О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 июня 2001 года N 789
Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 646.
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 11
июня 2001 года N 789
P010789_
"Об утверждении типового положения о
комиссии по защите прав несовершеннолетних" (САПП Республики Казахстан,
2001 г., N 21, ст. 267) следующие изменения и дополнения:
в Типовом положении о комиссии по защите прав несовершеннолетних,
утвержденном указанным постановлением:
в пункте 2:
в абзаце первом:
слова ", городская, районная в городе, районная" заменить словами
"(города республиканского значения, столицы), районная (города областного
значения)";
слово "- акимате" исключить;
абзацы второй и третий исключить;
в пункте 3 слово "исполнительного" заменить словом "государственного";
в пункте 8:
в абзаце первом слова ", городов Астаны и Алматы, городской с
районным делением" исключить;
в подпункте 1) слова ", городских, районных в городах" заменить
словами "(городов областного значения)";
подпункт 6) после слов "в постановлениях" дополнить словами "и
представлениях";
в абзаце первом пункта 9 слова "городской, районной и поселковой комиссии" заменить словами "комиссии при акимате города республиканского значения (столицы), района (города областного значения)";
в заголовке раздела 3 "Меры, применяемые городской, районной и поселковой комиссией" слова "городской, районной и поселковой комиссией" заменить словами "комиссией при акимате города республиканского значения (столицы), района (города областного значения)";
в абзаце четвертом пункта 12 слова "либо о расторжении договора об усыновлении (удочерении)" заменить словами ", о расторжении договора о передаче ребенка на воспитание либо об отмене в судебном порядке усыновления (удочерения) ребенка";
в абзаце первом пункта 13 слова "Районная, городская, районная в городах комиссия" заменить словами "Комиссия при акимате города республиканского значения (столицы), района (города областного значения)";
в абзаце одиннадцатом пункта 15 цифру "15" заменить цифрой "16";
абзац третий пункта 16 изложить в следующей редакции:
"При неявке без уважительных причин на заседание комиссии с уведомления законных представителей несовершеннолетних производится привод:
несовершеннолетних, совершивших общественно опасные деяния, достигших четырнадцатилетнего возраста;
несовершеннолетних, совершивших административные правонарушения, достигших шестнадцатилетнего возраста.
В случае, когда несовершеннолетние не достигли возраста, с которого наступает ответственность за совершение общественно опасных деяний и административных правонарушений, приводу подвергаются их законные представители.";
в пункте 18:

Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы N 789 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 14 маусым N 646.
Қазақстан Республикасының Үкіметі қаулы етеді:
1. "Кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия туралы үлгі ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 11 маусымдағы N 789 P010789_ қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮКЖ-ы, 2001 ж., N 21, 267-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Кәмелетке толмағандардың құқықтарын қорғау жөніндегі комиссия туралы үлгі ережеде:
2-тармақта:
бірінші абзацта:
"қалалық, қалалардағы аудандық, аудандық" деген сөздер "(республикалық маңызы бар қаланың, астананың), аудандық (облыстық маңызы бар қаланың)" деген сөздермен ауыстырылсын, "-әкімиаттар" деген сөз алынып тасталсын;
екінші және үшінші абзацтар алынып тасталсын;
3-тармақта "атқарушы" деген сөз "мемлекеттік" деген сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақта:
бірінші абзацта ", Астана және Алматы қалаларының, аудан бөлінісіндегі қалалық" деген сөздер алынып тасталсын;
1) тармақшада ", қалалық, қалалардағы аудандық" деген сөздер "(облыстық маңызы бар қалалардың)" деген сөздермен ауыстырылсын;
6) тармақшада "қаулыларында" деген сөзден кейін "және ұсыныстарында" деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақтың бірінші абзацында "Қалалық, аудандық және кенттік комиссиялардың" деген сөздер "Республикалық маңызы бар қаланың (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі жанындағы комиссиялардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Қалалық, аудандық және кенттік комиссиялардың қолданатын шаралары" деген 3-бөлімнің тақырыбында "Қалалық, аудандық және кенттік комиссиялардың" деген сөздер "Республикалық маңызы бар қаланың (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі жанындағы комиссиялардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтың төртінші абзацында "не асырап алу (қыз бала асырап алу) туралы шартты бұзу туралы" деген сөздер ", баланы тәрбиелеуге беру туралы шарттың бұзылуы туралы не асырап алуды (қыз бала асырап алуды) сот тәртібімен жою туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақтың бірінші абзацында "аудандық, қалалық, қалалардағы аудандық комиссия" деген сөздер "республикалық маңызы бар қаланың (астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) әкімдігі жанындағы комиссия" деген сөздермен ауыстырылсын;
15-тармақтың он бірінші абзацындағы "15" деген сан "16" деген санмен ауыстырылсын;
16-тармақтың үшінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кәмелетке толмағандардың заңды өкілдеріне хабарланғаннан кейін комиссия отырысына дәлелді себептерсіз келмеген ретте:
қоғамға қауіпті іс-әрекет жасаған, он төрт жасқа шыққан кәмелетке толмағандар;
әкімшілік құқық бұзушылық жасаған, он алты жасқа шыққан кәмелетке толмағандар мәжбүрлеп жеткізіледі.
Кәмелетке толмағандар қоғамға қауіпті іс-әрекет және әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылық туындайтын жасқа жетпеген жағдайда мәжбүрлеп жеткізілуге олардың заңды өкілдері тартылады.";
18-тармақта:

в абзаце четвертом цифру "9" заменить цифрой "10";
в абзаце пятом цифры "10 и 11" заменить цифрами "11 и 12";
в пункте 22:
абзацы второй, четвертый, пятый, шестой после слов "Постановление", "постановления" дополнить словами "или представление", "или представления";
абзац второй дополнить словами "или вышестоящую комиссию";
абзац третий исключить.
2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
(Специалисты: Склярова И.В.,
Абрамова Т.М.)

төртінші абзацта "9" деген сан "10" деген санмен ауыстырылсын;
бесінші абзацта "10 және 11" деген сандар "11 және 12" деген
сандармен ауыстырылсын;
22-тармақта:
екінші, төртінші, бесінші, алтыншы абзацтар "қаулы", қаулының",
"қаулысы", "қаулысына" деген сөздерден кейін тиісінше "немесе ұсыным",
"немесе ұсынымның", "немесе ұсынымы", "немесе ұсынымына" деген сөздермен
толықтырылсын;
екінші абзац "сотқа" деген сөзден кейін "немесе жоғары тұрған
комиссияға" деген сөздермен толықтырылсын;
үшінші абзац алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.