О введении временного запрета на экспорт мазута
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2001 года N 1170. (Утратило силу - постановлением Правительства РК от 16 февраля 2002 г. N 226 ~P020226 )
В связи с необходимостью создания достаточных запасов мазута для нужд экономики страны и в соответствии со статьей 20 Закона Республики Казахстан от 20 июля 1995 года Z952368_ "О таможенном деле в Республике Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Запретить в период с 1 октября 2001 года по 1 марта 2002 года экспорт мазута (код ТН ВЭД 2710 00 710 - 2710 00 780) с территории Республики Казахстан.
2. Таможенному комитету Министерства государственных доходов Республики Казахстан принять необходимые меры по выполнению пункта 1 настоящего постановления.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы совместно с Министерством энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан с 1 ноября 2001 года ежемесячно информировать Правительство Республики Казахстан о состоянии дел с обеспечением мазутом.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан уведомить в установленном порядке Интеграционный Комитет Евразийского экономического сообщества о введении Республикой Казахстан запрета на вывоз мазута в соответствии с пунктом 1 настоящего постановления.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Школьника В.С.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Пучкова О.Я.)

Мазут экспортына уақытша тыйым салуды енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 10 қыркүйек N 1170. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002.02.16. N 226 қаулысымен. ~P020226
Ел экономикасының мұқтаждары үшін жеткілікті мазут қорын жасау қажеттігіне байланысты және "Қазақстан Республикасындағы кеден ісі туралы" 1995 жылғы 20 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының Z952368_ 20-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. 2001 жылғы 1 қазаннан бастап 2002 жылғы 1 наурызға дейінгі кезеңде Қазақстан Республикасы аумағынан мазут (ТМД СЭҚ ТН коды 2710 00 710 - 2710 00 780) экспортына тыйым салынсын.
2. Қазақстан Республикасы Мемлекеттік кіріс министрлігінің Кеден комитеті осы қаулының 1-тармағын орындау жөнінде қажетті шаралар қабылдасын.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігімен бірлесіп, 2001 жылғы 1 қарашадан бастап мазутпен қамтамасыз ету ісінің жай-күйі туралы Қазақстан Республикасының Үкіметін ай сайын хабардар етіп отырсын.
4. Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы қаулының 1-тармағына сәйкес Қазақстан Республикасының мазутты әкетуге тыйым салуды енгізетіндігі туралы белгіленген тәртіппен Еуразия экономикалық қауымдастығының Интеграциялық комитетін хабардар етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасының Энергетика және
минералдық ресурстар министрі В.С.Школьникке жүктелсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және
жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.
Қасымбеков Б.А.