О передаче некоторых организаций в ведение Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 февраля 2001 года N 186
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Передать республиканские государственные предприятия (далее - Предприятия) в ведение Министерства образования и науки Республики Казахстан согласно приложению 1.
2. Определить Министерство образования и науки Республики Казахстан органом государственного управления Предприятиями, а также органом, осуществляющим по отношению к ним функции субъекта права государственной собственности.
3. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке передать Министерству образования и науки Республики Казахстан права владения и пользования государственными пакетами акций закрытого акционерного общества "Республиканский инновационный фонд" и открытых акционерных обществ "Биопрепарат", "Биомедпрепарат".
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) утвердить уставы Предприятий и обеспечить их государственную перерегистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Определить Министерство образования и науки Республики Казахстан администратором республиканской целевой научно-технической программы "Использование методов биотехнологии и генной инженерии в медицине, сельском хозяйстве и промышленности".
6. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан совместно с Министерством образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке внести предложения в Правительство Республики Казахстан по приведению в соответствие с настоящим постановлением ранее принятых решений Правительства Республики Казахстан.
7. Утвердить изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 2.
8. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 2001 года N 186
Перечень
предприятий, передаваемых в ведение
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
1. Республиканское государственное казенное  Акмолинская область,
предприятие "Национальный центр по био-   город Степногорск
технологии Республики Казахстан"
Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан

Кейбiр ұйымдарды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлiгiнiң қарамағына беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 5 ақпан N 186
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. 1-қосымшаға сәйкес республикалық мемлекеттiк кәсiпорындар (бұдан әрi - Кәсiпорындар) Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым министрлiгiнiң қарамағына берiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Кәсiпорындарды мемлекеттiк басқару органы, сондай-ақ оларға қатысты функцияларды жүзеге асыратын мемлекеттiк меншiк құқығы субъектiсiнiң органы болып белгiленсiн.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiне "Республикалық инновациялық қор" жабық акционерлiк қоғамының және "Биопрепарат", "Биомедпрепарат" ашық акционерлiк қоғамдарының мемлекеттік акциялар пакеттерiне иелiк ету және пайдалану құқығын берсiн.
4. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) Кәсiпорындардың жарғыларын бекiтсiн және олардың әдiлет органдарында мемлекеттiк қайта тiркелуiн қамтамасыз етсiн;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi "Медицинада, ауыл шаруашылығында және өнеркәсiпте биотехнология және гендiк инженерияның әдiстерiн пайдалану" республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламасының әкiмшiсi болып белгiленсiн.
6. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгiмен бiрлесiп, заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң бұрын қабылдаған шешiмдерiн осы қаулыға сәйкес келтiру жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныстар енгiзсiн.
7. 2-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгiзілетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
8. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 5 ақпандағы
N 186 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы Бiлiм және ғылым
министрлiгiнiң қарамағына берiлетiн кәсiпорындардың
ТІЗБЕСI
1. Қазақстан Республикасы Энергетика,         Ақмола облысы,
индустрия және сауда министрлiгiнiң        Степногорск қаласы
"Қазақстан Республикасының
биотехнология жөнiндегi ұлттық
орталығы" республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны

2. Республиканское государственное казенное   Акмолинская область,
предприятие "Институт фармацевтической     город Степногорск
биотехнологии" Министерства энергетики,
индустрии и торговли Республики Казахстан
3. Республиканское государственное казенное   город Алматы
предприятие "Институт физиологии,
генетики и биоинженерии растений"
Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
4. Республиканское государственное            Жамбылская
казенное предприятие "Научно-              область, поселок
исследовательский сельскохозяйственный     Гвардейский
институт" Министерства энергетики,
индустрии и торговли Республики
Казахстан
5. Республиканское государственное           город Алматы
казенное предприятие "Центральная
лаборатория биологических исследований
лекарственных соединений" Министерства
энергетики, индустрии и торговли
Республики Казахстан
6. Республиканское государственное           город Алматы
предприятие "Алматинский биокомбинат"
Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
7. Республиканское государственное           город Алматы
предприятие "Алматинский инженерный
центр по лазерной технологии"
Министерства энергетики, индустрии и
торговли Республики Казахстан
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 5 февраля 2001 года N 186
Изменения и дополнения, которые вносятся в
некоторые решения Правительства
Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерству науки и высшего образования Республики Казахстан":
название раздела изложить в новой редакции: "Министерству образования и науки Республики Казахстан" и дополнить строками, порядковые номера 222-1 и 222-2, следующего содержания:
"222-1. ЗАО "Республиканский инновационный фонд"
222-2. ОАО "Биопрепарат".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 24 октября 1999 года N 1596 P991596_ "О передаче некоторых организаций в ведение Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 49, ст. 477):
в пункте 2 слова "Республиканский инновационный фонд", "Биопрепарат", "Биомедпрепарат" исключить;

2. Қазақстан Республикасы Энергетика,         Ақмола облысы,
индустрия және сауда министрлiгiнiң        Степногорск қаласы
"Фармацевтикалық биотехнология
институты" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
3. Қазақстан Республикасы Энергетика,         Алматы қаласы
индустрия және сауда министрлiгiнiң
"Өсiмдiктер физиологиясы, генетикасы
және биоинженериясы институты"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
4. Қазақстан Республикасы Энергетика,         Жамбыл облысы
индустрия және сауда министрлiгiнiң        Гвардейский кенті
"Ауыл шаруашылығы ғылыми-зерттеу
институты" республикалық
мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны
5. Қазақстан Республикасы Энергетика,         Алматы қаласы
индустрия және сауда министрлiгiнiң
"Дәрілiк қосылыстарды биологиялық
зерттеулердің орталық лабораториясы"
республикалық мемлекеттiк
қазыналық кәсiпорны
6. Қазақстан Республикасы Энергетика,         Алматы қаласы
индустрия және сауда министрлiгiнiң
"Алматы биокомбинаты"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
7. Қазақстан Республикасы Энергетика,         Алматы қаласы
индустрия және сауда министрлiгiнiң
"Лазерлік технология жөніндегі
Алматы инженерлік орталығы"
республикалық мемлекеттiк кәсiпорны
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 5 ақпандағы
N 186 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне
енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Республикалық меншiктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысына
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге және өзге де мемлекеттiк органдарға берілетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiндегi:
"Қазақстан Республикасының Ғылым және жоғары бiлiм министрлiгi" бөлiмiнде:
бөлiмнiң атауы мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi" және мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрлерi 222-1 және 222-2-жолдармен толықтырылсын:
"222-1. "Республикалық инновациялық қор" ЖАҚ
222-2. "Биопрепарат" ААҚ".
3. "Кейбiр ұйымдарды Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң қарамағына беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 24 қазандағы N 1596 қаулысына(Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 49, 477-құжат):
2-тармақтағы "Республикалық инновациялық қор", "Биопрепарат" және "Биомедпрепарат" деген сөздер алынып тасталсын;

в Перечне организаций, передаваемых в ведение Министерства энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением, строки, порядковые номера 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 14, 15, исключить;
в Перечне Республиканских целевых научно-технических программ, утвержденном указанным постановлением, строки, порядковые номера 4 и 5, исключить.
4. (Пункт 4 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111 )

көрсетiлген қаулымен бекiтілген Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiнiң қарамағына берiлетiн ұйымдардың тiзбесiндегi реттiк нөмiрлерi 3, 4, 5, 6, 7, 8, 12, 14, 15-жолдар алынып тасталсын;
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Республикалық мақсатты ғылыми-техникалық бағдарламалар тiзбесiндегi реттiк нөмiрлерi 4 және 5-жолдар алынып тасталсын.
4.№<*>
Ескерту. 4-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111  қаулысымен .