О мерах по поддержке и развитию Аральского региона
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 августа 2001 года N 1121
В целях улучшения жизненного уровня населения и стабилизации экологической обстановки в Аральском регионе Кызылординской области Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий "О мерах по поддержке и развитию Аральского региона" (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам принять меры по исполнению утвержденного Плана.
3. Акиму Кызылординской области ежемесячно не позднее 10 числа месяца представлять информацию в Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан Ахметова Д.К.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 августа 2001 года N 1121
План мероприятий
"О мерах по поддержке и развитию Аральского региона"
__________________________________________________________________________
N !        Мероприятие              !Ответственные! Форма     ! Срок
п/п!                                 !за исполнение!завершения !исполнения
___________________________________________________________________________
Инфраструктура
1.    1.1 Рассмотреть возможность     Министерство  Информация   4 квартал
включения проектов                 экономики и       в        2002 года
"Усовершенствование ирригационно-  торговли,     Правительство
дренажных систем Кызылординской    Министерство
области", "Строительство станции   транспорта и
биологической отчистки сточных     коммуникаций,
вод в городе Кызылорде",           Министерство
"Реконструкция автомобильной       природных
дороги Кызылорда-Жезказган" в      ресурсов и
Программу государственных          охраны
инвестиций                         окружающей
среды,
Министерство
сельского
хозяйства
1.2 Включить проект             Министерство  Включение    4 квартал
"Строительство мостового перехода  экономики и   в ПГИ на     2001 года
через реку Сырдарья у города       торговли,     2001-2004
Кызылорды" в проект Программы      Министерство  годы
государственных инвестиций на      транспорта и
2001-2003 годы                     коммуникаций
2. Подготовить проектно-сметную       Министерство  Информация   4 квартал
документацию на строительство      транспорта и       в       2001 года
мостового перехода через реку      коммуникаций  Правительство
Сырдарья у города Кызылорда и
реконструкцию автомобильной
дороги Кызылорда-Жезказган
3. Оказать содействие в реализации    Министерство  Информация   3 квартал
проекта "Реконструкция и           экономики и       в        2001 года
расширение водопроводно-           торговли,     Правительство
канализационных сетей города       аким
Кызылорда" за счет средств         Кызылординской
международного гранта              области
По проблемам экологии
4. Ускорить реализацию проекта        Министерство  Информация   3 квартал
"Регулирование русла реки          природных         в        2001 года
Сырдарьи и сохранение северной     ресурсов и    Правительство
части Аральского моря"             охраны
окружающей
среды,
Министерство
финансов,
Министерство
экономики и
торговли
5. Продолжить работу по обеспечению   Министерство  Включение    3 квартал
отдаленных населенных пунктов      экономики и   в ПГИ на     2001 года
Аральского региона качественной    торговли,     2002-2004
питьевой водой, завершению         Министерство  годы
строительства Арало-               природных
Сарыбулакского, Жиделинского и     ресурсов и
Октябрьского групповых             охраны
водопроводов                       окружающей
среды, аким
Кызылординской
области
6. Предусматривать ежегодное          Министерство  Информация   4 квартал
выделение средств на проведение    природных         в        2001 года
лесомелиоративных работ на         ресурсов и    Правительство
осушенном дне Аральского моря и    охраны
создание питомника по выращиванию  окружающей
посадочного материала на участке   среды
Акбай, в пределах средств,
предусматриваемых в
республиканском бюджете на эти
цели
7. Изучить и разработать мероприятия  Министерство  Информация   Октябрь
по обеспечению сохранности         природных         в        2001 года
растительного и животного мира     ресурсов и    Правительство
заповедника "Барсакелмес"          охраны
окружающей
среды
8.   8.1. Предусмотреть увеличение    Министерство  Информация   4 квартал

Арал аймағын қолдау және дамыту жөнiндегі шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 тамыз N 1121
Қызылорда облысының Арал аймағында халықтың тұрмыс деңгейiн жақсарту және экологиялық ахуалды тұрақтандыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берілiп отырған "Арал аймағын қолдау және дамыту жөнiндегi
шаралар туралы" іс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар бекiтiлген Жоспарды
орындау жөнiнде шаралар қабылдасын.
3. Қызылорда облысының әкiмi Жоспардың орындалу барысы туралы ай
сайын айдың 10-күнiнен кешiктiрмей Қазақстан Республикасының Үкiметiне
ақпарат берiп отырсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрiнiң бiрiншi орынбасары Д.К. Ахметовке жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 29 тамыздағы
N 1121 қаулысымен
бекітілген
"Арал аймағын қолдау және дамыту жөніндегі шаралар туралы"
іс-шаралар жоспары
---------------------------------------------------------------------------
Р/с!          Іс-шара          !Орындалуына жауаптылар!Аяқталу !Орындалу
N !                           !                      ! нысаны ! мерзімі
---------------------------------------------------------------------------
Инфрақұрылым
1   1.1. "Қызылорда облысының   Экономика және сауда   Үкіметке 2002 жылдың
суландыру-қашыртқы          министрлігі            ақпарат  4-тоқсаны
жүйелерін жетілдіру",       Көлік және коммуника.
"Қызылорда қаласында ағын   циялар министрлігі
суларды биологиялық         Табиғи ресурстар және
тазарту станциясын салу",   қоршаған ортаны қорғау
"Қызылорда-Жезқазған        министрлігі
автомобиль жолын            Ауыл шаруашылығы
жаңғырту" жобаларының       министрлігі
Мемлекеттік инвестициялар
бағдарламасына енгізілу
мүмкіндігін қарау
1.2. "Қызылорда қаласының   Экономика және сауда  2001-2004 2001 жылдың
тұсынан Сырдария өзені      министрлігі           жылдарға  4-тоқсаны
арқылы өткел көпір салу"    Көлік және коммуника. арналған
жобасын Мемлекеттік         циялар министрлігі    МИБ-ке
инвестициялардың 2001-2003                        енгізу
жылдарға арналған
бағдарламасына енгізу
2   Қызылорда қаласының         Көлік және            Үкіметке  2001 жылдың
тұсынан Сырдария өзені      коммуникациялар       ақпарат   4-тоқсаны
арқылы өткел көпір салуға   министрлігі
және Қызылорда-Жезқазған
автомобиль жолын жаңғыртуға
арналған жоба-смета құжат.
тамаларын әзірлеу
3   "Қызылорда қаласының су     Экономика және сауда  Үкіметке  2001 жылдың
құбыры-кәріз тармақтарын    министрлігі           ақпарат   3-тоқсаны
жаңғырту және кеңейту"      Қызылорда облысының
жобасын халықаралық грант   әкімі
қаражаты есебінен іске
асыруға септік жасау
---------------------------------------------------------------------------
Экология проблемалары бойынша
4   "Сырдария өзенінің арнасын  Табиғи ресурстар      Үкіметке  2001 жылдың
ретке келтіру және Арал     және қоршаған ортаны  ақпарат   3-тоқсаны
теңізінің солтүстік         қорғау министрлігі
бөлігін сақтау" жобасын     Қаржы министрлігі
іске асыруды жеделдету      Экономика және сауда
министрлігі
5   Арал аймағының алыс елді    Экономика және сауда  2002-2004 2001 жылдың
мекендерін сапалы ауыз      министрлігі           жылдарға  3-тоқсаны
сумен қамтамасыз ету,       Табиғи ресурстар      арналған
Арал-Сарыбұлақ, Жиделі      және қоршаған ортаны  МИБ-ке
және Октябрь топтық су      қорғау министрлігі    енгізу
құбырларын тартуды аяқтау   Қызылорда облысының
жөніндегі жұмыстарды        әкімі
жалғастыру
6   Арал теңізінің құрғаған     Табиғи ресурстар      Үкіметке  2001 жылдың
табанында ағаш егу-сулан.   және қоршаған ортаны  ақпарат   4-тоқсаны
дыру жұмыстарын жүргізуге   қорғау министрлігі
және Ақбай телімінде екпе
өнім өсіру жөніндегі
көшеттік жасауға респуб.
ликалық бюджетте осы
мақсаттарға көзделген
қаражат шегінде жыл сайын
қаражат бөлінуін көздеу
7   "Барсакелмес" қорығының     Табиғи ресурстар      Үкіметке  2001 жылдың
өсімдіктер мен жануарлар    және қоршаған ортаны  ақпарат   қазаны
дүниесін зерделеу және      қорғау министрлігі
олардың сақталуын
қамтамасыз ету жөнінде
іс-шаралар әзірлеу
8   8.1. Бір жылдық шабақтарға  Табиғи ресурстар      Үкіметке  2001 жылдың
мемлекеттік тапсырысты      және қоршаған ортаны  ақпарат   4-тоқсаны
"Балықтар (құртшабақтар)    қорғау министрлігі
қорын молайту" бюджеттік    Экономика және сауда
бағдарламасы қаражаты       министрлігі
есебінен және шегінде
жылына 12 млн. данаға
дейін көбейтуді көздеу
8.2. Тоған шаруашылығын,    Экономика және сауда  Үкіметке  2001 жылдың
Қамысбалық балық тұқым.     министрлігі           ақпарат   4-тоқсаны
дығының инкубация цехтарын  Табиғи ресурстар
және әйнек пластикалық      және қоршаған ортаны
қайықтар жасау жөніндегі    қорғау министрлігі
цехын жаңғыртуды қаржылан.  Қызылорда облысының
дыруды қамтамасыз ету       әкімі
9   "Байқоңыр" кешенінің        Сыртқы істер          Үкіметке  2001 жылдың
қоршаған ортаға және халық  министрлігі           ақпарат   4-тоқсаны
денсаулығына әсерін         Табиғи ресурстар
зерделеу әрі бағалау        және қоршаған ортаны
жөніндегі жұмысты Ресей     қорғау министрлігі
жағының қатысуымен жүргізу  Энергетика және
минералдық ресурстар
министрлігі
Денсаулық сақтау ісі
жөніндегі агенттік
Білім және ғылым
министрлігі
10  Қайта өрлеу аралындағы      Табиғи ресурстар      Үкімет    2002 жылдың
бұрынғы биологиялық         және қоршаған ортаны  қаулысы   1-тоқсаны
полигонның жай-күйіне       қорғау министрлігі
кешенді зерттеу жүргізу     Денсаулық сақтау ісі
және Қызылорда қаласында    жөніндегі агенттік
Қоршаған орта және халық    Білім және ғылым
денсаулығын сақтау          министрлігі
мониторингі жөніндегі       Сыртқы істер
орталықты ашу мәселесін     министрлігі
қоса алғанда, Арал аймағы   Қорғаныс министрлігі
проблемаларын шешу
жөнінде кешенді
ғылыми-техникалық
бағдарлама әзірлеу
11  Оңтүстік Торғай ойпатының   Энергетика және       Үкіметке  2001 жылдың
Арысқұм иіні мұнай және     минералдық ресурстар  ақпарат   4-тоқсаны
газ кен орындарының жер     министрлігі
қойнауын пайдаланушылардың  Табиғи ресурстар
қоршаған ортаны қорғау      және қоршаған ортаны
жөніндегі келісім-шарт      қорғау министрлігі
шарттарын орындауына
бақылауды қатайту және
2001 жылдың қорытындылары
бойынша Қазақстан
Республикасының Үкіметіне
есеп тапсыру
---------------------------------------------------------------------------
Ауыл шаруашылығы