О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года N 1389
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 891. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N 765 (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 июня 2001 года N 891 утратило силу постановлением Правительства РК от 14 августа 2006 года N  765  (вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 ноября 1996 года N 1389  P961389_  "О ставках таможенных пошлин на ввозимые товары" (САПП Республики Казахстан, 1996 г., N 46, ст. 450) следующие изменения:
1) в пункте 10 слова "Министерство энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" заменить словами "Министерство экономики и торговли Республики Казахстан";
2) приложение 1 к указанному постановлению изложить в новой редакции согласно приложению;
3) в приложении 5 к указанному постановлению слова "Министру энергетики, индустрии и торговли Республики Казахстан" заменить словами "Министру экономики и торговли Республики Казахстан".
2. Министерствам экономики и торговли, финансов, юстиции Республики Казахстан до 10 октября 2001 года внести в Правительство Республики Казахстан в установленном порядке проект решения Правительства Республики Казахстан по вопросам ставок таможенных пошлин на ввозимые товары.
3. Министерству экономики и торговли Республики Казахстан совместно с Министерством иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Интеграционный комитет Республики Беларусь, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Российской Федерации и Республики Таджикистан о принятии настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня опубликования, кроме подпункта 2) пункта 1, который вводится в действие по истечении тридцати дней со дня опубликования. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 20 ноября 2001 г. N 1495  P011495_  .
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 июня 2001 года N 891
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 14 ноября 1996 года N 1389
Ставки
таможенных пошлин на ввозимые товары
___________________________________________________________________________
Код товара по !     Краткое наименование товара        ! Ставка пошлины
ТН ВЭД     !                                        ! (в процентах
!                                        ! от таможенной
!                                        ! стоимости либо
!                                        !     в ЕВРО)
___________________________________________________________________________

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы N 1389 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 29 маусымдағы N 891 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14. N 765 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006.08.14.  N 765  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Әкелiнетiн тауарларға кеден баждарының ставкалары туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1996 жылғы 14 қарашадағы  N 1389  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1996 ж., N 46, 450-құжат) мынадай өзгерiстер енгiзiлсiн:
1) 10-тармақта "Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрлiгiне" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiне" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) көрсетiлген қаулыға 1-қосымша қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) көрсетiлген қаулыға 5-қосымшада "Қазақстан Республикасының Энергетика, индустрия және сауда министрiне" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрiне" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда, Қаржы, Әдiлет министрлiктерi әкелiнетiн тауарларға кеден баждарының ставкалары мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының Yкiметi шешiмiнiң жобасын белгiленген тәртiппен 2001 жылғы 10 қазанға дейiн Қазақстан Республикасының Yкiметiне енгiзсiн.
3. Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгi Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгiмен бiрлесiп белгiленген тәртiппен Беларусь Республикасы, Қазақстан Республикасы, Қырғыз Республикасы, Ресей Федерациясы және Тәжiкстан Республикасы Интеграциялық комитетiн осы қаулының қабылданғандығы туралы хабардар етсiн.
4. Осы қаулы, оның жарияланған күнiнен бастап отыз күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiлетiн қолданылатын 1-тармағының 2) тармақшасынан басқасы, жарияланған күнiнен бастап күшiне енеді.
Ескерту. 4-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.11.20.  N 1495  қаулысымен.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Yкiметінің
2001 жылғы 29 маусымдағы
N 891 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң
2001 жылғы 14 қарашадағы
N 1389 қаулысына
1-қосымша
Әкелетiн тауарларға кеден баждарының
ставкалары
СЭҚ ТН                Тауардың қысқаша атауы          Кеден бажы
бойынша                                             ставкасы (кеден
тауардың коды                                            құны
пайызымен не
ЕВРО-мен)

01              Живые животные                                 5
кроме:
0101 11 000     Лошади чистопородные (чистокровные)
племенные                                 беспошлинно
0102 10         Крупный рогатый скот чистопородный
(чистокровный) племенной                  беспошлинно
0103 10 000     Свиньи чистопородные (чистокровные)
племенные                                 беспошлинно
0104 10 100     Овцы чистопородные (чистокровные)
племенные                                 беспошлинно
0104 20 100     Козы чистопородные (чистокровные)
племенные                                 беспошлинно
0106 00 901     Животные для научно-исследовательских
целей                                     беспошлинно
02              Мясо и пищевые мясные субпродукты             15
кроме:
0202 10 000     Туши и полутуши крупного рогатого         15,но не менее
скота, мороженые                            0,15 ЕВРО
за 1 кг
0202 20         Мясо крупного рогатого скота,             15,но не менее
мороженое, прочие отруба,                   0,15 ЕВРО
необваленные                                 за 1 кг
0202 30         Мясо крупного рогатого скота,             15,но не менее
мороженое, обваленное                        0,2 ЕВРО
за 1 кг
0205            Мясо лошадей (конина), ослов, мулов,      15,но не менее
охлажденное или мороженное                   0,15 ЕВРО
за 1 кг
0206            Пищевые субпродукты крупного рогатого     15,но не менее
скота, свиней, овец, коз, лошадей,           0,15 ЕВРО
ослов, мулов или лошаков, свежие,            за 1 кг
охлажденные или мороженые:
кроме:

01              Тірі жануарлар                                5
мыналардан басқа:
0101 11 000     Тегi таза (қаны таза) асыл тұқымды
жылқылар                                     бажсыз
0102 10         Тегi таза (қаны таза) асыл тұқымды iрi
қара                                         бажсыз
0103 10 000     Тегi таза (қаны таза) асыл тұқымды
шошқалар                                     бажсыз
0104 10 100     Тегi таза (қаны таза) асыл тұқымды
қойлар                                       бажсыз
0104 20 100     Тегi таза (қаны таза) асыл тұқымды
ешкiлер                                      бажсыз
0106 00 901     Ғылыми-зерттеу мақсаттарына арналған
жануарлар                                    бажсыз
02              Ет және ішек-қарын                              15
мыналардан басқа:
0202 10 000     Iрi қараның ұшасы мен бөлшек-    5, бiрақ 1 кг үшiн
телген ұшасы, мұздатылған           0,15 ЕВРО-дан
кем емес
0202 20         Ірi қараның етi, мұздатылған,   15, бiрақ 1 кг үшiн
сүйегiнен ажыратылмаған өзге де    0,15 ЕВРО-дан
шабылған етi                          кем емес
0202 30         Iрi қараның етi, мұздатылған,   15, бiрақ 1 кг үшiн
сүйектен ажыратылған               0,2 ЕВРО-дан
кем емес
0205            Жылқы, есек, қашыр етi,         15, бiрақ 1 кг үшiн
тоңазытылған немесе мұздатылған    0,15 ЕВРО-дан
кем емес
0206            Iрi қараның, шошқаның, қойдың,  15, бiрақ 1 кг үшiн
ешкінің, жылқының, есектiң,        0,15 ЕВРО-дан
қашырдың немесе лошактың              кем емес
iшек-қарны, жас етi,
тоңазытылған немесе мұздатылған:
мыналардан басқа:

0207 27 910,
0207 27 990,
0207 35 910,
0207 35 990,
0207 36 810,
0207 36 850,
0207 36 890,
0207 36 900
0208            Прочие мясо и пищевые субпродукты,        15, но не менее
свежие, охлажденные или мороженые            0,15 ЕВРО
за 1 кг
0209            Свиной жир, отделенный от тощего мяса     15, но не менее
и жир домашней птицы, не вытопленные или     0,15 ЕВРО
не извлеченные другим способом, свежие,       за 1 кг
охлажденные, мороженые, соленые,
в рассоле, сушеные или копченые
0210 (кроме     Мясо и пищевые субпродукты, соленые,      15, но не менее
0210 90 310-    в рассоле, сушеные или копченые;             0,4 ЕВРО
0210 90 900)    пищевая мука из мяса или мясных субпродуктов  за 1 кг
03              Рыба и ракообразные, моллюски и другие
водные беспозвоночные                            10
кроме:

0207 27 910,
0207 27 990,
0207 35 910,
0207 35 990,
0207 36 810,
0207 36 850,
0207 36 890,
0207 36 900
0208            Басқа да ет және iшек-қарындар, 15, бірақ 1 кг үшін
жас, тоңазытылған немесе мұз-      0,15 ЕВРО-дан
датылған                              кем емес
0209            Арық еттен сылынып алынған      15, бірақ 1 кг үшін
шошқа майы және үй құсының         0,15 ЕВРО-дан
майы, шыжғырылмаған немесе           кем емес
басқа әдiспен алынбаған, жас,
тоңазытылған, мұздатылған,
тұздалған, тұздықтағы,
кептiрiлген немесе ысталған
0210            Ет және ішек-қарын, тұздалған,  15, бірақ 1 кг үшін
(0210 90 310-   тұздықтағы, кептiрiлген немесе     0,15 ЕВРО-дан
0210 90 900-ден ысталған; еттен немесе               кем емес
басқа)          iшек-қарыннан жасалған тамақ ұны
03              Балықтар мен шаян тәріздестер,
моллюскілер және басқа да судағы
омыртқасыз жәндіктер                             10
мыналардан басқа:

0305 10 000     Рыбная мука тонкого и грубого помола
и гранулы, пригодные для употребления
в пищу                                            5
0305 41 000     лосось тихоокеанский (Oncorhynchus nеrка,  20, но не менее
Oncorhynchus gоrbusсhа, Oncorhynchus кеtа,    4 ЕВРО
Oncorhyncus tsсhаwуtsсhа, Oncorhynchus        за 1 кг
кisutсh, Oncorhynchus masou и Oncorhynchus
rhоdurus), лосось атлантический (Salrno salar)
и лосось дунайский (Hucho hucho)
04              Молочная продукция; яйца птиц; мед               15
натуральный; пищевые продукты
животного происхождения, в другом месте
не поименованные
кроме:
0402 29 110     молоко специального назначения, для грудных       5
детей, в герметичной упаковке нетто-массой
не более 500 г, с содержанием жира более
10 мас.%
0403            Пахта, свернувшиеся молоко и сливки,      15, но не менее
йогурт, кефир и прочие ферментированные      0,18 ЕВРО
или сквашенные молоко и сливки,               за 1 кг
сгущенные или несгущенные, с добавлением
или без добавления сахара или других
подслащивающих веществ, ароматизированные
или неароматизированные, с добавлением или
без добавления фруктов, орехов или какао
0405            Сливочное масло и молочные жиры прочие;   20, но не менее
молочные пасты                                0,3 ЕВРО
за 1 кг
0406            Сыры и творог                             15, но не менее
0,3 ЕВРО
за 1 кг
0407 00 110     Яйца птиц для инкубирования                   беспошлинно
0407 00 190
05              Продукты животного происхождения, в               10
другом месте не поименованные
кроме:
0510 00         Амбра серая, струя бобровая, циветта               5
и мускус; шпанки; желчь, в том числе сухая;
железы и прочие продукты животного
происхождения, используемые в производстве
фармацевтических продуктов, свежие,
охлажденные, мороженые или обработанные
иным способом для кратковременного хранения
0511 10 000     Сперма бычья                                       5
0511 91 100     Отходы рыбные                                      5
0511 99 800     Прочие продукты животного происхождения,
в другом месте не поименованные                    5
06              Живые деревья и другие растения; луковицы,         5
корни и прочие аналогичные части растений;
срезанные цветы и декоративная зелень
кроме:
0602 (кроме     Прочие живые растения (включая их корни),         15
0602 90 100)    черенки и отводки; мицелий гриба:
0603            Срезанные цветы и бутоны, пригодные для   15,но не менее

0305 10 000     Балықтың ірi және майда ұнтақталған
ұны, тамаққа пайдалануға жарамды
гранулалар                                        5
0305 41 000     Тынық мұхиттың албырт балығы    20, бірақ 1 кг үшін
(Oncorhynchus nеrка,                4 ЕВРО-дан
Oncorhynchus gоrbusсhа,              кем емес
Oncorhynchus кеtа, Oncorhyncus
tsсhаwуtsсhа, Oncorhynchus
кisutсh, Oncorhynchus masou және
Oncorhynchus rhоdurus),  Атлант
мұхитының албырт балығы (Salrno salar)
және Дунай өзенiнiң албырт балығы
(Hucho hucho)
04              Сүт өнімдері; құстардың жұмыртқасы;              15
табиғи бал; басқа жерде аталмаған
жануар тектес тағамдық өнімдер
мыналардан басқа:
0402 29 110     Құрамындағы майы 10%-ан аса,                      5
герметикалық оралған, таза салмағы
500 г-нан аспайтын, арнайы мақсаттағы,
емшектегi балаларға арналған сүт
0403            Қоюлатылған немесе қоюлатылма-  15, бірақ 1 кг үшін
ған, қант немесе басқа тәттi-      0,18 ЕВРО-дан
лендiретiн заттар қосылған             кем емес
немесе қосылмаған, дәмдi-хош
иiстi қоспаларымен немесе оларсыз,
жемiс, жаңғақ немесе какао қосылып
шайқалған май, ұйыған сүт немесе
кiлегей, йогурт, айран және өзге
ферменттелген немесе ашытылған сүт
және кiлегей:
0405            Сарымай мен басқа да сүт май-   20, бірақ 1 кг үшін
лары; сүт пасталары                0,3 ЕВРО-дан
кем емес
0406            Сырлар мен ірімшік              15, бірақ 1 кг үшін
0,3 ЕВРО-дан
кем емес
0407 00 110     Инкубацияға арналған құс жұмырт-             бажсыз
қалары
0407 00 190
05              Басқа жерде аталмаған жануар                     10
тектестердің өнімдер
мыналардан басқа:
0510 00         Сұр амбра, кәмшаттың тобылғысы,                   5
циветта мен мускус; шпанкалар; өт,
оның iшiнде құрғағы; фармацевтiк
өнiмдердi өндiруде пайдаланылатын
бездер мен жануар тектестердiң өзге
де өнiмдерi, жас, тоңазытылған,
мұздатылған немесе қысқа мерзiмге
сақтауға арналған өзге де тәсiлмен
өңделген
0511 10 000     Бұқаның шәуhаты                                   5
0511 91 100     Балық қалдықтары                                  5
0511 99 800     Басқа жерде аталмаған, жануар тектес
өзге де өнiмдер                                   5
06              Өскін ағаш пен басқа да өсімдіктер,               5
өсімдіктердің баданалары, тамырлары
және өсімдіктердің басқа да осындай
бөліктері, кесілген гүлдер мен әсемдік
жасыл желек
мыналардан басқа:
0602 (0602 90   Өзге де өсiмдiктер өскiнi (тамырын               15
100-нен         қоса алғанда), қапемшелерi мен
басқа)          өркендерi; саңырауқұлақ мицелийi:
0603            Гүл шоқтарын жасауға жарамды    15, бiрақ 1 кг үшiн

составления букетов или для декоративных     0,9 ЕВРО
целей, свежие, засушенные, окрашенные,        за 1 кг
отбеленные, пропитанные или
подготовленные другими способами
0604            Листья, ветки и другие части растений             15
без цветков и бутонов, травы, мхи и
лишайники, пригодные для составления
букетов или для декоративных целей,
свежие, засушенные, окрашенные, отбеленные,
пропитанные или подготовленные другими
способами:
0604 91 900     прочие                                    15,но не менее
0,9 ЕВРО
за 1 кг
07              Овощи и некоторые съедобные корнеплоды            15
и клубнеплоды
кроме:
0701 10 000     Картофель, свежий или охлажденный, семенной        5
0701 90         Картофель, свежий или охлажденный, прочий         25
0702 00 150,    Томаты свежие или охлажденные             15,но не менее
0,08 ЕВРО
за 1 кг
0702 00 200,
0702 00 250,
0702 00 450,
0702 00 500,
0702 00 300,    Томаты свежие или охлажденные             15,но не менее
0702 00 350,                                                 0,12 ЕВРО
0702 00 400                                                    за 1 кг
0707 00 100,    Огурцы свежие или охлажденные,            15,но не менее
0,08 ЕВРО
0707 00 200,                                                   за 1 кг
0707 00 350,
0707 00 400
0707 00 250,    Огурцы свежие или охлажденные             15, но не менее
0707 00 300                                                  0,12 ЕВРО
за 1 кг
0707 00 900     Корнишоны                                 15, но не менее
0,12 ЕВРО
за 1 кг
08              Съедобные плоды (фрукты) и орехи;                 10
кожура и корки цитрусовых или дынь
кроме:
0801            Орехи кокосовые, бразильские и кешью,              5
свежие или сушеные, очищенные от скорлупы
или не очищенные, с кожурой или без кожуры
0802            Прочие орехи, свежие или сушеные, очищенные        5
от скорлупы или не очищенные, с кожурой или
без кожуры
0803 00         Бананы, включая плантайны, свежие или     5, но не менее
сушеные,                                    0,02 ЕВРО
за 1 кг
0804            Финики, инжир, ананасы, авокадо, гуайява,       5
манго и мангостан (гарциния), свежие или
сушеные
0805            Цитрусовые плоды, свежие или сушеные            5
кроме:
0805 10         Апельсины                                  5,но не менее
0,02 ЕВРО
за 1 кг
0805 20         Мандарины (включая танжерины и сатсума     5, но не менее

немесе әсемдiк мақсатқа арнал-     0,9 ЕВРО-дан
ған жас, кептiрiлген, боялған,       кем емес
ағартылған, сiңiрiлген немесе
басқа да әдiстермен дайындалған
кесiлген кем емес гүлдер
мен гүл шанақтары
0604            Жас, құрғатылған, боялған, ағартылған,           15
сiңiрiлген немесе басқа тәсiлмен
дайындалған, шоқтап жасауға немесе
көркемдiк мақсаттарға жарамды, гүлсiз
және шанақсыз жапырақтар, бұтақшалар
және өсiмдiктердiң басқа бөлiктерi,
шөп, мүк және қыналар:
0604 91 900     өзгелерi                        15, бірақ 1 кг үшін
0,9 ЕВРО-дан
кем емес
07              Көкөністер мен кейбір жеуге жарамды              15
тамырлы жемістер мен түйнекті жемістер
мыналардан басқа:
0701 10 000     Жас немесе тоңазытылған тұқымдық картоп           5
0701 90         Жас немесе тоңазытылған, басқа да картоп         25
0702 00 150,    Жас немесе тоңазытылған         15, бірақ 1 кг үшін
томаттар
0702 00 200,                                          0,08 ЕВРО-дан
0702 00 250                                             кем емес
0702 00 450,
0702 00 500
0702 00 300     Жас немесе тоңазытылған томат   15, бірақ 1 кг үшін
0702 00 350                                        0,12 ЕВРО-дан
0702 00 400                                          кем емес
0707 00 100     Жас немесе тоңазытылған қияр    15, бірақ 1кг үшiн
0707 00 200                                        0,08 ЕВРО-дан
0707 00 350                                           кем емес
0707 00 400
0702 00 250,
0702 00 300     Жас немесе тоңазытылған қияр    15, бiрақ 1 кг үшiн
0,12 ЕВРО-дан
кем емес
0707 00 900     Корнишондар                     15, бiрақ 1 кг үшiн
0,12 ЕВРО-дан
кем емес
08              Жеуге жарамды жемістер (жидектер)                10
мен жаңғақтар, цитрус немесе
қауындардың қыртысы мен қабықтары
мыналардан басқа:
0801            Жас немесе кептiрiлген, қабығынан                 5
тазартылған немесе тазартылмаған,
қабығымен немесе қабықсыз кокос,
бразилия жаңғақтары мен кешью
0802            Жас немесе кептiрiлген, қабығынан                 5
тазартылған немесе тазартылмаған,
қабығымен немесе қабықсыз өзге де
жаңғақтар
0803 00         Плантайндарды қоса алғанда, жас  5, бірақ 1 кг үшін
немесе кептiрiлген банандар        0,02 ЕВРО-дан
кем емес
0804            Жас немесе кептiрiлген құрмалар,                  5
інжiрлер, ананастар, авокадолар,
гуайявалар, манго және мангостандар
(гарциниялар)
0805            Жас немесе кептiрiлген цитрус жемiстерi           5
мыналардан басқа:
0805 10         Апельсиндер                      5, бірақ 1 кг үшін
0,02 ЕВРО-дан
кем емес
0805 20         Мандариндер (танжериндер мен     5, бірақ 1 кг үшін

(уншиу); клементины, вилкинги и              0,03 ЕВРО
аналогичные гибриды цитрусовых                за 1 кг
0805 30         Лимоны и лаймы                             5, но не менее
0,035 ЕВРО
за 1 кг
0805 40         Грейпфруты                                 5, но не менее
0,02 ЕВРО
за 1 кг
0808 10         Яблоки, свежие                               0,2 ЕВРО
за 1 кг
09              Кофе, чай, мате (парагвайский чай)               5
и пряности
кроме:
0901 21 000,    Кофе жареный с кофеином или без кофеина      беспошлинно
0901 22 000
0902 10 000,    Чай ароматизированный или                 10, но не менее
0902 30 000     неароматизированный, в упаковках, массой     0,2 ЕВРО
нетто не более 3 кг                          за 1 кг
0902 20 000,    Прочий чай                                   беспошлинно
0902 40 000
10              Хлебные злаки                                     5
кроме:
из 1001 10 000  Пшеница твердая семенная*                    беспошлинно
1006            Рис                                              20
1007 00 100     Сорго зерновые, гибриды для посева           беспошлинно
11              Продукция мукомольно-крупяной                    10
промышленности, солод; крахмал; инулин;
пшеничная клейковина
кроме:
из 1103 14 000  Крупа рисовая*                                   20
1107            Солод, поджаренный или неподжаренный             15
12              Масличные семена и плоды; прочие семена,     беспошлинно
плоды и зерно; лекарственные растения и
растения для технических целей; солома
и фураж
кроме:
1205 00 100     Семена рапса, дробленые или недробленые           5
для посева
1206            Семена подсолнечника, дробленые или
недробленые
1206 00 100     для посева                                        5
1206 00 910     лущеные; в лузге серого цвета и с белыми
полосками                                         5
1206 00 990     прочие                                            5
13              Шеллак природный неочищенный: камеди, смолы
и прочие растительные соки и экстракты            5
14              Растительные материалы для изготовления          15
плетеных изделий; прочие продукты
растительного происхождения, в другом месте
не поименованные
кроме:
1404 20 000     Хлопковый линт                                    5
15              Жиры и масла животного или растительного         20
происхождения и продукты их расщепления;
готовые пищевые жиры; воски животного
или растительного происхождения
кроме:
1501 00 110     Жир свиной (включая лярд) для промышленного      10
применения, кроме производства продуктов,
используемых для употребления в пищу

сатсума (уншиуларды) қоса           0,03 ЕВРО-дан
алғанда), клементиндер, вилкинг-      кем емес
тер менцитрустардың оларға ұқсас
будандары
0805 30         Лимондар мен лаймалар            5, бірақ 1 кг үшін
0,035 ЕВРО-дан
кем емес
0805 40         Грейпфруттар                     5, бірақ 1 кг үшін
0,02 ЕВРО-дан
кем емес
0808 10         Жас алмалар                      1 кг үшін 0,2 ЕВРО
09              Кофе, шай, мате (Парагвай шайы)                   5
мен дәмтатымдық өсімдіктер
мыналардан басқа:
0901 21 000,    Кофеинi бар немесе кофеинсiз                 бажсыз
қуырылған кофе
0901 22 000
0902 10 000,   Хош иiстендiрiлген немесе хош    10, бірақ 1 кг үшін
иiстендiрiлмеген, қораптағы,        0,2 ЕВРО-дан
таза салмағы 3 кг-дан аспайтын шай    кем емес
0902 20 000    Өзге де шайлар                                бажсыз
0902 40 000
10             Астық дақылдары                                    5
мыналардан басқа:
1001 10 000    Тұқымдық қатты бидай*                         бажсыз
1006           Күріш                                             20
1007 00 100    Астықты сорго, егуге арналған будандар        бажсыз
11             Ұн тарту-жарма өнеркәсібінің өнімдері;            10
солод; крахмал; инулин; бидайдың маңызы
мыналардан басқа:
1103 14 000-   Күрiштiң жармасы*                                 20
нан
1107           Уыт, қуырылған немесе қуырылмаған                 15
12             Майлы тұқымдар мен жемістер, басқа да         бажсыз
тұқымдар мен жемістер, дәндер;
дәрілік өсімдіктер мен техникалық
мақсаттарға арналған өсімдіктер;
сабан мен жем-шөп
мыналардан басқа:
1205 00 100    Егiс үшiн уатылған немесе уатылмаған               5
рапстың тұқымы
1206           Егiс үшiн уатылған немесе уатылмаған
күнбағыс тұқымы
1206 00 100    егiс үшiн аршылған; сұр түстi қауызда және ақ      5
1206 00 910    жолақшаларымен                                     5
1206 00 990    өзгелерi                                           5
13             Табиғи тазартылмаған шеллак: камедьтер,            5
шайырлар және өзге де өсімдік:
шырындары мен сығындылары
14             Тоқылған бұйымдар жасауға арналған                15
өсімдік материалдары; басқа жерде
аталмаған өсімдік тектес өзге де өнімдер
мыналардан басқа:
1404 20 000    Мақта линтi                                        5
15             Жануар немесе өсімдік тектес майлар               20
мен тоң майлар және олардан ажыратылып
алынған өнімдер, дайын тағамдық тоң
майлар, жануар немесе өсімдік тектес
балауыздар
мыналардан басқа:
1501 00 110    Тамаққа пайдаланылатын өнiмдердi                  10
шығаруды қоспағанда, өнеркәсiптiк
қолдануға арналған (лярдты қоса
алғанда), шошқа тоң майы

1503 00 110     Лярд-стеарин и олеостеарин: для промышленного    10
применения
1505            Шерстный жир и жировые вещества, получаемые       5
из него (включая ланолин)
1508            Масло арахисовое и его фракции, нерафинированные  5
или рафинированные, но без изменения их
химического состава
1509            Масло оливковое и его фракции, нерафинированные  10
или рафинированные, но без изменения их
химического состава
1511            Масло пальмовое и его фракции, нерафинированные   5
или рафинированные, но без изменения их
химического состава
из 1512 11 910  Масло подсолнечное сырое, поставляемое
наливом для промышленной перерабоки,      5, но не менее
с 1 апреля по 30 сентября                    0,03 ЕВРО
за 1 кг
из 1512 11 910  Масло подсолнечное сырое, поставляемое    15, но не менее
наливом для промышленной переработки,        0,09 ЕВРО
с 1 октября по 31 марта                       за 1 кг
из 1512 19 910  Прочее масло подсолнечное, поставляемое   15, но не менее
наливом для промышленной переработки,        0,09 ЕВРО
с 1 апреля по 30 сентября                     за 1 кг
из 1512 19 910  Прочее масло подсолнечное, поставляемое   15, но не менее
наливом для промышленной переработки,        0,09 ЕВРО
с 1 октября по 31 марта                       за 1 кг
1513 11,        Масло кокосовое (копровое) и его фракции,        5
1513 19         нерафинированные или рафинированные, но без
изменения их химического состава
1513 21,        Масло пальмоядровое или масло бабассу и          5
их фракции,
1513 29         нерафинированные или рафинированные,
но без изменения их химического состава
1515            Прочие жиры и жирные растительные масла          5
(включая масло жожоба) и их фракции,
нерафинированные или рафинированные,
но без изменения их химического состава
из 1516 20      Саломас                                       беспошлинно
1517 10         Маргарин, за исключением жидкого          15, но не менее
маргарина                                    0,12 ЕВРО
за 1 кг
1517 90         Прочий маргарин                           15, но не менее
0,12 ЕВРО
за 1 кг
1520 00 000     Глицерин сырой; глицериновая вода и
глицериновый щелок                               5
16              Готовые продукты из мяса, рыбы или              15
ракообразных, моллюсков или прочих
водных беспозвоночных
кроме:
1601 00         Колбасы и аналогичные продукты из мяса,   20, но не менее
мясных субпродуктов или крови, готовые       0,4 ЕВРО
пищевые продукты, изготовленные               за 1 кг
на их основе
1602            Готовые или консервированные продукты
из мяса, мясных субпродуктов или          20, но не менее

1503 00 110    Лярд-стеарин және олеостеарин:                    10
өнеркәсiптiк қолдану үшiн
1505           Жүндiк майы және одан алынатын                     5
(ланолиндi қоса алғанда) майлы заттар
1508           Жержаңғақ майы мен оның фракциялары,               5
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1509           Зәйтүн майы мен оның фракциялары,                 10
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1511           Пальма майы мен оның фракциялары,                  5
тазартылмаған немесе тазартылған,
бiрақ химиялық құрамы өзгертiлмеген
1512 11 910-   Өнеркәсiптiк қайта өңдеу үшiн     5, бірақ 1 кг үшін
нан            құйылып берiлетiн күнбағыстың       0,03 ЕВРО-дан
шикi майы, 1-сәуiрден 30 қыр-         кем емес
күйекке дейiн
1512 11 910-   Өнеркәсiптiк қайта өңдеу үшiн    15, бірақ 1 кг үшін
нан            құйылып берiлетiн күнбағыстың       0,09 ЕВРО-дан
шикi майы, 1-қазаннан 31 наурызға      кем емес
дейiн
1512 19 910-   Өнеркәсiптiк қайта өңдеу үшiн     5, бірақ 1 кг үшін
нан            құйылып берiлетiн басқа да          0,03 ЕВРО-дан
күнбағыс майлары, 1-сәуiрден           кем емес
30 қыркүйекке дейiн
1512 19 910-   Өнеркәсiптiк қайта өңдеу үшiн    15, бірақ 1 кг үшін
нан            құйылып берiлетiн басқа да          0,09 ЕВРО-дан
күнбағыс майлары, 1-қазаннан           кем емес
31 наурызға дейiн
1513 11,       Кокос (копра) майы мен оның фракциялары,           5
1513 19        тазартылмаған немесе тазартылған, бiрақ
химиялық құрамы өзгертiлмеген
1513 21,       Өзектi пальма майы немесе бабассу майы             5
1513 29        және олардың фракциялары, тазартылмаған
немесе тазартылған, бiрақ химиялық құрамы
өзгертiлмеген
1515           Басқа да май мен майлы өсiмдiк майлары             5
(жожоба майын қоса алғанда) және олардың
фракциялары, тазартылмаған немесе
тазартылған, бiрақ химиялық құрамы
өзгертiлмеген
1516 20-дан    Саломас                                       бажсыз
1517 10        Маргарин, сұйық маргариндi       15, бірақ 1 кг үшін
қоспағанда                          0,12 ЕВРО-дан
кем емес
1517 90        Басқа маргарин                   15, бірақ 1 кг үшін
0,12 ЕВРО-дан
кем емес
1520 00 000    Шикi глицерин, глицерин суы мен сiлтiсi            5
16             Еттен, балықтан немесе шаян                       15
тәріздестерден, моллюскілерден немесе
басқа судағы омыртқасыз жәндіктерден
жасалатын дайын тағамдар
мыналардан басқа:
1601 00        Шұжықтар мен еттен, iшек-қарын-  20, бірақ 1 кг үшін
нан немесе қаннан жасалатын         0,4 ЕВРО-дан
осындай өнiмдер, олардың негiзiнде    кем емес
дайындалған дайын тамақ өнiмдерi
1602           Еттен, iшек-қарыннан немесе      20, бірақ 1 кг үшін

крови прочие                                 0,5 ЕВРО
кроме:                                        за 1 кг
1602 10 001     Гомогенизированные готовые продукты из           5
мяса, мясных субпродуктов или крови для
детского питания в упаковке до 250 г
1604 11 000     Лосось готовый или консервированный,      20, но не менее
целиком или в кусках, но не фаршированный     3 ЕВРО
за 1 кг
1604 30         Икра осетровых (черная икра) и заменители 30, но не менее
икры, изготовленные из икринок прочих рыб    32 ЕВРО
за 1 кг
1605 10 000     Крабы готовые или консервированные               20
1605 20         Креветки пильчатые, креветки готовые или         20
консервированные
1605 30 000     Омары готовые или консервированные               20
1605 40 000     Прочие ракообразные, готовые или
консервированные                                 20
1605 90         Моллюски и прочие водные беспозвоночные,
готовые или консервированные                     20
17              Сахар и кондитерские изделия из сахара
1701            Сахар тростниковый или свекловичный и
химически чистая сахароза, в твердом состоянии    1
кроме:
1701 11         Сахар-сырец без вкусо-ароматических или       беспошлинно
красящих добавок, тростниковый
1701 99 100,    Сахар белый                               30, но не менее
0,12 ЕВРО
1701 99 900                                                   за 1 кг
1702            Прочие виды сахара, включая химически            5
чистые лактозу, мальтозу,  глюкозу и
фруктозу, в твердом состоянии; сиропы
сахарные без добавления ароматических или
красящих веществ; искусственный мед,
смешанный или не смешанный с натуральным
медом, карамельный кулер
1703            Меласса, полученная в результате                 5
кристаллизации или рафинирования сахара
1704            Кондитерские изделия из сахара
(включая белый шоколад),                        20
не содержащие какао
кроме:
1704 10         Жевательная резинка, покрытая или не      20, но не менее
покрытая сахаром                             1,2 ЕВРО
за 1 кг
1704 90         Кондитерские изделия из сахара            20, но не менее
(включая белый шоколад),                     0,25 ЕВРО
не содержащие какао, прочие                   за 1 кг
1704 90 550     Пастилки от боли в горле и таблетки от кашля    10
1704 90 710     Вареные конфеты с начинкой или без начинки,     20
не содержащие какао
1704 90 750     Тоффи, карамели и аналогичные сладости,
не содержащие какао                             20
1704 90 990     Прочие кондитерские изделия из сахара,
не содержащие какао                             20

қаннан жасалған дайын немесе        0,5 ЕВРО-дан
консервiленген басқа да өнiмдер       кем емес
мыналардан басқа:
1602 10 001    Балалар тағамына арналған 250 г.                   5
дейiнгi орамдағы, еттен, еттiң қосымша
өнiмдерiнен немесе қаннан жасалған
гомогендiрiлген дайын өнiмдер
1604 11 000    Дайын немесе консервiленген,     20, бірақ 1 кг үшін
тұтас немесе сомдап бөлшектелген,    3 ЕВРО-дан
бiрақ туралмаған албырт балық          кем емес
1604 30        Албырт балықтың уылдырығы (қара  30, бірақ 1 кг үшін
уылдырық) пен басқа балықтардың      32 ЕВРО-дан
уылдырықтарынан жасалған               кем емес
уылдырықты алмастырғыштар
1605 10 000    Дайын немесе консервiленген крабтар               20
1605 20        Дайын немесе консервiленген
креветкалар, ара тiстi креветкалар                20
1605 30 000    Дайын немесе консервiленген омарлар               20
1605 40 000    Дайын немесе консервiленген басқа да              20
шаян тәрiздестiлер
1605 90        Дайын немесе консервiленген                       20
моллюскiлер мен басқа да судағы
омыртқасыз жәндiктер
17             Қант пен қанттан жасалған кондитерлік
бұйымдар
1701           Құрақ немесе қызылша қанты мен                     1
химиялық таза сахароза, қатты күйiнде
мыналардан басқа:
1701 11        Дәмдi-хош иiстi немесе бояғыш                 бажсыз
қоспаларсыз қант шикiзаты,
құрақтан
1701 99 100,   Ақ қант                          30, бірақ 1 кг үшін
1701 99 900                                        0,12 ЕВРО-дан
кем емес
1702           Химиялық таза лактозаны, мальтозаны,               5
глюкозаны және фруктозаны қоса
алғанда, қанттың басқа түрлерi, қатты
күйiнде; хош иiстi немесе бояғыш заттар
қосылмаған қант сироптары; табиғи
балмен араластырылған немесе
араластырылмаған, жасанды бал, карамель
кулерi
1703           Қантты кристаллдау немесе тазартудың               5
нәтижесiнде алынған меласса
1704           Құрамында какао жоқ қанттың кондитерлiк           20
бұйымдары (ақ шоколадты қоса алғанда)
мыналардан басқа:
1704 10        Қант жалатылған немесе жалатыл-  20, бірақ 1 кг үшін
маған шайнайтын сағыз               1,2 ЕВРО-дан
кем емес
1704 90        Қанттан жасалған құрамында       20, бірақ 1 кг үшін
какао жоқ кондитерлiк бұйымдар      0,25 ЕВРО-дан
(ақ шоколадты қоса алғанда),           кем емес
басқалары
1704 90 550    Тамақ ауруына қарсы пастилкалар және              10
жөтелге қарсы таблеткалар
1704 90 710    Iшiне салынған немесе салынбаған,                 20
құрамында какао жоқ қайнатылған конфеттер
1704 90 750    Тоффилер, карамельдер және құрамында              20
какао жоқ тәттiлер
1704 90 990    Құрамында какао жоқ өзге де қанттан               20
жасалған кондитерлiк тағамдар

18              Какао и продукты из него                         5
кроме:
1801 00 000     Какао-бобы, целые или дробленые, сырые или
жареные                                      беспошлинно
1806 31 000,    Прочие пищевые продукты, содержащие какао,
1806 32         в брикетах, в пластинках или плитках
с начинкой, без начинки                         25
1806 90         Прочие шоколад и шоколадные продукты            25
кроме:
1806 90 900     Кондитерские изделия прочие, содержащие какао   10
19              Готовые продукты из зерна хлебных злаков,       15
муки, крахмала или молока; мучные
кондитерские изделия
кроме:
1901 10 000     Детское питание, расфасованное для розничной
продажи                                      беспошлинно
20              Продукты переработки овощей, плодов             15*
(фруктов), орехов или прочих частей
растений
кроме:
2001, 2002,     Овощи консервированные                    15, но не менее
2004, 2005                                                   0,075 ЕВРО
за 1 кг
2005 10 001     Овощи гомогенизированные для детского
питания в упаковке до 250 г.                  беспошлинно
2007 10 101,    Гомогенизированные готовые продукты для
2007 10 911,    детского питания в упаковке до 250 г.         беспошлинно
2007 10 991
2009            Соки фруктовые (включая виноградное       15, но не менее
сусло) и соки овощные, несброженные          0,07 ЕВРО
и не содержащие добавок спирта,                за 1 л
с добавлением или без добавления сахара
или других подслащивающих веществ
кроме:
из 2009 60      Виноградное сусло*                                5
21              Разные пищевые продукты                          15
кроме:
210 111 111     Экстракты и концентраты кофе, твердые     10, но не менее
0,5 ЕВРО
за 1 кг
2102 10         Дрожжи активные                                  30
2103 90 300     Ароматические горечи (горькие вещества),      беспошлинно
содержащие 44,2-49,2 об.% спирта и 1,5-6 мас%
горечавки, специй и различных ингредиентов и
содержащие 4-10% сахара,  в емкостях 0,5 л
или менее
из 2104 20 000  Гомогенизированные смеси пищевых продуктов
для детского питания в упаковке до 250 г*     беспошлинно
2106            Пищевые продукты, в другом месте не
поименованные                                    10
кроме:
2106 90 100     Сыры плавленые*                            15, но не менее
0,3 ЕВРО
за 1 кг
из 2106 90 980 Жевательная резинка без сахара (сахарозы)   20, но не менее
и/или с использованием заменителей сахара*     1,2 ЕВРО
за 1 кг

18             Какао мен одан жасалған өнімдер                    5
мыналардан басқа:
1801 00 000    Тұтас немесе ұсақталған, шикi немесе          бажсыз
қуырылған какао-бұршақтар
1806 31 000,   Какаосы бар, iшiне салынған, салынбаған брикет,   25
1806 32        табақша немесе тақталы, басқа да тамақ өнiмдерi
1806 90        Өзге де шоколадтар мен шоколад өнiмдерi           25
мыналардан басқа:
1806 90 900    Құрамында какао бар өзге де кондитерлiк           10
бұйымдар
19             Астық дәндерінен, ұннан, крахмалдан немесе        10
сүттен жасалған дайын өнімдер, ұннан
жасалған кондитерлік тағамдар
мыналардан басқа:
1901 10 000    Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынған            бажсыз
балалар тамағы
20             Көкөністердің, жемістердің (жидектердің),        15*
жаңғақтардың немесе өсімдіктердің басқа
да бөліктерінен қайта өңделген өнімдер
мыналардан басқа:
2001, 2002,    Консервіленген көкөніс           15, бірақ 1 кг үшін
2004, 2005                                         0,075 ЕВРО-дан
кем емес
2005 10 001    Балалар тамағына арналған 250 г.              бажсыз
дейiнгi орамадағы гомогендендiрiлген
көкөнiстер
2007 10 101,   Балалар тамағына арналған 250 г. дейiнгi      бажсыз
2007 10 911,   орамадағы гомогендендiрiлген дайын
2007 10 991    өнiмдер
2009           Ашытылмаған немесе құрамында     15, бірақ 1 кг үшін
спирт қоспалары жоқ, қант немесе    0,07 ЕВРО-дан
басқа да тәттiлендiретiн заттар
қосылған немесе кем емес
қосылмаған жидек шырындары (жүзiм шырынын
қоса алғанда) мен көкөнiс шырындары
мыналардан басқа:
2009 60-тан    Жүзiм шырыны*                                      5
21             Түрлі тағам өнімдері                              15
мыналардан басқа:
210 111 111    Кофенiң сығындылары мен концен-  10, бірақ 1 кг үшін
траттары, қатты*                    0,5 ЕВРО-дан
кем емес
2102 10        Белсендi ашытқылар                                30
2103 90 300    құрамында көлемi 44,2 - 49,2 жалпы %          бажсыз
спирт пен кесек немесе басқа бөлiктер
түрiндегi 1,5 - 6 май % ащыдан
шерменгүл, татымдықтар және әртүрлi
ингредиенттер 4 - 10% қант бар 0,5 л
немесе одан кем ыдыстағы хош иiстi
ащылар [ащызаттар]
2104 20 000-   Балалар тамағына арналған 250 г дейiнгi       бажсыз
нан            орамдағы тағамдық өнiмдердiң
гомогендендiрiлген қоспалары*
2106           Басқа жерде аталмаған тағам өнiмдерi              10
мыналардан басқа:
2106 90 100    Балқытылған iрiмшiктер*          15, бірақ 1 кг үшін
0,3 ЕВРО-дан
кем емес
2106 90 980-   Қантсыз (сахарозасыз) және/не-   20, бірақ 1 кг үшін
нен            месе қантты алмастырғыштар          1,2 ЕВРО-дан
пайдаланылған шайнайтын сағыз*        кем емес

из 2106 90 980 Жевательная резинка без сахара (полуфабрикат)*    15
22             Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
2201           Воды, включая натуральные или искусственные 20, но не менее
минеральные, газированные, без добавления      0,25 ЕВРО
сахара или других подслащивающих или вкусо-      за 1 кг
ароматических веществ; лед и снег
2202 10 000    Воды, включая минеральные и газированные,   25, но не менее
содержащие добавки сахара или других           0,06 ЕВРО
подслащивающих веществ                          за 1 л
2202 90        Прочие безалкогольные напитки,              15, но не менее
за исключением фруктовых или овощных           0,07 ЕВРО
соков товарной позиции 2009                     за 1 л
2203 00        Пиво солодовое                              0,6 ЕВРО за 1 л
2204 10        Вина игристые                               1,32 ЕВРО за 1 л
2204 21        Вина прочие, в сосудах емкостью не более
2 литров                                    0,5 ЕВРО за 1 л
2204 29        Вина прочие и виноградное сусло, брожение   0,12 ЕВРО за 1 л
которых было предотвращено или
приостановлено путем добавки спирта
2204 30        Прочие сусла виноградные                            5
2205 10        Вермуты и виноградные натуральные вина      0,5 ЕВРО за 1 л
прочие с добавлением растительных или
ароматических экстрактов, в сосудах
емкостью не более 2 литров
2205 90        Вермуты и виноградные натуральные вина     0,12 ЕВРО за 1 л
прочие с добавлением растительных или
ароматических экстрактов, в сосудах
емкостью более 2 литров
2206 00 100    Пикет                                      0,5 ЕВРО за 1 л
2206 00 310,   Напитки прочие сброженные игристые         1,32 ЕВРО за 1 л
2206 00 390
2206 00 510,   Напитки сброженные неигристые,
в сосудах емкостью 2 литра                 0,5 ЕВРО за 1 л
2206 00 590    или менее
2206 00 810,   Напитки сброженные неигристые, в сосудах
2206 00 890    емкостью более 2 литров                    0,5 ЕВРО за 1 л
2207 10 000    Этиловый спирт неденатурированный,         100, но не менее
с концентрацией спирта не менее 80 об.%       1,0 ЕВРО
за 1 л
2207 20 000    Этиловый спирт и прочие спирты             100, но не менее
денатурированные, любой концентрации          2,0 ЕВРО
за 1 л
2208           Спирт этиловый неденатурированный,
с концентрацией спирта менее 80 об.%;      1,0 ЕВРО за 1 л
спиртовые настойки, ликеры и прочие
спиртные напитки
2209 00        Уксус и его заменители, полученные из
уксусной кислоты                                 15
23             Остатки и отходы пищевкусовой
промышленности; готовые корма для животных        5
кроме:
2309 10        Корм для собак или кошек, расфасованный    20, но не менее

2106 90 980-   Шайнайтын сағыз, қантсыз (жартылай                15
нен            фабрикат)*
22             Алкогольді және алкогольсіз сусындар
мен сірке қышқылы
2201           Сулар, табиғи немесе жасанды     20, бірақ 1 кг үшін
минералды, газды, қант немесе       0,25 ЕВРО-дан
басқа да тәттiлендiретiн немесе        кем емес
дәмдi-хош иiстi заттар қосылмаған
суларды қоса алғанда; мұз бен қар
2202 10 000    Минералды және газды, қант        25, бірақ 1 л үшін
немесе басқа да тәттiлендiрiлген    0,06 ЕВРО-дан
заттар қосылған суларды қоса          кем емес
алғанда, сулар
2202 90        2009-тауар айқындамасының жидек   15, бірақ 1 л үшін
немесе көкөнiс шырындарынан         0,07 ЕВРО-дан
басқа, өзге де алкогольсiз            кем емес
сусындар
2203 00        Ашытылған сыра                              1 л үшін
0,6 ЕВРО
2204 10        Көбiктi шараптар                            1 л үшін
1,32 ЕВРО
2204 21        Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын     1 л үшін 0,5 ЕВРО
ыдыстардағы басқа да шараптар
2204 29        Спирт қосу жолымен ашытылмаған     1 л үшін 0,12 ЕВРО
немесе ашытуы тоқтатылған басқа
да шараптар мен жүзiм шырындары
2204 30        Басқа да жүзiм шырындары                           5
2205 10        Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын     1 л үшін 0,5 ЕВРО
ыдыстардағы, өсiмдiк немесе хош иiстi
сығындылар қосылған вермуттер мен
табиғи жүзiм шараптары
2205 90        Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын    1 л үшін 0,12 ЕВРО
ыдыстардағы, өсiмдiк немесе хош иiстi
сығындылар 1 литр экстракт қосылған
вермуттер мен табиғи жүзiм шараптары
2206 00 100    Пикет                              1 л үшін 0,5 ЕВРО
2206 00 310,   Ашытылған өзге де көбiктi су-     1 л үшін 1,32 ЕВРО
2206 00 390    сындар
2206 00 510,   Сыйымдылығы 2 литрлiк немесе       1 л үшін 0,5 ЕВРО
2206 00 590    одан кiшi ыдыстардағы ашытылған
көбiксiз сусындар
2206 00 810,   Сыйымдылығы 2 литрден асатын       1 л үшін 0,5 ЕВРО
2206 00 890    ыдыстардағы ашытылған көбiксiз сусындар
2207 10 000    Құрамында кемiнде 80 көлемдiк    100, бірақ 1 л үшін
% спирт бар денатураландырыл-       1,0 ЕВРО-дан
маған этил спиртi                     кем емес
2207 20 000    Кез-келген концентрациядағы      100, бірақ 1 л үшін
денатураландырылған этил спиртi     2,0 ЕВРО-дан
мен өзге де спирттер                  кем емес
2208           Көлемдi 80 % кем спирт концен-     1 л үшiн 1,0 ЕВРО
трациясы бар денатурландырылмаған
этил спиртi, спирт тұнбалары,
ликерлер және басқа да спирттiк
iшiмдiктер
2209 00        Сiрке қышқылынан алынған сiрке                    15
суы мен оны алмастырғыштар
23             Тағамды дәмдеу өнеркәсібінің                       5
қалдықтары, малға арналған дайын жемшөп
мыналардан басқа:
2309 10        Бөлшек сауда үшiн оралып салын-  20, бiрақ 1 кг үшін

для розничной продажи                         0,16 ЕВРО
за 1 кг
24             Табак и промышленные заменители табака
2401           Табачное сырье; табачные отходы                   5
2402           Сигары, сигары с обрезанными концами,      30, но не менее
сигариллы (тонкие сигары) и сигареты из       3 ЕВРО
табака или его заменителей                   за 1000 шт.
2403           Прочий промышленно изготовленный табак и         30
промышленные заменители табака; табак
"гомогенизированный" или "восстановленный",
табачные экстракты и эссенции
кроме:
2403 10        Курительный табак, содержащий или не             20
содержащий заменители табака в любой пропорции
2403 91 000   "гомогенизированный" или "восстановленный" табак  20
2403 99 100    жевательный и нюхательный табак                  20
2403 99 900    прочий                                           20
25             Соль; сера; земли и камень; штукатурные           5
материалы, известняк и цемент
кроме:
из 25          Титано-магниевое сырье*                       беспошлинно
2529 21 000    Плавиковый шпат: с содержанием фторида           15
кальция 97 мас.% или менее
2529 22 000    Плавиковый шпат: с содержанием фторида           15
кальция более 97 мас.%
26             Руды, шлак и зола                                 5
кроме:
2614 00        Руды и концентраты титановые                  беспошлинно
2603 00 000    Руды и концентраты медные                     беспошлинно
2607 00 000    Руды и концентраты свинцовые                  беспошлинно
2608 00 000    Руды и концентраты цинковые                   беспошлинно
2612 10        Руды и концентраты урановые                   беспошлинно
2615 90 100    Руды и концентраты ниобиевые и танталовые     беспошлинно
из 2617 90 000 Руды и концентраты бериллиевые                беспошлинно
2620 90 200    Зола и другие отходы, содержащие в
основном ниобий и тантал                      беспошлинно
27             Топливо минеральное, нефть и продукты их           5
перегонки; битуминозные вещества; воски
минеральные
кроме:
2711 11 000,   Газ природный                                 беспошлинно
2711 21 000
28             Продукты неорганической химии; соединения          5
неорганические или органические, драгоценных
и редкоземельных металлов, радиоактивных
элементов или изотопов
кроме:
2815 11 000    Гидроксид натрия (сода каустическая)[едкийнатр], 15
гидроксид калия (едкое кали); пероксиды натрия
или калия в твердом виде

ған, итке немесе мысыққа арнал-     0,16 ЕВРО
ған азық
24             Темекі мен өнеркәсіптік темекі
алмастырғыштар
2401           Темекi шикiзаты; темекi қалдықтары                 5
2402           Сигарлар, ұштары кесiлген        30, бiрақ 1000 дана
сигарлар, сигариллар (жұқа         үшін 3 ЕВРО-дан
сигаралар) мен темекiден немесе       кем емес
оларды алмастырғыштардан
жасалған сигареттер
2403           Басқа да өнеркәсiптiк жолмен жасалған             30
темекi мен өнеркәсiптiк темекi
алмастырғыштары; "гомогендендiрiлген"
немесе "қалпына келтiрiлген" темекi,
темекi сығындылары мен эссенциялары
мыналардан басқа:
2403 10        Құрамында кез-келген көлемде темекi               20
алмастырғыштары бар немесе жоқ
тартатын темекi
2403 91 000    "Гомогендiрiлген" немесе "қалпына                 20
2403 99 100    келтiрiлген" темекi шайнайтын және                20
иiскейтiн темекi
2403 99 900    өзгелерi                                          20
25             Тұз; күкірт; топырақ пен тас; сылақ                5
материалдары, әк тастары мен цемент
мыналардан басқа:
25-тен         Титан-магний шикiзаты*                        бажсыз
2529 21 000    Плавиктi шпат: 97 масса % немесе одан             15
кем кальций фторидi бар
2529 22 000    Плавиктi шпат: 97 масса % асатын                  15
кальций фторидi бар
26             Рудалар, шлак және күл                             5
мыналардан басқа:
2614 00        Титан рудалары мен концентраттары             бажсыз
2603 00 000    Жез кендерi мен концентраттары                бажсыз
2607 00 000    Қорғасын кендерi мен концентраттары           бажсыз
2608 00 000    Мырыш кендерi мен концентраттары              бажсыз
2612 10        Уран кендерi мен концентраттары               бажсыз
2615 90 100    Ниобий және тантал кендерi мен                бажсыз
концентраттары
2617 90 000-   Бериллий кендерi мен концентраттары           бажсыз
ден
2620 90 200    Құрамында негiзiнен ниобий мен тантал         бажсыз
бар күл және басқа қалдықтар
27             Минералды отын, мұнай және олардан                 5
айырылып алынатын өнімдер битуминоз
заттары; минералды балауыздар
мыналардан басқа:
2711 11 000,   Табиғи газ                                    бажсыз
2711 21 000
28             Органикалық емес химия өнiмдерi;                   5
қымбат және сирек кездесетін
металдардың, радиоактивтi элементтердiң
немесе изотоптардың органикалық немесе
органикалық емес қосылыстары
мыналардан басқа:
2815 11 000    Натрий гидроксидi (каустикалық сода)              15
(күйдiргiшнатр), калий гидроксидi
(күйдiргiш калий); натрийдiң немесе
калийдiң пероксидтерi қатты түрiнде

2815 12 000    Гидроксид натрия (сода каустическая)[едкийнатр], 15
гидроксид калия (едкое кали); пероксиды натрия
или калия в водном растворе
(щелок натровый или сода жидкая)
2825 90 200    Оксид и гидроксид бериллия                    беспошлинно
из 2825 90 800 Оксид, гидроксид ниобия и тантала             беспошлинно
2826 12 000    Фторид алюминия                                   15
2826 30 000    Гексафторалюминат натрия (синтетический криолит)  20
из 2826 90 900 Фтортанталат калия, натрия                    беспошлинно
2830           Сульфиды, полисульфиды                        беспошлинно
кроме:
2830 10 000    Сульфиды натрия                            30, но не менее
90 ЕВРО
за 1 т
2844 10        Уран природный и его соединения; сплавы,      беспошлинно
дисперсии (включая металлокерамику),
продукты керамические и смеси, содержащие
природный уран или соединения природного
урана
2844 20        Уран, обогащенный ураном-235,                 беспошлинно
и его соединения; плутоний и его соединения;
сплавы, дисперсии (включая металлокерамику),
продукты керамические и смеси, содержащие
уран, обогащенный ураном-235, плутоний
или соединения этих продуктов
2844 30        Уран, обедненный ураном-235, и его            беспошлинно
соединения; торий и его соединения; сплавы,
дисперсии (включая металлокерамику),
продукты керамические и смеси, содержащие
уран, обедненный ураном-235, торий или
соединения этих продуктов
2849 10 000    Карбид кальция                                     15
29             Органические химические соединения                  5
кроме:
2918 14 000    Лимонная кислота                           5, но не менее
0,05 ЕВРО
за 1 кг
из 2941 10 200 Ампициллина тригидрат*                        беспошлинно
из 2941 40     Левомицетин*                                  беспошлинно
30             Фармацевтическая продукция                    беспошлинно
кроме:
3004           Лекарственные средства [лекарства] (кроме
лекарственных средств товарной позиции 3002,
3005 или 3006), состоящие из смешанных или
несмешанных продуктов для использования в
терапевтических или профилактических целях,
расфасованные в виде дозированных
лекарственных форм или в упаковки для
розничной продажи:
3004 50 100    расфасованные в формы или упаковки для
розничной продажи
из 3004 50 100 лекарственные средства прочие, содержащие
кислоту аскорбиновую (витамин С)                  15
из 3004 50 100 лекарственные средства прочие, содержащие         15
кислоту никотиновую
из 3004 50 100 лекарственные средства прочие, содержащие         15
кокарбоксилазу
из 3004 50 100 лекарственные средства прочие, содержащие
никотинамид                                       15
из 3004 50 100 лекарственные средства прочие, содержащие
пиридоксин                                        15
из 3004 50 100 лекарственные средства прочие, содержащие
тиамин и его соли (витамин В1)                    15
из 3004 50 100 лекарственные средства прочие, содержащие         15
цианокобаламин (витамин В12)
3004 50 900    прочие, кроме содержащих
из 3004 50 900 кокарбоксилазу                                    10
из 3004 50 900 кислоту аскорбиновую (витамин С)                  10

2815 12 000    Натрий гидроксидi (каустикалық сода)              15
(күйдiргiшнатр) калий гидроксидi
(күйдiргiш калий); су ерiтiндiсiндегi
натрий немесе калий пероксидтерi
(натрий сiлтiсi немесе сұйық сода)
2825 90 200    Бериллий оксидi мен гидроксидi                бажсыз
2825 90 800-   Ниобий және тантал оксидi, гидроксидi         бажсыз
ден
2826 12 000    Алюминий фторидi                                  15
2826 30 000    Натрий гексафторалюминаты (синтетикалық           20
криолит)
2826 90 900-   Калий, натрий фтортанталаты                   бажсыз
ден
2830           Сульфидтер, полисульфидтер                    бажсыз
мыналардан басқа:
2830 10 000    Натрий сульфидтерi                 30, бірақ 1 тонна
үшін 90 ЕВРО-дан
кем емес
2844 10        Табиғи уран мен оның қосылыстары,             бажсыз
қорытпалары шашырандылар (металл қышын
қоса алғанда), құрамында табиғи уран
немесе табиғи уранның қосылыстары бар
қыш өнiмдері мен қоспалар
2844 20        235-уранмен байытылған уран және оның         бажсыз
қосылыстары:
плутоний және оның қосындылары;
қорытпалары шашырандылар (металл қышын
қоса алғанда), құрамында 235-уранмен
байытылған уран, плутоний немесе осы
өнiмдердiң қосылыстары бар қыш өнiмдерi
мен қоспалары
2844 30        235-уранмен азайтылған уран және оның         бажсыз
қосылыстары:
торий және оның қосылыстары; қорытпалар,
шашырандылар (металл қышын қоса алғанда),
құрамында 235-уранмен сиретiлген уран,
торий немесе осы өнiмнiң қосылыстары
бар қыш өнiмдерi мен қоспалары
2849 10 000    Кальций карбидi                                   15
29             Органикалық химиялық қосылыстар                    5
мыналардан басқа:
2918 14 000    Лимон қышқылы                     5, бірақ 1 кг үшін
0,05 ЕВРО-дан
кем емес
2941 10 200-   Ампициллин тригидраты*                        бажсыз
ден
2941 40-тан    Левомицетин*                                  бажсыз
30             Фармацевтік өнімдер                           бажсыз
мыналардан басқа:
3004           Бөлшек сауда үшiн мөлшерлi дәрiлiк
нысандар түрiнде түйiлген немесе
орамдағы терапевтикалық немесе алдын
алу мақсаттарында пайдалану үшiн
аралас немесе аралас емес өнiмдерден
тұратын дәрiлiк заттар (дәрiлер)
(3002, 3005 немесе 3006 тауар
позициясының дәрiлiк заттарынан басқа):
3004 50 100    Бөлшек саудаға арналған нысанда немесе
оралып түйiлген
3004 50 100-ен аскорбин қышқылынан (С витаминiнен)               15
тұратын өзге дәрiлiк заттар
3004 50 100-ен құрамында никотин қышқылы бар өзге                15
дәрiлiк заттар
3004 50 100-ен кокарбоксилаз бар өзге дәрiлiк заттар             15
3004 50 100-ен Никотинамид бар өзге дәрiлiк заттар               15
3004 50 100-ен Пиридоксин бар өзге дәрiлiк заттар                15
3004 50 100-ен тиамин және оның тұзы (В 1 витаминi) бар          15
өзге дәрiлiк заттар
3004 50 100-ен цианокобаламин (В12 витаминi) бар өзге           15
дәрiлiк заттар
3004 50 900
3004 50 900-ен кокарбоксилаз бардан басқа, өзгелерi              10
3004 50 900-ен аскорбин қышқылы (С витаминiнен)                  10

из 3004 50 900 цианокобаламин (витамин В12)                      10
3004 90 990    прочие
из 3004 90 990 кислота ацетилсалициловая                         10
из 3004 90 990 парацетамол                                       10
из 3004 90 990 рибоксин (инозин)                                 10
31             Удобрения                                     беспошлинно
кроме:
3103 10        Суперфосфаты                                      10
32             Экстракты дубильные или красильные;                5
танины и их производные; красители,
пигменты и прочие красящие вещества;
краски и лаки; шпатлевки и прочие
мастики; чернила (типографская краска)
кроме:
3209           Краски и лаки прочие (включая эмали и политуры)   15
на основе синтетических полимеров или химически
модифицированных природных полимеров,
диспергированные или растворенные в водной среде
33             Эфирные масла и резиноиды; парфюмерные,
косметические и туалетные средства
3301           Масла эфирные (освобожденные или не                5
освобожденные от терпенов), включая твердые
или абсолютные цветочные экстракты; резиноиды;
экстрагированные эфирные масла; концентраты
эфирных масел в жирах, нелетучих маслах,
восках или аналогичных продуктах, получаемые
методом анфлеража или мацерацией; терпеновые
побочные продукты детерпенизации эфирных масел;
водные дистилляты и водные растворы эфирных
масел
3302           Смеси душистых веществ и смеси (включая            5
спиртовые растворы), получаемые на основе
одного или более таких веществ, используемые
в качестве промышленного сырья;
прочие препараты на основе душистых веществ,
используемые для производства напитков
3303 00        Духи и туалетная вода                             15
3304           Косметические средства или средства для           15
макияжа и средства для ухода за кожей (кроме
лекарственных), включая средства против загара
или для загара; средства для маникюра или
педикюра
3305           Средства для волос                                15
3306           Средства для гигиены полости рта или зубов,       15
включая фиксирующие порошки и пасты для зубных
протезов;
нитки, используемые для очистки межзубных
пространств (зубной шелк) в индивидуальной
упаковке для розничной продажи
3307           Средства, используемые до, во время и после    беспошлинно
бритья, дезодоранты индивидуального
назначения, составы для принятия ванн, средства
для удаления волос и прочие парфюмерные,
косметические или туалетные средства, в
другом месте не поименованные; дезодоранты для
помещений, ароматизированные или
неароматизированные, обладающие или не обладающие
дезинфицирующими свойствами
34             Мыло, поверхностно-активные органические      беспошлинно
вещества, моющие средства, смазочные
материалы, искусственные и готовые воски,
составы для чистки или полировки, свечи и
аналогичные изделия, пасты для лепки,
пластилин, "зубоврачебный воск" и составы
на основе гипса для зубоврачебных целей
кроме:

3004 50 900-ен цианокобаламин (В12 витаминiнен)                  10
3004 50 990    өзгелерi
3004 50 990-ан ацетилсалицил қышқылы                             10
3004 50 990-ан парацетомол                                       10
3004 50 990-ан рибоксин (инозин)                                 10
31             Тыңайтқыштар                                  бажсыз
мыналардан басқа:
3103 10        Суперфосфаттар                                    10
32             Илейтін немесе бояғыш сығындылар;                  5
таниндер мен олардың туындылары;
бояғыштар; пигменттер және басқа да
бояғыш заттар; бояулар мен лактар;
шпатлевкалар мен өзге де мастикалар;
сиялар (баспахана бояулары)
мыналардан басқа:
3209           Синтетикалық полимерлердiң немесе                 15
химиялық жетiлдiрiлген табиғи
полимерлердiң негiзiндегi, суда
шашыратылған немесе ерiтiлген басқа
да бояулар мен лактар (эмаль мен
политураны қоса алғанда)
33             Эфир майлары мен резиноидтер;
парфюмерлік, косметикалық және жуыну
құралдары
3301           Қатты немесе абсолютті гүл сығындыларын            5
қоса алғанда эфир майлары
(терпендерден босатылған немесе
босатылмаған), резиноидтер, сығылған
эфир майлары; анфлераж немесе мацерация
жолымен алынатын, тоңмайлардағы,
ұшпайтын майлардағы, балауыздардағы не
сондай өнімдердегi эфир майларының
концентраттары, эфир майларын
терпенсiздендiру жолымен алынған
қосымша терпен өнiмдерi; су дистиляттары
мен эфир майларының судағы ерiтiндiлерi
3302           Хош иiстi заттардың қоспалары мен бiр              5
немесе бiрнеше осындай заттардың
негiзiнде алынатын, өнеркәсiптiк
шикiзат ретiнде пайдаланылатын қоспалар
(спирттiк ерiтiндiлердi қоса алғанда)
сусындар өндiру үшiн пайдаланылатын хош
иiстi заттардың негiзiндегi басқа да
препараттар
3303 00        Әтiр мен жуыну суы                                15
3304           Күнге күюге қарсы немесе күнге күюге              15
арналған құралдарды қоса алғанда,
косметикалық құралдар, макияжға арналған
құралдар немесе тері күтіміне арналған
құралдар (дәрiлiктерінен басқалары);
маникюр мен педикюрға арналған құралдар
3305           Шашқа арналған құралдар                           15
3306           Бекiтетін ұнтақтар мен тiс протездерiнiң          15
пасталарын қоса алғанда ауыздың немесе
тiстердiң тазалығына арналған құралдар;
тiстердiң арасындағы қуыстарды тазалау
үшін пайдаланылатын, бөлшек саудаға
арналған жеке қораптағы жiптер (тiс жiбегi)
3307           Қырынған кезде, оған дейiн, одан кейін        бажсыз
пайдаланылатын құралдар, жеке бас үшiн
қолданылатын дезодоранттар, ванна
қабылдауға арналған құрамдар, жүн жұлуға
арналған құралдар және өзге де басқа
жерде аталмаған парфюмериялық,
косметикалық немесе жуыну құралдары;
үй-жайларға арналған хош иiстендiрiлген
немесе хош иiстендiрiлмеген,
уытсыздандыру қасиеттерi бар немесе
жоқ дезодоранттар
34             Сабын, үстірт белсенді органикалық            бажсыз
заттар, жуу құралдары, жағатын
материалдар, дайын және жасанды
балауыздар, тазалауға және жылтыратуға
арналған құрамдар, майшамдар мен
соларға ұқсас бұйымдар, илеуге арналған
пасталар, пластилин, "тіс дәрігерінің
балауызы" мен тіс дәрігері мақсатына
арналған гипс негізіндегі құрамдар
мыналардан басқа:

3402 20 100    вещества поверхностно-активные органические,       15
расфасованные или не расфасованные
для розничной продажи:
3402 20 900    моющие и чистящие средства                         15
35             Белковые вещества; модифицированные                 5
крахмалы; клеи; ферменты
36             Взрывчатые вещества;                          беспошлинно
пиротехнические изделия; спички; пирофорные
сплавы; некоторые горючие вещества
кроме:
3604 10 000    Фейерверки                                         20
3605 00 000    Спички                                             20
3606           Ферроцерий и сплавы пирофорные прочие              20
в любых формах; изделия из горючих
материалов, указанные в примечании 2
к данной группе.
37             Фото- и кинотавры                                   10
кроме:
3701 10        Фотопластинки и фотопленки рентгеновские      беспошлинно
плоские, сенсибилизированные,
неэкспонированные, из любых
материалов, кроме бумаги, картона или
текстильных
3702 10 000    Фотопленки рентгеновские в рулонах,           беспошлинно
сенсибилизированные, неэкспонированные,
из любых материалов, кроме бумаги, картона
или текстильных
3702 32 900    Фотопленка неэкспонированная                       5
3706           Кинопленка, экспонированная и проявленная,
со звуковой дорожкой или без звуковой дорожки,
или состоящая только из звуковой дорожки          20
38             Прочие химические продукты                        10
кроме:
3808           Инсектициды, родентициды, фунгициды,          беспошлинно
гербициды, противовсходовые средства и
регуляторы роста растений, средства
дезинфицирующие и аналогичные им,
расфасованные в формы или упаковки для
розничной продажи или представленные
в виде готовых препаратов или изделий
(например, ленты, обработанные серой,
фитили и свечи и бумага липкая от мух)
3809           Средства отделочные, средства для ускорения   беспошлинно
крашения или фиксации красителей и продукты
прочие и готовые препараты (например,
вещества для обработки и протравы),
применяемые в текстильной, бумажной,
кожевенной промышленности или аналогичных
отраслях, в другом месте не поименованные
из 3811        Деэмульгаторы*                                беспошлинно
3812           Ускорители вулканизации каучука готовые;      беспошлинно
составные пластификаторы для каучука или
пластмасс, в другом месте не поименованные;
антиоксиданты и стабилизаторы прочие для
каучука или пластмасс
3801 30 000    электродная масса*                            беспошлинно
39             Полимерные материалы, пластмассы и
изделия из них

3402 20 100    Бөлшек саудаға арналып оралған немесе             15
оралмаған,
Үстiрт белсендi органикалық заттар:
3402 20 900    жуатын және тазарту заттары                       15
35             Белокты заттар; жетілдірілген крахмалдар,          5
желімдер; ферменттер
36             Жарылғыш заттар; пиротехникалық бұйымдар;     бажсыз
сіріңкелер; пирофорлық қорытпалар;
кейбір жанармай заттары
мыналардан басқа:
3604 10 000    Отшашқыштар                                       20
3605 00 000    Сiрiңкелер                                        20
3606           Кез-келген нысандағы ферроцерий және
өзге пирофорлық қорытпалар; осы топқа
2 қосымшада көрсетiлген жанғыш
материалдардан жасалған бұйымдар:
37             Фото және кинотауарлар                            10
мыналардан басқа:
3701 10        Қағаз, картон немесе тоқыма                   бажсыз
материалдарынан басқа, кез келген
материалдардан жасалған рентгендiк
жалпақ, сенсибилизацияланған,
экспонирленбеген фотопластинкалар
мен фотопленкалар
3702 10 000    Қағаз, картон немесе тоқыма                   бажсыз
материалдарынан басқа, кез-келген
материалдардан жасалған рулондардағы
рентгендiк жалпақ, сенсибилизацияланған,
экспонирленбеген фотопластинкалар
мен фотопленкалар
3702 32 900    Экспонирленбеген фотопленка                        5
3706           Дыбыстық жолы бар немесе жоқ немесе               20
тек дыбыстық жолдан ғана тұратын
экспонирленбеген және шығарылған кинопленка
38             Өзге де химиялық өнімдер                          10
мыналардан басқа:
3808           Бөлшек сауда үшін қалыптарға немесе           бажсыз
орамаларға бөлiнiп салынған немесе
дайын препараттар мен бұйымдар күйiнде
ұсынылған (мысалы күкiртпен өңделген
таспалар, шамдалдар, шырақтар, шыбын
жабыстырғыш қағаз) инсектицидтер,
родентицидтер, фунгицидтер, гербицидтер,
өнiп шығаруға қарсы құралдар мен
өсiмдiктiң өсуiн реттегiштер,
уытсыздандырушы және оларға ұқсастар
3809           Тоқыма, қағаз, былғары өнеркәсiбiнде          бажсыз
немесе сондай салаларда қолданылатын,
басқа жерде аталмаған әрлеу құралдары,
бояулы жеделдететiн немесе бояғыштарды
бекiтетiн құралдар және басқа да
өнiмдер мен дайын препараттар (мысалы,
өңдеу мен дәрiлеу заттары)
3811-ден       Дезмульгаторлар*                              бажсыз
3812           Дайын каучукты вулканизациялауды              бажсыз
жеделдеткiштер, каучук пен
пластмассаларға арналған, басқа жерде
аталмаған; құрамды пластификаторлар,
антиоксиданттар мен каучук пен
пластмассаға арналған басқа да
стабилизаторлар
3801 30 000    электродтық масса*                            бажсыз
39             Полимерлік материалдар, пластмассалар
және олардан жасалатын бұйымдар

3901-3914      Полимеры в первичных формах                        10
кроме:
3901 10 900    Полиэтилен с удельным весом менее 0,94:
прочий                                        беспошлинно
3903           Полимеры стирола, в первичных формах                5
кроме:
3903 11 000,   Полистирол                                         10
3903 19 000
3904 10 001    Пастообразующая поливинилхлоридная эмульсионная     5
смола (с содержанием влаги 0,2%; эмульгатора
(соли алифатических и карбоновых кислот) 0,1%;
щелочи 0,1%; винилхлорида 0,6%) для изготовления
вспененного линолеума с химическим тиснением
пенистого слоя и прозрачным слоем повышенной
прочности (типа марок: "Инавил ЕП-724",
"Инавил ЕП-705", "Сольвик 367 НЦ")
3904 22 000    Поливинилхлорид пластифицированный                  5
3904 30 000    Сополимеры винилхлорида и винилацетата              5
3905 12 000    Поливинилацетат, диспергированный в воде            5
3906           Акриловые полимеры, в первичных формах              5
3907           Полиацетали, полиэфиры простые прочие и смолы       5
эпоксидные, в первичных формах; поликарбонаты,
смолы алкидные, сложные полиаллильные эфиры
и прочие сложные полиэфиры, в первичных формах
3909           Амино-альдегидные смолы, феноло-альдегидные    беспошлинно
смолы и полиуретаны, в первичных формах
3912 12 000    Ацетаты целлюлозы пластифицированные                5
3912 90 100    Эфиры целлюлозы сложные                             5
3915           Отходы, обрезки и скрап из пластмасс               15
3916           Мононить с размером поперечного сечения
более 1 мм, прутки, стержни и профили фасонные,
с обработанной или необработанной поверхностью,
но не подвергшиеся иной обработке, из полимерных
материалов                                         15
3917           Трубы, трубки, шланги и фитинги (например,         10
соединения, колена, фланцы), из пластмасс
кроме:
3917 32 310    Трубы, трубки, шланги прочие, неармированные   беспошлинно
или не комбинированные с другими материалами,
без фитингов, из полимеров этилена
3917 40        Фитинги                                        беспошлинно
3918           Покрытия для пола из полимерных материалов,        20
самоклеящиеся или несамоклеящиеся, в рулонах
или пластинах; покрытия полимерные для стен
или потолков, указанные в примечании 9
к данной группе
кроме:
3918 10 100    Покрытия для пола, состоящие из основы,    20, но не менее

3901-3914      Бастапқы қалыптардағы полимерлер                  10
мыналардан басқа:
3901 10 900    Меншiктi салмағы 0,94 кем полиэтилен:         бажсыз
басқалары
3903           Бастапқы нысандардағы стиролдың                    5
полимерлерi
мыналардан басқа:
3903 11 000,   Полистирол                                        10
3903 19 000
3904 10 001    Көбiктi қабаты химиялық қысу арқылы                5
берiктiгi жоғары ашық қабаты бар
(маркаларының үлгiсi: "Инавил ЕП-724",
"Инавил ЕП-705", "Сольвик 367 НЦ")
көбiктендiрiлген линолеум дайындауға
арналған паста құрайтын
поливинилхлоридтi эмульсиялық шайыр
(ылғалдылығы - 0,2%: эмульгатор
(алифатика мен карбон қышқылдарының
тұздары) 0,1%; сiлтi - 0,1%;
винилхлорид - 0,6%.)
3904 22 000    Қабатталған поливинилхлорид                        5
3904 30 000    Винилхлорид пен винилацетаттың бiрлескен           5
полимерлерi
3905 12 000    Суда ыдыраған поливинилацетат                      5
3906           Бастапқы нысандардағы акрил полимерлерi            5
3907           Бастапқы нысандардағы басқа да қарапайым           5
полиацеталдар, полиэфирлер және
эпоксидтi шайырлар; бастапқы нысандардағы
поликарбонаттар, алкидтi шайырлар,
күрделi полиаллиль эфирлерi және басқа
да күрделi полиэфирлер
3909           Бастапқы нысандардағы амин-альдегидтiк        бажсыз
шайырлары, фенол-альдегидтiк шайырлары
және полиуретандар
3912 12 000    Қабатталған целлюлоза ацетаттары                   5
3912 90 100    Күрделi целлюлоза эфирлерi                         5
3915           Пластмассаның қалдықтары, кесiндiлерi             15
және кесектерi
3916           Бетi өңделген немесе өңделмеген, бiрақ            15
өзгедей өңдеуге ұшырамаған, полимерлiк
материалдардан жасалған, көлденең
кесiндiсiнiң мөлшерi 1 мм моножiп,
шыбықтар, стержендер және үлгiлi
кесiндiлер
3917           Пластмассадан жасалған құбырлар,                  10
түтiктер, шлангiлер және фитингiлер,
(мысалы, қосылыстар, буыншақтар,
фланецтер)
мыналардан басқа:
3917 32 310    Этилен полимерiнен жасалған фитингiсiз        бажсыз
басқа материалдармен бекiтiлген немесе
араластырылмаған құбырлар, түтiктер,
шлангiлер, басқалары
3917 40        Фитингiлер                                    бажсыз
3918           Өздiгiнен жабысатын немесе өздiгiнен              20
жабыспайтын, рулондардағы немесе
табақшалардағы полимерлiк материалдардан
жасалған еденге арналған жабынды; осы
топқа 9-ескертпеде көрсетiлген
қабырғаларға немесе төбелерге арналған
полимерлiк жабындылар
мыналардан басқа:
3918 10 100    Поливинилхлорид сiңiрiлген       20, бірақ 1 кг үшін

пропитанной поливинилхлоридом                 0,3 ЕВРО
за 1 кг
3919           Плиты, листы, пленка, фольга, лента, полоса        10
и прочие плоские формы, из полимерных
материалов самоклеящиеся, в рулонах или
не в рулонах
3920           Плиты, листы, пленка, фольга и полоса              10
[илилента] прочие, из полимерных материалов,
непористые и неармированные, неслоистые,
с подложкой и не соединенные аналогичным
способом с другими материалами
кроме:
из 3920 10-    Пленки из полиолефинов, соединенные с другими      15
3920 20        полимерными материалами*
из 3920 41 110 Пленки из полимеров винилхлорида жесткие,          15
непластифицированные, толщиной не более 1 мм*
из 3920 62 100 Пленка из полиэтилентерефталата                     5
3921           Плиты, листы, пленка, фольга и полоса
[илилента] из полимерных материалов, прочие       10
3922-3925*     Изделия пластмассовые                              20
кроме:
3923 30 100    Бутыли, бутылки, флаконы и аналогичные
пластмассовые изделия, емкостью не более 2 литров  10
3923 50 100,   Пробки, крышки, колпаки и другие изделия
из пластмассы                                      10
3923 50 900    для закупорки
3924 10 000    посуда столовая и кухонная                 25, но не менее
0,6 ЕВРО
за 1 кг
3924 90 900    прочие                                     20, но не менее
0,48 ЕВРО
за 1 кг
3926           Изделия из пластмасс, прочие               20, но не менее
0,48 ЕВРО
за 1 кг
кроме:
3926 30 000    крепежные изделия и фурнитура для мебели,  25, но не менее
транспортных средств или аналогичные          0,6 ЕВРО
изделия                                        за 1 кг
из 3926 30 000 Крепежные изделия и фурнитура для мебели      беспошлинно
3926 40 000    Статуэтки и изделия декоративные прочие           20
из 3926 90     Кассеты для магнитных лент,                25, но не менее
классифицируемых в товарных позициях          0,05 ЕВРО
8523 11 и 8524 51*                             за 1 шт
из 3926 90     Кассеты для магнитных лент,                25, но не менее
классифицируемых в товарных позициях          0,05 ЕВРО
8523 13 и 8524 53*                             за 1 шт.
3926 90 100    для технических целей, для гражданской
авиации                                           20
3926 90 910    изготовленные из листового материала              20
из 3926 90 990 фильтрэлементы (включая мембраны для
гемодиализа) для медицинской промышленности       10

негiзден тұратын еденге             0,3 ЕВРО-дан
арналған жабынды                      кем емес
3919           Өздiгiнен жабысатын, рулонды немесе               10
рулонды емес полимерлiк материалдардан
жасалған тақталар, табақтар, пленкалар,
фольгалар, таспалар, жолақтар және басқа
да жалпақ нысандағылар
3920           Полимерлiк материалдардан жасалған қуыс           10
емес және шыбықтармен бекiтiлмеген,
қабатталмаған, астына салынған немесе
басқа материалдармен осындай әдiспен
бiрiктiрiлмеген плиталар, табақтар,
пленкалар, фольгалар және жолақтар
(не таспалар)
мыналардан басқа:
3920 10-нан    Басқа полимерлiк материалдармен                   15
3920 20        бiрiктiрiлген, полиолефиндерден жасалған
пленкалар*
3920 41 110-   Қатты қабатталмаған, қалыңдығы 1 мм-ден           15
нан            аспайтын винилхлорид полимерлерiнен
жасалған пленкалар*
3920 62 100    Полиэтилентерефталаттан жасалған пленка            5
3921           Полимерлiк материалдардан жасалған                10
плиталар, табақтар, пленкалар, фольгалар
және жолақтар (не таспалар), басқалары
3922-3925*     Пластмассадан жасалған бұйымдар                   20
мыналардан басқа:
3923 30 100    Сыйымдылығы 2 литрден аспайтын                    10
шөлмектер, құтылар, флакондар және
осындай пластмасса бұйымдары
3923 50 100,   Тығындауға арналған пластмассадан                 10
жасалған тығындар,
3923 50 900    жапқыштар, қалпақтар және басқа да бұйымдар
3924 10 000    Асханалық және ас үйлiк ыдыстар  25, бiрақ 1 кг үшiн
0,6 ЕВРО-дан
кем емес
3924 90 900    өзгелері                         20, бiрақ 1 кг үшiн
0,48 ЕВРО-дан
кем емес
3926           Пластмассадан жасалған бұйым-    20, бiрақ 1 кг үшiн
дар, басқалары                      0,48 ЕВРО-дан
кем емес
мыналардан басқа:
3926 30 000    Жиhазға, тасымалдау құралдарына  25, бiрақ 1 кг үшiн
және ұқсас өнiмдерге арналған       0,6 ЕВРО-дан
бекiту бұйымдары мен фурнитуралар     кем емес
3926 30 000-   Жиhазға арналған бекiту бұйымдары             бажсыз
ден            мен фурнитура
3926 40 000    Мүсiншелер және өзге көркемдiк бұйымдар           20
3926 90-нан    8523 11 және 8524 51 тауар        25, бірақ 1 данасы
айқындамаларында жiктелген        үшін 0,05 ЕВРО-дан
магнит таспаларына арналған            кем емес
кассеталар*
3926 90-нан    8523 13 және 8523 53 тауар        25, бірақ 1 данасы
айқындамаларында жiктелген        үшін 0,05 ЕВРО-дан
магнит данасы таспаларына             кем емес
арналған кассеталар*
3926 90 100    техникалық мақсаттар үшiн, азаматтық              20
авиация үшiн
3926 90 910    парақ материалдан дайындалған                     20
3926 90 990-ан медицина өнеркәсiбi үшiн сүзгiлiк                 10
элементтер (гемодиализ үшiн мембрананы
қоса алғанда)

40             Каучук, резина и изделия из них                    5
кроме:
4001           Каучук натуральный, балата, гуттаперча,       беспошлинно
гваюла, чикл и аналогичные природные смолы,
в первичных формах или в виде пластин,
листов или полос [илилент]
4002           Каучук синтетический и фактис, полученный     беспошлинно
из масел, в первичных формах или в виде
пластин, листов или полос [илилент]; смеси
продуктов товарной позиции 4001 с любым
продуктом данной товарной позиции, в первичных
формах или в виде пластин, листов или полос
[илилент]
4003 00 000    Каучук регенерированный [девулканизованная    беспошлинно
резина], в первичных формах или в виде пластин,
листов или полос [илилент]
4011 10 000    Шины [покрышки] пневматические резиновые
новые для легковых автомобилей (включая
многоместные легковые автомобили и спортивные
автомобили)                                         20
4011 20        Шины [покрышки] пневматические резиновые   15, но не менее
новые для автобусов или грузовых                5 ЕВРО
автомобилей                                     за 1 шт.
4012           Шины [покрышки] пневматические резиновые,           20
восстановленные или использованные; шины
сплошные или полупневматические,
взаимозаменяемые шинные протекторы и ободные
ленты, резиновые
4013           Камеры резиновые                                    15
4014           Изделия гигиенические или фармацевтические    беспошлинно
(включая соски) из вулканизованной резины,
кроме твердой резины, с фитингами из твердой
резины или без них
4015           Одежда и ее принадлежности (включая перчатки)       15
из вулканизованной резины, кроме твердой
резины, для различных целей
кроме:
4015 11 000    Перчатки хирургические                              10
4016           Изделия из вулканизованной резины, кроме твердой    15
резины, прочие
из 4016 99 880 Пробки резиновые инсулиновые*                        5
4017 00        Резина твердая (например, эбонит) во всех формах,
включая отходы и скрап; изделия из твердой резины   15
41             Необработанные шкуры и кожа [кожевенноесырье]
(кроме натурального меха) и кожа                    10
кроме:
4101-4103      Шкуры крупного и мелкого рогатого скота или          5
животных семейства лошадиных и прочие виды
кожевенного сырья (парные или соленые, сушеные,
зольные, пикелеванные или консервированные другим
способом, но не дубленые, не выделанные под
пергамент или не подвергнутые дальнейшей обработке)
42             Изделия из кожи; шорно-седельные изделия и упряжь;
дорожные принадлежности, дамские сумки и
аналогичные им товары, изделия из кишок животных
(кроме кетгута из натурального шелка)

40             Каучук, резеңке және олардан жасалған              5
бұйымдар
мыналардан басқа:
4001           Бастапқы нысандарындағы немесе                бажсыз
пластиналар, табақтар немесе жолақтар
(немесе таспалар) түрiндегi табиғи
каучук, балата, гуттаперча, гваюла,
чикл және осыған ұқсас табиғи шайырлар
4002           Майлардан алынған бастапқы нысандарындағы     бажсыз
немесе пластиналар, табақтар немесе
жолақтар (немесе таспалар) түрiндегi
синтетикалық каучук және фактис;
бастапқы нысандарындағы немесе
пластиналар, табақтар немесе жолақтар
(немесе таспалар) түрiндегi 4001 тауар
айқындамасы өнiмдерiнiң осы тауар
айқындамасының кез келген өнiмдерiмен
қоспалары
4003 00 000    Бастапқы нысандарындағы немесе                бажсыз
пластиналар, табақтар немесе жолақтар
(немесе таспалар) түрiндегі
регенерирлендiрiлген каучук
(желiмделмеген резеңке)
4011 10 000    Жеңiл автомобильдерге (көп орынды жеңiл           20
автомобильдер мен спорттық
автомобильдердi қоса алғанда) арналған
пневматик қалың резеңке жаңа шиналар
(покрышкалар)
4011 20        Автобустарға немесе жүк           15, бірақ 1 данасы
автомобильдерiне арналған            үшін ЕВРО-дан
пневматикалық резеңке жаңа             кем емес
шиналар (покрышкалар)
4012           Қалпына келтiрiлген немесе пайдаланылған,         20
пневматикалық резеңке шиналар
(покрышкалар), тұтас немесе жартылай
пневматикалық шиналар, ұзара алмастырушы
резеңке шиналық бүртабандар мен құрсау
таспалары
4013           Резеңке камералар                                 15
4014           қатты резеңкеден басқа, желiмделген           бажсыз
резеңкеден жасалған, қатты резеңкеден
жасалған фитингiсi бар немесе оларсыз
гигиеналық немесе фармацевтiк
(емiздiктердi қоса алғанда) бұйымдар
4015           Қатты резеңкеден басқа, желiмделген               15
резеңкеден жасалған, әртүрлi мақсаттарға
арналған киiм және оның керек-жарақтары
(қолғаптарды қоса алғанда)
мыналардан басқа:
4015 11 000    Хирургиялық қолғаптар                             10
4016           Қатты резеңкеден басқа, желiмделген               15
резеңкеден жасалған бұйымдар, басқалары
4016 99 880-   Инсулиндiк резеңке тығындар*                       5
4017 00        Қалдықтар мен кесектердi қоса алғанда,            15
барлық нысандағы қатты резеңке (мысалы,
эбонит); қатты резеңкеден жасалған бұйымдар
41             Өңделмеген терілер мен былғарылар                 10
(былғары шикізаты) (табиғи үлбірден басқа)
және былғары
мыналардан басқа:
4101-4103      Ірi қараның және ұсақ малдың немесе                5
жылқылар тұқымдасына жататын жануарлардың
терiлерi және былғары шикiзаттың өзге де
түрлерi (буланған немесе тұздалған,
кептiрiлген, күлденген, пикелденген немесе
басқа тәсiлмен консервiленген, бiрақ
иленбеген, пергаментпен өңделмеген
немесе одан әрi өңдеуден өтпеген)
42             Былғарыдан жасалған бұйымдар; ер-тұрман
бұйымдары мен әбзел; жолға керек-жарақтар,
әйелдердің сөмкелері және оларға ұқсас
тауарлар; жануарлардың шектерінен жасалған
бұйымдар (табиғи жібектен жасалған ішек
жіптен басқа)

4201 00 000    Изделия шорно-седельные и упряжь для любых          20
животных (включая постромки, поводья,
наколенники, намордники, попоны, переметные
сумы, собачьи попоны и аналогичные изделия),
изготовленные из любого материала
4202           Саквояжи, чемоданы ...                     5, но не менее
1 ЕВРО
за 1 кг
4203           Одежда и ее принадлежности из натуральной
кожи или композиционной кожи                     15
4204 00        Изделия из натуральной или композиционной         5
кожи, используемые в машинах, механических
устройствах или для прочих технических целей
4205 00 000    Прочие изделия из натуральной кожи или     5, но не менее
композиционной кожи                           1 ЕВРО
за 1 кг
4206           Изделия из кишок животных (кроме кетгута из      5
натурального шелка), синюги, пузырей или
сухожилий
43             Натуральный и искусственный мех, изделия
из него
4301           Сырье пушно-меховое (включая головы, хвосты,     5
лапы и прочие части или обрезки, пригодные
для изготовления меховых изделий), кроме
кожевенного сырья и шкур товарных позиций
4101, 4102 или 4103
4302           Дубленые или выделанные меховые шкурки           10
(включая головы, хвосты, лапы и прочие
части или обрезки меховых шкурок), несобранные
или собранные (без дополнения других материалов),
кроме указанных в товарной позиции 4303
4303           Одежда меховая и ее принадлежности и прочие      15
пушно-меховые изделия
4304 00 000    Мех искусственный и изделия из него              10
44             Древесина и изделия из нее: древесный уголь      15
4408 31-       Листы однослойной фанеры и шпона для клееной
фанеры ...                                       10
4408 39        из древесины тропических пород
4410 19 100    Плиты древесностружечные и аналогичные        беспошлинно
плиты из древесины или других одревесневших
материалов, пропитанные или не пропитанные
смолами или другими органическими связующими
веществами, необработанные или только
отшлифованные
4411 21 000    Плиты древесноволокнистые, имеющие плотность
более 0,5г/куб.см, но не более 0,8г/куб.см,
без механической обработки или облицовки          5
4418           Изделия деревянные строительные, включая         20
ячеистые деревянные панели, паркет щитовой
в сборе, гонт и дранку кровельные

4201 00 000    Кез келген жануарларға арналған кез келген        20
материалдан дайындалған ер-тұрман бұйымдары
мен әбзелдер (мойынтұрықтарды, тiзгіндердi,
тоқымдарды, тұмылдырықтарды, жабуларды,
аспалы қоржындарды, ит жабуларды және ұқсас
бұйымдарды қоса алғанда)
4202           Саквояждар, чемодандар...         5, бiрақ 1 кг үшiн
1 ЕВРО-дан
кем емес
4203           Табиғи былғарыдан немесе құрғақ                   15
былғарыдан жасалған киiм және оның
керек-жарақтары
4204 00        Машиналарда, механикалық құрылғыларда              5
немесе өзге де техникалық мақсаттар
үшiн пайдаланылатын таза немесе
құрғақ былғарыдан жасалған бұйымдар
4205 00 000    Табиғи былғарыдан немесе құрғақ   5, бірақ 1 кг үшін
былғарыдан жасалған басқа де         1 ЕВРО-дан
бұйымдар                              кем емес
4206           Жануарлардың iшегiнен (табиғи жiбектен             5
жасалған iшек жiптен басқа), кек
терiсiнен, несеп қабынан немесе
сiңiрiнен жасалған бұйымдар
43             Табиғи және жасанды үлбір; одан жасалған
бұйымдар
4301           4101, 4102 немесе 4103-тауар                       5
айқындамаларының былғары шикiзаты мен
терiлерiнен басқа мамық жүндi терi
шикiзаты (үлбiрлi бұйымдар дайындау
үшiн жарамды бас терiсiн, құйрығын,
табанын және өзге де бөлiктерiн немесе
қиындыларын қоса алғанда)
4302           4303-тауарлар айқындамасында                      10
көрсетiлгендерден басқа, жиналмаған
немесе жиналған (басқа материалдар
қосылмаған), иленген немесе өңделген
үлбiрлi терiлер (үлбiрлi терiлердiң
бас терiсiн, құйрығын, табанын, өзге де
бөлiктерiн немесе үлбiрлi терiлердiң
қиындыларын қоса алғанда)
4303           Yлбiрлi киiм және оның керек-жарақтары            15
және өзге де мамық жүндi терi бұйымдары
4304 00 000    Жасанды үлбiр және одан жасалған бұйымдар         10
44             Ағаш және одан жасалған бұйымдар:                 15
ағаш көмірі
4408 31 -      Тропикалық тұқымды ағаштан жасалған,              10
4408 39        бiрқабат фанер тақталар және желiмделген
фанерге арналған шпондар
4410 19 100    Шайыр немесе басқа да органикалық             бажсыз
байланыстырушы заттар сiңiрiлген немесе
сiңiрiлмеген, өңделмеген немесе тек
тегiстелген ағаш жоңқасынан жасалған
тақталар және ағаштан немесе басқа да
ағаш материалдардан жасалған ұқсас
тақталар
4411 21 000    Тығыздығы 0,5 г/текше см-ден астам,                5
бiрақ 0,8 г/текше см-дан аспайтын
механикалық өңдеуден өтпеген немесе беті
қапталмаған ағаш талшықты тақталар
4418           ағашты панелдердi, щиттi паркеттi,                20
гонтты, үй дранкаларды қоса алғанда
ағаштан жасалған құрылыс бұйымдары

из 4418 30 100,Паркетная доска трехслойная плавающая,        беспошлинно
4418 30 910    художественный паркет*
4421 90 910,   Изделия деревянные прочие, из волокнистых
плит и прочие                                 беспошлинно
4421 90 990
45             Пробка и изделия из нее                           5
46             Изделия из соломы, альфы и прочих материалов     20
для плетения; корзиночные изделия и другие
плетеные изделия
47             Масса из древесины или из других волокнистых  беспошлинно
целлюлозных материалов; регенерируемые бумага
и картон (макулатура и отходы)
48             Бумага и картон; изделия из бумажной массы,       5
бумаги или картона
кроме:
4806 20 000    Бумага жиронепроницаемая                         15
4806 40 900    Прочая лощеная прозрачная или полупрозрачная     15
бумага в рулонах или листах
4811 21 000    Бумага и картон гумированные или клейкие    беспошлинно
самоклеящиеся
4811 29 000    Бумага и картон гумированные или клейкие    беспошлинно
прочие
4814           Бумага обойная                                   15,
но не менее
0,4 ЕВРО за
1 кг
4818 10        Бумага туалетная                                20
4818 40        Гигиенические женские пакеты и тампоны,     беспошлинно
детские пеленки и подгузники и аналогичные
санитарно-гигиенические изделия
4818 90 100,   Прочие изделия из бумажной массы, бумаги,   беспошлинно
целлюлозной ваты или полотна из
4818 90 900    целлюлозного волокна
4819           Ящики, коробки, мешки, сумки и другая тара      10
из бумаги, картона, целлюлозной ваты
и полотна из целлюлозного волокна; папки,
лотки для писем и аналогичные изделия из
бумаги или картона, используемые в
учреждениях, магазинах или в аналогичных
целях
49             Печатные книги, газеты, репродукции и           15
другие изделия полиграфической
промышленности; рукописи, машинописные
тексты и планы
кроме:
4901           Печатные книги, брошюры, листовки и        беспошлинно
аналогичные печатные материалы,
сброшюрованные или в виде отдельных листов
4902           Газеты, журналы и прочие периодические     беспошлинно
издания, иллюстрированные или
неиллюстрированные, содержащие или не
содержащие рекламный материал
4903 00 000    Книги-картинки, книги для рисования или    беспошлинно
для раскрашивания, детские

4418 30 100-   Yш қабатты суда қалқитын паркет тақтайы,      бажсыз
ден,           көркем паркет*
4418 30 910
4421 90 910,   Өзге де ағаштан, талшықты                     бажсыз
4421 90 990    тақталардан жасалған бұйымдар және
басқалары
45             Тығын және одан жасалған бұйымдар                  5
46             Сабаннан, альфадан және өзге де тоқуға            20
арналған материалдардан жасалған
бұйымдар; себет бұйымдары және басқа
да тоқылған бұйымдар
47             Ағаштан немесе басқа да талшықты              бажсыз
целлюлозалық материалдардан жасалған
масса; қалпына келтірілген қағаз бен
картон (макулатура мен қалдықтар)
48             Қағаз бен картон; қағаз массасынан,                5
қағаздан немесе картоннан жасалған
бұйымдар
мыналардан басқа:
4806 20 000    Май өтпейтiн қағаз                                15
4806 40 900    Өзге де жылтыр мөлдiр немесе жартылай             15
мөлдiр, рулондағы немесе парақ
күйiндегi қағаз
4811 21 000    Гумирленген немесе өздiгiнен жабысатын        бажсыз
жабысқақ қағаз бен картон
4811 29 000    Гумирленген немесе өзге де жабысқақ           бажсыз
қағаз бен картон
4814           Тұсқағаз                         15, бiрақ 1 кг үшiн
0,4 ЕВРО-дан
кем емес
4818 10        Дәретхана қағазы                                  20
4818 40        Әйелдерге арналған гигиеналық пакеттер        бажсыз
және тампондар, балалар жөргектерi мен
бұтына төсенiштер және осындай
санитарлық-гигиеналық бұйымдар
4818 90 100,   Қағаз массасынан, қағаздан, целлюлозалық      бажсыз
мақтадан жасалған өзге де бұйымдар
немесе целлюлозалық талшықтан жасалған
полотнолар
4819           Қағаздан, картоннан, целлюлозалық                 10
мақтадан жасалған жәшiктер, қораптар,
қаптар, сөмкелер мен басқа да ыдыс
және целлюлозалық талшықтан жасалған
полотнолар; мекемелерде, дүкендерде
немесе осындай мақсаттарда
пайдаланылатын қағаздан немесе картоннан
жасалған папкалар, хатқа арналған
науашалар және осындай бұйымдар
49             Баспа кітаптары, газеттері,                       15
репродукциялар және полиграфия
өнеркәсібінің басқа да бұйымдары;
қолжазбалар, машинамен басылған
мәтіндер және жоспарлар
мыналардан басқа:
4901           Баспа кiтаптары, брошюралары,                 бажсыз
парақшалары және брошюраландырылған
немесе жеке парақтар түрiндегi осындай
баспа материалдары
4902           Безендiрiлген немесе безендiрiлмеген          бажсыз
жарнамалық материалы бар немесе жоқ
газеттер, журналдар және өзге де
мерзiмдi басылымдар
4903 00 000    Балалардың сурет кiтаптары, сурет             бажсыз
салуға арналған немесе бояуға
арналған кiтаптары

4904 00 000    Ноты, печатные или рукописные,             беспошлинно
в переплете или непереплетенные,
иллюстрированные или неиллюстрированные
4905           Карты географические, гидрографические     беспошлинно
и любые другие карты, включая атласы,
настенные карты, топографические планы
и глобусы, отпечатанные
4906 00 000    Планы и чертежи для архитектурных,         беспошлинно
инженерных, промышленных, коммерческих,
топографических и других аналогичных целей,
представляющие собой оригиналы, выполненные
от руки; тексты рукописные; фоторепродукции
на сенсибилизированной бумаге и подкопирочные
экземпляры вышепоименованных товаров
4907 00 300    Банкноты                                   беспошлинно
491191         Репродукции, рисунки и фотографии          беспошлинно
50             Шелк                                           5
51             Шерсть, тонкий и грубый волос животных;       15
пряжа из конского волоса и ткань
кроме:
5101           Шерсть, не подвергнутая кардо- или гребнечесанию
немытая, включая мытую до стрижки или снятия   20
шкуры
52             Хлопок                                         15
кроме
5201 00        Волокно хлопковое, нечесаное                 беспошлинно
5202           Отходы хлопка (включая прядильные отходы и   беспошлинно
расщипанное волокно)
5203 00 000    Волокно хлопковое, чесаное или гребнечесаное беспошлинно
5204           Нитки хлопчатобумажные швейные, расфасованные    5
или не расфасованные для розничной продажи
5205           Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток),    5
содержащая хлопка 85 мас.% или более, не
расфасованная для розничной продажи
5206           Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток),    5
содержащая менее 85 мас.% хлопка, не
расфасованная для розничной продажи
5207           Пряжа хлопчатобумажная (кроме швейных ниток),    5
расфасованная для розничной продажи
53             Прочие растительные текстильные волокна;         5
бумажная пряжа и ткани из бумажной пряжи
кроме:
5301           Волокно льняное необработанное или обработанное, 15
но непряденое, очесы и отходы льна (включая
прядильные отходы и разрыхленное сырье)
5309-5311 00   Ткани ...                                   беспошлинно
54             Химические нити                                  10

4904 00 000    Басылған немесе қолжазба түрiндегi            бажсыз
мұқабалы немесе мұқабасыз,
безендiрiлген немесе безендiрiлмеген
ноталар
4905           Атластарды, қабырғаға iлетiн карталарды,      бажсыз
топографиялық жоспарларды және
глобустарды қоса алғанда, басылған
географиялық, гидрографиялық карталар
және кез келген басқа да карталар
4906 00 000    Түпнұсқа болып табылатын, қолдан              бажсыз
жасалған сәулеттiк, инженерлiк,
өнеркәсiптiк, коммерциялық, топографиялық
және басқа да осындай мақсаттарға
арналған жоспарлар мен сызбалар,
қолжазба мәтiндер; сенсибилизацияланған
қағаздағы фоторепродукциялар және
жоғарыда аталған тауарлардың көшiрме
даналары
4907 00 300    Банкноттар                                    бажсыз
4911 91        Репродукциялар, суреттер және фотосуреттер    бажсыз
50             Жібек                                              5
51             Жүн, жануарлардың жұқа және қылшық жүн;           15
аттың қылынан иірілген жіп орамы
мыналардан басқа:
5101           Таралғанға немесе алынғанға дейiн                 20
жуылған терiнi қоса алғанда, кардо-немесе
тарақпен таралуға ұшырамаған жуылмаған жүн
52             Мақта                                             15
мыналардан басқа:
5201 00        Мақта талшығы, таралмаған                     бажсыз
5202           Мақта қалдықтары (иiрiлген жiп                бажсыз
қалдықтарын және жұлынған талшықтарды
қоса алғанда)
5203 00 000    Мақта талшығы, таралған немесе тарақпен       бажсыз
таралған
5204           Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынған                 5
немесе бөлiнiп салынбаған мақтадан
тоқылған тiгiн жiптерi
5205           Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынған                 5
немесе бөлініп салынбаған мас. 85 %
немесе одан көп мақтадан тұратын
мақтадан тоқылған иiрiлген жiп
(тiгін жiптерiнен басқа)
5206           Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынбаған               5
мас. 85 % кем мақтадан тұратын,
мақтадан тоқылған иiрiлген жiп (тiгiн
жiптерiнен басқа)
5207           Бөлшек сауда үшiн бөлiнiп салынған                 5
мақтадан жасалған тоқыма жiптер
(тiгiн жiбiнен басқа)
53             Өзге де өсімдік тектес тоқыма талшықтар;           5
матадан иірілген жіп және матадан
иірілетін жіптен жасалған маталар
мыналардан басқа:
5301           Өңделген немесе өңделмеген зығыр                  15
талшықтары, бiрақ иiрiлмеген,
таралғаннан қалғандары және зығыр
қалдықтары (иiрiлген жiп қалдықтары
мен қопсытылған шикiзатты қоса
алғанда)
5309-5311 00   Маталар......                                 бажсыз
54             Химиялық жіптер                                   10

5402 10 100    Нити высокопрочные из арамидов                   20
5404 - 5406    Мононити и нити комплексные искусственные,        5
синтетические
5407 10 00     Ткани, вырабатываемые из высокопрочных нитей     20
из нейлона или других полиамидов или
полиэфиров
55             Химические волокна                               10
кроме:
из 5501 10 000 Жгуты из арамидов*                               10
56             Вата, войлок и нетканые материалы;                5
специальная пряжа; бечевки, шнуры, веревки
и канаты и изделия из них
кроме:
из 5601        Вата*                                         беспошлинно
5602           Фетр и войлок, пропитанные или непропитанные,     15
с покрытием или без покрытия,дублированные или
не дублированные
5604           Нити резиновые и корд, с текстильным покрытием; беспошлинно
текстильная пряжа, ленточные нити и аналогичные
нити товарной позиции 5404 или 5405, пропитанные,
с покрытием, прослоенные резиной или полимерными
материалами
5607           Бечевки, шнуры, веревки и канаты, плетеные или     15
неплетеные, пропитанные или непропитанные,
с покрытием или без покрытия, в оболочке или
без оболочки из резины или полимерных материалов
57             Ковры и прочие текстильные напольные покрытия      30,
но не менее
2 ЕВРО за
1 кв.м.
58             Специальные ткани; материалы с прошивным ворсом;   20
кружева, гобелены, отделочные материалы; вышивки
59             Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием,    5
дублированные; текстильные изделия технического
назначения
кроме:
5903           Ткани, пропитанные, с покрытием или           беспошлинно
дублированные
полимерными материалами, кроме тканей товарной
позиции 5902
5904           Линолеум, выкроенный или не выкроенный по форме;   15,
материалы для напольных покрытий на текстильной  но не менее
основе, выкроенные или не выкроенные по форме    0,3 ЕВРО
за 1 кг
5905 00        Настенные покрытия из текстильных материалов  беспошлинно
60             Трикотажное полотно машинного или ручного          10
вязания
61             Одежда и принадлежности одежды трикотажные,        5,
машинного или ручного вязания                   но не менее
1 ЕВРО за
1 кг
кроме:
6115 93 100    Чулки для страдающих варикозным расширением вен беспошлинно
62             Одежда и принадлежности одежды текстильные (кроме   5,
трикотажных, машинного или ручного вязания)     но не менее
1 ЕВРО за
1 кг

5402 10 100    Арамидтерден жасалған берiктiгi                   20
жоғары жiптер
5404-5406      Моножiптер және комплекстi жасанды,                5
синтетикалық жiптер
5407 10 000    Берiктiлiгi жоғары жiптерден жасалған             20
нейлондардан немесе басқа да
полиамидтерден немесе полиэфирлерден
жасалған маталар
55             Химиялық талшықтар                                10
мыналардан басқа:
5501 10 000-   Арамидтерден жасалған жгуттар*                    10
нан
56             Мақта, киіз және тоқыма емес                       5
материалдар; арнайы иірілген жіп;
жіңішке жетек арқандар, баулар,
арқандар мен жуан арқандар және
олардан жасалған бұйымдар
мыналардан басқа:
5601-ден       Мақта*                                        бажсыз
5602           Сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген, үстi              15
жабылған немесе жабылмаған, қайталанған
немесе қайталанбаған фетр мен киiз
5604           Тоқыма сырты бар, резеңке жiптер мен          бажсыз
корд; тоқыма иiрiлген жiп, таспа жiптер
және сiңiрiлген, қабатталған,
резеңкемен немесе полимерлiк
материалдармен жабылған 5404 немесе 5405
- тауар айқындамаларының осындай жiптерi
5607           Өрiлген немесе өрiлмеген, сiңiрiлген              15
немесе сiңiрiлмеген жабылған немесе
жабылмаған, резеңкеден немесе полимерлi
материалдардан жасалған, қапталған немесе
қапталмаған жетек арқандар, баулар,
арқандар және жуан арқандар
57             Кілемдер және өзге де тоқыма     30, бірақ 1 шаршы м
еден төсеніштері                   үшін 2 ЕВРО-дан
кем емес
58             Арнайы маталар; тігілген түгі бар                 20
материалдар; шілтерлер, гобелендер;
әрлеу материалдары; кестелер
59             Сіңдірілген, жабылған, қайталанған                 5
тоқыма материалдары; техникалық
мақсаттағы тоқыма бұйымдары
мыналардан басқа:
5903           5902 - тауар айқындамасының маталарынан       бажсыз
басқа, материалдармен сiңiрiлген,
жабылған немесе қайталанған маталар
5904           Нысан бойынша пiшiлген немесе    15, бірақ 1 кг үшін
пiшiлмеген линолеум; тоқымалық      0,3 ЕВРО-дан
негiздегi, нысан бойынша пiшiл-       кем емес
ген немесе пiшiлмеген еденге
төсеуге арналған материалдар
5905 00        Тоқыма материалдарынан жасалған қабырға       бажсыз
жабындылары
60             Машинамен немесе қолмен тоқылған                  10
трикотаж полотносы
61             Машинамен немесе қолдан тоқылған  5, бірақ 1 кг үшін
трикотаж киімдер және киімдердің      1 ЕВРО-дан
керек-жарақтары                        кем емес
мыналардан басқа:
6115 93 100    Күре тамырлары ұлғаюымен зардап               бажсыз
шегетiндерге арналған шұлық
62             Тоқыма киімдер және кимідердің    5, бірақ 1 кг үшін
керек-жарақтары (машинамен           1 ЕВРО-дан
немесе қолмен тоқылған                кем емес
трикотаждан басқа)

63             Прочие готовые текстильные изделия; наборы;         20
одежда и текстильные изделия, бывшие в
употреблении; тряпье
кроме:
6305           Мешки и пакеты упаковочные                          10
из 6305 33     Полипропиленовые мешки из полосок или               15
аналогичных форм
6307 20 000    Жилеты и пояса спасательные                          5
64             Обувь, гетры и аналогичные изделия;            15 плюс 1,4
их части                                       ЕВРО за 1
пару
кроме:
6401           Водонепроницаемая обувь на подошве и           15 плюс 0,7
с верхом из резины или полимерного             ЕВРО за 1
материала, верх которой не крепится                пару
к подошве и не соединяется с ней
ни ниточным, ни шпилечным, ни гвоздевым,
ни винтовым, ни каким-либо другим
аналогичным способом:
6402           Другие виды обуви на подошве и с               15 плюс 0,7
верхом из резины или полимерного               ЕВРО за 1
материала:                                        пару
6404           Обувь на подошве из резины, полимерного        15 плюс 0,7
материала, натуральной или композиционной      ЕВРО за 1
кожи и с верхом из текстильных материалов:        пару
6406           Части обуви, включая верх обуви с                   10
прикрепленной или неприкрепленной
внутренней подошвой; вкладные стельки,
подушечки под пятку и аналогичные съемные
предметы; гетры, гамаши и аналогичные
предметы, и их части:
65             Головные уборы и их части                    беспошлинно
6506 10 100    Защитные головные уборы из пластика                20
6506 92 000    Головные уборы прочие, с подкладкой или            20,
без подкладки, с отделкой или без отделки:     но не менее
3,5 ЕВРО за
1 шт
66             Зонты, солнцезащитные зонты, трости,               20
трости-сиденья, хлысты, кнуты для
верховой езды и их части
66             Обработанные перья и пух и изделия из них;         20
искусственные цветы; изделия из
человеческого волоса
6702           Искусственные цветы ...                            20,
но не менее
1 ЕВРО за
1 кг
68             Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста,         15
слюды или аналогичных материалов
69             Керамические изделия                               20
кроме:
6902           Кирпичи огнеупорные, блоки, плитки [черепица] беспошлинно
и аналогичные огнеупорные керамические
строительные материалы, кроме изделий из
кремнеземистой каменной муки или аналогичных
кремнеземистых пород
6908           Плиты для мощения, плитки облицовочные для
полов, печей, каминов или стен керамические
глазурованные; кубики керамические
глазурованные для мозаичных работ и
аналогичные изделия, на основе или без нее:
6908 10 100    из обычной керамики                               20,
но не менее
0,08 ЕВРО за
1 кг
6908 10 900    прочие                                            20,
но не менее
0,08 ЕВРО за
1 кг
6908 90 210    не более 15 мм                                   20,
но не менее
0,08 ЕВРО за
1 кг
6908 90 290    более 15 мм                                       20,
но не менее
0,08 ЕВРО за
1 кг
6908 90 310    плитка двойная типа "шпальтплаттен"              20,
но не менее
0,08 ЕВРО за
1 кг
6908 90 910    каменная керамика                                20,
но не менее
0,08 ЕВРО за
1 кг
6908 90 990    прочие                                           20,
но не менее
0,08 ЕВРО за
1 кг

63             Өзге де дайын тоқыма бұйымдары;                   20
топтамалар; бұрын пайдаланылған
киімдер мен тоқыма бұйымдары;
ескі-құсқылар
6305           Қаптауға арналған қаптар мен пакеттер             10
мыналардан басқа:
6305 33-тен    Жолақтардан немесе осындай нысанда                15
дайындалған полипропилендi қаптар
6307 20 000    Құтқару белдiктерi мен кеудешелерi                 5
64             Аяқ киім, гетралар және осындай   1 пар үшін 15 қосу
бұйымдар; олардың бөліктері           1,4 ЕВРО
мыналардан басқа:
6401           Ұлтанды және оның үстi жiппен     1 пар үшін 15 қосу
де, түйреуiшпен де, шегемен де,       0,7 ЕВРО
бұрандамен де, қандай да болмасын
басқа да осындай тәсiлмен ұлтанға
бекiтiлмейтін және онымен бiрiкпейтiн
резина немесе полимерлi материалдан
жасалған су өткiзбейтiн аяқ киiм
6402           Ұлтанды және үстi резинадан       1 пар үшін 15 қосу
немесе полимерлi материалдан           0,7 ЕВРО
жасалған аяқ киiмнiң басқа да
түрлерi:
6404           Ұлтаны резинадан, полимерлi       1 пар үшін 15 қосу
материалдан, табиғи немесе             0,7 ЕВРО
композициялық былғарыдан және үстi
тоқыма материалдардан жасалған аяқ
киiм:
6406           Iшкi ұлтаны бекiтiлген немесе                     10
бекiтiлмеген аяқ киiмнiң үстiн қоса
алғанда, аяқ киiмнiң бөлiктерi;
қосымша ұлтарақтар, өкшенiң астына
салынатын жастықшалар және осындай
алынатын заттар; гетралар, қоныш
байпақтар және осындай заттар және
олардың бөлiктерi:
65             Бас киімдер мен олардың бөліктері             бажсыз
6506 10 100    Пластиктен жасалған қорғаныш бас                  20
киiмдер
6506 92 000    Өзге де бас киiмдер, астарлы      20, бірақ 1 данасы
немесе астарсыз, өңделген          үшін 3,5 ЕВРО-дан
немесе өңделмеген                      кем емес
66             Қолшатырлар, күннен қорғайтын                     20
қолшатырлар, сым арқандар, сым
арқан-орындықтар, бишіктер, салт атпен
жүруге арналған қамшылар, олардың
бөліктері
67             Өңделген қауырсын мен мамық және                  20
олардан жасалған бұйымдар; жасанды
гүлдер; адамның шашынан жасалған
бұйымдар
6702           Жасанды гүлдер...                20, бірақ 1 кг үшін
1 ЕВРО-дан
кем емес
68             Тастан, гипстен, цементтен, асбестен,             15
слюдадан немесе осындай материалдардан
жасалған бұйымдар
69             Қыш бұйымдар                                      20
мыналардан басқа:
6902           Отқа төзiмдi кiрпiштер, блоктар,              бажсыз
плиткалар (жабынқыш) және осындай
кремнездi тас ұнынан және кремнеземдi
жынысты бұйымдардан басқа, осындай
отқа төзiмдi қыш құрылыс материалдары
6908           Төсеу үшiн пайдаланылатын тақталар,
едендерге, пештерге, каминдерге немесе
қабырғаларға арналған зерленген қыш
қаптаушы тақтайшалар; мозаик жұмыстары
үшін қыш зерленген текшелер және оның
негiзiндегi немесе онсыз жасалған
осындай бұйымдар:
6908 10 100    кәдiмгi қыштан                   20, бірақ 1 кг үшін
0,08 ЕВРО-дан
кем емес
6908 10 900    басқалары                        20, бірақ 1 кг үшін
0,08 ЕВРО-дан
кем емес
6908 90 210    15 мм-ден артық                  20, бірақ 1 кг үшін
0,08 ЕВРО-дан
кем емес
6908 90 290    15 мм-ден асатын                 20, бірақ 1 кг үшін
0,08 ЕВРО-дан
кем емес
6908 90 310    "шпальтплаттен" үлгiсiндегi      20, бірақ 1 кг үшін
қосарланған тақта                   0,08 ЕВРО-дан
кем емес
6908 90 910    тас қыш                          20, бірақ 1 кг үшін
0,08 ЕВРО-дан
кем емес
6908 90 990    өзге де                          20, бірақ 1 кг үшін
0,08 ЕВРО-дан
кем емес

6909           Изделия керамические для лабораторных,          5
химических или для других технических
целей; керамические желоба, чаны и
аналогичные резервуары, используемые
в сельском хозяйстве; керамические горшки,
банки [кувшины] и аналогичные изделия,
используемые для транспортировки или
упаковки товаров
6910           Раковины, умывальники, консоли раковин,        20,
ванны, биде, унитазы, сливные бачки,       но не менее
писсуары и аналогичные санитарно-          0,24 ЕВРО за
технические изделия из керамики:              1 кг
70             Стекло и изделия из него                      15
кроме:
из 7009        Зеркала стеклянные, в рамках и без рам     беспошлинно
для мебели
7010 10 000    Ампулы                                     беспошлинно
7010 91,       Бутыли, бутылки, банки                         2

6909           Зертханалық, химиялық немесе басқа                 5
да техникалық мақсаттарға арналған
қыштан жасалған бұйымдар; ауыл
шаруашылығында пайдаланылатын қыш
науаша, күбiлер және осындай
резервуарлар, тауарларды тасымалдау
және қаптау үшiн пайдаланылатын
қыштан жасалған горшоктар, банкiлер
(құмыралар) және осындай бұйымдар
6910           Раковиналар, қол жуғыштар,       20, бірақ 1 кг үшін
раковиналардың аспалары,            0,24 ЕВРО-дан
ванналар, биделер, унитаздар,          кем емес
ағызғыш бачоктар, писсуарлар
және қыштан жасалған осындай
санитарлық-техникалық бұйымдар
70             Шыны және одан жасалған бұйымдар                  15
мыналардан басқа:
7009-дан       Жиhазға арналған рамадағы және рамасыз        бажсыз
шыны айналар
7010 10 000    Ампулалар                                     бажсыз
7010 91        Құтылар, шөлмектер, банкiлер                       2

71             Жемчуг природный или культивированный,         5
драгоценные или полудрагоценные камни,
драгоценные металлы, металлы, лакированные
драгоценными металлами, и изделия из них;
бижутерия; монеты
кроме:
7102 31 000    Природные необработанные алмазы,            беспошлинно
непромышленные
из 7105 10 000 Крошка и порошок из искусственных алмазов*  беспошлинно
7117           Бижутерия                                       15
72             Черные металлы                                   5
кроме:
7210 20-       Прокат черных металлов                      беспошлинно
7210 90 900,
7212 20-
7212 60 990
7217           Проволока из железа или нелегированной стали беспошлинно
73             Изделия из черных металлов                      15
кроме:
из 7304 10 100 Трубы бесшовные для нефте- и газопроводов    беспошлинно
наружным диаметром не более 168,3 мм,
предназначенные для работы в среде,
содержащей сероводород (H2S)1*
из 7304 10 100 Трубы бесшовные для нефте- и газопроводов    беспошлинно
наружным диаметром не более 168,3 мм, из
стали с ударной вязкостью 2,5 кгс. м/см2 и
более при температуре испытания -400С и ниже,
для изготовления соединительных деталей
газопроводов 1*
из 7304 10 300 Трубы бесшовные для нефте- и газопроводов    беспошлинно
наружным диаметром более 168,3 мм, но не
более 406,4 мм, из стали с ударной вязкостью
2,5 кгс. м/см2 и более при температуре
испытания -400С и ниже, для изготовления
соединительных деталей газопроводов 1*
из 7304 10 300 Трубы бесшовные для нефте- и газопроводов    беспошлинно
наружным диаметром более 168,3 мм, но не
более 406,4 мм, предназначенные для работы
в среде, содержащей сероводород (H2S) 1*
из 7304 10 900 Трубы бесшовные для нефте- и газопроводов    беспошлинно
наружным диаметром более 406,4 мм, из стали
с ударной вязкостью 2,5 кгс.м/см2 и более
при температуре испытания -400С и ниже,
для изготовления соединительных деталей
газопроводов 1 *
из 7304 10 900 Трубы бесшовные для нефте- и газопроводов    беспошлинно
наружным диаметром более 406,4 мм,
предназначенные для работы в среде,
содержащей сероводород (H2S)1*
из 7304 21 000 Трубы бесшовные бурильные для бурения        беспошлинно
нефтяных и газовых скважин из стали групп
прочности 105 и выше 1*
из 7304 21 000 Трубы бесшовные бурильные для бурения        беспошлинно
нефтяных и газовых скважин, предназначенные
для работы в среде, содержащей сероводород
(Н2S), из стали групп прочности 95 и выше,
с высокогерметичными газовыми резьбовыми
замковыми соединениями 1*
из 7304 29 110 Трубы бесшовные обсадные и                   беспошлинно
насоснокомпрессорные для бурения нефтяных
и газовых скважин из стали групп
прочности 110 и выше, наружным диаметром
не более 406,4 мм 1*
из 7304 29 110 Трубы бесшовные обсадные и                   беспошлинно
насоснокомпрессорные для бурения нефтяных
и газовых скважин, предназначенные для
работы в среде, содержащей сероводород
(Н2S),наружным диаметром не более 406,4 мм,
из стали групп прочности 75 и выше,
с высокогерметичными газовыми резьбовыми
замковыми соединениями 1*

71             Табиғи немесе жасанды інжу, қымбат                 5
бағалы немесе жартылай қымбат бағалы
тастар, қымбат бағалы металдар
жалатылған металдар және олардан
жасалған бұйымдар, бижутерия, монеталар
мыналардан басқа:
7102 31 000    Табиғи өңделмеген өнеркәсiптiк емес           бажсыз
алмаздар
7105 10 000-   Жасанды алмаздардан жасалған қиқым және       бажсыз
ұнтақ*
7117           Бижутерия                                         15
72             Қара металдар                                      5
мыналардан басқа:
7210 20-       Қара металдар прокаты                         бажсыз
7210 90 900,
7212 20-
7212 60 990
7217           Темiрден немесе легирленген болаттан          бажсыз
жасалған сым
73             Қара металдардан жасалған бұйымдар                15
мыналардан басқа:
7304 10 100-   Сыртқы диаметрi 168,3 мм-ден аспайтын,        бажсыз
ден            күкірттi сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс
істеуге арналған мұнай және газ
құбырларына арналған жiксiз құбырлар 1*
7304 10 100-   Сыртқы диаметрi 168,3 мм аспайтын -           бажсыз
ден            400 С және одан төмен сынақ
температурасы кезiнде соғу тұтқырлығы
2,5 кгс м/см2 болаттан жасалған газ
құбырларының бiрiктiрушi тетiктерiн
дайындауға арналған мұнай және газ
құбырларына арналған жiксiз құбырлар 1*
7304 10 300-   Сыртқы диаметрi 168,3 мм асатын, бiрақ        бажсыз
ден            406,4 мм-ден аспайтын, - 400 С және
одан төмен сынақ температурасы кезiндегi
соғу тұтқырлығы 2,5 кгс м/см2 және одан
асатын болаттан жасалған, газ
желiлерiнiң бiрiктiруші тетiктерін
дайындауға арналған мұнай және газ
құбырларына арналған жiксiз құбырлар 1*
7304 10 300-   Сыртқы диаметрi 168,3 мм-ден асатын,          бажсыз
ден            бiрақ 406,4 мм-ден аспайтын, құрамында
күкiрттi сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс
істеуге арналған мұнай және газ желiлерiне
арналған жiксiз құбырлар 1*
7304 10 900-   Сыртқы диаметрi 406,4 мм-ден астам,           бажсыз
ден            - 400 С және одан төмен сынақ
температурасы кезiнде соғу тұтқырлығы 2,5
кгс м/см2 және одан астам болаттан
жасалған, газ желiлерiнiң бiрiктiрушi
тетiктерiн дайындауға арналған
мұнай және газ құбырларына арналған
жiксiз құбырлар 1*
7304 10 900-   Сыртқы диаметрi 406,4 мм-ден астам            бажсыз
ден            күкiрттi сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс
iстеуге арналған мұнай және газ
құбырларына арналған жiксiз құбырлар 1*
7304 21 000-   Берiктiк тобы 105 және одан жоғары            бажсыз
нан            болаттан жасалған мұнай және газ
скважиналарын бұрғылауға арналған
жiксiз бұрғылау құбырлары 1*
7304 21 000-   Күкiрттi сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс        бажсыз
нан            істеуге арналған, берiктiк тобы 95 және
одан жоғары болаттан жасалған, жоғары
герметикалық газ резьбалары, құлыптық
қосылғылары бар мұнай және газ
скважиналарын бұрғылауға арналған
жiксiз бұрғылау құбырлары 1*
7304 29 110-   Сыртқы диаметрi 406,4 мм аспайтын,            бажсыз
нан            берiктiк тобы 110 және одан жоғары
болаттан жасалған, мұнай және газ
скважиналарын бұрғылауға арналған,
айналдыра салынатын және сорғылы
компрессорлы жiксiз құбырлар 1*
7304 29 110-   Күкiрттi сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс        бажсыз
нан            істеуге арналған сыртқы диаметрi 406,4
мм аспайтын, берiктiк тобы 75 және
жоғары болаттан жасалған жоғары
герметикалық құлыптық қосылғылары
бар мұнай және газ скважиналарын
бұрғылауға арналған жiксiз айналдыра
салынатын және сорғылы компрессорлы
құбырлар 1*

из 7304 29     Трубы бесшовные обсадные для бурения         беспошлинно
нефтяных и газовых скважин, с
безмуфтовыми соединениями *
из 7304 29 110 Трубы бесшовные обсадные для бурения         беспошлинно
нефтяных и газовых скважин, наружным
диаметром 339,7 мм *
из 7304 29 190 Трубы бесшовные обсадные для бурения         беспошлинно
нефтяных и газовых скважин, наружным
диаметром 509 мм и более *
7304 51        Холоднотянутые или холоднокатаные                 20
(обжатые в холодном состоянии)*
из 7304 51     Трубы холоднотянутые или холоднокатаные      беспошлинно
(обжатые в холодном состоянии) прямые из
легированной стали длиной не более 4,5 м *
7304 51 190    Трубы бесшовные холоднотянутые или                 5
холоднокатаные (обжатые в холодном
состоянии) длиной более 4,5 метров
из 7305 11 000 Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные,      10
изготовленные методом дуговой сварки под
флюсом, внешним диаметром 530 мм и более,
из стали с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 565 МПа
(что соответствует 57,6 кгс/мм2) и более 1*
из 7305 11 000 Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные,      10
изготовленные методом дуговой сварки под
флюсом, внешним диаметром 530 мм и более,
из стали с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 530 МПа (что
соответствует 54 кгс/мм2) и более и ударной
вязкостью металла 2,5 кгс/мм2 и более при
температуре испытания -34 О С и ниже 1*
из 7305 11 000 Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные, беспошлинно
изготовленные методом дуговой сварки под
флюсом, внешним диаметром 530 мм и более,
из стали с пределом текучести 290 МПа
(что соответствует 29,6 кгс/мм2) и выше,
предназначенные для работы в среде,
содержащей сероводород (H2S) 1*
из 7305 12 000 Трубы для нефте- и газопроводов прямошовные,      10
изготовленные методом электроконтактной
сварки токами высокой частоты (ТВЧ) внешним
диаметром более 406,4 мм, но не более 530 мм,
из стали с временным сопротивлением разрыву
(пределом прочности) 530 МПа (что
соответствует 54 кгс/мм2) и более 1*
7305 20 100    Трубы сварные прямошовные обсадные для       беспошлинно
бурения нефтяных и газовых скважин, наружным
диаметром 508 мм и более
7306 40 910    Трубы холоднотянутые или холоднокатаные      беспошлинно
(обжатые в холодном состоянии) сварные из
коррозионностойкой (нержавеющей) стали
7309 00        Резервуары, цистерны, сосуды, баки и              20
аналогичные емкости, из черных металлов,
для любых веществ (кроме сжатого или
сжиженного газа) вместимостью более 300 л,
с облицовкой или термоизоляцией или без них,
без механического или теплотехнического
оборудования

7304 29-дан    Муфтасыз бiрiктiрiлетiн, мұнай және           бажсыз
газ скважиналарын бұрғылауға
арналған жiксiз, айналдыра салынатын
құбырлар 1*
7304 29 110-   Сыртқы диаметрi 339,7 мм мұнай және           бажсыз
нан            газ скважиналарын бұрғылауға
арналған жiксiз айналдыра салынатын
құбырлар 1*
7304 29 190-   Сыртқы диаметрi 509 мм және одан              бажсыз
нан            астам мұнай және газ скважиналарын
бұрғылауға арналған айналдыра
салынатын жiксiз құбырлар 1*
7304 51        Суықтай тартылған немесе суықтай                  20
басылған (суық күйінде сығылған)*
7304 51-ден    Ұзындығы 4,5 мм аспайтын легирленген          бажсыз
болаттан жасалған суықтай тартылған
немесе суықтай басылған (суық күйiнде
сығылған) құбырлар*
7304 51 190    Ұзындығы 4,5 мм аспайтын, суықтай                  5
тартылған немесе суықтай басылған
(суық күйінде сығылған) құбырлар*
7305 11 000-   Тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу             10
нан            әдiсiмен дайындалған, сыртқы диаметрi
530 мм және одан астам, жарылуға
уақытша қарсы тұруы (берiктiк шегi)
565 МПа (бұл 57,5 кгс/м2 сәйкес
келедi) және одан астам болаттан
жасалған мұнай және газ құбырларына
арналған құбырлар 1*
7305 11 000-   Тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу             10
нан            әдiсiмен дайындалған, сыртқы диаметрi
530 мм және одан астам, жарылуға
уақытша қарсы тұруы (берiктiк шегi)
530 МПа (бұл 54 кгс/м2 сәйкес келедi)
және одан астам және 340 С және одан
төмен сынақ температурасы кезiндегi
металдың соғу тұтқырлығы 2,5 кгс/мм 2
және одан жоғары болаттан жасалған
мұнай және газ құбырларына арналған
құбырлар 1*
7305 11 000-   Тiк жiктi, флюспен доғалық дәнекерлеу         бажсыз
нан            әдiсiмен дайындалған, сыртқы диаметрi
530 мм және одан жоғары, көмiр сутегi
(Н2S) бар ортада жұмыс істеуге арналған
ағызу шегi 290 Мпа (бұл 29,6 кгс/мм 2
сәйкес келедi) болаттан жасалған мұнай
және газ құбырларына арналған құбырлар 1*
7305 12 000-   Тiк жiктi, жоғары жиiлiктi тоқпен (ЖЖТ)           10
нан            электрлi контактiлiк дәнекерлеу әдiсiмен
дайындалған, сыртқы диаметрi 406,4 мм
астам бiрақ 530 мм аспайтын, жарылуға
уақытша қарсы тұруы (берiктiгiнiң шегi)
530 Мпа (54 кгс/мм2 сәйкес келетiн)
және одан астам, болаттан жасалған
мұнай және газ құбырларына арналған
құбырлар 1*
7305 20 100    Сыртқы диаметрi 508 мм және одан асатын       бажсыз
дәнекерленген, мұнай және газ
скважиналарын бұрғылауға арналған
тiк жiктi айналдыра салынатын құбырлар
7306 40 910    Коррозияға төзiмдi (таттанбайтын) болаттан    бажсыз
дәнекерленген, суықтай тартылған
немесе суықтай басылған (суық күйiнде
сығылған) құбырлар
7309 00        Сыйымдылығы 300 л астам қапталған немесе          20
термоизоляцияланған немесе онсыз
механикалық немесе теплотехникалық
құрал жабдықсыз кез келген заттарға
(сұйытылғын газдан басқа) арналған
резервуарлар, цистерналар, ыдыстар
және осындай ыдыстар

7311 00        Емкости для сжатого или сжиженного газа,          20
из черных металлов
7312 10 820,   Канаты и тросы без покрытия                        5
7312 10 840,
7312 10 860,
7312 10 880
7312 10 790    Крученная проволока, тросы, канаты, прочие   беспошлинно
7316 00 000    Якоря, кошки и их части из черных металлов        10
7317 00        Гвозди, кнопки, чертежные кнопки, рифленые        20
гвозди, скобы (кроме включенных в товарную
позицию 8305) и аналогичные изделия,
из черных металлов, с головками или без головок
из других материалов, кроме изделий с медными
головками
из 7317 00 900 Шипы противоскольжения                            10
из 7318        Винты, болты, гайки, глухари, ввертные       беспошлинно
крюки, заклепки, шпонки, шплинты, шайбы
(включая пружинящие) и аналогичные изделия,
из черных металлов для мебели
7323 93        Изделия столовые                                  10
7325 91 000,   Шары перемалывающие и аналогичные изделия для     20
7325 99 100,   мельниц
7325 99 910,
7325 99 990,
7326 11 000,
7326 19 100,
7326 19 900
74             Медь и изделия из нее                              5
75             Никель и изделия из него                     беспошлинно
76             Алюминий и изделия из него                   беспошлинно
7615 11 000,   Мочалки для чистки кухонной посуды,        10, но не менее
7615 19        из алюминия                                   0,5 ЕВРО
за 1 кг
78             Свинец и изделия из него                           5
79             Цинк и изделия из него                             5
80             Олово и изделия из него                            5
81             Прочие недрагоценные металлы;                     15
металлокерамика; изделия из них
кроме:
8103           Тантал и изделия из него, включая отходы           5
и лом
8105 10 100    Штейн кобальтовый и прочие промежуточные     беспошлинно
продукты металлургии кобальта; кобальт
необработанный, порошки
8111 00        Марганец и изделия из него, включая          беспошлинно
отходы и лом
из 8112 11     Бериллий необработанный; отходы и лом; порошки     5
82             Инструменты, ножевые изделия, ложки и вилки
из недрагоценных металлов, их части из
недрагоценных металлов
8201           Инструмент ручной: лопаты штыковые и совковые,    15
мотыги, кирки, тяпки, вилы и грабли; топоры,
секачи и аналогичный рубящий инструмент;
секаторы всех видов; косы, серпы, ножи для
сенокосилок, ножницы садовые, клинья для
раскалывания древесины и прочий инструмент,
используемый в сельском хозяйстве,
садоводстве или лесном хозяйстве

7311 00        Қара металдардан жасалған сұйытылған              20
немесе сұйытылған газдарға арналған
ыдыстар
7312 10 820,   Сырты жабылмаған канаттар мен тростар              5
7312 10 840,
7312 10 860,
7312 10 880
7312 10 790    Иiрiлген сымдар, тростар, арқан-жiптер,       бажсыз
басқалары
7316 00 000    Зәкiрлер, темiр табандар және қара                10
металдардан жасалған олардың бөлiктерi
7317 00        Қара металдан жасалған шегелер, кнопкалар,        20
сызу кнопкалары, қатпарланған шегелер,
қысқыштар (8305 - тауар позициясындағы
көрсетiлгендерден басқа), және мысты
басы бар бұйымдардан басқа, басқа
материалдардан жасалған басы бар немесе
жоқ, осындай бұйымдар
7317 00 900    Сырғанауға қарсы тағалар                          10
7318-ден       Жиhазға арналған, қара металдардан            бажсыз
жасалған бұрамалар, бұрандамалар,
сомындар, глухарлар, бұрама ілмектер,
тойтарма шегелер, сыналар, шплинттер,
шайбалар (серiппелiлердi қоса алғанда)
және осындай бұйымдар
7323 93        Асхана бұйымдары                                  10
7325 91 000    Диiрмендерге арналған илейтiн шарлар              20
7325 99 100,   мен осындай бұйымдар
7325 99 910,
7325 99 990,
7326 11 000,
7326 19 100,
7326 19 900,
74             Мыс және одан жасалатын бұйымдар                   5
75             Никель және одан жасалатын бұйымдар           бажсыз
76             Алюминий мен одан жасалатын бұйымдар          бажсыз
7615 11 000,   Алюминийден жасалған ас үй       10, бірақ 1 кг үшін
ыдыстарын
7615 19        тазалауға арналған жөке                 0,5 ЕВРО-дан
кем емес
78             Қорғасын және одан жасалған бұйымдар               5
79             Мырыш және одан жасалған бұйымдар                  5
80             Қалайы және одан жасалған бұйымдар                 5
81             Өзге де бағалы емес металдар;                     15
металды қыш; олардан жасалған бұйымдар
мыналардан басқа:
8103           Қалдықтары мен сынықтарын қоса                     5
алғанда, тантал және одан жасалған
бұйымдар
8105 10 100    Кобальтты штейн және кобальт                  бажсыз
металлургиясының өзге де аралық
өнiмдерi; өңделмеген кобальт, ұнтақтар
8111 00        Қалдықтары мен сынықтарын қоса алғанда,       бажсыз
марганец және одан жасалған бұйымдар
8112 11-ден    Өңделмеген бериллий; қалдықтары мен                5
сынықтары; ұнтақтары
82             Бағалы емес металдардан жасалған
аспаптар; пышақ бұйымдары, қасықтар
мен шанышқылар; олардың бағалы емес
металдардан жасалған бөліктері
8201           Қол аспабы: үшкір және жалпақ күректер,           15
кетпендер, қайлалар, тяпкалар, айырлар
және тырмалар; балталар, шапқыштар және
соған ұқсас шабатын құралдар;
секаторлардың барлық түрлері; шалғылар,
орақтар, шөп шабатын машиналарға
арналған пышақтар, бақ қайшылары, ағаш
жаруға арналған сыналар және ауыл
шаруашылығында, бағбаншылықта немесе
орман шаруашылығында пайдаланылатын
басқа да аспаптар

8202           Пилы ручные (ножовки); полотна для пил всех        5
типов (включая полотна для продольной резки,
для прорезывания пазов или беззубые)
8203           Напильники, надфили, рашпили, клещи               15
(включая кусачки), плоскогубцы, пассатижи,
пинцеты, щипчики, ножницы для резки металла,
устройства трубоотрезные, ножницы болторезные,
пробойники и аналогичный ручной инструмент
8204           Ключи гаечные ручные (включая гаечные ключи        5
с торсиометрами, но исключая воротки);
сменные головки для гаечных ключей,
с ручками или без них
8205           Инструмент ручной (включая алмазные стеклорезы),   5
в другом месте не поименованный; лампы паяльные;
тиски, зажимы и аналогичные изделия, кроме
принадлежностей и частей станков; наковальни,
горны переносные, абразивные круги с опорными
рамами или ножным приводом
8206 00 000    Инструмент из двух или более товарных позиций      5
8202-8205, в наборах, предназначенных для
розничной продажи
8207           Инструмент сменный ручной, с механическим          5
приводом или без него или для станков
(например, для прессовании, штамповки,
нарезания резьбы, сверления, расточки,
прошивки, фрезерования, токарной обработки
или завинчивания), включая инструмент для
волочения или экструдирования металла,
инструмент для бурения скальных пород или
грунтов
8208           Ножи и режущие лезвия для машин или                5
механических приспособлений
8209 00        Пластины, бруски, наконечники и аналогичные        5
изделия для инструмента, не установленные
на нем, из металлокерамики
8210 00 000    Устройства ручные механические массой 10 кг       20
или менее для приготовления, обработки или
подачи пищи и напитков
8211           Ножи с режущими лезвиями, пилообразными или       15
нет (включая ножи для обрезки деревьев),
кроме ножей, классифицируемых в товарной
позиции 8208, и лезвия для них
8212           Бритвы и лезвия для них (включая заготовки        20
для лезвий)
8213 00 000    Ножницы портновские и аналогичные ножницы,        20
и лезвия для них
8214           Изделия режущие прочие (например, машинки для     20
стрижки волос, специальные ножи для мясников
или специальные кухонные ножи и сечки,
ножи для бумаги);
маникюрные и педикюрные наборы и инструменты
(включая пилки для ногтей)

8202           Қол аралар (қоларалар); аралардың                  5
барлық үлгiсiне арналған табақтары
(көлденеңiнен кесуге арналған, паздарды
кесiп шығуға арналған немесе тiссiз
табақтарды қоса алғанда)
8203           Егеулер, надфильдер, рашпильдер,                  15
қысқаштар (тiстеуiктердi қоса алғанда),
жалпақауыздар, пассатиждер, пинцеттер,
шымшуырлар, металл кескiш қайшылар,
құбыр кескiш қондырғылар, болт кескiш
қайшылар, тескiштер және осындай қол
аспаптары
8204           Гайкалық қол кiлттерi (торсио-метрлердi            5
қоса алғанда, бiрақ мойыншаларды
шығарып тастағандағы гайкалық кiлттер);
сабы бар немесе сапсыз гайкалық
кiлттердiң ауыспалы бастары
8205           Басқа жерде аты аталмаған қол аспаптары            5
(алмас әйнек кескiштердi қоса алғанда);
дәнекерлеу лампалары; станоктардың
керек-жарақтары мен бөлiктерiнен басқа,
қысқыштар, қыспалар мен осындай бұйымдар;
төстер, қолды ұста көрiктерi, тiрек
рамалары немесе аяқ жетегi бар абразивтi
дөңгелектер
8206 00 000    8202-ден 8205-ке дейiнгi тауарлық                  5
айқындамалардағы екi немесе одан
жиынтықты бөлшек саудаға арналған
аспаптар
8207           Металды созып шыңдау немесе сығып шығару           5
аспабын, жартасты жыныстарды немесе
топырақтарды бұрғылау аспабын қоса
алғанда, механикалық жетегi бар немесе
жоқ станоктарға арналған ауыспалы қол
аспаптары (мысалы, престеу, штамптау,
резьба кесу, бұрғылау, кеңейту, тiгу,
фрезерлеу, токарьлiк өңдеу немесе
бұрап кiргiзу үшiн)
8208           Машиналарға немесе механикалық құрал-              5
жабдықтарға арналған пышақтар мен кесу
тiлгiштерi
8209 00        Аспапқа орнатылмаған, оған арналған,               5
металды қыштан жасалған пластиналар,
қайрақтар, ұштар және осындай бұйымдар
8210 00 000    Тамақ пен сусындарды әзiрлеуге, өңдеуге           20
немесе беруге арналған, массасы 10 кг
немесе одан аз қолмен басқарылатын
механикалық қол қондырғылар
8211           8208-тауар айқындамасында жiктелген               15
пышақтардан басқа, кескiш, ара тектес
ұстараның жүздерi бар немесе ондай
жүздерi жоқ пышақтар (ағаш кесуге
арналған пышақтарды қоса алғанда)
және оларға арналған жүздер
8212           Оларға арналған ұстаралар және                    20
ұстараның жүздерi (жүздерiне арналған
дайындамаларды қоса алғанда)
8213 00 000    Киiм пiшуге арналған қайшылар және                20
осындай қайшылар мен оларға арналған
жүздер
8214           Өзге кесетiн бұйымдар (мысалы, шаш                20
алатын машинкалар, қасапшылар үшiн
арнайы пышақтар немесе арнайы ас үйлiк
пышақтар және шаппалар, қағаздар үшiн
пышақтар); маникюр немесе педикюр
жинақтары және құралдары (тырнақ
егегiштi қоса алғанда):

8215           Ложки, вилки, половники, шумовки, лопаточки       20
для тортов, ножи для рыбы, масла, щипцы для
сахара и аналогичные кухонные или столовые
приборы
83             Прочие изделия из недрагоценных металлов          20
8301 30 000    Замки, предназначенные для установки
в мебели                                     беспошлинно
из 8302 10,    Шарниры, ролики, используемые для мебели     беспошлинно
8302 20
8302 42 100    Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные       25
детали, прочие, применяемые в мебели для
гражданской авиации
из 8302 42 900,Крепежная арматура, фурнитура и аналогичные
8302 49 900    детали, применяемые в мебели                 беспошлинно
8309           Пробки, колпачки и крышки (включая корончатые      2
пробки, завинчивающиеся колпачки и пробки
с устройством для разливки), закупорочные
крышки для бутылок, заглушки нарезные,
оболочки пробок, пломбы и прочие упаковочные
принадлежности, из недрагоценных металлов
84             Реакторы ядерные, котлы, оборудование и      беспошлинно
механические устройства; их части
из 8407 33 100 Двигатели для промышленной сборки: тракторов      10
с управлением рядом идущим водителем
субпозиции 870110
8413 70 210,   Насосы центробежные погружные одноступенчатые,     5
8413 70 290,   многоступенчатые
8413 70 910,
8413 70 990
8422 11        Бытовые посудомоечные машины                      10
8423           Оборудование для взвешивания товаров              10
(кроме весов, чувствительностью 0,05 гр и
выше), включая весы, оборудованные
устройствами для подсчета и контроля
массы товаров, разновесы для весов всех
типов
8424 10        Огнетушители заряженные или незаряженные           5
8432 10 100    Плуги отвальные                                    5
8432 29 100    Рыхлители и культиваторы                           5
8432 29 300    Бороны                                             5
8432 30 190    Сеялки прочие                                      5
8450           Бытовые стиральные машины                         10
(кроме 8450 90)
8452 10        Швейные машины бытовые                            10
8458 11 200    Станки токарные металлорежущие многоцелевые       20
8471           Вычислительные машины и их блоки; магнитные        5
(кроме         или оптические считывающие устройства,
8471 50-       машины для переноса данных на носители
8471 90)       информации в кодированной форме и машины для
обработки подобной информации
из             Регуляторы сжиженных газов (типа РДСГ-1,2),       15
8481 10 990    предназначенные для автоматического
поддерживания в заданных пределах давления
паров газов, отбираемых из баллонов объемом
5л, 12 л, 27 л
из             Клапаны (типа КБ-8,5), применяемые в качестве     15
8481 10 990    запорного устройства на баллонах вместимостью
5 л, 12 л, 27 л

8215           Қасық, айыр, палаулықтар, шуылдақтар,             20
тортқа арналған күрекшелер, балықтың,
майдың пышақтары, қант тiстеуiктерi
және осындай ас үйлiк және асханалық
аспаптар
83             Бағалы емес металдардан жасалған өзге             20
де бұйымдар
8301 30 000    Жиhазға орнатуға арналған құлыптар            бажсыз
8302 10,       Жиhаз үшiн пайдаланылатын шарнирлер,          бажсыз
8302 20-нан    роликтер
8302 42 100    Азаматтық авиация үшiн жиhазда                    25
қолданылатын бекiту арматурасы,
фурнитура және осындай детальдар,
басқа да
8302 42 900-   Жиhазда қолданылатын бекiту арматурасы,       бажсыз
ден, 8302 49   фурнитура және осыған ұқсас бөлшектер
900-ден
8309           Шөлмектерге арналған тығындар,                     2
қалпақшалар мен қақпақтар (короналы
тығындарды, бұралып ашылатын
қалпақшаларды және құюға арналған
бөлiмi бар тығындарды қоса алғанда),
ойылған бұқтырғыштар, тығындылардың
қабықтары, пломбалар және бағалы емес
металдардан жасалған өзге де буып-түю
керек-жарақтары
84             Ядролық реакторлар, қазандықтар,              бажсыз
жабдықтар және механикалық құрылғылар;
олардың бөліктері
8407 33 100-   Өнеркәсiптiк жинақтауға арналған                  10
ден            двигательдер: қатар жүрген жүргiзушi
басқаратын, 8701 10 қосымша позициядағы
тракторларға арналған
8413 70 210,   Орталықтан тепкiш батырылатын бiр сатылы,          5
8413 70 290,   көп сатылы сорғылар
8413 70 910,
8413 70 990
8422 11        Тұрмыстық ыдыс жуғыш машиналар                    10
8423           Тауарлардың массасын есептеу мен                  10
бақылауға арналған құрылғылармен
жабдықталған таразыларды қоса алғанда,
тауарларды өлшеуге арналған жабдықтар
(0,05 гр және одан көп сезiмталдығы
бар таразылардан басқа), барлық үлгiдегi
таразыларға арналған әртүрлi салмақ
басқыштар
8424 10        Толтырылған немесе толтырылмаған                   5
өрт сөндiргiштер
8432 10 100    Аударғыш соқалар                                   5
8432 29 100    Қопсытқыштар мен культиваторлар                    5
8432 29 300    Тырмалар                                           5
8432 30 190    Өзге де сеялкалар                                  5
8450           Тұрмыстық кiр жуғыш машиналардан басқа            10
(8450 90-нан
басқа)
8452 10        Тұрмыстық тiгiн машиналар                         10
8458 11 200    Металл кескiш көп мақсатты токарь                 20
станоктары
8471 (8471 50- Есептеу машиналары және олардың                    5
8471 90-нан    блоктары; магниттi немесе оптикалық
басқа)         есептеу құрылғылары, деректердi
ақпаратты кодталған нысанда
жеткiзгiштерге аударуға арналған
машиналар және осындай ақпаратты
өңдеуге арналған машиналар
8481 10 990-   Көлемi 5 л, 12 л, 27 л баллондардан               15
нан            алынатын газдардың буын қысымның
қажеттi шегiнде автоматты түрде ұстап
тұруға арналған сұйытылған газ
реттегiштер (РДСГ - 1,2 үлгiсiндегi)
8481 10 990-   Сыйымдылығы 5 л, 12 л, 27 л                       15
нан            баллондарда бекiту құрылғысы ретiнде
қолданылатын клапандар (КБ-8,5
үлгiсiндегi)

8482 50 000-   Подшипники                                        10
8482 80 000
85             Электрические машины и оборудование,         беспошлинно
их части; звукозаписывающая и
звуковоспроизводящая аппаратура; аппаратура
для записи и воспроизведения телевизионного
изображения и звука; их части и принадлежности
кроме:
8507 10        Аккумуляторы свинцовые, используемые для   15, но не менее
запуска поршневых двигателей                   5 ЕВРО
за 1 шт
8507 90 100    части для гражданской авиации                      5
8507 90 910    Пластины для аккумуляторов                        10
8507 90 930    сепараторы                                         5
8507 90 980    прочие                                             5
8509, 8510,    Электробытовые приборы                            10
8516
8517 19 900    Аппараты телефонные                               10
8520 33        Магнитофоны и прочая звукозаписывающая            10
аппаратура кассетного типа
8521 10 100    Аппаратура видеозаписывающая или                  10
видеовоспроизводящая на магнитной ленте
8525 40        Видеокамеры                                       10
из 8527        Бытовая аппаратура для радиовещания               10
8528           Аппаратура приемная для телевизионной             10
связи, совмещенная или не совмещенная с
радиовещательным приемником или
аппаратурой, записывающей или
воспроизводящей звук или изображение;
видеомониторы и видеопроекторы
кроме:
8528 12,       Аппаратура приемная для телевизионной      10, но не менее
8528 13        связи, совмещенная или не совмещенная с       20 ЕВРО
радиовещательным приемником или               за 1 шт
аппаратурой, записывающей или
воспроизводящей звук или изображение,
цветного, черно-белого или другого
монохромного изображения
8528 12 560    Аппаратура приемная для телевизионной      10, но не менее
связи, цветного изображения с встроенной       40 ЕВРО
трубкой, с соотношением длин сторон            за 1 шт
экрана; ширина/высота меньше 1,5
с размером диагонали экрана более 52 см.,
но не более 72 см
8528 12 580    Аппаратура приемная для телевизионной      10, но не менее
связи, цветного изображения с встроенной       40 ЕВРО
трубкой, с соотношением длин сторон            за 1 шт
экрана; ширина/высота меньше 1,5 с
размером диагонали экрана более 72 см
86             Железнодорожные или трамвайные локомотивы,   беспошлинно
подвижной состав и их части; путевое
оборудование и устройства для
железнодорожной или трамвайной сети и их
части; механическое (включая
электромеханическое) сигнальное
оборудование всех видов
кроме:

8482 50 000-   Подшипниктер                                      10
8482 80 000
85             Электр машиналары және жабдықтары,            бажсыз
олардың бөліктері; дыбыс жазатын
және дыбыс шығаратын аппаратура;
теледидар бейнелері мен дыбысын
жазуға және қайта жаңғыртуға арналған
аппаратура; олардың бөліктері мен
керек-жарақтары
мыналардан басқа:
8507 10        Поршеньдi двигательдердi іске     15, бірақ 1 данасы
қосу үшiн пайдаланылатын қор-       үшін 5 ЕВРО-дан
ғасын аккумуляторлар                   кем емес
8507 90 100    азаматтық авиация үшiн бөлiктер                    5
8507 90 910    Аккумуляторларға арналған пластиналар             10
8507 90 930    сепараторлар                                       5
8507 90 980    басқалары                                          5
8509, 8510,    Тұрмыстық электр аспаптары                        10
8516
8517 19 900    Телефон аппараттары                               10
8520 33        Магнитофондар және кассеталық үлгiдегi            10
басқа да дыбыс жазушы аппаратура
8521 10 100    Магниттi таспаға негiзделген бейне                10
жазушы немесе бейне көрсеткiш аппаратура
8525 40        Бейнекамералар                                    10
8527-ден       Радиохабар таратуға арналған тұрмыстық            10
аппаратура
8528           Теледидар байланысына арналған,                   10
радиохабарлары қабылдағыштарымен немесе
дыбысты немесе бейненi жазатын немесе
қайта жаңғыртатын қабылдау
аппаратурасымен үйлестiрiлген немесе
үйлестiрiлмеген аппаратура;
бейнемониторлар мен бейнепроекторлар
мыналардан басқа:
8528 12,       Теледидар байланысына арналған,   10, бірақ 1 данасы
8528 13        радиохабарлары қабылдағыштармен    үшін 20 ЕВРО-дан
немесе дыбысты немесе бейненiң         кем емес
жазатын немесе қайта жаңғыртатын
аппаратурамен үйлестiрiлген немесе
үйлестiрiлмеген қабылдау
аппаратурасы; түрлi-түстi, ақ-қара
немесе басқа да монохромды бейнедегi
8528 12 560    Экран қабырғаларының ара          10, бірақ 1 данасы
қатынасы енi/ұзындығы 1,5 кем      үшін 40 ЕВРО-дан
экран диагоналi 52 см үлкен,           кем емес
бiрақ 72 см үлкен емес мөлшердегi;
трубка қондырылған түрлi-түстi
бейнелi теледидар байланысына
арналған қабылдау аппаратурасы
8528 12 580    Экран қабырғаларының ара          10, бірақ 1 данасы
қатынасы енi/ұзындығы 1,5 кем      үшін 40 ЕВРО-дан
экран диагоналi 72 см үлкен            кем емес
емес мөлшердегi; трубка
қондырылған түрлi-түстi бейнелi
теледидар байланысына арналған
қабылдау аппаратурасы
86             Темір жол немесе трамвай                      бажсыз
локомотивтері, жылжымалы құрам және
олардың бөліктері; темір жол немесе
трамвай желісіне арналған жол
жабдықтары мен қондырғылары және
олардың бөліктері; белгі беретін
механикалық (электрмеханикалықтарын
қоса алғанда) жабдықтардың барлық түрі
мыналардан басқа:

8609 00        Контейнеры (включая емкости для перевозки          5
жидких грузов), специально предназначенные
и оборудованные для перевозки одним или
несколькими видами транспорта
87             Средства наземного транспорта, кроме
железнодорожного или трамвайного подвижного
состава, и их части и принадлежности
8701           Тракторы (кроме тракторов товарной                 5
позиции 8709)
кроме:
8701 30 000    Тракторы гусеничные                               15

8609 00        Көлiктiң бiр немесе бірнеше түрiмен                5
тасымалдауға арналған арнайы
жабдықталған контейнерлер (сұйық
жүктердi тасымалдауға арналған
сыйымдылықтарды қоса алғанда)
87             Темір жол немесе трамвай жылжымалы
құрамдарынан басқа жер үсті көлік
құралдары және олардың бөліктері
мен жабдықтары
8701           Тракторлар (8709-тауар айқындамасындағы            5
тракторлардан басқа)
мыналардан басқа:
8701 30 000    Шынжыр табанды тракторлар                         15

8701 90 900    Тракторы прочие                              беспошлинно
8702           Моторные транспортные средства,              беспошлинно
предназначенные для перевозки 10 человек
2
или более, включая водителя
8703           Автомобили легковые и прочие моторные      10, но не менее
транспортные средства, предназначенные для     0,1 ЕВРО
перевозки людей (кроме моторных транспортных   за 1 куб.см
средств товарной позиции 8702)             объема двигателя
включая грузо-пассажирские автомобили-
2
фургоны и гоночные автомобили

8701 90 900    Басқа да тракторлар                           бажсыз
8702           Жүргiзушiнi қоса алғанда, 10 немесе           бажсыз
одан да көп адамды тасымалдауға
2
арналған моторлы көлiк құралдары
8703           Адамдарды тасуға арналған жеңiл  10, бірақ двигатель
автомобильдер және басқа да       көлемінің 1 текше
моторлы көлiк құралдары (8702     см үшін 0,1 ЕВРО-
тауар позициясында көрсетiлген       дан кем емес
моторлы көлiк құралдарынан басқа)
жолаушы-жүк автомобиль-фургондар
және жарысқа қатысатын
автомобильдердi
2
қосқанда

8705 10 00     Автокраны                                          5
8706 00        Шасси с установленными двигателями для             5
моторных транспортных средств товарных
позиций 8701 - 8705
8707           Кузова (включая кабины) для моторных              15
транспортных средств товарных позиций
8701 - 8705
кроме:
из 8707 90 900 Кабины для сборки грузовых автомобилей             5
общей массой более 20 тонн
8708           Части и оборудование моторных транспортных   беспошлинно
средств, товарных позиций 8701-8705
8709           Транспортные средства промышленного          беспошлинно
назначения, самоходные, не оборудованные
подъемными или погрузочными устройствами,
используемые на заводах, складах, в портах
или аэропортах для перевозки грузов на
короткие расстояния; тягачи, используемые
на платформах железнодорожных станций;
части вышеназванных транспортных средств
8710 00 000    Танки и прочие боевые самоходные             беспошлинно
бронированные транспортные средства,
с вооружением или без вооружения,
и их части
8711           Мотоциклы (включая мопеды) и велосипеды           20
с установленным вспомогательным двигателем,
с колясками или без них, коляски
8712 00        Велосипеды двухколесные и прочие виды             20
велосипедов (включая трехколесные
велосипеды для доставки грузов) без
двигателя
8713           Коляски инвалидные, оснащенные или не        беспошлинно
оснащенные двигателем или другими
механизмами для передвижения
8714           Части и принадлежности к транспортным        беспошлинно
средствам товарных позиций 8711-8713
8715 00        Коляски детские и их части                   беспошлинно
8716           Прицепы и полуприцепы; другие несамоходные        15
транспортные средства; их части
кроме:
8716 20        Прицепы и полуприцепы самозагружающиеся      беспошлинно
или саморазгружающиеся для сельского
хозяйства
8716 90        Части: шасси, кузова, оси, прочие            беспошлинно
88             Летательные аппараты, космические аппараты,       20
и их части
кроме:
8802 40 100    Летательные аппараты, гражданские с массой   беспошлинно
пустого снаряженного аппарата более
15 000 кг
8803           Части летательных аппаратов товарной         беспошлинно
позиции 8801 или 8802
89             Суда, лодки и другие плавучие средства            5
90             Инструменты и аппараты оптические,               15
фотографические, кинематографические,
измерительные, контрольные,прецизионные,
медицинские или хирургические; их части
и принадлежности
кроме:

8705 10 00    Автокрандар                                         5
8706 00        8701-8705-тауар айқындамаларындағы                 5
моторлы көлiк құралдарына арналған,
двигательдер орнатылған шассилер
8707           8701-8705-тауар айқындамаларындағы                15
моторлы көлік құралдарына арналған
кузовтар (кабиналарды қоса алғанда)
мыналардан басқа:
8707 90 900-   Жалпы массасы 20 тоннадан асатын жүк               5
ден            автомобильдерiн жинақтауға арналған
кабиналар
8708           8701-8705-тауар айқындамаларындағы            бажсыз
моторлы көлiк құралдарының бөлiктерi
мен жабдықтары зауыттарда, қоймаларда,
айлақтарда немесе әуежайларда жүктерді
шағын қашықтықтарға тасымалдау үшiн
пайдаланылатын, көтергiш немесе тиегiш
қондырғылармен жабдықталмаған өндiрiске
арналған, өздiгiнен жүретiн көлiк
құралдары; темiр жол платформаларында
пайдаланылатын сүйретпелер; жоғарыда
аталған көлiк құралдарының бөлшектерi
8710 00 000    Қару-жарағы бар немесе жоқ танкiлер           бажсыз
мен басқа да өздiгiнен жүретiн
жауынгерлiк бронемашиналар және
олардың бөлшектерi
8711           Орнатылған көмекшi двигательдерi,                 20
арбасы бар немесе жоқ мотоциклдер
(мопедтердi қоса алғанда) мен
велосипедтер; арбалар
8712 00        Двигателi жоқ, екi дөңгелектi                     20
велосипедтер және велосипедтердiң
басқа да түрлерi (үш дөңгелектi жүк
таситын велосипедтердi қоса алғанда)
8713           Двигательмен немесе басқа да қозғау           бажсыз
тетiктерiмен жарақталған немесе
жарақталмаған мүгедектер арбалары
8714           8711-8713-тауар айқындамаларындағы            бажсыз
көлiк құралдарына арналған бөлшектер
мен оған жататындар
8715 00        Балаларға арналған арбалар және               бажсыз
олардың бөлшектерi
8716           Тiркемелер мен жартылай тiркемелер,               15
басқа да өздiгiнен жүрмейтiн көлiк
құралдары, олардың бөлшектерi
мыналардан басқа:
8716 20        Өздiгiнен жүк тиейтiн немесе ауыл             бажсыз
шаруашылығына арналған өздiгiнен
жүк түсiретiн тiркемелер мен жартылай
тiркемелер
8716 90        Бөлшектер: шасси, кузовтар, осьтер, т.б.      бажсыз
88             Ұшу аппараттары, ғарыш аппараттары және           20
олардың бөлшектері
мыналардан басқа:
8802 40 100    Азаматтық ұшу аппараттары, бос кезiндегi      бажсыз
массасы 15000 кг артық
8803           8801 немесе 8802 тауар позициясындағы ұшу     бажсыз
аппараттарының бөлшектерi
89             Кемелер, қайықтар және басқа да жүзбелі            5
құралдар
90             Оптикалық, фотографиялық,                         15
кинемотографиялық, өлшеу, бақылау,
дәлдік, медициналық немесе хирургиялық
құралдар мен аппараттар; олардың
бөлшектері мен керек-жарақтары
мыналардан басқа:

9001 30 000    Линзы контактные                             беспошлинно
9001 40 410    Линзы для очков из стекла для коррекции      беспошлинно
зрения, обработанные с обеих сторон,
однофокальные
9001 40 490    Линзы для очков из стекла для коррекции      беспошлинно
зрения, обработанные с обеих сторон, прочие
9001 50 410    Линзы для очков из прочих материалов         беспошлинно
для коррекции зрения, обработанные с обеих
сторон, однофокальные
9001 50 490    Линзы для очков из прочих материалов         беспошлинно
для коррекции зрения, обработанные с обеих
сторон, прочие
9002           Линзы, призмы, зеркала и прочие оптические        20
элементы, из любого материала, в сборе,
являющиеся частями инструментов и приборов
или приспособлениями для них, кроме таких
элементов из оптически необработанного
стекла
9003 19 100    Оправы и арматура из драгоценного металла         20
или катаного драгоценного металла
9004           Очки, защитные очки и аналогичные            беспошлинно
оптические приборы, корректирующие,
защитные или прочие
9006 20 000    Фотокамеры типа используемых для переноса         5
изображения документов на микрофильмы,
микрофиши или другие микроносители
9006 30 000    Фотокамеры, специально предназначенные       беспошлинно
для подводной съемки, аэрофотосъемки или
для медицинского или хирургического
обследования внутренних органов; камеры,
позволяющие проводить сличение, для
судебных или криминалистических целей
9006 91 000    Части и принадлежности для фотокамер               5
9007 91 000-   Части и принадлежности для киноаппаратов и для     5
9007 92 000    кинопроекторов
9008 90 000    Части и принадлежности                             5
9009           Фотокопировальные машины с оптической              5
системой или контактного типа и
термокопировальные машины
9010           Аппаратура и оборудование для фото-                5
и кинолабораторий (включая аппаратуру для
проецирования или нанесения изображений
схем на сенсибилизированные полупроводниковые
материалы), в другом месте данной группы не
поименованные; негатоскопы; экраны
проекционные
9011           Микроскопы оптические сложные, включая       беспошлинно
микроскопы для микрофотосъемки,
микрокиносъемки или микропроецирования
9012           Микроскопы, кроме оптических; аппараты       беспошлинно
дифракционные
9013           Устройства на жидких кристаллах, кроме            5
изделий, более точно описанных в других
товарных позициях; лазеры, кроме лазерных
диодов; приборы и инструменты оптические
прочие, в другом месте данной группы не
поименованные

9001 30 000    Контактiлi линзалар                           бажсыз
9001 40 410    Екi жағынан өңделген, бiр фокальды,           бажсыз
көздi түзеуге арналған шыныдан
жасалған көзiлдiрiк линзалары
9001 40 490    Екi жағынан өңделген, көздi түзеуге           бажсыз
арналған көзiлдiрiк линзалары, басқалары
9001 50 410    Басқа материалдардан жасалған, екi            бажсыз
жағынан өңделген, бiр фокальды, көздi
түзеуге арналған көзiлдiрiк линзалары
9001 50 490    Басқа материалдардан жасалған, екi            бажсыз
жағынан өңделген, көздi түзеуге
арналған көзiлдiрiк линзалары, басқалары
9002           Кез келген материалдардан жасалған                20
көзiлдiрiк линзалары, призмалары,
айна және басқа оптикалық элементтерi,
құралдар және приборлардың бөлiктерi
немесе соларға бейiмдетiлген құралдар,
оптикалық өңделмеген шынылардан жасалған
9003 19 100    Бағалы металдан немесе жұқартылған                20
бағалы металдан жасалған қасекiлер
мен арматура
9004           Көзiлдiрiктер, қорғаушы көзiлдiріктер         бажсыз
мен түзетушi, қорғаушы немесе басқа
да осындай оптикалық құралдар
9006 20 000    Құжаттардың бейнелерiн микрофильмдерге,            5
микрофиштерге немесе басқа да
микротасығыштарға көшiру үшiн
пайдаланылатын үлгiдегi фотокамералар
9006 30 000    Су астында түсiруге, аэрофототүсiруге         бажсыз
немесе iшкi органдарды медициналық
немесе хирургиялық тексеруге арналған
фотокамералар; сот немесе криминалистика
мақсаттары үшiн салыстыру жүргiзуге
мүмкiндiк беретiн камералар
9006 91 000    Фотокамераларға арналған бөлшектер мен             5
керек-жарақтар
9007 91 000-   Киноаппараттарға арналған және                     5
9007 92 000    кинопроекторларға арналған бөлшектер
мен керек-жарақтар
9008 90 000    Бөлшектер мен керек-жарақтар                       5
9009           Оптикалық жүйесi бар немесе контактiлi             5
үлгiдегi фотокөшiру машиналары және
термокөшiру машиналары
9010           Фото және кинозертханаларына арналған,             5
осы топтың басқа жерiнде аты аталмаған
аппаратура мен жабдықтар
(сенсибилизацияланған жартылай өткiзгіш
материалдарға схемалардың бейнесiн
проекциялау немесе түсiруге арналған
аппаратураны қоса алғанда); негатоскоптар;
проекциялық экрандар
9011           Микрофототүсiруге, микрокинотүсiруге          бажсыз
немесе микропроекциялауға арналған
микроскоптарды қоса алғанда, күрделi
оптикалық микроскоптар
9012           Оптикалықтарын қоспағандағы, микроскоптар;    бажсыз
дифракциялық аппараттар
9013           Басқа тауарлар айқындамаларында мейлiнше           5
дәл сипатталған бұйымдарды қоспағанда
сұйық кристалдардағы қондырғылар;
лазерлi диодтарды қоспағанда, лазерлер;
осы топтың басқа жерiнде аты аталмаған
басқа да оптикалық приборлар мен құралдар

9014           Компасы для определения  направления;             5
навигационные приборы и инструменты прочие
9015           Приборы и инструменты топографические             5
(включая фотограмметрические),
гидрографические, океанографические,
гидрологические, метеорологические или
геофизические, кроме компасов; дальномеры
9016 00        Весы чувствительностью 0,05 г или более,          20
с разновесами или без них
9018           Приборы и устройства, применяемые            беспошлинно
в медицине, хирургии, стоматологии или
ветеринарии, включая сцинтиграфическую
аппаратуру, аппаратура электромедицинская
прочая и приборы для исследования зрения
кроме:
из 9018 20 000 Солярии *                                         10
9019           Аппаратура для механотерапии; аппараты       беспошлинно
массажные, аппаратура для психологических
тестов на профессиональную пригодность;
аппаратура для озоновой, кислородной и
аэрозольной терапии, искусственного дыхания
или прочая терапевтическая дыхательная
аппаратура
кроме:
из 9019 10 900 Гидромассажные ванны и душевые кабины*            10
9020 00        Оборудование дыхательное прочее и газовые    беспошлинно
маски, кроме защитных масок, без
механических деталей и сменных фильтров
9021           Приспособления ортопедические, включая       беспошлинно
костыли,хирургические ремни и бандажи;
шины и прочие приспособления для лечения
переломов; части тела искусственные;
аппараты слуховые и прочие приспособления,
которые носятся на себе, с собой или
импланируются в тело для компенсации
недоразвития органа или его утери
9022           Аппаратура, основанная на использовании      беспошлинно
рентгеновского, альфа-, бета-, или гамма-
излучении, предназначенная или не
предназначенная для медицинского,
хирургического, стоматологического или
ветеринарного использования, включая
аппаратуру рентгенографическую или
радиотерапевтическую, рентгеновские
трубки и прочие генераторы рентгеновского
излучения, генераторы высокого напряжения,
щиты и пульты управления, экраны, столы
для обследования или лечения, кресла и
аналогичные изделия
9023 00        Приборы, аппаратура и модели,                     5
предназначенные для демонстрационных целей
(например, при обучении или экспонировании),
непригодные для другого использования
9024           Машины и приборы для испытаний на твердость,      5
прочность, растяжение и сжатие, эластичность
или другие механические свойства материалов
(например, металлов, древесины, текстильных
материалов, бумаги, пластмасс)

9014           Бағытты айқындауға арналған компастар,             5
навигациялық приборлар мен құралдар
және басқа да құралдар
9015           Компастарды қоспағанда, топографиялық              5
(фотограмметриялықты қоса алғанда),
гидрографиялық, мұхиттық-графиялық,
гидрологиялық, метеорологиялық немесе
геофизикалық аспаптар мен құралдар;
қашықтық өлшегiштер
9016 00        Әртүрлi таразылары бар немесе оларсыз             20
сезiмталдығы 0,05 г немесе одан астам
таразылар
9018           Сцинтиграфиялық аппаратураны,                 бажсыз
электромедициналық аппаратураны қоса
алғанда, медицинада, хирургияда,
стоматологияда немесе мал дәрiгерлiгiнде
қолданылатын аспаптар мен құралдар,
басқалары және көздiң қарашығын
зерттеуге арналған аспаптар
мыналардан басқа:
9018 20 000-   Солярийлер*                                       10
нан
9019           Механикалық терапияға арналған                бажсыз
аппаратура; массаждық аппараттар;
кәсiптiк жарамдылығын психологиялық
тексеруге арналған аппаратура; озонмен,
оттегiмен және аэрозольмен емдеуге,
қолдан тыныс алдыруға арналған
аппаратура немесе басқа да терапевтiк
тыныс алу аппаратурасы
мыналардан басқа:
9019 10 900-   Гидромассаж ванналары мен душ кабиналары*         10
ден
9020 00        Механикалық тетiктерi мен ауыстырмалы         бажсыз
сүзгiлерi жоқ тыныс алу басқа да
құралдар және қорғау маскаларын
қоспағанда, газ маскалары
9021           Балдақтарды, хирургиялық белдiктердi          бажсыз
және бандаждарды қоса алғанда,
бейiмделген ортопедиялық құралдар;
сынықтарды емдеуге арналған таңғыш
қалақтар және басқа да бейiмделген
құралдар; жасанды дене мүшелерi;
жетiлмеген органды немесе оның
кемiстiгiн өтеу үшін тағып жүретiн,
өзiмен алып жүретiн немесе денеге
салынатын, есту және басқа да аппараттар
9022           Рентгенографиялық немесе радиотерапевтiк      бажсыз
аппаратураны, рентгендiк түтiктердi және
басқа да рентгендiк сәулелену
генераторларын, кернеуi жоғары қысымды
генераторларды, басқару қалқандары мен
пульттерiн, экрандарды тексеруге немесе
емдеуге арналған столдарды, креслоларды
және осындай бұйымдарды қоса алғанда,
рентгендiк, альфа-, бета- немесе гамма-
сәулеленудi пайдалануға негiзделген,
медициналық, хирургиялық,
стоматологиялық немесе малдәрiгерлiк
пайдалану үшiн арналған немесе
арналмаған аппаратура
9023 00        Көрсету мақсатына арналған (мысалы,                5
үйрету немесе экспонаттау кезiнде),
басқадай пайдалануға жарамсыз аспаптар,
аппаратуралар және модельдер
9024           Материалдардың (мысалы, металдар, ағаш,            5
тоқыма материалдары, қағаздар,
пластмассалар) қаттылығын, берiктiгiн,
созылуын және қысылуын, икемдiлiгiн
немесе басқа да механикалық қасиеттерiн
сынауға арналған машиналар мен аспаптар

9025           Ареометры и аналогичные приборы, действующие      5
при погружении в жидкость, термометры,
пирометры, барометры, гигрометры и психрометры
с записывающим устройством или без записывающего
устройства, любые комбинации этих приборов
9026           Приборы или аппаратура для измерения или          10
контроля расхода, уровня, давления или других
переменных характеристик жидкостей или газов
(например, расходомеры, указатели уровня,
манометры, тепломеры), кроме приборов и
аппаратуры, товарной позиции 9014,9015,9028
или 9032
кроме:
из 9026 10     Приборы и аппаратура для измерения или             5
контроля расхода и уровня жидкостей,
предназначенные для работы в среде,
содержащей сероводород (H2S) 1*
9027           Приборы и аппаратура для физического или          10
химического анализа (например, поляриметры,
рефрактометры, спектрометры, газо- или
дымоанализаторы), приборы и аппаратура для
измерения или контроля вязкости, пористости
расширения, поверхностного натяжения или
аналогичные; приборы и аппараты для
измерения или контроля количества тепла,
звука или света (включая экспонометры),
микротомы
кроме:
9027 50 000    Приборы и аппаратура, основанные на действии       5
оптического излучения (ультрафиолетового,
видимой части спектра, инфракрасного), прочие
9027 80 150    Аппаратура для измерений физических свойств        5
полупроводниковых материалов или нанесенных
изолирующих и проводящих слоев в процессе
изготовления полупроводниковых пластин
9028           Счетчики подачи или производства газа,       беспошлинно
жидкости или электроэнергии, включая
калибрующие
кроме:
9028 30 110    Счетчики электроэнергии для переменного    20, но не менее
тока однофазные                                 4 ЕВРО
за 1 шт
9028 90 100    Части и принадлежности для счетчиков              20
электроэнергии
9030           Осциллоскопы, анализаторы спектра, прочие    беспошлинно
приборы и аппаратура для измерения или
контроля электрических величин, кроме
измерительных приборов товарной позиции
9028; приборы и аппаратура для обнаружения
или измерения альфа-, бета-, гамма-,
рентгеновского, космического или прочих
ионизирующих излучений
кроме:
9030 39 100    для гражданской авиации                           15
из 9030 39 300 Приборы специализированные электронные             5
для настройки телевизоров*

9025           Жазатын қондырғылары бар немесе жазатын            5
қондырғылары жоқ, сұйыққа батырған
кезде жұмыс iстейтiн ареометрлер мен
осындай аспаптар, термометрлер,
пирометрлер, барометрлер, гигрометрлер
және психрометрлер, осы аспаптардың кез
келген комбинациялары
9026           9014, 9015, 9028 немесе 9032 тауар                10
айқындамасындағы аспаптар мен
аппаратуралардан басқа, сұйық пен
газдың шығынын, деңгейiн, қысымын
немесе басқа да өзгермелi сипаттамаларын
өлшеуге немесе бақылауға арналған
аспаптар немесе аппаратуралар (мысалы,
шығынды өлшегiштер, деңгейдi
көрсеткiштер, манометрлер, жылу
өлшегiштер)
мыналардан басқа:
9026 10-нан    Күкiрттi сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс             5
істеуге арналған сұйықтардың шығыны
мен деңгейiн өлшеуге немесе бақылауға
арналған аспаптар мен аппаратуралар 1*
9027           Физикалық немесе химиялық талдауға                10
арналған аспаптар мен аппаратура
(мысалы, поляриметрлер, рефрактометрлер,
спектрометрлер, газ және түтiн
талдағыштар); тұтқырлығын, кеуектiлiгiн,
кеңейтiлуiн, бетiнiң созылуын немесе
осындайларды өлшеуге немесе бақылауға
арналған аспаптар мен аппаратуралар;
жылудың, дыбыстың немесе жарықтың мөлшерiн
өлшеуге немесе бақылауға арналған
аспаптар мен аппараттар (экспонометрлердi
қоса алғанда), микротомдар
мыналардан басқа:
9027 50 000    Оптикалық сәулелендiру әсерiне                     5
негiзделген приборлар мен аппаратура
(ультракүлгiн, спектрдiң көрінетін бөлігі,
инфрақызыл), басқалары
9027 80 150    Жартылай өткiзгiш материалдардың немесе            5
жартылай өткiзгiш пластиналар дайындау
процесiнде өткiзбейтiн немесе өткiзгiш
қабаттардың физикалық қасиеттерiн өлшеуге
арналған аппаратура
9028           Калибрлеушiлердi қоса алғанда, газды,         бажсыз
сұйықты немесе электр энергиясын беру
немесе өндiру есептеуiштерi
мыналардан басқа:
9028 30 110    Айнымалы ток үшiн электр қуатын     20, бірақ 1 дана
есептеуiштер бiрфазалық              үшін 4 ЕВРО-дан
кем емес
9028 90 100    Электр энергиясын есептеуiштер үшiн               20
бөлiктер және керек-жарақтар
9030           9028 тауар айқындамасындағы өлшеу             бажсыз
аспаптарынан басқа, электрдiң
шамаларын өлшеуге немесе бақылауға
арналған осциллоскоптар, спектр
талдаушылар, басқа да аспаптар мен
аппаратуралар; альфа-, бета, -гамма,
рентгендiк, ғарыштық немесе басқа да
иондаушы сәулелердi аңғару мен
өлшеуге арналған аспаптар мен
аппаратуралар
мыналардан басқа:
9030 39 100    азаматтық авиация үшiн                            15
9030 39 300-   Теледидарларды бабына келтiруге арналған           5
ден            арнаулы электронды аспаптар*

из 9030 39 300 прочие                                            15
9030 39 910    вольтметры                                        15
9030 39 990    прочие                                            15
9030 90        Части и принадлежности                             5
из 9031 80 310 Приборы, приспособления и машины для         беспошлинно
измерения или контроля геометрических
величин, используемые для производства
дизелей мощностью свыше 200 кВт *
9032           Приборы и аппаратура для автоматического           5
регулирования или управления
9033 00 000    Части и принадлежности (в другом месте             5
данной группы не поименованные) к машинам,
приборам, инструментам или аппаратуре
группы 90
из 9033 00 000 Части и принадлежности к медицинскому        беспошлинно
оборудованию*
91             Часы всех видов и их части                        15
кроме:
9113 10        Ремешки, ленты и браслеты для часов из     5, но не менее
драгоценного металла, предназначенных         1 ЕВРО
для ношения на себе или с собой,              за 1 кг
и их части
92             Инструменты музыкальные; их части и                5
принадлежности
кроме:
9201 10        Пианино                                           15
9207           Музыкальные инструменты, у которых звук           15
производится или должен быть усилен с
помощью электричества (электро-музыкальные
инструменты)(например, органы, гитары,
аккордеоны)
93             Оружие и боеприпасы; их части и                   20
принадлежности
94             Мебель; постельные принадлежности,                15
матрацы, матрацные основы, диванные подушки
и аналогичные набивные принадлежности мебели;
лампы и осветительное оборудование, в другом
месте не поименованные; световые указатели,
табло и аналогичные изделия; сборные
строительные конструкции
кроме:
из 9402        Мебель медицинская                           беспошлинно
95             Игрушки, игры и спортивный инвентарь; их           5
части и принадлежности
9504 40 000    Карты игральные                                   30
из 9504 90 900 Специальные столы и изделия для казино*           30
9507           Удочки рыболовные, крючки и прочие снасти         15
для рыбной ловли с использованием лесы;
сети рыболовные, сети для мотылей и
аналогичные сети; приманки в виде муляжей
птиц (кроме указанных в товарной позиции
9208 или 9705) и прочие принадлежности
для охоты или стрельбы

9030 39 300-   басқалары                                         15
ден
9030 39 910    вольтметрлер                                      15
9030 39 990    басқалары                                         15
9030 90        Бөлшектерi мен керек-жарақтары                     5
9031 80 310-   Қуаты 200 кВт-тан астам дизельдер шығару      бажсыз
нан            үшiн* пайдаланылатын, геометриялық
шамаларды өлшеуге және бақылауға арналған
аспаптар, бейiмдетiлген құралдар және
машиналар
9032           Өздiгiнен реттеуге немесе басқаруға                5
арналған аспаптар мен аппаратура
9033 00 000    90-топтағы машиналарға, аспаптарға,                5
құралдарға немесе аппаратураға бөлшектер
мен керек-жарақтар (осы топтың басқа
жерiнде аталмаған)
9033 00 000    Медициналық жабдықтарға бөлшектер мен         бажсыз
керек-жарақтар*
91             Сағаттардың барлық түрі және олардың              15
бөліктері
мыналардан басқа:
9113 10        Тағуға немесе өзiмен бiрге алып   5, бірақ 1 кг үшін
жүруге арналған, қымбат бағалы       1 ЕВРО-дан
металдан жасалған сағаттарға          кем емес
арналған баулар, таспалар мен
бiлезiктер және олардың бөлiктерi
92             Музыка аспаптары; олардың бөлшектері               5
мен керек-жарақтары
мыналардан басқа:
9201 10        Пианино                                           15
9207           Дыбысы электрдiң көмегiмен шығатын                15
немесе күшейтiлуi тиiстi музыкалық
аспаптар (электрлi-музыкалық аспаптар)
(мысалы органдар, гитаралар,
аккордеондар)
93             Қару-жарақ пен оқ-дәрілер, олардың                20
бөлшектері мен керек-жарақтары
94             Жиhаз; төсек орын керек-жарақтары,                15
матрацтар, матрацтың негiздерi, диван
жастықтары және жиhаздардың осындай
қаптама керек-жарақтары; басқа жерде
аталмаған шамдар және жарықтандырғыш
жабдықтар; жарық көрсеткiштер;
таблолар және осындай бұйымдар,
жинақталатын құрылыс құрылғылары
9402-ден       Медициналық жиhаз                             бажсыз
95             Ойыншықтар, ойындар және спорт                     5
мүкәммалы; олардың бөлшектері мен
керек-жарақтары
мыналардан басқа:
9504 40 000    Ойын карталары                                    30
9504 90 900    Казиноға арналған арнаулы үстелдер                30
мен бұйымдар*
9507           Балық аулау қармақтары, қармақ бауды              15
пайдалану арқылы балық аулауға
арналған күршектер мен басқа да
құралдар; балық аулау торлары,
көбелек аулайтын торлар және осындай
торлар; құс пiшiндерi түрiндегi
алдауыштар (9208 немесе 9705 тауар
айқындамасында көрсетiлгендерден
басқа) және аңшылық пен нысана атуға
арналған басқа да керек-жарақтар

96             Разные готовые изделия                            5
97             Произведения искусства, предметы             беспошлинно
коллекционирования и антиквариат
___________________________________________________________________________
*Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием
товаров.
1. Технические параметры и назначение для работы при установленных температурах и среде, содержащей сероводород (Н2S), должны быть подтверждены соответствующей записью: для машин и оборудования - в паспорте, для труб - в сертификате заводских испытаний.
2. При ввозе транспортных средств, с момента изготовления которых прошло более 10 лет, независимо от величины пробега, уплачивается таможенная пошлина в размере 15 процентов от таможенной стоимости транспортного средства.
3. Автомобиль, специально предназначенный для медицинских целей,
должен быть оснащен носилками для транспортировки больного, медицинской
аппаратурой, приспособлениями для ее крепления, иметь специальные
опознавательные знаки и соответствующую звуковую и световую сигнализацию,
а также иметь возможность транспортировать больного на устанавливаемых в
нем медицинских носилках.
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Абрамова Т.М)

96             Әртүрлі дайын бұйымдар                             5
97             Өнер туындылары, коллекциялау мен             бажсыз
антиквариат мүліктері
* - Тауарлар номенклатурасы тауарлардың коды сияқты, атауымен де
айқындалады.
1. Белгiленген температуралар және күкiрттi сутегi (Н2S) бар ортада жұмыс істеу үшiн техникалық өлшемдер мен белгiлеулер тиiстi жазумен: машиналар мен құрал-жабдықтар үшiн - төлқұжатында, құбырлар үшiн - зауыттық сынақтардың сертификатында расталуға тиiс.
2. Жасалғанына 10 жылдан асқан көлiк құралдарын әкелу кезiнде жүрген шамасына қарамастан, көлiк құралының кеден құнының 15 пайызы мөлшерiнде кеден бажы төленедi.
3. Медициналық мақсаттарға арналған автомобиль ауруды тасымалдау үшiн зембiлмен, медициналық аппаратурамен, оны бекiтуге арналған тетiктермен жабдықталуға, арнайы тану таңбалары және тиiстi дыбыс әрi жарық белгiлерi болуға, сондай-ақ онда орнатылған медициналық зембiлдермен ауруды тасымалдау мүмкiндiгi болуға тиiстi.