О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1950
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2001 года N 1493
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2000 года N 1950 P001950_ "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2001 год" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 56, ст. 627) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
цифру "340639252" заменить цифрой "391243591";
цифру "12189836" заменить цифрой "13050958";
цифру "465372466" заменить цифрой "487339468";
цифру "31314578" заменить цифрой "28914508";
цифру "59177539" заменить цифрой "27279010";
цифру "2,1" заменить цифрой "0,9";
слова "валовому внутреннему продукту" заменить словами "прогнозируемому объему валового внутреннего продукта";
2) в пункте 6:
в абзаце шестом слова "1 июня" заменить словами "26 ноября";
дополнить абзацем восьмым следующего содержания:
"совместно с Министерством экономики и торговли, Министерством юстиции Республики Казахстан и по согласованию с Управлением Делами Президента Республики Казахстан в срок до 20 ноября 2001 года в установленном законодательством порядке внести на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан проект решения об использовании средств, выделяемых на обеспечение жильем государственных служащих в сумме 1000 млн. тенге;";
3) дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Министерству обороны Республики Казахстан:
произвести расчеты за полученные от акционерного общества "Станкостроительный завод" в соответствии с договором от 18 августа 2000 года N 22 станки токарно-винторезные в количестве 36 штук и деревообрабатывающие в количестве 41 штуки в общей сумме 37010 тыс. тенге за счет средств, предусмотренных по программе "Выполнение обязательств прошлых лет;";
в срок до 15 декабря 2001 года:
совместно с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию) разработать и в установленном законодательством порядке внести на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан проект решения о порядке обеспечения продовольствием за плату военнослужащих (кроме военнослужащих срочной службы), проходящих службу на пограничных заставах, в обособленных закрытых гарнизонах, расположенных в отдаленных районах, и членов их семей;
совместно с Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (по согласованию), Республиканской гвардией Республики Казахстан (по согласованию), Министерством внутренних дел Республики Казахстан, Агентством Республики Казахстан по чрезвычайным ситуациям разработать и в установленном законодательством порядке внести на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан проект решения об утверждении размера денежной компенсации военнослужащим срочной службы за почтовые отправления.";

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1950 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 19 қараша N 1493
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "2001 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын iске асыру туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметінің 2000 жылғы 29 желтоқсандағы N 1950 P001950_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 2000 ж., N 56, 627-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) 1-тармақта:
"340639252" деген сан "391243591" деген санмен ауыстырылсын;
"12189836" деген сан "13050958" деген санмен ауыстырылсын;
"465372466" деген сан "487339468" деген санмен ауыстырылсын;
"31314578" деген сан "28914508" деген санмен ауыстырылсын;
"59177539" деген сан "27279010" деген санмен ауыстырылсын;
"2,1" деген сан "0,9" деген санмен ауыстырылсын;
"жалпы ішкi өнімнiң" деген сөздер "жалпы iшкі өнiмiнің болжамды көлемiнің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 6-тармақта:
алтыншы абзацта "1 маусымға" деген сөздер "26 қарашаға" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы сегiзiншi абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасының Экономика және сауда министрлiгiмен, Әдiлет министрлiгiмен бiрлесiп және Қазақстан Республикасы Президентiнің Iс Басқармасымен келiсiм бойынша, 2001 жылғы 20 қарашаға дейінгi мерзімде 1000 млн. теңге сомасында мемлекеттік қызметшiлердi тұрғын үймен қамтамасыз етуге бөлiнетiн қаражаттың пайдаланылуы туралы шешiмнің жобасын заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметінiң қарауына енгiзсiн;";
3) мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Қазақстан Республикасының Қорғаныс министрлiгi:
2000 жылғы 18 тамыздағы N 22 шартқа сәйкес "Станокжасау зауыты" акционерлiк қоғамынан "Өткен жылдардың міндеттемелерін орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражаттың есебiнен жалпы сомасы 37010 мың теңгеге алынған саны 36 дана токарлық-бұрама кескiш және саны 41 дана ағаш өңдеу станоктары үшiн есеп айырысуды жүргізсін;";
2001 жылғы 15 желтоқсанға дейiнгi мерзiмде:
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен бiрлесiп (келiсiм бойынша) шалғай аудандарда орналасқан шекара заставаларында, оқшау жабық гарнизондарда қызмет өткерiп жатқан әскери қызметшiлердiң (мерзiмді қызметтiң әскери қызметшiлерiнен басқа) және олардың отбасылары мүшелерiнiң ақысы үшiн азық-түлiкпен қамтамасыз ету тәртiбi туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қауiпсiздiк комитетiмен (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Республикалық ұланымен (келiсiм бойынша), Қазақстан Республикасының Iшкi iстер министрлігімен, Қазақстан Республикасының Төтенше жағдайлар жөнiндегi агенттiгiмен бiрлесiп, мерзiмдi қызметтiң әскери қызметшiлерiне почта жөнелтулерi үшiн ақшалай өтемақы мөлшерiн бекiту туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.";

4) пункт 8 дополнить абзацами восьмым и девятым следующего содержания:
"в трехдневный срок представить в Министерство финансов Республики Казахстан предложения по перераспределению сводных смет расходов республиканских бюджетных программ в соответствии с экономической классификацией расходов в пределах утвержденных годовых плановых сумм;
принять необходимые меры по погашению имеющейся кредиторской задолженности, в том числе задолженности прошлых лет, на погашение которой выделены дополнительные средства и недопущению ее дальнейшего образования;";
5) подпункт 2) пункта 9 дополнить словами ", а также освоения бюджетных денег, выделенных на выполнение обязательств прошлых лет по выплате надбавок к пенсиям граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, пособий по безработице, пособий по временной нетрудоспособности (в том числе от трудового увечья и профессионального заболевания), по беременности и родам, на рождение ребенка, на погребение.";
6) в пункте 10-1:
подпункт 4) исключить;
дополнить подпунктом 5) следующего содержания:
"5) в срок до 20 ноября 2001 года проект решения о погашении задолженности за приобретенные ранее комбайны "Нива".";
7) дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. Министерству природных ресурсов и охраны окружающей среды Республики Казахстан в срок до 20 ноября 2001 года разработать и в установленном законодательством порядке внести на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан предложения о внесении изменений и дополнений в P010424_ Перечень водохозяйственных объектов, подлежащих финансированию из республиканского бюджета в 2001 году, утвержденный постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2001 года N 424.";
8) дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан в срок до 20 ноября 2001 года разработать и в установленном законодательством порядке внести на рассмотрение в Правительство Республики Казахстан проект решения Правительства Республики Казахстан об использовании средств, предусмотренных по программе 55 "Участие в реконструкции и расширении энергетических мощностей при подключении дополнительных нагрузок объектов центральных государственных органов" в сумме 1000 млн. тенге.";
9) абзац второй пункта 14 изложить в следующей редакции:

4) 8-тармақ мынадай мазмұндағы сегiзiншi және тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"үш күндiк мерзiмде Қазақстан Республикасының Қаржы министрлiгiне бекiтiлген жылдық жоспарлы сомалар шегiнде шығыстардың экономикалық жiктемесiне сәйкес республикалық бюджеттiк бағдарламалар шығыстарының жиынтық сметаларын қайта бөлу жөнiнде ұсыныстар тапсырсын;
бар кредиторлық берешектi, оның iшiнде өтелуiне қосымша қаражат бөлiнген өткен жылдардың берешегiн өтеу және оның одан әрi пайда болуына жол бермеу жөнiнде қажеттi шараларды қабылдасын;";
5) 9-тармақтың 2) тармақшасы "әлеуметтiк төлемдердiң" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтардың зейнетақыларына үстемеақылар, жұмыссыздық бойынша жәрдемақылар, еңбекке уақытша жарамсыздық бойынша (оның iшiнде еңбекте мертiгуден және кәсiби аурудан), жүктiлiгi және туу бойынша, баланың туылуына, жерлеуге берiлетiн жәрдемақылар төлеу бойынша өткен жылдардың мiндеттемелерiн орындауға бөлінген бюджет ақшасын игерудiң" деген сөздермен толықтырылсын;
6) 10-1-тармақта:
4) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 5) тармақшамен толықтырылсын:
"5) 2001 жылғы 20 қарашаға дейiнгi мерзiмде бұрын сатып алынған "Нива" комбайндары үшiн берешектi өтеу туралы шешiмнiң жобасын әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкіметiнiң қарауына енгiзсiн.";
7) мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және қоршаған ортаны қорғау министрлiгi 2001 жылғы 20 қарашаға дейiнгi мерзiмде Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 31 наурыздағы N 424 P010424_ қаулысымен бекiтiлген 2001 жылы республикалық бюджеттен қаржыландыруға жататын су шаруашылығы объектiлерiнiң тiзбесiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы ұсыныстар әзiрлесiн және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.";
8) мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi 2001 жылғы 20 қарашаға дейiнгi мерзiмде 1000 млн. теңге сомасында 55 "Орталық мемлекеттiк органдар объектiлерiнiң қосымша жүктемесiн іске қосу кезiнде энергетикалық қуаттылығын қайта жаңартуға және кеңейтуге қатысу" бағдарламасы бойынша көзделген қаражатты пайдалану туралы Қазақстан Республикасының Үкiметi шешімінің жобасын әзірлесін және заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң қарауына енгiзсiн.";
9) 14-тармақтың екiншi абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

104          Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан      276
10       Повышение квалификации и переподготовка кадров на
республиканском уровне                                276
30   Повышение квалификации для выполнения государственных
функций                                               276
201          Министерство внутренних дел Республики Казахстан   27 054
10       Повышение квалификации и переподготовка кадров на
республиканском уровне                             27 054
30   Училище профессиональной подготовки                27 054
204          Министерство иностранных дел Республики Казахстан  29 410
10       Повышение квалификации и переподготовка кадров на
республиканском уровне                             29 410
30   Повышение квалификации и переподготовка кадров для
выполнения государственных функций                 29 410
212          Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан                                             414
10       Повышение квалификации и переподготовка кадров на
республиканском уровне                                414
6    Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных учреждений                            414
213          Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан                                1 883
10       Повышение квалификации и переподготовка кадров на
республиканском уровне                              1 883
5    Повышение квалификации государственных служащих     1 883
215          Министерство транспорта и коммуникаций Республики
Казахстан                                          22 802
45       Повышение квалификации и переподготовка
специалистов гражданской авиации                   22 802
218          Министерство природных ресурсов и охраны
окружающей среды Республики Казахстан                 380
10      Повышение квалификации и переподготовка кадров на
республиканском уровне                                380
6    Повышение квалификации и переподготовка кадров
государственных учреждений                            380
219          Министерство государственных доходов Республики
Казахстан                                           2 700
10      Повышение квалификации и переподготовка кадров на
республиканском уровне                              2 700
30   Повышение квалификации и переподготовка кадров
органов Министерства государственных доходов        2 700

|  104   |Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі    |     276
|    10  |Республикалық деңгейде кадрлардың біліктілігін арттыру|     276
|        |және қайта даярлау                                    |
|      30|Мемлекеттік функцияларды орындау үшін кәсіби          |     276
|        |біліктілігін арттыру                                  |
|  201   |Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрлігі      |   27054
|    10  |Республикалық деңгейде кадрлардың біліктілігін        |   27054
|        |арттыру және қайта даярлау                            |
|      30|Кәсіби даярлау училищесі                              |   27054
|  204   |Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі    |   29410
|    10  |Республикалық деңгейде кадрлардың біліктілігін арттыру|   29410
|        |және қайта даярлау                                    |
|      30|Мемлекеттік функцияларды орындау үшін кәсіби          |   29410
|        |біліктілігін арттыру және кадрларды қайта даярлау     |
|  212   |Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы министрлігі|     414
|    10  |Республикалық деңгейде кадрлардың біліктілігін арттыру|     414
|        |және қайта даярлау                                    |
|       6|Мемлекеттік мекемелер кадрларының біліктілігін        |     414
|        |арттыру және қайта даярлау                            |
|  213   |Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты          |    1883
|        |әлеуметтік қорғау министрлігі                         |
|    10  |Республикалық деңгейде кадрлардың біліктілігін арттыру|    1883
|        |және қайта даярлау                                    |
|       5|Мемлекеттік қызметкерлердің кәсіби біліктілігін       |    1883
|        |арттыру                                               |
|  215   |Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар  |   22802
|        |министрлігі                                           |
|    45  |Азаматтық авиация мамандарының біліктілігін арттыру   |   22802
|        |және қайта даярлау                                    |
|  218   |Қазақстан Республикасының Табиғи ресурстар және       |     380
|        |қоршаған ортаны қорғау министрлігі                    |
|    10  |Республикалық деңгейде кадрлардың біліктілігін арттыру|     380
|        |және қайта даярлау                                    |
|       6|Мемлекеттік мекемелер кадрларының біліктілігін        |     380
|        |арттыру және қайта даярлау                            |
|  219   |Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кіріс министрлігі    2700
|    10  |Республикалық деңгейде кадрлардың біліктілігін арттыру|    2700
|        |және қайта даярлау                                    |
|      30|Мемлекеттік кіріс министрлігі органдарының кәсіби     |    2700
|        |біліктілігін арттыру және кадрларды қайта даярлау     |