное обеспечение в области минерально-сырьевого комплекса;
предприятия, указанного в подпункте 2) пункта 1 настоящего постановления, осуществление информационно-консультационной деятельности и информационное обеспечение в области природных ресурсов и охраны окружающей среды.
4. Органом государственного управления предприятием, указанным в подпункте 1) пункта 1 настоящего постановления, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, определить Комитет геологии и охраны недр Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
5. Органом государственного управления предприятием, указанным в подпункте 2) пункта 1 настоящего постановления, а также органом, осуществляющим по отношению к нему функции субъекта права государственной собственности, определить Министерство природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан.

"Геология, экология және табиғи ресурстар ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 16 қаңтардағы N 55 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң "Қазақстан Республикасының геология, экология және табиғи ресурстар ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны бөлу жолымен:
1) Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Геология және жер қойнауын қорғау комитетiнiң Алматы қаласындағы шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Қазақстан Республикасы геология және минералдық ресурстар ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны;
2) Қазақстан Республикасы Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгiнiң Көкшетау қаласындағы шаруашылық жүргiзу құқығындағы "Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорны болып қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi, Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi теңгерiм бөлiнiсiн бекiту кезiнде Алматы қаласында орналасқан Геологиялық мұражайдың және Бизнес-клубтың мүлiктерiн Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Геология және жер қойнауын қорғау комитетiнiң "Қазақстан Республикасы геология және минералдық ресурстар ақпараттық-талдау орталығы" республикалық мемлекеттiк кәсiпорнына берудi көздесiн.
3. Мыналар:
осы қаулының 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген кәсiпорынның минералдық-шикiзат кешенi саласындағы ақпараттық-консультациялық қызметтi және ақпараттық қамтамасыз етудi жүзеге асыруы;
осы қаулының 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлген кәсiпорынның табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау саласындағы ақпараттық-консультациялық қызметтi және ақпараттық қамтамасыз етудi жүзеге асыруы қызметiнiң негiзгi мәнi болып айқындалсын.
4. Осы қаулының 1-тармағының 1) тармақшасында көрсетiлген кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган болып Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң Геология және жер қойнауын қорғау комитетi белгiленсiн.
5. Осы қаулының 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетiлген кәсiпорынды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оған қатысты мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң функцияларын жүзеге асыратын орган болып Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi белгiленсiн.

6. Министерству энергетики и минеральных ресурсов, Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить уставы создаваемых предприятий;
2) обеспечить их государственную регистрацию;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
7. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

6. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi, Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) құрылатын кәсiпорындардың жарғыларын бекiтсiн;
2) олардың мемлекеттiк тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
7. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі