Об утверждении Плана мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2005 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2001 года N 674. Утратил силу - постановлением Правительства РК от 2 февраля 2005 г. N 91 (P050091)
Сноска. В заголовок внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 февраля 2004 г. N 217 .
Во исполнение Указа Президента Республики Казахстан от 16 марта 2001 года N 573 U010573_ "О Государственной программе формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Государственной программы формирования и развития национальной информационной инфраструктуры Республики Казахстан на 2001-2005 годы (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию) принять конкретные меры по выполнению мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Марченко Г.А. <*>
Сноска. В пункт 3 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 24 февраля 2004 г. N 217 .
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 мая 2001 года N 674
План мероприятий
по реализации Государственной программы формирования и развития
национальной информационной инфраструктуры
Республики Казахстан на 2001-2005 годы <*>
Сноска. Внесены изменения - постановлением Правительства РК от 28 октября 2001 г. N 1369   P011369_   . Новая редакция - от 24 февраля 2004 г. N 217 .
-------------------------------------------------------------------
N  !         Мероприятие        !   Форма    ! Ответст- !Срок ис-
п/п!                            ! завершения ! венный   !полнения
!                            !            ! за ис-   !
!                            !            ! полнение !
!                            !            !          !
!                            !            !          !
-------------------------------------------------------------------
1 !           2                !     3      !     4    !    5
-------------------------------------------------------------------
Создание нормативно-правовой базы формирования и развития
национальной информационной инфраструктуры
1  Разработать Правила ведения  Проект          АИС     4 квартал
государственного регистра    постановления           2001 года
информационно-телеком-       Правительства
муникационных ресурсов       Республики
Казахстан
2  Разработать проект Закона    Проект          АИС     2 квартал
Республики Казахстан         Закона                  2002 года
"Об информатизации"          Республики
Казахстан
3  Разработать проект Закона    Проект          АИС     2 квартал
Республики Казахстан         Закона                  2002 года
"Об электронном документе    Республики
и электронной цифровой       Казахстан
подписи"
4  Внести дополнения в Закон    Проект          АИС     2 квартал
Республики Казахстан         Закона                  2002 года
"О лицензировании" в части   Республики
дополнения лицензируемого    Казахстан
вида деятельности по
удостоверению соответствия
открытого ключа электронной
цифровой подписи закрытому
ключу электронной цифровой
подписи, а также по
подтверждению достоверности
регистрационного
свидетельства
5  Разработать нормативные      Проекты       МК, АИС,  2 квартал
правовые акты в области      нормативных   КПМ, КНБ  2004 года
электронного документо-      правовых      (по сог-
оборота и электронных        актов         ласованию)
архивов государственных
органов
6  Разработать нормативные      Проекты       АИС,КНБ   4 квартал
правовые акты по вопросам    нормативных   (по сог-  2004 года
экспертизы и проведения      правовых      ласова-
сертификационных испытаний   актов         нию)
программных продуктов,
использующихся в государст-
венных информационных
системах
7  Разработать нормативные      Проекты      МИТ, АИС  4 квартал
правовые акты в области      нормативных            2004 года
электронной коммерции        правовых
актов
8  Разработать нормативные      Проекты      АГЗ, АИС  4 квартал
правовые акты в области      нормативных            2004 года
электронных государственных  правовых
закупок                      актов
9  Разработать нормативные      Проекты      АИС и     2 квартал
правовые акты по присвоению  нормативных  другие    2004 года
официальных электронных      правовых     государ-
адресов и ведению справоч-   актов        ственные
ника официальных электронных              органы
адресов государственных
органов Республики Казахстан,
определению порядка распре-
деления доменного простран-
ства казахстанского
сегмента сети Интернет
10  Разработать нормативные      Проекты      МФ, АИС   4 квартал
правовые акты в области      нормативных  МТСЗН,    2005 года
применения идентификационных правовых     МВД, МЮ
(бизнес-идентификационных)   актов
номеров физических и
юридических лиц
Итого:
Целевая подпрограмма 1. Мониторинг состояния
информационных систем и информационных ресурсов
11  Создать и развивать          Отчет        АИС       4 квартал
информационную систему       Правитель-             ежегодно
"Государственный регистр     ству
информационных ресурсов и    Республики
информационных систем"       Казахстан
12  Создать систему экспертизы   Отчет        АИС       4 квартал
информационных систем и      Правитель-             ежегодно
программных продуктов        ству
государственных органов      Республики
Казахстан
13  Создать депозитарий          Отчет        АИС       4 квартал
информационных систем        Правитель-             ежегодно
ству
Республики
Казахстан
Итого:
Целевая подпрограмма 2. Создание стандартов
электронного обмена данными
14  Разработать механизмы        Проекты      КНБ (по   2 квартал
защиты данных от несанк-     стандартов   согласо-  2002 года
ционированного доступа                    ванию),
АИС
15  Разработать форматы обмена   Проекты      АИС, КНБ  2 квартал
данными между информацион-   нормативных  (по сог-  2004 года
ными системами               правовых     ласованию),
актов        КПМ
Итого:
Целевая подпрограмма 3. Внедрение электронной коммерции,
аукционов и тендеров
16  Провести научно-             Проект       АИС       4 квартал
исследовательские работы     технического           2002 года
и разработать техническое    задания
задание на создание центров
электронной коммерции
17  Создать информационную       Отчет        АГЗ, АИС  4 квартал
систему "Центр электронных   Правитель-             ежегодно
государственных закупок"     ству
Республики
Казахстан
Итого:
Целевая подпрограмма 4. Формирование информационной
инфраструктуры государственных органов
18  Создать Web-сайт и Web-      Отчет        АИС, КПМ, 4 квартал
портал Правительства         Правитель-   МИ и      ежегодно
Республики Казахстан         ству         другие
Республики   государ-
Казахстан    ственные
органы
19  Создать единую систему       Отчет        АИС, КПМ, 4 квартал
электронного документо-      Правитель-   МИ и      ежегодно
оборота государственных      ству         другие
органов (далее - ЕСЭДО)      Республики   государ-
Казахстан    ственные
органы
19.1  Разработать и внедрить     Отчет        АИС, КПМ, 4 квартал
1-ую очередь ЕСЭДО         Правитель-   МИ и      ежегодно
(ведомственный уровень)    ству         другие
Республики   государ-
Казахстан    ственные
органы
19.2  Разработать и внедрить     Отчет        АИС, КПМ, 4 квартал
2-ую очередь ЕСЭДО         Правитель-   МИ и      ежегодно
(национальный уровень)     ству         другие
Республики   государ-
Казахстан    ственные
органы
19.3  Создать информационную     Отчет        АИС, КПМ, 4 квартал
систему электронных        Правитель-   МИ и       ежегодно
архивов государственных    ству         другие
органов                    Республики   государ-
Казахстан    ственные
органы
20  Создать удостоверяющий       Отчет        АИС, КНБ  4 квартал
центр электронной цифровой   Правитель-   (по       ежегодно
подписи для государственных  ству         согласо-
органов (в т.ч. для          Республики   ванию),
Администрации Президента     Казахстан    КПМ и
и Канцелярии Премьер-                     другие
Министра Республики                       государ-
Казахстан)                                ственные
органы
21  Создать типовую систему      Отчет        АИС       4 квартал
сбора и обработки информации Правитель-   и         ежегодно
ству         другие
Республики   государ-
Казахстан    ственные
органы
22  Создать типовые системы      Отчет        АИС       4 квартал
для административно-         Правитель-   и         ежегодно
хозяйственной деятельности   ству         другие
государственных органов      Республики   государ-
Казахстан    ственные
органы
23  Создать интегрированную      Отчет          МФ      4 квартал
налоговую информационную     Правитель-             ежегодно
систему (далее - ИНИС)       ству
Республики
Казахстан
23.1  Разработать и внедрить     Отчет          МФ      4 квартал
1-ую очередь ИНИС          Правитель-             ежегодно
ству
Республики
Казахстан
23.2  Разработать и внедрить     Отчет          МФ      4 квартал
2-ую очередь ИНИС          Правитель-             ежегодно
ству
Республики
Казахстан
24  Создать таможенную автома-   Отчет         АТК      4 квартал
тизированную информационную  Правитель-             ежегодно
систему (далее - ТАИС)       ству
Республики
Казахстан
24.1  Разработать и внедрить     Отчет         АТК      4 квартал
1-ую очередь ТАИС          Правитель-             ежегодно
ству
Республики
Казахстан
24.2  Разработать и внедрить     Отчет         АТК      4 квартал
2-ую очередь ТАИС          Правитель-             ежегодно
ству
Республики
Казахстан
25  Создать и развивать          Отчет        МФ и      4 квартал
информационную систему       Правитель-   другие    ежегодно
"Реестр налогоплательщиков   ству         государ-
и объектов налогообложения"  Республики   ственные
(далее - РНиОН)              Казахстан    органы
26  Создать серверный центр для  Отчет        АИС, МИТ  4 квартал
государственных органов      Правитель-             ежегодно
(строительно-монтажные       ству

Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 21 мамыр N 674. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2005.02.02. N 91 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2001 жылғы 16 наурыздағы N 573
Жарлығын орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін. <*>
Ескерту. Тақырыбы және   1-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.24. N 217   қаулысымен
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдары, өзге де мемлекеттік органдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шараларды орындау жөнінде нақты шаралар қабылдасын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары Г.А.Марченкоға жүктелсін.<*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2004.02.24. N 217   қаулысымен .
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 21 мамырдағы
N 674 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және дамытудың 2001-2005 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Ескерту. Жоспар жаңа редакцияда - ҚР Үкіметінің 2004.02.24. N 217   қаулысымен .
____________________________________________________________________
Р/с|        Іс-шара            | Аяқталу  | Орындауға  | Орындалу
N |                           | нысаны   | жауаптылар | мерзімі
____________________________________________________________________
1 |           2               |     3    |      4     |      5
____________________________________________________________________
Ұлттық ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастырудың және
дамытудың нормативтік құқықтық базасын құру
____________________________________________________________________
1    Ақпараттық-телекоммуника.  Қазақстан     АБА         2001
циялық ресурстардың        Республика.               жылғы
мемлекеттік тіркелімін     сының                     4-тоқсан
жүргізу ережесін           Үкіметі
әзірлеу                    қаулысының
жобасы
2    "Ақпараттандыру туралы"    Қазақстан     АБА         2002
Қазақстан Республикасы     Республика.               жылғы
Заңының жобасын әзірлеу    сының                     2-тоқсан
Заңының
жобасы
3    "Электрондық құжат және    Қазақстан     АБА         2002
электрондық цифрлық        Республика.               жылғы
қолтаңба туралы"           сының                     2-тоқсан
Қазақстан Республикасы     Заңының
Заңының жобасын әзірлеу    жобасы
4    "Лицензиялау туралы"       Қазақстан     АБА         2002
Қазақстан Республикасының  Республи.                 жылғы
Заңына электрондық         касы                      2-тоқсан
цифрлық қолтаңбаның        Заңының
ашық кілтінің электрон.    жобасы
дық цифрлық қолтаңбаның
жабық кілтіне сәйкестігін
куәландыру жөніндегі,
сондай-ақ тіркеу куәлігі.
нің дұрыстығын растау
жөніндегі лицензияланатын
қызмет түрін толықтыру
бөлігіне толықтыру енгізу
5    Мемлекеттік органдардың    Норматив.     Мәдениет.   2004
электрондық құжат          тік           мині, АБА,  жылғы
айналымы және электронды   құқықтық      ПМК, ҰҚК    2-тоқсан
мұрағаттары саласындағы    кесімдер.     (келісім
нормативтік құқықтық       дің           бойынша)
кесімдерді әзірлеу         жобалары
6    Мемлекеттік ақпараттық     Нормативтік   АБА, ҰҚК    2004
жүйелерде пайдаланылатын   құқықтық      (келісім    жылғы
бағдарламалық өнімдерді    кесімдердің   бойынша)    4-тоқсан
сараптау және сертифи.     жобалары
каттау сынақтарын жүргізу
мәселелері жөніндегі
нормативтік құқықтық
кесімдерді әзірлеу
7    Электрондық коммерция      Нормативтік   ИСМ, АБА    2004
саласындағы нормативтік    құқықтық                  жылғы
құқықтық кесімдерін        кесімдердің               4-тоқсан
әзірлеу                    жобалары
8    Электрондық мемлекеттік    Нормативтік   МСА, АБА    2004
сатып алу саласындағы      құқықтық                  жылғы
нормативтік құқықтық       кесімдердің               2-тоқсан
кесімдерді әзірлеу         жобалары
9    Интернет желісі            Нормативтік   АБА және    2004
қазақстандық сегментінің   құқықтық      басқа да    жылғы
домендік кеңістігін бөлу   кесімдердің   мемлекеттік 2-тоқсан
тәртібін анықтау,          жобалары      органдар
Қазақстан Республикасы
мемлекеттік органдарының
ресми электрондық мекен-
жайларын тағайындау
және ресми электрондық
мекен-жайлар анықтама.
лығын жүргізу жөніндегі
нормативтік құқықтық
кесімдерді әзірлеу
10   Жеке және заңды тұлғалар.  Нормативтік   Қаржымині,  2005
дың сәйкестендіру          құқықтық      АБА,        жылғы
(бизнес-сәйкестендіру)     кесiмдердiң   Еңбекмині,  4-тоқсан
нөмірлерін қолдану         жобалары      ІІМ,
саласындағы нормативтік                  Әділетмині
құқықтық кесімдерді
әзірлеу
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
1-мақсатты кіші бағдарлама. Ақпараттық жүйелер мен
ақпараттық ресурстар жай-күйінің мониторингі
____________________________________________________________________
11   "Ақпараттық ресурстар      Қазақстан     АБА         Жыл сайын,
мен ақпараттық             Республика.               4-тоқсан
жүйелердiң мемлекеттік     сының
тіркелiмi" ақпараттық      Үкіметіне
жүйесiн құру және          есеп
дамыту
12   Ақпараттық жүйелердi       Қазақстан     АБА         Жыл сайын,
және мемлекеттік           Республика.               4-тоқсан
органдардың бағдарлама.    сының
лық өнiмдерiн сараптау     Үкіметіне
жүйесiн құру               есеп
13   Мемлекеттiк ақпараттық     Қазақстан     АБА         Жыл сайын,
жүйелердiң депозитарийiн   Республика.               4-тоқсан
жасау                      сының
Үкiметiне
есеп
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
2-мақсатты кіші бағдарлама. Деректердің электрондық алмасу
стандарттарын жасау
____________________________________________________________________
14   Деректердi рұқсатсыз       Стандарттар.    ҰҚК       2002 жылғы
қол жетiмдiлiктен қорғау   дың жобалары  (келiсiм    2-тоқсан
тетiктерiн әзiрлеу                        бойынша)
АБА
15   Ақпараттық жүйелер         Нормативтiк   АБА, ҰҚК    2004 жылғы
арасында деректер алмасу   кесiмдерінің  (келiсiм    2-тоқсан
форматтарын әзiрлеу        жобалары      бойынша)
ПМК
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
3-мақсатты кіші бағдарлама. Электрондық коммерцияны,
аукциондар мен тендерлерді енгізу
____________________________________________________________________
16   Электрондық коммерция      Техникалық     АБА        2002 жылғы
орталықтарын құруға        тапсырманың               4-тоқсан
арналған ғылыми-           жобасы
зерттеу жұмыстарын
жүргiзу және
техникалық тапсырманы
әзiрлеу
17   "Электрондық мемлекеттік   Қазақстан     МСА, АБА    2002 жылғы
сатып алу орталығы"        Республика.               4-тоқсан
ақпараттық жүйесін құру    сының
Yкіметiне
есеп
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
4-мақсатты кіші бағдарлама. Мемлекеттік органдардың
ақпараттық инфрақұрылымын қалыптастыру
____________________________________________________________________
18   Қазақстан Республикасы     Қазақстан     АБА, ПМК,   Жыл сайын,
Үкiметінiң Wеb-сайтын      Республика.   Ақпаратмині 4-тоқсан
және Wеb-порталын жасау    сының         және басқа
Үкiметiне     да мемле.
есеп          кеттiк
органдар
19   Мемлекеттік органдардың    Қазақстан     АБА, ПМК,   Жыл сайын,
бiрыңғай электрондық       Республика.   Ақпаратмині 4-тоқсан
құжат айналымының          сының         және басқа
жүйесiн жасау (бұдан       Үкіметіне     да мемле.
әрi - БЭҚАЖ)               есеп          кеттік
органдар
19.1 БЭҚАЖ 1-кезегiн            Қазақстан     АБА, ПМК,   Жыл сайын,
әзiрлеу және енгiзу        Республика.   Ақпаратмині 4-тоқсан
(ведомствалық деңгей)      сының         және басқа
Үкіметіне     да мемле.
есеп          кеттік
органдар
19.2 БЭҚАЖ 2-кезегін            Қазақстан     АБА, ПМК,   Жыл сайын,
әзiрлеу және енгiзу        Республика.   Ақпаратмині 4-тоқсан
(ұлттық деңгей)            сының         және басқа
Үкіметіне     да мемле.
есеп          кеттік
органдар
19.3 Мемлекеттiк органдардың    Қазақстан     АБА, ПМК,   Жыл сайын,
электрондық мұрағаттары.   Республика.   Ақпаратмині 4-тоқсан
ның ақпараттық жүйесiн     сының         және басқа
жасау                      Үкіметіне     да мемле.
есеп          кеттік
органдар
20   Мемлекеттiк органдар       Қазақстан     АБА, ҰҚК    Жыл сайын,
үшін электрондық           Республика.   (келiсім    4-тоқсан
цифрлық қолтаңбаны         сының         бойынша),
куәландырушы орталықты     Үкiметiне     ПМК және
құру (соның iшiнде         есеп          басқа да
Қазақстан Республикасы                   мемлекеттік
Президентiнiң Әкімшілігі                 органдар
мен Премьер-Министрiнің
Кеңсесi үшiн)
21   Ақпаратты жинау мен        Қазақстан     АБА және    Жыл сайын,
өңдеудің үлгілік           Республика.   басқа да    4-тоқсан
жүйесiн жасау              сының         мемлекеттік
Үкiметiне     органдар
есеп
22   Мемлекеттік органдардың    Қазақстан     АБА және    Жыл сайын,
әкімшілік-шаруашылық       Республика.   басқа да    4-тоқсан
қызметі үлгілiк жүйелер    сының         мемлекеттік
жасау                      Үкiметiне     органдар
есеп
23   Бiрiктiрілген салықтық     Қазақстан     Қаржымині   Жыл сайын,
ақпараттық жүйені жасау    Республика.               4-тоқсан
(бұдан әрi - БСАЖ)         сының
Үкіметіне
есеп
23.1 БСАЖ-дың 1-кезегiн         Қазақстан     Қаржыминi   Жыл сайын,
әзiрлеу және енгiзу        Республика.               4-тоқсан
сының
Үкіметiне
есеп
23.2 БСАЖ-дың 2-кезегін         Қазақстан     Қаржыминi   Жыл сайын,
әзiрлеу және енгізу        Республика.               4-тоқсан
сының
Үкіметiне
есеп
24   Кедендік автоматтандырыл.  Қазақстан     КБА         Жыл сайын,
ған ақпараттық жүйесiн     Республика.               4-тоқсан
жасау (бұдан әрi - КААЖ)   сының
Үкiметiне
есеп
24.1 КААЖ-дың 1-кезегін         Қазақстан     КБА         Жыл сайын,
әзірлеу және енгiзу        Республика.               4-тоқсан
сының
Үкіметіне
есеп
24.2 КААЖ-дың 2-кезегін         Қазақстан     КБА         Жыл сайын,
әзірлеу және енгiзу        Республика.               4-тоқсан
сының
Үкіметіне
есеп
25   "Салық төлеушiлер мен      Қазақстан     Қаржымині   Жыл сайын,
салық салу объектілерi.    Республика.   және басқа  4-тоқсан
нiң тізiлiмi"              сының         да мемле.
(бұдан әрi - СТмССОТ)      Үкіметіне     кеттік
ақпараттық жүйесiн         есеп          органдар
жасау және дамыту
26   Мемлекеттiк органдар       Қазақстан     АБА, ИСМ    Жыл сайын,
үшiн серверлiк орталық     Республика.               4-тоқсан

работы в 2002-2003 г.г.      Республики
и техническое оснащение      Казахстан
серверного центра)
26.1  Построить здание           Отчет        АИС, МИТ  4 квартал
серверного центра          Правитель-             ежегодно
ству
Республики
Казахстан
26.2  Осуществить техническое    Отчет        АИС       4 квартал
оснащение серверного       Правитель-             ежегодно
центра                     ству
Республики
Казахстан
26.3  Провести исследования по   Отчет        АИС, КНБ  4 квартал
организации резервных      Правитель-   (по сог-  ежегодно
хранилищ информации,       ству         ласова-
функционирующих в государ- Республики   нию),КПМ
ственных информационных    Казахстан
системах
27  Разработать организационно-  Отчет        КПМ, АИС, 4 квартал
технические мероприятия по   Правитель-   КНБ (по   ежегодно
обеспечению информационной   ству         согласо-
безопасности государственных Республики   ванию) и
органов                      Казахстан    другие
государ-
ственные
органы
Итого:
Целевая подпрограмма 5. Интеграция информационных систем
государственных органов
28  Разработать техническое      Проект       АИС и     4 квартал
задание на формирование      техничес-    другие    2005 года
инфраструктуры электронного  кого         государ-
правительства на основе      задания      ственные
концептуальных подходов                   органы
интеграции информационных
систем государственных органов
29  Создать единую транспортную  Отчет        АИС, КПМ,  4 квартал
среду (сеть передачи         Правитель-   КНБ (по    ежегодно
данных) для государственных  ству         согласо-
органов                      Республики   ванию)
Казахстан
Итого:
Целевая подпрограмма 6. Создание государственных баз данных
30  Создать информационную       Отчет        АИС, МВД,  4 квартал
систему "Государственная     Правитель-   МЮ, МФ,    ежегодно
база данных "Физические      ству         МТСЗН, и
лица" в соответствии с       Республики   другие
постановлением Правитель-    Казахстан    государ-
ства Республики Казахстан                 ственные
от 11 июня 2003 года N 565                органы
"Об утверждении Программы
перехода на единый номер
физического (юридического)
лица (идентификационный
номер (бизнес-идентифи-
кационный номер)) в целях
создания Национальных
реестров Республики
Казахстан"
31  Создать информационную       Отчет        АИС, МЮ,  4 квартал
систему "Государственная     Правитель-   АС и      ежегодно
база данных "Юридические     ству         другие
лица" в соответствии с       Республики   государ-
постановлением Правительства Казахстан    ственные
Республики Казахстан                      органы
от 11 июня 2003 года N 565
"Об утверждении Программы
перехода на единый номер
физического (юридического)
лица (идентификационный
номер (бизнес-идентифи-
кационный номер)) в целях
создания Национальных
реестров Республики
Казахстан"
32  Создать информационную       Отчет        АИС, МЮ,  4 квартал
систему "Адресный регистр"   Правитель-   АС, МВД,  ежегодно
ству         АЗР и
Республики   другие
Казахстан    государ-
ственные
органы
33  Создать информационную       Отчет        АИС, МСХ  4 квартал
систему "Государственная     Правитель-   МЭМР, МВД ежегодно
база данных                  ству         МЭБП, МФ,
"Ресурсы Казахстана"         Республики   АС, МИТ,
Казахстан    АЗР и
другие
государ-
ственные
органы
Итого:
Целевая подпрограмма 7. Мониторинг
социально-экономического развития
34  На базе анализа              Отчет        АИС,      4 квартал
существующих систем          Правитель-   МЭБП,     ежегодно
разработать техническое      ству         МТСЗН,
задание и создать инфор-     Республики   АС, МФ
мационную систему            Казахстан
мониторинга социально-
экономического развития,
включая механизмы
анализа и представления
информации и интерфейсы
универсального доступа
Итого:
Всего:
--------------------------------------------------------------------------
(продолжение таблицы)
__________________________________________________
N !   Расходы, тыс. тенге           ! Источник
п/п!                                 ! финансирования
!---------------------------------!

құру (2002-2003 ж.ж.       сының
құрылыс-монтаж жұмыстары   Үкiметiне
және серверлiк орталықты   есеп
техникалық жабдықтау
26.1 Серверлiк орталық          Қазақстан     АБА, ИСМ    Жыл сайын,
ғимаратын салу             Республика.               4-тоқсан
сының
Үкiметіне
есеп
26.2 Серверлiк орталықты        Қазақстан      АБА        Жыл сайын,
техникалық жабдықтауды     Республика.               4-тоқсан
жүзеге асыру               сының
Үкіметiне
есеп
26.3 Мемлекеттік ақпараттық     Қазақстан      АБА, ҰҚК   Жыл сайын,
жүйелерде жұмыс iстейтiн   Республика.   (келiсiм    4-тоқсан
ақпаратты резервтік        сының         бойынша)
сақтауды ұйымдастыру       Үкіметіне      ПМК
жөнiнде зерттеулер         есеп
жүргізу
27   Мемлекеттiк органдардың    Қазақстан     ПМК, АБА,   Жыл сайын,
ақпараттық қауіпсіздігін   Республика.   ҰҚҚ         4-тоқсан
қамтамасыз ету жөніндегі   сының         (келiсім
ұйымдастыру-техникалық     Үкiметiне     бойынша)
іс-шараларды әзiрлеу       есеп          және басқа
да мемлекет.
тiк органдар
(тiзiм
бойынша)
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
5-мақсатты кіші бағдарлама. Мемлекеттік органдардың
ақпараттық жүйелерін интеграциялау
____________________________________________________________________
28   Мемлекеттiк органдардың    Техникалық    АБА және    2005 жылғы
ақпараттық жүйелерiн       тапсырманың   басқа да    4-тоқсан
бiрiктірудің тұжырымда.    жобасы        мемлекеттік
малық көзқарасы негiзiнде                органдар
электронды үкіметтің
инфрақұрылымын
қалыптастыруға арналған
техникалық тапсырманы
әзiрлеу
29   Мемлекеттiк органдар       Қазақстан     АБА, ПМК,   Жыл сайын,
үшiн бiрыңғай көлiктік     Республика.   ҰҚК         4-тоқсан
ортаны (деректердiң        сының         (келісім
берiлу желiсi) құру        Үкiметiне     бойынша)
есеп
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
6-мақсатты кіші бағдарлама. Мемлекеттік дерекқорын жасау
____________________________________________________________________
30   "Қазақстан                 Қазақстан     АБА, ІІМ,   Жыл сайын,
Республикасының            Республика.   Әділетмині, 4-тоқсан
Ұлттық тiзiмдерiн          сының         Қаржыминi,
жасау мақсатында Жеке      Үкiметiне     Еңбекминi
(заңды) тұлғаның           есеп          және басқа
бiрыңғай нөмiрiне                        да мемле.
(сәйкестендiру нөмiрiне                  кеттік
(бизнес-сәйкестендіру                    органдары
нөмiрiне) көшу
бағдарламасын бекiту
туралы" Қазақстан
Республикасы Yкiметiнiң
2003 жылғы 11 маусымдағы
N 565 қаулысына сәйкес
"Жеке тұлғалар" мемле.
кеттік дерекқоры"
ақпараттық жүйесiн жacaу
31   Қазақстан Республикасының  Қазақстан     АБА,        Жыл сайын,
Ұлттық тiзiлiмдерiн жасау  Республика.   Әділетмині, 4-тоқсан
мақсатында Жеке (заңды)    сының         СА және
тұлғаның бiрыңғай          Үкіметіне     басқа да
нөмiрiне (сәйкестендiру    есеп          мемлекеттік
нөмiрiне (бизнес-сәйкес.                 органдар
тендiру нөмiрiне) көшу
бағдарламасын бекiту
туралы" Қазақстан
Республикасы Үкiметiнiң
2003 жылғы 11 маусымдағы
N 565 қаулысына сәйкес
"Заңды тұлғалар"
мемлекеттiк дерекқоры"
ақпараттық жүйесiн
жасау
32   "Мекен-жай тiркелiмі"      Қазақстан     АБА,        Жыл сайын,
ақпараттық жүйесiн жасау   Республика.   Әділетмині, 4-тоқсан
сының         СА, ІІМ,
Үкіметіне     ЖРА және
есеп          басқа да
мемлекеттік
органдар
33   "Қазақстанның ресурстары"  Қазақстан     АБА, АШМ,   Жыл сайын,
мемлекеттік дерекқоры"     Республика.   ЭМРМ, IIM,  4-тоқсан
ақпараттық жүйесiн жасау   сының         ЭБЖМ,
Үкіметіне     Қаржыминi,
есеп          СА, ИСМ,
ЖРА және
басқа да
мемлекеттік
органдар
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
7-мақсатты кіші бағдарлама. Әлеуметтік-экономикалық даму
мониторингі
____________________________________________________________________
34   Қазiргi жүйелердi          Қазақстан     АБА, ЭБЖМ,  Жыл сайын
талдау негізiнде           Республика.   Еңбекминi,  4-тоқсан
ақпаратты және жан-        сының         СА,
жақтан қол жеткiзу         Үкіметiне     Қаржымині
интерфейстерін талдау      есеп
мен ұсыну тетіктерін
қоса алғанда, әлеуметтік-
экономикалық даму
мониторингiнiң техникалық
тапсырмасын әзiрлеу және
ақпараттық жүйесiн құру
____________________________________________________________________
Жиыны
____________________________________________________________________
Барлығы
____________________________________________________________________
таблицаның жалғасы
____________________________________________________________
Р/с|        Шығыстар, мың теңге            | Қаржыландыру
N |_______________________________________|     көзі

!2001 ! 2002 ! 2003 ! 2004 ! 2005 !
!год  ! год  ! год  ! год  ! год  !
---------------------------------------------------
1 !  6  !   7  !   8  !   9  !  10  !     11
___________________________________________________
1                                     Не требуется
2                                     Не требуется
3                                     Не требуется
4                                     Не требуется
5                                     Не требуется
6                                     Не требуется
7                                     Не требуется
8                                     Не требуется
9                                     Не требуется
10                                     Не требуется
Итого -      -      -     -       -
11  20000 32836  8515  10966          Республиканский
бюджет
12        11630  6558                 Республиканский
бюджет
13        19900  8990                 Республиканский
бюджет
Итого
20000 64366  24063 10966      -
14                                    Не требуется
15                                    Не требуется
Итого -      -      -     -       -
16        11712                       Республиканский
бюджет
17        23316  60388 48963  160952  Республиканский
бюджет
Итого -   35028  60388 48963  160952
18        53752  17862 14400  45000   Республиканский
бюджет
19                                    Республиканский
бюджет
19.1  78824
160315
65899                Республиканский
бюджет
19.2      203439 433641 92995         Республиканский
1148223  бюджет
19.3      64868  43660  65733         Республиканский
266200   бюджет
20        44017  183364
130362         Республиканский
204280   бюджет
21        13825   9254                Республиканский
бюджет
22                     26370  94148   Республиканский
бюджет
23                                    Республиканский
бюджет
23.1  24000
290500                      Республиканский
бюджет
23.2              73000 82000 21000   Республиканский
бюджет
24                                    Республиканский
бюджет
24.1       78079                      Республиканский
бюджет
24.2              162078
256513 565219 Республиканский
бюджет
25         101145        12000        Республиканский
бюджет
26                                    Республиканский
бюджет
26.1       150000* 215136*
436310*       Республиканский
бюджет

| 2001 | 2002  |  2003  |  2004  | 2005 |
| жыл  | жыл   |  жыл   |  жыл   | жыл  |
____________________________________________________________
1 |   6  |   7   |    8   |    9   |  10  |     11
____________________________________________________________
1                                           Талап етілмейді
2                                           Талап етілмейді
3                                           Талап етілмейді
4                                           Талап етілмейді
5                                           Талап етілмейді
6                                           Талап етілмейді
7                                           Талап етілмейді
8                                           Талап етілмейді
9                                           Талап етілмейді
10                                           Талап етілмейді
____________________________________________________________
Жиыны -        -      -       -       -
____________________________________________________________
11  20000   32836   8515    10966            Республикалық
бюджет
12          11630   6558                     Республикалық
бюджет
13          19900   8990                     Республикалық
бюджет
____________________________________________________________
Жиыны
20000   64366   24063   10966      -
____________________________________________________________
14                                           Талап етілмейді
15                                           Талап етілмейді
____________________________________________________________
Жиыны -      -      -     -       -
____________________________________________________________
16          11712                            Республикалық
бюджет
17          23316   60388   48963  160952    Республикалық
бюджет
____________________________________________________________
Жиыны -     35028   60388  48963   160952
____________________________________________________________
18          53752   17862  14400    45000    Республикалық
бюджет
19                                           Республикалық
бюджет
19.1  78824 160315  65899                    Республикалық
бюджет
19.2        203439  433641 92995   1148223   Республикалық
бюджет
19.3        64868   43660   65733   266200   Республикалық
бюджет
20          44017  183364  130362  204280    Республикалық
бюджет
21          13825   9254                     Республикалық
бюджет
22                          26370   94148    Республикалық
бюджет
23                                           Республикалық
бюджет
23.1  24000 290500                           Республикалық
бюджет
23.2               73000   82000   21000     Республикалық
бюджет
24                                           Республикалық
бюджет
24.1        78079                            Республикалық
бюджет
24.2              162078   256513  565219    Республикалық
бюджет
25         101145          12000             Республикалық
бюджет
26                                           Республикалық
бюджет
26.1      150000* 215136*  436310*           Республикалық
бюджет

26.2                    66255  796650 Республиканский
бюджет
26.3                                  Республиканский
бюджет
27                                    Республиканский
бюджет
Итого:
102824 1009937 988758
746628 3140720
28         17876         5200  15000  Республиканский
бюджет
29                     158066  705448 Республиканский
бюджет
Итого: -   17876    -  163266  720448
30        257336 178208
42530          Республиканский
бюджет
31                 4994 48373  984285 Республиканский
бюджет
32                      25000  115000 Республиканский
бюджет
33                 14016
127530
1202728 Республиканский
бюджет
Итого  -   257336  197218
243433
2302013
34                      51345 138654  Республиканский
бюджет
Итого: -     -       -  51345 138654
Всего: 122824
1384543
1270427
1264601
6462787
_______________________________________________________
Примечание:
* - мероприятие, финансируемое в рамках Государственной программы "Рассвет Астаны -
рассвет Казахстана".
КПМ - Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан;
КНБ - Комитет национальной безопасности Республики Казахстан;
МФ - Министерство финансов Республики Казахстан;
МЭБП - Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан;
МВД - Министерство внутренних дел Республики Казахстан;
МЮ - Министерство юстиции Республики Казахстан;
МК - Министерство культуры Республики Казахстан;
МИ - Министерство информации Республики Казахстан;
МИТ - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан;
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
МЭМР - Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан;
МСХ - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан;
АИС - Агентство Республики Казахстан по информатизации и связи;
АТК - Агентство таможенного контроля Республики Казахстан;
АЗР - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами;
АС - Агентство Республики Казахстан по статистике;
АГЗ - Агентство Республики Казахстан по государственным закупкам.

26.2                        66255  796650    Республикалық
бюджет
26.3                                         Республикалық
бюджет
27                                           Республикалық
бюджет
____________________________________________________________
Жиыны:
102824 1009937 988758  746628  3140720
____________________________________________________________
28          17876           5200    15000    Республикалық
бюджет
29                         158066   705448   Республикалық
бюджет
____________________________________________________________
Жиыны: -   17876    -      163266   720448
____________________________________________________________
30        257336  178208    42530            Республикалық
бюджет
31                 4994     48373   984285   Республикалық
бюджет
32                          25000   115000   Республикалық
бюджет
33                 14016   127530  1202728   Республикалық
бюджет
____________________________________________________________
Жиыны  -   257336  197218   243433  2302013
____________________________________________________________
34                          51345   138654   Республикалық
бюджет
____________________________________________________________
Жиыны: -     -       -      51345   138654
____________________________________________________________
Барлығы:
122824  1384543 1270427 1264601 6462787
____________________________________________________________
Ескерту:
* - "Астананың гүлденуi - Қазақстанның гүлденуi" мемлекеттік бағдарламасының шеңберiнде қаржыланатын iс-шара
ПМК - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрiнің Кеңсесi
ҰҚК - Қазақстан Республикасы Ұлттық Қауіпсiздiк Комитетi
Қаржыминi - Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгi
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасының Экономика және бюджеттiк жоспарлау министрлігі
IIМ - Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Әдiлетминi - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
Мәдениетминi - Қазақстан Республикасы Мәдениет министрлігі
Ақпаратминi - Қазақстан Республикасы Ақпарат министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлiгi
Еңбекминi - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтiк қорғау министрлiгi
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі
AШM - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
АБА - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөніндегi aгeнттігі
КБА - Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттігі
ЖРА - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару жөніндегі агенттігi
СА - Қазақстан Республикасы Статистика жөніндегі агенттiгi
МСА - Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сатып алу жөніндегі агенттігi