Отдельные вопросы государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 октября 2001 года N 1281
В целях рационального использования государственных образовательных кредитов, выделенных на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731 P000731_ "Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 22, ст. 257) следующее изменение:
государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год, утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства Республики Казахстан 4 октября 2001 года N 1281
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 мая 2000 года N 731
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с высшим профессиональным
образованием внутри страны на 2000/2001 учебный год
___________________________________________________________________________
Шифр!      Наименование специальности    !    Государственные    !Государ-
!                                    !образовательные гранты !ственные
!                                    !_______________________!образова-
!                                    !  дневное   ! заочное  !тельные
!                                    !  обучение  ! обучение !кредиты
____!____________________________________!____________!__________!_________
1  !                 2                  !      3     !     4    !    5
____!____________________________________!____________!__________!_________
Всего                                      10270       2090      9610
0100 Естественно-научные специальности            695                  367
0101 Математика                                   130                  121
0103 Механика                                      40
0104 Физика                                       100                   60
0105 Информатика                                   60                   81

Елдің ішінде кәсіптік жоғары білімді мамандар даярлауға 2000/2001 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру тапсырыстарының жекелеген мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 4 қазан N 1281
Кәсіптік жоғары білімді мамандар даярлауға бөлінген мемлекеттік білім беру несиелерін ұтымды пайдалану мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Елдің ішінде кәсіптік жоғары білімді және жоғары оқу орнынан кейінгі кәсіптік білімді мамандар даярлауға 2000/2001 оқу жылына арналған мемлекеттік білім тапсырыстарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 16 мамырдағы N 731 P000731_ қаулысына (Қазақстан
Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 22, 257-құжат) мынадай өзгеріс
енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Елдің ішінде кәсіптік жоғары білімді
мамандар даярлауға 2000/2001 оқу жылына арналған мемлекеттік білім
тапсырысы осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2001 жылғы 4 қазандағы
N 1281 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2000 жылғы 16 мамырдағы N 731
қаулысымен
бекітілген
Елдің ішінде кәсіптік жоғары білімді мамандар даярлауға
2000/2001 оқу жылына арналған мемлекеттік білім тапсырысы
___________________________________________________________________________
Шифры         Мамандық атауы               Мемлекеттік білім    Мемлекеттік
гранттары           білім
________________________________________________________________ несиелері
күндізгі  сырттай
бөлім    бөлім
___________________________________________________________________________
1                  2                            3        4          5
___________________________________________________________________________
Барлығы                                  10270     2090      9610
0100   Жаратылыстану-ғылыми мамандықтар          695                 367
0101   Математика                                130                 121
0103   Механика                                  40
0104   Физика                                    100                 60
0105   Информатика                               60                  81

0107 Химия                                         90                   30
0108 Биология                                      80
0109 Экология и природопользование                100                   20
0110 География                                     80                   40
0112 Метеорология и гидрология                     15                   15
0200 Гуманитарные специальности                   755                  874
0201 Философия и культурология                     60
0202 Политология                                   30                   25
0203 История                                      140                   75
0205 Международные отношения                                            51
0206 Страноведение (по регионам)                   90                   20
0207 Социология и демография                       30                   25
0208 Археология и этнология                        25                   25
0209 Психология                                    40                   50
0210 Журналистика                                  30                   75
0212 Казахский язык и литература                  100                   75
0213 Русский язык и литература                    100
0214 Переводческое дело                                                150
0215 Иностранная филология: два иностранных
языка                                                             150
0216 Юриспруденция                                 50                  153
0218 Религиоведение                                20
0219 Архивоведение                                 20
0222 Социальная работа                             20
0300 Специальности образования                   1950         2090     937
0301 Математика и физика                          180          160      75
0302 Физика и информатика                         180           80      75
0303 Биология и химия                             180          160      75
0306 История и география                          180          140      75
0307 Казахский язык и литература, иностранный
язык                                         250          190      76
0309 Русский язык и литература, иностранный
язык                                         200          110
0310 Валеология                                    50          100
0311 Физическая культура и спорт                  150          130
0312 Начальная военная и физическая подготовка     50           20
0313 Профессиональное обучение и труд             100           90      50
0314 Педагогика и психология                       50          100

0107   Химия                                     90                  30
0108   Биология                                  80
0109   Экология және табиғатты пайдалану         100                 20
0110   География                                 80                  40
0112   Метеорология және гидрология              15                  15
0200   Гуманитарлық мамандықтар                  755                 874
0201   Философия және мәдениеттану               60
0202   Саясаттану                                30                  25
0203   Тарих                                     140                 75
0205   Халықаралық қатынас                                           51
0206   Елтану (аймақтар бойынша)                 90                  20
0207   Социология және демография                30                  25
0208   Археология және этнология                 25                  25
0209   Психология                                40                  50
0210   Журналистика                              30                  75
0212   Қазақ тілі мен әдебиеті                   100                 75
0213   Орыс тілі мен әдебиеті                    100
0214   Тілмаштық іс                                                  150
0215   Шетелдік филология: екі шет тілі                              150
0216   Құқықтану                                 50                  153
0218   Дінтану                                   20
0219   Мұрағаттану                               20
0222   Әлеуметтік жұмыс                          20
0300   Білім беру мамандықтары                   1950     2090       937
0301   Математика және физика                    180      160        75
0302   Физика және информатика                   180      80         75
0303   Биология және химия                       180      160        75
0306   Тарих және география                      180      140        75
0307   Қазақ тілі мен әдебиеті, шет тілі         250      190        76
0309   Орыс тілі мен әдебиеті, шет тілі          200      110
0310   Валеология                                50       100
0311   Дене шынықтыру мәдениеті және спорт       150      130
0312   Алғашқы әскери дайындық және дене         50       20
шынықтыру
0313   Кәсіптік оқу және еңбек                   100      90         50
0314   Педагогика және психология                50       100

0315 Педагогика и методика начального обучения     25          300      50
0316 Дефектология                                  50           50
0317 Музыка и пение                                75           60      50
0318 Изобразительное искусство и черчение          75           60      50
0319 Иностранный язык: два иностранных языка       90          300     286
0320 Социальная педагогика                         40
0321 Педагогика и методика дошкольного
воспитания и обучения                         25           40      75
0400 Медицинские специальности                   1050                  198
0401 Лечебное дело                                470                   73
0402 Педиатрия                                    410                   50
0403 Гигиена и эпидемиология                       50                   15
0404 Стоматология                                  30                   20
0405 Фармация                                      50                   10
0406 Восточная медицина                                                 15
0408 Медико-биологическое дело                     30                   10
0409 Технология фармацевтического производства     10                    5
0500 Ветеринарные специальности                   180                  160
0501 Ветеринарная медицина                        130                  105
0502 Ветеринарное дело                             50                   55
0600 Специальности искусства и культуры           860                  256
0601 Музыковедение                                 40
0602 Исполнительское искусство                    230
0603 Режиссура                                     60
0604 Хореография                                   35                   15
0605 Сценография                                   20
0606 Композиция                                    15
0607 Операторское искусство                        15
0608 Живопись                                      30
0609 Графика                                        5
0610 Скульптура                                    10
0611 Искусствоведение                              40                    6
0612 Декоративное искусство                        60                   15
0613 Дизайн (по профилю)                          100                   30
0615 Библиотековедение и библиография              40
0616 Издательское дело и редактирование            20
0617 Музейное дело и охрана памятников
истории и культуры                            10
0619 Туризм                                        50                  150

0315   Педагогика және бастауыш мектепте         25       300        50
оқытудың әдістемесі
0316   Дефектология                              50       50
0317   Музыка және ән айту                       75       60         50
0318   Бейнелеу өнері және сызу                  75       60         50
0319   Шет тілі: екі шет тілі                    90       300        286
0320   Әлеуметтік педагогика                     40
0321   Педагогика және мектепке дейінгі          25       40         75
тәрбиелеу мен оқытудың әдістемесі
0400   Медициналық мамандықтар                   1050                198
0401   Емдеу ісі                                 470                 73
0402   Педиатрия                                 410                 50
0403   Гигиена және эпидемиология                50                  15
0404   Стоматология                              30                  20
0405   Фармация                                  50                  10
0406   Шығыс медицинасы                                              15
0408   Медициналық-биологиялық іс                30                  10
0409   Фармацевтикалық өндірістің технологиясы   10                  5
0500   Ветеринарлық мамандықтар                  180                 160
0501   Ветеринарлық медицина                     130                 105
0502   Ветеринарлық іс                           50                  55
0600   Өнер және мәдениет мамандықтары           860                 256
0601   Музыкатану                                40
0602   Орындаушылық өнер                         230
0603   Режиссура                                 60
0604   Хореография                               35                  15
0605   Сценография                               20
0606   Композиция                                15
0607   Операторлық өнер                          15
0608   Кескіндеме                                30
0609   Графика                                   5
0610   Мүсін өнері                               10
0611   Өнертану                                  40                  6
0612   Сәндік өнер                               60                  15
0613   Дизайн (бейiнi бойынша)                   100                 30
0615   Кiтапханатану және библиография           40
0616   Баспа iсi және редакциялау                20
0617   Мұражай ісi, тарих және мәдениет          10
ескерткіштерін қорғау
0619   Туризм                                    50                  150

0620 Архитектура                                   60                   40
0621 Традиционное искусство - жыр                  20
0700 Экономические специальности                  145                 1242
0701 Политэкономия                                 20                   20
0702 Экономика и менеджмент (в социальной
сфере и отраслях)                             50                  436
0703 Статистика                                    30
0706 Финансы и кредит                                                  200
0707 Бухгалтерский учет и аудит                                        100
0708 Оценка (по отраслям и областям применения)    25                   35
0709 Экономика природопользования                                       80
0712 Экономика и менеджмент на предприятии                             100
0713 Экономика и менеджмент в АПК                  20                  120
0714 Международная экономика                                           151
0800 Таможенное дело                               75                  175
0801 Таможенное дело                               75                  175
0900 Управление                                    80                  261
0901 Государственное управление                    40
0902 Государственное и муниципальное управление                         81
0905 Маркетинг и коммерция                                              80
0907 Связь с общественностью                       20
0908 Товароведение и экспертиза качества
потребительских товаров                                            40
0911 Документоведение и документационное
обеспечение управления                        20                   40
0915 Управление трудовыми ресурсами                                     20
1000 Экспертиза                                    25                   20
1001 Технико-правовая экспертиза (по отраслям)     25
1002 Химическая, криминалистическая и
логическая экспертиза                                              20
1100 Техническая физика                            80                   41
1101 Теплофизика                                   20
1102 Техника и физика низких температур            20                   21
1104 Ядерные реакторы и энергетические
установки                                     20
1107 Радиофизика и электроника                     20                   20
1200 Биотехнология                                 40                   30
1201 Биотехнология (по отраслям)                   40                   30
1300 Материаловедение                              40                   20
1301 Материаловедение и технология новых
материалов (по отраслям и областям
применения)                                   40                   20
1400 Технологические машины и
оборудование (по отраслям)                   100                  155
1401 Эксплуатация технологических машин и
оборудования (по отраслям)                                         27
1402 Технологические машины и
оборудование (по отраслям)                    50                  103
1403 Машины и оборудование металлургических
предприятий                                   50                   25

0620   Сәулет                                    60                  40
0621   Дәстүрлі өнер - жыр                       20
0700   Экономикалық мамандықтар                  145                 1242
0701   Саяси экономия                            20                  20
0702   Экономика және менеджмент                 50                  436
(әлеуметтік ортада және салаларда)
0703   Статистика                                30
0706   Қаржы және несие                                              200
0707   Бухгалтерлiк есеп және аудит                                  100
0708   Бағалау (қолдану салалары және            25                  35
орындары бойынша)
0709   Табиғатты пайдалану экономикасы                               80
0712   Кәсiпорындағы экономика және                                  100
менеджмент
0713   АӨК-дегі экономика мен менеджмент         20                  120
0714   Халықаралық экономика                                         151
0800   Кеден iсi                                 75                  175
0801   Кеден iсi                                 75                  175
0900   Басқару                                   80                  261
0901   Мемлекеттік басқару                       40
0902   Мемлекеттік және муниципальдық                                81
басқару
0905   Маркетинг және коммерция                                      80
0907   Жұртшылықпен байланыс                     20
0908   Тауартану және тұтыну                                         40
тауарларының сапасын сараптау
0911   Құжаттану және басқаруды                  20                  40
құжаттамалық қамтамасыз ету
0915   Еңбек ресурстарын басқару                                     20
1000   Сараптама                                 25                  20
1001   Техникалық құқықтық сараптама             25
(салалар бойынша)
1002   Химиялық, криминалистикалық                                   20
және экологиялық сараптама
1100   Техникалық физика                         80                  41
1101   Жылу физикасы                             20
1102   Төменгi температуралар техникасы          20                  21
мен физикасы
1104   Ядролық реакторлар және энергетикалық     20
қондырғылар
1107   Радиофизика және электроника              20                  20
1200   Биотехнология                             40                  30
1201   Биотехнология (салалар бойынша)           40                  30
1300   Материалтану                              40                  20
0301   Материалтану және жаңа материалдар        40                  20
технологиясы (қолдану салалары және
орындары бойынша)
1400   Технологиялық машиналар және              100                 155
жабдықтар (салалар бойынша)
1401   Технологиялық машиналарды және                                27
жабдықтарды пайдалану (салалар
бойынша)
1402   Технологиялық машиналар және              50                  103
жабдықтар (салалар бойынша)
1403   Металлургиялық кәсiпорындардың            50                  25
машиналары және жабдықтары

1500 Информационные системы                        50                  155
1501 Информационные системы (по областям
применения)                                   50                  155
1600 Стандартизация и сертификация                 50                   88
1601 Стандартизация и сертификация
промышленных товаров и услуг                  25                   40
1602 Стандартизация и сертификация
сельскохозяйственной продукции                25                   48
1700 Безопасность жизнедеятельности               140                  138
1702 Безопасность труда и жизнедеятельности        50                   36
1703 Прикладная экология                           70                   80
1704 Инженерная защита окружающей среды            20                   22
1800 Геология                                     125                  103
1801 Геология, геологическая съемка, поиски и
разведка полезных ископаемых                  50                   51
1802 Геофизические методы поисков и разведки       50                   27
1804 Гидрогеология, инженерная геология и
геоэкология                                   25                   25
1900 Горное дело                                  165                  269
1901 Маркшейдерское дело                           40                   40
1902 Разработка месторождений полезных
ископаемых                                    75                  128
1904 Шахтное и подземное строительство             50                  101
2000 Нефтегазовое дело                            125                  285
2001 Технология и комплексная механизация
разработки нефтяных и газовых
месторождений на суше и на море               50                  109
2002 Бурение скважин и нефтегазовые сооружения     50                   75
2003 Проектирование, сооружение
газонефтепроводов и газонефтехранилищ         25                  101
2100 Электроэнергетика                            125                  288
2101 Электрические станции                         25                   50
2102 Электроэнергетические системы и сети          25                   50
2103 Гидроэлектроэнергетика                        25                   25
2104 Электроснабжение и электрификация
промышленных предприятий                      25                   84
2105 Электрификация и автоматизация
сельскохозяйственного производства            25                   79
2200 Теплоэнергетика                               75                  125
2201 Тепловые электрические станции                25                   50

1500   Ақпараттық жүйелер                        50                  155
1501   Ақпараттық жүйелер (қолдану               50                  155
орындары бойынша)
1600   Стандарттау және сертификаттау            50                  88
1601   Өнеркәсiп тауарлары мен қызметтерiн       25                  40
стандарттау және сертификаттау
1602   Ауыл шаруашылығы өнiмдерiн                25                  48
стандарттау және сертификаттау
1700   Тiршiлiк әрекеттерiнiң қауіпсiздiгі       140                 138
1702   Еңбек және тiршiлiк әрекеттерiнiң         50                  36
қауіпсiздiгі
1703   Қолданбалы экология                       70                  80
1704   Қоршаған ортаны инженерлiк қорғау         20                  22
1800   Геология                                  125                 103
1801   Геология, геологиялық түсiру,             50                  51
пайдалы қазбаларды iздеу және барлау
1802   Iздеудiң және барлаудың                   50                  27
геофизикалық әдiстерi
1804   Су геологиясы, инженерлiк геология        25                  25
және геоэкология
1900   Тау-кен iсi                               165                 269
1901   Маркшейдер ісi                            40                  40
1902   Пайдалы қазбалар кен орындарын            75                  128
өндiру
1904   Шахта және жерасты құрылысы               50                  101
2000   Мұнай-газ iсi                             125                 285
2001   Құрлықтағы және теңiздегi мұнай және      50                  109
газ кен орындарын өндiру технологиясы
және кешендi механикаландыру
2002   Ұңғыларды бұрғылау және мұнай-газ         50                  75
құрылыстары
2003   Газ-мұнай құбырларын және газ-мұнай       25                  101
қоймаларын жобалау құрылыстары
2100   Электр энергетикасы                       125                 288
2101   Электр станциялары                        25                  50
2102   Электр энергетикалық жүйелер мен          25                  50
тораптар
2103   Су электр және энергетикасы               25                  25
2104   Өнеркәсiп кәсiпорындарын электрмен        25                  84
жабдықтау және электрлендiру
2105   Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн                25                  79
электрлендiру және автоматтандыру
2200   Жылу энергетикасы                         75                  125
2201   Жылу электр станциялары                   25                  50

2202 Технология воды и топлива                     25                   25
2204 Промышленная теплоэнергетика                  25                   50
2400 Металлургия                                  160                  171
2401 Металлургия                                   75                   51
2402 Металловедение                                25                   50
2403 Физико-химические исследования
металлургических процессов                    20                   25
2404 Обогащение полезных ископаемых                40                   25
2407 Композиционные и порошковые материалы,
покрытия                                                           20
2500 Машиностроение                               165                  206
2501 Технология машиностроения, металлорежущие
станки и инструменты                          95                   95
2502 Полиграфические машины и автоматизированные
комплексы                                     25
2503 Сельскохозяйственное машиностроение           25                   59
2505 Оборудование и технология сварочного
производства                                  20                   52
2700 Морская техника                               25                   32
2702 Судовые энергетические установки и
оборудование                                  25                   32
2800 Транспортная техника                         220                  309
2801 Автомобиле- и тракторостроение                25                   61
2803 Подъемно-транспортные, строительные,
дорожные машины и оборудование                75                   77
2804 Двигатели внутреннего сгорания                25                   20
2805 Автомобили и автомобильное хозяйство          65                  126
2806 Локомотивы и вагоны                           30                   25
3000 Эксплуатация транспорта                       75                  205
3001 Организация перевозок и дорожного
движения (по видам транспорта)                25                  205
3002 Судовождение                                  25
3005 Механизация перегрузочных работ               25
3200 Геодезия и картография                        50
3201 Прикладная геодезия                           25
3202 Аэрофотогеодезия                              25
3300 Электромеханика и электротехническое
оборудование                                 140                  179
3301 Электромеханика                               20                   25
3303 Электроизоляционная, кабельная и
конденсаторная техника                        25
3304 Электротехнологические установки
и системы                                     25

2202   Су және отын технологиясы                 25                  25
2204   Өнеркәсiптік жылу энергетикасы            25                  50
2400   Металлургия                               160                 171
2401   Металлургия                               75                  51
2402   Металтану                                 25                  50
2403   Металлургиялық процестердi                20                  25
физика-химиялық зерттеу
2404   Пайдалы қазбаларды байыту                 40                  25
2407   Композициялық және ұнтақты                                    20
материалдар, қаптамалар
2500   Машина жасау                              165                 206
2501   Машина жасау технологиясы, металл         95                  95
кескiш станоктар және аспаптар
2502   Полиграфиялық машиналар және              25
автоматтандырылған кешендер
2503   Ауыл шаруашылығы машинасын жасау          25                  59
2505   Дәнекерлеу өндiрiсiнiң жабдықтары         20                  52
мен технологиясы
2700   Теңiз техникасы                           25                  32
2702   Кеме энергетикалық қондырғылары           25                  32
мен жабдықтары
2800   Көлiк техникасы                           220                 309
2801   Автомобиль және трактор жасау             25                  61
2803   Көтергiш көлiк, құрылыс, жол              75                  77
машиналары және жабдықтары
2804   Іштен жану қозғалтқыштары                 25                  20
2805   Автомобильдер және автомобиль             65                  126
шаруашылығы
2806   Локомотивтер және вагондар                30                  25
3000   Көлiк пайдалану                           75                  205
3001   Тасымалдауды және жол қозғалысын          25                  205
ұйымдастыру (көлiк түрлерi бойынша)
3002   Кеме жүргізу                              25
3005   Тиеу-түсiру жұмыстарын механикаландыру    25
3200   Геодезия және картография                 50
3201   Қолданбалы геодезия                       25
3202   Аэрофотогеодезия                          25
3300   Электромеханика және электротехникалық    140                 179
жабдық
3301   Электромеханика                           20                  25
3303   Электрлiк оқшаулау, кабельдiк және        25
конденсаторлық техника
3304   Электротехнологиялық                      25
қондырғылар мен жүйелер

4003 Технология кожи и меха                        20                   35
4100 Технология изделий и товаров широкого
потребления                                   75                  108
4101 Технология прядения и трикотажного
производства                                  15                   26
4102 Технология тканых и нетканых текстильных
материалов                                                         16
4103 Технология и конструирование швейных
изделий                                       15                   24
4105 Технология и конструирование изделий из
кожи                                                               15
4106 Технология деревообработки                    20
4110 Конструирование и сервис машин и
автоматов легкой промышленности               15                    6
4111 Художественное оформление и моделирование
изделий текстильной и легкой промышленности   10                   21
4200 Технология продовольственных продуктов        95                  153
4201 Технология зернопродуктов, хлеба и
макаронных изделий                            15                   43
4202 Технология кондитерских изделий и
сахаристых продуктов                          10                   19
4203 Технология консервов и продуктов
длительного хранения                          15                   24
4204 Технология бродильных производств и
виноделие                                     15                   16
4205 Технология мясных и молочных продуктов        20                   19
4206 Технология рыбных продуктов и жиров           10                   10
4207 Технология продуктов общественного питания    10                   17
4300 Строительство                                405                  324
4301 Промышленное и гражданское строительство     150                  126
4304 Производство строительных материалов и
конструкций                                   40                   24
4305 Теплогазоснабжение, вентиляция и охрана
воздушного бассейна                           35                   32
4306 Водоснабжение, водоотведение и охрана
водных ресурсов                               35                   26
4307 Строительство тепловых и атомных
электростанций                                20                   20
4308 Механизация и автоматизация строительства     25                   19
4309 Строительство железных дорог, путь и
путевое хозяйство                             50                   20
4310 Строительство дорог и аэродромов, мосты
и транспортные тоннели                        50                   57

4003   Былғары және терi технологиясы            20                  35
4100   Бұйымдар мен кең қолданатын               75                  108
тауарлардың технологиясы
4101   Иiру және тоқыма өндiрiсiнiң              15                  26
технологиясы
4102   Мата және мата емес текстильдi                                16
материалдардың технологиясы
4103   Тiгiн бұйымдарының технологиясы           15                  24
және оларды құрастыру
4105   Былғары бұйымдарының технологиясы                             15
және оларды құрастыру
4106   Ағаш өңдеудiң технологиясы                20
4110   Жеңіл өнеркәсiп машиналары мен            15                  6
автоматтарына қызмет көрсету
және оларды құрастыру
4111   Текстильдi және жеңiл өнеркәсiп           10                  21
бұйымдарын көркемдiк безендiру
және модельдеу
4200   Азық-түлiк өнiмдерiнiң технологиясы       95                  153
4201   Астық өнiмдерiнiң, нан және макарон       15                  48
бұйымдарының технологиясы
4202   Кондитер бұйымдарының және қант           10                  19
өнiмдерiнiң технологиясы
4203   Консервiлердiң және ұзақ сақталатын       15                  24
өнiмдердің технологиясы
4204   Ашыту өндiрiсiнiң және шарап жасаудың     15                  16
технологиясы
4205   Ет және сүт өнiмдерiнiң технологиясы      20                  19
4206   Балық өнiмдерiнiң және майлардың          10                  10
технологиясы
4207   Қоғамдық тамақтандыру өнiмдерiнiң         10                  17
технологиясы
4300   Құрылыс                                   405                 324
4301   Өнеркәсіптік және азаматтық құрылыс       150                 126
4304   Құрылыс материалдары мен                  40                  24
құрастырмаларын өндiру
4305   Жылу - газбен жабдықтау, ауа бассейнін    35                  32
желдету және қорғау
4306   Сумен қамтамасыз ету, суды бұру және      35                  26
су ресурстарын қорғау
4307   Жылу және атом электр                     20                  20
станцияларын салу
4308   Құрылысты механикаландыру және            25                  19
автоматтандыру
4309   Темiр жол салу, жол және жол шаруашылығы  50                  20
4310   Жолдар және аэродромдар салу,             50                  57
көпiрлер және жер асты көлiгі

4400 Агроинженерное дело                          225                  182
4401 Земельный кадастр и оценка недвижимости       50                   25
4402 Управление земельными ресурсами и
землеустройство                               50                   24
4403 Гидромелиорация и механизация
мелиоративных работ                           50                   48
4405 Механизация сельскохозяйственных
производств                                   50                   60
4406 Агротехнический сервис                        25                   25
4500 Растениеводство                              205                  152
4501 Агрономия                                    135                   81
4503 Плодоовощеводство и виноградарство            20                   16
4504 Агроэкология                                  25                   31
4507 Фермерское дело                               25                   24
4600 Животноводство                               150                  186
4601 Охотоведение и звероводство                   20                   58
4603 Сельскохозяйственная биотехнология и
селекция                                     110                  102
4607 Товароведение животного сырья                 20                   26
4700 Лесное и парковое хозяйство                   40                   33
4701 Лесоинженерное дело                           20                   13
4702 Лесное и садовое хозяйство                    20                   20
4800 Водное и рыбное хозяйство                     20                   27
4802 Рыбохозяйство и гидробиология                 10                   13
4803 Промышленное рыболовство                      10                   14
На обучение студентов из Турецкой
Республики, других тюркоязычных
республик в Международном
Казахско-Турецком Университете
им. Х.А.Яссауи                               300
Резерв                                       370                  100
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

4400   Агроинженерлік іс                         225                 182
4401   Жер кадастры және жылжымайтын             50                  25
мүлiктi бағалау
4402   Жер ресурстарын және жерге                50                  24
орналастыруды басқару
4403   Гидромелиорация және мелиорация           50                  48
жұмыстарын механикаландыру
4405   Ауыл шаруашылығы өндiрiсiн                50                  60
механикаландыру
4406   Агротехникалық қызмет көрсету             25                  25
4500   Өсімдіктану                               205                 152
4501   Агрономия                                 135                 801
4503   Жемiс-жидек және жүзiм шаруашылығы        20                  16
4504   Агроэкология                              25                  31
4507   Фермерлiк іс                              25                  24
4600   Мал шаруашылығы                           150                 186
4601   Аңшылық және аң шаруашылығы               20                  58
4603   Ауыл шаруашылығы биотехнологиясы          110                 102
және селекция
4607   Мал шикізатының тауартануы                20                  26
4700   Орман және бақ шаруашылығы                40                  33
4701   Орман инженерлік ісі                      20                  13
4702   Орман және бақша шаруашылығы              20                  20
4800   Су және балық шаруашылығы                 20                  27
4802   Балық шаруашылығы және су                 10                  13
геологиясы
4803   Өндірістік балық аулау                    10                  14
Қожа Ахмет Йассауи атындағы               300
Халықаралық Қазақ-Түрік
университетінде Түрік
Республикасынан, басқа түркі
тілдес республикалардан
студенттерді оқытуға
________________________________________________________________________
Резерв                                    370                 100
________________________________________________________________________