Некоторые вопросы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 декабря 2001 года N 1668
В целях совершенствования деятельности по установлению причин и групп инвалидности, степени утраты трудоспособности Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Определить уполномоченным органом по вопросам медико-социальной экспертизы Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
2. Министерству труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке подготовить и внести в Правительство Республики Казахстан предложения по внесению соответствующих изменений в нормативные правовые акты и принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Рекомендовать акимам областей, городов Астаны, Алматы в целях обеспечения преемственности и полноценной работы по установлению причин и групп инвалидности, степени утраты трудоспособности передать используемое медико-социальными экспертными комиссиями материально-техническое имущество областных, городов Астаны, Алматы управлений труда, занятости и социальной защиты населения в территориальные органы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменение и дополнения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.12.2016  № 887 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования);
2) утратил силупостановлением Правительства РК от 11 января 2002 г. N 39).
5. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң кейбiр мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2001 жылғы 21 желтоқсан N 1668
Мүгедектiк себебiн және тобын, еңбек ету қабiлетiнен айрылу дәрежесiн белгiлеу жөнiндегi қызметтi жетiлдiру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
1. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгi медициналық-әлеуметтiк сараптама мәселелерi жөнiндегi уәкiлеттi орган болып белгiленсiн.
2. Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлігi заңнамада белгiленген тәртiппен нормативтiк құқықтық кесiмдерге тиiстi өзгерiстер енгiзу жөнiнде Қазақстан Республикасының Үкiметiне ұсыныс әзiрлеп, енгiзсiн және осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
3. Облыстардың, Астана, Алматы қалаларының әкiмдерiне мүгедектiк себебiн және тобын, еңбек ету қабiлетiнен айрылу дәрежесiн белгiлеу жөнiндегi сабақтастықты және толыққанды жұмысты қамтамасыз ету мақсатында облыстардың, Астана, Алматы қалаларының еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау басқармалары медициналық-әлеуметтік сараптама комиссияларының пайдалануындағы материалдық-техникалық мүлкiн Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтiк қорғау министрлiгiнiң аумақтық органдарына беру ұсынылсын.
4. Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң кейбiр шешiмдерiне мынадай өзгерiс пен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) күші жойылды – ҚР Үкіметінің 28.12.2016 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) № 887 қаулысымен.
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2002.01.11 N 39 қаулысымен.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2002.01.11 N 39; 28.12.2016 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) № 887 қаулысымен.
5. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі