О государственном закупе зерна урожая 2001 года в осенний период
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1151
В целях освежения государственного резерва продовольственного зерна, поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые Правила осеннего закупа зерна урожая 2001 года.
2. Ответственность за обеспечение организации закупа зерна урожая 2001 года в осенний период на местах возложить на акимов областей.
3. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2001 года N 155 P010155_ "О государственном закупе зерна урожая 2001 года" (САПП Республики Казахстан, 2001 г., N 4-5, ст.47) следующие изменения:
в пункте 1:
в подпункте 1):
в абзаце первом слова "419 000 (четыреста девятнадцать тысяч) тонн на сумму 5 108 000 000 (пять миллиардов сто восемь миллионов) тенге" заменить словами "448 970 (четыреста сорок восемь тысяч девятьсот семьдесят) тонн на сумму до 5 276 553 656 (пять миллиардов двести семьдесят шесть миллионов пятьсот пятьдесят три тысячи шестьсот пятьдесят шесть) тенге";
в абзаце втором слова "276 000 (двести семьдесят шесть тысяч) тонн на сумму 3 369 740 000 (три миллиарда триста шестьдесят девять миллионов семьсот сорок тысяч) тенге" заменить словами "229 970 (двести двадцать девять тысяч девятьсот семьдесят) тонн на сумму до 2 686 740 863 (два миллиарда шестьсот восемьдесят шесть миллионов семьсот сорок тысяч восемьсот шестьдесят три) тенге";
в абзаце третьем слова "143 000 (сто сорок три тысячи) тонн на сумму 1 738 260 000 (один миллиард семьсот тридцать восемь миллионов двести шестьдесят тысяч)" заменить словами "219 000 (двести девятнадцать тысяч) тонн на сумму до 2 589 812 793 (два миллиарда пятьсот восемьдесят девять миллионов восемьсот двенадцать тысяч семьсот девяносто три) тенге";
в подпункте 2):
в абзаце первом слова "20 000 (двадцать тысяч) тонн на сумму 305 400 000 (триста пять миллионов четыреста тысяч) тенге" заменить словами "9 289 (девять тысяч двести восемьдесят девять) тонн на сумму до 136 846 344 (сто тридцать шесть миллионов восемьсот сорок шесть тысяч триста сорок четыре) тенге";
в абзаце втором слова "14 000 (четырнадцать тысяч) тонн на сумму 213 780 000 (двести тринадцать миллионов семьсот восемьдесят тысяч) тенге" заменить словами "3 289 (три тысячи двести восемьдесят девять) тонн на сумму 48 046 344 (сорок восемь миллионов сорок шесть тысяч триста сорок четыре) тенге";
в абзаце третьем слова "91 620 000 (девяносто один миллион шестьсот двадцать тысяч) тенге" заменить словами "до 88 800 000 (восемьдесят восемь миллионов восемьсот тысяч) тенге".

2001 жылғы егіннің астығын күзгі кезеңде мемлекеттік сатып алу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 6 қыркүйек N 1151
Азық-түліктік астықтың мемлекеттік резервін жаңарту, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған 2001 жылғы егіннің астығын күзгі сатып алу ережесі бекітілсін.
2. 2001 жылғы егіннің астығын күзгі кезеңде сатып алуды жергілікті жерлерде ұйымдастыруды қамтамасыз ету жауапкершілігі облыстардың әкімдеріне жүктелсін.
3. "2001 жылғы егіннің астығын мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 31 қаңтардағы N 155 P010155_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 4-5, 47-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1-тармақта:
1) тармақшада:
бірінші абзацтағы "5 108 000 000 (бес миллиард бір жүз сегіз миллион) теңге сомасына 419 000 (төрт жүз он тоғыз мың) тоннаға" деген сөздер "5 276 553 656 (бес миллиард екі жүз жетпіс алты миллион бес жүз елу үш мың алты жүз елу алты) теңгеге дейін сомаға 448 970 (төрт жүз қырық сегіз мың тоғыз жүз жетпіс) тоннаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "3 369 740 000 (үш миллиард үш жүз алпыс тоғыз миллион жеті жүз қырық мың) теңге сомасына 276 000 (екі жүз жетпіс алты мың) тоннаға" деген сөздер "2 686 740 863 (екі миллиард алты жүз сексен алты миллион жеті жүз қырық мың сегіз жүз алпыс үш) теңгеге дейін сомаға 229 970 (екі жүз жиырма тоғыз мың тоғыз жүз жетпіс) тоннаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшінші абзацтағы "1 738 260 000 (бір миллиард жеті жүз отыз сегіз миллион екі жүз алпыс мың) теңге сомасына 143 000 (жүз қырық үш мың) тоннаға" деген сөздер "2 589 812 793 (екі миллиард бес жүз сексен тоғыз миллион сегіз жүз он екі мың жеті жүз тоқсан үш) теңгеге дейін сомаға 219 000 (екi жүз он тоғыз мың) тоннаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада:
бiрiншi абзацтағы "305 400 000 (үш жүз бес миллион төрт жүз мың) теңге сомасына 20 000 (жиырма мың) тоннаға" деген сөздер "136 846 344 (жүз отыз алты миллион сегіз жүз қырық алты мың үш жүз қырық төрт) теңгеге дейiн сомаға 9 289 (тоғыз мың екi жүз сексен тоғыз) тоннаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
екiншi абзацтағы "213 780 000 (екi жүз он үш миллион жетi жүз сексен мың) теңге сомасына 14 000 (он төрт мың) тоннаға" деген сөздер "48 046 344 (қырық сегiз миллион қырық алты мың үш жүз қырық төрт) теңге сомасына 3 289 (үш мың екi жүз сексен тоғыз) тоннаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
үшiншi абзацтағы "91 620 000 (тоқсан бір миллион алты жүз жиырма мың)
теңге сомасына" деген сөздер "88 800 000 (сексен сегіз миллион сегіз жүз
мың) теңгеге дейiн сомаға" деген сөздермен ауыстырылсын.

4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 сентября 2001 года N 1151
Правила осеннего закупа зерна урожая 2001 года
Настоящие Правила определяют порядок осеннего государственного закупа зерна урожая 2001 года.
1. Условия осеннего государственного закупа зерна
1. Закуп осуществляется на хлебоприемных предприятиях, имеющих лицензии на хранение зерна, отобранных закрытым акционерным обществом "Продовольственная контрактная корпорация" (далее - Корпорация) на конкурсной основе и включенных в список, утвержденный Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Минсельхоз) у сельскохозяйственных товаропроизводителей (далее - Продавец) в объемах не более 15 тысяч тонн зерна от одного продавца.
2. Список хлебоприемных предприятий, допущенных к приему и хранению зерна государственных ресурсов, публикуется Корпорацией в республиканских газетах "Казахстанская правда" и "Егемен Казакстан".
2. Порядок проведения закупа зерна и его финансирования
3. Для определения списков продавцов, допущенных к участию в программе государственного закупа зерна, решениями акимов областей создаются рабочие группы. В состав рабочих групп включаются заместители акимов областей, курирующие вопросы сельского хозяйства, представители департаментов (управлений) сельского хозяйства, территориальных органов по управлению земельными ресурсами, статистических и налоговых органов, областных территориальных управлений Минсельхоза и директора областных представительств Корпорации. Председателями рабочих групп назначаются директора областных представительств Корпорации.
4. Продавцы, заинтересованные в продаже своего зерна, представляют в рабочие группы:
1) письменную заявку на имя рабочей группы о продаже произведенного ими зерна;
2) копию приходной квитанции (ПК-13) и документа, удостоверяющего качественные показатели зерна, выданных хлебоприемным предприятием в установленном порядке;
3) нотариально заверенную копию документа, удостоверяющего право землепользования.
5. Рабочими группами составляются списки Продавцов. Очередность при этом устанавливается согласно подлинной письменной заявке. Утвержденные списки направляются в областные представительства Корпорации для заключения с Продавцами договоров купли-продажи зерна по форме, утверждаемой Минсельхозом Договор заключается в двух экземплярах, по одному для каждой из сторон.
Для заключения договора Продавец представляет справку из органов налоговой службы, подтверждающую, что он является плательщиком налога на добавленную стоимость, подоходного налога с юридических лиц, либо документ, удостоверяющий, что Продавец является плательщиком единого земельного налога.

4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және
жариялануға тиiс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 6 қыркүйектегі
N 1151 қаулысымен
бекiтiлген
2001 жылғы егiннiң
астығын күзгi сатып алу ережесi
Осы Ереже 2001 жылғы егiннiң астығын күзгi мемлекеттiк сатып алу
тәртiбiн айқындайды.
1. Астықты күзгi мемлекеттiк сатып алу шарттары
1. Сатып алу "Азық-түлiк келiсiм-шарт корпорациясы" жабық акционерлiк қоғамы (бұдан әрi - Корпорация) конкурстық негiзде iрiктеп алған астық сақтауға лицензиясы бар және Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлiгi (бұдан әрi - Ауылшарминi) бекiткен тiзiмге енген астық қабылдау кәсiпорындарында ауыл шаруашылығы тауар өндiрушiлерiнен (бұдан әрi - Сатушы) бiр сатушыдан 15 мың тонна астықтан аспайтын көлемде жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттiк астық ресурстарын қабылдауға және сақтауға жiберiлген астық қабылдау кәсiпорындарының тiзiмiн Корпорация "Егемен Қазақстан" және "Казахстанская правда" республикалық газеттерiнде жариялайды.
2. Астықты сатып алуды жүргiзу мен оны қаржыландыру тәртiбi
3. Астықты мемлекеттiк сатып алу бағдарламасына қатысуға жiберiлген сатушылардың тiзiмдерiн айқындау үшiн облыс әкiмдерiнiң шешiмдерiмен жұмыс топтары құрылады. Жұмыс топтарының құрамына облыс әкiмдерiнiң ауыл шаруашылығының мәселелерiн қадағалайтын орынбасарлары, ауыл шаруашылығы департаменттерiнiң (басқармаларының), жер ресурстарын басқару жөнiндегi аумақтық органдардың, статистика және салық органдарының, Ауылшарминiнiң облыстық аумақтық басқармаларының өкiлдерi және Корпорацияның облыстық өкiлдiктерiнiң директорлары енгiзiледi.
4. Өз астығын сатуға мүдделi сатушылар жұмыс топтарына:
1) жұмыс тобының атына олар өндiрген астықты сату туралы жазбаша өтiнiштi;
2) кiрiс түбiртегiнiң (КТ-13) және астық қабылдау кәсiпорны белгiлеген тәртiппен берген астықтың сапалы көрсеткiштерiн куәландыратын құжаттың көшiрмесiн;
3) жердi пайдалану құқығын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшiрмесін ұсынады.
5. Жұмыс топтары Сатушылардың тiзiмдерiн құрастырады. Кезектiлiк бұл ретте берiлген жазбаша өтiнiмдерге сәйкес белгiленедi. Бекiтiлген тiзiмдер Ауылшарминi бекiтетiн нысан бойынша Сатушымен астықты сатып алу-сату шарттарын жасасу үшiн Корпорацияның облыстық өкiлдiктерiне жiберiледi. Шарт тараптардың әрқайсысы үшiн бiр-бiрден екi данада жасалады.
Шарт жасасу үшiн Сатушы салық қызметi органдарынан ол қосылған құнға салынатын салықты, заңды тұлғалардан алынатын табыс салығын төлеушi болып табылатындығын растайтын анықтаманы не Сатушы бiрыңғай жер салығын төлеушi болып табылатындығын растайтын құжатты ұсынады.

6. Для проведения оплаты по договорам купли-продажи зерна Продавцами предоставляются в областные представительства Корпорации следующие документы:
1) приемная квитанция (ПК-10);
2) сертификат качества зерна;
3) счет-фактура по форме в соответствии с налоговым законодательством.
7. Областные представительства Корпорации направляют документы, указанные в п. 6, вместе с заключенными договорами в центральный офис Корпорации для оплаты.
Корпорация по мере поступления документов не позднее трех дней подает заявку в Минсельхоз на получение денег. По заявкам Корпорации Минсельхоз в течение 2-х банковских дней перечисляет заявленные деньги на специальный счет N 1, открытый Корпорацией в органах Казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - спецсчет N 1). Полученные средства Корпорация в течение 3-х банковских дней перечисляет на счета Продавцов зерна.
8. Корпорация перечисляет денежные средства на счет Продавца зерна в тенге по курсу Национального Банка Республики Казахстан на день перечисления Минсельхозом денежных средств на спецсчет N 1 Корпорации.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

6. Астықты сатып алу-сату шарттары бойынша ақы төлеу жүргiзу үшiн Сатушылар Корпорацияның облыстық өкiлдiктерiне мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қабылдау түбiртегi (КТ-10);
2) астық сапасының сертификаты;
3) салық заңнамасына сәйкес нысан бойынша шот-фактура.
7. Корпорацияның облыстық өкiлдiктерi 6-тармақта көрсетiлген құжаттарды жасасқан шарттармен бiрге ақы төлеу үшiн Корпорацияның орталық кеңсесiне жiбередi.
Корпорация құжаттардың келiп түсуiне қарай үш күннен кешiктiрмей Ауылшарминiне ақша алуға өтiнiм бередi. Корпорацияның өтiнiмдерi бойынша Ауылшарминi 2 банктiк күн ішiнде өтiнiм берiлген ақшаны Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Қазынашылық органдарында Корпорация
ашқан N 1 арнайы шотқа (бұдан әрi - N 1 арнайы шот) аударады. Алынған
қаражатты Корпорация 3 банктiк күн iшiнде астықты Сатушылардың шоттарына
аударады.
8. Корпорация ақшалай қаражатты астықты Сатушының шотына теңгемен
Ауылшарминi Корпорацияның N 1 арнайы шотына ақшалай қаражатты аударған
күнгi Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң бағамы бойынша аударады.
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.