О проведении Президентской новогодней елки
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2001 года N 1408
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. В рамках празднования десятилетия независимости Республики Казахстан Президентскую новогоднюю елку для активных и одаренных детей из многодетных семей, воспитанников детских домов, интернатных учреждений и детей, оставшихся без попечения родителей, провести в городе Астане 23-26 декабря 2001 года.
2. Утвердить прилагаемые:
1) состав организационного комитета по подготовке и проведению Президентской новогодней елки;
2) план мероприятий по подготовке и проведению Президентской новогодней елки.
3. Акимам областей, городов Астаны, Алматы и Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить направление на Президентскую новогоднюю елку активных и одаренных детей из многодетных семей, воспитанников детских домов, интернатных учреждений и детей, оставшихся без попечения родителей, в возрасте от 9 до 13 лет в количестве согласно приложению.
4. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны, Алматы командировочные расходы сопровождающим, оплату проезда в оба конца и питание детей в пути произвести за счет средств соответствующих местных бюджетов.
5. Установить, что финансирование расходов на проведение Президентской новогодней елки осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в бюджете на 2001 год соответствующим государственным учреждениям-администраторам программ, ответственным за их исполнение.
6. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 ноября 2001 года N 1408
Состав
организационного комитета по подготовке и проведению
Президентской новогодней елки
Бектурганов Нуралы Султанович   - Министр образования и науки Республики
Казахстан, председатель
Коржова Наталья Артемовна       - вице-Министр финансов Республики
Казахстан, заместитель председателя
Джаксыбеков                     - аким г. Астаны,
Адильбек Рыскельдинович           заместитель председателя
Члены организационного комитета:
Кулекеев Жаксыбек Абдрахметович - Министр экономики и торговли
Республики Казахстан
Джакупов Кабибулла Кабенович    - первый вице-Министр транспорта
коммуникаций Республики Казахстан
Рябченко Олег Григорьевич       - первый вице-Министр культуры,
информации и общественного согласия
Республики Казахстан
Отто Иван Иванович              - вице-Министр внутренних дел
Республики Казахстан
Рахимжанов Амерхан Муратбекович - заместитель заведующего Отделом
социально-культурного развития
Канцелярии Премьер-Министра
Республики Казахстан
Доскалиев Жаксылык Акмурзаевич  - Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Жумабекова Рысты Маговьяновна   - директор Департамента среднего общего
и начального профессионального
образования Министерства образования и
науки Республики Казахстан
Бекболат Тлеухан                - Председатель Комитета культуры
Министерства культуры, информации и
общественного согласия Республики
Казахстан
Исахов Орынбасар Исахович       - вице-президент Республиканской
корпорации "Телевидение и радио
Казахстана" (по согласованию)
Садвакасов Хаким Жакиевич       - начальник Департамента образования
г. Астаны
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 ноября 2001 года N 1408
План
мероприятий по подготовке и проведению
Президентской новогодней елки
___________________________________________________________________________
N !           Мероприятие          !   Срок     !      Ответственные
п/п!                                !исполнения  !
___________________________________________________________________________
1  Организовать подбор детей-      До 11 декабря  Министерство образования
участников Президентской                       и науки Республики
новогодней елки (далее-дети)                   Казахстан, Министерство
и сопровождающих                               здравоохранения
Республики Казахстан
2  Определить вид транспорта       До 4 декабря   Акимы областей и городов
и направить в Министерство                     Алматы, Астаны,
образования и науки Республики                 Министерство образования
Казахстан график заезда и                      и науки Республики
отъезда детей                                  Казахстан
3  Обеспечить отправку детей       20-26 декабря  Акимы областей и
и сопровождающих, оплату их                    городов Алматы, Астаны
проезда в оба конца и питание
в пути, а также встречу по
возвращении
4  Обеспечить проезд детей и       До 15 декабря  Министерство транспорта
сопровождающих в специально                    и коммуникаций
оборудованных вагонах,                         Республики Казахстан
разработать схему проезда
от места проживания до города
Астаны и обратно
5  Назначить координаторов         До 1 декабря   Министерство транспорта
организации перевозки детей                    и коммуникаций
в Министерстве транспорта и                    Республики Казахстан
коммуникаций Республики
Казахстан и его
подведомственных организациях
на местах, сообщить их
контактные номера телефонов
всем заинтересованным
министерствам, ведомствам и
их структурным подразделениям
6  Организовать сопровождение      20-26 декабря  Министерство
детей работниками органов                      внутренних дел
внутренних дел и                               Республики Казахстан,
здравоохранения на                             Министерство
железнодорожном транспорте                     здравоохранения
в пути от места проживания                     Республики Казахстан
до города Астаны и обратно
7  Обеспечить общественный         20-26 декабря  Министерство внутренних
порядок в местах проживания                    дел Республики Казахстан
детей и проведения мероприятий,
а также сопровождение их при
передвижении по городу Астане
работниками органов внутренних
дел
8  Оказать содействие в            до 10 декабря  Министерство экономики
приобретении подарков,                         и торговли Республики
сувениров и необходимых                        Казахстан
материалов для подготовки и
проведения Президентской
новогодней елки
9  Приобрести и скомплектовать     до 10 декабря  Министерство образования
подарки для детей                              и науки Республики
Казахстан, аким города
Астаны
10  Обеспечить участие в               декабрь     Министерство культуры,
подготовке и проведении                        информации и
Президентской новогодней                       общественного согласия
елки работников культуры                       Республики Казахстан,
и творческих коллективов                       аким г. Астаны
города Астаны
11  Обеспечить освещение хода          декабрь     Министерство культуры,
подготовки и проведения                        информации и
Президентской новогодней                       общественного согласия
елки в средствах массовой                      Республики Казахстан
информации
12  Организовать телевизионные       23 декабря    Республиканская
съемки Президентской новогодней                корпорация "Телевидение
елки                                           и радио Казахстана"
(по согласованию)
13  Оказать содействие в записи        декабрь     Республиканская
необходимых фонограмм в ходе                   корпорация "Телевидение
подготовки к проведению                        и радио Казахстана"
Президентской новогодней елки                  (по согласованию)
14  Обеспечить встречу, расселение, 21-25 декабря  Аким города Астаны
проживание, питание, проведение
культурно-массовых и спортивных
мероприятий, отъезд участников
Президентской новогодней елки
15  Обеспечить место проведения      До 20 декабря Аким города Астаны
Президентской новогодней елки,
ее установку, а также оформление
соответствующих улиц города
Астаны
16  Разработать сценарий проведения До 1 декабря   Министерство образования
Президентской новогодней елки                  и науки Республики
Казахстан, аким города
Астаны
17  Разработать календарный план    До 1 декабря   Министерство образования
и программу пребывания детей                   и науки Республики
в городе Астане                                Казахстан, аким города
Астаны
18  Обеспечить изготовление         До 10 декабря  Министерство образования
пригласительных билетов,                       и науки Республики
программ, пропусков, бэйджей                   Казахстан, аким города
и другой печатной продукции                    Астаны
19  Обеспечить изготовление         До 15 декабря  Министерство образования
костюмов для артистов в                        и науки Республики
соответствии со сценарием                      Казахстан, аким города
Астаны
20  Обеспечить декоративное,        До 20 декабря  Аким города Астаны
световое, звуковое и
музыкальное оформление
места проведения праздника
21  Обеспечить изготовление         23 декабря     Аким города Астаны
новогоднего торта,
организацию десертного
стола для участников
22  Обеспечить комплексный          15-25 декабря  Министерство
профилактический медицинский                   здравоохранения
осмотр детей - участников                      Республики Казахстан,
Президентской новогодней елки                  аким город Астаны
на местах и в городе Астане,
организовать круглосуточное
дежурство медицинских работников
в местах проживания детей и
проведения мероприятия
23  Определить список работников    До 15 декабря  Пресс-служба Президента
средств массовой информации,                   Республики Казахстан
освещающих ход подготовки и                    (по согласованию)
проведения Президентской
новогодней елки
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 ноября 2001 года N 1408
Количественный состав
участников Президентской новогодней елки
Всего участников - 235
в том числе:
детей  - 200
сопровождающих  -  35
__________________________________________________________________________
Наименование области,  ! Количество!Количество      ! Всего
города, организации    !  детей    !сопровождающих, ! участников
!           !в том числе     !
!           !медработников   !
__________________________________________________________________________
Акмолинская                    10             2               12
Актюбинская                    10             2               12
Алматинская                    15             2               17
Атырауская                     10             2               12
Восточно-Казахстанская         15             2               17
Жамбылская                     15             2               17
Западно-Казахстанская          10             2               12
Карагандинская                 10             2               12
Кызылординская                 10             2               12
Костанайская                   15             2               17
Мангистауская                  10             2               12
Павлодарская                   10             2               12
Северо-Казахстанская           10             2               12

Президенттiк жаңа жыл шыршатойын өткiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 6 қараша N 1408
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасы тәуелсiздiгінiң он жылдығын мерекелеу шеңберiнде Астана қаласында 2001 жылғы 23-26 желтоқсанда көп балалы отбасылар, балалар үйлерiнде, интернат мекемелерiнде тәрбиеленушiлер және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан белсендi және дарынды балаларға арналған Президенттiк жаңа жыл шыршатойы өткiзiлсiн.
2. Қоса берiлiп отырған:
1) Президенттiк жаңа жыл шыршатойын дайындау және өткiзу жөнiндегi ұйымдастыру комитетiнiң құрамы;
2) Президенттік жаңа жыл шыршатойын дайындау және өткiзу жөнiндегі iс-шаралардың жоспары бекітiлсiн.
3. Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкiмдерi мен Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi көп балалы отбасылар, балалар үйлерiнде, интернат мекемелерiнде тәрбиеленушiлер және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балалар қатарынан жасы 9-дан 13-ке дейiнгі белсендi және дарынды балаларды қосымшаға сәйкес санда Президенттiк жаңа жыл шыршатойына жiберудi қамтамасыз етсiн.
4. Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкiмдерiне алып жүрушiлердiң iссапар шығыстарын, бару-қайту жолақысын төлеудi және балаларды жолда тамақтандыруды тиiстi жергiлiктi бюджеттердiң қаражаты есебiнен жүргiзу ұсынылсын.
5. Президенттiк жаңа жыл шыршатойын өткiзуге арналған шығыстарды
қаржыландыру, оларды орындауға жауапты тиiстi мемлекеттiк мекемелерге -
бағдарламалар әкiмшiлерiне 2001 жылға арналған бюджетте көзделген қаражат
есебiнен және шегiнде жүзеге асырылады деп белгiленсiн.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 6 қарашадағы
N 1408 қаулысымен
бекiтiлген
Президенттiк жаңа жыл шыршатойын дайындау және өткiзу жөнiндегi
ұйымдастыру комитетiнiң
құрамы
Бектұрғанов Нұралы Сұлтанұлы     - Қазақстан Республикасының Бiлiм
және ғылым министрi, төраға
Коржова Наталья Артемовна        - Қазақстан Республикасының Қаржы
вице-министрi, төрағаның орынбасары
Жақсыбеков Әдiлбек Рыскелдiұлы   - Астана қаласының әкiмi,
төрағаның орынбасары
Ұйымдастыру комитетiнiң мүшелерi:
Құлекеев Жақсыбек Әбдiрахметұлы  - Қазақстан Республикасының Экономика
және сауда министрi
Жақыпов Қабиболла Қабенұлы       - Қазақстан Республикасының Көлiк
және коммуникациялар бiрiншi
вице-министрi
Рябченко Олег Григорьевич        - Қазақстан Республикасының
Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм бiрiншi вице-министрi
Отто Иван Иванович               - Қазақстан Республикасының Iшкi
iстер вице-министрi
Рақымжанов Әмiрхан Мұратбекұлы   - Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрi Кеңсесiнiң
Әлеуметтiк - мәдени даму бөлiмi
меңгерушiсiнiң орынбасары
Досқалиев Жақсылық Ақмырзаұлы    - Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрi
Жұмабекова Рысты Мағауияқызы     - Қазақстан Республикасының Бiлiм
және ғылым министрлiгi Жалпы орта және
бастауыш кәсiптiк бiлiм департаментiнiң
директоры
Бекболат Тiлеухан                - Қазақстан Республикасының
Мәдениет, ақпарат және қоғамдық
келiсiм министрлiгi Мәдениет
комитетiнiң төрағасы
Исахов Орынбасар Исахұлы         - "Қазақстан теледидары және радиосы"
республикалық корпорациясының
вице-президентi (келiсiм бойынша)
Сәдуақасов Хәкiм Жақиұлы         - Астана қаласы Білім департаментiнiң
бастығы
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2001 жылғы 6 қарашадағы
N 1408 қаулысымен
бекiтiлген
Президенттiк жаңа жыл шыршатойын дайындау және өткiзу жөніндегі
iс-шаралардың жоспары
---------------------------------------------------------------------------
N !       Іс-шаралар          !Орындалу мерзімі!       Жауаптылар
---------------------------------------------------------------------------
1.  Президенттiк жаңа жыл       11 желтоқсанға   Қазақстан Республикасының
шыршатойына қатысушы бала.       дейін       Білім және ғылым
ларды (бұдан әрі - балалар)                  министрлігі, Қазақстан
және алып жүрушiлердi                        Республикасының Денсаулық
iрiктеудi ұйымдастыру                        сақтау министрлігі
2.  Көлiктiң түрiн анықтау және  4 желтоқсанға   Облыстар мен Астана,
Қазақстан Республикасының        дейін       Алматы қалаларының әкім.
Бiлiм және ғылым министр.                    дері, Қазақстан
лiгiне балалардың келу және                  Республикасының Білім
қайту кестесiн жiберу                        және ғылым министрлігі
3.  Балалар мен оларды алып     20-26 желтоқсан  Облыстар мен Астана,
жүрушiлердi жөнелтудi,                       Алматы қалаларының
олардың екi жаққа жол жүру                   әкімдері
және жолда тамақтану ақысын
төлеудi, сондай-ақ қайтып
келгенде қарсы алуды
қамтамасыз ету
4.  Балалар мен оларды алып      15 желтоқсанға  Қазақстан Республикасының
жүрушiлердiң жол жүруiн          дейін       Көлік және коммуникациялар
арнайы жабдықталған                          министрлігі
вагондармен қамтамасыз ету,
тұратын жерінен Астана
қаласына дейін және қайта
жеткiзу схемасын әзiрлеу
5.  Қазақстан Республикасының     1 желтоқсанға  Қазақстан Республикасының
Көлiк және коммуникациялар        дейін      Көлік және коммуникациялар
министрлiгiнде және оның                     министрлігі
жергiлiктi жерлердегi
ведомстволық бағынысты
ұйымдарында балаларды
тасымалдауды ұйымдастыратын
үйлестірушілерді тағайындау,
олардың байланыс телефон.
дарының нөмiрлерiн барлық
мүдделi министрлiктер мен
ведомстволарға және олардың
құрылымдық бөлiмшелерiне
хабарлау
6.  Балаларды тұратын жерлерiнен 20-26 желтоқсан Қазақстан Республикасының
Астана қаласына дейiн және                   Ішкі істер министрлігі,
қайтар жолда iшкi iстер және                 Қазақстан Республикасының
денсаулық сақтау органдары                   Денсаулық сақтау
қызметкерлерiнiң темiр жол                   министрлігі
көлiгiмен алып жүруін
ұйымдастыру
7.  Балалар тұратын және іс-     20-26 желтоқсан Қазақстан Республикасының
шаралар өтетiн орындарда                     Ішкі істер министрлігі
қоғамдық тәртiптiң сақталуын
және олардың Астана қала.
сында жүрген кезiнде ішкi
істер органдары қызметкер.
лерiнiң алып жүруін
қамтамасыз ету
8.  Президенттiк жаңа жыл        10 желтоқсанға  Қазақстан Республикасының
шыршатойын дайындау және          дейін      Экономика және сауда
өткiзу үшiн сыйлықтарды,                     министрлігі
кәдесыйларды және қажеттi
материалдарды сатып алуға
жәрдемдесу
9.  Балалар үшiн сыйлықтар       10 желтоқсанға  Қазақстан Республикасының
сатып алу және жинақтау           дейін      Білім және ғылым
министрлігі, Астана
қаласының әкімі
10. Президенттiк жаңа жыл           желтоқсан    Қазақстан Республикасының
шыршатойын дайындауға және                   Мәдениет, ақпарат және
өткiзуге Астана қаласының                    қоғамдық келісім
мәдениет қызметкерлерi мен                   министрлігі, Астана
шығармашылық ұжымдарының                     қаласының әкімі
қатысуын қамтамасыз ету
11. Президенттiк жаңа жыл           желтоқсан    Қазақстан Республикасының
шыршатойын дайындау және                     Мәдениет, ақпарат және
өткiзу барысын бұқаралық                     қоғамдық келісім
ақпарат құралдарында                         министрлігі
жариялауды қамтамасыз ету
12. Президенттiк жаңа жыл         23 желтоқсан   "Қазақстан теледидары және
шыршатойын теледидарға                       радиосы" республикалық
түсiрудi ұйымдастыру                         корпорациясы (келісім
бойынша)
13. Президенттiк жаңа жыл           желтоқсан    "Қазақстан теледидары және
шыршатойын өткiзуге дайындық                 радиосы" республикалық
барысында қажеттi фонограм.                  корпорациясы (келісім
маларды жазуға жәрдемдесу                    бойынша)
14. Президенттiк жаңа жыл        21-25 желтоқсан Астана қаласының әкімі
шыршатойына қатысушыларды
қарсы алуды, орналастыруды,
тамақтандыруды, мәдени-
көпшiлiк және спорттық
iс-шаралар өткiзудi, шығарып
салуды қамтамасыз ету
15. Президенттiк жаңа жыл          20 желтоқсанға Астана қаласының әкімі
шыршатойы өтетiн жердi,            дейін
оны орнатуды, сондай-ақ Астана
қаласының тиiстi көшелерiн
безендiрудi қамтамасыз ету
16. Президенттiк жаңа жыл          1 желтоқсанға  Қазақстан Республикасының
шыршатойын өткiзу сценарийін       дейін      Білім және ғылым
әзiрлеу                                       министрлігі, Астана
қаласының әкімі
17. Балалардың Астана қаласында    11 желтоқсанға Қазақстан Республикасының
болуының күнтiзбелiк жоспары        дейін     Білім және ғылым
мен бағдарламасын жасау                       министрлігі, Астана
қаласының әкімі
18. Шақыру билеттерiн, бағдарлама. 10 желтоқсанға Қазақстан Республикасының
ларды, рұқсат қағаздарды,           дейін     Білім және ғылым
бэйдждердi және басқа да баспа                министрлігі, Астана
өнiмдерiн дайындауды                          қаласының әкімі
қамтамасыз ету
19. Сценарийге сәйкес артистерге   15 желтоқсанға Қазақстан Республикасының
костюмдер дайындауды                дейін     Білім және ғылым
қамтамасыз ету                                министрлігі, Астана
қаласының әкімі
20. Мереке өтетін жерлердi         20 желтоқсанға Астана қаласының әкімі
әшекеймен, жарықпен, дыбыспен       дейін
және музыкамен көркемдеудi
қамтамасыз ету
21. Жаңа жылдық торт дайындауды,    23 желтоқсан  Астана қаласының әкімі
қатысушыларға арналған тәттi
дастархан ұйымдастыруды
қамтамасыз ету
22. Президенттiк жаңа жыл         15-25 желтоқсан Қазақстан Республикасының
шыршатойына қатысушы                          Денсаулық сақтау
балаларға тұратын жерлерiнде                  министрлігі, Астана
және Астана қаласында кешендi                 қаласының әкімі
медициналық байқауды
қамтамасыз ету, балалардың
орналасқан және iс-шаралар
өтетiн жерлерде медицина
қызметкерлерiнiң тәулiктiк
кезекшiлiгiн ұйымдастыру
23. Президенттiк жаңа жыл          15 желтоқсанға Қазақстан Республикасы
шыршатойын дайындаудың және         дейін     Президентінің Баспасөз
өткiзудiң барысын жария ететiн                қызметі
бұқаралық ақпарат құралдары                   (келісім бойынша)
қызметкерлерiнің тiзiмін
анықтау
---------------------------------------------------------------------------
Қазақстан Республикасы
Үкiметінің
2001 жылғы 6 қарашадағы
N 1408 қаулысына
қосымша
Президенттік жаңа жыл шыршатойына
қатысушылардың сандық құрамы
Барлық қатысушы - 235
оның ішінде:
балалар - 200
алып келушілер - 35
---------------------------------------------------------------------------
Облыстардың, қалалар ! Балалардың ! Алып келушілердің, ! Барлық қатысушы
мен ұйымдардың       !    саны    !оның ішінде медицина!
атаулары             !            !  қызметкерлерінің  !
!            !        саны        !
---------------------------------------------------------------------------
Ақмола                    10                2                   12
Ақтөбе                    10                2                   12
Алматы                    15                2                   17
Атырау                    10                2                   12
Шығыс Қазақстан           15                2                   17
Жамбыл                    15                2                   17
Батыс Қазақстан           10                2                   12
Қарағанды                 10                2                   12
Қызылорда                 10                2                   12
Қостанай                  15                2                   17
Маңғыстау                 10                2                   12
Павлодар                  10                2                   12
Солтүстік Қазақстан       10                2                   12

Южно-Казахстанская             20             3               23
Астана                         10             2               12
Алматы                         10             2               12
Республиканские                10             2               12
организации
Всего                         200            35              235
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

Оңтүстік Қазақстан        20                3                   23
Астана                    10                2                   12
Алматы                    10                2                   12
Республикалық ұйымдар     10                2                   12
Барлығы                   200               35                  235
---------------------------------------------------------------------------
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.