О реорганизации Республиканского государственного казенного предприятия "Республиканский хозрасчетный научно- практический центр восточной и современной медицины"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2001 года N 296
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 912 P000912_ "О Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Реорганизовать Республиканское государственное казенное предприятие "Республиканский хозрасчетный научно-практический центр восточной и современной медицины" Агентства Республики Казахстан по делам здравоохранения путем преобразования в закрытое акционерное общество "Республиканский научно-практический центр народной медицины" (далее - Общество) со стопроцентным участием государства в уставном капитале.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) при утверждении устава Общества основным предметом деятельности определить:
занятие медицинской деятельностью методами и средствами народной медицины;
разработку и внедрение в практику научно обоснованных методов диагностики, оздоровления и лечения населения в области народной медицины;
организацию обучения и повышения квалификации лиц, занимающихся народной медициной;
2) после государственной регистрации Общества в установленном порядке принять меры к увеличению его уставного капитала путем выпуска дополнительной эмиссии акций на сумму не более 25 процентов от общего размера выпущенного уставного капитала. Размещение дополнительной эмиссии акций произвести в соответствии с Правилами реорганизации в акционерные общества высших учебных заведений и организаций научно-технической сферы, находящихся в республиканской собственности, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 августа 1999 года N 1191 P991191_ ;
3) после выполнения мероприятий, указанных в подпунктах 1), 2) настоящего пункта, осуществить продажу государственного пакета акций;
4) принять иные меры по реализации настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 февраля 2001 года N 296
Изменения и дополнения, которые вносятся
в некоторые решения Правительства Республики Казахстан

"Шығыстың және осы заманғы медицинаның республикалық шаруашылық есептегі ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсiпорнын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 28 ақпан N 296
"2000-2001 жылдары жекешелендiруге жататын республикалық мемлекеттік кәсiпорындар мен мекемелердiң тiзбесi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 17 маусымдағы N 912 P000912_ қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнің "Шығыстың және осы заманғы медицинаның республикалық шаруашылық есептегi ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттiк қазыналық кәсiпорны мемлекеттiң жарғылық капиталға жүз пайыздық қатысуымен "Халық медицинасының республикалық ғылыми-практикалық орталығы" жабық акционерлiк қоғамына (бұдан әрi - Қоғам) қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген тәртiппен:
1) Қоғам жарғысын бекіту кезiнде қызметінiң негiзгi мәнi:
медициналық қызметпен халық медицинасының әдiстерiн және құралдарын пайдалана отырып, айналысу;
халықты диагностикалаудың, сауықтырудың және емдеудiң халық медицинасы саласындағы ғылыми негiзделген әдiстерiн әзiрлеу және практикаға енгiзу;
халық медицинасымен айналысатын адамдарды оқыту және білiктiлiгiн көтерудi ұйымдастыру болып белгіленсiн;
2) Қоғам мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн белгiленген тәртiппен шығарылған жарғылық капиталдың жалпы мөлшерiнен 25 пайыздан аспайтын сомаға акциялардың қосымша эмиссиясын шығару жолымен оның жарғылық капиталын ұлғайту шараларын қабылдасын. Акциялардың қосымша эмиссиясын орналастыруды Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 18 тамыздағы N 1191 P991191_ қаулысымен бекiтiлген Республикалық меншiктегi жоғары оқу орындары мен ғылыми-техникалық сала ұйымдарын акционерлiк қоғамдарға қайта ұйымдастырудың ережелерiне сәйкес жүргiзсiн;
3) осы тармақтың 1), 2) тармақшаларында көрсетiлген iс-шаралар орындалғаннан кейiн акциялардың мемлекеттiк пакетiн сатуды жүзеге асырсын;
4) осы қаулыны iске асыру жөнiндегi өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар бекiтiлсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкiметiнiң
2001 жылғы 28 ақпандағы
N 296 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң кейбiр
шешiмдерiне енгізiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар

1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. В постановление Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 P990405_ "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в Перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:
раздел "г. Алматы" дополнить строкой, порядковый номер 123-36, следующего содержания: "123-36 ЗАО "Центр народной медицины".
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 P990659_ "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в Перечне государственных пакетов акций и государственных долей участия в организациях республиканской собственности, право владения и пользования которыми передается отраслевым министерствам и иным государственным органам:
в разделе "Министерству здравоохранения, образования и спорта
Республики Казахстан":
заголовок изложить в следующей редакции:
"Агентству Республики Казахстан по делам здравоохранения";
дополнить строкой, порядковый номер 226-1, следующего содержания:
"226-1                                       ЗАО "Центр народной медицины".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 3 декабря
1999 года N 1852
P991852_
"Вопросы Агентства Республики Казахстан по делам
здравоохранения" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 53, ст. 527):
в Перечне организаций, находящихся в ведении Агентства Республики
Казахстан по делам здравоохранения, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Государственные предприятия" строку, порядковый номер
55, исключить.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Умбетова А.М.)

1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. "Акциялардың мемлекеттiк пакеттерiне мемлекеттік меншiктiң түрлерi және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестерi туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 12 сәуiрдегi N 405 P990405_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
Акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен үлестерi республикалық меншiкке жатқызылған акционерлiк қоғамдар мен шаруашылық серiктестiктердiң тiзбесiндегi:
"Алматы қаласы" бөлiмi мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 123-36-жолмен толықтырылсын:
"123-36 "Халық медицинасы орталығы" ЖАҚ-ы.
3. "Республикалық меншiктегi ұйымдар акцияларының мемлекеттiк пакеттерi мен мемлекеттiк үлестерiне иелiк ету және пайдалану жөнiндегi құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 P990659_ қаулысына:
Иелiк ету және пайдалану құқығы салалық министрлiктерге және өзге де мемлекеттiк органдарға берiлетiн республикалық меншiк ұйымдарындағы акциялардың мемлекеттiк пакеттерiнiң және қатысудың мемлекеттiк үлестерiнiң тiзбесiндегi:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау, бiлiм және спорт министрлiгiне" бөлiмiнде:
тақырып мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiне;
мынадай мазмұндағы реттiк нөмiрi 226-1-жолмен толықтырылсын:
"226-1   "Халық медицинасы орталығы" ЖАҚ-ы.
4. "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1852 P991852_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 1999 ж., N 53, 527-құжат):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау iсi жөнiндегi агенттiгiнiң қарауындағы ұйымдардың тiзбесiнде:
2  "Мемлекеттiк кәсiпорындар" бөлiмiндегi реттiк нөмiрi 55-жол алынып тасталсын.