Об обеспечении загрузки нефтью закрытого акционерного общества "Павлодарский нефтехимический завод"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 мая 2001 года N 698
В соответствии с Соглашением между Правительством Российской Федерации и Правительством Республики Казахстан о сотрудничестве и развитии топливно-энергетических комплексов от 25 декабря 1993 года, пунктом 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан от 5 января 2001 года Z010136_ "О государственном контроле при применении трансфертных цен", в целях стабилизации внутреннего рынка нефтепродуктов Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Принять к сведению информацию Министерства энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан об обеспечении закрытым акционерным обществом "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл" поставок нефти российского происхождения по нефтепроводу Омск-Павлодар на закрытое акционерное общество "Павлодарский нефтехимический завод" путем замещения российской нефти на экспортированную казахстанскую нефть по нефтепроводам Атырау-Самара и Кенкияк-Орск.
2. Министерству государственных доходов Республики Казахстан операции импорта и экспорта, осуществляемые закрытым акционерным обществом "Национальная компания по транспортировке нефти "КазТрансОйл" по схеме замещения, указанной в пункте 1 настоящего постановления, рассматривать как сделки, с использованием условий платежей, предусмотренных подпунктом
4) пункта 1 статьи 8 Закона Республики Казахстан "О государственном контроле при применении трансфертных цен", при условии эквивалентности цен с учетом косвенных налогов и объемов нефти, с учетом норм естественной убыли при транспортировке трубопроводным транспортом.
3. Министерству государственных доходов Республики Казахстан и Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить количественный и качественный контроль, целевое использование объемов нефти, поставляемой по замещению, в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан Школьника В.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2001 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Горяева В.В.)

"Павлодар мұнай-химия зауыты" жабық акционерлік қоғамының мұнай жүктемесін қамтамасыз ету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 23 мамыр N 698
Ресей Федерациясының Yкiметi мен Қазақстан Республикасының Үкiметi арасындағы 1993 жылғы 25 желтоқсандағы Ынтымақтастық және отын-энергетика кешендерiн дамыту туралы келiсiмге, "Трансферттiк бағаларды қолдану кезiндегi мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 5 қаңтардағы Z010136_ Заңы 8-бабының 1-тармағына сәйкес, мұнай өнiмдерiнiң iшкi рыногын тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгiнiң "ҚазТрансОйл" ұлттық мұнай тасымалдау жөнiндегі компаниясы" жабық акционерлiк қоғамының ресей мұнайын Атырау-Самара және Кеңқияқ-Орск мұнай құбырларымен экспортталған қазақстан мұнайымен алмастыру жолымен Ресейде өндiрiлген мұнайдың Омск-Павлодар мұнай құбырымен "Павлодар мұнай-химия зауыты" жабық акционерлiк қоғамына жеткiзiлуiн қамтамасыз ету туралы ақпараты назарға алынсын.
2. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi "ҚазТрансОйл" ұлттық мұнай тасымалдау жөнiндегi компаниясы" жабық акционерлiк қоғамы осы қаулының 1-тармағында көрсетiлген алмастыру схемасы бойынша жүзеге асыратын импорт және экспорт операцияларын "Трансферттiк бағаларды қолдану кезiндегi мемлекеттiк бақылау туралы" Қазақстан Республикасының Заңы 8-бабының 1-тармағы 4) тармақшасында көзделген төлем ережелерiн пайдалана отырып, жанама салықтар мен мұнай мөлшерiн ескере отырып, құбыр көлiгiмен тасымалдау кезiндегi табиғи кему нормаларын ескере отырып, бағалары баламалы болуы шартымен жасалған мәмiлелер ретiнде қарасын.
3. Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi мен Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi заңнамада белгiленген тәртiппен осы қаулының 1-тармағына сәйкес алмастыру бойынша жеткiзiлетiн мұнай көлемiнiң саны мен сапасын бақылауды, мақсатты пайдаланылуын
қамтамасыз етсiн.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
5. Осы қаулы 2001 жылғы 1 қаңтардан бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.