Об утверждении Плана мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Украины Кучмы Л.Д. в Республику Казахстан 26-28 сентября 2001 года
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 ноября 2001 года N 1501
В целях дальнейшего развития двустороннего сотрудничества между Республикой Казахстан и Украиной Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации договоренностей, достигнутых в ходе официального визита Президента Украины Л.Д. Кучмы в Республику Казахстан 26-28 сентября 2001 года (далее - План).
2. Центральным исполнительным и иным государственным органам Республики Казахстан (по согласованию), а также заинтересованным организациям (по согласованию) принять конкретные меры по реализации мероприятий, предусмотренных Планом.
3. Министерству иностранных дел Республики Казахстан не реже одного раза в квартал информировать Правительство Республики Казахстан о ходе выполнения Плана.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 21 ноября 2001 года N 1501
План
мероприятий по реализации договоренностей,
достигнутых в ходе официального визита
Президента Украины Кучмы Л.Д.
в Республику Казахстан 26-28 сентября 2001 года
___________________________________________________________________________
N !                Мероприятия            !   Срок   !    Ответственный
п/п!                                       !исполнения!     исполнитель
___!_______________________________________!__________!____________________
1 !                     2                 !    3     !          4
___!_______________________________________!__________!____________________
1. Обеспечение внутригосударственных процедур по вступлению в силу
международных договоров, подписанных 26-28 сентября 2001 года
___________________________________________________________________________
1  Соглашение между Правительством          I квартал  Министерство образо-
Республики Казахстан и Кабинетом         2002 года  вания и науки
Министров Украины о взаимном                        Республики Казахстан
признании и эквивалентности
документов об образовании и ученых
(научных) степенях и ученых званиях
2  Соглашение между Министерством           - " -      Министерство госу-
государственных доходов Республики                  дарственных доходов
Казахстан и Государственной налоговой               Республики Казахстан
администрацией Украины о
взаимодействии и обмене информацией
в области контроля над производством
этилового спирта и алкогольной
продукции доходов
___________________________________________________________________________

Украина Президентi Л.Д. Кучманың Қазақстан Республикасына 2001 жылғы 26-28 қыркүйектегі ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегі iс-шаралар жоспарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 21 қарашадағы N 1501 қаулысы
Қазақстан Республикасы мен Украина арасындағы екi жақты ынтымақтастықты одан әрi дамыту мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Украина Президентi Л.Д. Кучманың Қазақстан Республикасына 2001 жылғы 26-28 қыркүйектегi ресми сапары барысында қол жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар жоспары (бұдан әрi - Жоспар) бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдары (келiсiм бойынша), сондай-ақ мүдделi ұйымдар (келiсiм бойынша) Жоспарда көзделген iс-шараларды iске асыру жөнiнде нақты шаралар қабылдасын.
3. Қазақстан Республикасының Сыртқы iстер министрлiгi кемiнде тоқсанына бiр рет Жоспардың орындалу барысы туралы Қазақстан Республикасының Үкiметiн хабардар етсiн.
4. Осы қаулы қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2001 жылғы 21 қарашадағы
N 1501 қаулысымен
бекiтiлген
Украина Президентi Л.Д. Кучманың Қазақстан Республикасына
2001 жылғы 26-28 қыркүйектегi ресми сапары барысында қол
жеткiзiлген уағдаластықтарды iске асыру жөнiндегi iс-шаралар
ЖОСПАРЫ---------------------------------------------------------------------------
Р/с!           Iс-шаралар          !  Орындау  !    Жауапты орындаушы
N !                               !  мерзiмi  !
---------------------------------------------------------------------------
1 !               2               !     3     !             4
---------------------------------------------------------------------------
1. 2001 жылғы 26-28 қыркүйекте қол қойылған халықаралық
шарттардың күшiне енуi жөнiндегi мемлекетiшiлiк рәсімдердi
қамтамасыз ету
1   Қазақстан Республикасының           2002     Қазақстан Республикасының
Yкiметi мен Украина Министрлер     жылдың    Білім және ғылым
Кабинетi арасындағы Бiлiм және    І тоқсаны  министрлігі
ғалымдық (ғылыми) дәрежелер
мен ғылымдық атақтар жөнiндегi
құжаттарды өзара тану және
олардың баламалылығы туралы
келiсiм
2   Қазақстан Республикасының           -//-     Қазақстан Республикасының
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгi                Мемлекеттік кіріс
мен Украинаның Мемлекеттiк                   министрлігі
салық әкiмшiлiгi арасындағы
Этил спиртi мен алкоголь
өнiмдерiнiң өндiрiсiне бақылау
саласында өзара iс-қимыл
жасау және ақпарат алмасу
туралы келiсiм

2. Подготовка к подписанию международных договоров
___________________________________________________________________________
3  Соглашение между Правительством          январь     Министерство обороны
Республики Казахстан и Кабинетом         2002 года  Республики Казахстан
Министров Украины о военно-
техническом сотрудничестве
4  Соглашение между Правительством          январь     Агентство Республики
Республики Казахстан и Кабинетом         2002 года  Казахстан по туризму
Министров Украины о сотрудничестве в                и спорту
области туризма
5  Соглашение между Правительством           - " -     Министерство труда и
Республики Казахстан и Кабинетом                    социальной защиты
Министров Украины о сотрудничестве в                населения Республики
области трудовой миграции и                         Казахстан
социальной защиты трудящихся-мигрантов
6  Соглашение между Правительством           - " -     Министерство
Республики Казахстан и Кабинетом                    иностранных дел
Министров Украины о принятии и                      Республики Казахстан
передаче лиц, которые находятся на
территории государств нелегально
7  Соглашение между Правительством           - " -     Министерство энерге-
Республики Казахстан, Кабинетом                     тики и минеральных
Министров Украины и Правительством                  ресурсов Республики
Российской Федерации о создании                     Казахстан
совместного предприятия по
производству ядерного топлива
реакторов ВВЭР-1000
8  Соглашение между Правительством          I квартал  Аэрокосмический
Республики Казахстан, Правительством     2002 года  комитет Министерства
Российской Федерации и Кабинетом                    энергетики и мине-
Министров Украины о создании                        ральных ресурсов
межправительственной комиссии по                    Республики Казахстан
обеспечению полетов и эксплуатации
орбитальных пилотируемых комплексов
9  Соглашение между Министерством            - " -     Министерство
здравоохранения Республики Казахстан                здравоохранения
и Министерством здравоохранения                     Республики Казахстан
Украины о сотрудничестве в области
фармацевтической промышленности
10 Меморандум между Таможенным комитетом    II квартал Таможенный комитет
Министерства государственных доходов     2002 года  Министерства
Республики Казахстан и Государственной              государственных
таможенной службой Украины о                        доходов Республики
сотрудничестве в таможенных делах                   Казахстан
___________________________________________________________________________
Сотрудничество в различных областях
___________________________________________________________________________
11 Проработать вопрос по привлечению        январь     Министерство энерге-
казахстанских нефтедобывающих            2002 года  тики и минеральных
компаний к проекту транспортировки                  ресурсов Республики
казахстанской нефти с использованием                Казахстан, ННК
нефтетерминала "Южный" и нефтепровода               "Казахойл" (по
"Одесса-Броды"                                      согласованию)
12 Рассмотреть возможность и перспективы     - " -     Министерство энерге-
участия украинских организаций и                    тики и минеральных
предприятий в освоении Амангельдинской              ресурсов Республики
группы газовых месторождений                        Казахстан
13 Рассмотреть возможность создания в       I квартал  Министерство эконо-
Казахстане совместного предприятия по    2002 года  мики и торговли
производству мощных трансформаторов                 Республики Казахстан
для электрических сетей напряжением

2. Халықаралық шарттарды қол қоюға дайындау
3   Қазақстан Республикасының           2002     Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Украина Министрлер     жылдың    Қорғаныс министрлігі
Кабинетi арасындағы Әскери         қаңтары
техникалық ынтымақтастық
туралы келiсiм
4   Қазақстан Республикасының            -//-    Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Украина Министрлер               Туризм және спорт
Кабинетi арасындағы Туризм                   жөніндегі агенттігі
саласындағы ынтымақтастық
туралы келiсiм
5   Қазақстан Республикасының            -//-    Қазақстан Республикасының
Yкiметi мен Украина Министрлер               Еңбек және халықты
Кабинетi арасындағы Еңбек                    әлеуметтік қорғау
көшi-қоны мен мигрант-                       министрлігі
еңбекшiлердi әлеуметтiк қорғау
саласындағы ынтымақтастық
туралы келiсiм
6   Қазақстан Республикасының            -//-    Қазақстан Республикасының
Үкiметi мен Украина Министрлер               Сыртқы істер министрлігі
Кабинетi арасындағы
Мемлекеттердiң аумақтарында
заңсыз тұрған адамдарды
қабылдау және тапсыру туралы
келiсiм
7   Қазақстан Республикасының            -//-    Қазақстан Республикасының
Үкiметi, Украина Министрлер                  Энергетика және
Кабинеті және Ресей                          минералдық ресурстар
Федерациясының Yкiметi                       министрлігі
арасындағы ВВЭР-1000
реакторларының ядролық отынын
өндiру жөнiнде бiрлескен
кәсiпорын құру туралы келiсiм
8   Қазақстан Республикасының            2002    Қазақстан Республикасы
Yкiметi, Ресей Федерациясының       жылдың   Энергетика және
Yкiметi және Украина Министрлер   I тоқсаны  минералдық ресурстар
Кабинетi арасындағы Басқарып                 министрлігінің
ұшырылатын орбиталық кешендердiң             Аэроғарыш комитеті
ұшуы мен пайдаланылуын қамтамасыз
ету жөнiндегі үкiметаралық
комиссияны құру туралы келiсiм
9   Қазақстан Республикасының            -//-    Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау жөнiндегi                   Денсаулық сақтау
министрлiгi мен Украинаның                   министрлігі
Денсаулық сақтау министрлiгi
арасындағы фармацевтика
өнеркәсiбi саласындағы
ынтымақтастық туралы келiсiм
10  Қазақстан Республикасының            2002    Қазақстан Республикасы
Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң    жылдың   Мемлекеттік кіріс
Кеден комитетi мен Украинаның     ІІ тоқсаны министрлігінің Кеден
Мемлекеттiк кеден қызметi                    комитеті
арасындағы Кеден iсiндегi
ынтымақтастық туралы
меморандум
3. Түрлi салалардағы ынтымақтастық
11  "Южный" мұнай терминалы мен          2002    Қазақстан Республикасының
"Одесса-Броды" мұнай құбырын        жылдың   Энергетика және
пайдалана отырып, қазақстан         қаңтары  минералдық ресурстар
мұнайын тасымалдау жобасына                  министрлігі, "Қазақойл"
қазақстандық мұнай өндiруші                  ҰМК (келісім бойынша)
компанияларды тарту жөнiндегi
мәселенi пысықтау
12  Украина ұйымдары мен                 2002    Қазақстан Республикасының
кәсiпорындарының газ кен            жылдың   Энергетика және
орындарының Амангелдi тобын         қаңтары  минералдық ресурстар
игеруге қатысу мүмкiндiгi мен                министрлігі
перспективаларын қарау
13  Кентау трансформатор зауытының       2002    Қазақстан Республикасының

110-550 кВ на базе Кентаусского
трансформаторного завода
14 Разработать и утвердить долгосрочную     II квартал Министерство сельс-
Программу совместного производства       2002 года  кого хозяйства
сельскохозяйственной техники,                       Республики Казахстан
предусмотрев в ней типы машин,
объемы выпуска и кооперации
15 Завершить подготовку к подписанию        I квартал  Аэрокосмический
Совместного заявления Президентов        2002 года  комитет Министерства
Республики Казахстан, Российской                    энергетики и мине-
Федерации и Украины по космической                  ральных ресурсов
программе "Днепр"                                   Республики Казахстан
16 Подготовить и внести конкретные          - " -      Министерство обороны
предложения по проведению                           Республики Казахстан
совместных научно-исследовательских
и опытно-конструкторских работ, о
взаимных поставках, эксплуатации и
ремонте военно-технической продукции
17 Проработать вопрос о предоставлении      II квартал Министерство
государственных образовательных          2002 года  образования и науки
грантов                                             Республики Казахстан
18 Представить предложения по               январь     Министерство
урегулированию финансовых вопросов       2002 года  финансов Республики
с учетом действующих двусторонних                   Казахстан,
межправительственных соглашений                     Национальный Банк
Республики Казахстан
(по согласованию)
19 Провести 5-ое совместное заседание         III      Министерство
казахстанско-украинской                  квартал    иностранных дел
Межгосударственной комиссии по           2002 года  Республики Казахстан
экономическому сотрудничеству
___________________________________________________________________________
(Специалисты: Умбетова А.М.,
Мартина Н.А.)

базасында кернеуi 110-550 кВ        жылдың   Экономика және сауда
электр желiлерi үшiн қуатты        І тоқсаны министрлігі
трансформаторлар өндiрiсi
жөнiндегi бiрлескен кәсiпорынды
Қазақстанда құру мүмкiндігiн
қарау
14  Машиналардың түрлерiн, шығару        2002    Қазақстан Республикасының
көлемiн және кооперациялануды       жылдың   Ауыл шаруашылығы
көздей отырып, ауыл шаруашылығы   ІІ тоқсаны министрлігі
техникасының бiрлескен
өндiрiсiнiң ұзақ мерзiмдi
бағдарламасын әзiрлеу және бекiту
15  Қазақстан Республикасы, Ресей        2002    Қазақстан Республикасы
Федерациясы мен Украина             жылдың   Энергетика және
Президенттерiнiң "Днепр" ғарыш     І тоқсаны минералдық ресурстар
бағдарламасы бойынша бiрлескен               министрлігінің
мәлiмдемесiн қол қоюға әзiрлеудi             Аэроғарыш комитетi
аяқтау
16  Әскери-техникалық өнiмдердi          2002    Қазақстан Республикасының
бiрлескен ғылыми-зертеу және        жылдың   Қорғаныс министрлігі
тәжiрибелiк-конструкторлық         І тоқсаны
жұмыстарды жүргiзу жөнiнде
олардың өзара жеткiзiлiмi,
пайдаланылуы және жөнделуi
жөнiнде нақты ұсыныстар
әзiрлеу және енгiзу
17  Мемлекеттiк бiлiм гранттарын         2002    Қазақстан Республикасының
ұсыну туралы мәселенi пысықтау      жылдың   Білім және ғылым
ІІ тоқсаны  министрлiгi
18  Қолданылып жүрген екi жақты          2002    Қазақстан Республикасының
үкiметаралық келiсiмдердi           жылдың   Қаржы министрлігі,
ескере отырып, қаржылық             қаңтары  Қазақстан Республикасының
мәселелердi реттеу жөнiнде                   Ұлттық Банкі
ұсыныстар беру                               (келiсiм бойынша)
19  Экономикалық ынтымақтастық           2002    Қазақстан Республикасының
жөнiндегi қазақстан-украина         жылдың   Сыртқы істер министрлігі
мемлекетаралық комиссиясының         ІІІ
5-шi бiрлескен мәжiлiсiн өткiзу     тоқсаны
---------------------------------------------------------------------------