Об утверждении лимитов вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2001 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2001 года N 243
В соответствии с Законом Республики Казахстан Z933300_ "Об охране, воспроизводстве и использовании животного мира" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить лимиты вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) в рыбохозяйственных водоемах на 2001 год согласно приложению.
2. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке распределение утвержденных лимитов вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя) между хозяйствующими субъектами.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан от 16 февраля 2001 года N 243
Лимиты вылова рыбы и добычи морского зверя (тюленя)
в рыбохозяйственных водоемах на 2001 год
(в тоннах)
---------------------------------------------------------------------------
I Виды рыб                  Лимиты допустимого вылова рыбы в водоемах
---------------------------------------------------------------------------
1                                         2
---------------------------------------------------------------------------
Урало-Каспийский бассейн
Прибрежный           Прибрежный
морской лов          морской лов с  Каспий-
р.Урал  с предус-   р.Кигач  предустье-     ское
тьевым               вым            море
простран-            прост-
ством                ранством
1. Осетровые (Всего)  286        13       12                       3
а) промысловый лов
в т.ч.:   белуга       54         2                                0,5
севрюга     162         8                                0,5
осетр        41         2                                 2
шип          29         1
из них:
б) на НИР               5        13        2                        3
в) для Туркменистана
(при условии
заключения между-
народного соглашения)  39
2. Вобла              700       500       1000         500
Крупный частик       4100      3270       3400        1300
в т.ч.: судак        1200      1500        350         200
сазан         300       300        200         350
лещ          2300      1200       2800         700
жерех         300       270         50          50
Из них на НИР         300       500        100         100

Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың 2001 жылға арналған лимиттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 16 ақпан N 243
"Жануарлар дүниесін қорғау, өсімін молайту және пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қосымшаға сәйкес балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың 2001 жылға арналған лимиттері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлігі балық аулаудың және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың бекітілген лимиттерін шаруашылықты жүргізуші субъектілер арасында заңнамада белгіленген тәртіппен бөлуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2001 жылғы 16 ақпандағы N 243 қаулысына қосымша
Балық шаруашылығы су айдындарында балық аулаудың
және теңіз аңын (итбалықты) аулаудың 2001 жылға арналған
лимиттері
(тоннамен)
_________________________________________________________________________
|  І      Балық түрлері               | Су айдындарында балық аулауға
|                                     | рұқсат берілетін лимиттер
|_____________________________________|___________________________________
|                 1                   |                   2
|_____________________________________|___________________________________
Жайық-Каспий бассейні
Жайық   Сағалық      Қиғаш    Сағалық    Каспий
өзені   кеңістікті   өзені   кеңістікті  теңізі
қоса теңіз           қоса теңіз
жағалауында          жағалауында
аулау                аулау
1. Бекіре (барлығы)       286        13         12                    3
а) кәсіптік аулау
оның ішінде: қорытпа       54         2                              0,5
шоқыр        162         8                              0,5
бекіре        41         2                               2
пілмай        29         1
Олардың ішінде:
б) ҒЗЖ-ға                   5        13          2                    3
в) Түркіменстанға
(халықаралық келісім
жасалған жағдайда)         39
2. Қаракөз                700        500        1000        500
Ірі сүзгілік балықтар    4100       3270        3400       1300
оның ішінде: көксерке    1200       1500         350        200
сазан        300        300         200        350
табан       2300       1200        2800        700
ақмарқа      300        270          50         50
Олардың ішінде ҒЗЖ-ға     300        500         100        100

Итого частиковые     4800      3770       4400        1800
3. Сельдь                                                          300
4. Кефаль                                                          400
5. Частиковые                                                      400
6. Килька                                                        22100
7. Мелкочастиковые,   350       450       2890        2560
туводные
Всего рыб            5436      4233       7302        4360       23203
8. Каспийский
тюлень (белек),
голов                                                             6000
Озеро Балхаш
1. Лещ                                    7177
2. Судак                                   905
3. Сазан                                   150
4. Жерех                                   290
5. Вобла                                   368
6. Сом                                     653
7. Берш                                     94
Итого                                     9637
Алакольская система озер
Алаколь    Кошкарколь                  Сасыкколь
1. Лещ               161          95                         286
2. Судак             122          82                         211
3. Сазан              87          37                         225
4. Окунь             299           -                          -
5. Карась            316         312                         184
Итого                985         526                         906
Капшагайское водохранилище
1. Лещ                                        573
2. Судак                                       39
3. Сазан                                       33
4. Жерех                                       39
5. Сом                                         43
6. Толстолобик                                 67
7. Белый амур                                  16
8. Плотва                                       3
9. Карась                                       2
Итого                                         815
Аральское море
1. Камбала-глосса                             1225
Шардаринское водохранилище
1. Карась                                       69
2. Лещ                                           9
3. Судак                                         5
4. Плотва                                       16
5. Жерех                                         3
6. Толстолобик                                  21
7. Чехонь                                        1
8. Сазан                                        10
9. Сом                                           3
Итого                                          137
Бухтарминское водохранилище

Жиыны сүзгілік балықтар  4800       3770        4400       1800
3. Май шабақ                                                         300
4. Кефаль                                                            400
5. Сүзгілік балықтар                                                 400
6. Шабақ                                                            22100
7. Ұсақ сүзгілік балықтар 350        450        2890       2560
Балықтар барлығы         5436       4233        7302       4360     23203
8. Каспий итбалығы
(белек), бас                                                      6000
Балқаш көлі
1. Табан                                                   7177
2. Көксерке                                                 905
3. Сазан                                                    150
4. Ақмарқа                                                  290
5. Қаракөз                                                  368
6. Жайын                                                    653
7. Беріш                                                     94
Жиыны                                                      9637
Алакөл көл жүйесі
Алакөл       Қошқаркөл        Сасықкөл
1. Табан                   161           95               286
2. Көксерке                122           82               211
3. Сазан                    87           37               225
4. Алабұға                 299           -                 -
5. Мөңке                   316          312               184
Жиыны                      985          526               906
Қапшағай су қоймасы
1. Табан                                      573
2. Көксерке                                    39
3. Сазан                                       33
4. Ақмарқа                                     39
5. Жайын                                       43
6. Дөңмаңдай                                   67
7. Ақ амур                                     16
8. Торта                                        3
9. Мөңке                                        2
Жиыны                                         815
Арал теңізі
1. Камбала-глосса                            1225
Шардара су қоймасы
1. Мөңке                                       69
2. Табан                                        9
3. Көксерке                                     5
4. Торта                                       16
5. Ақмарқа                                      3
6. Дөңмаңдай                                   21
7. Қылыш балық                                  1
8. Сазан                                       10
9. Жайын                                        3
Жиыны                                         137
Бұқтарма су қоймасы

1. Лещ                                         7240
2. Судак                                        720
3. Плотва                                       405
4. Окунь                                        310
5. Щука                                         188
6. Язь                                           60
7. Рипус                                        105
8. Сазан                                          2
Итого                                          9030
Шульбинское водохранилище
1. Плотва                                       297
2. Окунь                                        256
3. Лещ                                           88
4. Судак                                         64
5. Щука                                           5
Итого                                           710
в том числе: для научно-исследовательских целей (кроме
Урало-Каспийского бассейна), контрольных ловов и рыбоводных работ - всего
до 2% от лимита каждого водоема.
(в тоннах)
---------------------------------------------------------------------------
II Водоемы                                Виды рыб
---------------------------------------------------------------------------
Всего ! Лещ !Судак !Сазан !Жерех!Сиговые! Прочие
---------------------------------------------------------------------------
Акмолинская область
Биртабан-           150    123   10      2     -      -        15
Шалкарская
система озер
Вячеславское         80     60   15      -     -      -         5
водохранилище
Селетинское          15      5    5      -     -      -         5
водохранилище
Другие водоемы      555     40    5     100    -      15       395
Итого               800    228   35     102    -      15       420
Актюбинская область
Иргиз-              150     -    -       30    -       -       120
Тургайская
система озер
Актюбинское          35     -    5       -     -       -        30
водохранилище
Другие водоемы       65     -    -       -     -       -        65
Итого               250     -    5       30    -       -       215
Жамбылская область
О.Биликоль         113      9    12     13     -       -        79
Тасоткольское       70     47    11      2     -       -        10
водохранилище
О.Большие           50      5     -     22     -       -        23
Камкалы
О.Акколь            55      7     8      7     -       -        33

1. Табан                                     7240
2. Көксерке                                   720
3. Торта                                      405
4. Алабұға                                    310
5. Шортан                                     188
6. Аққайран                                    60
7. Көкшұбар балық                             105
8. Сазан                                        2
Жиыны                                        9030
Шульба су қоймасы
1. Торта                                                         297
2. Алабұға                                                       256
3. Табан                                                          88
4. Көксерке                                                       64
5. Шортан                                                          5
Жиыны                                                            710
оның ішінде: ғылыми-зерттеу мақсатында (Жайық-Каспий бассейнінен
басқа) бақылау үшін аулау және балық су жұмыстары үшін әр су айдыны
лимитінің 2%-ына дейін.
(тоннамен)
___________________________________________________________________________
|ІІ Су айдындары |                      Балық түрлері
|________________|_________________________________________________________
|                |Барлығы|Табан|Көксерке|Сазан|Ақмарқа|Сиг балық.|Басқалары
|                |       |     |        |     |       |тары      |
|________________|_______|_____|________|_____|_______|__________|_________
Ақмола облысы
Біртабан-шалқар
көл жүйесі          150    123     10     2       -        -          15
Вячеслав су
қоймасы              80     60     15     -       -        -           5
Сілеті су
қоймасы              15      5      5     -       -                    5
Басқа да су
айдындары           555     40      5     100     -        15        395
Жиыны               800     228    35     102     -        15        420
Ақтөбе облысы
Ырғыз-Торғай         150    -       -      30     -        -         120
көл жүйесі
Ақтөбе су             35    -       5      -      -        -          30
қоймасы
Басқа да су           65    -       -      -      -        -          65
айдындары
Жиыны                250    -       5      30     -        -         215
Жамбыл облысы
Билікөл көлі         113     9     12      13     -        -          79
Тасөткел су
қоймасы               70    47     11       2     -        -          10
Үлкен Қамқалы
көлі                  50     5      -      22     -        -          23
Ақкөл көлі            55     7      8       7     -        -          33

Другие водоемы     120      9    20     30     -       -        61
Итого              408     77    51     74     -       -       206
Западно-Казахстанская область
О.Шалкар            80     53    10      5     2                10
О.Жалтырколь        50      6     4     10     1       -        29
О.Жанаталап         50     10     2     15     1       -        22
О.Сарышаганак       30     10     5      6     1       -         8
О.Сокрыл            40     12     1      6     1       -        20
Другие водоемы     280     78     4     10     2               186
Итого              530    169    26     52     8       -       275
Карагандинская область
Водохранилище       75     37     9      4     -       1        24
канала Иртыш-
Караганда
Другие водоемы     183     39     4     32     -       -       108
Итого              258     76    13     36     -       1       132
Кызылординская область
р.Сырдарья и       800    200   150    150     -        -      300
другие водоемы
Костанайская область
Верхне-            130     60   -       -      -       10       60
Тобольское
водохранилище
Каратомарское       80     40   -       -      -        -       40
водохранилище
Другие водоемы     640     40   -      70      -        -      530
Итого              850    140   -      70      -       10      630
Павлодарская область
Водохранилища       75     25   5       5      -        5       35
канала Иртыш-
Караганда
Другие водоемы     105     40   5       -      -        -       60
Итого              180     65  10       5      -        5       95
Северо-Казахстанская область
оз.Улыколь          70                 20                       50
оз.Салкынколь        8                                           8
Сергеевское         50     30                                   20
водохранилище
р.Ишим              65     30                                   35
О.Б.Тарангул        60     30    -    10      -         4       16
Другие водоемы     647      5         13               22      607
Итого              900     95    -    43      -        26      736
Южно-Казахстанская область
Бугуньское          70     30   10     5      1                 24
водохранилище
р.Сырдарья с        80     20   10     5      5        -        40
пойменными
озерами
Шошка-               8      2    1     2      1        -         2
Кульская
система озер
Бадамское            4      1    1     1      1
водохранилище

Басқа да су          120     9     20      30                         61
айдындары
Жиыны                408    77     51      74     -        -         206
Батыс Қазақстан облысы
Шалқар көлі           80    53     10       5     2                   10
Жалтыркөл көлі        50     6      4      10     1        -          29
Жаңаталап көлі        50    10      2      15     1        -          22
Сарышағанақ көлі      30    10      5       6     1        -           8
Соқыр көл             40    12      1       6     1        -          20
Басқа да су          280    78      4      10     2                  186
айдындары
Жиыны                530   169     26      52     8        -         275
Қарағанды облысы
Ертіс-Қарағанды
арнасы су қоймасы     75    37      9       4     -        1          24
Басқа да су          183    39      4      32     -        -         108
айдындары
Жиыны                258    76     13      36     -        1         132
Қызылорда облысы
Сырдария өзені       800   200     150     150    -        -         300
және басқа да су
айдындары
Қостанай облысы
Жоғарғы Тобыл
су қоймасы           130    60      -        -    -        10         60
Қаратомар су
қоймасы               80    40      -        -    -        -          40
Басқа да су          640    40      -       70    -        -         530
айдындары
Жиыны                850   140      -       70    -        10        630
Павлодар облысы
Ертіс-Қарағанды
арнасы су
қоймалары             75    25       5       5    -        5          35
Басқа да су
айдындары            105    40       5       -    -        -          60
Жиыны                180    65      10       5    -        5          95
Солтүстік Қазақстан облысы
Ұлыкөл көлі           70                     20                       50
Салқынкөл көлі         8                                               8
Сергеевка су          50    30                                        20
қоймасы
Есіл өз.              65    30                                        35
Үлкен Таранғұл        60    30               10            4          16
көлі
Басқа да су          647     5               13            22        607
айдындары
Жиыны                900    95       -       43    -       26        736
Оңтүстік Қазақстан облысы
Бөген су қоймасы      70    30      10        5    1                  24
Сырдария өзені
жайылма көлдерімен
бірге                 80    20      10        5    5       -          40
Шошқакөл көл
жүйесі                 8     2       1        2    1       -           2
Бадам су қоймасы       4     1       1        1    1

Итого              162     53   22    13      8         -       66
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

Жиыны                 162   53      22       13    8       -          66
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.