Об утверждении государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 7 июня 1999 года Z990389_ "Об образовании" и от 15 декабря 2001 года Z010273_ "О республиканском бюджете на 2002 год" Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Утвердить прилагаемые:
1) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с высшим профессиональным образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год;
2) государственный образовательный заказ на подготовку специалистов с послевузовским профессиональным образованием в высших учебных заведениях и научных организациях внутри страны на 2002/2003 учебный год.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан провести размещение утвержденных государственных образовательных заказов на подготовку специалистов с высшим профессиональным и послевузовским профессиональным образованием в высших учебных заведениях и научных организациях страны в установленном порядке.
3. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с высшим профессиональным
образованием внутри страны на 2002/2003 учебный год
___________________________________________________________________________
Код   ! Наименование направлений !Государственные!Государственные!Расходы
!подготовки специалистов с !образовательные!образовательные!на обуче-
! высшим профессиональным  !     гранты    !     кредиты   !ние 1
!      образованием        !               !               !студента
______!__________________________!_______________!_______________!за учеб-
!                          !дневное!заочное!               !ный год
!                          !обуче- !обуче- !               !(в тыс.
!                          !ние    !ние    !               !тенге)
______!__________________________!_______!_______!_______________!_________
1   !           2              !   3   !   4   !       5       !    6
______!__________________________!_______!_______!_______________!_________
Всего                      13035   2275        10155
010000  Естественнонаучные          800                 400          92,1
специальности
020000  Гуманитарно-социальные      850                 765          92,1
специальности

Ел iшiнде кәсiптiк жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар даярлауға 2002/2003 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 8 маусым N 614
Қазақстан Республикасының "Бiлiм туралы" Z990389_ 1999 жылғы 7 маусымдағы және "2002 жылға арналған республикалық бюджет туралы" 2001 жылғы 15 желтоқсандағы Z010273_ Заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. Қоса беріліп отырған:
1) ел iшiнде кәсiптiк жоғары бiлiмдi мамандар даярлауға 2002/2003 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы;
2) ел iшiнде жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсіптiк бiлiмдi мамандар даярлауға 2002/2003 оқу жылына арналған мемлекеттiк бiлiм беру тапсырысы бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасының Бiлiм және ғылым министрлiгi кәсіптiк
жоғары бiлiмдi және жоғары оқу орнынан кейiнгi кәсiптiк бiлiмдi мамандар
даярлауға бекiтiлген мемлекеттiк бiлiм беру тапсырыстарын елдiң жоғары оқу
орындарында және ғылыми ұйымдарында белгіленген тәртiппен орналастыруды
жүргiзсiн.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшiне енедi.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 8 маусымдағы
N 614 қаулысымен
бекітілген
Ел ішінде кәсіптік жоғары білімді мамандар даярлауға
2002/2003 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру
тапсырысы
---------------------------------------------------------------------------
Коды  !Кәсіптік жоғары білімді!   Мемлекеттік    !Мемлекеттік!Оқу жылы
!мамандар даярлау       !   білім беру     !білім беру !ішінде 1
!бағыттарының атауы     !   гранттары      !несиесі    !студентті
!                       !                  !           !оқытуға
!                       !                  !           !жұмсалатын
!                       !                  !           !шығыс (мың
!                       !                  !           !теңге)
---------------------------------------------------------------------------
!                       !күндізгі !сырттай !           !
!                       !  оқу    !  оқу   !           !
---------------------------------------------------------------------------
1   !            2          !     3   !    4   !     5     !    6
---------------------------------------------------------------------------
Барлығы                  13035     2275      10155
010000  Жаратылыстану-ғылыми         800                 400         92,1
мамандықтар
020000  Гуманитарлық-әлеуметтік      850                 765         92,1
мамандықтар

030000  Педагогические             2860    2275         800          94,0
специальности
040000  Медицинские                1300                 245         103,7
специальности
050000  Ветеринарные                220                 240          94,3
специальности
060000  Специальности культуры,     233                  50         106,2
искусства и архитектуры
070000  Специальности экономики     255                 855          92,1
и управления
080000  Специальности сервиса        50                 165          92,1
090000  Междисциплинарные           365                 600          92,1
специальности
110000  Техническая физика          105                              93,7
120000  Биотехнология                95                  30          93,7
130000  Материаловедение             45                  40          93,7
140000  Технологические машины      135                 235          93,7
и оборудование
160000  Стандартизация,             120                 110          93,7
сертификация и метрология
170000  Безопасность                120                 120          93,7
жизнедеятельности
180000  Прикладная геология и       170                 100          93,7
разведка
190000  Горное дело                 160                 255          93,7
200000  Нефтегазовое дело           190                 305          93,7
210000  Электроэнергетика           180                 435          93,7
220000  Теплоэнергетика             135                 260          93,7
240000  Металлургия                 195                 180          93,7
250000  Машиностроительные          200                 235          93,7
технологии и
оборудование
260000  Авиационная техника          20                  25          93,7
270000  Морская техника              25                  35          93,7
280000  Транспортная техника        200                 335          93,7
300000  Эксплуатация транспорта      90                 280          93,7
310000  Полиграфия                   30                  15          93,7
320000  Геодезия                     80                              93,7
330000  Электромеханика и           180                 180          93,7
электротехническое
оборудование
340000  Приборостроение              90                  65          93,7
350000  Электронная техника          70                  65          93,7
360000  Автоматизация и             110                 235          93,7
управление
370000  Вычислительная техника      180                 345          93,7
и программное обеспечение

030000  Педагогикалық мамандықтар   2860     2275        800         94,0
040000  Медициналық мамандықтар     1300                 245        103,7
050000  Ветеринарлық мамандықтар     220                 240         94,3
060000  Мәдениет, өнер және          233                  50        106,2
сәулет мамандықтары
070000  Экономика және басқару       255                 855         92,1
мамандықтары
080000  Қызмет көрсету                50                 165         92,1
мамандықтары
090000  Пәнаралық мамандықтар        365                 600         92,1
110000  Техникалық физика            105                             93,7
120000  Биотехнология                 95                  30         93,7
130000  Материалтану                  45                  40         93,7
140000  Технологиялық машиналар      135                 235         93,7
және жабдықтар
160000  Стандарттау,                 120                 110         93,7
сертификаттау және
метрология
170000  Өмір-тіршілік                120                 120         93,7
қауіпсіздігі
180000  Қолданбалы геология          170                 100         93,7
және барлау
190000  Кен ісі                      160                 255         93,7
200000  Мұнай-газ ісі                190                 305         93,7
210000  Электрэнергетикасы           180                 435         93,7
220000  Жылу энергетикасы            135                 260         93,7
240000  Металлургия                  195                 180         93,7
250000  Машина жасау                 200                 235         93,7
технологиялары мен жабдығы
260000  Авиация техникасы            20                  25          93,7
270000  Теңіз техникасы              25                  35          93,7
280000  Көлік техникасы             200                 335          93,7
300000  Көлікті пайдалану            90                 280          93,7
310000  Полиграфия                   30                  15          93,7
320000  Геодезия                     80                              93,7
330000  Электромеханика және        180                 180          93,7
электротехникалық жабдық
340000  Аспап жасау                  90                  65          93,7
350000  Электрондық техника          70                  65          93,7
360000  Автоматтандыру және         110                 235          93,7
басқару
370000  Есептеуіш техника және      180                 345          93,7
бағдарламалармен
қамтамасыз ету

380000  Радиоэлектроника и           70                 320          93,7
телекоммуникации
390000  Химическая технология       140                 200          93,7
400000  Технология изделий и
товаров широкого             90                 250          93,7
потребления
420000  Технология                  110                 220          93,7
продовольственных
продуктов
430000  Строительство               250                 345          93,7
440000  Транспортное                 80                 135          93,7
строительство
450000  Специальности сельского,    535                 630          94,3
лесного и рыбного
хозяйства
460000  Землеустройство и           100                  50          94,3
земельный кадастр
На обучение студентов       200                              92,1
из Турецкой
Республики, других
тюркоязычных республик
в Международном
Казахско-Турецком
университете
им. Х.А. Яссауи
На обучение студентов в     100                             539,5
Казахстанском филиале
Московского
государственного
университета имени
М.В. Ломоносова
На обучение студентов в      10                             177,0
филиале "Восход"
Московского
авиационного института
Вузы искусств               600
На обучение слушателей      642                              92,1
подготовительных
отделений вузов
На обучение детей-сирот     200                              92,1
Резерв Министра на           50                              92,1
непредвиденные
ситуации
___________________________________________________________________________
Прием в магистратуру
___________________________________________________________________________
Код   !Наименование направлений подготовки!Государственный!Расходы на обу-
!             магистров             !     заказ     !чение 1 студен-
!                                   !               !та за учебный
!                                   !               ! год (в тыс.
!                                   !               !тенге)
!___________________________________!_______________!________________
!           Всего                   !      2526     !
______!___________________________________!_______________!________________
510000  Естественные науки                        672             92,1
520000  Гуманитарные и социально-                1080             92,1
экономические науки
540000  Междисциплинарные науки                   400             92,1
550000  Технические науки                         374             93,7
___________________________________________________________________________
Утвержден
постановлением Правительства Республики Казахстан от 8 июня 2002 года N 614
Государственный образовательный заказ
на подготовку специалистов с послевузовским
профессиональным образованием в высших учебных
заведениях и научных организациях внутри страны

380000  Радиоэлектроника және        70                 320          93,7
телекоммуникациялар
390000  Химиялық технология         140                 200          93,7
400000  Кең тұтынылатын бұйымдар
мен тауарлар технологиясы    90                 250          93,7
420000  Азық-түлік тағамдары        110                 220          93,7
технологиясы
430000  Құрылыс                     250                 345          93,7
440000  Көлік құрылыстарын салу      80                 135          93,7
450000  Ауыл, орман және балық      535                 630          94,3
шаруашылықтарының
мамандықтары
460000  Жерге орналастыру           100                  50          94,3
және жер кадастры
Қожа Ахмет Йассауи          200                              92,1
атындағы Халықаралық
Қазақ-Түрік
университетінде Түрік
Республикасынан, басқа
да түркі тілдес
республикалардан
студенттерді оқытуға
М.В. Ломоносов атындағы     100                             539,5
Мәскеу мемлекеттік
университетінің
Қазақстандағы филиалында
студенттерді оқытуға
Мәскеу авиациялық            10                             177,0
институтының "Восход"
филиалында студенттерді
оқытуға
Өнер жоғары оқу             600
орындары
Жоғары оқу орындарының      642                              92,1
дайындық бөлімдерінде
тыңдаушыларды оқытуға
Жетім балаларды оқытуға     200                              92,1
Министрдің күтпеген          50                              92,1
жағдайларға арналған
резерві
___________________________________________________________________________
Магистратураға қабылдау
___________________________________________________________________________
Коды  ! Магистрлер дайындау бағытының     ! Мемлекеттік   !Оқу жылы ішінде
!             атауы                 ! тапсырыс      !   1 студентті
!                                   !               !     оқытуға
!                                   !               !жұмсалатын шығыс
!                                   !               !   (мың теңге)
!___________________________________!_______________!________________
!           Барлығы                 !      2526     !
______!___________________________________!_______________!________________
510000  Жаратылыстану ғылымдары                   672             92,1
520000  Гуманитарлық және әлеуметтік-            1080             92,1
экономикалық ғылымдар
540000  Пәнаралық ғылымдар                        400             92,1
550000  Техника ғылымдары                         374             93,7
___________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2002 жылғы 8 маусымдағы
N 614 қаулысымен
бекітілген
Ел ішінде жоғары оқу орындарында және ғылыми ұйымдарда жоғары оқу
орнынан кейінгі кәсіптік білімді мамандар даярлауға

на 2002/2003 учебный год
Прием в докторантуру
__________________________________________________________________________
Шифр    !  Наименование отраслей наук      !   Государственный заказ
_________!__________________________________!_____________________________
Всего                  !            123
____________________________________________!_____________________________
01.00.00  Физико-математические                           7
02.00.00  Химические науки                                6
03.00.00  Биологические                                   3
05.00.00  Технические                                    23
06.00.00  Сельскохозяйственные                            3
07.00.00  Исторические                                    8
08.00.00  Экономические                                  18
09.00.00  Философские                                     3
10.00.00  Филологические                                  8
11.00.00  Географические                                  1
12.00.00  Юридические                                     4
13.00.00  Педагогические                                  7
14.00.00  Медицинские                                    20
16.00.00  Ветеринарные                                    5
23.00.00  Политические                                    3
25.00.00  Науки о Земле                                   4
___________________________________________________________________________
Прием в аспирантуру
___________________________________________________________________________
Шифр   !Наименование отраслей !Государственный!Государственный !Расходы на
!         наук         !заказ с отрывом!заказ без отрыва!обучение 1
!                      !от производства!от производства !аспиранта
!                      !               !                !за учебный
!                      !               !                !год (тыс.
!                      !               !                !тенге)
________!______________________!_______________!________________!__________
!        Всего         !      870      !      577       !
________!______________________!_______________!________________!__________
01.00.00 Физико-математические        60              33           64,3
02.00.00 Химические                   57              12           64,3
03.00.00 Биологические                68              18           64,3
05.00.00 Технические                 190             124           67,3
06.00.00 Сельскохозяйственные         64              41           67,6

2002/2003 оқу жылына арналған мемлекеттік білім беру
тапсырысы
Докторантураға қабылдау
__________________________________________________________________________
Шифры   !  Ғылым салаларының атауы         !   Мемлекеттік тапсырыс
_________!__________________________________!_____________________________
Барлығы                !            123
____________________________________________!_____________________________
01.00.00  Физика-математика                               7
02.00.00  Химия ғылымдары                                 6
03.00.00  Биология                                        3
05.00.00  Техника                                        23
06.00.00  Ауыл шаруашылығы                                3
07.00.00  Тарих                                           8
08.00.00  Экономика                                      18
09.00.00  Философия                                       3
10.00.00  Филология                                       8
11.00.00  География                                       1
12.00.00  Заң                                             4
13.00.00  Педагогика                                      7
14.00.00  Медицина                                       20
16.00.00  Ветеринария                                     5
23.00.00  Саяси                                           3
25.00.00  Жер туралы ғылымдар                             4
___________________________________________________________________________
Аспирантураға қабылдау
___________________________________________________________________________
Шифры  ! Ғылым салаларының    ! Өндірістен қол! Өндірістен қол ! Оқу жылы
!      атауы           ! үзіп оқуға    ! үзбей оқуға    !ішінде бір
!                      ! мемлекеттік   ! мемлекеттік    !аспирантты
!                      ! тапсырыс      ! тапсырыс       !оқытуға
!                      !               !                !жұмсалатын
!                      !               !                !шығыс (мың
!                      !               !                !теңге)
________!______________________!_______________!________________!__________
!        Барлығы       !      870      !      577       !
________!______________________!_______________!________________!__________
01.00.00 Физика-математика            60              33           64,3
02.00.00 Химия                        57              12           64,3
03.00.00 Биология                     68              18           64,3
05.00.00 Техника                     190             124           67,3
06.00.00 Ауыл шаруашылығы             64              41           67,6

07.00.00 Исторические                 23              18           71,0
08.00.00 Экономические               102             105           72,8
09.00.00 Философские                  20              10           71,0
10.00.00 Филологические               74              54           71,0
11.00.00 Географические                7               6           64,3
12.00.00 Юридические                  26              34           72,8
13.00.00 Педагогические               50              73           76,7
14.00.00 Медицинские                  40                           73,5
15.00.00 Фармацевтические              1                           73,5
16.00.00 Ветеринарные                 22               5           67,6
17.00.00 Искусствоведение             22               8           74,5
18.00.00 Архитектура                  13                           74,5
19.00.00 Психологические               3               9           71,0
23.00.00 Политические                  6               7           71,0
25.00.00 Науки о Земле                22              20           67,3
___________________________________________________________________________
Прием в клиническую ординатуру
___________________________________________________________________________
Государственный заказ ! Расходы на обучение клинического ординатора за
!            учебный год (тыс.тенге)
______________________!____________________________________________________
60           !                      73,5
______________________!____________________________________________________
(Специалисты: Склярова И.В.,
Умбетова А.М.)

07.00.00 Тарих                        23              18           71,0
08.00.00 Экономика                   102             105           72,8
09.00.00 Философия                    20              10           71,0
10.00.00 Филология                    74              54           71,0
11.00.00 География                     7               6           64,3
12.00.00 Заң                          26              34           72,8
13.00.00 Педагогика                   50              73           76,7
14.00.00 Медицина                     40                           73,5
15.00.00 Фармацевтика                  1                           73,5
16.00.00 Ветеринария                  22               5           67,6
17.00.00 Өнертану                     22               8           74,5
18.00.00 Сәулет                       13                           74,5
19.00.00 Психология                    3               9           71,0
23.00.00 Саяси                         6               7           71,0
25.00.00 Жер туралы ғылымдар          22              20           67,3
___________________________________________________________________________
Клиникалық ординатураға қабылдау
___________________________________________________________________________
Мемлекеттік тапсырыс! Оқу жылы ішінде бір клиникалық ординаторды оқытуға
!      жұмсалатын шығыс (мың теңге)
______________________!____________________________________________________
60           !                      73,5
______________________!____________________________________________________
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.