Об утверждении Перечня специальных и транспортных средств, применяемых сотрудниками органов внутренних дел в целях прекращения общественно опасных деяний, задержания и доставления в органы внутренних дел лиц, их совершивших
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2001 года N 1375
В целях реализации Указа Президента Республики Казахстан, имеющего силу Закона, от 21 декабря 1995 года N 2707 U952707_ "Об органах внутренних дел Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый Перечень специальных и транспортных средств, применяемых сотрудниками органов внутренних дел в целях прекращения общественно опасных деяний, задержания и доставления в органы внутренних дел лиц, их совершивших.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 октября 2001 года N 1375
Перечень
специальных и транспортных средств, применяемых
сотрудниками органов внутренних дел в целях прекращения
общественно опасных деяний, задержания и доставления в
органы внутренних дел лиц, их совершивших
Специальные средства
1. Палки резиновые.
2. Наручники.
3. Изделия слезоточивого воздействия - гранаты, патроны, аэрозольные
баллоны ("Черемуха", "Сирень", "Волна" и др.), аэрозольный комплекс
("Жасмин" и др.).
4. Светошумовые устройства ("Заря", "Пламя" и др.).
5. Дымообразующие устройства - ручные дымовые гранаты ("Факел" и
др.), шашки нейтрального дыма.
6. Принудительное средство для остановки транспортных средств ("Еж" и
др.).
7. Изделия для защиты от механических воздействий - каски, жилеты 1-4
уровня защиты, щиты противоударные всех модификаций.
Специальные транспортные средства
1. Автомобили дежурных частей.
2. Автомобили групп задержания подразделений охраны.
3. Автомобили патрульные (патрульной полиции и дорожной полиции).
4. Автомобили, оборудованные для перевозки личного состава органов
внутренних дел.
5. Автомобили для перевозки нарядов полиции со служебными собаками.
6. Автомобили штабные, автомобили-подвижные узлы связи.
7. Бронетранспортер для перевозки личного состава органов внутренних
дел в места массовых беспорядков.
8. Пожарные и специальные автомобили, оборудованные водометами.
(Специалисты: Склярова И.В.,
Мартина Н.А.)

Қоғамға қауіпті іс-әрекеттерді тоқтату, оларды жасаған адамдарды ұстау және ішкі істер органдарына жеткізу мақсатында ішкі істер органдарының қызметкерлері қолданатын арнайы және көлік құралдарының тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 30 қазан N 1375
Қазақстан Республикасы Президентінің "Қазақстан Республикасының ішкі істер органдары туралы" 1995 жылғы 21 желтоқсандағы N 2707 U952707_ Заң күші бар Жарлығын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған Қоғамға қауіпті іс-әрекеттерді тоқтату,
оларды жасаған адамдарды ұстау және ішкі істер органдарына жеткізу
мақсатында ішкі істер органдарының қызметкерлері қолданатын арнайы және
көлік құралдарының тізбесі бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2001 жылғы 30 қазандағы
N 1375 қаулысымен
бекітілген
Қоғамға қауіпті іс-әрекеттерді тоқтату, оларды жасаған
адамдарды ұстау және ішкі істер органдарына жеткізу мақсатында
ішкі істер органдарының қызметкерлері қолданатын арнайы және көлік
құралдарының
Тізбесі
Арнайы құралдар
1. Резина таяқтар.
2. Қол кісендер.
3. Көзден жас ағызатын заттар - гранаталар, патрондар, аэрозольды
баллондар ("Черемуха", "Сирень", "Волна" және т.б.), аэрозольды кешен
("Жасмин" және т.б.).
4. Жарық-дыбыс құрылғылары ("Заря", "Пламя" және т.б.).
5. Түтін шығаратын құрылғылар - түтіндеткіш қол гранаталары
("Факел" және т.б.), бейтарап түтінді шашкалар.
6. Көлік құралдарын мәжбүрлеп тоқтатуға арналған құралдар ("ЕЖ" және
т.б.).
7. Механикалық әрекеттерден қорғануға арналған бұйымдар - каскалар,
қорғанудың 1-4 деңгейіндегі қорғану жилеттері, барлық түрлендірудегі
соққыға қарсы қалқандар.
Арнайы көлік құралдары
1. Кезекші бөлімдердің автомобильдері.
2. Күзет бөлімшелерінің ұстап алу топтарының автомобильдері.
3. Патрульдік (патрульдік полиция мен жол полициясының) автомобильдер.
4. Ішкі істер органдарының жеке құрамын тасымалдау үшін жабдықталған
автомобильдер.
5. Қызметтік иттері бар полиция нарядтарын тасымалдауға арналған
автомобильдер.
6. Штаб автомобильдері, жылжымалы байланыс тораптары - автомобильдер.
7. Жаппай тәртіпсіздік орындарына ішкі істер органдарының жеке
құрамын тасымалдауға арналған бронетранспортерлар.
8. Суатқылармен жабдықталған өрт сөндіруші және арнайы автомобильдер.
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.