Об утверждении Плана мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А. Назарбаева в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии 15-17 ноября 2000 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2001 года N 388
В целях реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А.Назарбаева в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии 15-17 ноября 2000 года, и обеспечения дальнейшего развития казахстанско-британского сотрудничества Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Республики Казахстан Н.А.Назарбаева в Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии 15-17 ноября 2000 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) и заинтересованным организациям принять конкретные меры по выполнению поручений, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 26 марта 2001 года N 388
План мероприятий
по реализации соглашений и договоренностей, достигнутых
в ходе официального визита Президента Республики
Казахстан Н.А.Назарбаева в Соединенное Королевство
Великобритании и Северной Ирландии 15-17 ноября 2000 года
___________________________________________________________________________
N !      Мероприятие                  !Срок исполнения!  Ответственные
п/п!                                   !               !  за исполнение
___________________________________________________________________________
1 !               2                   !       3       !        4
___________________________________________________________________________
1. Дальнейшее развитие сотрудничества                   Министерство
в секторе транспорта и коммуникаций:                 транспорта и
реализация положений Меморандума о     В течение     коммуникаций
взаимопонимании между Правительством   2001 года     Республики
Республики Казахстан и компанией                     Казахстан,
BAE Systems plc в части, касающейся                  Министерство
контактов в сфере транспорта и                       экономики и
коммуникаций;                                        торговли
Республики
Казахстан
разработка и подписание Соглашения     март
о конфиденциальности между             2001 года
Правительством Казахстана и
компанией BAE Systems рlс;
создание рабочей группы между
Министерством транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
и компанией ВАЕ Systems рlс;
изучение возможности налаживания       В течение     Министерство
сотрудничества в транзитно-            2001 года     транспорта и
транспортной сфере путем                             коммуникаций
совместного использования                            Республики
Северного коридора Трансазиатской                    Казахстан,
железнодорожной магистрали;                          Республиканское
проработка возможности участия                       государственное
британских консалтинговых фирм                       предприятие
в реализации программы                               "Казакстан темiр
реструктуризации железнодорожной                     жолы"
отрасли и внедрении современных
информационных систем управления
перевозочным процессом

Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың 2000 жылғы 15-17 қарашадағы Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігіне ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 26 наурыз N 388
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың 2000 жылғы 15-17 қарашадағы Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігіне ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру және қазақстан-британ ынтымақтастығын одан әрі дамытуды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың 2000 жылғы 15-17 қарашадағы Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігіне ресми сапары барысында қол жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де
мемлекеттік органдары (келісім бойынша) және мүдделі ұйымдар Жоспарда
көзделген тапсырмаларды орындау жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі кемінде
тоқсанына бір рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан
Республикасының Үкіметін хабардар етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 26 наурыздағы
N 388 қаулысымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Президенті Н.Ә.Назарбаевтың
2000 жылғы 15-17 қарашадағы Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия
Құрама Корольдігіне ресми сапары барысында қол
жеткізілген келісімдер мен уағдаластықтарды іске асыру жөніндегі
іс-шаралар жоспары
______________________________________________________________________
N  !         Іс-шара            !  Орындау  ! Орындалуына жауаптылар
р/с!                            !  мерзімі  !
______________________________________________________________________
1             2                   3              4
______________________________________________________________________
1.  Көлік және коммуникациялар
секторындағы ынтымақтастықты  2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
одан әрі дамыту:               ішінде      Көлік және коммуникация.
Көлік және коммуникациялар                 лар министрлігі,
саласындағы байланыстарға                  Қазақстан Республикасының
қатысты бөлігіндегі                        Экономика және сауда
Қазақстан Республикасының                  министрлігі
Үкіметі мен BAE Systems plc
компаниясы арасындағы Өзара
түсіністік туралы меморандум.
ның ережелерін іске асыру;
Қазақстан Республикасының      2001 жылғы
Үкіметі мен BAE Systems plc     наурыз
компаниясы арасындағы
Құпиялылық туралы келісімді
әзірлеу және қол қою;
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрлігі BAE Systems plc
компаниясы арасында жұмыс
тобын құру;
Трансазиялық темір жол        2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
магистралінің Солтүстік       ішінде       Көлік және коммуникациялар
дәлізін бірлесіп пайдалану                 министрлігі,
жолымен транзиттік-көлік                   "Қазақстан темір жолы"
саласындағы ынтымақтастықты                Республикалық мемлекеттік
жолға қою мүмкіндігін                      кәсіпорны
зерделеу;
темір жол саласын қайта
құрылымдау және тасымалдау
процесіне қазіргі ақпараттық
басқару жүйесін енгізу бағ.
дарламаларын іске асыруда
британдық консалтингтік
фирмалардың қатысу мүмкін.
діктерін пысықтау.
______________________________________________________________________

2.  Развитие сотрудничества в              В течение     Министерство
оборонной сфере:                       2001 года     обороны
реализация положений Меморандума                     Республики
о взаимопонимании между                              Казахстан,
Правительством Республики                            Министерство
Казахстан и компанией                                экономики и
BAE Systems plc в части,                             торговли
касающейся контактов в                               Республики
оборонной сфере;                                     Казахстан
реализация положений Меморандума       На постоянной
о взаимопонимании и сотрудничестве     основе
в оборонной сфере между Министерством
обороны Республики Казахстан и
Министерством обороны Соединенного
Королевства Великобритании и
Северной Ирландии;
реализация положений Протокола о
взаимопонимании между Министерством
обороны Республики Казахстан и
Министерством обороны Соединенного
Королевства Великобритании и
Северной Ирландии;
изучение возможности подписания        Первый квартал
Меморандума о взаимопонимании по         2001 года
вопросам сотрудничества в области
военных материалов между Министерством
обороны Республики Казахстан и
Министерством обороны Соединенного
Королевства Великобритании и Северной
Ирландии;
создание рабочей группы между
Министерством обороны Республики
Казахстан и компанией BAE Systems рlс;
организация визита делегации Штаба     Первое        Министерство
обороны Соединенного Королевства       полугодие     обороны Республики
Великобритании и Северной Ирландии     2001 года     Казахстан,
в Республику Казахстан;                              Министерство
проведение необходимых организационно-               иностранных дел
подготовительных мероприятий по                      Республики
открытию военного атташата Республики                Казахстан
Казахстан в Соединенном Королевстве
Великобритании и Северной Ирландии и
военного атташата Соединенного
Королевства Великобритании и
Северной Ирландии в Республике
Казахстан;
усиление взаимодействия в рамках       На постоянной
программы "Партнерство во имя мира"       основе
и Совета Евро-Атлантического
Партнерства Организации
Североатлантического Договора;
организация совместного учения         В течение     Министерство
вооруженных сил Республики             2001 года     обороны
Казахстан и Соединенного Королевства                 Республики
Великобритании и Северной Ирландии                   Казахстан
по строительству военного городка;
разработка предложений о возможности                 Министерство
практического сотрудничества в                       экономики и
модернизации предприятий военно-                     торговли
промышленного комплекса Республики                   Республики
Казахстан;                                           Казахстан,
Министерство
изучение возможностей практического                  обороны Республики
сотрудничества в реабилитации и                      Казахстан,
совместной реализации устаревшей                     Комитет
авиационной и иной техники военного                  национальной
назначения                                           безопасности
Республики
Казахстан
(по согласованию),
Республиканское
государственное
предприятие
"Казспецэкспорт"

2.  Қорғаныс саласындағы
ынтымақтастықты дамыту:
қорғаныс саласындағы бай.     2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
ланыстарға қатысты бөлігін.    ішінде      Қорғаныс министрлігі,
дегі Қазақстан Республикасы.               Қазақстан Республикасының
ның Үкіметі мен BAE Systems                Экономика және сауда
Plc компаниясы арасындағы                  министрлігі
Өзара түсіністік туралы
меморандумның ережелерін
іске асыру;
Қазақстан Республикасының      Тұрақты
министрлігі мен Ұлыбритания    негізде
және Солтүстік Ирландия
Құрама Корольдігінің Қорғаныс
министрлігі арасындағы Қорғаныс
саласындағы өзара түсіністік
пен ынтымақтастық туралы
меморандумның ережелерін іске
асыру;
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі мен
Ұлыбритания және Солтүстік
Ирландия Құрама Корольдігінің
Қорғаныс министрлігі арасындағы
Өзара түсіністік туралы
хаттаманың ережелерін
іске асыру;
Қазақстан Республикасының      2001 жылдың
Қорғаныс министрлігі мен        бірінші
Ұлыбритания және Солтүстік      тоқсаны
Ирландия Құрама Корольдігінің
Қорғаныс министрлігі арасындағы
Әскери материалдар саласында
ынтымақтастық мәселелері жөнін.
дегі өзара түсіністік туралы мемо.
рандумға қол қою мүмкіндігін
зерделеу;
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі мен BAE
Systems plc компаниясы арасындағы
жұмыс тобын құру;
Қазақстан Республикасына         2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Ұлыбритания және Солтүстік        бірінші     Қорғаныс министрлігі,
Ирландия Құрама Корольдігінің      жарты.     Қазақстан Республикасының
Қорғаныс штабы делегациясының      жылдығы    Сыртқы істер министрлігі
сапарын ұйымдастыру;
Ұлыбритания және Солтүстік
Ирландия Құрама Корольдігінде
Қазақстан Республикасының әскери
атташатын және Қазақстан
Республикасында Ұлыбритания және
Солтүстік Ирландия Құрама
Корольдігінің әскери атташатын
ашу жөніндегі қажетті ұйымдастыру-
дайындық іс-шараларын өткізу;
Солтүстік Атлантикалық Шарт       Тұрақты
Ұйымының Еуро-Атлантикалық         негізде
әріптестік Кеңесі мен "Бейбіт.
шілік жолындағы әріптестік"
бағдарламалары шеңберіндегі өзара
іс-қимылдарды күшейту;
әскери қалашық салу жөнінде       2001 жылдың Қазақстан Республикасының
Қазақстан Республикасы мен         ішінде     Қорғаныс министрлігі
Ұлыбритания және Солтүстік
Ирландия Құрама Корольдігі
қарулы күштерінің бірлескен
жаттығуларын ұйымдастыру;
Қазақстан Республикасының                     Қазақстан Республикасының
әскери-өнеркәсіптік кешені                    Экономика және сауда
кәсіпорнын жаңғыртудағы                       министрлігі,
практикалық ынтымақтастықтың                  Қазақстан Республикасының
мүмкіндіктері туралы ұсыныс.                  Қорғаныс министрлігі,
тар әзірлеу;                                  Қазақстан Республикасының
әскериге арналған ескірген                    Ұлттық қауіпсіздік
авиациялық және өзге де                       комитеті (келісім бойын.
техникаларды оңалту мен                       ша) "Қазарнаулыэкспорт"
бірлесіп іске асырудағы                       республикалық мемлекеттік
практикалық ынтымақтастықтың                  кәсіпорны
мүмкіндіктерін зерделеу.
______________________________________________________________________

3.  Продолжение казахстанско-             На постоянной  Министерство
британских консультаций по              основе       иностранных дел
двусторонней линии и в рамках                        Республики
международных организаций по                         Казахстан, Совет
следующим вопросам:                                  Безопасности
региональная безопасность,                           Республики
противодействие терроризму и                         Казахстан
нелегальной миграции;                                (по согласованию),
Министерство
обороны Республики
Казахстан,
Министерство
внутренних дел
Республики
Казахстан, Комитет
национальной
безопасности
Республики
Казахстан
(по согласованию)
противодействие незаконному                         Министерство
производству и распространению                      юстиции Республики
наркотических веществ                               Казахстан,
Министерство
внутренних дел
Республики
Казахстан, Комитет
национальной
безопасности
Республики
Казахстан
(по согласованию)
4.  Создание рабочей группы из           Первый квартал  Министерство
представителей Министерства            2001 года     экономики и
экономики и торговли Республики                      торговли
Казахстан, Министерства транспорта                   Республики
и коммуникаций Республики                            Казахстан,
Казахстан и компании BAE Systems plc                 Министерство
для изучения возможностей развития                   транспорта и
сотрудничества в области                             коммуникаций
машиностроения, новых технологий                     Республики
и других секторах в рамках                           Казахстан,
программы "Партнерство во имя                        Республиканское
процветания"                                         государственное
предприятие
"Казакстан темiр
жолы"
5.  Дальнейшее развитие                   На постоянной  Министерство
сотрудничества в сфере малого            основе      иностранных дел
и среднего предпринимательства                       Республики
в Республике Казахстан:                              Казахстан,
поиск казахстанских партнеров;                       Агентство
оказание содействия британским                       Республики
предпринимателям, планирующим                        Казахстан по
освоить казахстанский рынок;                         регулированию
взаимное предоставление                              естественных
информации (в том числе об                           монополий, защите
инвестиционном и налоговом                           конкуренции и
климате, льготах и преференциях)                     поддержке малого
бизнеса,
Министерство
экономики и
торговли
Республики
Казахстан,
Министерство
государственных
доходов Республики
Казахстан

3.  Екі жақты желі бойынша және     Тұрақты       Қазақстан Республикасының
мынадай мәселелер:              негізде       Сыртқы істер министрлігі,
аймақтық қауіпсіздік,                         Қазақстан Республикасының
терроризмге және заңсыз                       Қауіпсіздік Кеңесі
көші-қонға қарсы іс-қимыл;                    (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Қауіпсіздік
комитеті (келісім
бойынша)
есірткі заттарының заңсыз                     Қазақстан Республикасының
өндірісі мен таратуға қарсы                   Әділет министрлігі,
іс-қимыл жөнінде халықаралық                  Қазақстан Республикасының
ұйымдар шеңберіндегі қазақстан-               Ішкі істер министрлігі,
британ консультацияларын                      Қазақстан Республикасының
жалғастыру.                                   Ұлттық қауіпсіздік
комитеті (келісім бойынша)
_______________________________________________________________________
4.  Машина жасау, жаңа технология. 2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
лар саласындағы және "Гүлдену   бірінші      Экономика және сауда
жолындағы әріптестік" бағдар.   тоқсаны      министрлігі, Қазақстан
ламалары шеңберінде басқа да                 Республикасының Көлік
секторлардағы ынтымақтастықты                және коммуникациялар
дамыту мүмкіндігін зерделеу                  министрлігі, "Қазақстан
үшін Қазақстан Республикасының               темір жолы" республикалық
Экономика және сауда министрлі.              мемлекеттік кәсіпорны
гінің, Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің және BAE Systems
plc компаниясының өкілдерінен
жұмыс тобын құру.
______________________________________________________________________
5.  Қазақстан Республикасында шағын  Тұрақты    Қазақстан Республикасының
және орта кәсіпкерлік саласын.    негізде   Сыртқы істер министрлігі,
дағы ынтымақтастықты одан әрі               Қазақстан Республикасының
дамыту;                                     Табиғи монополияларды
қазақстандық әріптестер                    реттеу, бәсекелестікті
іздестіру;                                 қорғау және шағын биз.
қазақстан рыногын игеруді                  несті қолдау жөніндегі
жоспарлаған британ кәсіпкер.               агенттігі,
леріне жәрдем көрсету;
өзара ақпараттар ұсыну                     Қазақстан Республикасының
(оның ішінде инвестициялық                 Экономика және сауда
және салықтық ахуал,                       министрлігі, Қазақстан
жеңілдіктер мен преференциялар             Республикасының
туралы).                                   Мемлекеттік кіріс
министрлігі
_____________________________________________________________________

6.  Дальнейшее развитие сотрудничества
в нефтегазовом секторе:
продолжение реализации совместных   На постоянной  Министерство
проектов с британскими компаниями      основе      энергетики и
в рамках действующих контрактов;                   минеральных
изучение возможности участия                       ресурсов
британских компаний в реализации                   Республики
программы развития инфраструктуры                  Казахстан,
для поддержки нефтяных операций и                  закрытое
нефтегазового машиностроения;                      акционерное
общество
"Национальная
нефтегазовая
компания
"Казахойл"
(по согласованию)
проработка предложения компании      Второй        Министерство
"bр" о создании совместного          квартал       экономики и
предприятия между Правительством     2001 года     торговли
Республики Казахстан и компанией                   Республики
"bр";                                              Казахстан
проработка финансирования                          Закрытое
исследования на основе гранта или                  акционерное
технической помощи с привлечением                  общество
казахстанских и британских                         "КазТрансГаз"
консалтинговых и инжиниринговых                    (по согласованию),
компаний для выработки независимой                 закрытое
экспертной оценки по приоритетным                  акционерное
направлениям экспорта казахстанской                общество
нефти                                              "Национальная
компания по
транспортировке
нефти
"КазТрансОйл"
(по согласованию),
Министерство
экономики и
торговли
Республики
Казахстан,
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
7.  Направление конкретных                 Первый        Министерство
инвестиционных проектов британской     квартал       иностранных дел
стороне в области развития химической  2001 года     Республики
и нефтехимической промышленности                     Казахстан,
Министерство
энергетики и
минеральных
ресурсов
Республики
Казахстан
8.  Развитие сотрудничества в области      Первый        Министерство
электроэнергетики:                     квартал       энергетики и
направление конкретных              2001 года      минеральных
инвестиционных проектов                            ресурсов
британской стороне (в частности,                   Республики
строительство Кербулакской ГЭС                     Казахстан,
на реке Или мощностью 50 МВт;                      открытое
строительство газотурбинной                        акционерное
электростанции мощностью 450                       общество "KEGOC"
МВт в Актюбинском области);                        (по согласованию),
Министерство
экономики и
торговли
Республики
Казахстан
проработка возможности участия        Первый
британских компаний в тендере         квартал
на поставку оборудования для          2001 года
модернизации Национальной
электрической сети Республики
Казахстан

6.   Мұнай-газ саласындағы ынтымақ.  Тұрақты    Қазақстан Республикасының
тастықты одан әрі дамыту:       негізде    Энергетика және минерал.
қолданыстағы келісім-шарт                  дық ресурстар министрлігі,
шеңберінде британ компания.                "Қазақойл" Ұлттық мұнай-
ларымен бірлескен жобаларды                газ компаниясы" жабық
іске асыруды жалғастыру;                   акционерлік қоғамы
мұнай операциялары мен мұнай-              (келісім бойынша)
газдық машина жасауды қолдау
үшін инфрақұрылымдарды дамыту
бағдарламасын іске асыруға британ
компанияларының қатысу мүмкіндігін
зерделеу;
Қазақстан Республикасының      2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен "bp" компаниясы     екінші      Экономика және сауда
арасында бірлескен кәсіпорын    тоқсаны     министрлігі
құру туралы "bp" компаниясының
ұсыныстарын пысықтау;
қазақстан мұнайы экспортының                "ҚазТрансГаз" Жабық
басымдық бағыттары жөніндегі                акционерлік қоғамы,
тәуелсіз сарапшылардың бағасын              "ҚазТрансОйл" мұнай тасы.
жасау үшін қазақстандық пен                 малдау жөніндегі ұлттық
британдық консалтингтік және                компаниясы" жабық акцио.
инжинирингтік компанияларды                 нерлік қоғамы (келісім
тартумен грант немесе техникалық            бойынша), Қазақстан
көмек негізінде зерттеулерді                Республикасының Экономика
қаржыландыруды пысықтау.                    және сауда министрлігі,
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
________________________________________________________________________
7.  Химия және мұнай-химиялық      2001 жылдың   Қазақстан Республикасының
өнеркәсібін дамыту саласындағы  бірінші      Сыртқы істер министрлігі,
нақты инвестициялық жобаларды   тоқсаны      Қазақстан Республикасының
британ тарапына жіберу.                      Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
________________________________________________________________________
8.  Электр энергетикасы саласын.    2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
дағы ынтымақтастықты дамыту:     бірінші     Энергетика және минералдық
британ тарапына нақты инвести.   тоқсаны     ресурстар министрлігі,
циялық жобалар жіберу (оның                  "KEGOC" ашық акционерлік
ішінде, Іле өзеніне қуаты 50 МВт             қоғамы (келісім бойынша),
Кербұлақ ГЭС-н салу; Ақтөбе                  Қазақстан Республикасының
облысында газтурбиналық 450 МВт              Экономика және сауда
электр станциясын салу);                     министрлігі
_______________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының        2001 жылдың
Ұлттық электр торабын жаңғырту    бірінші
үшін жабдықтар жеткізіліміне      тоқсаны
арналған тендерге британ
компанияларының қатысу мүмкіндігін
пысықтау.
________________________________________________________________________

9.  Дальнейшее развитие сотрудничества     В течение     Министерство
в металлургической промышленности:     2001 года     энергетики и
проработка с компанией Ispat                       минеральных
Interhational возможности                          ресурсов
возобновления сортопрокатного                      Республики
производства на базе                               Казахстан,
производственных мощностей                         Министерство
открытого акционерного общества                    иностранных дел
"Испат-Кармет";                                    Республики
направление конкретных                             Казахстан
инвестиционных предложений
британской стороне
10. Развитие сотрудничества в области     В течение      Министерство
сельского хозяйства:                  2001 года      сельского
продолжение сотрудничества                         хозяйства
с британским Фондом Know-How в                     Республики
рамках проекта Всемирного Банка                    Казахстан,
"Постприватизационная поддержка                    Министерство
сельского хозяйства";                              экономики и
расширение сотрудничества с                        торговли
британско-швейцарской компанией                    Республики
"Синджента";                                       Казахстан
проработка возможности создания
малых предприятий по производству
молочных продуктов глубокой
переработки на базе казахстанских
предприятий с привлечением
британских технологий;
изучение возможностей привлечения
инвестиций и создания совместных
предприятий по выпуску
сельскохозяйственных машин и
оборудования
11. Дальнейшее развитие сотрудничества    На постоянной  Агентство
в области туризма:                       основе      Республики
проработка конкретных проектов                     Казахстан по
развития туристской инфраструктуры                 туризму и спорту,
Республики Казахстан, в том числе                  Национальная
в рамках Государственной программы                 компания
Республики Казахстан "Возрождение                  Республики
исторических центров Шелкового                     Казахстан
пути, сохранение и преемственное                   "Шелковый путь -
развитие культурного наследия                      Казахстан"
тюркоязычных государств,                           (по согласованию)
создание инфраструктуры туризма";
расширение сотрудничества между
Казахстанской Туристской
Ассоциацией и Ассоциацией
Британских туристических агентств;
предоставление технической
помощи (на грантовой основе)
по обучению казахстанских
специалистов в области туризма
на семинарах, проводимых по линии
Британского Совета

9.  Металлургиялық өнеркәсіптегі
ынтымақтастықты одан әрі дамыту:  2001 жылдың Қазақстан Республикасының
"Испат-Кармет" ашық акционерлік    ішінде     Энергетика және минерал.
қоғамының өндірістік қуаттары                 дық ресурстар министрлі.
негізінде сұрыпты прокаттық өн.               гі, Қазақстан
дірісті жаңғырту мүмкіндіктерін               Республикасының Сыртқы
Ispat International компаниясымен             істер министрлігі
пысықтау;
британ тарапына нақты инвестициялық
ұсыныстар жіберу.
________________________________________________________________________
10. Ауыл шаруашылығы саласындағы
ынтымақтастықты дамыту:
"Жекешелендірілгеннен кейінгі    2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
ауылшаруашылығына қолдау көрсету"  ішінде     Ауыл шаруашылығы министр.
Дүниежүзілік Банктің жобасы                   лігі, Қазақстан
шеңберіндегі британдық                        Республикасының Экономика
Know-How Қорымен ынтымақтастықты              және сауда министрлігі
жалғастыру;
"Сиджента" британ-швейцариялық
компаниясымен ынтымақтастықты
кеңейту;
британдық технологияларды тартумен
қазақстандық кәсіпорындар базасында
терең қайта өңделген сүт өнімдерін
өндіру жөніндегі шағын кәсіпорындар
құру мүмкіндіктерін пысықтау;
инвестициялыр тарту және ауыл
шаруашылығы машиналары мен
жабдықтарын шығаратын бірлескен
кәсіпорындар құру мүмкіндіктерін
зерделеу.
________________________________________________________________________
11. Туризм саласындағы ынтымақтастықты  Тұрақты  Қазақстан Республикасының
одан әрі дамыту:                    негізде  Туризм және спорт жөнін.
Қазақстан Республикасының туристік           дегі агенттігі,
инфрақұрылымдарын дамытудың,                 "Жібек-жолы - Қазақстан"
оның ішінде "Жібек жолының тарихи            Қазақстан Республикасының
орталықтарын қайта жандандыру, түркі         Ұлттық компаниясы
тілдес мемлекеттердің мәдени                 (келісім бойынша)
мұрағаттарын сақтау және сабақтастыра
дамыту, туризм инфрақұрылымдарын
құру" Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік бағдарламасы шеңберіндегі
нақты жобаларды пысықтау;
Қазақстандық Туристік Ассоциациясымен
Британдық туристік агенттіктер
Ассоциациясы арасындағы
Ынтымақтастықты кеңейту;
Британ Кеңесінің желісі бойынша
өткізілетін семинарларда туризм
саласында қазақстандық мамандарды
оқытуға техникалық көмек жасау
(грант негізінде).
_______________________________________________________________________

12. Сотрудничество в банковско-            В течение     Национальный Банк
финансовой сфере:                      2001 года     Республики
развитие сотрудничества с Департаментом              Казахстан
страхования экспортных кредитов                      (по согласованию),
Соединенного Королевства                             Министерство
Великобритании и Северной Ирландии;                  финансов
определение возможных направлений                    Республики
сотрудничества с организацией                        Казахстан,
British Invisiblеs;                                  Министерство
проработка включения Республики                      иностранных дел
Казахстан в рынок общего страхования и               Республики
страхования жизни;                                   Казахстан
обмен опытом в области ипотечного
кредитования и производства
дебетовых и кредитных банковских
карточек;
сотрудничество с британскими
компаниями по управлению рисками;
обмен опытом с Банком Англии
по вопросу деятельности банков
на валютных рынках
13. Дальнейшее развитие
сотрудничества в области
образования:
реализация проекта создания         В течение      Министерство
Казахстанско-Британского              2001 года      образования и
Университета в Республике                            науки Республики
Казахстан в соответствии с                           Казахстан,
Меморандумом о взаимопонимании                       Министерство
между Министерством образования                      иностранных дел
и науки Республики Казахстан и                       Республики
Британским Советом (подготовка                       Казахстан,
бизнес-плана, определение партнеров                  Министерство
среди высших учебных заведений                       финансов
Республики Казахстан, согласование                   Республики
финансовой схемы и других положений                  Казахстан
Меморандума);
изучение возможностей развития
сотрудничества в области науки и
научно-технической деятельности
между научными центрами Республики
Казахстан и Соединенного Королевства
Великобритании и Северной Ирландии;
проработка с Британским Советом       Первое
вопроса о введении финансовых льгот   полугодие
для обучения казахстанских студентов  2001 года
в высших учебных заведениях
Соединенного Королевства
Великобритании и Северной Ирландии;
создание рабочей группы между         Первый         Министерство
Министерством образования и науки     квартал        образования и
и Министерством транспорта и          2001 года      науки Республики
коммуникаций Республики Казахстан,                   Казахстан,
с одной стороны, и компанией                         Министерство
BAE Systems рlс, с другой,                           транспорта и
по вопросам подготовки инженерно-                    коммуникаций
технических кадров для различных                     Республики
отраслей промышленности и развития                   Казахстан,
контактов по линии программы                         Министерство
"Партнерство школ через Интернет"                    экономики и
торговли
Республики
Казахстан

12. Банктік-қаржылық саладағы ынты.  2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
мақтастық:                        ішінде      Ұлттық Банкі (келісім
Ұлыбритания және Солтүстік                    бойынша), Қазақстан
Ирландия Құрама Корольдігінің                 Республикасының Қаржы
Экспорттық несиелерді сақтандыру              министрлігі, Қазақстан
департаментімен ынтымақтастықты               Республикасының
дамыту;                                       Сыртқы істер министрлігі
British Invisibles ұйымымен
ынтымақтастықтың мүмкіндікті
бағыттарын айқындау;
жалпы сақтандыру мен өмірді
сақтандыру рыногына Қазақстан
Республикасын қосуды пысықтау;
ипотекалық несиелендіру мен
дебеттік және несиелік банктік
кәртішкелер өндірісі саласында
тәжірибелер алмасу; тәуекелдікті
басқару жөніндегі британ компа.
нияларымен ынтымақтастық;
валюта рыноктарындағы банктер
қызметтерінің мәселелері жөнін.
дегі Англия Банкімен тәжірибе
алмасу.
13. Білім саласындағы ынтымақтас.    2001 жылдың  Қазақстан Республикасының
тықты одан әрі дамыту:            ішінде      Білім және ғылым министр.
Қазақстан Республикасының                     лігі, Қазақстан
Білім және ғылым министрлігімен               Республикасының Сыртқы
Британ Кеңесі арасындағы                      істер министрлігі,
Өзара түсіністік туралы меморан.              Қазақстан Республикасының
думға сәйкес Қазақстан Республика.            Қаржы министрлігі
сында Қазақстан-Британ Университе.
тетін құрудың жобасын іске асыру
(бизнес-жоспар дайындау, Қазақстан
Республикасының жоғары оқу
орындарының арасынан әріптестерді
анықтау, Меморандумның қаржылық
тәсімі мен басқа да ережелерін
келісу);
Қазақстан Республикасы мен
Ұлыбритания және Солтүстік
Ирландия Құрама Корольдігінің
ғылыми орталықтарының арасындағы
ғылым және ғылыми-техникалық
қызмет саласында ынтымақтастықты
дамыту мүмкіндіктерін зерделеу;
Ұлыбритания және Солтүстік        2001 жылдың
Ирландия Құрама Корольдігінің      бірінші
жоғары оқу орындарында              жарты.
қазақстандық студенттерді          жылдығы
оқыту үшін қаржылық жеңілдіктер
енгізу туралы мәселені Британ
Кеңесімен пысықтау;
өнеркәсіптің әр түрлі салалары    2001 жылдың Қазақстан Республикасының
мен "Интернет арқылы мектептердің  бірінші    Білім және ғылым
әріптестігі" бағдарламасының       тоқсаны    министрлігі, Қазақстан
желісі бойынша байланыстарды                  Республикасының Көлік
дамыту үшін инженер-техникалық                және коммуникациялар
кадрларды дайындау мәселелері                 министрлігі,
жөніндегі бір жағынан Қазақстан               Қазақстан Республикасының
Республикасының Білім және                    Экономика және сауда
ғылым министрлігі мен Көлік                   министрлігі
және коммуникациялар
министрлігі, екінші жағынан
BAE Systems plc компаниясы
арасынан жұмыс тобын құру.
________________________________________________________________________

14. Дальнейшее развитие                   В течение      Министерство
сотрудничества в сфере охраны         2001 года      природных
окружающей среды и управления                        ресурсов и охраны
водными ресурсами:                                   окружающей среды
проведение консультаций по                           Республики
проблемам управления трансграничными                 Казахстан,
водными ресурсами в формате                          Министерство
Республика Казахстан - Кыргызская                    иностранных дел
Республика - Республика Таджикистан-                 Республики
Китайская Народная Республика-                       Казахстан
Соединенное Королевство
Великобритании и Северной Ирландии -
международные организации и фонды,
с последующим возможным
подключением Республики
Узбекистан и Туркменистана;
содействие по реабилитации            На постоянной  Министерство
природной среды бывших ядерных,          основе      природных ресурсов
химических и бактериологических                      и охраны
полигонов на территории Республики                   окружающей среды
Казахстан;                                           Республики
проведение двусторонних                              Казахстан,
консультаций о возможности выработки                 Министерство
совместных программ в области охраны                 энергетики и
окружающей среды в районах                           минеральных
нефтедобычи на акватории морей,                      ресурсов
сохранения биоразнообразия                           Республики
Каспийского моря, осуществление                      Казахстан,
мероприятий по предупреждению                        Агентство
нефтяных разливов и реагированию                     Республики
на них, утилизации отходов                           Казахстан по
производства и потребления,                          управлению
мониторинга окружающей среды,                        земельными
экологического образования,                          ресурсами
привлечения инвестиций для
реализации природоохранных
программ, в частности,
Каспийской экологической программы
15. Дальнейшее развитие
сотрудничества в сфере
здравоохранения:
завершение строительства            В течение      Агентство
больничного комплекса на 240        2001 года      Республики
коек в городе Астане;                              Казахстан по делам
привлечение британских                             здравоохранения
инвестиций и грантов в
фармацевтическую и
медицинскую промышленность;
привлечение британских
инвестиций в создание
централизованной
информационной базы данных
по лекарственным средствам;
сотрудничество в области
защиты здоровья матери и
ребенка;
проработка возможности                             Агентство
налаживания обмена студентами                      Республики
и стажировок специалистов                          Казахстан по делам
фармацевтической                                   здравоохранения,
промышленности                                     Министерство
образования и
науки Республики
Казахстан

14. Қоршаған ортаны қорғау және су
ресурстарын басқару саласын.
дағы ынтымақтастықты одан әрі    2001 жылдың Қазақстан Республикасының
дамыту:                           ішінде     Табиғи ресурстар және
Өзбекстан мен Түркіменстан                   қоршаған ортаны қорғау
Республикаларын алдағы уақытта               министрлігі,
енгізу мүмкіндігімен Қазақстан               Қазақстан Республикасының
Республикасы-Қырғыз Республикасы             Сыртқы істер министрлігі
-Тәжікстан Республикасы-Қытай
Халық Республикасы-Ұлыбритания
және Солтүстік Ирландия
Құрама Корольдігі-халықаралық
ұйымдар мен қорлар форматында
трансшекаралық су ресурстарын
басқару проблемалары жөнінде
консультациялар өткізу;
Қазақстан Республикасының         Тұрақты   Қазақстан Республикасының
аумақтарындағы бұрынғы ядролық,   негізде   Табиғи ресурстар және
химиялық және бактериологиялық              қоршаған ортаны қорғау
полигондардағы табиғи ортаны                министрлігі, Қазақстан
сауықтыруға жәрдемдесу;                     Республикасының Энергетика
теңіз айдындарында мұнай өндіру             және минералдық ресурстар
аудандарындағы қоршаған ортаны              министрлігі, Қазақстан
қорғау, Каспий теңізінің                    Республикасының Жер
биоалуандығын сақтау, мұнай                 ресурстарын басқару
төгілімдерін ескерту және оларға            жөніндегі агенттігі
құлақ асу жөніндегі іс-шараларды
жүзеге асыру, өндіріс пен тұтыну
қалдықтарын пайдаға асыру,
қоршаған орта мониторингті,
экологиялық білім, табиғатты
қорғау бағдарламасын, оның ішінде
Каспий экологиялық бағдарламасын
іске асыру үшін инвестициялар
тарту салаларындағы бірлескен
бағдарламалар жасау мүмкіндігі.
_______________________________________________________________________
15. Денсаулық сақтау саласындағы     2001 жылдың Қазақстан Республикасының
ынтымақтастықты одан әрі дамыту:   ішінде    Денсаулық сақтау істері
Астана қаласындағы 240 төсекке               жөніндегі агенттігі
арналған аурухана кешенінің
құрылысын аяқтау;
фармацевтикалық және медициналық
өнеркәсіпке британдық инвестициялар
мен гранттар тарту;
дәрілік заттар жөніндегі мәлімет.
тердің орталықтандырылған ақпарат.
тық базасын құруға британ инвести.
цияларын тарту;
аналар мен балалардың денсаулық.
тарын қорғау саласындағы
ынтымақтастық;
студенттер мен фармацевтикалық               Қазақстан Республикасының
өнеркәсіп мамандарын тағлымдамадан           Денсаулық сақтау істері
өткізу тұрғысынан алмасуды жолға             жөніндегі агенттігі,
қою мүмкіндіктерін пысықтау.                 Қазақстан Республикасының
Білім және ғылыми
министрлігі
________________________________________________________________________

16. Подготовка и проведение               Четвертый      Министерство
официального визита Премьер-          квартал        иностранных
Министра Соединенного Королевства     2001 года      дел Республики
Великобритании и Северной Ирландии                   Казахстан
Т.Блэйра в Республику Казахстан
17. Подготовка и проведение               Второе         Министерство
официального визита Министра          полугодие      иностранных дел
иностранных дел Соединенного          2001 года      Республики
Королевства Великобритании и                         Казахстан
Северной Ирландии Р. Кука в
Республику Казахстан
18. Подготовка и подписание проектов      Первое         Министерство
следующих соглашений:                 полугодие      государственных
Соглашение между Правительством     2001 года      доходов
Республики Казахстан и                             Республики
Правительством Соединенного                        Казахстан
Королевства Великобритании и
Северной Ирландии о сотрудничестве
и взаимопомощи в таможенных делах;
Соглашение между Правительством                    Агентство
Республики Казахстан и                             финансовой полиции
Правительством Соединенного                        Республики
Королевства Великобритании                         Казахстан
и Северной Ирландии о
сотрудничестве и обмене
информацией в области борьбы
с экономическими преступлениями
и нарушениями налогового
законодательства
_________________________________________________________________________
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Цай Л.Г.)

16. Ұлыбритания және Солтүстік       2001 жылдың Қазақстан Республикасының
Ирландия Құрама Корольдігінің     төртінші   Сыртқы істер министрлігі
Премьер-Министрі Т.Блэйрдің       тоқсаны
Қазақстан Республикасына ресми
сапарын дайындау және өткізу.
________________________________________________________________________
17. Ұлыбритания және Солтүстік       2001 жылдың Қазақстан Республикасының
Ирландия Құрама Корольдігінің     екінші     Сыртқы істер министрлігі
Сыртқы істер министрі Р.Куктың    жарты.
Қазақстан Республикасына ресми    жылдығы
сапарын дайындау және өткізу.
________________________________________________________________________
18. Мынадай келісімдер жобасын да.   2001 жылдың Қазақстан Республикасының
айындау және қол қою:             жарты.     Мемлекеттік кіріс
Кеден істеріндегі ынтымақтас.     жылдығы    министрлігі
тық пен өзара көмек туралы
Қазақстан Республикасының Үкіметі
мен Ұлыбритания және Солтүстік
Ирландия Құрама Корольдігі ара.
сындағы келісім;
Экономикалық қылмыстар және салық            Қазақстан Республикасы
заңдарын бұзушылықтарға қарсы                Қаржы полициясының
күрес саласындағы ынтымақтастық              агенттігі
пен ақпараттар алмасу туралы
Қазақстан Республикасының
Үкіметі мен Ұлыбритания және
Солтүстік Ирландия Құрама
Корольдігі арасындағы келісім.
________________________________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.