Вопросы Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 10 января 2002 года N 22. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 29 ноября 2004 г. N 1124 (P041124)
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 16 ноября 2001 года N 1465 P011465_  "Вопросы Министерства здравоохранения Республики Казахстан" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемое Положение о Комитете фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет).
2. Создать государственные учреждения - территориальные органы Комитета согласно приложению.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан принять необходимые меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Настоящее постановление вступает в силу с 1 января 2002 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждено
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 10 января 2002 года N 22
Положение
о Комитете фармации, фармацевтической и медицинской
промышленности Министерства здравоохранения
Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Комитет фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан (далее - Комитет) является ведомством Министерства здравоохранения Республики Казахстан, осуществляющим в пределах компетенции Министерства здравоохранения Республики Казахстан специальные исполнительные, контрольные и надзорные функции, а также руководство в сфере обращения лекарственных средств и изделий медицинской промышленности.
Комитет имеет территориальные органы.
2. Комитет осуществляет свою деятельность в соответствии с K951000_  Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Комитет является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца.
Комитет вступает в гражданско-правовые отношения от своего имени.
Комитет имеет право выступать стороной в гражданско-правовых отношениях от имени государства, если он уполномочен на это в соответствии с законодательством.
4. Комитет по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами Председателя Комитета, которые имеют обязательную силу на территории Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң мәселелерi
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 10 қаңтар N 22. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004 жылғы 29 қазандағы N 1124 қаулысымен.
"Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 16 қарашадағы N 1465  қаулысына  сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса берiлiп отырған Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетi (әрi қарай - Комитет) туралы ереже бекiтiлсiн.
2. Қосымшаға сәйкес Комитеттiң аумақтық органдары мемлекеттiк мекемелері құрылсын.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi осы қаулыдан туындайтын қажеттi шараларды қабылдасын.
4. Осы қаулы 2002 жылғы 1 қаңтардан бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 10 қаңтардағы
N 22 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетi туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетi (бұдан әрi - Комитет) және Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң құзыретi шегiнде арнайы атқарушылық, бақылау және қадағалау функцияларын, сондай-ақ дәрi-дәрмек құралдары мен медициналық өнеркәсiп бұйымдарының айналымы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң ведомствосы болып табылады.
Комитеттiң аумақтық органдары бар.
2. Комитет өз қызметiн Қазақстан Республикасының  Конституциясы  мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентiнiң және Yкiметiнiң кесiмдерiне, өзге де нормативтiк құқықтық кесiмдерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
3. Комитет мемлекеттiк мекеменiң ұйымдастырушылық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттiк тiлде өз атауы бар мөрлерi мен мөртаңбалары, белгiленген үлгiдегi бланкiлерi болады.
Комитет өз атынан азаматтық-құқықтық қатынастарға түседi.
Комитет, егер ол заңнамаға сәйкес осыған уәкiлеттi болса, мемлекет атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
4. Комитет өз құзыретiнiң мәселелерi бойынша заңнамада белгiленген тәртiппен Қазақстан Республикасының аумағында мiндеттi күшi бар Комитет төрағасының бұйрықтарымен ресiмделетiн шешiмдердi қабылдайды.

5. Лимит штатной численности Комитета и его территориальных органов утверждается Правительством Республики Казахстан.
6. Юридический адрес Комитета: 473000, город Астана, улица Московская, 66.
7. Полное наименование Комитета - государственное учреждение "Комитет фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан".
8. Настоящее Положение является учредительным документом Комитета.
9. Финансирование деятельности Комитета осуществляется только за счет средств республиканского бюджета.
Комитету запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся его функциями.
Если Комитету законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход республиканского бюджета.
2. Основные задачи, функции и права Комитета
10. Основными задачами Комитета являются:
1) участие в разработке и реализации государственной политики в сфере обращения лекарственных средств, функционирования фармацевтической и медицинской промышленности;
2) организация обеспечения населения и лечебно-профилактических организаций безопасными, эффективными и качественными лекарственными средствами;
3) определение мер по развитию фармацевтической и медицинской промышленности;
4) осуществление в пределах своей компетенции международного сотрудничества в сфере обращения лекарственных средств.
11. Комитет в установленном законодательством порядке осуществляет следующие функции:
1) участие в разработке и реализации единой государственной политики в области охраны здоровья населения;
2) организация работы по улучшению лекарственного обеспечения населения и медицинских организаций;
3) разработка концепций, стратегий развития фармацевтической и медицинской промышленности, государственных и иных программ, планов развития, а также участие в разработке нормативных правовых актов в сфере обращения лекарственных средств, фармацевтической и медицинской промышленности, в пределах своей компетенции осуществление мер по их реализации и контроль за их исполнением;
4) организация мониторинга в сфере обращения лекарственных средств;
5) участие в определении перечня основных (жизненно важных) лекарственных средств;
6) определение необходимого минимума лечебных препаратов, обязательного для наличия в аптечных организациях, осуществляющих их розничную продажу;
7) проведение с уполномоченным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим контроль над оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, контроля за соблюдением правил оборота указанных средств;

5. Комитеттiң және оның аумақтық органдарының штат санының лимитiн Қазақстан Республикасының Yкiметi бекiтедi.
6. Комитеттiң заңды мекен-жайы: 473000, Астана қаласы, Мәскеу көшесi,
66.
7. Комитеттiң толық атауы - "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетi" мемлекеттiк мекемесi.
8. Осы Ереже Комитеттiң құрылтай құжаты болып табылады.
9. Комитеттiң қызметiн қаржыландыру тек қана республикалық бюджеттiң қаражаты есебiнен жүзеге асырылады.
Комитетке оның функциялары болып табылатын мiндеттердi орындау мәнiнде арналған кәсiпкерлiк субъектiлерiмен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер Комитетке заңнамалық кесiмдермен кiрiс әкелетiн қызметтi жүзеге асыру құқығы берiлген болса, онда мұндай қызметтен алынған кірiс республикалық бюджеттiң кiрiсiне жiберiледi.
2. Комитеттiң негізгі мiндеттері, функциялары мен құқықтары
10. Комитеттiң негiзгi мiндеттерi:
1) дәрi-дәрмек құралдары айналымы, фармацевтика және медицина өнеркәсiбiнiң жұмыс iстеуi саласында мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
2) халық пен емдеу-алдын алу ұйымдарын қауiпсiз, тиiмдi және сапалы дәрi-дәрмек құралдарымен қамтамасыз етудi ұйымдастыру;
3) фармацевтика және медицина өнеркәсiбiн дамыту жөнiндегi шараларды анықтау;
4) өз құзыретi шегiнде дәрi-дәрмек құралдарының айналымы саласында халықаралық ынтымақтастықты жүзеге асыру болып табылады.
11. Комитет заңнамада белгiленген тәртiппен мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) халықтың денсаулығын сақтау саласында бiрыңғай мемлекеттiк саясатты әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
2) халық пен медициналық ұйымдарды дәрi-дәрмекпен қамтамасыз етудi жақсарту жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру;
3) дәрi-дәрмек құралдары айналымы, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi саласындағы тұжырымдамаларды, фармацевтика және медицина өнеркәсiбiн дамыту стратегияларын, мемлекеттiк және өзге де бағдарламаларды, даму жоспарларын әзiрлеу, сондай-ақ нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеуге қатысу, өз құзыретi шегiнде оларды іске асыру жөнiндегi шараларды жүзеге асыру және олардың орындалуын бақылау;
4) дәрi-дәрмек құралдары айналымы саласында мониторинг ұйымдастыру;
5) негiзгi (өмiрлiк маңызды) дәрi-дәрмек құралдарының тiзбесiн анықтауға қатысу;
6) емдеу препараттарының бөлшек саудасын жүзеге асыратын дәрiхана ұйымдарында болуы үшiн мiндеттi олардың қажеттi минимумын анықтау;
7) есiрткi құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының уәкiлеттi мемлекеттiк органымен көрсетiлген заттар айналымы ережесiнiң сақталуына бақылау жүргiзу;

8) проведение с уполномоченным государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим контроль над оборотом алкогольной продукции, контроля за оборотом лекарственных средств, содержащих спирт этиловый;
9) осуществление контроля за проведением технических испытаний новых изделий и техники медицинского назначения, выпускаемых организациями на территории Республики Казахстан;
10) контроль за безопасностью, эффективностью и качеством лекарственных средств;
11) осуществление государственного контроля над качеством выпускаемой фармацевтической и медицинской продукции;
12) внедрение международных стандартов аптечной, производственной и других практик в сфере обращения лекарственных средств;
13) осуществление мер по обеспечению безопасности, эффективности и качества отечественных и импортируемых лекарственных средств;
14) контроль за фармацевтической деятельностью юридических и физических лиц;
15) организация и проведение работ по государственной регистрации и перерегистрации отечественных и импортируемых лекарственных средств;
16) ведение Государственного реестра лекарственных средств;
17) организация мониторинга фармакологического действия лекарственных средств;
18) координация работ по доклиническим, клиническим и лабораторным испытаниям лекарственных средств;
19) участие в разработке нормативных документов (проекты фармакопейных статей (ФС), временных фармакопейных статей (ВФС), фармакопейных статей производителя (ФСП) на лекарственные средства, согласование технологических регламентов производства на лекарственные средства;
20) утверждение в пределах своей компетенции инструкции, методических указаний по контролю качества лекарственных средств;
21) подготовка и представление на утверждение Министерства здравоохранения Республики Казахстан Государственной фармакопеи Республики Казахстан;
22) осуществление регистрации и выдача разрешений на применение в медицинской практике лекарственных средств, выдача разрешений на рекламу лекарственных средств;
23) организация мониторинга и социологических исследований по вопросам обеспечения, ценообразования, ассортимента и объема продукции на рынке, качества, рациональности назначения и использования лекарственных средств;
24) организация семинаров для специалистов, работающих в аптечных, фармацевтических и медицинских организациях по вопросам обеспечения доступности, безопасности, эффективности и качества лекарственных средств;
25) осуществление иных функций, возложенных на него законодательством.
12. В целях реализации основных задач и осуществления своих функций Комитет в пределах своей компетенции имеет право в установленном законодательством порядке:

8) алкоголь өнiмдерiнiң айналымына бақылауды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының уәкiлеттi мемлекеттiк органымен этил спиртiн құрайтын дәрi-дәрмек құралдардың айналымына бақылау жүргiзу;
9) Қазақстан Республикасының аумағындағы ұйымдар шығаратын медициналық мақсаттағы жаңа бұйымдар мен техниканы техникалық сынақтардан өткiзуге бақылауды жүзеге асыру;
10) дәрi-дәрмек құралдарының қауiпсiздiгiн, тиiмдiлiгi мен сапасын бақылау;
11) шығарылатын фармацевтикалық және медициналық өнiмдердiң сапасын мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыру;
12) дәрi-дәрмек құралдарының айналымы саласындағы дәрiханалық, өндiрiстiк және басқа да практикалардың халықаралық стандарттарын енгiзу;
13) отандық және импортталатын дәрi-дәрмек құралдарының қауiпсiздiгiн, тиiмдiлiгi мен сапасын қамтамасыз ету жөнiндегi шараларды жүзеге асыру;
14) заңды және жеке тұлғалардың фармацевтикалық қызметiн бақылау;
15) отандық және импортталатын дәрi-дәрмек құралдарын мемлекеттiк тiркеу және қайта тiркеу жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру және жүргiзу;
16) дәрi-дәрмек құралдарының Мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу;
17) дәрi-дәрмек құралдарының фармакологиялық ықпалы мониторингiн ұйымдастыру;
18) дәрi-дәрмек құралдарының клиникаға дейiнгi, клиникалық және зертханалық сынақтары жөнiндегi жұмыстарды үйлестiру;
19) дәрi дәрмек құралдарына арналған нормативтiк құжаттарды (фармакопеялық баптардың (ФБ), уақытша фармакопеялық баптардың (УФБ), өндiрушiнiң фармакопеялық баптарының (ӨФБ) жобаларын) әзiрлеуге қатысу, дәрi-дәрмек құралдарына өндiрiстiң технологиялық регламенттерiн келiсу;
20) өз құзыретi шегiнде дәрi-дәрмек құралдарының сапасын бақылау жөнiндегi нұсқаулықтарды, әдiстемелiк нұсқауларды бекiту;
21) Қазақстан Республикасының Мемлекеттiк фармакопеясын дайындау және Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгiне бекiтуге ұсыну;
22) дәрi-дәрмек құралдарын тiркеудi жүзеге асыру және медицина практикасында қолдануға рұқсаттар беру, дәрi-дәрмек құралдарының жарнамасына рұқсаттар беру;
23) дәрi-дәрмек құралдарын қамтамасыз ету, олардың бағасын қалыптастыру, рыноктағы өнiмдердiң түр-түрi мен көлемi, сапасы, мақсаты және пайдалану ұтымдылығы мәселелерi бойынша мониторингтi және социологиялық зерттеулердi ұйымдастыру;
24) дәрi-дәрмек құралдарының қол жетiмдiлiгiн, қауiпсiздiгiн, тиiмдiлiгi мен сапасын қамтамасыз ету мәселелерi бойынша дәрiхана, фармацевтикалық және медициналық ұйымдарда жұмыс істейтiн мамандар үшiн семинарлар ұйымдастыру;
25) оған заңнамамен жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
12. Негiзгi мiндеттердi іске асыру және өзiнiң функцияларын жүзеге асыру мақсатында Комитеттiң өз құзыретi шегiнде заңнамада белгiленген тәртiппен:

1) разрабатывать нормативные правовые акты по вопросам, отнесенным к компетенции Комитета;
2) вносить предложения по налогообложению и ценообразованию на лекарственные средства и медицинскую технику;
3) запрашивать и получать необходимую информацию в пределах своей компетенции от государственных органов, иных организаций и должностных лиц;
4) осуществлять государственный контроль за фармацевтической деятельностью, безопасностью и качеством лекарственных средств;
5) проводить экспертизу эффективности, безопасности и качества лекарственных средств и медицинской техники;
6) представлять к награждению за особые заслуги в деле охраны здоровья граждан медицинских работников почетной грамотой Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
7) проводить совещания, семинары, конференции и международные симпозиумы по вопросам, входящим в компетенцию Комитета;
8) создавать при Комитете консультативно-совещательные органы;
9) осуществлять иные права в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Имущество Комитета
13. Комитет имеет на праве оперативного управления обособленное имущество.
14. Имущество, закрепленное за Комитетом, относится к республиканской собственности.
15. Комитет не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом.
В случае представления Комитету права распоряжения имуществом, он распоряжается имуществом в пределах, установленных законодательством.
4. Организация деятельности Комитета
16. Комитет возглавляет Председатель, назначаемый на должность и освобождаемый от должности Правительством Республики Казахстан по представлению Министра здравоохранения Республики Казахстан.
Председатель Комитета имеет заместителя. Заместитель Председателя Комитета назначается на должность и освобождается от должности Министром здравоохранения Республики Казахстан по представлению Председателя Комитета.
17. Председатель Комитета организует и руководит работой Комитета и несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Комитет задач и осуществление им своих функций.
18. В этих целях председатель Комитета:
1) определяет обязанности и полномочия заместителя Председателя Комитета и руководителей структурных подразделений Комитета;
2) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей сотрудников Комитета;
3) в установленном законодательством порядке решает вопросы поощрения, оказания материальной помощи и наложения дисциплинарных взысканий на сотрудников Комитета;
4) подписывает приказы;

1) Комитеттiң құзыретiне жататын мәселелер жөнiнде нормативтiк құқықтық кесiмдердi әзiрлеуге;
2) дәрi-дәрмек құралдары мен медицина техникасына салық салу мен баға қалыптастыру жөнiнде ұсыныстар енгiзуге;
3) өз құзыретi шегiнде мемлекеттiк органдардан, өзге де ұйымдар мен лауазымды адамдардан қажеттi ақпарат сұратуға және алуға;
4) фармацевтикалық қызметке, дәрi-дәрмек құралдарының қауiпсiздiгi мен сапасына мемлекеттiк бақылауды жүзеге асыруға;
5) дәрi-дәрмек құралдары мен медицина техникасының тиiмдiлiгiн, қауiпсiздiгi мен сапасына сараптама жүргiзуге;
6) азаматтардың денсаулығын сақтау iсiндегi айрықша еңбегi үшiн медицина қызметкерлерiн Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлiгiнiң құрмет грамотасымен марапаттауға ұсынуға;
7) Комитеттiң құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша кеңестер, семинарлар, конференциялар мен халықаралық симпозиумдар өткiзуге;
8) Комитеттiң жанынан консультативтiк-кеңесшi органдар құруға;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқығы бар.
3. Комитеттiң мүлкi
13. Комитеттiң жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болады.
14. Комитетке бекiтiлiп берiлген мүлiк республикалық меншiкке жатады.
15. Комитеттiң өзiне бекiтiлген мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе өзге тәсiлмен оған билiк етуге құқығы жоқ.
Комитетке мүлiкке билiк ету құқығы берiлген жағдайда, ол заңнамада белгiленген шекте мүлiкке билiк етедi.
4. Комитеттiң қызметiн ұйымдастыру
16. Комитеттi Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрiнiң ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Yкiметi қызметке тағайындайтын және қызметтен босататын Төраға басқарады.
Комитет төрағасының орынбасары болады. Төрағаның орынбасарын Комитет төрағасының ұсынуы бойынша Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрi қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
17. Комитет төрағасы Комитеттiң жұмысын ұйымдастырады және оған басшылық жасайды және Комитетке жүктелген мiндеттердiң орындалуы және өз функцияларының жүзеге асырылуы үшiн дербес жауапкершiлiк жүктейдi.
18. Осы мақсаттарда Комитеттiң төрағасы:
1) Комитеттiң төрағасы орынбасарының және Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi басшыларының мiндеттерi мен өкiлеттiктерiн анықтайды;
2) заңнамаға сәйкес Комитеттiң қызметкерлерiн қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
3) заңнамада белгiленген тәртiппен Комитеттiң қызметкерлерiн ынталандыру, оларға материалдық көмек көрсету және тәртiптiк жаза қолдану мәселелерiн шешедi;
4) бұйрықтарға қол қояды;

5) утверждает положения о структурных подразделениях Комитета;
6) представляет Комитет в государственных органах, иных организациях;
7) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Реорганизация и ликвидация Комитета
19. Реорганизация и ликвидация Комитета осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение к
постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 10 января 2002 года N 22
Перечень
создаваемых территориальных органов Комитета
фармации, фармацевтической и медицинской промышленности
Министерства здравоохранения Республики Казахстан
1. Акмолинское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
2. Актюбинское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Алматинское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
4. Восточно-Казахстанское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
5. Жамбылское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
6. Карагандинское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
7. Костанайское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
8. Павлодарское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
9. Северо-Казахстанское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
10. Южно-Казахстанское областное управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
11. Астанинское городское управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

5) Комитеттiң құрылымдық бөлiмшелерi туралы ережелердi бекiтедi;
6) мемлекеттiк органдарда, өзге де ұйымдарда Комитеттi бiлдiредi;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкiлеттiктердi жүзеге асырады.
5. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату
19. Комитетті қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
Қазақстан Республикасы
Yкiметiнiң
2002 жылғы 10 қаңтардағы
N 22 қаулысымен
бекiтiлген
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң құрылатын аумақтық органдарының тiзбесi
1. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Ақмола облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
2. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Ақтөбе облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
3. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Алматы облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
4. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Шығыс Қазақстан облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
5. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Жамбыл облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
6. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Қарағанды облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
7. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Қостанай облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
8. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Павлодар облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
9. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Солтүстiк Қазақстан облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
10. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Оңтүстiк Қазақстан облыстық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
11. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Астана қалалық фармацевтикалық бақылау басқармасы.

12. Алматинское городское управление фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
13. Атырауский областной отдел фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
14. Западно-Казахстанский областной отдел фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
15. Кзылординский областной отдел фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
16. Мангыстауский областной отдел фармацевтического контроля Комитета фармации, фармацевтической и медицинской промышленности Министерства здравоохранения Республики Казахстан.

12. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Алматы қалалық фармацевтикалық бақылау басқармасы.
13. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Атырау облыстық фармацевтикалық бақылау бөлiмi.
14. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Батыс Қазақстан облыстық фармацевтикалық бақылау бөлiмi.
15. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Қызылорда облыстық фармацевтикалық бақылау бөлiмi.
16. Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрлiгi Фармация, фармацевтика және медицина өнеркәсiбi комитетiнiң Маңғыстау облыстық фармацевтикалық бақылау бөлiмi.