О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223
Постановление Правительства Республики Казахстан от 22 августа 2002 года N 939. Утратило силу - постановлением Правительства РК от 28 октября 2004 г. N 1120 (P041120)
Правительство Республики Казахстан постановляет:
1. Внести в постановление  Правительства Республики Казахстан от 11 марта 1999 года N 223 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 8, ст. 63) следующие изменения и дополнения:
в Положении о Министерстве юстиции Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 11:
в абзаце третьем слова "и кодификация" исключить;
в абзаце четвертом слова "правовая экспертиза" заменить словами "юридическая экспертиза проектов";
абзац восьмой после слова "актов" дополнить словами ", актов
гражданского состояния";
дополнить абзацами двадцатым, двадцать первым следующего содержания:
"осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законом;
организация и осуществление судебно-экспертной деятельности;";
в пункте 12:
слово "правовая" заменить словом "юридическая";
в подпункте 1):
в абзаце четвертом слово "внебюджетных" заменить словом "иных";
в абзаце шестом:
слова "и кодификация" исключить;
слово "включающего" заменить словом "включающая";
абзац восьмой исключить;
в подпункте 2):
абзац первый дополнить словами ", дознания и административного производства";
в абзаце втором слово "государственных" исключить;
абзац третий после слова "обеспечение" дополнить словом "государственных";
дополнить абзацами следующего содержания:
"осуществление дознания по делам о преступлениях, отнесенных к компетенции органов юстиции;
координация научно-исследовательской работы государственных органов и организаций в сфере предупреждения правонарушений и преступлений;
осуществление производства по делам об административных правонарушениях в соответствии с законом;";
в подпункте 3):
в абзаце втором слова "подписание и организация" заменить словами "организация заключения и";
дополнить абзацами следующего содержания:
"проведение анализа по вопросам гармонизации, унификации законодательства Республики Казахстан и иностранных государств, а также имплементации признанных Казахстаном международных норм в законодательство Республики Казахстан;
участие в установленном порядке в подготовке и заключении международных договоров о взаимной охране прав интеллектуальной собственности, в подписании таких договоров;
координация мероприятий, связанных с предоставлением иностранной правовой помощи и заключением международных договоров о правовой помощи;";
в подпункте 4):
в абзаце третьем слова "затрагивающих права, свободы и законные интересы граждан, либо носящих межведомственный характер" заменить словами "центральных государственных органов, маслихатов, акиматов и акимов";
абзац четвертый после слов "зарегистрированных нормативных правовых актов" дополнить словами "государственных органов";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"государственная регистрация залога движимого имущества и ведение реестра залога движимого имущества";
в абзаце седьмом слово "регистрация" заменить словами "учетная регистрация";
дополнить абзацем следующего содержания:
"государственная регистрация актов гражданского состояния";
в подпункте 5):
в абзаце втором:
слова "и методическое руководство деятельностью" исключить;
слова "порядку совершения нотариальных действий частными" заменить словами "законностью совершаемых нотариальных действий";
в абзаце четвертом:
после слова "выдача" дополнить словами ", отзыв, приостановление и прекращение";
слова "адвокатам и нотариусам" заменить словами "адвокатов и нотариусов в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан";
абзац седьмой изложить в следующей редакции:
"координация и методологическое руководство деятельностью юридических служб центральных исполнительных органов, взаимодействие с юридическими службами аппаратов акимов областей, городов Астаны и Алматы";
в абзаце девятом слова "и методическое руководство их деятельностью" заменить словами ", методическое руководство органами записи актов гражданского состояния, обеспечение единой правоприменительной практики в их деятельности";
в абзаце десятом слова "в пределах своей компетенции" исключить;
в подпункте 6):
абзац второй после слова "координация" дополнить словом "организаций";
в абзаце третьем слова "издательской деятельности," исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"предоставление на договорной основе эталонных законодательных актов и иных нормативных правовых актов, информационных и справочно-методических материалов, в том числе с использованием автоматизированной системы правовой информации;";
в подпункте 7):
абзац первый изложить в следующей редакции:
"7) в сфере обеспечения охраны прав интеллектуальной собственности:";
в абзаце втором слова "авторских смежных прав" заменить словами "прав интеллектуальной собственности";
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"обобщение практики применения законодательства в области охраны интеллектуальной собственности, а также выработка предложений по совершенствованию законодательства в этой области;";
в абзаце третьем слова "авторского права и смежных прав" заменить словами "интеллектуальной собственности";
абзацы шестой и девятый исключить;
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"регистрация лицензионных договоров, заключенных между организациями, управляющими имущественными правами на коллективной основе, и пользователями, на соответствующие способы использования произведений и объектов смежных прав, выдача государственных регистрационных удостоверений;";
в абзаце двенадцатом слова "авторских и смежных прав" заменить словами "прав интеллектуальной собственности";
абзацы пятнадцатый, шестнадцатый, семнадцатый, восемнадцатый и девятнадцатый исключить;
дополнить абзацами следующего содержания:
"осуществление государственной регистрации объектов промышленной собственности, средств индивидуализации товаров и услуг, селекционных достижений, топологий интегральных микросхем, выдача охранных документов и осуществление мер по поддержанию их в силе;
ведение государственных реестров объектов промышленной собственности, селекционных достижений, топологий интегральных микросхем;
обеспечение опубликования информации об объектах промышленной собственности, селекционных достижениях, топологиях интегральных микросхем;
обеспечение организации и проведения научно-исследовательских и других работ в области правовой охраны и использования объектов интеллектуальной собственности;
регистрация авторского права в официальных реестрах;
обеспечение регистрации заявок на выдачу охранных документов на объекты промышленной собственности, селекционные достижения, топологии интегральных микросхем;
организация проведения экспертизы заявок на выдачу охранных документов;
контроль за деятельностью государственных организаций, осуществляющих экспертизу в сфере патентного дела;
обеспечение регистрации лицензионных договоров на использование объектов промышленной собственности, селекционных достижений, топологий интегральных микросхем, открытых лицензий и договоров уступки охранных документов.";
подпункт 9) исключить;
подпункт 10) изложить в следующей редакции:
"10) в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими:
контроль и осуществление в соответствии с законодательством Республики Казахстан лицензирования видов деятельности в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров;
контроль в пределах своей компетенции за целевым использованием технической помощи и инвестиций, поступающих в сферу оборота наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
участие в разработке и реализации совместно с государственными органами государственной политики и стратегии в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
анализ состояния и тенденции развития наркоситуации в Республике Казахстан, подготовка информационно-аналитических материалов о ходе реализации стратегий и государственных программ в области борьбы с наркоманией и наркобизнесом;
координация деятельности региональных комиссий по борьбе с наркоманией и наркобизнесом, а также выполнения ими региональных программ борьбы с наркоманией и наркобизнесом;
оказание содействия органам здравоохранения в организации медико-социальной помощи лицам, больным наркоманией и токсикоманией, и обеспечение гарантий прав и свобод граждан при ее оказании;
международное сотрудничество в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;
анализ и обобщение практики применения законодательства в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими, разработка и внесение предложений по его совершенствованию;
организация совместно с иными государственными органами и координация обучения и повышения квалификации специалистов для работы в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими, а также специалистов в сфере организации профилактики, лечения, социальной реабилитации лиц, употребляющих и склонных к употреблению наркотических средств и психотропных веществ;
координация совместно с компетентными государственными органами научных исследований в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ, прекурсоров и противодействие их незаконному обороту и злоупотреблению ими;";
подпункт 11) дополнить абзацем следующего содержания:
"лицензирование деятельности по оценке имущества;";
подпункт 12) изложить в следующей редакции:
"12) в сфере исполнения уголовных наказаний:
в соответствии с приговорами, постановлениями и определениями судов организация размещения осужденных в органах и учреждениях, исполняющих уголовные наказания;
исполнение приговоров, постановлений и определений судов в отношении осужденных, обеспечение выполнения режимных требований в органах и учреждениях, исполняющих уголовные наказания;
охрана органов и учреждений, исполняющих уголовные наказания, обеспечение безопасности осужденных и персонала, контроль за оперативной обстановкой в органах и учреждениях, исполняющих уголовные наказания;
обеспечение организации работы по подготовке осужденных к освобождению, исполнение актов амнистии и помилования, взаимодействие учреждений и органов, исполняющих уголовные наказания, с другими правоохранительными органами, органами государственного управления и общественными объединениями по закреплению результатов исправления осужденных, их трудовому и бытовому устройству;
осуществление оперативно-розыскной деятельности в учреждениях, исполняющих уголовные наказания;
разработка и реализация программ развития, укрепления и совершенствования уголовно-исполнительной системы;
координация научных исследований государственных органов и организаций в сфере исполнения уголовных наказаний;";
дополнить подпунктом 13) следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223 қаулысына өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 22 тамыз N 939. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2004.10.28. N 1120 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Yкiметi қаулы етеді:
1. "Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнiң мәселелерi" туралы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң 1999 жылғы 11 наурыздағы N 223  қаулысына  (Қазақстан Республикасының ПYКЖ-ы, 1999 ж., N 8, 63-құжат) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгi туралы ережеде:
11-тармақта:
үшiншi абзацта "және жинақтау" деген сөздер алынып тасталсын;
төртiншi абзацта "актiлерге құқықтық сараптама" деген сөздер "актiлердiң жобаларына заң сараптамасын" деген сөздермен ауыстырылсын;
сегiзiншi абзац "актiлердi" деген сөзден кейiн ", азаматтық хал актiлерiн" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы жиырмасыншы, жиырма бiрiншi абзацтармен толықтырылсын:
"заңға сәйкес әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстер бойынша iс жүргізудi жүзеге асыру;
сот-сараптамасы қызметiн ұйымдастыру және жүзеге асыру;";
12-тармақта:
"құқықтық сараптау", "құқықтық сараптама" деген сөздер "заңи capaптay", "заң сараптамасы" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшада:
төртiншi абзацта "бюджеттен тыс" деген сөздер "өзге де" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзацта:
"және жинақтау" деген сөздер алынып тасталсын;
сегiзiншi абзац алынып тасталсын;
2) тармақшада:
бiрiншi абзац "жұмысын" деген сөзден кейiн ", анықтауды және әкiмшiлiк iс жүргізудi" деген сөздермен толықтырылсын;
екiншi абзацта "мемлекеттiк" деген сөз алынып тасталсын;
үшiншi абзац "сот-сараптама" деген сөздердiң алдынан "мемлекеттiк" деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"әдiлет органдарының құзыретiне кiретiн қылмыстар туралы iстер бойынша анықтауды жүзеге асыру;
құқық бұзушылықтар мен қылмыстардың алдын алу саласындағы мемлекеттік органдар мен ұйымдардың ғылыми-зерттеу жұмысын үйлестiрy;
заңға сәйкес әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстер бойынша іс жүргiзудi жүзеге асыру;";
3) тармақшада:
екiншi абзацта "қол қою және олардың орындалуын ұйымдастыру" деген сөздер "жасасуды және орындауды ұйымдастыру" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы мен шет мемлекеттердiң заңдарын үйлестiру, бiрiздендiру, сондай-ақ Қазақстан таныған халықаралық нормаларды Қазақстан Республикасының заңдарына имплементациялау мәселелерi бойынша талдау жүргiзу;
белгiленген тәртiппен зияткерлiк меншiк құқығын өзара қорғау туралы халықаралық шарттарды дайындауға және жасасуға, осындай шарттарға қол қоюға қатысу;
шетелдiк құқықтық көмек көрсетумен және құқықтық көмек туралы халықаралық шарттар жасасумен байланысты iс-шараларды үйлестiру;";
4) тармақшада:
үшiншi абзацта "азаматтардың құқығына, бостандықтарына және заңды мүдделерiне қатысты не ведомствоаралық сипаттағы нормативтiк құқықтық актiлердi" деген сөздер "орталық мемлекеттік органдардың, мәслихаттардың, әкiмдiктер мен әкiмдердiң нормативтiк құқықтық актiлерiн" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзацта "тiркелген нормативтiк құқықтық актiлердiң" деген сөздер "мемлекеттік органдардың тiркелген нормативтiк құқықтық актiлерiнiң" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жылжымалы мүлiк кепiлiн мемлекеттік тiркеу және жылжымалы мүлiк кепiлi тiзiлiмiн жүргiзу;";
жетiншi абзацта "тiркеу" деген сөз "есептiк тiркеу" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"азаматтық хал актiлерiн мемлекеттiк тiркеу;";
5) тармақшада:
екiншi абзацта:
"және қызметiне әдiстемелiк басшылық жасау" деген сөздер алынып тасталсын;
"жекеше нотариустардың нотариаттық iс-әрекеттер жасау тәртiбiн" деген сөздер "нотариустар жасайтын нотариаттық iс-әрекеттердiң заңдылығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
төртiншi абзац:
"беру" деген сөзден кейiн "керi қайтару, тоқтата тұру және тоқтату" деген сөздермен толықтырылсын;
"адвокаттар мен нотариустарға" деген сөздер "Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртiппен адвокаттар мен нотариустарға" деген сөздермен ауыстырылсын;
жетiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"орталық атқарушы органдардың заң қызметтерiнiң жұмысын үйлестiру және әдiстемелiк басшылық жасау, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкiмдерi аппараттарының заң қызметтерiмен өзара iс-қимыл жacay;";
тоғызыншы абзацта "олардың қызметiне ұйымдық және әдiстемелiк басшылық жасау" деген сөздер "азаматтық хал актiлерiн жазу органдарына ұйымдастырушылық, әдiстемелiк басшылық жасау, олардың қызметiнде бiрыңғай құқық қолдану практикасын қамтамасыз ету" деген сөздермен ауыстырылсын;
оныншы абзацта "өз құзыретi шегiнде" деген сөздер алынып тасталсын;
6) тармақшада:
екiншi абзац "оқытуды" деген сөзден кейiн "ұйымдастыруды" деген сөзбен толықтырылсын;
үшiншi абзацта "баспа қызметiн, "деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"эталондық заң актiлерiн және өзге де нормативтiк құқықтық актілердi, ақпараттық және анықтамалық-әдiстемелiк материалдарды шарты негізде, оның iшiнде құқықтық ақпараттың автоматтандырылған жүйесiн пайдалана отырып беру;";
7) тармақшада:
бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"7) зияткерлiк меншiк құқығын қорғауды қамтамасыз ету саласында:";
екiншi абзацта "авторлық құқық пен сабақтас құқықтардың" деген сөздер "зияткерлiк меншiк құқығының" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы үшiншi абзацпен толықтырылсын:
"зияткерлiк меншiктi қорғау саласындағы заңдардың қолданылу тәжiрибесiн қорыту, сондай-ақ осы саладағы заңдарды жетiлдiру жөнiнде ұсыныстар әзiрлеу;";
үшiншi абзацта "авторлық құқық және сабақтас құқықтар" деген сөздер "зияткерлiк меншiк" деген сөздермен ауыстырылсын;
алтыншы және тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
он бiрiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"ұжымдық негізде мүлiктiк құқықты басқаратын ұйымдардың және туындылар мен сабақтас құқық объектiлерiн пайдаланудың тиiстi тәсiлдерiн пайдаланушылардың арасында жасалған лицензиялық шарттарды тiркеу, мемлекеттiк тiркеу куәлiктерiн бepy;";
он екiншi абзацта "авторлық құқық пен сабақтас құқықтарды" деген сөздер "зияткерлiк меншiк құқығын" деген сөздермен ауыстырылсын;
он бесiншi, он алтыншы, он жетiншi, он сегiзiншi және он тоғызыншы абзацтар алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн, тауарлар мен қызметтер көрсетудi даралау құралдарын, селекциялық жетiстiктердi, интегралдық микросхемалар топологияларын мемлекеттiк тiркеудi жүзеге асыру, қорғау құжаттарын беру және оларды күшiнде ұстауды қолдау жөнiндегi шараларды жүзеге асыру;
өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiнiң, селекциялық жетiстiктердiң, интегралдық микросхемалар топологияларының мемлекеттiк тiзiлiмдерiн жүргiзу;
өнеркәсiптiк меншiк объектiлерi, селекциялық жетiстiктер, интегралдық микросхемалар топологиялары туралы ақпараттың жариялануын қамтамасыз ету;
зияткерлiк меншiк объектiлерiн құқықтық қорғау және пайдалану саласында ғылыми-зерттеу және басқа да жұмыстарды ұйымдастыруды әрi өткiзудi қамтамасыз ету;
ресми тiзiлiмдерде авторлық құқықты тiркеу;
өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiне, селекциялық жетiстiктерге, интегралдық микросхемалар топологияларына қорғау құжаттарын беруге өтiнiмдердi тiркеудi қамтамасыз ету;
қорғау құжаттарын беруге өтiнiмдердi сараптамадан өткiзудi ұйымдастыру;
патенттiк iс саласында сараптаманы жүзеге асыратын мемлекеттiк ұйымдардың қызметiн бақылау;
өнеркәсiптiк меншiк объектiлерiн, селекциялық жетiстiктердi, интегралдық микросхемалар топологияларын, ашық лицензияларды пайдалануға арналған лицензиялық шарттарды және қорғау құжаттарын басқаға беру шарттарын тiркеудi қамтамасыз ету.";
9) тармақша алынып тасталсын;
10) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"10) есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекеттер саласында:
есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы саласындағы қызмет түрлерiн лицензиялауды Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес бақылау және жүзеге асыру;
өз құзыретi шегiнде есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекеттер саласында келiп түсетiн техникалық көмек пен инвестициялардың мақсатты пайдаланылуын бақылау;
мемлекеттiк органдармен бiрлесiп есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекеттер саласындағы мемлекеттiк саясат пен стратегияны әзiрлеуге және iске асыруға қатысу;
Қазақстан Республикасындағы нашақорлық ахуалының жай-күйiн және даму үрдiсiн талдау, нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес саласындағы стратегиялар мен мемлекеттiк бағдарламалардың iске асырылу барысы туралы ақпараттық-талдау материалдарын даярлау;
нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрес жөнiндегi аймақтық комиссиялардың қызметiн, сондай-ақ олардың нашақорлыққа және есiрткi бизнесiне қарсы күрестiң аймақтық бағдарламаларын орындауын үйлестiру;
нашақорлық және уытқұмарлық ауруына шалдыққан адамдарға медициналық-әлеуметтiк көмек ұйымдастыруда денсаулық сақтау органдарына жәрдемдесу және көмек көрсету кезiнде азаматтардың құқықтары мен бостандықтарына кепiлдiктердi қамтамасыз ету;
есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет саласындағы халықаралық ынтымақтастық;
есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет саласында заңдардың қолданылу практикасын талдау және қорыту, оны жетiлдiру бойынша ұсыныстар әзiрлеу және енгiзу;
өзге де мемлекеттiк органдармен бiрлесiп есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет саласындағы жұмыс үшiн мамандарды, сондай-ақ есiрткiнi және психотроптық заттарды қолданатын және қолдануға бейiм адамдардың профилактикасы, емдеудi, әлеуметтік оңалтуды ұйымдастыру саласындағы мамандарды оқытуды және бiлiктiлiгiн арттыруды ұйымдастыру және үйлестiру;
құзыреттi мемлекеттiк органдармен бiрлесiп есiрткi, психотроптық заттар, прекурсорлар айналымы және олардың заңсыз айналымы мен оларды терiс пайдалануға қарсы iс-әрекет саласындағы ғылыми зерттеулердi үйлестiру;";
11) тармақша мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"мүлiктi бағалау жөнiндегi қызметтi лицензиялау;";
12) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"12) қылмыстық жазалауды орындау саласында:
соттардың үкiмдерiне, қаулылары мен ұйғарымдарына сәйкес сотталғандарды қылмыстық жазалауды орындаушы органдар мен мекемелерге орналастыруды ұйымдастыру;
сотталғандарға қатысты соттардың үкiмдерi, қаулылары мен ұйғарымдарын орындау, қылмыстық жазалауды орындаушы органдар мен мекемелерде режимдiк талаптардың орындалуын қамтамасыз ету;
қылмыстық жазалауды орындаушы органдар мен мекемелердi күзету, сотталғандар мен қызметшiлердiң қауiпсiздiгiн қамтамасыз ету, қылмыстық жазалауды орындаушы органдар мен мекемелердегi жедел жағдайларды бақылау;
сотталғандарды босатуға дайындау жөнiндегi жұмысты ұйымдастыруды қамтамасыз ету, рақымшылық және кешiрiм жасау актiлерiн орындау, қылмыстық жазалауды орындаушы органдармен және мекемелермен, басқа да құқық қорғау органдарымен, мемлекеттiк басқару органдарымен және қоғамдық бiрлестiктермен сотталғандарды түзеу нәтижелерiн нығайту, оларды еңбекке және тұрмыстық орналастыру жөнiндегі өзара iс-қимыл;
қылмыстық жазалауды орындаушы мекемелерде жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асыру;
қылмыстық-атқару жүйесiн дамыту, нығайту және жетiлдiру бағдарламаларын әзiрлеу және iске асыру;
қылмыстық жазаларды орындау саласындағы мемлекеттiк органдардың және ұйымдардың ғылыми зерттеулерiн үйлестiру;";
мынадай мазмұндағы 13) тармақшамен толықтырылсын:

"13) осуществление иных, предусмотренных законодательством функций, в том числе:
организационное, методическое и материально-техническое обеспечение деятельности Квалификационной коллегии юстиции;
подготовка и переподготовка кадров системы органов юстиции;
организационное, финансовое и материально-техническое обеспечение органов юстиции, подведомственных организаций, а также распределение финансовых средств на содержание органов юстиции в пределах ассигнований, выделенных из республиканского бюджета;
по поручению Правительства и Премьер-Министра Республики Казахстан обеспечение защиты интересов государства по правовым вопросам;
контроль за опубликованием нормативных правовых актов центральных и местных государственных органов.";
в пункте 13:
абзац второй после слова "организациями" дополнить словами ", должностными лицами";
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"осуществлять в центральных государственных органах, а также в маслихатах и акиматах проверку нормативных правовых актов, подлежащих государственной регистрации;";
в абзаце шестом слова "и гражданин" исключить;
абзац восьмой дополнить словами "и контроль за деятельностью лицензиатов по соблюдению ими лицензионных требований";
дополнить абзацами одиннадцатым, двенадцатым, тринадцатым, четырнадцатым следующего содержания:
"вносить предложения по вопросам создания, реорганизации и ликвидации подведомственных организаций;
проводить служебные расследования случаев чрезвычайных происшествий в органах и учреждениях, исполняющих уголовные наказания, устанавливать и анализировать их причины, принимать меры по предотвращению подобных случаев;
в установленных законом случаях и порядке осуществлять дознание, составлять протоколы и рассматривать дела об административных правонарушениях, налагать административные взыскания в пределах своей компетенции;
осуществлять оперативно-розыскную деятельность;";
в пункте 19:
абзац третий изложить в следующей редакции:
"назначает на должности и освобождает от должностей работников Министерства юстиции, за исключением лиц, назначение и освобождение от должностей которых отнесено к компетенции Правительства Республики Казахстан, заместителей руководителей комитетов Министерства, руководителей областных, городов Астаны и Алматы территориальных органов юстиции, территориальных органов Комитета уголовно-исполнительной системы, подведомственных Министерству организаций, а также их заместителей;";
дополнить абзацами десятым, одиннадцатым и двенадцатым следующего содержания:
"обращается с исковым заявлением в суд о признании нормативных правовых актов государственных органов, подлежащих государственной регистрации, но не прошедших ее, недействительными;
издает акты, обязательные к исполнению органами юстиции, а также в пределах своей компетенции - акты, обязательные к исполнению иными государственными органами, организациями, должностными лицами и гражданами;
в случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан, вносит представления об устранении нарушений закона;".

"13) заңдарда көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру, соның iшiнде:
Әдiлет бiлiктiлiк алқасының қызметiн ұйымдастырушылық, әдiстемелiк және материалдық-техникалық қамтамасыз ету;
әдiлет органдары жүйесiнiң кадрларын даярлау және қайта даярлау;
әдiлет органдарын, ведомстволық бағынысты ұйымдарды ұйымдастырушылық, әдiстемелiк және материалдық-техникалық қамтамасыз ету, сондай-ақ республикалық бюджеттен бөлiнген қаржы шегінде әдiлет органдарын ұстауға қаржы қаражатын бөлу;
Қазақстан Республикасының Yкiметi мен Премьер-Министрiнiң тапсырмасы бойынша құқықтық мәселелер бойынша мемлекет мүддесiн қорғауды қамтамасыз ету;
орталық және жергiлiктi мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтың актiлерiнiң жариялануын бақылау.";
13-тармақта:
екiншi абзац "ұйымдар" деген сөзден кейiн ", лауазымды адамдар" деген сөздермен толықтырылсын;
төртiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"орталық мемлекеттiк органдарда, сондай-ақ мәслихаттар мен әкiмдiктерде мемлекеттiк тiркеуге жататын нормативтiк құқықтық актiлердi тексерудi жүзеге асыру;";
алтыншы абзацта "және азаматтардан" деген сөздер алынып тасталсын;
сегiзiншi абзац "лицензиялауды" деген сөзден кейiн "және лицензиаттардың қызметiне олардың лицензиялық талаптарды сақтауы бойынша бақылауды" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он бiрiншi, он екiншi, он үшiншi, он төртiншi абзацтармен толықтырылсын:
"ведомстволық бағынысты ұйымдарды құру, қайта ұйымдастыру және тарату мәселелерi бойынша ұсыныстар енгiзу;
қылмыстық жазалауды орындаушы органдар мен мекемелерде төтенше оқиғалар жағдайында қызметтiк тергеулер жүргiзу, олардың себептерiн анықтау және талдау, осындай жағдайларды болдырмау жөнiнде шаралар қабылдау;
заңда белгiленген жағдайларда және тәртiппен анықтауды жүзеге асыру, хаттамалар жасау және әкiмшiлiк құқық бұзушылықтар туралы iстердi қарау, өз құзыретi шегiнде әкiмшiлiк жаза қолдану;
жедел-iздестiру қызметiн жүзеге асыру;";
19-тармақта:
үшiншi абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"қызметке тағайындалуы және қызметтен босатылуы Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң құзыретiне жатқызылған адамдарды қоспағанда, Әдiлет министрлiгінiң қызметкерлерiн, Министрлiк комитеттерi басшыларының орынбасарларын, облыстық, Астана және Алматы қалалары аумақтық әдiлет органдарының, Қылмыстық-атқару жүйесi комитетiнiң аумақтық органдарының, Министрлiкке бағынысты ұйымдардың басшыларын, сондай-ақ олардың орынбасарларын қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;";
мынадай мазмұндағы оныншы, он бiрiншi және он екiншi абзацтармен толықтырылсын:
"сотқа мемлекеттік тiркеуге жататын, бiрақ одан өтпеген мемлекеттiк органдардың нормативтiк құқықтық актiлерiн жарамсыз деп тану туралы талап-арызбен шағымданады;
әдiлет органдары орындауға мiндетті актiлердi, сондай-ақ өзiнiң құзыретi шегінде өзге мемлекеттiк органдар, ұйымдар, лауазымды адамдар мен азаматтар орындауға мiндетті актiлер шығарады;
Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде көзделген жағдайларда заң бұзушылықтарды жою жөнiнде ұсынымдар енгiзедi.".

2. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан

2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі