О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года № 246
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 мая 2002 года № 580. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 апреля 2013 года № 391
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.04.2013 № 391 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Во исполнение пункта 1.4. Плана мероприятий на 2001 год по реализации P010880_ Отраслевой программы повышения эффективности управления государственным имуществом и приватизации на 2001-2002 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 27 июня 2001 года N 880, Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 21 марта 1998 года N 246 P980246_ "О мерах по обеспечению информационного обмена и ведения информационной базы данных по государственной собственности" (САПП Республики Казахстан, 1998 г., N 9, ст. 61) следующие изменения и дополнения:
1) в тексте слова "Департаменту", "Департаментом" заменить словами "Комитету", "Комитетом";
2) в пункте 1 слова "хозяйственных товариществ с долевым участием государства" заменить словами "юридических лиц с участием государства в уставном капитале";
3) в пункте 2 слова "учреждений и хозяйственных товариществ с долевым участием государства" заменить словами "государственных учреждений и юридических лиц с участием государства в уставном капитале";
4) в Положении о Реестре государственных предприятий и учреждений, хозяйственных товариществ с долевым участием государства, утвержденном указанным постановлением:
в заголовке и в тексте слова "хозяйственных товариществ с долевым участием государства", "учреждениях и хозяйственных товариществах с долевым участием государства", "хозяйственных товариществах с долевым участием государства", "хозяйственного товарищества с долевым участием государства" заменить соответственно словами "юридических лиц с участием государства в уставном капитале", "государственных учреждениях и юридических лицах с участием государства в уставном капитале", "юридических лицах с участием государства в уставном капитале", "юридического лица с участием государства в уставном капитале";
в пункте 2:
слово "Департаментом" заменить словом "Комитетом";
после слов "Республики Казахстан" дополнить словами "(далее - Комитет)";
в пункте 4:
слова "Департамент государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан" заменить словом "Комитет";
в абзаце четвертом слово "исходной" исключить;
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"ежеквартально представляет информацию государственным органам о подведомственных им государственных предприятиях и учреждениях, юридических лицах с участием государства в уставном капитале;";

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 28 мамырдағы N 580 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 24 сәуірдегі № 391 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.04.2013 N 391 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 2001 жылғы 27 маусымдағы N 880 P010880_ қаулысымен бекiтiлген Мемлекеттiк мүлiктi басқарудың және жекешелендiрудiң тиiмдiлiгiн арттырудың 2001-2002 жылдарға арналған салалық бағдарламасын iске асыру жөнiндегi 2001 жылға арналған iс-шаралар жоспарының 1.4-тармағын орындау үшiн Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Ақпарат алмасуды қамтамасыз ету және мемлекеттiк меншiк жөнiндегi деректердiң ақпараттық базасын жүргiзу жөнiндегi шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1998 жылғы 21 наурыздағы N 246 P980246_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1998 ж., N 9, 61-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) мәтiндегi "департаментi", "департаментiмен" деген сөздер "комитетi", "комитетiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 1-тармақтағы "мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiктерiнiң" деген сөздер "жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) 2-тармақтағы "мекемелерге және мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiктерiне" деген сөздер "мемлекеттiк мекемелерге және жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң, мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiктерiнiң тiзiлiмi туралы ережеде:
тақырыптағы және мәтiндегi "мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiктерiнiң", "мекемелер және мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серіктестіктері", "мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiктерi", "мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiктерiн", "мемлекет үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiктерiне", "мемлекеттiк үлестiк қатысатын шаруашылық серiктестiгiнiң" деген сөздер тиiсiнше "жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың", "мемлекеттiк мекемелер және жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар", "жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар", "жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларды", "жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаларға" "жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғаның" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақта:
"департаментi" деген сөз "комитетi" деген сөзбен ауыстырылсын;
"комитетi" деген сөзден кейiн "(бұдан әрi - Комитет)" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi" деген сөздер "Комитет" деген сөзбен ауыстырылсын;
төртiншi абзацтағы "бастапқы" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"оларға ведомстволық бағынысты мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелер, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар туралы ақпаратты мемлекеттiк органдарға тоқсан сайын бередi;";

пункт 5-1 исключить;
пункт 6 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"номинальное держание ценных бумаг, принадлежащих государству или в отношении которых государство имеет имущественные права;";
раздел "II. Порядок наполнения данных Реестра" исключить;
дополнить пунктами 12-1, 12-2 следующего содержания:
"12-1. Данные для периодического обновления основного подраздела Реестра должны представляться реестродержателю Министерством юстиции Республики Казахстан, Агентством Республики Казахстан по статистике, Национальным Банком Республики Казахстан (по согласованию), Комитетом, Комитетом по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов Республики Казахстан в соответствии с показателями, указанными в приложении 2.
12-2. Данные для наполнения и периодического обновления дополнительного подраздела Реестра должны представляться министерствами, ведомствами, другими уполномоченными органами и иными государственными учреждениями, а также государственными предприятиями и юридическими лицами, в которых государство имеет право определять решения общего собрания акционеров (участников), по формам и в сроки, установленные заказчиком.";
в абзаце третьем пункта 14 после слова "дополнения" дополнить словами "в Реестр";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. При изменении размера уставного капитала юридического лица с участием государства в уставном капитале в регистрирующий орган подается заявление, заверенное реестродержателем в вышеуказанном порядке.";
в пунктах 16, 18, 21 цифру "10" заменить словами "5 рабочих";
пункт 18 после слова "исполнения" дополнить словами "либо неисполнения";
в пунктах 19, 20 слова "(кроме акционерных обществ)" исключить;
дополнить пунктами 21-1, 21-2 следующего содержания:
"21-1. Уполномоченный орган, осуществляющий в пределах предоставленных ему полномочий контроль за проведением процедур банкротства, а также во внесудебной процедуре ликвидации несостоятельного должника, в случае ликвидации государственных предприятий и юридических лиц с участием государства в уставном капитале обязан уведомить реестродержателя о начале ликвидационной процедуры в течение 5 рабочих дней со дня вступления в законную силу решения о ликвидации.
21-2. Министерства, ведомства и другие уполномоченные органы, представляющие информацию для Реестра (далее - уполномоченные органы) обязаны письменно уведомлять реестродержателя о любом изменении показателей, включенных в Реестр, в течение 5 рабочих дней со дня получения ими информации об их изменении.";
в пункте 24 слова "государственных и других уполномоченных органов, предоставляющих информацию для Реестра" заменить словами "уполномоченных органов";

5-1-тармақ алынып тасталсын;
6-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"мемлекетке тиесiлi немесе мемлекеттiң оларға қатысты мүлiктiк құқықтары бар бағалы қағаздарды атаулы ұстау;";
"ІІ. Тiзiлiмнiң деректерiн толтырудың тәртiбi" деген бөлiм алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 12-1, 12-2-тармақтармен толықтырылсын:
"12-1. Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi, Қазақстан Республикасының Статистика жөнiндегi агенттiгi, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) Комитет, Қазақстан Республикасы Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетi Тiзiлiмнiң негiзгi кiшi бөлiмiн дүркiн-дүркiн жаңарту үшiн деректердi 2-қосымшада көрсетiлген көрсеткiштерге сәйкес тiзiлiм ұстаушыға ұсынуы тиiс.
12-2. Министрлiктер, ведомстволар, басқа да уәкiлеттi органдар және өзге де мемлекеттiк мекемелер, сондай-ақ мемлекеттiк кәсiпорындар мен мемлекеттiң акционерлерiнiң (қатысушыларының) жалпы жиналысының шешiмдерiн айқындау құқығы бар заңды тұлғалар тапсырысшы белгiлеген нысандар бойынша және мерзiмдерде Тiзiлiмнiң қосымша кiшi бөлiмiн толықтыру және дүркiн-дүркiн жаңарту үшiн деректердi ұсынуы тиiс.";
14-тармақтың үшiншi абзацындағы "қажеттi" деген сөздiң алдынан "Тiзiлiмге" деген сөзбен толықтырылсын;
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"15. Жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлға жарғылық капиталының мөлшерi өзгерген кезде тiркеушi органға жоғарыда көрсетiлген тәртiппен тiзiлiм ұстаушы растаған өтiнiш берiледi.";
16, 18, 21-тармақтардағы "10 күннiң" деген сөздер "5 жұмыс күнiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-тармақтағы "орындалуының" деген сөзден кейiн "не орындалмауының" деген сөздермен толықтырылсын;
19, 20-тармақтардағы "(акционерлiк қоғамдардан басқа)" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 21-1, 21-2-тармақтармен толықтырылсын:
"21-1. Өзiне берiлген өкiлеттiктердiң шеңберiнде банкроттық рәсiмдердiң жүргiзiлуiне, сондай-ақ дәрменсiз борышкердi таратудың соттан тыс рәсiмiнде бақылауды жүзеге асыратын уәкiлеттi орган мемлекеттiк кәсiпорындар мен жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар таратылған жағдайда, тарату туралы шешiм заңды күшiне енген күннен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде тiзiлiм ұстаушыға тарату рәсiмiнiң басталғандығы туралы хабарлауға мiндеттi.
21-2. Тiзiлiм үшiн ақпарат ұсынатын министрлiктер, ведомстволар мен басқа да уәкiлеттi органдар (бұдан әрi - уәкiлеттi органдар) олардың өзгергендiгi туралы ақпарат алған күннен бастап 5 жұмыс күнi iшiнде Тiзiлiмге енгiзiлген көрсеткiштердiң кез келген өзгерiсi туралы тiзiлiм ұстаушыға жазбаша хабарлауға мiндеттi.";
24-тармақтағы "Тiзiлiмге ақпарат ұсынушы мемлекеттiк және басқа да уәкiлеттi органдардың" деген сөздер "уәкiлеттi органдардың" деген сөздермен ауыстырылсын;

дополнить разделом 5 и пунктом 28 следующего содержания:
"5. Контроль за актуальностью и полнотой данных Реестра
28. Уполномоченные органы обязаны по письменному запросу реестродержателя безвозмездно представлять запрашиваемые данные для актуализации и уточнения показателей основного и дополнительного подразделов Реестра.
О выявленных расхождениях в данных Реестра реестродержатель уведомляет уполномоченный орган, который в течение 15 рабочих дней с даты получения информации обязан уточнить данные и представить их реестродержателю.";
в приложении 1 к указанному Положению:
в заголовке слова ", учреждений и хозяйственных товариществ с долевым участием государства" заменить словами "и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале";
в приложении 2 к указанному Положению:
в заголовке слова "формирования базовой части Реестра государственных предприятий и учреждений, хозяйственных товариществ с долевым участием государства" заменить словами "Реестра государственных предприятий и учреждений, юридических лиц с участием государства в уставном капитале";
слова "Комитет по статистике и анализу" заменить словами "Агентство по статистике";
слова "Департамент госимущества и приватизации" заменить словами "Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов";
слова "АО "Агентство по ликвидации и банкротству" заменить словами "Комитет по работе с несостоятельными должниками Министерства государственных доходов".
2. Центральным и местным исполнительным органам, Национальному Банку Республики Казахстан (по согласованию) при участии Комитета государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан привести свои ранее принятые нормативные правовые акты в
соответствие с настоящим постановлением.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)

мынадай мазмұндағы 5-бөлiммен және 28-тармақпен толықтырылсын:
"5. Тізілім деректерiнiң өзектiлiгін және толықтығын бақылау
28. Уәкiлеттi органдар тiзiлiм ұстаушының жазбаша сұрауы бойынша Тiзiлiмнiң негiзгi және қосымша кiшi бөлiмдерiнiң көрсеткiштерiн өзектi ету және нақтылау үшiн сұралатын деректердi ақысыз ұсынуға мiндеттi.
Тiзiлiм ұстаушы Тiзiлiм деректерiнде анықталған алшақтықтар туралы уәкiлеттi органға хабарлайды, ол ақпарат алған күннен бастап 15 жұмыс күнi iшiнде деректердi нақтылауға және оларды тiзiлiм ұстаушыға беруге мiндеттi.";
көрсетiлген Ережеге 1-қосымшада:
тақырыптағы "мемлекет қатысатын шаруашылық серiктестiктерi" деген сөздер "жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалар" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетiлген Ережеге 2-қосымшада:
тақырыптағы "Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелер, мемлекет қатысатын шаруашылық серiктестiктерi тiзiлiмiнiң базалық бөлiгiн қалыптастыру" деген сөздер "Мемлекеттiк кәсiпорындар мен мекемелердiң, жарғылық капиталына мемлекет қатысатын заңды тұлғалардың тiзiлiмi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Статистика және талдау жөнiндегi комитет" деген сөздер "Статистика жөнiндегi агенттiк" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру департаментi" деген сөздер Қаржы министрлiгiнiң Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Кәсiпорындарды қайта құру және тарату жөнiндегi агенттiк АҚ" деген сөздер "Мемлекеттiк кiрiс министрлiгiнiң Дәрменсiз борышкерлермен жұмыс жөнiндегi комитетi" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Орталық және жергiлiктi атқарушы органдар, ҚазақстанРеспубликасының Ұлттық Банкi (келiсiм бойынша) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлiгi Мемлекеттiк мүлiк және жекешелендiру комитетiнiң қатысуымен өздерiнiң бұрын қабылдаған нормативтiк құқықтық кесімдерiн осы қаулыға сәйкес келтiрсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А., Қасымбеков Б.А.