О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 378
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2001 года N 1547. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 января 2009 года N 56.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 26.01.2009 N 56 (вводится в действие с 01.01.2009).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года N 378 P000378_ "Об утверждении Перечня лекарственных средств, протезно-ортопедических изделий, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также материалов и комплектующих для их производства, освобождаемых от налога на добавленную стоимость" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 15, ст. 145) следующие изменения и дополнения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении Перечня лекарственных средств, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных и диабетических средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, освобождаемых от налога на добавленную стоимость";
в преамбуле:
слова "57 и 71 Закона" заменить словами "232 и 234 Кодекса";
после слов "в бюджет" дополнить словами "(Налоговый кодекс)";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый Перечень лекарственных средств, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных и диабетических средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, освобождаемых от налога на добавленную стоимость.";
в Перечне лекарственных средств, протезно-ортопедических изделий, изделий медицинского назначения и медицинской техники, а также материалов и комплектующих для их производства, освобождаемых от налога на добавленную стоимость, утвержденном указанным постановлением:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Перечень лекарственных средств, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники, и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных и диабетических средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, освобождаемых от налога на добавленную стоимость"; в строке графы 1 код "3204 13 000 (*,**)" дополнить предлогом "из"; в строке графы 2 кода "3204 13 000 (*,**)" после слова "фармацевтической" дополнить словами "и медицинской"; в строке графы 2 кода "из группы 39 (*,**)" после слова "фармацевтической" дополнить словами "и медицинской"; в строке графы 2 кода "3909 50 000 (*)" дополнить словами ", а также для полирования оптических линз"; в графе 1: в строке, перед кодом товара "4014 90 (*,**)" дополнить предлогом "из"; код "9003" изложить в следующей редакции: "из 9003 (кроме 9003 19 100)"; код товара "9018" изложить в следующей редакции: "из 9018 (кроме из 9018 20 00)"; в строке графы 2 кода "9018" после слова "зрения" дополнить словами "(кроме соляриев)"; дополнить строками следующего содержания: ___________________________________________________________________________ "из 2851 00 100(*,**): дистиллированная и кондуктометрическая вода и вода аналогичной чистоты, используемая для медицинских целей; из 3301(*,**): эфирные масла, используемые при производстве фармацевтической продукции; из 3307 90 000(*): растворы для хранения контактных линз или глазных протезов; из 3503 00 100(*,**): желатин и его производные, используемые в медицинских целях; из 3503 00 800(*,**): капсулы желатиновые твердые, используемые для изготовления лекарственных средств; из 3506 91 000(*,**): клей плавильный на основе каучука, используемый для изготовления изделий медицинского назначения; из 3507 (*,**): ферменты (энзимы), ферментные препараты в другом месте не поименованные, используемые в медицине из 3807 00(*,**): деготь, используемый при производстве фармацевтической продукции из 3920 (*,**): материалы из поливинилхлорида, используемые в фармацевтической и медицинской промышленности; из 3926 90 990(*,**): изделия из поливинилхлорида, используемые для медицинских целей (глазные пипетки, спринцовки, грелки, молокоотсосы, детские зубные кольца и кружка Эсмарха) из 4014 90 900 (*,**): резиновые грелки и резиновые спринцовки, используемые для медицинских целей из 4803 00 900(*,**): полотно из целлюлозного волокна в рулонах более 36 см, используемое для изготовления изделий медицинского назначения; из 4811 39 000(*,**): воздухопроницаемая бумага, пропитанная высокомолекулярным полимером, используемая для изготовления изделий медицинского назначения; из 4823 90 (*,**): бумага с покрытием в рулонах шириной менее 15 см, используемая для изготовления изделий медицинского назначения из 5603(*,**): нетканый материал из химических волокон используемый в медицинской промышленности; из 5603 11 900(*,**): нетканый материал плотностью 17-25 используемые в медицинских целях; из 5603 12 900(*,**): нетканый материал плотностью 25-70 используемые в медицинских целях из 7001 00 910(*,**): оптическое стекло, применяемое при изготовлении фармацевтической продукции; из 7010(*,**): флаконы, используемые при производстве лекарственных средств и стерильной рассыпке антибиотиков; из 7010 20 000(*,**): пробки, крышки и прочие аналогичные изделия, используемые при производстве лекарственных средств и стерильной рассыпке антибиотиков из 8001 20 000(*,**): легко сплавленный металл (сплав Вуда) для блокирования линз" ___________________________________________________________________________ 2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр Республики Казахстан
(Специалисты: Умбетова А.М., Мартина Н.А.)

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 10 наурыздағы N 378 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 29 қараша N 1547. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 56 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009 жылғы 26 қаңтардағы N 56 Қаулысымен.
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы K010209_ Кодексiне (Салық кодексi) сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қосылған құн салығынан босатылатын дәрiлiк заттардың, протездiк-ортопедикалық бұйымдардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медицина техникасының, сондай-ақ оларды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2000 жылғы 10 наурыздағы N 378 P000378_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2000 ж., N 15, 145-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қосылған құн салығынан босатылатын дәрiлiк заттардың, оның iшiнде дәрiлiк субстанциялардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, сурдотифлотехника мен медицина (ветеринария) техникасының, дәрi-дәрмек және диабеттiк құралдарды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың, протездiк- ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың және медицина (ветеринария) техникасының тiзбесiн бекiту туралы";
кiрiспеде:
"Заңының 57 және 71" деген сөздер "Кодексiнiң 232 және 234" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Заңының" деген сөзден кейiн "(Салық кодексi)" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса берiлiп отырған Қосылған құн салығынан босатылатын дәрілік заттардың, оның iшiнде дәрілік субстанциялардың, протездік-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, сурдотифлотехника мен медицина (ветеринария) техникасының, дәрi-дәрмек және диабеттiк құралдарды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың және медицина (ветеринария) техникасының тiзбесi бекiтiлсiн";
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қосылған құн салығынан босатылатын дәрілік заттардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың және медицина техникасының, сондай-ақ оларды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың тiзбесiнде:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қосылған құн салығынан босатылатын дәрілік заттардың, оның iшiнде дәрілік субстанциялардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, сурдотифлотехника мен медицина (ветеринария) техникасының, дәрi-дәрмек және диабеттiк құралдарды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың және медицина (ветеринария) техникасының тiзбесi";
1-бағанның жолындағы "3204 13 000 (*,**)" коды "-ден" деген жалғаумен толықтырылсын;
2-бағанның жолындағы "3204 13 000 (*,**)" коды "фармацевтика" деген сөзден кейiн "және медицина" деген сөздермен толықтырылсын; 2-бағанның жолындағы "39 (*,**) тобынан" коды "фармацевтика" деген сөзден кейiн "және медицина" деген сөздермен толықтырылсын; 2-бағанның жолындағы "3909 50 000 (*)" коды "өндiрiсi кезiнде" деген сөздерден кейiн ", сондай-ақ оптикалық линзаларды жылтырату үшін" деген сөздермен толықтырылсын; 1-бағанда: "4014 90 (*,**)" тауар кодынан кейiнгi жол "-нан" деген жалғаумен толықтырылсын; "9003" коды мынадай редакцияда жазылсын: "9003-тен (9003 19 100-ден басқа)" "9018" тауар коды мынадай редакцияда жазылсын: "9018-ден (901820 00-ден басқа)"; 2-бағанның жолындағы "9018" коды "аспаптар" деген сөзден кейін "(солярийлерден басқа)" деген сөздермен толықтырылсын; мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын: "2851 00 100 (*,**) медициналық мақсаттар үшiн пайдаланылатын -ден: дистилденген және кондуктометриялық су мен тазалығы осындай су __________________________________________________________________________ 3301 (*,**)-ден: фармацевтика өнiмдерiн өндiру кезiнде пайдаланылатын эфир майлары; 3307 90 000 (*) контактiлi линзаны немесе көз протездерiн -ден: сақтауға арналған ерiтiндiлер __________________________________________________________________________ 3503 00 100 (*,**) медициналық мақсатта пайдаланылатын желімтек -ден: және оның туындылары; 3503 00 800 (*,**) дәрілік заттарды дайындау үшiн пайдаланылатын -ден: қатты желiмтек қабықтар; 3506 91 000 (*,**) медициналық мақсаттағы бұйымдарды дайындау -ден: үшiн пайдаланылатын каучук негiзiнде жасалған балқытылған желiм; 3507 (*,**)-ден: медицинада пайдаланылатын, басқа жерде аты аталмаған ферменттер (энзимдер), ферменттiк препараттар __________________________________________________________________________ 3807 00 (*,**)-ден: фармацевтика өнiмiн өндiру кезiнде пайдаланылатын қара май __________________________________________________________________________ 3920 (*,**)-ден: фармацевтика және медицина өнеркәсiбiнде пайдаланылатын поливинилхлоридтен жасалған бұйымдар; 3926 90 990 (*,**) медициналық мақсаттар үшiн пайдаланылатын поливинилхлоридтен жасалған бұйымдар (көзге сұйық тамызатын пипеткалар, спринцовкалар, жылытқылар, сүтсорғыштар, балалардың тiсiн қатайтуға арналған сақиналар мен Эсмарх саптыаяғы) __________________________________________________________________________ 4014 90 900 (*,**) медициналық мақсаттар үшiн пайдаланылатын -ден: резеңке жылытқыштар мен резеңке спринцовкалар __________________________________________________________________________ 4803 00 900 (*,**) медициналық мақсаттағы бұйымдарды дайындау үшін -ден: пайдаланылатын целлюлозалық талшықтан жасалған 36 см-ден астам орамдағы мата __________________________________________________________________________ 4811 39 000 (*,**) медициналық мақсаттағы бұйымдарды дайындау үшiн -ден: пайдаланылатын жоғары молекулярлық полимер сiңiрiлген ауа өткiзгiш қағаз; 4823 90 (*,**) медициналық мақсаттағы бұйымдарды дайындау үшiн -нан: пайдаланылатын енi 15 см-ден кем орамдағы жабынды қағаз __________________________________________________________________________ 5603 (*,**)-тен: медицина өнеркәсiбiнде пайдаланылатын химиялық талшықтардан жасалған тоқыма емес материал; 5603 11 900 (*,**) медициналық мақсатта пайдаланылатын тығыздығы -ден: 17-25 тоқыма емес материал; 5603 12 900 (*,**) медициналық мақсатта пайдаланылатын тығыздығы -ден: 25-70 тоқыма емес материал __________________________________________________________________________ 7001 00 910 (*,**) фармацевтика өнiмiн дайындау кезiнде қолданылатын -нан: оптикалық шыны; 7010 (*,**)-нан: дәрiлiк заттарды өндiру және антибиотиктердi стерилдi салу кезiнде пайдаланылатын сауыттар; 7010 20 000 (*,**) дәрiлiк заттарды өндiру және антибиотиктердi -ден: стерилдi салу кезiнде пайдаланылатын тығындар, қақпақтар мен басқа да осындай бұйымдар __________________________________________________________________________ 8001 20 000 (*,**) линзаларды бекiтуге арналған жеңiл қорытылған -ден: металл (Вуда қорытпасы)" __________________________________________________________________________ 2. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі. Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Мамандар: Багарова Ж.А., Жұманазарова А.Б.