О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 августа 2002 года N 947
Правительство Республики Казахстан постановляет:
Внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в Кодекс Республики Казахстан K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
О внесении изменений и дополнений в Кодекс
Республики Казахстан "О налогах и других
обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)
Статья 1. Внести в Кодекс Республики Казахстан от 12 июня 2001 года K010209_ "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 11-12, ст. 168; 2002 г., N 6, ст. 73, 75) следующие изменения и дополнения:
1. В пункте 1 статьи 10:
в подпункте 2):
слова "или в доверительное управление" заменить словами ", в виде вознаграждения в соответствии с законодательным актом Республики Казахстан, регулирующим вопросы финансового лизинга";
после слова "депозитам" дополнить словом "(вкладам)";
подпункт 20) после слова "предприниматель," дополнить словами "частный нотариус, адвокат,".
2. Пункт 1 статьи 12 дополнить подпунктом 6) следующего содержания:
"6) представлять информацию и документы по вопросу правильности применения цен по сделкам в порядке и случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан, регулирующим вопросы государственного контроля при применении трансфертных цен.".
3. В пункте 3 статьи 15 после слова "относятся" дополнить словами "межрегиональные налоговые комитеты,".
4. В пункте 1 статьи 16:
дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1) привлекать к налоговым проверкам специалистов других государственных органов;";
дополнить подпунктом 12) следующего содержания:
"12) предъявлять в суды иски о ликвидации юридического лица по основаниям, предусмотренным подпунктом 4) пункта 2 статьи 49 K941000_ Гражданского кодекса Республики Казахстан.".
5. Статью 21 дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Местные исполнительные органы обеспечивают организацию выдачи разовых талонов.".
6. Подпункт 1) пункта 2 статьи 31 после слова "бюджет," дополнить
словами "кроме сумм текущих платежей по земельному налогу,".

"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексі) өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулысы 2002 жылғы 27 тамыз N 947
Қазақстан Республикасының Үкiметi қаулы етеді:
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының K010209_ Кодексiне (Салық кодексi) өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламентi Мәжiлiсiнiң қарауына енгізiлсiн.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы"
Қазақстан Республикасының Кодексiне (Салық кодексіне) өзгерістер мен
толықтырулар енгiзу туралы
1-бап. "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы K010209_ Кодексiне (Салық кодексi) (Қазақстан Республикасы Парламентiнiң Жаршысы, 2001 ж., N 11-12, 168-құжат; 2002 ж., N 6, 73, 75-құжаттар) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзілсiн:
1. 10-баптың 1-тармағында:
2) тармақшада:
"немесе сенiмгерлiк басқаруға" деген сөздер "қаржы лизингiнiң мәселелерін реттейтiн Қазақстан Республикасының заң актілерiне сәйкес сыйақы түрiнде" деген сөздерге ауыстырылсын;
"депозиттер" деген сөзден кейiн "(салымдар)" деген сөзбен толықтырылсын;
20) тармақшада "кәсіпкер" деген сөзден кейiн ", жеке нотариус, адвокат" деген сөздермен толықтырылсын.
2. 12-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы 6) тармақшамен толықтырылсын:
"6) трансферттiк бағаларды қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылау мәселелерiн реттейтiн Қазақстан Республикасының заңдарында көзделген тәртіппен жағдайларда мәмiлелер бойынша бағаларды қолдану дұрыстығы мәселесi жөнiнде ақпарат пен құжаттарды ұсыну.".
3. 15-баптың 3-тармағында "Салық органдарына" деген сөздерден кейiн "аймақаралық салық комитеттерi," деген сөздермен толықтырылсын.
4. 16-баптың 1-тармағы:
мынадай мазмұндағы 10-1) тармақшамен толықтырылсын:
"10-1) салық тексерулерiне басқа да мемлекеттiк органдардың мамандарын тарту;";
мынадай мазмұндағы 12) тармақшамен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексiнiң K941000_ 49-бабының
2-тармағындағы 4) тармақшада көзделген негiздер бойынша заңды тұлғаны
тарату туралы сотқа талап-арыз беру;".
5. 21-бап мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Жергіліктi атқарушы органдар бiржолғы талондарды берудi
ұйымдастыруды қамтамасыз етеді.".
6. 31-баптың 2-тармағының 1) тармақшасында "есептеген" деген сөзден
кейiн "жер салығы бойынша ағымдағы төлем сомасынан басқа," деген сөздермен
толықтырылсын.

7. Пункт 2 статьи 32 после слова "контроля" дополнить словами ", а
также об устранении нарушений налогового законодательства".
8. В пункте 3 статьи 40 цифру "1,5" заменить цифрой "2".
9. Пункт 1 статьи 42 дополнить словами ", за исключением случаев,
установленных в статье 249 настоящего Кодекса".
10. В статье 46:
1) в пункте 3 цифру "1,5" заменить цифрой "2";
2) в пункте 5:
после слова "ликвидации" дополнить словами "либо принято определение
о применении реабилитационной процедуры";
дополнить словами "или определения".
11. В статье 49 слова "после применения к налогоплательщику способов
обеспечения исполнения не выполненного в срок налогового обязательства"
исключить.
12. В статье 68:
1) пункт 1 после слова "налогоплательщиком" дополнить словами ",
налоговым агентом";
2) в пункте 2:
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"заявление о предполагаемой сумме индивидуального подоходного налога
с физического лица - нерезидента;";
в абзаце шестом: слово "соглашений" заменить словами "международных
договоров";
дополнить абзацем седьмым следующего содержания:
"реестры счетов-фактур;";
3) в пункте 3 слова "декларация, расчет" заменить словом "отчетность";
4) в пункте 4:
слова "декларации и (или) расчетах" заменить словом "отчетности";
слово "ним" заменить словом "ней".
13. В пункте 3 статьи 69:
после слов "Налоговая отчетность" дополнить словами "на бумажном
носителе";
слова "руководителя и главного бухгалтера и электронной печатью
юридического лица" заменить словом "налогоплательщика".
14. В пункте 2 статьи 89:
слова "уведомлением страхователем" заменить словами "уведомлением
страховщиком";
после слов "по месту" дополнить словом "своей";
дополнить словами "в течение месяца, следующего за отчетным налоговым
периодом, с указанием наименования и регистрационного номера
налогоплательщика страхователя, а также суммы дохода".
15. В статье 94:
1) подпункт 2) пункта 1 исключить;
2) в подпункте 1) пункта 2:
слова "а также за имущество, полученное в доверительное управление,"
исключить;
цифру "1,5" заменить цифрой "2";
3) пункт 3 дополнить частью второй следующего содержания:
"По договорам долгосрочного характера (более одного года) применяемые ставка рефинансирования Национального Банка Республики Казахстан и ставка Лондонского межбанковского рынка пересматриваются ежегодно от даты заключения договора.".

7. 32-баптың 2-тармағындағы "сомалары туралы" деген сөздерден кейiн
", сондай-ақ салық заңдарын бұзушылықтарды жою туралы" деген сөздермен
толықтырылсын.
8. 40-баптың 3-тармағында "1,5" деген сан "2" деген санға
ауыстырылсын.
9. 42-баптың 1-тармағында "шешiмдi" деген сөзден кейiн "осы Кодекстiң
249-бабында белгiленген жағдайларды қоспағанда," деген сөздермен
толықтырылсын.
10. 46-бапта:
1) 3-тармақта "1,5" деген сан "2" деген санға ауыстырылсын;
2) 5-тармақта:
"шешiм қабылданғанда" деген сөздерден кейiн ", не оңалту рәсiмдерiн қолдану туралы анықтау қабылданғанда" деген сөздермен толықтырылсын;
"осындай шешiм" деген сөздерден кейiн "немесе анықтау" деген сөздермен толықтырылсын.
11. 49-бапта "салық төлеушiге мерзiмiнде орындалмаған салық
мiндеттемесiн орындауды қамтамасыз ету тәсiлдерiн қолданғаннан кейiн,"
деген сөздер алынып тасталсын.
12. 68-бапта:
1) 1-тармақта "салық төлеушi" деген сөздерден кейiн ", салық агентi"
деген сөздермен толықтырылсын.
2) 2-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"резидент емес жеке тұлғаның жеке табыс салығының болжанған сомасы
туралы өтiнiш;";
алтыншы абзацта "келiсiмдер" деген сөз "халықаралық шарттар" деген
сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жетiншi абзацпен толықтырылсын:
"шот-фактуралар тiзiлiмi;";
3) 3-тармақта "декларациясы, есеп-қисабы" деген сөздер "есептiлiгi"
деген сөзбен ауыстырылсын;
4) 4-тармақта:
"декларациясы мен есеп-қисабында" деген сөздер "есептiлiгiнде" деген
сөзбен ауыстырылсын;
"оларға" деген сөз "оған" деген сөзге ауыстырылсын.
13. 69-баптың 3-тармағында:
"Салық есептiлiгiне" деген сөздердiң алдынан "Қағаз тасығыштағы"
деген сөздермен толықтырылсын;
"басшы мен бас бухгалтердiң" деген сөздер "салық төлеушiнiң" деген
сөздермен ауыстырылсын;
"және заңды тұлғаның электронды мөрiмен" деген сөздер алынып
тасталсын.
14. 89-баптың 2-тармағында:
"сақтанушы" деген сөз "сақтандырушы өзi" деген сөздермен ауыстырылсын;
"салық органдарын" деген сөздерден кейiн "сақтанушы салық төлеушiнiң
атауы және тiркелу нөмiрiн, сондай-ақ кiрiс сомасын көрсете отырып есептi
салық кезеңiнен кейiнгі айдың iшiнде" деген сөздермен толықтырылсын.
15. 94-бапта:
1) 1-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
2) 2-тармақтың 1) тармақшасында:
", сондай-ақ сенiмгерлiк басқаруға алынған мүлiк үшiн" деген сөздер
алынып тасталсын;
"1,5" деген сан "2" санға ауыстырылсын;
3) 3-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң қайта қаржыландыру ставкасы және Лондон банкаралық рыногының ставкасы қолданылатын ұзақ мерзiмдi сипаттағы (бiр жылдан астам) шарттар бойынша жыл сайын шарт жасаған күннен бастап қайта қаралып отырады.".

16. Пункт 4 статьи 96 исключить.
17. В статье 110:
1) в пункте 1 группу IX "Фиксированные активы, не включенные в другие группы" дополнить подгруппой 7 следующего содержания:
"7 Прочие 7";
2) пункт 2 после слова "эксплуатацию" дополнить словами "на территории Республики Казахстан".
18. Пункт 1 статьи 118 дополнить частью второй следующего содержания:
"По доходам, указанным в пункте 2 статьи 115 настоящего Кодекса, страховые (перестраховочные) организации представляют расчет сумм авансовых платежей в порядке, установленном в статье 126 настоящего Кодекса.".
19. В пункте 1 статьи 121 слова "исключительным видом деятельности которых являются" заменить словами "не менее 90 процентов совокупного годового дохода которых составляют доходы, подлежащие получению (полученные) от следующих видов деятельности".
20. Пункт 6 статьи 126 дополнить словами ", но не позднее 20 апреля отчетного налогового периода".
21. Пункты 3, 4 и 5 статьи 128 изложить в следующей редакции:
"3. Налогоплательщики в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, осуществляют уплату корпоративного подоходного налога за свои структурные подразделения в соответствующие бюджеты.
4. Налогоплательщики, имеющие структурные подразделения, обязаны представить расчеты сумм авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода по структурным подразделениям юридического лица налоговому органу по месту своей регистрации одновременно при представлении расчетов сумм авансовых платежей и декларации по корпоративному подоходному налогу в порядке и форме, установленных уполномоченным государственным органом.
5. Налогоплательщики, имеющие структурные подразделения, обязаны уведомить соответствующие налоговые органы о суммах авансовых платежей и корпоративного подоходного налога по итогам налогового периода, подлежащих уплате за структурные подразделения, путем представления заверенного налоговым органом по месту регистрации налогоплательщика расчета в порядке и форме, установленных уполномоченным государственным органом, в течение пяти рабочих дней со дня установленного срока для представления расчета, указанного в пункте 4 настоящей статьи.".
22. В статье 131:
1) в пункте 1:
после слова "выплаты," дополнить словами "если иное не предусмотрено
настоящей статьей,";
в подпункте 5):
после слова "вознаграждение," дополнить словами "кроме вознаграждения
по долговым ценным бумагам,";
после слова "банкам-резидентам," дополнить союзом "и";
слова ", накопительным пенсионным фондам,", "и по долговым ценным
бумагам" исключить;
подпункт 6) дополнить словами ", за исключением вознаграждения,
выплачиваемого банкам-резидентам";
2) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:

16. 96-баптың 4-тармағы алынып тасталсын.
17. 110-бапта:
1) 1-тармақтың IX тобы "Басқа топтарға енгiзiлмеген тiркелген активтер" мынадай мазмұндағы 7 кiшi топпен толықтырылсын:
"7 Басқалары 7".
2) 2-тармақта "Салық төлеушi" деген сөздерден кейiн "Қазақстан Республикасының аумағында" деген сөздермен толықтырылсын.
18. 118-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлікпен толықтырылсын:
"Осы Кодекстiң 115-бабының 2-тармағында көрсетiлген кiрiстер бойынша сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары аванстық төлем сомаларының есеп-қисабын осы Кодекстiң 126-бабында белгiленген тәртіппен ұсынады.".
19. 121-баптың 1-тармағында "ұйымдарға қызметiнiң айрықша түрi болып табылатын" деген сөздер "ұйымдарға жылдық жиынтық табысының 90 процентiнен кем емес, қызметтiң мынадай түрлерiнен алуға (алынуға) тиiстi кiрiстер құрайтын ұйымдар" деген сөздермен ауыстырылсын.
20. 126-баптың 6-тармағында "күнi iшiнде" деген сөздерден кейiн ", бiрақ есептiк салық кезеңiнiң 20 сәуiрiнен кешiктiрмей" деген сөздермен толықтырылсын.
21. 128-баптың 3, 4 және 5-тармақтары мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Салық төлеушiлер Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртіппен өзiнiң құрылымдық бөлiмшелерi үшiн корпорациялық табыс салығын тиiстi бюджеттерге төлеудi жүзеге асырады.
4. Құрылымдық бөлiмшелерi бар салық төлеушiлер аванстық төлемдер мен корпоративтік табыс салығы сомасының есеп-қисабын аванстық төлемдер мен корпоративтік табыс салығы бойынша декларация сомалары есеп-қисабын тапсыратын бiр мезгілде өзiнiң тiркелген жерi бойынша салық органына заңды тұлғаның құрылымдық бөлiмшесi бойынша салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген тәртіп пен нысанда табыс етуге мiндеттi.
5. Құрылымдық бөлiмшелерi бар салық төлеушілер құрылымдық бөлiмшелер үшiн төленуге тиiстi аванстық төлемдер мен корпоративтiк табыс салығының салық кезеңiнiң қорытындысы бойынша сомасы жөнiнде салық төлеушiнiң тiркелген орны бойынша салық органы расталған уәкiлеттi мемлекеттiк орган бекiткен тәртiп пен нысанда есеп-қисапты осы баптың 4-тармағында көрсетiлген есеп-қисапты беру үшiн белгiленген мерзiм күнiнен бастап бес жұмыс күнi iшiнде табыс ету жолымен тиiстi салық органын хабардар етуге мiндеттi.".
22. 131-бапта:
1) 1-тармақта:
"Төлем" деген сөздiң алдынан "Егер осы баппен өзгеше көзделмесе, " деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақшада:
"резидент-банктерге" деген сөздiң алдынан "борыштық бағалы қағаздар бойынша төленетiн сыйақыны қоспағанда, " деген сөздермен толықтырылсын;
"қорларына," деген сөзден кейiн "және" деген сөзбен толықтырылсын;
"жинақтаушы зейнетақы қорларына" және "және борыштық бағалы қағаздар бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
6) тармақшада "эмитент" деген сөздiң алдынан "резидент банктерге төленетiн сыйақыны қоспағанда, " деген сөздермен толықтырылсын;
4) мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:

"1-1. Не подлежат обложению у источника выплаты:
1) вознаграждения по государственным ценным бумагам;
2) инвестиционные доходы, выплачиваемые накопительным пенсионным
фондам по размещенным пенсионным активам.".
23. В пункте 1 статьи 144:
1) подпункт 6) изложить в следующей редакции:
"6) все виды выплат военнослужащим при исполнении обязанностей воинской службы, сотрудникам органов внутренних дел и государственной противопожарной службы, которым в установленном порядке присвоено специальное звание, получаемые ими в связи с исполнением служебных обязанностей;";
2) в подпункте 15) слово "единовременные" исключить;
3) подпункт 30) дополнить словами ", за исключением имущества, полученного индивидуальным предпринимателем, частным нотариусом, адвокатом в целях осуществления их деятельности".
24. В статье 147:
1) пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Налоговые агенты производят уплату налога за отчетный месяц до 5 числа месяца, следующего за отчетным, по месту своего нахождения, если иное не предусмотрено настоящей статьей.";
2) дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Налоговые агенты осуществляют уплату налога по структурным подразделениям в соответствующие бюджеты в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.".
25. В подпункте 3) статьи 151 слово "имущественного" исключить.
26. В статье 154:
слова "юридическими лицами и индивидуальными предпринимателями" заменить словами "налоговыми агентами";
дополнить словами ", за исключением выплат индивидуальным предпринимателям, частным нотариусам и адвокатам по доходам, связанным с их деятельностью".
27. Абзац третий пункта 1 статьи 161 исключить.
28. Пункт 3 статьи 164 изложить в следующей редакции:
"3. Следующие физические лица-резиденты уплачивают индивидуальный подоходный налог путем внесения авансовых платежей:
1) индивидуальные предприниматели, за исключением применяющих специальные налоговые режимы;
2) граждане иностранных государств и лица без гражданства, являющиеся резидентами и получающие доходы от работы в Республике Казахстан, не облагаемые индивидуальным подоходным налогом у источника выплаты.
Исчисление и уплата авансовых платежей по индивидуальному подоходному
налогу, а также представление налоговой отчетности производятся в течение
налогового года в соответствии со статьями 126-127 настоящего Кодекса.".
29. Подпункт 5) статьи 171 изложить в следующей редакции:
"5) лица, на которых в соответствии с законодательным актом
Республики Казахстан о борьбе с коррупцией возложена обязанность по подаче
декларации;".

"1-1. Төлем көзiнен ұсталынуға жатпайды:
1) мемлекеттiк бағалы қағаздар бойынша сыйақылар;
2) орналастырылған зейнетақы активтерi бойынша жинақтаушы зейнетақы қорларына төленетiн инвестициялық табыстар.".
23. 144-баптың 1-тармағында:
1) 6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) әскери мiндеттерiн орындауына байланысты алған арнайы атақ белгiленген тәртiппен берiлген iшкi iстер органдарының және мемлекеттiк өртке қарсы қызметтiң қызметкерлерiне әскери қызметi мiндеттерiн орындаған кезде әскери қызметшiлерге берiлетiн төлемдердiң барлық түрi;";
2) 15) тармақшада "бiржолғы" деген сөз алынып тасталсын;
3) 30) тармақшада "жеке тұлға" деген сөздiң алдынан "олардың қызметiн жүзеге асыру мақсаттарында жеке кәсiпкер, жеке нотариус, адвокаттан алған мүлiкті қоспағанда, " деген сөздермен толықтырылсын.
24. 147-бапта:
1) 2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Егер осы бапта өзгеше көзделмесе, салық агенттерi өзiнiң тұрған жерi бойынша есептіден кейiнгi айдың 5 күнiне дейiн есептi ай үшiн салық төлеудi жүзеге асырады";
2) мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Салық агенттерi Қазақстан Республикасының заңдарында белгiленген тәртіпте тиiстi бюджеттерге құрылымдық бөлiмшелер бойынша салық төлеудi жүзеге асырады.".
25. 151-баптың 3) тармақшасында "мүліктік" деген сөз алынып тасталсын.
26. 154-бапта:
"заңды тұлғалармен және жеке кәсiпкерлермен" деген сөздер "салық агенттерiмен" деген сөздермен ауыстырылсын;
", сондай-ақ" деген сөзден кейiн "қызметiне байланысты кiрiсi бойынша жеке кәсіпкерлерге, жеке нотариустарға және адвокаттарға олардың қызметiнде пайдаланылатын мүлiктер бойынша төлемдердi қоспағанда," деген сөздермен толықтырылсын.
27. 161-баптың 1 тармағының үшiншi абзацы алынып тасталсын.
28. 164-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мынадай резидент жеке тұлғалар жеке табыс салығын аванстық төлемдердi енгiзу арқылы төлейдi:
1) арнайы салық режимiн қолданатындарды қоспағандағы, жеке кәсiпкерлер;
2) резидент болып табылатын және төлем көзiнен жеке табыс салығы салынбайтын, Қазақстан Республикасындағы жұмысынан табыс алатын шетел мемлекетiнiң азаматтары және азаматтығы жоқ адамдар
Жеке табыс салығы бойынша аванстық төлемдердi есептеу және төлеу, сондай-ақ салық есептерiн беру салық жылы iшiнде осы Кодекстiң 126-127-баптарына сәйкес жүргiзiледi.".
29. 171-баптың 5) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"5) Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес декларация беру жөнiнде мiндеттеме жүктелетін адамдар;".

30. Пункт 1 статьи 172 дополнить словами ", за исключением случаев,
предусмотренных законодательным актом Республики Казахстан о борьбе с
коррупцией".
31. В подпункте 2) статьи 178 слово "агентских," исключить.
32. В статье 183:
1) пункт 1 дополнить словами ", а также государственных ценных бумаг";
2) в пункте 2 слова "в течение десяти рабочих дней с момента
получения дохода" заменить словами "в срок, установленный пунктом 4 статьи
127 настоящего Кодекса,";
3) дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Лицо, выплачивающее нерезиденту доходы от реализации ценных
бумаг, за исключением доходов, не подлежащих налогообложению согласно
пункту 1 настоящей статьи, обязано уведомить налоговый орган по месту
регистрации эмитента о сумме выплаты в течение 10 рабочих дней с момента
выплаты дохода.".
33. Пункт 3 статьи 189 после слов "самостоятельно в" дополнить
словами "порядке и".
34. В статье 190:
1) пункт 2 дополнить словами ", а также государственных ценных бумаг";
2) дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Лицо, выплачивающее нерезиденту доходы от реализации ценных бумаг, за исключением доходов, не подлежащих налогообложению согласно пункту 2 настоящей статьи, обязано уведомить налоговый орган по месту регистрации эмитента о сумме выплаты в течение 10 рабочих дней с момента
выплаты дохода.".
35. В статье 191:
1) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Исчисление индивидуального подоходного налога физическими
лицами-нерезидентами, указанными в подпункте 2) пункта 1 настоящей статьи,
производится путем применения ставки, установленной пунктом 1 статьи 145
настоящего Кодекса, к сумме начисленного дохода без осуществления
вычетов.";
2) в пункте 2 слова "настоящим Кодексом" заменить словами "статьями
126-127 настоящего Кодекса".
36. В пункте 1 статьи 192:
слово "тридцати" заменить словом "двадцати";
дополнить словами "или не позднее 20 января календарного года".
37. В статье 196:
1) в подпункте 2) пункта 2:
в абзаце третьем:
после слова "соотношение" дополнить словами "первоначальной
(текущей)";
после слов "к общей" дополнить словами "первоначальной (текущей)";
в абзаце четвертом:
слова "размера фонда оплаты" заменить словами "суммы расходов по
оплате";
слова "общему размеру фонда оплаты" заменить словами "общей сумме
расходов по оплате";

30. 172-баптың 1-тармағы "Жеке табыс салығы бойынша" деген сөздердiң алдында "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес туралы Қазақстан Республикасының заң актілерінде көзделген жағдайлардан басқа," деген сөздермен толықтырылсын.
31. 178-баптың 2) тармақшасында "агенттiк," деген сөз алынып тасталсын.
32. 183-бапта:
1) 1-тармақ "облигацияларды" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ мемлекеттік бағалы қағаздарды" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 2-тармақта "табыс алынған кезден бастап он жұмыс күнi iшiнде" деген сөздер "осы Кодекстiң 127-бабының 4-тармағымен белгiленген мерзiмде" деген сөздерге ауыстырылсын;
3) мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Осы баптың 1-тармағына сәйкес салық салуға жатпайтын табыстарды қоспағанда, бағалы қағаздарды сатудан түскен табыстарды резидент емеске төлейтін тұлға табыс төленген сәттен бастап 10 жұмыс күнi iшiнде төлем сомасы туралы эмитенттiң тiркелу орны бойынша салық органын хабардар етуге мiндеттi.".
33. 189-баптың 3-тармағында "белгiленген" деген сөзден кейiн "тәртiппен және" деген сөздермен толықтырылсын.
34. 190-бапта:
1) 2-тармақ "облигацияларды" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ мемлекеттiк бағалы қағаздарды" деген сөздермен толықтырылсын;
2) мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Осы баптың 2-тармағына сәйкес салық салуға жатпайтын табыстарды қоспағанда, бағалы қағаздарды сатудан түскен табыстарды резидент емеске төлейтiн тұлға табыс төленген сәттен бастап 10 жұмыс күнi iшiнде төлем сомасы туралы эмитенттiң тiркелу орны бойынша салық органын хабардар етуге мiндеттi.".
35. 191-бапта:
1) мынадай мазмұндағы 1-1)-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы баптың 1-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген резидент емес-жеке тұлғаларға жеке табыс салығын есептеу шегерiмдi жүзеге асырмастан есептелген табыс сомасына осы Кодекстiң 145-бабының 1-тармағымен белгiленген ставкаларды қолдану арқылы жүргiзiледi.";
2) 2-тармақта "осы Кодексте" деген сөздер "осы Кодекстiң 126-127-баптарымен" деген сөздермен ауыстырылсын.
36. 192-баптың 1-тармағында:
"отыз" деген сөз "жиырма" деген сөзбен ауыстырылсын.
"кешiктiрмей" деген сөзден кейiн "немесе күнтiзбелiк жылдың 20
қаңтарынан кешiктiрмей" деген сөздермен толықтырылсын.
37. 196-бапта:
1) 2-тармақтың 2) тармақшасында:
үшiншi абзацта:
"негізгi құралдар" деген сөздерден кейiн "бастапқы (ағымдағы)" деген
сөздермен толықтырылсын;
"негiзгi құралдарының" деген сөздерден кейiн "бастапқы (ағымдағы)"
деген сөздермен толықтырылсын.
төртіншi абзацта:
"еңбекақы қорының" деген сөздер "еңбекақы шығыстарының сомасы" деген
сөздермен ауыстырылсын;
"еңбекақы қорының жалпы сомасына" деген сөздер "еңбекақы бойынша шығыстардың жалпы сомасына" деген сөздермен ауыстырылсын;

2) в абзаце третьем подпункта 1) пункта 4 слова "фонда оплаты труда персонала" заменить словами "расходов по оплате труда".
38. В статье 198:
1) пункт 3 дополнить частью второй следующего содержания:
"В случае отсутствия договора об условном банковском вкладе на день уплаты подоходного налога у источника выплаты, определяемый в соответствии со статьей 181 настоящего Кодекса, налоговый агент обязан перечислить подоходный налог у источника выплаты в государственный бюджет.";
2) пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Налоговый агент обязан:
1) в течение 10 рабочих дней со дня подписания договора об условном банковском вкладе зарегистрировать в налоговом органе по месту своей регистрации такой договор, копия которого представляется в этот налоговый орган;
2) в течение 2 рабочих дней с момента перечисления подоходного налога на условный банковский вклад представить копию платежного документа в налоговый орган по месту своей регистрации.";
3) в части первой пункта 12:
слова "в течение рабочего дня с момента получения от налогового органа документов, указанных в пункте 11 настоящей статьи" заменить словами "не позднее одного операционного дня, следующего за днем получения инкассового распоряжения";
слово "сумму" заменить словом "суммы";
слова "с начисленными банковскими вознаграждениями" заменить словами "и начисленных банковских вознаграждений";
4) дополнить пунктом 16-1 следующего содержания:
"16-1. Банки, на счетах которых размещены условные банковские вклады, обязаны представлять ежеквартально не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, в налоговые органы по месту регистрации налоговых агентов отчет по форме, установленной уполномоченным государственным органом.".
39. Пункт 2 статьи 199 изложить в следующей редакции:
"2. Налоговый агент в момент выплаты доходов нерезиденту от эксплуатации транспортных средств в международных перевозках, одной из сторон которых является Республика Казахстан, не связанных с постоянным учреждением нерезидента, вправе применить положения соответствующего международного договора при наличии документа, подтверждающего резидентство, если такой нерезидент является окончательным получателем доходов и имеет право на применение положений международного договора.
Налоговый агент обязан указать в расчете по подоходному налогу у источника выплаты, представляемом в налоговый орган, суммы выплаченных (начисленных) доходов и удержанных (освобожденных от удержания) налогов в соответствии с положениями международных договоров, ставки подоходного налога и названия международных договоров.
При неправомерном применении положений международного договора, повлекшем неуплату или неполную уплату налога в государственный бюджет, налоговый агент несет ответственность в соответствии с законодательными актами Республики Казахстан.".

2) 4-тармақтың 1) тармақшасының үшiншi абзацында "қызметкерлердiң еңбекақы қорының" деген сөздер "еңбекақы бойынша шығыстарының" деген сөздермен ауыстырылсын.
38. 198-бапта:
1) 3-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Осы Кодекстiң 181-бабына сәйкес айқындалатын төлем көзiнен табыс салығын төлеу күнiне шартты банктiк салым туралы шарты болмаған жағдайда, салық агентi төлем көзiнен табыс салығын мемлекеттiк бюджетке аударуға мiндеттi.";
2) 4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Салық агентi:
1) шартты банк салымы туралы шартқа қол қойылған күннен бастап 10 жұмыс күнi iшiнде көшiрмесi осы салық органына берiлетiн мұндай шартты өзiнiң тiркелу орны бойынша салық органында тiркеуге;
2) шартты банк салымына табыс салығы аударылған сәттен бастап 2 жұмыс күнi iшiнде өзi тiркелген жерi бойынша салық органына төлем құжатының көшiрмесiн беруге мiндеттi.";
3) 12-тармақтың бiрiншi бөлiгiнде:
"осы баптың 11-тармағында аталған құжаттарды салық органынан алған кезден бастап бiр жұмыс күнi iшiнде" деген сөздер "инкассалық өкiмдi алған күннен кейiнгi бiр операциялық күннен кешiктiрмей" деген сөздерге ауыстырылсын;
"сомасын" деген сөз "сомаларын" деген сөзбен ауыстырылсын;
"есептелген банк сыйақыларымен" деген сөздер "және есептелген банк сыйақыларымен" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) мынадай мазмұндағы 16-1-тармақпен толықтырылсын:
"16-1. Шартты банктiк салымдар орналасқан банктер тоқсан сайын есептi тоқсаннан кейiнгi айдың 15 күнiнен кешiктiрмей салық агенттерiнiң тiркелген орны бойынша салық органдарына уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген нысан бойынша есеп беруге мiндеттi.".
39. 199-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Резидент еместiң тұрақты мекемесiне байланысы жоқ Қазақстан Республикасы тараптардың бiрi болып табылатын халықаралық тасымалдарда көлiк құралдарын пайдаланудан түскен кiрiстi резидент емеске төлеу сәтiнде салық агенті, егер мұндай резидент емес табысты түпкiлiктi алатын болып табылса және халықаралық шарттың ережелерiн қолдануға құқылы болса, резиденттiгiн растайтын құжат болған кезде халықаралық шарттың тиiстi ережелерiн қолдануға құқылы.
Салық агентi салық органына берілетiн төлем көзiнен салынатын табыс салығы бойынша есепте халықаралық шарттардың ережелерiне сәйкес төленген (есептелген) табыс және ұсталған (ұстаудан босатылған) салық сомасын, табыс салығының ставкасын және халықаралық шарттардың атауын көрсетуге мiндеттi.
Мемлекеттiк бюджетке салықты төлемеу немесе толық төлемеуге соқтырған халықаралық шарттардың ережелерiн заңсыз қолдану кезiнде салық агентi Қазақстан Республикасының заң актiлерiне сәйкес жауап бередi.

40. В статье 203:
в абзаце первом слово "Заявление" заменить словами "1. В случае применения статьи 198 настоящего Кодекса заявление";
абзац четвертый подпункта 1) исключить;
дополнить пунктом 2 следующего содержания:
"2. В случае применения статьи 202 настоящего Кодекса заявление на применение положений международного договора по форме, установленной уполномоченным государственным органом, принимается налоговым органом при выполнении требований, установленных подпунктами 3) и 4) пункта 1 настоящей статьи, а также при представлении с указанным заявлением:
копий контрактов (договоров, соглашений) на выполнение работ
(оказание услуг) или на иные цели;
копий учредительных документов юридических лиц-нерезидентов - при
выполнении работ (оказании услуг).".
41. Пункт 1 статьи 207 дополнить словами ", за исключением
государственных учреждений".
42. В пункте 3 статьи 208 цифру "10000" заменить цифрой "12000".
43. В пункте 3 статьи 211:
подпункт 1) дополнить словами ", на общую сумму за налоговый период
не более 100 месячных расчетных показателей";
в первом предложении подпункта 2):
после слова "сборки" дополнить словами "(монтажа, установки)";
после слова "продукции" дополнить словами ", и (или) строительства
объектов".
44. В абзаце пятом подпункта 4) пункта 2 статьи 215 слова
"транспортных организаций" исключить.
45. Статью 216 дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. При передаче имущества в финансовый лизинг, подлежащего получению лизингополучателем в качестве основного средства, датой совершения оборота по реализации является дата наступления срока получения лизингового платежа, в соответствии с договором финансового лизинга, но не позднее даты перечисления лизингополучателем лизинговых платежей по данному договору.".
46. Статью 217 дополнить пунктами 8 и 9 следующего содержания:
"8. При передаче имущества в финансовый лизинг, подлежащего получению лизингополучателем в качестве основного средства, размер облагаемого оборота определяется на основе размера лизингового платежа на дату совершения оборота, без включения в него суммы вознаграждения и налога на добавленную стоимость.
9. При оказании услуг по договору транспортной экспедиции размер облагаемого оборота у экспедитора определяется на основе его комиссионного вознаграждения.".
47. В части первой пункта 1 статьи 222 после слова "металлов," дополнить словами "продуктов его переработки и слябов,".
48. Статью 224 изложить в следующей редакции:

40. 203-бапта:
бiрiншi абзацта "Мемлекеттiк" деген сөз "1. Осы Кодекстiң 198-бабын қолданған жағдайда, мемлекеттiк" деген сөздермен ауыстырылсын;
1) тармақшаның төртiншi абзацы алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 2-тармақпен толықтырылсын:
"2. Осы Кодекстiң 202-бабын қолданған жағдайда, уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген нысан бойынша халықаралық шарттың ережелерiн қолдануға өтiнiш осы баптың 1-тармағының 3) және 4) тармақшаларында белгіленген талаптарды орындау кезiнде, сондай-ақ көрсетiлген өтiнiштi беру кезiнде
салық органы:
жұмыстарды (қызмет көрсетудi) орындауға немесе өзге де мақсаттарда
келiсiм-шарттардың (шарттардың, келiсiмдердiң) көшiрмелерi;
жұмыстарды (қызмет көрсетулердi) орындау кезiнде резидент емес заңды
тұлғалардың құрылтайшы құжаттарының көшiрмелерiн қабылдайды.".
41. 207-баптың 1-тармағы "салығын төлеушiлер" деген сөздерден кейiн
"мемлекеттiк мекемелердi қоспағанда, " деген сөздермен толықтырылсын.
42. 208-баптың 3-тармағында "10000" деген сан "12000" деген санмен
ауыстырылсын.
43. 211-баптың 3-тармағында:
1) тармақшада "бiрлiгiнiң құны" деген сөздерден кейiн "салық кезеңi
үшiн жалпы сомасы 100 айлық есептiк көрсеткiштен аспайтын" деген сөздермен
толықтырылсын;
2) тармақшада:
бiрiншi сөйлемде:
"құрастыру" деген сөзден кейiн "(монтаж, орнату)" деген сөздермен
толықтырылсын;
"жөнелтуi" деген сөзден кейiн "және (немесе) объектiлердi салу" деген
сөздермен толықтырылсын.
44. 215-баптың 2-тармағындағы 4) тармақшаның бесiншi абзацындағы "көлiк ұйымдарының" деген сөздер алынып тасталсын.
45. 216-бап мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
"2-1. Негiзгі қаражат ретiнде лизинг алушымен алынуына жататын қаржы лизингiне мүлiктi беру кезiнде сату бойынша айналымды жасау күнi қаржы лизингiнiң шартына сәйкес, бiрақ осы шарт бойынша лизинг алушы мiндеттемесiн орындау күнiнен кешіктiрмей лизингтiк төлемдi алу мерзiмi келген күн болып табылады.".
46. 217-бап мынадай мазмұндағы 8 және 9-тармақтармен толықтырылсын:
"8. Негiзгi қаражат ретiнде лизинг алушымен алынуға жататын қаржы лизингiне мүлiктi беру кезiнде салық салынатын айналым мөлшерi оған сыйақы мен қосылған құн салығы сомасын қоспастан, айналымды жасау күнiне лизинг төлем мөлшерi негiзiнде айқындалады.
9. Көлiк экспедициясының шарты бойынша қызмет көрсету кезiнде экспедитордағы салық салынатын айналымның мөлшерi оның комиссиялық сыйақысы негізiнде айқындалады.".
47. 222-баптың 1-тармағының бiрiншi бөлiгінде "сынығының" деген сөзден кейiн ", олардан өңделген өнiмдер және сляб" деген сөздермен толықтырылсын.
48. 224-бап мынадай редакцияда жазылсын:

"Статья 224. Налогообложение международных перевозок
1. Оборот по реализации следующих услуг по международным перевозкам облагается по нулевой ставке:
1) транспортировка товаров, в том числе почты, экспортируемых с территории Республики Казахстан и импортируемых на территорию Республики Казахстан;
2) транспортировка по территории Республики Казахстан транзитных грузов;
3) перевозка пассажиров и багажа в международном сообщении.
2. Для целей пункта 1 настоящей статьи перевозка считается международной, если оформление перевозки осуществляется едиными международными перевозочными документами, а в случае перевозки экспортируемых товаров по системе магистральных трубопроводов - документами, подтверждающими передачу экспортируемых товаров покупателю либо другим лицам, осуществляющим дальнейшую доставку указанных товаров до покупателя.
В случае осуществления перевозки экспортируемых товаров по территории Республики Казахстан несколькими транспортными организациями, началом международной перевозки признается место начала транспортировки товаров (почты, багажа, пассажиров) транспортной организацией, осуществляющей перевозку до границы Республики Казахстан.
В случае осуществления перевозки импортируемых товаров (почты, багажа, пассажиров) несколькими транспортными организациями, к международной относится перевозка, осуществляемая транспортной организацией, посредством транспорта которой товары (почта, багаж, пассажиры) были ввезены на территорию Республики Казахстан.".
49. В статье 225:
подпункт 1) дополнить словами ", маркированных конвертов и открыток";
дополнить подпунктами 12-1) и 12-2) следующего содержания:
"12-1) услуг по переработке и (или) ремонту товаров, ввезенных на таможенную территорию Республики Казахстан в таможенном режиме "Переработка товаров на таможенной территории Республики Казахстан";
12-2) работ и услуг, связанных с перевозками, являющимися международными в соответствии со статьей 224 настоящего Кодекса, а именно: работ, услуг по погрузке, разгрузке, перегрузке (сливу - наливу), экспедированию товаров, в том числе почты, экспортируемых с территории Республики Казахстан, импортируемых на территорию Республики Казахстан, а также транзитных грузов; технического, аэронавигационного, аэропортового обслуживания; услуг морских портов по обслуживанию международных рейсов;".
50. Подпункт 10) пункта 1 статьи 234 дополнить словами "по перечню, утвержденному Правительством Республики Казахстан".

"224-бап. Халықаралық тасымалдарға салық салу
1. Нөлдiк ставкасы бойынша салық салынатын халықаралық тасымалдар бойынша мынадай қызмет көрсетудi жүзеге асыру бойынша айналым:
1) тауарларды тасымалдау, соның iшiнде Қазақстан Республикасының аумағынан экспортталатын және Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын пошталар;
2) транзит жүктерiн Қазақстан Республикасының аумағы бойынша тасымалдау;
3) халықаралық қатынастарда адамдар мен жолжүктердi тасымалдау;
2. Егер тасымалдауды ресiмдеу бiрыңғай халықаралық тасымалдау құжаттарымен, ал магистралды құбыр желiсi жүйесi бойынша экспортталатын тауарларды тасымалдау - сатып алушыға не сатып алушыға дейiн көрсетiлген тауарларды одан кейiнгi жеткiзудi жүзеге асыратын басқа тұлғаларға экспортталатын тауарларды берудi растайтын құжаттармен жүзеге асырылған жағдайларда, осы баптың 1-тармағының мақсаты үшін тасымалдау, халықаралық деп саналады.
Қазақстан Республикасының аумағы бойынша экспортталатын тауарлар бiрнеше көлiк ұйымдарымен жүзеге асырылатын жағдайда, халықаралық тасымалдаудың басы ретiнде Қазақстан Республикасының шекарасына дейiн тасымалдауды жүзеге асыратын көлiк ұйымының тауарларды (поштаны, жолжүктi, жолаушыларды) тасымалдауды бастау орны танылады.
Импортталатын тауарларды (поштаны, жолжүктi, жолаушыларды) тасымалдау бiрнеше көлiк ұйымдарымен жүзеге асырылатын жағдайда көлiк ұйымының көлігі арқылы Қазақстан Республикасының аумағына тауарлар (пошта, жолжүк, жолаушылар) әкелiнген тасымалдаулар халықаралыққа жатады.".
49. 225-бапта:
1-тармақша "(коллекциялық маркалардан басқа)," деген сөздерден кейiн ", таңбаланған хатқалталарын және тілекхаттарын" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 12-1) және 12-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"12-1) "Қазақстан Республикасының кеден аумағында тауарларды өңдеу" кеден режимiнде Қазақстан Республикасының кеден аумағына әкелiнген тауарларды өңдеу және (немесе) жөндеу бойынша қызмет көрсету;
12-2) осы Кодекстің 224-бабына сәйкес халықаралық болып табылатын тасымалдаулармен байланысты жұмыстар мен қызмет көрсетулер, атап айтқанда: жүк тиеу, жүк түсiру, артық жүк тиеу, (ағызу-құю), тауарларды жабдықтау, оның iшiнде Қазақстан Республикасының аумағынан экспортталатын, Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын пошталар бойынша жұмыстар, қызмет көрсетулер, сондай-ақ транзит жүктерi; техникалық, аэронавигациялық, әуежай қызметiн көрсетудi; халықаралық рейстерге қызмет көрсету бойынша теңiз портының қызмет көрсетуi;".
50. 234 баптың 1-тармағының 10) тармақшасы "Қазақстан Республикасының Үкiметi бекiткен тiзбе бойынша" деген сөздермен толықтырылсын.

51. В статье 235:
1) подпункт 2) пункта 1 изложить в следующей редакции:
"2) поставщиком выставлен счет-фактура или другой документ, предоставляемый в соответствии с пунктом 2 настоящей статьи на реализованные товары (работы, услуги) на территории Республики Казахстан. Если поставщик не является плательщиком налога на добавленную стоимость в соответствии с пунктом 1 статьи 207 настоящего Кодекса, счет-фактура или другой документ, предоставляемый в соответствии с пунктом 2 настоящей статьи, выписывается с отметкой "Без НДС";";
2) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Расходы лизингодателя, в том числе суммы налога на добавленную стоимость, связанные с приобретением имущества, подлежащего передаче в финансовый лизинг, рассматриваются как расходы, понесенные для целей облагаемого оборота.";
3) в пункте 2:
подпункт 1) дополнить словами ", за исключением случаев, предусмотренных подпунктами 1-1) и 1-2) настоящего пункта";
дополнить подпунктами 1-1) и 1-2) следующего содержания:
"1-1) сумма налога, подлежащего уплате недропользователям по выставленным счетам-фактурам с выделенным в них налогом на добавленную стоимость, но не более ставки, установленной пунктом 1 статьи 245 настоящего Кодекса;
1-2) сумма налога, подлежащего уплате по счетам-фактурам, выписанным в соответствии с пунктом 5-1 статьи 242 настоящего Кодекса, но не более суммы налога, приходящегося на размер облагаемого оборота лизингодателя, определяемого на дату совершения оборота в соответствии с пунктом 8 статьи 217 настоящего Кодекса;";
4) в части первой пункта 4 слово "Налог" заменить словами "Если иное не предусмотрено пунктом 4-1 настоящей статьи налог";
5) дополнить пунктом 4-1 следующего содержания:
"4-1. Если выписка счета-фактуры осуществлена после даты совершения оборота по реализации товаров (работ, услуг), указанных в настоящем пункте, налог на добавленную стоимость относится в зачет в том налоговом периоде, на который приходится дата выписки счета-фактуры.
Положение настоящего пункта применяется в отношении налога на добавленную стоимость, подлежащего уплате поставщикам следующих товаров (работ, услуг):
электроэнергии, воды, газа;
услуг связи;
коммунальных услуг;
банковских операций, облагаемых налогом на добавленную стоимость.".
52. Подпункт 2) пункта 1 статьи 237 дополнить абзацем вторым следующего содержания:
"В случае порчи, утраты основных средств налог на добавленную стоимость исключается из зачета в части стоимости, приходящейся на балансовую стоимость основных средств".
53. В статье 242:

51. 235-бапта:
1) 1-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) жеткiзушi Қазақстан Республикасының аумағына өткiзiлген тауарлардың (жұмыстардың, қызмет көрсетулердiң) шот-фактурасын немесе осы баптың 2-тармағына сәйкес берiлетiн басқа да құжат қойылды. Егер жеткiзушi осы Кодекстiң 207-бабындағы 1-тармаққа сәйкес қосылған құн салығының төлеушiсi болып табылмаса, осы баптың 3-тармағына сәйкес берiлетiн шот-фактура немесе басқа да құжат "ҚҚС-сыз" белгiсiмен жазылады;";
2) мынадай мазмұндағы 1-1-тармағымен толықтырылсын:
"1-1. Лизинг берушiнiң шығыстары, оның ішінде қаржы лизингiне беруге жататын мүлiктi сатып алумен байланысты қосылған құн салығының сомасы салық салынатын айналымының мақсаты үшiн шеккен шығыстар ретiнде қарастырылады.";
3) 2-тармақта:
1) тармақша "осы тармақтың 1-1) және 1-2) тармақшаларында көзделген жағдайлардан басқа," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 1-1) және 1-2) тармақшалармен толықтырылсын:
"1-1) оларда қосылған құн салығымен бөлiнген қойылған шот-фактуралар бойынша жер қойнауын пайдаланушылар төлеуге жататын, бiрақ осы Кодекстiң 245-бабының 1-тармағымен белгiленген ставкадан аспайтын салық сомасы;
1-2) осы Кодекстiң 242-бабының 5-1-тармағына сәйкес жазып берiлген шот-фактуралар бойынша төлеуге жататын салық сомасы, бiрақ осы Кодекстің 217-бабының 8-тармағына сәйкес айналымдарды жасау күнiне айқындалатын лизинг берушінiң салық салынатын айналым мөлшерiне келетiн салық сомасынан астам емес;";
4) 4-тармақтың бiрiншi бөлігінде "Қосылған құн салығы" деген сөздер "Егер басқасы осы баптың 4-1-тармағымен көзделмесе, қосылған құн салығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
5) мынадай мазмұндағы 4-1-тармағымен толықтырылсын:
"4-1. Егер осы тармақта көрсетiлген тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетулерді) өткiзу бойынша айналымды жасау күнінен кейiн шот-фактураның көшiрмесi жүзеге асырылса, қосылған құн салығы шот-фактураның көшiрмесi күнiне келетiн салық кезеңiнде есепке алуға жатады.
Осы тармақтың ережесi мынадай тауарларды (жұмыстарды, қызмет көрсетудi) жеткiзушiлер төлеуге жататын қосылған құн салығына қолданылады:
электр энергиясы, су, газ;
байланыс қызмет көрсетуi;
коммуналдық қызмет көрсетуi;
қосылған құн салығымен салық салынатын банктiк операциялар.".
52. 237-баптың 1-тармағындағы 2) тармақша мынадай мазмұндағы екiншi абзацпен толықтырылсын:
"негiзгi құралдардың бүлiнуi, жоғалуы жағдайында, негiзгi құралдарының теңгерiм құнына жататын құн бөлiгiнiң есебiнен қосымша құн салығы алынып тасталады;".
53. 242-бапта:

1) пункт 3 дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) номер, дата и наименование документа, подтверждающего факт отгрузки товаров, выполнения работ, оказания услуг.";
2) в пункте 4 слова "выписывается не позднее даты совершения оборота по реализации и" исключить;
3) дополнить пунктами 5-1 и 5-2 следующего содержания:
"5-1. В счете-фактуре, выписываемом лизингодателем на передаваемый им предмет лизинга, размер облагаемого оборота указывается исходя из общей суммы всех лизинговых платежей, в соответствии с договором финансового лизинга, без включения в них суммы вознаграждения и налога на добавленную стоимость.
5-2. Выписка счетов-фактур на перевозку грузов для отправителей или получателей грузов осуществляется экспедитором, если указанная перевозка осуществляется в соответствии с договором транспортной экспедиции. Размер облагаемого оборота в таких счетах-фактурах указывается с учетом стоимости работ и услуг, выполненных и оказанных перевозчиками и другими поставщиками в рамках договора транспортной экспедиции.
Выписка счетов-фактур в соответствии с настоящим пунктом
осуществляется в соответствии с правилами, установленными уполномоченным
государственным органом.".
54. В пункте 3 статьи 247 слова ", в которых размер облагаемого
оборота превышает 150000 тенге" исключить.
55. В пункте 1 статьи 250:
после слова "оборудования," дополнить словами "сельскохозяйственной
техники,";
слова "запасных частей, ввозимых для собственных производственных
нужд," заменить словами "ввозимых для собственных производственных нужд
запасных частей".
56. В подпункте 1) пункта 2 статьи 251:
после слова "постоянная" дополнить словами "(не менее двух поставок в
месяц в течение года)";
после слов "(работ, услуг)" дополнить словами "собственного
производства".
57. Подпункт 1) пункта 4 статьи 252 дополнить словами ", а также поставщиков электро- и теплоэнергии, воды, газа, услуг связи".
58. Пункт 3 статьи 261 после слов "относимых в" дополнить словами "планируемый (но не более 50 процентов от заявленной выручки)".
59. Пункт 1 статьи 265 дополнить частью второй следующего содержания:
"К сфере оптовой реализации относится также отгрузка бензина (за исключением авиационного) и дизельного топлива структурным подразделениям для дальнейшей реализации.".
60. В статье 271:
1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Если иное не предусмотрено настоящей статьей, акциз на подакцизные товары подлежит перечислению в бюджет не позднее чем:

1) 3-тармақ мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) тауарлардың түсiрілгенiн, жұмыстардың орындалғанын, қызметтiң көрсетiлгенiн растайтын құжаттың нөмiрi, күнi және атауы.";
2) 4-тармақта "өткiзу бойынша айналым жасалған күннен кешiктірiлмей жазылады және" деген сөздер алынып тасталсын;
3) мынадай мазмұндағы 5-1 және 5-2 тармақтарымен толықтырылсын:
"5-1. Оларға беретiн лизинг мәнiне лизинг берушi жазып беретiн шот-фактурада сыйақы және қосылған құн салығы сомасын оған енгiзбестен қаржы лизингiнiң шартына сәйкес барлық лизинг төлемдерiнiң жалпы сомасынан ескере отырып көрсетiледi.
5-2. Жүктi жiберушiлер немесе алушылар үшiн жүктердi тасымалдауға шот-фактураның көшiрмесi, егер көрсетiлген тасымалдау көлiк экспедициясы шартына сәйкес жүзеге асырылса, экспедитор арқылы жүзеге асырылады. Осындай шот-фактураларда салық салынатын айналымының мөлшерi көлiк экспедициясы шартының шеңберiнде тасымалдаушылар және басқа да жеткiзушiлер орындаған және көрсеткен жұмыстар мен қызмет көрсетушiлер құнының есебiмен көрсетiледі.
Осы тармаққа сәйкес шот-фактуралардың көшiрмесi уәкiлеттi мемлекеттік орган белгiленген ережелерге сәйкес жүзеге асырылады.".
54. 247-баптың 3-тармағындағы "оларда салық салынатын айналымы 150000 теңгеден асатын" деген сөздер алынып тасталсын.
55. 250-баптың 1-тармағында:
"Құрал-жабдықтардың, " деген сөзден кейiн ", ауылшаруашылық техникасының" деген сөздермен толықтырылсын;
"өзiнiң өндірiстiк қажеттiлiктерi үшiн әкелiнетiн қосалқы бөлшектердiң" деген сөздер "қосалқы бөлшектердi өзiнiң өндiрiстiк мұқтаждары үшiн әкелу" деген сөздермен ауыстырылсын.
56. 251-баптың 2-тармағындағы 1) тармақшада:
"тұрақты" деген сөзден кейiн "(жыл iшiнде бiр айда екi жеткiзiлiмнен кем емес)" деген сөздермен толықтырылсын;
"салық салынатын тауарларды" деген сөздерден кейiн ", өз өндiрiсiнiң тауарларын (жұмыстарын, қызмет көрсетулерiн)" деген сөздермен толықтырылсын.
57. 252-баптың 4-тармағындағы 1) тармақша ", сондай-ақ электр және жылу энергиясын, суды, газды, байланыс қызметiн жеткізушiлерге" деген сөздермен толықтырылсын.
58. 261-баптың 3-тармағы "тiркеген кезде" деген сөзден кейiн "жоспарланған (бiрақ мәлiмдеген түсiмнен 50 проценттен артық емес)" деген сөздермен толықтырылсын.
59. 265-баптың 1-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Көтерме өткiзу саласына одан әрi өткiзу үшiн құрылымдық бөлімшелерге
бензин (авиациялық бензиндi қоспағанда) мен дизель отынын тиеу де
жатқызылады.".
60. 271-бапта:
1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Егер осы бапта өзгеше көзделмесе, акцизделетін тауарларға акциз:

1) на тринадцатый день месяца по операциям, совершенным в течение первых десяти дней налогового периода;
2) на двадцать третий день месяца по операциям, совершенным в течение вторых десяти дней налогового периода;
3) на третий день месяца, следующего за отчетным месяцем, по операциям, совершенным за оставшиеся дни налогового периода.";
2) пункт 4 исключить.
61. В пункте 4 статьи 273 слова "своей регистрации и копии расчетов - в налоговый орган по месту" исключить.
62. В пункте 1 статьи 315:
слова "(далее - налогоплательщики)" исключить;
подпункт 1) дополнить словами ", филиалы и представительства иностранных юридических лиц";
подпункт 2) дополнить словами ", за исключением применяющих специальные налоговые режимы, кроме специального налогового режима для отдельных видов деятельности".
63. В пункте 3 статьи 317:
после слов "налоговые режимы," дополнить словами "кроме специального налогового режима для отдельных видов деятельности,";
слова "частные нотариусы, адвокаты" исключить;
дополнить абзацем следующего содержания:
"Частные нотариусы, адвокаты уплачивают социальный налог в размере пяти месячных расчетных показателей за себя и двух месячных расчетных показателей за каждого работника.".
64. Пункт 2 статьи 321 изложить в следующей редакции:
"2. Плательщики осуществляют уплату социального налога за структурные подразделения в соответствующие бюджеты в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.".
65. Пункт 3 статьи 322 изложить в следующей редакции:
"3. Плательщики, имеющие структурные подразделения, представляют расчет социального налога по структурным подразделениям в налоговые органы по месту своей регистрации не позднее срока представления декларации по социальному налогу. Соответствующие приложения расчета социального налога по структурным подразделениям, заверенные налоговым органом по месту регистрации плательщика, представляются в налоговые органы в порядке, установленном уполномоченном государственном органом, в течение пяти рабочих дней со дня установленного срока для представления расчета.".
66. В статье 340:
1) пункт 4 дополнить частью третьей следующего содержания:
"При возникновении и (или) уменьшении налоговых обязательств размер
текущих платежей корректируется согласно расчетам, предоставленным в
соответствии с пунктом 7 настоящей статьи.";
2) в части первой пункта 7:
после слова "возникновении" дополнить словами "и (или) уменьшении";
слова "налогового обязательства" заменить словами "и (или) уменьшения
налоговых обязательств".
67. В статье 347:
1) в пункте 1:
в графе "Налоговая ставка (месячный расчетный показатель)" цифру
"10,0" заменить цифрой "12,0";
слова "5. Мотоциклы, мотороллеры, мотосани, маломерные суда (мощность
двигателя менее 55 кВт) - 1,0" заменить словами "5. Мотоциклы,
мотороллеры, мотосани, маломерные суда, мощность двигателя которых не
более 55 кВт - 1,0

1) салық кезеңiнiң алғашқы он күнi iшiнде жасалған операциялар
бойынша айдың он үшіншi күнiнен;
2) салық кезеңiнiң екiншi он күнi iшiнде жасалған операциялар бойынша
айдың жиырма үшiншi күнiнен;
3) салық кезеңiнiң қалған күндерiнде жасалған операциялар бойынша
есептi айдан кейiнгi айдың үшіншi күнiнен кешiктiрiлмей бюджетке
аударылуға тиiс.";
2) 4-тармақ алынып тасталсын.
61. 273-баптың 4-тармағында "- өзiнiң тiркелген жерi бойынша салық органына және есептердiң көшiрмелерiн" деген сөздер алынып тасталсын.
62. 315-баптың 1-тармағында:
"(бұдан әрi - салық төлеушiлер)" деген сөздер алынып тасталсын;
1) тармақша ", шетелдiк жеке тұлғалардың филиалдары және өкiлдiктерi" деген сөздермен толықтырылсын;
2) тармақша "және кәсiпкерлер" деген сөздердің алдынан "қызметтiң жекелеген түрлерi үшiн арнаулы салық режимiнен басқа, арнаулы салық режимiн қолданатындарды қоспағанда, " деген сөздермен толықтырылсын.
63. 317-баптың 3-тармағында:
"қоспағанда, " деген сөзден кейiн "қызметтiң жекелеген түрлерi үшiн арнаулы салық режимiнен басқа, " деген сөздермен толықтырылсын;
"жеке нотариустар, адвокаттар" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Жеке нотариустар, адвокаттар өзi үшiн бес айлық есептiк көрсеткiш және әрбiр қызметкер үшiн екi айлық есептiк көрсеткiш мөлшерiнде әлеуметтiк салық төлейдi.".
64. 321-баптың 2-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Төлеушiлер құрылымдық бөлiмшелер үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртiпте тиiстi бюджеттерге әлеуметтiк салық төлеудi жүзеге асырады.".
65. 322-баптың 3-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Құрылымдық бөлiмшелерi бар төлеушiлер әлеуметтiк салық бойынша декларацияны беру мерзiмiнен кешiктiрмей өзiнiң тiркелген жерi бойынша салық органдарына құрылымдық бөлiмшелер бойынша әлеуметтiк салық есебiн тапсырады. Төлеушiнiң тiркелген жерi бойынша салық органы растаған құрылымдық бөлiмшелер бойынша әлеуметтiк салық есебiнiң тиiсті қосымшалары есептi беру үшiн белгiленген мерзiм күнiнен бастап бес жұмыс күнi iшiнде уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгілеген тәртiпте салық органдарына берiледi.".
66. 340-бапта:
1) 4-тармақ мынадай мазмұндағы үшiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Салық мiндеттемелерi туындаған және (немесе) кемiген кезде ағымдағы
төлемдер мөлшерi осы баптың 7-тармағына сәйкес берiлген есеп айырысуларға
сәйкес түзетiледі.";
2) 7-тармақтың бiрiншi бөлiгiнде:
"туындаған" деген сөзден кейiн "және (немесе) кемiген" деген
сөздермен толықтырылсын.
67. 347-бапта:
1) 1-тармақта:
"Салық ставкасы (айлық есептік көрсеткiш)" деген бағандағы "10,0"
деген сан "12,0" деген санмен ауыстырылсын;
1-бағандағы бесiншi жол мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Двигатель қуаты 55 кВТ-тан кем емес мотоциклдер, мотороллерлер,
мотошаналар, шағын көлемдi кемелер - 1,0

Мотоциклы, мощность двигателя которых превышает 55 кВт - 10,0";
2) в пункте 3:
абзац первый дополнить словами ", если иное не установлено настоящим
пунктом";
дополнить частью следующего содержания:
"По легковым автомобилям и мотоциклам производства стран СНГ, у
которых срок эксплуатации превышает 20 лет, поправочный коэффициент для
физических лиц - 0.".
68. Пункт 4 статьи 348 исключить.
69. В подпункте 1) пункта 1 статьи 351 слова "(в том числе
юридические лица - нерезиденты Республики Казахстан, осуществляющие
деятельность в Республике Казахстан)" исключить.
70. В пункте 3 статьи 359 слово "месяцем" заменить словом "кварталом".
71. Пункт 2 статьи 369 дополнить частью второй следующего содержания:
"При этом на лиц, осуществляющих расчеты с бюджетом по реализации на
рынках, не распространяются статьи 370, 371, 379 настоящего Кодекса.".
72. Часть вторую пункта 4 статьи 370 дополнить словами ", за
исключением дохода, полученного от сдачи в аренду имущества".
73. В подпункте 3) пункта 1 статьи 374 цифру "1,0" заменить цифрой
"1,5".
74. В статье 377:
1) пункты 2 и 3 изложить в следующей редакции:
"2. Доход индивидуального предпринимателя подлежит обложению по
следующим ставкам:
___________________________________________________________________________
Доход за квартал            !               Ставка
___________________________________!_______________________________________
По 1500,0 тыс. тенге                   3 процента с суммы дохода
Свыше 1500,0 тыс. тенге по 3000,0      45,0 тыс. тенге + 5 процентов с
тыс. тенге                             суммы дохода, превышающей
1500,0 тыс.тенге
Свыше 3000,0 тыс. тенге                120,0 тыс. тенге + 7 процентов с
суммы дохода, превышающей
3000,0 тыс, тенге
___________________________________________________________________________
3. Доход юридического лица подлежит обложению по следующим ставкам:
___________________________________________________________________________
Доход за квартал            !               Ставка
___________________________________!_______________________________________
По 3000,0 тыс. тенге                  5 процентов с суммы дохода
Свыше 3000,0 тыс. тенге по 6000,0     150,0 тыс. тенге + 7 процентов с
тыс. тенге                            суммы дохода, превышающей
3000,0 тыс.тенге
Свыше 6000,0 тыс. тенге               360,0 тыс. тенге + 9 процентов с
суммы дохода, превышающей
6000,0 тыс.тенге.
__________________________________________________________________________

Двигатель қуаты 55 кВТ-тан кем емес мотоциклдер - 10,0";
2) 3-тармақта:
бiрiншi абзац "Салық төлеудiң" деген сөздердің алдынан "Егер осы
тармақпен өзгеше белгiленбесе," деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы бөлікпен толықтырылсын:
"жеке тұлғалар үшiн пайдаланылу мерзiмi 20 жылдан асқан ТМД елдерi
шығаратын жеңiл автомобильдер мен мотоциклдер бойынша түзету коэффициентi
- 0.".
68. 348-баптың 4-тармағы алынып тасталсын.
69. 351-баптың 1-тармағының 1) тармақшасында "(соның iшiнде Қазақстан
Республикасында қызметiн жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының
резидент емес заңды тұлғалар)" деген сөздер алынып тасталсын.
70. 359-баптың 3-тармағында "айдан" деген сөз "тоқсаннан" деген
сөзбен ауыстырылсын.
71. 369-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен
толықтырылсын:
"Бұл ретте, рыноктарда сату бойынша бюджетпен есеп айырысуды жүзеге
асыратын тұлғаларға осы Кодекстiң 370, 371, 379-баптары қолданылмайды.".
72. 370-баптың 4-тармағының екiншi бөлiгi "жеке кәсiпкердiң" деген
сөздерден кейiн "мүлiктi жалға беруден түскен табыстарды қоспағанда,"
деген сөздермен толықтырылсын.
73. 374-баптың 1-тармағындағы 3) тармақшада "1,0" деген сан "1,5"
деген санмен ауыстырылсын.
74. 377-бапта:
1) 2 және 3-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жеке кәсiпкердiң табысына мынадай ставкаларда салық салынуға тиiс:
---------------------------------------------------------------------------
Тоқсандық табысы            !             Ставкасы
---------------------------------------------------------------------------
1500,0 мың теңгеге дейiн қоса            Табыс сомасының 3 процентi
алғанда
1500,0 мың теңгеден жоғары - 3000,0      45,0 мың теңге + 1500,0 мың
мың теңгенi қоса                         теңгеден асатын табыс сомасынан
5 процент
3000,0 мың теңгеден жоғары               120,0 мың теңге + 3000,0 мың
теңгеден асатын табыс сомасынан
7 процент
---------------------------------------------------------------------------
3. Заңды тұлғалардың табысына мынадай ставкалар бойынша салық
салынуға тиiс:
---------------------------------------------------------------------------
Тоқсандық табысы            !             Ставкасы
---------------------------------------------------------------------------
3000,0 мың теңгеге дейiн қоса            Табыс сомасының 5 процентi
алғанда
3000,0 мың теңгеден жоғары -             150,0 мың теңге + 3000,0 мың
6000,0 мың теңгенi қоса                  теңгеден асатын табыс сомасынан
7 процент
6000,0 мың теңгеден жоғары               360,0 мың теңге + 6000,0 мың
теңгеден асатын табыс сомасынан
9 процент
---------------------------------------------------------------------------

2) в пункте 4 слова "не менее трехкратного" заменить словами "у индивидуальных предпринимателей не менее 2-кратного, юридических лиц не менее 2,5-кратного".
75. В пункте 1 статьи 379:
дополнить словами "и других обязательных платежей в бюджет";
подпункт 3) изложить в следующей редакции:
"3) земельного налога и (или) платы за пользование земельными участками - по земельным участкам, используемым в деятельности, на которую распространяется данный специальный налоговый режим;".
76. В подпункте 2) пункта 2 статьи 382:
в абзаце первом слова "копию акта на право землепользования (договоров временного землепользования, включая договор о вторичном землепользовании), заверенную" заменить словами "копии документов, удостоверяющих право землепользования, заверенных";
в абзаце втором слова "акта на право землепользования" заменить словами "правоустанавливающего документа на земельный участок".
77. Пункт 1 статьи 388 после слов "земельный налог," дополнить словами "плата за пользование земельными участками,".
78. Пункт 2 статьи 428 дополнить подпунктами 6) и 7) следующего содержания:
"6) на торгах фондовых бирж, осуществляющих свою деятельность в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
7) с аукционов по реализации ценных бумаг.".
79. Главу 78 и статьи 432, 433,434, 435,436 и 437 исключить.
80. Подпункт 1) пункта 2 статьи 471 изложить в следующей редакции:
"1) лесовладельцы - за древесину, отпускаемую на корню при:
осуществлении рубок ухода за лесом, санитарных рубок (выборочные и сплошные), рубок, связанных с реконструкцией малоценных лесных насаждений;
прокладке просек, создании противопожарных разрывов, выкладке ловчих деревьев, уборке захламленности, вырубке нежелательных древесных кустарниковых пород, которые могут являться промежуточными звеньями распространения опасных болезней леса, проведении лесоустройства;".
81. В пункте 1 статьи 495:
в подпункте 1):
слово "кассационных" заменить словом "апелляционных";
после слова "жалоб," дополнить словами "с частных жалоб на определение суда по вопросу о выдаче дубликата исполнительного листа, с заявлений о вынесении судебного приказа,";
дополнить подпунктами 12) и 13) следующего содержания:
"12) за проставление уполномоченными Правительством Республики Казахстан государственными органами апостиля на официальных документах, совершенных в Республике Казахстан, в соответствии с международным договором, ратифицированным Республикой Казахстан;
13) за выдачу водительских удостоверений, свидетельств о государственной регистрации транспортных средств, государственных регистрационных номерных знаков.".

2) 4-тармақта "кемiнде үш еселенген" деген сөздер "жеке кәсiпкерлердiң кемінде 2 еселенген, заңды тұлғалардың кемiнде 2,5 еселенген" деген сөздермен ауыстырылсын.
75. 379-баптың 1-тармағында:
"салықтардың" деген сөзден кейiн "және басқа да мiндетті төлемдердің" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) осы арнаулы салық режимi қолданылатын қызметте пайдаланылатын жер учаскелерi бойынша жер салығын және (немесе) жер учаскелерiн пайдаланғаны үшiн төлемдi;".
76. 382-баптың 2-тармағындағы 2) тармақшада:
бiрiншi абзацта "куәландырған жер пайдалануға құқық беретін актiнiң (кейiнгi жер пайдалану туралы шартты қоса алғанда, уақытша жер пайдалану шарттарының)" деген сөздер "растаған жер пайдалану құқығын куәландыратын құжаттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта "Жер пайдалану құқығына актiсi" деген сөздер "жер учаскесiне құқық белгiлейтiн құжат" деген сөздермен ауыстырылсын.
77. 388-баптың 1-тармағында "жер салығы," деген сөздерден кейiн "жер учаскесiн пайдалану үшін төлем, " деген сөздермен толықтырылсын.
78. 428-баптың 2-тармағы мынадай мазмұндағы 6) және 7) тармақшалармен толықтырылсын:
"6) Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес өз қызметiн жүзеге асыратын қор биржасындағы саудада;
7) бағалы қағаздарды сату бойынша аукциондардан.".
79. 78-тарау және 432, 433, 434, 435, 436, 437-баптар алынып тасталсын.
80. 471-баптың 2-тармағындағы 1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) орман иелерi - тамырына жiберетін ағаштар үшiн:
орманды күтiп-баптау кезiнде ағашты кесудi, санитарлық кесудi
(iрiктеп және жаппай), құндылығы шамалы орман ағаш екпелерiн жаңғыртуға
байланысты кесудi жүзеге асыру;
жол салу, өртке қарсы аралықтар жасау, тұзақтау ағаштарын отырғызу,
көң-қоқысты тазалау, орманға қауiпті аурулар таратуға аралық буын болуы
мүмкiн қажеттi шамалы ағаш-бұталар түрлерiн кесу, орман құрылғысын жүргізу
кезiнде;".
81. 495-баптың 1-тармағында:
1) тармақшада:
"кассациялық" деген сөз "апелляциялық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"шағымдардан," деген сөзден кейiн "орындау парағының көшiрмесiн беру
туралы мәселе бойынша сот ұйғарымына жеке шағымдардан, сот бұйрығын шығару
туралы арыздардан" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 12) және 13) тармақшалармен толықтырылсын:
"12) Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарға сәйкес
Қазақстан Республикасында жасалған ресми құжаттарға Қазақстан
Республикасының Үкіметi уәкілеттiк берген мемлекеттiк органдар апостиль
қою үшін;
13) жүргiзушi куәліктерiн, көлiк құралдарының мемлекеттік тiркелгенi
туралы куәлiктерiн, мемлекеттiк тiркеудiң нөмiрлiк белгiлерiн бергенi
үшін.".

82. В пункте 1 статьи 496:
слово "кассационных" заменить словом "апелляционных";
после слова "жалоб," дополнить словами "с заявлений о вынесении
судебного приказа, о присоединении к апелляционной жалобе,";
в подпункте 9) слово "кассационных" заменить словом "апелляционных";
дополнить подпунктом 9-1) следующего содержания:
"9-1) с заявлений о вынесении судебного приказа - 50 процентов
ставки, исчисленной исходя из оспариваемой суммы при обращении в суд с
иском в порядке искового производства;".
83. В статье 500:
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
"7) за проставление уполномоченными Правительством Республики
Казахстан государственными органами апостиля на официальных документах,
совершенных в Республике Казахстан, в соответствии с международным
договором, ратифицированным Республикой Казахстан - 20 процентов;";
дополнить подпунктом 8) следующего содержания:
"8) за выдачу:
водительского удостоверения - 125 процентов;
свидетельства о государственной регистрации транспортных средств -
125 процентов;
государственного регистрационного номерного знака на автомобиль - 280
процентов;
государственного регистрационного номерного знака на мототранспорт,
прицеп к автомобилю - 140 процентов;
государственного регистрационного номерного знака (транзитного) для
перегона транспортного средства - 35 процентов.".
84. В статье 501:
в подпунктах 6) и 10) слово "кассационных" заменить словом
"апелляционных";
в абзаце пятнадцатом подпункта 14) слова ", кассационной жалобам"
заменить словом "жалобе".
85. В статье 507:
1) в пункте 2:
в подпункте 1):
слова "кассационной жалобы" заменить словами "апелляционной жалобы,
заявления о вынесении судебного приказа,";
в подпункте 2) слова "приобретении у уполномоченных органов нотариальных марок" заменить словами "регистрация совершенного нотариального действия";
дополнить подпунктом 6-1) следующего содержания:
"6-1) за выдачу водительских удостоверений, свидетельств о государственной регистрации транспортных средств, государственных регистрационных номерных знаков - до выдачи соответствующих документов и государственных регистрационных номерных знаков;";
дополнить подпунктом 11) следующего содержания:
"11) за проставление уполномоченными Правительством Республики Казахстан государственными органами апостиля на официальных документах, исходящих из государственных органов и нотариусов Республики Казахстан - до проставления апостиля.";
2) дополнить пунктом 3 следующего содержания:
"3. Государственная пошлина зачисляется по месту совершения юридически значимых действий и (или) выдачи документов уполномоченными на то государственными органами или должностными лицами.".

82. 496-баптың 1-тармағында:
"кассациялық" деген сөз "апелляциялық" деген сөзбен ауыстырылсын;
"шағымдардан," деген сөзден кейiн "сот бұйрығын шығару туралы,
апелляциялық шағымдарға қосылу туралы арыздардан," деген сөздермен
толықтырылсын;
9) тармақшада "кассациялық" деген сөз "апелляциялық" деген сөзбен
ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 9-1) тармақшамен толықтырылсын:
"9-1) сот бұйрығын шығару туралы арыздардан - талап-арыз жүргізу тәртібiнде талап-арызбен сотқа жүгінген кезде дауға түскен соманы ескере отырып есептелген ставканың 50 проценті;".
83. 500-бапта:
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"7) Қазақстан Республикасы бекiткен халықаралық шарттарға сәйкес Қазақстан Республикасында жасалған ресми құжаттарға Қазақстан Республикасының Үкiметi уәкiлеттiк берген мемлекеттiк органдар апостиль қою үшiн - 20 процент;";
мынадай мазмұндағы 8) тармақшамен толықтырылсын:
"8) жүргізушi куәлiгiн бергенi үшін - 125 процент;
көлiк құралдарының мемлекеттiк тіркелгенi туралы куәлiктi бергенi
үшiн - 125 процент;
автомобильге мемлекеттiк тiркеудiң нөмiрлiк белгісiн бергенi үшiн -
285 процент;
мотокөлiкке, автомобильге тiркемеге мемлекеттiк тiркеудiң нөмiрлiк
белгiлерiн бергенi үшiн - 140 процент;
көлiк құралын айдап апарғаны үшiн мемлекеттiк тiркеудiң нөмiрлiк
(транзиттiк) белгiлерiн бергенi үшін - 35 процент.".
84. 501-бапта:
6) және 10) тармақшаларда "кассациялық" деген сөз "апелляциялық"
деген сөзбен ауыстырылсын;
14) тармақшаның он бесiншi абзацында:
"кассациялық шағым" деген сөздер "шағым" деген сөзбен ауыстырылсын.
85. 507-бапта:
1) 2-тармақта:
1) тармақшада:
"кассациялық шағым" деген сөздер "апелляциялық шағым, сот бұйрығын енгiзу туралы өтiнiш" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшада "уәкiлеттi органдардан нотариаттық маркаларды сатып алған" деген сөздер "жасалған нотариалдық iс-әрекеттi тiркеген" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 6-1) тармақшамен толықтырылсын:
"6-1) жүргiзушi куәлiктерiн, көлiк құралдарының мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiктерiн, мемлекеттiк тiркеудiң нөмiрлiк белгілерiн бергені үшін - тиiстi құжаттарды және мемлекеттiк тiркеудiң нөмiрлiк белгілерiн бергенге дейiн;";
мынадай мазмұндағы 11) тармақшамен толықтырылсын:
"11) Қазақстан Республикасының мемлекеттiк органдары мен нотариустарынан шығатын ресми құжаттарға Қазақстан Республикасының Үкiметi уәкiлеттiк берген мемлекеттiк органдар апостиль қою үшiн - апостиль қойғанға дейiн.";
2) мынадай мазмұндағы 3-тармақпен толықтырылсын:
"3. Мемлекеттiк баж соған уәкiлеттiк берiлген мемлекеттiк органдардың немесе лауазымды адамдардың заңды мәнi бар iс-қимылдар жасаған және (немесе) құжаттарды берген орны бойынша аударылады.".

86. Подпункт 3) пункта 1 статьи 521 изложить в следующей редакции:
"3) физические лица-нерезиденты, указанные в пункте 1 статьи 191 настоящего Кодекса, - по месту пребывания в Республике Казахстан;".
87. Пункт 7 статьи 524 изложить в следующей редакции:
"7. При подаче заявления юридическое лицо-резидент, его структурное подразделение, а также юридическое лицо-нерезидент, осуществляющее деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение, одновременно с заявлением о постановке на учет представляют в одном экземпляре копии заверенных в установленном порядке свидетельства о регистрации, свидетельства об учетной регистрации, карточки статистического учета, учредительных документов.
При подаче заявления юридическое лицо-нерезидент, осуществляющее деятельность в Республике Казахстан без образования постоянного учреждения, одновременно с заявлением о постановке на учет представляет в одном экземпляре копии:
1) заверенных в установленном порядке выписки из торгового реестра или сертификат об инкорпорации, или другой документ аналогичного характера, содержащий информацию: об органе, зарегистрировавшем юридическое лицо-нерезидента, регистрационном номере, дате и месте регистрации;
2) учредительных документов.
При подаче заявления юридическое лицо-нерезидент, указанное в подпункте 4) пункта 1 статьи 521 настоящего Кодекса, одновременно с заявлением о постановке на учет представляет в одном экземпляре копии:
1) заверенных в установленном порядке документов, подтверждающих регистрацию в соответствующем органе (внесение в реестр) Республики Казахстан недвижимого имущества, транспортного средства;
2) документов, подтверждающих право, предусмотренное настоящим Кодексом, в отношении объектов налогообложения (право собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления);
3) выписки из торгового реестра или сертификат об инкорпорации, или другой документ аналогичного характера, содержащий информацию: об органе, зарегистрировавшем юридическое лицо-нерезидента, регистрационном номере, дате и месте регистрации;
4) учредительных документов.
Перечень документов, представляемых юридическим лицом-резидентом, его структурным подразделением, а также юридическим лицом-нерезидентом устанавливается законодательством Республики Казахстан.
При постановке на регистрационный учет в состав сведений о налогоплательщиках - физических лицах включаются их персональные данные:
1) фамилия, имя и отчество;
2) дата и место рождения;
3) адрес местожительства (места пребывания физических лиц-нерезидентов);

86. 521-баптың 1-тармағындағы 3) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"3) Қазақстан Республикасындағы болатын орны бойынша - осы Кодекстiң 191-бабының 1-тармағында көрсетiлген резидент емес жеке тұлғалар;".
87. 524-баптың 7-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Резидент заңды тұлға, оның құрылымдық бөлiмшесi, сондай-ақ Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме арқылы жеке кәсiпкерлiк қызметін жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлға өтiнiш берген кезде есепке қою туралы өтiнiшпен бiр мезгiлде тiркеу туралы куәлiктiң, есептi тiркеу туралы куәлiктiң, статистикалық есеп карточкасының, құрылтай құжаттарының белгiленген тәртіппен расталған көшірмесiнiң бiр данасын тапсырады.
Қазақстан Республикасында тұрақты мекеме құрмай қызметiн жүзеге асыратын резидент емес заңды тұлға өтінiш берген кезде есепке қою туралы өтінiшпен бiр мезгілде:
1) белгiленген тәртiпте расталған инкорпорация туралы сертификат немесе резидент емес заңды тұлға тiркелген орган, тiркелген нөмiрi, тiркеу күнi және орны туралы ақпараты бар, ұқсас сипаттағы басқа құжат;
2) құрылтайшы құжаттар көшiрмесiнiң бiр данасын тапсырады.
Осы Кодекстiң 521-бабы 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетілген резидент емес тұлға өтiнiш берген кезде есепке қою туралы өтiнiшпен бiр мезгiлде:
1) жылжымайтын мүлiктi, көлiк құралын Қазақстан Республикасының тиiсті органында тiркелгенiн (тiзiлiмге енгiзу) растайтын, белгiленген тәртiпте расталған құжаттардың;
2) Осы Кодекспен көзделген салық салу объектiлерiне қатысты (меншiк құқығы, шаруашылық жүргiзу немесе оралымды басқару) құқығын растайтын құжаттардың;
3) сауда тiзiлiмiнiң көшiрмесi немесе инкорпорация туралы сертификат немесе резидент емес заңды тұлға тiркелген орган, тiркелген нөмiрi, тiркеу күнi және орны туралы ақпараты бар, ұқсас сипаттағы басқа құжаттың;
4) құрылтайшы құжаттар көшiрмесiнiң бiр данасын тапсырады.
Резидент заңды тұлға, оның құрылымдық бөлiмшесi, сондай-ақ резидент емес заңды тұлға тапсыратын құжаттардың тiзбесi Қазақстан Республикасының заңдарымен белгiленедi.
Тiркеу есебiне қойған кезде салық төлеушi жеке тұлғалар туралы мәлiметтердiң құрамына олардың мынадай дербес деректерi:
1) тегі, аты және әкесiнiң аты;
2) туған күнi мен жерi;
3) тұрғылықты мекен-жайы (резидент емес жеке тұлғалардың болған орны);

4) серия и номер свидетельства о рождении для несовершеннолетних, удостоверения личности, выданного органами внутренних дел Республики Казахстан, паспорта для нерезидентов Республики Казахстан.".
88. Статью 525 дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Исключение налогоплательщика-нерезидента, кроме указанного в части второй настоящего пункта, из Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан осуществляется при выбытии из Республики Казахстан и исполнении таким нерезидентом налоговых обязательств в Республике Казахстан.
Исключение налогоплательщика-нерезидента, указанного в подпункте 4) пункта 1 статьи 521 настоящего Кодекса, из Государственного реестра налогоплательщиков Республики Казахстан осуществляется в случае прекращения права, предусмотренного настоящим Кодексом, в отношении объектов налогообложения (права собственности, хозяйственного ведения или оперативного управления) и исполнении налоговых обязательств в Республике Казахстан.".
89. Статью 526 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
"9) представлять в налоговые органы по месту регистрации налоговых агентов отчет согласно статье 198 настоящего Кодекса по форме, установленной уполномоченным государственным органом.".
90. В статье 527:
1) в пункте 1:
подпункт 1) изложить в следующей редакции:
"1) физические лица-нерезиденты, указанные в пункте 1 статьи 191 настоящего Кодекса, по месту пребывания;";
дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) нерезиденты, владеющие в Республике Казахстан объектами налогообложения, - по местонахождению и (или) по месту регистрации объектов налогообложения.";
2) в части первой пункта 2 слова "осуществляющее индивидуальную предпринимательскую деятельность в Республике Казахстан через постоянное учреждение" заменить словами "указанное в пункте 1 статьи 191 настоящего Кодекса".
91. Подпункт 2) пункта 1 статьи 531 после слов "производства и" дополнить словами "(или) оптовой".
92. В статье 533:
1) подпункт 2) пункта 4 дополнить словами ", исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных настоящим Кодексом, а также по вопросам государственного контроля при применении трансфертных цен";
2) в подпункте 3) пункта 5 после слова "лицензии" дополнить словами ", разового талона".
93. Подпункт 2) пункта 1 статьи 534 дополнить словами ", а также по вопросам исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных настоящим Кодексом, и государственного контроля при применении трансфертных цен".

4) кәмелетке толмағандар үшiн туу туралы куәлiктiң, Қазақстан Республикасы ішкi iстер органдары берген жеке куәлiктiң, Қазақстан Республикасының резидент еместерi үшiн төлқұжаттың сериясы мен нөмiрi кiредi.".
88. 525-бап мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы тармақтың екiншi бөлiгiнде көрсетiлгеннен басқа, резидент емес салық төлеушiнi Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң мемлекеттiк тiзiлiмiнен шығарып тастау Қазақстан Республикасынан кеткен және ондай резидент еместің Қазақстан Республикасында салық мiндеттемесiн орындаған кезде жүзеге асырылады.
Осы Кодекстiң 521-бабының 1-тармағының 4) тармақшасында көрсетiлген резидент емес - салық төлеушiнi Қазақстан Республикасы салық төлеушiлерiнiң мемлекеттік тiзiлiмiнен шығарып тастау осы Кодексте көзделген салық салу объектiлерiне қатысты құқығы (меншiк құқығы, шаруашылық жүргiзу немесе жедел басқару) тоқтаған жағдайда және Қазақстан Республикасындағы салық мiндеттемесiн орындағанда жүзеге асырылады.".
89. 526-бап мынадай мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
"9) уәкiлеттi мемлекеттiк орган белгiлеген нысан бойынша Кодекстiң 198-бабында көзделген есептi салық агенттерi тiркелген орын бойынша салық органдарына беруге.".
90. 527-бапта:
1) 1-тармақта:
1) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"1) осы Кодекстiң 191-бабының 1-тармағында көрсетiлген резидент емес жеке тұлғалар болатын жерi бойынша";
мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Қазақстан Республикасында салық салу объектiлерiне ие резидент еместер - салық салу объектiлерiнiң орналасқан жерi және (немесе) тiркеу орны бойынша.";
2) 2-тармақтың бiрiншi бөлiгiндегi "тұрақты мекеме арқылы Қазақстан Республикасында жеке кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын" деген сөздер "осы Кодекстiң 191-бабының 1-тармағында көрсетiлген" деген сөздермен ауыстырылсын.
91. 531-баптың 1-тармағының 2) тармақшасында "өндіру мен" деген сөздерден кейiн "(немесе) көтерме" деген сөздермен толықтырылсын.
92. 533-бапта:
1) 4-тармақтың 2) тармақшасы "орындалуын" деген сөзден кейiн ", банктер мен жекелеген банк операцияларын жүзеге асыратын ұйымдардың осы Кодексте белгiленген міндеттемелерді орындауын, сондай-ақ трансферттiк бағалар қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылау мәселесi бойынша" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 5-тармақтың 3) тармақшасында "лицензияның," деген сөзден кейiн "бiр жолғы талонның" деген сөздермен толықтырылсын.
93. 534-баптың 1-тармағының 2) тармақшасында "бойынша" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ жекелеген банк операцияларын жүзеге асыратын банктер мен ұйымдардың осы Кодексте белгіленген мiндеттемелердi орындауын және трансферттiк бағалар қолдану кезiндегi мемлекеттік бақылау мәселесi бойынша" деген сөздермен толықтырылсын.

94. В статье 535:
1) дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Срок проведения проверки по вопросам государственного контроля при применении трансфертных цен не должен превышать ста восьмидесяти рабочих дней с момента вручения предписания, если иное не установлено настоящей статьей.";
2) пункт 4 дополнить частью второй следующего содержания:
"Течение срока налоговой проверки также приостанавливается на периоды времени между моментами отправки в иностранные государства запроса о предоставлении информации и получения по нему сведений органами налоговой службы в соответствии с международными соглашениями.".
95. В статье 536:
1) подпункт 6) пункта 1 дополнить словами ", а также иных лиц, привлекаемых к проведению проверки в соответствии с настоящим Кодексом";
2) пункт 3 дополнить словами ", а также вопросы исполнения банками и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, обязанностей, установленных настоящим Кодексом, и государственного контроля при применении трансфертных цен";
3) пункт 5 дополнить словами ", фамилия, имя, отчество лиц, привлекаемых к проведению проверки в соответствии с настоящим Кодексом".
96. В статье 546:
1) в абзаце третьем подпункта 2) пункта 1 "Министерством финансов
Республики Казахстан" заменить словами "соответствующими уполномоченными
органами";
2) в пункте 4 слова "товарных чеков в порядке, предусмотренном
подпунктом 2) пункта 1 настоящей статьи" заменить словами "товарного чека
по форме, утвержденной уполномоченным государственным органом".
Статья 2. Настоящий Закон вступает в силу со дня подписания и
вводится в действие с 1 января 2003 года.
Президент
Республики Казахстан
(Специалисты: Мартина Н.А.,
Пучкова О.Я.)

94. 535-бапта:
1) мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1.1. Егер осы бапта өзгеше көзделмесе, трансферттiк бағалар қолдану кезiнде мемлекеттiк бақылау мәселесi бойынша тексеру жүргiзу мерзiмi нұсқама тапсырылған кезден бастап жүз сексен жұмыс күнiнен аспауы тиiс.";
2) 4-тармақ мынадай мазмұндағы екiншi бөлiкпен толықтырылсын:
"Салық тексеруiн жүргiзу мерзiмi iшiнде халықаралық келісiмдерге сәйкес шетелдiк мемлекеттерге салық қызметi органдарының ақпарат беру және ол бойынша мәліметтер алу туралы сұрау салу сәттерiнiң арасындағы уақыт кезеңiнде де тоқтатыла тұрады.".
95. 536-бапта:
1) 1-тармақтың 6) тармақшасында "адамдардың" деген сөзден кейiн ", сондай-ақ осы Кодекске сәйкес тексеру жүргiзуге тартылған өзге де тұлғалардың" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 3-тармақта "түрi" деген сөзден кейiн ", банктер мен жекелеген банк операцияларын жүзеге асыратын ұйымдардың осы Кодексте белгiленген мiндеттемелердi орындауын және трансферттiк бағалар қолдану кезiндегi мемлекеттiк бақылау мәселесi" деген сөздермен толықтырылсын;
3) 5-тармақта "тiркелген күнi" деген сөздерден кейiн "осы Кодекске сәйкес тексеру жүргiзуге тартылатын тұлғалардың тегi, аты, әкесiнiң аты" деген сөздермен толықтырылсын.
96. 546-бапта:
1) 1-тармақтың 2) тармақшасының үшiншi абзацында "Қазақстан
Республикасының Қаржы министрлiгi" деген сөздер "тиiстi уәкiлеттi орган"
деген сөздермен ауыстырылсын;
2) 4-тармақта "осы баптың 1-тармағының 2) тармақшасында көзделген
тәртіппен тауар чектерiн" деген сөздер "уәкiлеттi мемлекеттiк орган
бекiткен нысан бойынша тауар чегiн" деген сөздерге ауыстырылсын.
2-бап. Осы Заң қол қойылған күнiнен бастап күшiне енедi және 2003
жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Президентi
Мамандар:
Багарова Ж.А.,
Қасымбеков Б.А.