Об утверждении Плана мероприятий по реализации Протокола пятого заседания казахстанско-французской межправительственной рабочей группы по экономическому сотрудничеству (город Алматы, 4-5 октября 2000 года)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 25 января 2001 года N 131
В целях реализации Протокола пятого заседания казахстанско- французской межправительственной рабочей группы по экономическому сотрудничеству и обеспечения дальнейшего развития и расширения казахстанско-французского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Протокола пятого заседания казахстанско-французской межправительственной рабочей группы по экономическому сотрудничеству (город Алматы, 4-5 октября 2000 года) (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и иным заинтересованным организациям принять меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 25 января 2001 года N 131
План мероприятий по реализации Протокола пятого заседания
казахстанско-французской межправительственной рабочей группы по
экономическому сотрудничеству (город Алматы, 4-5 октября 2000 года)
___________________________________________________________________________
N !    Наименование мероприятия     !   Срок     !   Ответственные
п/п!                                 ! исполнения !    исполнители
___________________________________________________________________________
1 !                 2               !      3     !          4
___________________________________________________________________________
1   Проработать с французской         II квартал   Министерство энергетики
компанией "СИИФ Енерджи" вопрос      2001 г.   и минеральных ресурсов
об ее участии в строительстве                  Республики Казахстан,
газотурбинных станций с                        Министерство
использованием попутного газа в                иностранных дел
Атырауской и Мангистауской                     Республики Казахстан,
областях                                       Аким Атырауской
области, Аким
Мангистауской области,
ЗАО Национальная
компания по
транспортировке нефти
"КазТрансОйл" (далее -
НКТН "КазТрансОйл"),
ЗАО Национальная
нефтегазовая компания
"Казахойл" (далее-ННК
"Казахойл")
2   Совместно с французской           I квартал    Министерство энергетики
стороной рассмотреть                2001 г.    и минеральных ресурсов
возможность выделения                          Республики Казахстан,
Правительством Французской                     Министерство
Республики гранта для                          иностранных дел
разработки технико-экономического              Республики Казахстан,
обоснования проекта водовода                   Министерство природных
в Западном Казахстане (водопровод              ресурсов и охраны
Астрахань-Мангышлак) с участием                окружающей среды
компании "Вивенди Уотерс"                      Республики Казахстан,
Министерство экономики
и торговли Республики
Казахстан, НКТН
"КазТрансОйл"
3   Продолжить работу совместно       В течение    Министерство энергетики
с французской компанией             2001 г.    и минеральных ресурсов
"ТотальФинаЭльф" по ее                         Республики Казахстан,
участию в разработке ТЭО                       Министерство
проекта строительства                          иностранных дел
нефтепровода через                             Республики Казахстан,
территорию Исламской                           НКТН "КазТрансОйл"
Республики Иран (в соответствии
с двусторонним протоколом,
подписанным 29 июня с.г.)
4   Проработать вопрос                IV квартал   Министерство энергетики
расширения совместного               2001 г.   и минеральных ресурсов
сотрудничества ННК "Казахойл"                  Республики Казахстан,
с компанией "Буиг Офшор"                       ННК "Казахойл"
в области развития
нефтегазовой инфраструктуры
5   Рассмотреть возможность           II квартал   Министерство энергетики
осуществления проекта с              2001 г.   и минеральных ресурсов
компаниями "ЖТМШ", "Шнайдер                    Республики Казахстан,
Электрик" по реновации                         ОАО "КЕGОС"
энергетической системы
Казахстана
6   Продолжить работу с              III квартал   Министерство энергетики
французской стороной по              2001 г.   и минеральных ресурсов
вопросу о снятии                               Республики Казахстан,
антидемпинговой пошлины на                     Министерство
импорт ферросилиция из                         иностранных дел
Казахстана в страны                            Республики Казахстан
Европейского Союза
7   Продолжить работу с              III квартал   Министерство энергетики
французской стороной по              2001 г.   и минеральных ресурсов
вопросу об увеличении для                      Республики Казахстан,
Казахстана действующей                         Министерство
квоты Европейского Союза                       иностранных дел
на экспорт стальной                            Республики Казахстан
продукции
8   Внести предложения по              В течение   Министерство финансов
погашению задолженности              2001 г.   Республики Казахстан,
перед французскими                             Министерство
компаниями "БНП-Париба"                        иностранных дел
и "Банекси" по                                 Республики Казахстан
заключенным договорам на
предоставление консалтинговых
услуг в проведении процесса
приватизации
9   Проработать с французской          В течение   Министерство экономики
стороной возможность                 2001 г.   и торговли Республики
выделения льготного займа                      Казахстан, Министерство
Правительством Французской                     энергетики и
Республики для финансирования                  минеральных ресурсов
проекта очистки сточных вод                    Республики Казахстан,
в г. Таразе                                    Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
10   Продолжить работу по               В течение   Министерство энергетики
дальнейшему развитию                 2001 г.   и минеральных ресурсов
инвестиционного                                Республики Казахстан,
сотрудничества в горнорудной                   Министерство
отрасли РК по проекту                          иностранных дел
эксплуатации уранового                         Республики Казахстан,
месторождения Мойюнкум с                       ЗАО Национальная
участием французской                           атомная компания
компании "Кожема"                              "Казатомпром"
11   Выполнение                         I квартал   Министерство финансов
внутригосударственных процедур       2001 г.   Республики Казахстан,
по вступлению в силу Протокола                 Министерство
о финансировании между                         иностранных дел
Правительством Республики                      Республики Казахстан,
Казахстан и Правительством                     Аким г. Павлодар
Французской Республики проекта
демеркуризации и устранения
очага ртутного загрязнения в
г. Павлодаре
12.  Выполнение                         I квартал   Министерство финансов
внутригосударственных процедур       2001 г.   Республики Казахстан,
по вступлению в силу Протокола                 Министерство
о финансировании между                         иностранных дел
Правительством Республики                      Республики Казахстан,
Казахстан и Правительством                     Аким г. Алматы
Французской Республики проекта
реконструкции и модернизации
системы водоснабжения и
водоотведения г. Алматы
13.  Принять окончательное решение      I квартал   Аким г. Астаны
по вопросу об участии компании       2001 г.
"Женераль дез О-СОЖЕА" в проекте
строительства третьей нитки
водовода от Вячеславского
водохранилища до фильтровальной
станции в г. Астане и обсудить
с французской стороной
компромиссные варианты по
данному вопросу
14.  Рассмотреть предложения            IV квартал  Агентство Республики
французского консорциума              2001 г.  Казахстан по
"Матра и Серека" по                 2002-2004  управлению земельными
реализации проекта по                   гг.    ресурсами
созданию автоматизированной
системы национального
земельного кадастра:
1 этап - разработать
технико-экономическое
обоснование проекта
2 этап - внедрение проекта
15.  Рассмотреть возможность            В течение   Министерство
реализации проектов                  2001 г.   природных ресурсов и
"Строительство станции                         охраны окружающей среды
биологической очистки                          Республики Казахстан,
в г. Таразе и                                  Министерство экономики
"Оздоровление бассейна                         и торговли Республики
реки Иртыш"                                    Казахстан, Министерство
финансов Республики
Казахстан, аким
Жамбылской области
16.  Разработать технико-               В течение   Министерство
экономическое обоснование            2001 г.   транспорта и
проекта улучшения                              коммуникаций Республики
пассажирского движения на                      Казахстан,
железнодорожном участке                        Республиканское
между г. Астана и г. Алматы                    государственное
с участием компаний                            предприятие
"Систра" и "Альстом"                           "Казакстан темiр жолы"
17.  Рассмотреть возможность            В течение   Министерство
осуществления совместно              2001 г.   государственных
с компанией "БЮЛЬ" Проекта                     доходов Республики
модернизации компьютерных                      Казахстан, Министерство
систем центрального и                          иностранных дел
регионального подразделений                    Республики Казахстан
налоговой полиции
Республики Казахстан
18.  Продолжить работу с                В течение   Министерство
французской стороной по              2001 г.   природных ресурсов и
вопросу о включении                            охраны окружающей среды
Казахстана в список                            Республики Казахстан,
стран-экспортеров икры                         Министерство экономики
и рыбной продукции в                           и торговли Республики
страны Европейского                            Казахстан, Министерство
Союза                                          сельского хозяйства
Республики Казахстан,
Министерство энергетики
и минеральных ресурсов
Республики Казахстан,
Министерство
иностранных дел
Республики Казахстан
19.  Рассмотреть предложения            В течение   Министерство обороны
французской компании                 2001 г.   Республики Казахстан,
"Талес" в реализации                           Министерство
проектов модернизации                          внутренних дел
системы воздушной обороны,                     Республики Казахстан
поставке современных
средств связи,
модернизации бортовой
авионики военных самолетов
(согласно подписанным
протоколам)
20.  Продолжить работу по               В течение   Комитет национальной
осуществлению проекта с              2001 г.   безопасности Республики
компанией "Софема", "Матра"                    Казахстан
и "БЮЛЬ" по поставке                           (по согласованию)
оборудования для
специальных органов
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

Экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қазақстан- француз үкіметаралық жұмыс тобының бесінші мәжілісінің (Алматы қаласы, 2000 жылғы 4-5 қазан) хаттамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 25 қаңтар N 131
Экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қазақстан-француз үкіметаралық жұмыс тобының бесінші мәжілісінің хаттамасын іске асыру және қазақстан-француз ынтымақтастығын одан әрі дамыту мен кеңейтуді қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қазақстан-француз үкіметаралық жұмыс тобының бесінші мәжілісінің (Алматы қаласы, 2000 жылғы 4-5 қазан) хаттамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, Қазақстан
Республикасының мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және өзге де
мүдделі ұйымдар Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде шаралар
қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Жоспардың
орындалу барысы туралы кемінде тоқсанына бір рет Қазақстан Республикасының
Үкіметін хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 25 қаңтардағы
N 131 қаулысымен бекітілген
Экономикалық ынтымақтастық жөніндегі қазақстан-француз үкіметаралық
жұмыс тобының бесінші мәжілісінің (Алматы қаласы, 2000 жылғы 4-5
қазан) хаттамасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар
жоспары
___________________________________________________________________________
N          Іс-шараның атауы            Орындалу     Жауапты орындаушылар
р/р                                      мерзімі
___________________________________________________________________________
1               2                         3                  4
___________________________________________________________________________
1  "СИИФ Енерджи" француз компаниясымен  2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
Атырау және Маңғыстау облыстарында    ІІ тоқсан ның Энергетика және ми.
ілеспе газды пайдаланып оның газтур.            нералдық ресурстар ми.
биналық станцияларының құрылысын                нистрлігі, Қазақстан
салуға қатысуы туралы мәселені пысық.           Республикасының Сыртқы
тау                                            істер министрлігі, Атырау
облысының әкімі, Маңғыс.
тау облысының әкімі,
"ҚазТрансОйл" мұнай
тасымалдау жөніндегі
ұлттық компаниясы ЖАҚ
(бұдан әрі - "ҚазТранс
Ойл" МТҰК), "Қазақойл"
ұлттық мұнай-газ компа.
ниясы ЖАҚ (бұдан әрі -
"Қазақойл" ҰМК)
___________________________________________________________________________
2  Француз тарапымен бірлесе отырып,     2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
"Вивенди Уотерс" компаниясының қаты.  І тоқсан  ның Энергетика және ми.
суымен Батыс Қазақстанда суағар жоба.           нералдық ресурстар ми.
сының (Астрахань-Маңғышлақ су құбыры)           нистрлігі, Қазақстан
техникалық-экономикалық негіздемесін            Республикасының Сыртқы
әзірлеу үшін Француз Республикасы Үкі.          істер министрлігі,
метінің грант бөлу мүмкіндігін қарау            Қазақстан Республикасы.
ның Табиғи ресурстар
және қоршаған ортаны
қорғау министрлігі,
Қазақстан Республикасы.
ның Экономика және
сауда министрлігі,
"ҚазТрансОйл" МТҰК
___________________________________________________________________________
3  "ТотальФинаЭльф"француз компаниясымен 2001 жыл  Қазақстан Республикасы.
бірлесе отырып, Иран Ислам Республи.  бойы      ның Энергетика және ми.
касының аумағы арқылы мұнай құбыры              нералдық ресурстар ми.
құрылысы жобасының ТЭН-ін әзірлеуге             нистрлігі, Қазақстан
оның қатысуы жөніндегі жұмысты жалғас.          Республикасының Сыртқы
тыру (өткен жылғы 29 маусымда қол               істер министрлігі,
қойылған екі жақты хаттамаға сәйкес)            "ҚазТрансОйл" МТҰК
___________________________________________________________________________
4  Мұнай-газ инфрақұрылымын дамыту сала. 2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
сында "Қазақойл" ҰМК-ның "Буиг Офшор" ІV тоқсан ның Энергетика және ми.
компаниясымен бірлескен ынтымақтас.             нералдық ресурстар ми.
тығын кеңейту мәселесін пысықтау                нистрлігі, "Қазақойл"
ҰМК
___________________________________________________________________________
5  "ЖТМШ", "Шнайдер Электрик" компания.  2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
ларымен Қазақстанның энергетикалық    ІІ тоқсан ның Энергетика және ми.
жүйесін жаңарту жөніндегі жобаны жү.            нералдық ресурстар ми.
зеге асыру мүмкіндігін қарау                    нистрлігі, "КЕГОК" ААҚ
___________________________________________________________________________
6  Еуропалық Одақ елдеріне Қазақстаннан  2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
ферросилицийдің импортына демпингке   ІІІ тоқ.  ның Энергетика және ми.
қарсы баждарды алып тастау мәселесі   сан       нералдық ресурстар ми.
жөнінде француз тарапымен жұмысты               нистрлігі, Қазақстан
жалғастыру                                      Республикасының Сыртқы
істер министрлігі
___________________________________________________________________________
7  Қазақстан үшін болат өнімдерінің      2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
экспортына Еуропалық Одақтың қолда.   ІІІ тоқ.  ның Энергетика және ми.
ныстағы квотасын ұлғайту туралы мә.   сан       нералдық ресурстар ми.
селе жөнінде француз тарапымен жұ.              нистрлігі, Қазақстан
мысты жалғастыру                                Республикасының Сыртқы
істер министрлігі
___________________________________________________________________________
8  Жекешелендіру процесін жүргізуде кон. 2001 жыл  Қазақстан Республикасы.
салтинг қызметтерін көрсетуге жасал.  бойы      ның Қаржы министрлігі,
ған шарттар бойынша "БНП-Париба"                Қазақстан Республикасы.
және "Банекси" француз банктері ал.             ның Сыртқы істер минис.
дындағы қазақстан тарапының қарызда.            трлігі
рын жою жөнінде ұсыныстар енгізу
___________________________________________________________________________
9  Француз тарапымен Тараз қаласындағы   2001 жыл  Қазақстан Республикасы.
сарқынды суларды тазарту жобасын      бойы      ның Экономика және сау.
қаржыландыру үшін Француз Республи.             да министрлігі, Қазақ.
касы Үкіметінің жеңілдікті заемын               стан Республикасының
бөлу мүмкіндігін пысықтау                       Энергетика және мине.
ралдық ресурстар минис.
трлігі, Қазақстан Рес.
публикасының Сыртқы
істер министрлігі
___________________________________________________________________________
10 ҚР тау-кен саласында "Кожема" француз 2001 жыл  Қазақстан Республикасы.
компаниясының қатысуымен Мойынқұм     бойы      ның Энергетика және ми.
уран кенішін пайдалану жобасы бойын.            нералдық ресурстар ми.
ша инвестициялық ынтымақтастықты одан           нистрлігі, Қазақстан
әрі дамыту жөніндегі жұмысты жалғас.            Республикасының Сыртқы
тыру                                            істер министрлігі,
"Қазатомөнеркәсіп" ұлт.
тық атом компаниясы ЖАҚ
___________________________________________________________________________
11 Қазақстан Республикасының Үкіметі мен 2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
Француз Республикасы Үкіметінің ара.  І тоқсан  ның Қаржы министрлігі,
сындағы Павлодар қаласында сынаппен             Қазақстан Республикасы.
ластану ошағын сынаптан тазарту және            ның Сыртқы істер минис.
жою жобасын қаржыландыру туралы хат.            трлігі, Павлодар қаласы.
таманы күшіне енгізу жөніндегі мемле.           ның әкімі
кетішілік рәсімдерді орындау
___________________________________________________________________________
12 Қазақстан Республикасының Үкіметі мен 2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
Француз Респубикасының Үкіметі ара.   І тоқсан  ның Қаржы министрлігі,
сындағы Алматы қаласын сумен жабдық.            Қазақстан Республикасы.
тау және су қашыртқы жүйесін қайта              ның Сыртқы істер минис.
құру және жаңғырту жобасын қаржылан.            трлігі, Алматы қаласы.
дыру туралы хаттаманы күшіне енгізу             ның әкімі
жөніндегі мемлекетішілік рәсімдерді
орындау
___________________________________________________________________________
13 "Женераль дез О-СОЖЕА" компаниясы.    2001 ж.   Астана қаласының әкімі
ның Вячеслав су қоймасынан Астана     І тоқсан
қаласының сүзгі станциясына дейінгі
су ағарының үшінші желісі бойынша
түпкілікті шешім қабылдау және фран.
цуз тарапымен осы мәселе жөнінде ымы.
ралық нысандарды талқылау
___________________________________________________________________________
14 "Матра және Серека" француз консорци.  2001 ж.   Қазақстан Республикасы.
умымен бірлесіп ұлттық жер кадастры.   ІV тоқ.   ның Жер ресурстарын
ның автоматтандырылған жүйесін құру    сан       басқару жөніндегі
жөніндегі жобаны әзірлеу және енгі.    2002-     агенттігі
зу:                                    2004 жж.
1-кезең - жобаның техникалық-экономи.
калық негіздемесін әзірлеу
2-кезең - жобаны енгізу жөніндегі ұсы.
ныстарын қарау
___________________________________________________________________________
15 "Тараз қаласындағы биологиялық тазар.  2001 жыл  Қазақстан Республикасы.
ту станциясының құрылысы" және "Ертіс  бойы      ның Табиғи ресурстар
өзенінің бассейнін сауықтыру" жоба.              және қоршаған ортаны
ларын іске асыру мүмкіндігін қарас.              қорғау министрлігі,
тыру                                             Қазақстан Республикасы.
ның Экономика және
сауда министрлігі,
Қазақстан Республикасы.
ның Қаржы министрлігі,
Жамбыл облысының әкімі
___________________________________________________________________________
16 "Систра" және "Альстом" компаниялары.  2001 жыл  Қазақстан Республикасы.
ның қатысуымен Астана қаласы мен       бойы      ның Көлік және коммуни.
Алматы қаласы арасындағы темір жол               кациялар министрлігі,
учаскесінде жолаушылар қозғалысын                "Қазақстан темір жолы"
жақсарту жобасының техникалық-эконо.             республикалық мемле.
микалық негіздемесін әзірлеу                     кеттік кәсіпорны
___________________________________________________________________________
17 "БЮЛЬ" компаниясымен бірлесіп, Қазақ.  2001 жыл  Қазақстан Республикасы.
стан Республикасы салық полициясының   бойы      ның Мемлекеттік кіріс
орталық және аймақтық бөлімшелерінің             министрлігі, Қазақстан
компьютерлік жүйелерін жаңғырту жоба.            Республикасының Сыртқы
сын жүзеге асырудың мүмкіндігін                  істер министрлігі
қарау
___________________________________________________________________________
18 Француз тарапымен Еуропалық Одақ ел.   2001 жыл  Қазақстан Респубикасы.
деріне уылдырықтар мен балық өнім.     бойына    ның Табиғи ресурстар
дерін экспорттаушы-елдердің тізіміне             және қоршаған ортаны
Қазақстанды енгізу туралы мәселе                 қорғау министрлігі,
жөнінде жұмысты жалғастыру                       Қазақстан Республикасы.
ның Экономика және
сауда министрлігі,
Қазақстан Республикасы.
ның Ауыл шаруашылығы
министрлігі, Қазақстан
Республикасының Энер.
гетика және минералдық
ресурстар министрлігі,
Қазақстан Республикасы.
ның Сыртқы істер
министрлігі
___________________________________________________________________________
19 Әуе қорғанысы жүйелерін жаңғырту      2001 жыл   Қазақстан Республикасы.
жобаларын іске асыруға, қазіргі за.   бойы       ның Қорғаныс министрлі.
манғы байланыс құралдарының жеткі.               гі, Қазақстан Респу.
зіліміне, әскери ұшақтардың бортты               бликасының Ішкі істер
авионикасын жаңғыртуға (қол қойыл.               министрлігі
ған хаттамаларға сәйкес) "Талес"
француз компаниясының ұсыныстарын
қарау
___________________________________________________________________________
20 Қазақстан Республикасының арнаулы     2001 жыл   Қазақстан Республикасы.
органдары үшін жабдықтар жеткізілі.   бойы       ның Ұлттық қауіпсіздік
мі жөнінде "Софема", "Матра" және                комитеті (келісім
"БЮЛЬ" компанияларымен жобаларды                 бойынша)
жүзеге асыру жөніндегі жұмысты
жалғастыру
___________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.