О введении временного запрета на вывоз дизельного топлива
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 июля 2001 года N 908
В целях создания необходимых запасов дизельного топлива для нужд экономики страны и в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 20 июля 1995 года Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Запретить вывоз дизельного топлива (код ТН ВЭД СНГ 2710 00 610 - 2710 00 690), кроме печного топлива бытового, с территории Республики Казахстан до 1 декабря 2001 года. <*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - постановлением Правительства РК от 29 сентября 2001 г. N 1268 P011268_ .
2. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан принять необходимые меры по выполнению пункта 1 настоящего постановления.
3. Акимам областей совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан и Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан с 20 августа 2001 года информировать Правительство Республики Казахстан о состоянии дел с обеспечением дизельным топливом сельхозтоваропроизводителей республики.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на
Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и
минеральных ресурсов Республики Казахстан Школьника В.С.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и
подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)

Дизельдік отынды әкетуге уақытша тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 3 шілде N 908
Ел экономикасының мұқтаждары үшін дизельдік отынның қажетті қорын жасау мақсатында және "Қазақстан Республикасындағы кеден қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 20 шілдедегі Z952368_ Заңының 20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2001 жылғы 1 желтоқсанға дейін тұрмыстық пеш отынынан басқа дизельдік отынды (ТМД СЭҚ ТН коды 2710 00 610 - 2710 00 690) Қазақстан Республикасының аумағынан әкетуге тыйым салынсын. <*>
Ескерту. 1-тармақ өзгерді - ҚР Үкіметінің 2001.09.29. N 1268
қаулысымен. P011268_
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті осы қаулының 1-тармағын орындау жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
3. Облыстардың әкімдері Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігімен және Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен бірлесіп 2001 жылғы 20 тамыздан бастап Қазақстан Республикасының Үкіметіне республика ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді дизельдік отынмен қамтамасыз ету ісінің жай-күйі туралы ақпарат беріп отырсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және
жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.