О переименовании и преобразовании в акционерные общества отдельных высших учебных заведений
Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 октября 2001 года N 1313
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Переименовать Республиканское государственное казенное предприятие "Актауский университет имени Ш.Есенова" в Республиканское государственное казенное предприятие "Актауский государственный университет имени Ш.Есенова".
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан в месячный срок в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) внести изменения в устав Актауского государственного университета имени Ш.Есенова и обеспечить перерегистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 11 октября 2001 года N 1313
Изменения и дополнения, вносимые в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. (Пункт 2 утратил силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1111)
3. В постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2000 года N 912 "О Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 27, ст.312):
в Перечне республиканских государственных предприятий и учреждений, подлежащих приватизации в 2000-2001 годах, утвержденном указанным постановлением:
в разделе "Министерство образования и науки Республики Казахстан":
строки, порядковые номера 1 и 6, исключить;
дополнить строками, порядковые номера 16-1, 16-2, 16-3, 16-4, 16-5, 16-6, 16-7, 16-8, следующего содержания:
"16-1 Республиканское государственное казенное
предприятие "Алматинский
государственный университет имени Абая"          г.Алматы
16-2  Республиканское государственное казенное
предприятие "Карагандинский
государственный технический университет"      г.Караганда
16-3  Республиканское государственное
казенное предприятие "Казахская
государственная юридическая академия"            г.Алматы
16-4  Республиканское государственное казенное
предприятие "Восточно-Казахстанский
государственный технический университет           г.Усть-
имени Д.Серикбаева"                           Каменогорск
16-5  Республиканское государственное казенное
предприятие "Кокшетауский государственный
университет имени Ш.Уалиханова"                г.Кокшетау

Жекелеген жоғары оқу орындарын қайта атау және акционерлік қоғамдар етіп қайта құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 қазандағы N 1313 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Ш.Есенов атындағы Ақтау университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны "Ш.Есенов атындағы Ақтау мемлекеттік университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып қайта аталсын.
2. Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен бір ай мерзімде:
1) Ш.Есенов атындағы Ақтау мемлекеттік университетінің жарғысына өзгерістер енгізсін және әділет органдарында қайта тіркеуді қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2001 жылғы 11 қазандағы
N 1313 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне
енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. <*>
Ескерту. 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1111 қаулысымен.
3. "2000-2001 жылдары жекешелендіруге жататын республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мекемелердің тізбесі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 17 маусымдағы N 912 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 27, 312-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген 2000-2001 жылдары жекешелендіруге жататын республикалық мемлекеттік кәсіпорындар мен мекемелердің тізбесінде:
"Қазақстан Республикасының Білім және ғылым министрлігі" деген бөлімде:
реттік нөмірлері 1 және 6-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 16-1, 16-2, 16-3, 16-4, 16-5, 16-6, 16-7, 16-8-жолдармен толықтырылсын:
"16-1  "Абай атындағы Алматы мемлекеттік
университеті" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны          Алматы қаласы
16-2   "Қарағанды мемлекеттік техникалық
университеті" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны       Қарағанды қаласы
16-3   "Қазақ мемлекеттік заң академиясы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны                      Алматы қаласы
16-4   "Д.Серікбаев атындағы Шығыс
Қазақстан мемлекеттік техникалық
университеті" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны         Өскемен қаласы
16-5   "Ш.Уәлиханов атындағы Көкшетау
мемлекеттік университеті"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны                    Көкшетау қаласы

16-6  Республиканское государственное казенное
предприятие "Карагандинская
государственная медицинская академия"         г.Караганда
16-7  Республиканское государственное казенное
предприятие "Южно-Казахстанская
государственная медицинская академия"           г.Шымкент
16-8  Республиканское государственное казенное
предприятие "Аркалыкский государственный
педагогический институт имени И.Алтынсарина"   г.Аркалык".
4. В постановление Правительства Республики Казахстан от 6 июля 2000 года N 1021 "Об утверждении Перечня государственных высших учебных заведений, не подлежащих приватизации" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 28, ст.339):
в Перечне государственных учебных заведений, не подлежащих приватизации, утвержденном указанным постановлением:
строки, порядковые номера 2, 9, 14, 16, 20, 29, 31, исключить;
дополнить строкой, порядковый номер 32-1, следующего содержания:
"32-1 Актауский государственный университет
имени Ш.Есенова                                       г.Актау".

16-6   "Қарағанды мемлекеттік медицина
академиясы" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны       Қарағанды қаласы
16-7   "Оңтүстік Қазақстан мемлекеттік
медицина академиясы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорны                     Шымкент қаласы
16-8   "Ы.Алтынсарин атындағы Арқалық
мемлекеттік педагогикалық
институты" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорны        Арқалық қаласы".
4. "Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 6 шілдедегі N 1021 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 28, 339-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Жекешелендіруге жатпайтын мемлекеттік жоғары оқу орындарының тізбесінде:
реттік нөмірлері 2, 9, 14, 16, 20, 29, 31-жолдар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 32-1-жолмен толықтырылсын:
"32-1  Ш.Есенов атындағы Ақтау мемлекеттік
университеті                           Ақтау қаласы".